Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Ricardo válasza Kátai (#17798) üzenetére


Ricardo
félisten

Beállítások-alkalmazások, és értesítések-értesítések-értesítések ujjlenyomattal.

(#17802) judas13 válasza darvinya (#17791) üzenetére


judas13
addikt

Csekkoltam hang, kép itt oksa!!😀

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#17803) janes1976 válasza darvinya (#17775) üzenetére


janes1976
őstag

Megrendeltem tőle :R

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#17804) Kátai válasza consono (#17800) üzenetére


Kátai
senior tag

Szerintem is.

(#17805) Kátai válasza Ricardo (#17776) üzenetére


Kátai
senior tag

Hogyan kell?

(#17806) darvinya válasza Kátai (#17799) üzenetére


darvinya
titán

Így már másak hiba tények.

Nem lett beállítva vendég fiók, ami korlátozott, emiatt sem app-ot telepíteni, beállítást állítani, stb. nem tud?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17807) Kátai válasza darvinya (#17806) üzenetére


Kátai
senior tag

Nem.

(#17808) Kátai válasza Ricardo (#17801) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm.

(#17809) Kátai válasza Ricardo (#17801) üzenetére


Kátai
senior tag

Nem jó sajna....

(#17810) DroiDMester válasza Magnat (#17766) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezeket csak olvastad valahol vagy saját magad kimérted hitelesített mérőműszerekkel!

Van nekem is ilyen 1,8.méteres BlitzWolf kábelem. És szépen le esik a túlvégen rajta a feszültség 4,3.Voltra mivel több mint 5.ohm az ellenállása.

Egy pár dologgal legyél tisztában: ebben az úgymond nagyon minőségi kábelban 21.AWG, ami magyar szabványra fordítva 0,41.mm2 a táp ágakat vivő vezeték átmérője, azt gondolom el tudod képzelni hogy mennyire vékony!

Nem azzal van gond hogy nem tudja átvinni a 2,5.Ampert, hanem azzal hogy egy ilyen ~2.méter hosszú kábelen nagyon sokat esik a feszültség, a nagy ellenállása (5-10.Ohm) végett, a telefon már nem fog 5.Voltot kapni a túlvégén, csak 4,3-4,5.Voltot, ez végett a töltési idő hossza jelentősen megnől

Szóval töltésnél ügyelni kell a minél rövidebb hosszra(ezért írtam hogy MAX1,5.Méter de inkább 1.méter az ajánlott, nem véletlen adnak gyárilag is MAX 1.méteres kábeleket a telókhoz), ha azt akarja az ember hogy ne 1,5-2X annyi ideig menjen fel 100% ra az aksi töltöttsége

Másik dolog a MicroUSB <-> Type-C adapter erről pont néhány napja csináltam tesztet elolvashatod hogy nem igazán arra lettek ezek az átalakító adapterek tervezve hogy 2-3.Ampert engedj át rajtuk!

És igenis van nagyon jó árban 5.Ampert tudó UGREEN Type-C kábel igazán megéri azt a ~1000.Ft ot, most még ~2.napig közel féláron megvehető!

[ Szerkesztve ]

(#17811) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#17810) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1

én láttam már 0.2-es vezetékkel szerelt usb lábelt is... olyan igazi "méd in csájna" ... mikor szétboncoltam, a forrasztás is csak taknyolás volt, igen csak silány minőségű

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17812) x1port válasza darvinya (#17785) üzenetére


x1port
addikt

Itt megáll a kapcsolódás :

(#17813) darvinya válasza x1port (#17812) üzenetére


darvinya
titán

El kell fogadni, különben kizárnak hálózatból.
Ha van telon VPN reklám.blokkoló, az ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17814) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

ingyen sms küldés webről link a Google Messages Web jóvoltából:) bár szerintem az az ingyen sms erős túlzás :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17815) x1port válasza darvinya (#17813) üzenetére


x1port
addikt

Elfogadom és utána megáll...
A frissítés előtt simán ment

(#17816) darvinya válasza x1port (#17815) üzenetére


darvinya
titán

Más böngészőn(FF) keresztül nem tudod elfogadtatni?
Mert legfrissebb Chrome-mal valami gond van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17817) x1port válasza darvinya (#17816) üzenetére


x1port
addikt

Ezt még nem próbáltam.
Chrome ban töröltem a gyorsítótárat de az sem jött be..

