Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) jeni válasza eFeMeR74 (#3049) üzenetére


jeni
félisten

süllyedt ;]

a saját aksimmal ami egy Xiaomi 16000mAh azzal rendesen tölti a Note 4-t.
ezek szerint a Zen 5000 gyors töltésre is alkalmas,bár ezt sehol sincs leírva,sem a tájékoztatóban sem az Alza weboldalán, így az említett két Xiaomi teló már nem alkalmas arra a gyors töltésre.

(#3052) eFeMeR74 válasza trebrona (#3050) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Akkor ezek szerint tudná (benne van a lehetőség), de licensz miatt nincs engedélyezve (szoftveresen?). Igy már jó? :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#3053) emeron válasza Baloo27 (#3029) üzenetére


emeron
tag

Jól néz ki, de letakarja az infra portot felül nem?

(#3054) trebrona válasza eFeMeR74 (#3052) üzenetére


trebrona
nagyúr

Alakul. :)

De jelen esetben ez kizárható, más okot kell keresni, ugyanis lefelé kompatibilis a töltő az eszközzel. Családban nálunk is van egy Sony PB, ami egy LG Leon-t tölt - ami nyilván nem támogatja a gyorstöltést-, ellenben Redmi 3S esetén ugyanez a hiba, mint az előzőekben leírt. btw a 3S és a többi "újabb" Redmi az újabb romokkal már tudja a gyorstöltést. Ezt a diskurzust pedig folytassuk Note 4 topikban, a kérdés ott is fel lett téve. :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3055) Baloo27 válasza emeron (#3053) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nem tudom,rendeltem egyet, meglátjuk.

(#3056) mayor81


mayor81
csendes tag

Szerintem már kerestétek. :)

https://www.youtube.com/watch?v=AbZOTMGP3rs

[ Szerkesztve ]

(#3057) Digiflex


Digiflex
tag

Nem keresnétek egy töltő topikot??? Így is annyi az off...ráadásul két párhuzamos A1 topic...

Szóval Oreo??? nekem úgy tűnik, elég dilettáns módon fejleszt hardverspecifikus irányba a Gúgli, ez nem kifejezetten az ő területük. A ROM-mal mincs semmi bajom, a service módban végig lehet tesztelni az összes érzékelőt, mükszenek, de az hogy a szoftver még csak nem is vesz tudomást róluk, az milyen már?? Rádió pl.
Szerintem ezeket a "Driver" kategóriás appokat inkább a Xiaomi dolga lenne megírni (gombok, világítás, stb.).
Lehet pl halkan, vagy csak rezgéssel induló, de később beerősödö csengetést beállítani??
Alap dolgok, amiket már egy buta Nokiai is tudott...

[ Szerkesztve ]

...

(#3058) #53667584 válasza Digiflex (#3057) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nekem egyik általad felhozott dolog sem hiányzik. Én nem értem, hogy aki ilyen telefont vett az miért sír itt. Kényszerítettek itt valakit arra hogy ezt vegye? Én kimondottan a stock Android miatt vettem. Nekem nem hiányzik belőle semmi.

Ne hasonlítsuk már a régi nokiákhoz. Azok telefonok voltak egy két extrával. Ezek kis számítógépek extra telefonálási lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#3059) Aurig@ válasza Digiflex (#3057) üzenetére


Aurig@
őstag

Én alapból olyan telefont kerestem, amire a lehető legkevesebb előre telepített dolog van. Így is szinte minden, amit nem használok vagy - számomra felesleges - le van tiltva, vagy ki van kapcsolva.
Ahogy nxferenc-nek, úgy nekem sem hiányzik belőle semmi sem. Ilyet akartam.
Sajnos nem egy olyan készüléket láttam, aminek 2-3 kezdőoldala volt, tele mindenféle haszontalan alkalmazással.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#3060) the radish válasza Aurig@ (#3059) üzenetére


the radish
senior tag

+1

(#3061) juve600 válasza Aurig@ (#3059) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#3062) apeelme


apeelme
addikt

Üdv mindenkinek, van itt valaki akinek Vodafone szolgáltató esetén nincs 4G-je? Én akármit csinálok nem vált át, csak 3G-n ketyeg. Az összefoglalóban említett dolgot is próbáltam már.

(#3063) sanyika987


sanyika987
aktív tag

erre valaki?

iphone 14

(#3064) Viktor0610 válasza apeelme (#3062) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem csak olyan kártyám van, amin se pénz, se net, de nekem is csak 3G a max, amit kijelez.

Nem lehet, hogy nincs nálad bekapcsolva a 4G? Mintha ezt kérni kellene náluk.

