Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) darvinya válasza retesz147 (#17100) üzenetére


darvinya
titán

Én próbáltam, de nem tudta kívánt funkciót emiatt repült (sajna mással sem lett megoldás).
De érthető, hogy pörgeti, mivel funkciói használatához aktív app szükséges, s mivel nem konkrétan 1 funkcióra lett kitalálva így az egész tudását futtatod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17102) retesz147 válasza darvinya (#17101) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, láttalak a topicban. Érthető, hogy pörget, csak az nem, hogy más nem panaszkodik rá.
Wifire vannak írva makrók, hogy bizonyos SSID-n mit csináljon, na ekkor pörög, amikor azokhoz csatlakozik, ha mobilnetre váltok, akkor fogadható, vagy olyan wifire, amire nincs makró írva.
Na mind1, még próbálkozok vele, azt meglátjuk...
Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#17103) bepken válasza darvinya (#17101) üzenetére


bepken
veterán

egy automatizálásra szánt programnak nem kéne pörgetnie a procit, mivel nem végez semmilyen számítást. ezek a programok csak azt figyelik, hogy adott feltétel teljesül e (pl. adott app megnyitása, gomb/kombinációk megnyomása, tartózkodási hely) - tehát ezek mind csak amolyan "trigger" események, amire beállítasz egy macrot...nem igényelnek semmilyen háttérszámítást

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#17104) retesz147 válasza bepken (#17103) üzenetére


retesz147
addikt

Azt furcsálom, hogy akkor van pörgetés, amikor ahhoz a hálózathoz vagyok csatlakozva, amit figyel.
Ha egy másik wifihez, mobilnethez (ilyenkor is aktív a wifi, csak nincs csatlakozva), akkor nem pörgeti annyit (egy kicsit igen, de azt még be tudom nyelni).

Így néz ki egy nap, amikor nem csatlakozott megfigyelt wifihez:

És így a mai nap, amikor meg csatlakozik a megfigyelt wifihez:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#17105) Nerazim


Nerazim
őstag

Valaki megtudná mondani, hogy a legutóbbi frissítés (aszem 50mb körüli volt) előtt mi volt a bulid száma és honnan tudom letölteni? Nem az igazi az új frissítés óta a teló, az akksi jobban merül és az ujjlenyomat olvasás se működik rendesen, van amikor csak felvillan az alsó három gomb, de a képernyő sötét marad.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17106) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Kipróbáltam ezt a mókolt youtubeot (vance? mindjárt kitérek rá, most épp miért nem tudom megnézni, hogy ez e a neve :D ), megörültem, hogy fut háttérben, lezártam a képernyőt, még mindig szól, mondom feloldom, kilövöm. No, alsó gombok világítanak, képernyő sötét, lejátszás megállt, nem reagál semmire. Nem rootolt a telóm, és gyári legfrissebb, feltettem a segédprogramját is (aminek szintén nem látom most a nevét), ahogy írta az oldal, hogy rootolatlan telóhoz kell. Mit csináltam rosszul? Másnál ez működik rendesen hasonló specifikációkkal?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#17107) atillaahun


atillaahun
veterán

Helló, létezhet olyan megoldás (akár Xposed Framework), ami letiltja a fix alsó gombsort és a képernyő aljára teszi át custom-izálható módon?

[ Szerkesztve ]

(#17108) rzoli válasza atillaahun (#17107) üzenetére


rzoli
senior tag

A magisk-ban is van ilyen modul - navigation bar-ra keress rá. Illetve a custom rom-ok általában tudják. AEX, RR biztosan.

(#17106) zitrone88: a párom gyári telefonjára tettük fel a hétvégén, és általában nem volt gond vele. Egyszer fordult elő, hogy az adott klip kejátszása után, nem indult automatikusan a következő, kikapcsolt képernyőnél. bekapcsolva a képernyőt azonnal folytatódott a lejátszás.

Vanced és MicroG

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#17109) andHermann válasza zitrone88 (#17106) üzenetére


andHermann
tag

Én is feltettem, nekem is root nélküli a telóm. Nálam minden rendben működik. Én feltettem a másik appot is ami a loginhez kell (nem emlékszem a nevére)

(#17110) zitrone88 válasza andHermann (#17109) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Hopp, itt megakadt a szemem. Alapvetően a két programmal még nem szabadna bejelentkezni, kell egy harmadik valami? Mert én bejelentkeztem...

rzoli: köszönöm, ezeket tettem fel :)

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#17111) bepken válasza zitrone88 (#17110) üzenetére


bepken
veterán

MicroG segítségével tudsz bejelentkezni. ha az nincs telepítve, akkor a bejelentkezés gomb nem csinál semmit :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#17112) zitrone88 válasza bepken (#17111) üzenetére


zitrone88
aktív tag

jaa, az fent van, köszi :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#17113) andHermann válasza zitrone88 (#17110) üzenetére


andHermann
tag

Ja igen, MicroG, ez az, ami nem jutott eszembe :)
közben látom rzoli is írta, linkelte, csak akkor még nem olvastam.
Szóval nekem így rendben működik, wifiről is mobilnetről is, háttérben is előtérben is használtam tegnap, minden pöpec volt, gyári rendszeren legújabb update-tel.