(#17818) Magnat válasza DroiDMester (#17810) üzenetére


Magnat
veterán

[link]

A második körben (ahol a minőségibb kábeleket méri) 30 centis kábelen 9.2, 3 méteresen 8.4 watt, még 10% különbség sincs... Az 1 és a 2 méteres kábel között (9.15 vs 8.74 watt) meg konkrétan 5% különbségnél is kevesebb van.

Nagyon kíváncsi lennék, neked hogy jött ki neked 1.5-2x töltési idő amivel dobálózol, valszeg vmi nagyon fos minőségű kábelt mértél vagy félreszámoltál valamit, de egyébként sem kell semmiféle hitelesített mérőműszer meg hókuszpókusz ehhez, fogni kell egy erősebb töltőfejet és lemérni, h melyik kábellel mennyi időt vesz igénybe a teljes töltöttség, aztán egyéni preferencia, h az a plusz x perc megéri-e, h a hosszabb kábel meg pl elér az ágyadig vagy az asztalodig.
Egyébként meg nyilván ha vkinek pl 2 méteres kábel kell, akkor annak oka van, valszeg nem azért akar ekkorát mert csak felteszi tölteni, hanem mert töltés közben használni akarja az eszközt és így kényelmes ... Szóval ha egyébként az eszköz egyik kábeltől sem károsodik, akkor mi a jobb, ha 150 perc (2 és fél óra) alatt feltölt 1 méteres kábellel de közben nem tudja használni az eszközt (pedig kéne) vagy ha 2 méteressel feltölt +5%, azaz 157.5 perc alatt, de akkor kényelmesen tudja közben használni, ha beugrik egy fontos mail vagy bármi? Jah és valójában még ennyivel sem lesz több a töltési idő, mert a legtöbb eszköz nem a teljes ciklus alatt veszi fel a max szuflát, amikor meg lassul a töltés, akkor azt már a hosszabb kábel is ki tudja szolgálni, de ez már valójában mindegy .
Illetve még egy dolog, feltenném a kérdést, h az átlag user jellemzően hogy tölt? Éjszakára teszi fel a telefont, ergo qrvára nem számít az esetek 99%-ában az a kis különbség a töltés idejében, sőt, inkább sokan pont azért használnak gyengébb töltőt, h az akkut kíméljék.

Az átalakítós teszted meg az A1 esetében azért is irreleváns (vagy legalábbis ferdít), mert QC töltéseket méregettél, sokkal nagyobb feszültség és teljesítmény mellett, mint amit az A1 valaha is felvesz.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17819) Magnat válasza st3v3np3t3r (#17811) üzenetére


Magnat
veterán

Már ne haragudj, de az, h mennyire szar kábelt láttál már, az mennyiben releváns abban a kérdésben, h jó minőségű (amit már az első hsz-ben kiemeltem) 1 és 2 méteres kábel között mekkora a veszteségkülönbség?
Én meg a múltkor egy 30 centis kábelen 100% veszteséget mértem, igaz, kettévágtam elötte ollóval, tehát +1 amellett, h jobb a hosszabb kábel, mert azt meg nem vágtam ketté.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17820) tylerddd


tylerddd
veterán

Néhány hónapja már használom a telefont második készülékként, így nem igazán merültem el a beállításokban, működésben, de két alap dologra nem sikerült rájönnöm még, biztos láma vagyok.