Samsung Galaxy A54

(#3065) apeelme válasza Viktor0610 (#3064) üzenetére


apeelme
addikt

Van 4G-m elég régóta, most raktam át egy Huawei P10 Lite Dual-ból ott megy, feleségem itt ül mellettem és neki is megy ugyanezen szolgáltatóval másik készülékkel.

(#3066) Viktor0610 válasza sanyika987 (#3030) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

kijelző idő kb menyi átlag felhasználásnál?
Ez mindenkinek más és más lesz. Kinek mi az "átlag" felhasználás. Nekem 6-8 óra szokott lenni.
tipus hibák vannak ha vannak mik ennének azok?
A rossz videóhangot írták páran, a kijelző hívás közben bekapcsolhat, ha nem megfelelően tartod. (Akár csak az Apple-nél. :D ) Most más nem jut eszembe.
valóban ez a legjobb készülék 100k alatt?
Nem rossz készülék, de biztos, van konkurenciája 100 ezer alatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3067) #53667584 válasza sanyika987 (#3063) üzenetére


#53667584
törölt tag

Az emberek egy részénél itt típushiba a gyári android. Ha nem vagy tisztában vele hogy mi is ez, vásárlás előtt mindenképp nézz utána, mert úgy tűnik itt néhány ember látatlanban vett telefont.

[ Szerkesztve ]

(#3068) bepken válasza apeelme (#3062) üzenetére


bepken
veterán

korábban, másik telefonnal működött már a 4G? csak azért kérdezem, mert nekem anno külön be kellett telefonálnom, és ahogy az ügyintéző fogalmazott "nem volt aktív" nálam a 4G. nem tudom, mit csinált, de a hívás után működött.

(#3063) sanyika987
kijelző idő kb menyi átlag felhasználásnál?
nekem 6 órás kijelzőidők jönnek össze általában. én nagyon sokat nyomkodom, szerintem bőven nem átlag felhasználó vagyok, de a legrosszabb eredmény is 10-11 órás üzemidő volt. ekkor kb végig nyomkodtam a telefont. ha meg nem nyomkodtam, akkor ment a net rádió vagy deezer mobilnetről.

tipus hibák vannak ha vannak mik ennének azok?
nálam azokon a "hibákon" kívül, amiket minden egyes tesztben felsorolnak pro és kontra résznél, szerencsére semmi egyéb baja nem jött elő ezalatt a hónap alatt. android, tehát képes hülyeségeket csinálni, de ilyen stabil rendszerem még egyik telefonomon sem volt! én épp ezért nem is akarok semmilyen formában hozzányúlni.

valóban ez a legjobb készülék 100k alatt?
nálam nem 100k volt a keret, így erről nem tudok nyilatkozni.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#3069) sanyika987 válasza Viktor0610 (#3066) üzenetére


sanyika987
aktív tag

köszönöm nektek a válaszokat
sokat segítettetek :)

iphone 14

(#3070) tt124307 válasza apeelme (#3062) üzenetére


tt124307
tag

volt már korábban, keress rá. hívd fel a szolgáltatót (1270) és engedélyeztesd a 4G-t.

(#3071) gusthy válasza Digiflex (#3057) üzenetére


gusthy
veterán

Erősödő csengetés pont nincs, de azt be tudod állítani, hogy rezegjen csengetés közben.
Értem, hogy a régi Nokia tudta, de ez meg nem tudja. Amúgy nem is tudom, mikor volt utoljára olyan telefonom, ami tudta, szerintem enélkül egész jól lehet élni.
A Google nem szabja testre az Android One - t hardverfüggő módon, hanem előre megadása, hogy milyen hardvert támogat. Az, hogy itt most a Xiaomi még hozzátett egy dupla kamerát, egy infrát, egy fm rádiót, az egy dolog, nem dolga a G-nak ezzel foglalkozni.

(#3072) zalsmony


zalsmony
csendes tag

Kopp kopp, nekem eddig semmi hiba nem jött elő. Nagyon elégedett vagyok a teloval. Persze ha valaki nincs tisztában a témával utána kell olvasni vásárlás előtt, ne legyen csalódás vásárlás után. Egy gondom van még mindig, brutál nagy, de talán megszokom majd... 😂

(#3073) buca84 válasza gusthy (#3071) üzenetére


buca84
őstag

Az erősödő csengőhangot egy hangszerkesztővel is meg lehet oldani. A hangfájlt kell így megcsinálni és ennyi. :)

(#3074) judas13 válasza Baloo27 (#3033) üzenetére


judas13
addikt

Köszi a linket már rendelem is amit kitaláltam milyen szín legyen:)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#3075) I3ence válasza apeelme (#3062) üzenetére


I3ence
tag

Hulye kerdes, de ujrainditottad azota a telefont?