Nekem mondjuk továbbra sincs az ég világon semmi gondom a telcsivel közel két hónap után sem, maximálisan beváltotta a hozzá fűzött reményeimet, pedig rendesen nyúzom napi 5-6 óra SOT-tal (Waze, netezés, emailek, játék, fényképezés, messanger, amik mindenenaposak). Első droidom, amit nem rootoltam és lehet nem is fogok. Csak GCAM-et raktam fel noRoot-tal. Egyedül az adaptív fényerő erősödhetne gyorsabban, ha kimegyek a napra, de az sem vészes már a legutóbbi frissítés óta (talán 2-3 másodperc, még elfogadható).

[ Szerkesztve ]

(#17114) andHermann válasza andHermann (#17113) üzenetére


andHermann
tag

Ja ha már GCAM. Valaki korábban írta a sergo féle gcam-et, mint legjobbat. Nos nekem az nem jött be, lehet csak beállítás miatt, de elég zajosak lettek vele a sötés részek, míg az Arnova féle verziókkal nem tapasztaltam zajosodást. Direkt mindkettőt fenthagyva teszteltem őket, teljsen ugyanazon körülmények közöt (plusz a gyárit is). Szóval nekem a legújabb Arnova féle GCAM jön be a legjobban. Ugyan kevesebb rajta a beállítási lehetőség, de lehet, hogy jobb is, annyira nem vagyok expert.

Viszont az jó tipp volt, hogy slow motion akkor működik GCAM-en, ha a gyári Camera appon is előtte elindítjuk a lassított videófelvételt.

[ Szerkesztve ]

(#17115) darvinya válasza Nerazim (#17105) üzenetére


darvinya
titán

v.9.5.11 ha jól emlékszem.
De visszább van róla képernyőmentés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17116) Nerazim válasza darvinya (#17115) üzenetére


Nerazim
őstag

Az lesz az, köszi :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17117) Doki42 válasza Viktor0610 (#17099) üzenetére


Doki42
őstag

+1

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#17118) Grecky válasza andHermann (#17114) üzenetére


Grecky
senior tag

Az a valaki én voltam. :)
Nekem az Arnova sosem volt az igazi, a low light képek sem tetszenek, nekem túl steril az eredmény.
Míg a Serjo félében RAW szerű lesz, hasonló fényviszonyok mellett, több részlet látszik, úgy h semmit nem állítok, minden alapon van.
Ami miatt végleg ennél a változatnál maradtam az a pöttyözés, itt szinte semilyen formában sincs jelen.
Gyors példa a pöttyözés nem létére, az égen semmit nyoma.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#17119) Grecky


Grecky
senior tag

Ha valaki próbálkozna egyet, van már NOKIA camera port is, elvileg működőképes is.
Camera2API a követelmény.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#17120) andHermann válasza Grecky (#17118) üzenetére


andHermann
tag

Köszi, tehát akkor mindent alapon hagytál? Lehet, hogy akkor teszek majd még egy próbát. Mondjuk én inkább sötétebb témáknál hasonlítgattam össze a verziókat, de én állítgattam előtte a settingset. Lehet hiba volt. Na majd megnézem még 1x, thx.

(#17121) Grecky válasza andHermann (#17120) üzenetére


Grecky
senior tag

Szívesen. Az én izlésem szerint jobb, gyenge fényviszonyoknál, de lehet, h nálad meg pont ez nem jön be.
Csak nagyon alap dolgokat állítgattam a settingsben (video felbontás, hely mentés opció), szándékosan, elvileg a devne A1-e volt, gondolom arra van belőve alapból.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#17122) bepken válasza Grecky (#17119) üzenetére


bepken
veterán

én nem találtam benne semmi olyan funkciót, ami miatt többet tudna, mint a gyári (képek minősége is hasonló szinten van :D )

más: gcamben a lassított felvételen Nálad is akad a hang?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#17123) Grecky válasza bepken (#17122) üzenetére


Grecky
senior tag

Igen, én is erre jutottam. Talán jobb az fps szám videózásnál (kevesebb frame drop), 4k-ban, low light mellett, a gyárihoz képest.
Mindenesetre örvendetes, hogy van már ilyen is, hátha jobb is lesz.