1.) Ha videó nézése közben (legyen Insta, youtube, böngésző stb.) a hangerő szabályzókkal állítom a hangerőt, akkor hogy lehet a felső hangerő sávot eltüntetni?! Általában bele kell tapicskolni a kijelzőbe, de ugye ilyenkor ha el is tűnik a sáv, Instán leveszi a hangot, vagy más videóknál előjönnek a kezelőgombok (tekerősáv, play/pause stb.) Próbáltam felhúzni, de úgy nem megy, pedig az lenne a logikus vagy X idő után tűnjön el magától, de ez sem megoldás, ha épp belelóg valamibe és igazából el sem tűnik.

2.) Ujjlenyomatos feloldás van nálam és az arcfelismerés is be van kapcsolva. Ha jön egy értesítés zárolt képernyőre, akkor hogyan tudok az adott alkalmazásba lépni az értesítés megnyomásával?! Akárhogy nyomkodom, nem nyílik az alkalmazás, ha meg az ujjlenyomat-olvasóra bökök, akkor felold a telefon, de szintén nem az alkalmazásba jutok.

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#17821) st3v3np3t3r válasza Magnat (#17819) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

1-2m között sok...

0.0178ohm*mm2/m a fajlagos ellenállasa 20fokon ... ha behelyettesíted a számokat, akkor látni fogod a különbséget az 1-2m között...

de ezen az oldalon nagyon szépen kiszámolja neked hogy mekkora a feszültség esés link

min.5-max.5.5V töltőfesz és 2500mA töltőáram

0.2es drót

1m 0.42V fesz esik

2m 0.84V

5-5,5V esetén már 5V alá esik... ez a 1*os gagyi kábel

0.4es drót

1m 0.21V

2m 0.42V

kicsit jobb 3*os minőség

0.6os

1m 0.14V

2m 0.28V

jobb fajta 4*os minőség

az hogy milyen vezetékkel gyártanak egy ilyen kábelt, véleményem szerint függ

Az általad linkben említett kábel nem lehet olyan rossz, mivel sok 5* értékelést kapott... puding próbája az evés...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17822) DroiDMester válasza Magnat (#17818) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látom továbbra sem ÉRTED A LÉNYEGET!

Pedig itt van a videódban 2:32.nél a lényeg! LE ESIK A FESZÜLTSÉG 4.Volt ALÁ a hosszú kábellal
Az aksi feszültsége 100% töltöttségnél 4,2.Voltnál van, ha te a telónak csak 4.Voltot adsz soha a büdös életbe nem fog feltöltődni az aksid 100% ra ha 1.hónapig a töltőn hagyod sem, mivel a telefon töltő elektronikájának is van némi vesztesége kb 90% hatásfokkal üzemel, így az a 3,99.Volt sem jut el az aksihoz!

Amúgy meg ezek a cuccok amivel tesztel a csávó kb annyit érnek mint halottnak a csók annyira pontatlanok(van nekem is itthon kb 5-6.féle ebből) azok a 2.dolláros usb teszterek hogy aki ért hozzá az csak mosolyog rajta!

Halkan megsúgom: akár 8-10% os eltérést mutatnak a valós értéktől, a másik amivel tesztel azok a mű terhelések(ilyenből is van itthon 3.félém) sem olyan módon terhelik a kábeleket mint ha simán a telefont töltenéd a kábellal.

Én zárom a témát, mert látom te nem vagy hajlandó elfogadni a valós tényeket....

[ Szerkesztve ]

(#17823) Magnat válasza DroiDMester (#17822) üzenetére


Magnat
veterán

Megint csúsztatsz ... 2.32-nél a szarabb kábeleket teszteli és ráadásul a 3 méteresről van szó ... nézd meg 2.45-től a jobb minőséget, 30 centisen 4.6 voltot mér, 2 méteresen meg 4.4-et ...