En hotswap modon tettem at a SIM-et melohelyen, csodalkoztam is h nem indult ujr. Itthon meg jol megijedtem, hogy nem megy a 4G. Restart megoldotta a problemat.

Ja, probaltad. Elolvastam az osszefoglalot :D

[ Szerkesztve ]

(#3076) Digiflex válasza apeelme (#3062) üzenetére


Digiflex
tag

Jaja, nekem egy Voda és egy Telekós kártya is van benne, és hiába csaréltem fel, a Voda
mindig csak 3G, a Telekós meg 4g.... Ezmiez?? szintén vegytiszta droid fícsör, vagy csak nem olvastam eléggé utána. Bocs, de ez inkább béta vagy méginkább alfa teszt fázis állapotnak tűnik, rombuherálók előnyben, de én csak egy használható telefont akartam.
És a hívó fél képe hiányzik a legkevésbé. Viszont főleg a gyors dualsim 4G miatt választottam. De ez sem működik...

...

(#3077) Baloo27 válasza judas13 (#3074) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nincs mit :) Èn rendeltem tegnap egy feketèt.Ki van vágva az infránál is.

(#3078) buca84 válasza Digiflex (#3076) üzenetére


buca84
őstag

"a Voda mindig csak 3G, a Telekós meg 4g.... Ezmiez?? szintén vegytiszta droid fícsör, vagy csak nem olvastam eléggé utána."

Ennek a szoftverhez semmi köze. Ezt hardveresen kell tudnia a készüléknek. Itt valószínű csak az egyik slot tudja a 4G-t. Ennyi.

(#3079) huberpe


huberpe
aktív tag

van e még valami ötletetek arra, hogy ha nem érkezik meg rendesen a gmail/hangouts/messenger triumvirátus értesítése és már kivettem őket battery optimization-ből + kaptak unrestricted data access-t is?
ahogy feloldom a képernyőt beömlik minden. kurva idegesítő.
remélem az oreo mutat majd valami előrelépést ebben a buzi doze témakörben.

[ Szerkesztve ]

(#3080) Viktor0610 válasza huberpe (#3079) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mi lehet nálad, nálam csak a Gmaillel van(?) gond, de talán azzal sincs a legutolsó app frissítés óta.

Samsung Galaxy A54

(#3081) bepken válasza buca84 (#3078) üzenetére


bepken
veterán

mind a két slot támogatja a 4G-t, csak a Kolléga write-only módra kapcsolt ismét :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#3082) buca84 válasza bepken (#3081) üzenetére


buca84
őstag

Feri az? :DDD

(#3083) májkiy


májkiy
tag

Sziasztok!
Xiaomi telefont akarok venni. 3 modell érdekel. Ez az a1, a 4x és a note 4. Érdekelne, hogy az áron kívül milyen előnyei és hátrányai vannak egyiknek, másiknak. Olvasgattam a teszteket, de első sorban hosszabb használat alatt kiderülő hibák érdekelnek (a1 esetében ez még persze alig van gondolom)

Előre is köszi a válaszokat!

(#3084) FBlazee


FBlazee
tag

Sziasztok, abban tud vki segíteni, hogy hol lehet beállítani a kimenő hívás esetén jelezze ki a hívószámot, mert sajnos alapból nem úgy van beállítva. A telefon applikáció beállítás részében pedig nincs ilyen funkció, bárhol keresem. Köszi, B.

Asus Zenfone 9 256GB - Zidoo Z9S - Harman/Kardon Enchant 1300 - Samsung QE65Q85

(#3085) Danykahh90


Danykahh90
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy "buta" kérdésem. Pont telefon csere előtt állok. Jelenleg egy Samsung Galaxy Alpha-t nyúzok.
Most nem szeretnék úgy elszaladni a telefon árával....
Szerintetek melyik ajánlott jobban, egy Samsung S6, vagy ez a Xiaomi?
Munkacélra használom most is a telóm (egyszerre 3 fiók van csatlakozva a gmailre), illetve a kamera ami nagyon fontos számomra. Nem szoktam játszani, filmezni stb. stb.
Minimálisan böngészek, viszont ha esetleg elmegyek kirándulni vagy nyaralni akkor szeretek lőni 1-2 értékelhetőbb képet (tudom, hogy ezek nem digitális fényképezők, vagy tükrös gépek), ami lehetőleg nem egy nagy paca.... :)

U.i.: Tudom, hogy nem egy kategória a kettő, viszont az S6 egy két éves modell, így talán ez a friss Xiaomi közel azonos tudású lehet (ebben bízom).