Nem akad a hang, viszont van h megakad a lassítás után (az állítható csúszka végénél) lejátszáskor, és a kép is hang is ismétlődik egy darabig, de ez már az Arnova félében is jelen volt.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#17124) Magnat válasza Armagedown (#17096) üzenetére


Magnat
veterán

De, azok is meghajlanak, csak azok vissza is hajlanak :)

Más téma, jól gondolom, h a májusi frissítések után már csak adattörléssel lehet Gcamot feltenni a bootloader nyitása miatt?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17125) retesz147 válasza Magnat (#17124) üzenetére


retesz147
addikt

A BL nyitás miatt úgy néz ki igen. Szerencsére még ez előtt nyitottam BL-t, így nálam nem volt törlés.

Xiaomi 13 eu dev...

(#17126) tamas.nemeth


tamas.nemeth
csendes tag

Sziasztok!

Megéri Redmi 3S Prime-ról váltani?

(#17127) Viktor0610 válasza tamas.nemeth (#17126) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Háttő.
Ezt neked kell tudnod.
Plusz a kamera, a gyorsaság, de mínusz az akku és nekem pl. hiányzott a MIUI.
Meg ezt "nehezebb" mólokni, mert gép kell hozzá az A-B partíció miatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#17128) petipetya válasza Nerazim (#17105) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez volt az 50 MB előtt: link

"nincs rá lezsóidő"

(#17129) Istju


Istju
senior tag

Az AEXem fogyasztásával elégedett vagyok. Jobbnál jobb SOTot produkál. Én egy nap alatt lemerítem, épp most tettem töltőre, már csak 6 százalékon volt, reggel ötkor vettem le a töltőről, azóta 6 óra 38 perc SOT volt. És még nem tettem fel takarékos kernelt.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#17130) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

2018.Júniusi patch tartalma link

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17131) Nerazim válasza petipetya (#17128) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a linket :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17132) rzoli válasza st3v3np3t3r (#17130) üzenetére


rzoli
senior tag

Akkor a hétvégére szerintem kint lesz az új AEX és RR is. :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#17133) retesz147


retesz147
addikt

Az mitől van, hogy egész eddig az EKG görbe nem jelent meg, most csináltam egy rebootot, azóta meg nem tűnik el.
Semmi nem változott, ez meg most stabilan tolja a "szívhangot"....

Xiaomi 13 eu dev...

(#17134) trebrona válasza retesz147 (#17133) üzenetére


trebrona
nagyúr

Újabb reboot után eltűnik.
Nálam is volt már ilyen, okát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17135) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na elhoztam ma anyám telojat, ami ajándék lesz. Nekiálltam beallitgatni, de így elsőre elég fura, puritán nekem ez az Android one. Főleg a beállítások terén. Első kerdeseim: be lehet állítani valahogy, hogy az értesítési sáv lehuzasakor az ikonok névvel jelenjenek meg egyből, és ne csak a piktogramok? Az akku mellé ki tudom tenni a százalékos értéket? Illetve még egy kérdés: a nemitasnak (hangmodoknak) nincs külön gombja? Amire rakattintva egyből valthatok hang/rezgés/néma mód közt. Előre is köszönöm a segítséget. Most egyelőre a frissítéseket töltöm.

[ Szerkesztve ]

(#17136) retesz147 válasza trebrona (#17134) üzenetére


retesz147
addikt

5. reboot sem segített....

Xiaomi 13 eu dev...

(#17137) trebrona válasza retesz147 (#17136) üzenetére


trebrona
nagyúr

Alkalmazás uninstall, majd reinstall, hátha. De lehet, hogy egy adatok törlése is elég.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17138) retesz147 válasza trebrona (#17137) üzenetére


retesz147
addikt

Feldobtam rá az itt ajánlott programot, ami elrejti.

Amúgy arra az alkalmazásra gondolsz, ami miatt az ott megjelenik?

Xiaomi 13 eu dev...

(#17139) darvinya válasza Gabesz87 (#17135) üzenetére


darvinya
titán

1. Húz le jobban értesítő redőnyt, akkor ott vannak a nevek
2. Oreo -n Beállítások-Akkumulátor-Battery percentage (Akkumulátor százalék kijelzés)
3. Play áruház Quick Settings app-al kirakhatod gyors gombként néma/rezgés, stb. módot

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17140) trebrona válasza retesz147 (#17138) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, azt hittem fent van a Hide "running in the background" Notification, én arra gondoltam.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17141) Fall-N válasza trebrona (#17140) üzenetére


Fall-N
veterán

Anélkül is el lehet tüntetni. Ha jól emlékszem akkor ha elhúzód az értesítést egy kicsit akkor ott a fogaskerék ikon. Ott ha rányomsz akkor ki lehet kapcsolni. Fejből nem emlékszem, de nekem azóta sem jött elő, pedig vannak állandó értesítések (AdGuard Pro, XWidget Pro, Clipper+, Tasker + AutoNotification).

