Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Istju


Istju
senior tag

Kijött az új AEX

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#17302) jonnyjoker01 válasza Istju (#17301) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem egy nagy ápdét, a legfontosabb talán, hogy végre GCam az alap kamera alkalmazás.

Üdv. Johnny

(#17303) rzoli válasza Istju (#17301) üzenetére


rzoli
senior tag

Köszi, már vártam, este kipróbálom :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#17304) peestike válasza Istju (#17301) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi! Feltettem, aztán majd kiderül, hogy milyen. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17305) rzoli


rzoli
senior tag

És mai dátummal, (06.08) új GApps csomag is megjelent! OpenGApps

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#17306) Istju válasza rzoli (#17305) üzenetére


Istju
senior tag

Köszi. Már otthon vok. AEX már lenn, töltöm a gappsot, meg az akkut, és nemsokára install.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#17307) Istju válasza Istju (#17306) üzenetére


Istju
senior tag

Egyenlőre minden Roger.)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#17308) petipetya válasza Istju (#17307) üzenetére


petipetya
nagyúr

Vagy akár minden nagyon gromek.

"nincs rá lezsóidő"

(#17309) Istju válasza petipetya (#17308) üzenetére


Istju
senior tag

+1 )

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#17310) Bence004


Bence004
aktív tag

Miért van az hogy akármilyen üvegfóliát teszek a telóra, legyen az full screen 2'5d-s vagy xprotector ami elég kicsi, és jobb oldalt és alul egyik sem tapad fel a kijelzőre...
El lenne deformálódva a kijelző vagy csak ennyire lejtene ?

(#17311) Viktor0610 válasza Bence004 (#17310) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem írt korábban ilyet senki.
Fényképet dobnál, hogy néz ki?

Samsung Galaxy A54

(#17312) rzoli válasza Istju (#17301) üzenetére


rzoli
senior tag

Feltettem az új verziót, a legtöbb program automatikusan szinkronizált. A szokásos, jól használható rom eddig. :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#17313) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Az AEX frissítésben sokmindent lefordítottak.
A zárképernyő pókember óra hiánypótló :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#17314) Istju válasza Zsoleszhun (#17313) üzenetére


Istju
senior tag

Tolsz képernyőképet? Nálam záróképernyő.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#17315) Istju válasza Istju (#17314) üzenetére


Istju
senior tag

Most esett le. Sajna én már a híg angol logikával gondolkodom régóta. Átszoktatott a droid, és a gúgli. ) És az "óra" egy kicsit bekavart...

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#17316) Zsoleszhun válasza Istju (#17314) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez a sony-s viszont tetszik

¯\_(ツ)_/¯

(#17317) hattrickuser


hattrickuser
tag

Az elmúlt egy évben Redmi Note 4-et használtam (előtte volt 3 SE is), ár érték szempontjából verhetetlennek tűnik a Xiaomi, így ismét azt vásárolnék. A MIUI viszont nem volt a szívem csücske, ezért ezen a típuson gondolkodom. Nem értek a ROM-oláshoz, kizárólag az OTA frissítéseket szoktam telepíteni. A kérdésem azon tulajdonosokhoz lenne, akik viszonylag régebb óta használják csak az említett frissítésekkel, mindenféle mokkolás nélkül; Különösen ajánlott kategória továbbra is? Esetleg idővel felmerültek olyan problémák amik a pár napos teszt írásának idején még nem jelentkeztek?

Van olyan bolt ahol 2 év garanciával árulják, én addig tervezem a használatát. Továbbra is nyugodt szívvel ajánlanátok Ti is, vagy inkább másik típus lenne BestBuy?

Hozzászólást, segítő szándékot előre is köszönöm! :R

(#17318) Ricardo válasza hattrickuser (#17317) üzenetére


Ricardo
félisten

Én október óta használom az enyémet. Nincs rajta mókolva semmi. Teljesen elégedett vagyok vele.