"Kevés megfigyelés és sok okoskodás tévedésekhez vezet, sok megfigyelés és kevés okoskodás az igazsághoz"

(#3086) HoaryFox válasza májkiy (#3083) üzenetére


HoaryFox
őstag

Mivel ez egy telefonspecifikus topik, ezért valószínű a többi kérdéses készülékről nincs tapasztaluk a topik látógainak, szóval ajánlom figyelmedbe ezt a topikot: Melyik okostelefont vegyem?

Szerk: Danykahh90 figyelmébe is ajánlom a másik topikot :)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3087) Danykahh90 válasza HoaryFox (#3086) üzenetére


Danykahh90
csendes tag

Köszönöm, már megyek is! És bocsi az off-ért! :)

"Kevés megfigyelés és sok okoskodás tévedésekhez vezet, sok megfigyelés és kevés okoskodás az igazsághoz"

(#3088) trebrona válasza FBlazee (#3084) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telefon ikon=>jobb fent három pötty=>beállítások=>telefonos fiókok=>kívánt SIM tapi=>hívás beállítások

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3089) judas13 válasza Baloo27 (#3077) üzenetére


judas13
addikt

Fekete lett itt is. :)

Még az is kivágva? nem is tudtam. Korrekt. Más kérdés, hogy a mi tévénk pont nem kompatibilis :F valamiért vele mindenesetre elküldtem a rendszerbe a típus számát lesz ami lesz.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#3090) Atus85 válasza májkiy (#3083) üzenetére


Atus85
aktív tag

Helló. Véleményem : 4x-et nem vennék. Jobb a note4 és az A1. Én note 4-ről váltottam A 1-re. Az akksi időn kívül mindenben jobb az A1. Kisebb az akksi de viszont vékonyabb az A1 ezért kényelmesebb használni. A1 előnyök: Kamera sokkal jobb, gyorsabb teló, hangszóró vmi rohadt jó, fülhallgatóval is jobban szól a zene, érzésre olyan mintha dupla annyi ram lenne A1ben, emailek azonnal jönnek (note 4nél beállítások után sem), nemsokára jön az Oreo. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Note 4-nél miui ban van egy 2 extra ami plusz lehet viszont ennek nagy részét meg lehet oldani play áruházból és pont a miui miatt van sok hátránya is.

[ Szerkesztve ]

(#3091) F.B.I. válasza Atus85 (#3090) üzenetére


F.B.I.
veterán

+ egy fél nap üzemidő van az aksiban a Note 4 előnyére, akinek ez számít. :K

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3092) Nandivagyok válasza F.B.I. (#3091) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Substratumot használ valaki? Magisk-es root alatt működik rendesen?

(#3093) Luck Dragon válasza májkiy (#3083) üzenetére

Bár én mind a három készüléket nyúzom, de Atus85 kollégával nagy részt egyetértek, a többit meg már kifejtettem itt.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3094) gusthy válasza májkiy (#3083) üzenetére


gusthy
veterán

4X van a gyereknek, teljesen jó telefon, de más kategória, mint ez. Tökéletes alsó kategóriás telefon. Szóval az igényeiden múlik a dolog. A Note 4-nél nekem ez bejövősebb.

(#3095) fecus


fecus
őstag

Megérkezett a családba a Xiaomi telefon. A régi nokiáról vcard formába mentette el a Nokia Suite a névjegyeket.
Miképpen tudom egyszerűen felvenni az újba őket?
Van ennek a telefonnak olyan programja mint a Nokia Suite volt?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3096) Viktor0610 válasza fecus (#3095) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Felmásolod a készülékre, majd Névjegyek app, azon belül 3 pötty, majd Importálás/exportálás, Importálás .vcf fájlból, végül kiválasztod a mentés helyét. :)

Samsung Galaxy A54

(#3097) Lacikaa01


Lacikaa01
csendes tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy az Oreo update-el kapcsolatban van valakinek friss híre?:) Vagy a december a legközelebbi időpont eddig? Köszönöm előre is

(#3098) fecus válasza Viktor0610 (#3096) üzenetére


fecus
őstag

Kell valami driver? Most nem engedi felmásolni.
"Az eszköz nem válaszol vagy nincs csatlakoztatva."

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#3099) Viktor0610 válasza fecus (#3098) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a Win magától felismeri. Legalábbis én nem tettem fel semmit. :)

Fel kell legyen oldva, illetve a csatlakoztatás után ki kellhet választanod a fájl átvitel módját.

Samsung Galaxy A54

(#3100) Luck Dragon válasza fecus (#3098) üzenetére

Fent az értesítési sávot tessék lehúzni, majd kiválasztani az adatok másolását vagy mi a szöszt. És a pc felismeri automatikusan.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.