(#17142) trebrona válasza Fall-N (#17141) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nálam csak időzíteni lehetett, meddig ne mutassa, kikapcsolni nem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17143) Gabesz87 válasza darvinya (#17139) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi. Ja látom már az Oreora való frissítés után valóban ott van a % kijelzés. Ok, ezt a Quick setting appot megnézem. Igen, azt eddig is láttam,hogy a notificationt jobban lehuzva ott vannak az ikonok nevei is, csak ez a kétszeri lehuzas nekem nem szimpatikus. De ez van.

(#17144) bepken válasza trebrona (#17142) üzenetére


bepken
veterán

ha hosszan nyomva tartod az értesítést, akkor nem jelenik meg a kikapcsolási lehetőség?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#17145) Gabesz87 válasza darvinya (#17139) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kipróbáltam az appot, de nem annyira jön be :( Nem túl nyerő ez a félig (vagy inkább alig) magyar, félig angol. Anyámnak a minél egyszerűbb dolgok kellenek, mert baromi nehezen tanul meg használni valami új technikai eszközt. A WP után pedig elég éles váltás lesz. Szóval kérdezném, hogy nincs valami más egyszerű módszer a telefon némítására? Vagy olyan app, ami mondjuk a kezdőképernyőre tesz ikon formájában erre gombot (nem az értesítési sávba). Bár oda is jó lenne, csak normális működőképes formában. Nem lenne rossz amúgy ez az app, csak valamiért furcsán működik. Kitettem a hangprofilokat a fenti sávba, de rákattintva előjött valami ablak, opció, már nem emlékszem, mi volt, de pár csúszka volt ott. Google, és még nem tudom mi egymás. Szóval nem tudtok másik appot, ami hasonló, egyyszerű és magyar (csak a hangprofil váltás kéne)?

Ja még egy kérdés: az értesítési sávból hogy lehet eltüntetni a Google időjárását? Mindig ott van. Ezt kiváltanám egy külön időjárás widget-el. Ebből melyik a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#17146) zitrone88 válasza Gabesz87 (#17145) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Az értesítési sávban ott a "Ne zavarj" mód, ami ráadásul a beállítások közt időzíthető is, nekem pl, ha a másnap munkanap, este 10 után ne zavarj módba kapcsol, majd reggel 6kor vissza, hétvégén marad hangos. Ezen felül ott a hangerőgomb, ha teljesen lehalkítja, rezeg, felfelé meg értelemszerű. Nekem az volna a logikus, hogy ezekre megtanítom anyám, nem egy harmadik dologra, mert, ha véletlen előbbi két dologba belenyúl, akkor meg megy a nézelődés, hogy mit nyomkodott el. Míg, ha ismeri az eleve erre kitalált, gyári lehetőségeket, ha néma, tudja, mit nyomott el. Persze ez csak az én véleményem, appot nem tudok ajánlani :)

A google időjárást nem tudom, próbáld elhúzni az értesítést balra lassan, hogy megjelenjen egy fogaskerék, talán ott, de nem tudom, mert nálam nincs ilyesmi. Én az Időjárás XL alkalmazást használom teljes megelégedéssel, az viszont nekem ott van, widget-ként nem használom, de biztosan van neki :)

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#17147) trebrona válasza bepken (#17144) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, pont ezért kellett külön alkalmazás.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17148) darvinya válasza Gabesz87 (#17145) üzenetére


darvinya
titán

Értesítő sávba kirakott gyors ikonnak Média alatt található Üzemmód gyors indító.
Ezt 1x beállítod rendesen, utána értesítő sáv gyors indítókat átrendezed, hogy elől legyen.
Eztán már csak érintés után nem jön fel semmilyen menü csak funkció működik.
De kirakható widgets -hez [link] ezt az app-ot ajánlom, amit megint 1x be kell állítani.

Értesítő időjáráshoz a Google app adatait töröld, ekkor nem fog semmilyen dolgot kirakni, akár tilthatod is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17149) Magnat válasza Gabesz87 (#17145) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

[link]

Egy tap, rezgő mód, még egy, néma mód. Harmadikra visszaáll.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17150) Gabesz87 válasza Magnat (#17149) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, ez tűnik a legegyszerűbbnek, ilyesmit kerestem. Köszi, délután kipróbálom!

Még egy kérdés, lehet hogy ez hülyeség: külön galéria nincsen a telefonon? Csak a Fotók? Ami a Google fotók akar lenni? Mondjuk ez tök mindegy, nem számít, csak furcsállottam, mert általában van egy Galéria, meg a Google fotók app.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.