(#17319) petipetya válasza hattrickuser (#17317) üzenetére


petipetya
nagyúr

Biztosan lesz, aki hibára panaszkodik - szoftveres hiba esetén nézd vissza, hogy gyári vagy mókolt rendszert használ-e az illető. Csatlakozom Ricardo táborához, mert unalmasan jól működik a telefon a taval a tavaly év végi megvásárlása óta.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17320) st3v3np3t3r válasza hattrickuser (#17317) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

érdekes az a 2év gari, mivel hivatalos a xiaomi csak 1évet ad rá,a wayteq-es előrenyomtatott garijegyen is csak 1év van

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17321) Aurig@ válasza Zsoleszhun (#17316) üzenetére


Aurig@
őstag

Neked Digi-s mobilszolgáltatód van? Ha igen, kinek a hálózatát használja, vagy van sajátjuk?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#17322) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Üdv!

Ennek a telefonnak a megvásárlásán gondolkodom fejlesztés végett. Mivel ha jól tudom az Android One projekt végett legalább két éves (nexus like) szoftveres support érkezik rá, viszont arról nem esik gyakran szó, hogy ezek a frissítések mennyire jók ? Tudnátok esetleg handson tapasztalatokról nyilatkozni? (Azt olvastam, hogy volt egy kisebb gebasz az Oreoval, viszont arról nincs infó, hogy sikerült-e azonnal javítani, vagy csak többedszeri patchek által)

Ami ugyancsak kérdésem lenne
-UFS vagy eMMC a tároló benne?
-Wifi jel mennyire csökken a jelforrástól távolodva? (avagy mennyire erős vagy gyenge a fém ház miatt)
-Akkumulátor teljesítmény + melegedés
-normál használat mellett (hívások, néha netezés, stb)
-intenzív használat mellett (játék/ youtube kivetítése Androidos TV-re/ fényképek készítése hosszabb
ideig / 4K-s videó felvétel legalább 10 percig /split screenbe youtube video playback + facebook app
(nem lite))

Illetve, ha van itt a fórumban olyan aki ugyancsak fejlesztésre (is) használja, megoszthatná a tapasztalatait :). (akár privátban)

Előre is köszönöm a válaszokat,

Üdv,
Hades

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#17323) Zsoleszhun válasza Aurig@ (#17321) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Saját hálózat 4G VoLTE de még csak tesztüzem van :)

¯\_(ツ)_/¯

(#17324) Viktor0610 válasza Hadeska22 (#17322) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

UFS vagy eMMC a tároló benne?
Szerinted? :)) Nem tudom, de biztos lehetsz benne, hogy nem UFS. Ez nem az a kategória.
-Wifi jel mennyire csökken a jelforrástól távolodva? (avagy mennyire erős vagy gyenge a fém ház miatt)
Nem volt gyengébb, mint a Redmi 4 Prime-omnál. A ház előtt még a wifinken lógott (a 4. emeleten lakunk).
-Akkumulátor teljesítmény + melegedés
-normál használat mellett (hívások, néha netezés, stb)
-intenzív használat mellett (játék/ youtube kivetítése Androidos TV-re/ fényképek készítése hosszabb
ideig / 4K-s videó felvétel legalább 10 percig /split screenbe youtube video playback + facebook app
(nem lite))
Meg kellert volna adnod még néhány használati módot, hátha azokat sem csekkolja más rajtad kívül. ;]
Összességében. Nagyfokú melegedéssel nem találkoztam, a kijelzőidő 5-8 óra volt, attól függően, mit csináltam vele.

Samsung Galaxy A54

(#17325) darvinya válasza hattrickuser (#17317) üzenetére


darvinya
titán

Többieket kiegészítem, hogy frissítés utáni anomáliákat egyszerű újraindítás megoldja.