De mondom megint, ennél sokkal egyszerűbb fogni egy stoppert, megnézni a különbséget töltési időben, ha megéri a többletet a jobb használhatóság, akkor azt kell venni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17824) rhen válasza x1port (#17817) üzenetére


rhen
senior tag

A probléma a "szolgáltatónál" van.
Olyan IP-n van a captive portal ami egy publikus IP és máshova mutat. A Cisco WLC-ken a default az 1.1.1.1 IP volt ehhez a portálhoz, ezt kell megváltoztatni egy érvényes privát IP címre (pl 192.0.2.1).

Workaroundként próbálj úgy kapcsolódni a hotspotra, hogy a mobilneted ki van kapcsolva, így nem tud mobilnetre váltani amikor elfogadod a feltételeket.

(#17825) x1port válasza rhen (#17824) üzenetére


x1port
addikt

Sajnos így sem működik. Ugyanaz a jelenség...

(#17826) jonnyjoker01 válasza tylerddd (#17820) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

1. Ilyen az android rendszer, ha használod a gombokat előjön. Ha vársz egy kicsit magától eltűnik amúgy.

2. Duplatap az értesítésre és utána ujjlenyomatos vagy arcos feloldás után meg kéne nyitnia az appot.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#17827) juuzer válasza DroiDMester (#17810) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem AUKEY van, de őszintén szólva az 1,8m-es BliztWolf Micro USB kábellel se vettem észre nagy difit más telefonnál.

De amúgy csalódtam picit ebben az AUKEY kábelben, mert tokban használhatatlan a végének a vastagsága miatt. :(

jonnyjoker01: az A1-ben mióta van arcfelismeréses feloldás? :o

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#17828) tylerddd válasza jonnyjoker01 (#17826) üzenetére


tylerddd
veterán

Az ok, hogy előjön, de akkor vagy lehessen eltűntetni vagy pár másodperc után magától menjen vissza. Lemértem, Insta videónál 20mp-nél több ideig ott marad. iOS-en is bezavar, de ott 2-3mp alatt eltűnik a hangerő jelzés. Az értesítést ki fogom próbálni! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#17829) Rimuru válasza juuzer (#17827) üzenetére


Rimuru
veterán

Miota a smart lockban van (es ameddig lesz benne).

Viszont csak a kamerat hasznalja (ertheto okobol), nem biztonsagos egyaltalan.

Vigyázat, csalok!

(#17830) Ricardo válasza tylerddd (#17828) üzenetére


Ricardo
félisten

Most kipróbáltam. Youtube videónál állítottam a hangerőt, megjelent a sáv, de utána szinte azonnal el is tűnik.

(#17831) darvinya válasza tylerddd (#17828) üzenetére


darvinya
titán

Nálam 4mp után eltűnik.
Sőt felfelé simítással azonnal eltüntethető.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17832) tylerddd válasza Ricardo (#17830) üzenetére


tylerddd
veterán

@ Ricardo & darvinya: állított készüléknél youtube-nál nálam ugyanúgy jó hosszan ott van, ugyanakkor ha a videó képén felfelé húzok, akkor valóban eltűnik (bár megjegyzem szerintem nem logikus, miért nem magát a sávot lehet feltolni). Viszont ha fektetve nézem, akkor felfelé húzásra eltűnik, de a videovezérlők meg előjönnek. Instánál ha felfelé húzok a videón, akkor ugye eltűnik a sáv, de elmegy felfelé a tartalom is.