Legfrissebb fw-vel vannak gondok azért:
-RAM kezelésben 1GB mindig szabad, ezért app-okat dob ki
-egyes funkciók nem működik Beállításokban (pl: kézi hálózat választás)
-egyes MIUI app összeomlás (erről nemrég írtam)

Eddig legjobb fw januári és februári.

Hadeska22

Lehet Nexus ligth , de még mindig 8.0 dekkolunk, miközben más AO-s készülékek már P tesztelik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17326) petipetya válasza darvinya (#17325) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akit zavar, a P hiánya váltson telefont vagy romot, egyszóval tegyen ellene a siránkozás helyett.

"nincs rá lezsóidő"

(#17327) darvinya válasza petipetya (#17326) üzenetére


darvinya
titán

Síránkoztam?
Kérdésre válaszoltam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17328) Vanir


Vanir
veterán

Hopp, félre.

[ Szerkesztve ]

(#17329) tomboy84


tomboy84
tag

Az új AEX-szel nálam az akksi problémák megoldódtak. 3 óra SOT mellett most 43%-on van az akksi. Előző verzióval éjjel 20% felett merült, úgy hogy hozzá se nyúltam.

(#17330) peestike válasza tomboy84 (#17329) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem az előzővel nem volt gond, de ez az új már 3x fagyott meg,vagy kapcsolt ki. Újra nem indult egyszer sem.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17331) Vanir válasza peestike (#17330) üzenetére


Vanir
veterán

Sok minden változott az előző verzióhoz képest, erősen ajánlják most a clean flash-t.

(#17332) hattrickuser


hattrickuser
tag

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint a MIUI-hoz hasonlóan itt sem tökéletes a rendszer.

Igen, hivatalosan 1 év garanciával forgalmazzák. Néhány boltban árusítják 2 évvel, a garanciás ügyintézést is rajtuk keresztül lehet intézni.

(#17333) trebrona válasza hattrickuser (#17332) üzenetére


trebrona
nagyúr

Semmi gond nincs a rendszerrel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17334) lotek18


lotek18
csendes tag

Sziasztok

Képernyő beégés jelentkezett már valakinek? Garanciásnak számít vagy ilyenről ne nagyon álmodjak? :D Egyébként kb fél éves telefon eustock ról vettem. [kép]

(#17335) hattrickuser válasza trebrona (#17333) üzenetére


hattrickuser
tag

Mármint melyikkel?

Néhány hozzászólással feljebb említettek hibákat. A MIUI-val pedig személyes tapasztalatom alapján is vannak gondok.

(#17336) trebrona válasza hattrickuser (#17335) üzenetére


trebrona
nagyúr

Írták páran azt is, hogy teljesen elégedettek.

MIUI-val sincs gond, csak ismerni kell és tudni kell használni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17337) hattrickuser válasza trebrona (#17336) üzenetére


hattrickuser
tag

Rendben, legyen igazad. Tökéletes, és hibátlan mindkettő rendszer. ;)

(#17338) peestike válasza Vanir (#17331) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi az infót! A clean flash csak csak annyi lenne, hogy swipe-nál pipa kerül a data elé is? Vagy cserélni kell partíciót is, mintha gyári rom lenne előtte?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#17339) andHermann


andHermann
tag

Csatlakozom ismét ahhoz a táborhoz, aki szerint szinte hibátlan a telefon, pedig erősebb felhasználó vagyok, napi kb. 5-6 óra SOT-tal, emiatt naponta töltöm is. Engem továbbra is egyetlen apróság zavar csak: erős napfényre kiérve pár másodperc alatt húzza csak megfelelő (érts. látható a képernyő) fényre a kijelzőt.

Gyári rendszer, legfrissebb update, no root, egyedül GCAM van rátéve.

Abszolút ár-érték bajnok véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#17340) lazac_ válasza lotek18 (#17334) üzenetére


lazac_
tag

Igen, jelentkezett, Tianma kijelzős, automata fényerőszabályzáson, negyedig-félig húzott csúszka mellett használom az esetek 95%-ban. Szintén eustockos vásárlás, de én nem foglalkoztam vele. XDA-n is írják páran. Tárcsázóba *#*#6484#*#* beírva a Version Information alatt az LCD: sorban megnézheted, neked milyen LCD-vel van szerelve.

(#17341) lotek18 válasza lazac_ (#17340) üzenetére


lotek18
csendes tag

Nekem is Tianma, én kb 35-50% használom napközben. Csak direkt napsütésben használom 100% on. Igazából nem zavarna nagyon ha csak a noti bar lenne be égve, de sajnos a chrome kereső sávja is beégett ami azért eléggé észrevehető. Lehet bepróbálkozok eustocknál...

(#17342) Magnat válasza petipetya (#17326) üzenetére


Magnat
veterán

Párszor nekem is unalmas volt már a kolléga vészmadárkodása a support beszüntetéséről, de most speciel igaza van ... Alacsony ár ide vagy oda, valahol már kezd qrvára ciki lenni, h ennyire nem akarnak verziót frissíteni egy olyan készüléknél, aminek ez a fő selling pointja ... Nem lehet elvitatni a Xiaomitól a jó ár/teljesítmény arányt, ez tény, de most, h egyre több Android One készülék kapható, bennem egyre inkább érik az, h a jövőben elkerüljem ezt a márkát.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17343) Just_Reboot válasza petipetya (#17326) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hiába véded, az ember nem ezt várja el egy android one mobiltól...

(#17344) st3v3np3t3r válasza lotek18 (#17334) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

MIUI fórumon is írták... sőt, az előd telómnál is volt ilyen, de annál nem végleges volt...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17345) Jabby válasza Just_Reboot (#17343) üzenetére


Jabby
őstag

+1!

(#17346) darvinya válasza lotek18 (#17341) üzenetére


darvinya
titán

Sajna illitek LCD a jó, mert nálam harduser -ként semmilyen beégés nincs.
50-80% között használom naponta 8 órán át, s ritkán napfényben ahol fel megy 100%-ra.

(#17342) Magnat

SE k660i-nél tapasztaltam beigért frissítés elmaradást elsőnek, aztán WM mobilnál, s Android-ra váltás után több márka után szintén átéltem.
Tehát már van tapasztalatom miként próbálják elkenni ilyeneket gyártók.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17347) Aurig@ válasza Zsoleszhun (#17323) üzenetére


Aurig@
őstag

:R , Remélem minél előbb lesz országosan is!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#17348) kodoboy


kodoboy
tag

Na ma kb 1,5 óra WAZE(ezen a telefonomon előtte soha nem használtam, csak google maps-et) használat után örökre megkaptam az alsó és felső sávot a kijelzőmre! A telefon 6 hónapos, a kijelző max 50%-on volt mindig használva! Ennyit erről a "szuper" telefonomról! Volt eddig már sok telefonom, de ilyen soha nem fordult még elő! Ez volt az első kínai telefonom... az hiszem az utolsó is! :(((

Bejelentettem garanciális javításra kiváncsi leszek, hogy mi lesz! :F

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#17349) darvinya válasza kodoboy (#17348) üzenetére


darvinya
titán

Azt tudod, hogy más márka alatt is ugyanezt kijelzőt kapod?(kivéve Samsung és LG, ott sAmoled /OLED fog beégni)
2 hsz-el ezelőtt írtam, hogy melyik kijelző bírja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17350) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Az miért van, hogy bármilyen értesítést kapok, pl Messenger üzenet, nem világít a telefon?
Se a LED, se a képernyő nem villan fel. Nekem kell manuálisan csekkolgatni, hogy jött-e bármi.
Stock andorid, legfrissebb, és nem emlékszem, hogy bármit is kikapcsoltam volna ez ügyben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.