Nincs erre valami beállítás, hogy meddig látszódjon, ami nekem hosszabb időintervallumra lehet állítva?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#17833) darvinya válasza tylerddd (#17832) üzenetére


darvinya
titán

Passz, egyik készülékemnél nem volt 3mp-nél hosszabb ideig kint.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17834) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

cöh... Nokia 2-re telepíthető a publikus béta 8.1:((( No comment...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17835) darvinya válasza st3v3np3t3r (#17834) üzenetére


darvinya
titán

21-e van, de még a júniusi biztonsági frissítést sem kaptuk meg. :D
Kommentálni már nem kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17836) juuzer válasza darvinya (#17835) üzenetére


juuzer
addikt

Jön a Mi A2!!!!!!!!! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#17837) x1port válasza juuzer (#17836) üzenetére


x1port
addikt

Előbb lesz A3 mint nekünk 8.1 :D

(#17838) st3v3np3t3r válasza darvinya (#17835) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ahogy a hírek pletykálják... hónap végén fog jönni a 8.1el a júniusi patch,elvileg... de azért elég gáz hogy az alap nokia is előbb megkapta a 8.1et mint az A1... :(((:DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17839) x1port válasza st3v3np3t3r (#17838) üzenetére


x1port
addikt

De mikor a végén ?
30.-án este 23.50kor ?
Bár ettől függetlenül én pont lesz@rom a verziószámot.
Csak pár bugot hoznának rendbe

(#17840) bepken válasza st3v3np3t3r (#17838) üzenetére


bepken
veterán

most nem azért, de nem ugyanezt a bétát tesztelik már hetek óta a Mi A1 tulajok is? valamiről lemaradtam? :D

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#17841) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok

Nem jönnek meg az értesítések a telefonomra ha Vibert kapok. Csak felébred a képernyő de ezen kívül nem csinál semmit se a lock screen, see hang se lebegő értesítés nincs. A notification beállításokkal minden engedélyezve, az alkalmazáson belül szintén.

Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#17842) darvinya válasza RocknRoller (#17841) üzenetére


darvinya
titán

Melyik fw-n, melyik Viber app-on vagy?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17843) RocknRoller válasza darvinya (#17842) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

Android 8.0.0
Viber 9.1.1

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#17844) judas13 válasza x1port (#17839) üzenetére


judas13
addikt

Oreo is így jött komolysággal, valami Szilveszter napján úgy rémlik mert 2017-re ígérték. Meg is jött. Szal simán jó a dátumod.😀
😐☺

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#17845) darvinya válasza RocknRoller (#17843) üzenetére


darvinya
titán

Ok, hogy 8.0, de melyik? -Májusi, áprilisi, stb.
Viber biztosan 9.1.1-es, mert nekem 9.1.0.1-es van.
Viber-en belüli Értesítés menüben mi van beállítva?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17846) darvinya válasza RocknRoller (#17843) üzenetére


darvinya
titán

Most jött frissítés Viber-ra 9.1.1.1, aminél Play visszajelzés alapján általad leírt hibája van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17847) juuzer válasza st3v3np3t3r (#17838) üzenetére


juuzer
addikt

Azért mert Nokia :D

Így terelik az embereket a MIUI felé muhaha :DD

Vamos a la playa.

(#17848) RocknRoller válasza darvinya (#17846) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

Az Android az májusi frissítés.

A Viber legutolsó frissítése pedig fel lett rakva de a hiba továbbra is fennáll. Csak olyan lehetőség van hogy teljesen az arcomba jöjjön a Viber ablak ha üzenetet kapok, de az nagyon zavaró. Az kéne, hogy csak lebegő értesítés legyen illetve a lockscreenen is látszódjon.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#17849) Fall-N válasza juuzer (#17847) üzenetére


Fall-N
veterán

Abban igaz, hogy a Nokia miatt van. Ők (HMD Global) most elég jól belehúztak. Nem kizárt, hogy legközelebb tőlük lesz a következő telefonom. A 7 Plus is egész jó lett.

Ettől függetlenül nem kell panaszkodnunk, amikor még sok telefon az Oreót sem kapta meg. Pláne nem a havi biztonsági frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#17850) darvinya válasza RocknRoller (#17848) üzenetére


darvinya
titán

Olvasod amit írtam, vagy folytatod app hiba sorolását.
Igen, legfrissebb Viber app bug-os, emiatt nincs értesítés, amit többeknél jelentkezett.
S telo fw-jével nem fogod megjavítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.