Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) pixta78


pixta78
senior tag

Szeretném kérdezni, hogy hogyan kell a tvhez csatlakozni wifin? Tehát át lőni a felvett tartalmat. Egy Philips Pus 8303 a cél. Ezen beállítottam, hogy wifin fogadja a videókat stb... A telefonon a mi videón belül a kis kocka ikonra bökve nem jeleníti meg a Tv-t. A wifi direkt beàllításban sem látja. A router viszonylag messze van, a Tv-t gyenge a MI9-en jó a jel. Ne tudom kell- e az útválasztó vagy direkt tud a teló a tvhez csatlakozni?
Köszi előre is.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#952) mjani1172


mjani1172
addikt

Köszönöm a választ mindenkinek.
Még amire nem találtam választ pedig mindent elolvastam.
A zseb mód működik e már? Nem is értettem, hogy kapcsol be, nem csak az ujjlenyomat hatására lesz aktív a képernyő?
A video hangja javult?
Köszönöm.

(#953) Sanyesz. válasza mjani1172 (#952) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Akkor mégsem olvastál el mindent :) , mert a zseb mód már az előző frissítésben is benne volt. Kapcsolni nem lehet, kvázi automatikus.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#954) pixta78 válasza mjani1172 (#952) üzenetére


pixta78
senior tag

"Felébresztés dupla koppintással" ezt kapcsold ki, ezzel is kisebb a hiba lehetőség.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#955) Atomgeszi válasza Sordoran (#945) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt nem használod? Nekem szépen szól, ha éppen lejon wifirol vagy a wifi hálózat nem ad internet elérést. Plusz tudod állítani, hogy melyik program menjen wifirol és mobilnetrol, illetve csak wifirol adott esetben.

(#956) Astery válasza pixta78 (#954) üzenetére


Astery
senior tag

Felesleges kikapcsolni mert a zseb mód megakadályozza a feloldást. Próbáld ki ha pl. tenyérrel letakarod a közelség érzékelőt akkor hiába kopogtatod nem ébred fel. Mióta ez belekerült nekem nem volt gond a véletlen feloldással.

[ Szerkesztve ]

(#957) the radish


the radish
senior tag

Smart Lock beállításait hol találom? Hozzáadtam az asztali kihangosítót, működik is, de törölném... Viszont sehol nem találom, gondolom a Google beállításokon belül van, de sehol nem látom...

(#958) adamfriday válasza the radish (#957) üzenetére


adamfriday
senior tag

Képernyőzár és jelszó / További beállítások / Feloldás bluetooth-eszközzel

(#959) the radish válasza adamfriday (#958) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi, de nem a MIUI zárjára, hanem a Google "Smart Lock"-ra gondolok. Utóbbinál több eszközt is hozzá lehet adni, de miután hozzáadtam, sehol nem találom őket.
Amit írtál az ok, viszont ott csak egy eszközt lehet hozzáadni, ami jelenleg az órám.

(#960) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Valakinek működik a Xiaomi vezeték nélküli gyorstöltővel a telefonnál a 20W (vagy annak környéke), mert nekem eddig jóval kevesebb jön csak ki. Mivel méritek a töltést, melyik megbízható app hozzá, mert amit én használok (pl.: Ampere), nem tűnik túl pontosnak.

(#961) Atomgeszi válasza Bigemperor (#960) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Milyen töltővel hajtod?

(#962) lumpy95


lumpy95
tag

Üdv!

Eltelt már egy pár nap 10.2.28as frissítés óta. Eddig mik a tapasztalatok? Mi és hogyan változott a 26-os verzióhoz képest? Pozitív és negatív is érdekelne.

(#963) Bigemperor válasza Atomgeszi (#961) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Egyelőre még nem túl combossal, most van úton komolyabb felszerelés,csak kíváncsi volnék mennyire működik ez az érték.

(#964) BullZeye válasza lenovomen (#908) üzenetére


BullZeye
veterán

~3 óra 2 nap alatt merül le így, de akksi kímélő dolgok ki vannak kapcsolva.

(#965) tarat válasza BullZeye (#964) üzenetére


tarat
tag

Nekem Android rendszer 47 % fogyasztó és majdnem folyamatos az ébren tartás. Nálatok milywn az ébrentartás? Minden alkalmazás Optimalizációban van és egy pár van automatikus indítással....

[ Szerkesztve ]

(#966) petipetya válasza tarat (#965) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt milyen adatokat látsz?

"nincs rá lezsóidő"

(#967) tarat válasza petipetya (#966) üzenetére


tarat
tag

[ Szerkesztve ]

(#968) Atomgeszi válasza Bigemperor (#963) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha rendesen meghajtod, akkor jó. Gyári töltő, ami jár a Mi9hez az nem hajtja ki 100%-ra. De van egy pár eladó alin, aki árul olyan töltőt, amivel ki tudod 100% ra hajtani. Én is olyanra vadászok, csak natív EU csatis még nincs

(#969) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#968) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Őszintén szólva nem sok értelmét látom, ez a töltő hűtésileg egy nagy nulla, ha ehhez olyan hálózati töltő társul, ami tegyük fel tényleg kihajtja és nem fogod külön hűteni, valószínűleg az lesz az utolsó töltése, vagy néhány ilyen fullos töltés után megdöglik.

(#970) andrisms válasza lumpy95 (#962) üzenetére


andrisms
aktív tag

-Ujjlenyomatolvasó határozottan gyorsabb és pontosabb lett. (Bár még mindig nem 100as, de jelentőset javult)
-Zsebemben végre nem kel életre.
-Akkuban nem tapasztaltam sem előre, sem visszalépést. /Kb 5 óra kijelzőidő/
- rendszersebesség talán picit javult.

[ Szerkesztve ]

(#971) tarat válasza tarat (#967) üzenetére


tarat
tag

Most még kiirtottam egy csomó felesleges appot ez alapján: [link] .
Meglátjuk ....

(#972) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#969) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát nemtudom. Nekem még sosem állt le. Bár nekem klímás szobában van. A hő nagy része pedig az adapteren keletkezik.
Kocsiban van az autós töltő, az leadja a 20W,az sem állt le. De ugye ott is a szellőzőn van, tehát ott is klímás levegőt kap.
Ha lesz végre EU adapter ilyenből majd kipróbálom.

(#973) ShadowLac válasza lumpy95 (#962) üzenetére


ShadowLac
addikt

andrisms amit leírt. Plus vaku probléma megoldódott.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#974) workin válasza tarat (#971) üzenetére


workin
senior tag

Kíváncsi leszek, okoz ez bármilyen problémát.
Illetve ilyenkor telefon vissza állítás idején, ezeket vissza rakja .?

(#975) tarat válasza workin (#974) üzenetére


tarat
tag

Egyelőre nem okozott problémát. Viszont 26-nál már letöröltem 1-2-t és 28-nál újra megjelentek úgyhogy visszapakolgatja. Most viszont elég sokat töröltem...feleslegesek számomra.

[ Szerkesztve ]

(#976) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

xiaomi.eu felhasználóktól kérdezném, hogy [ez] mi? és hogy lehet kikapcsolni?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#977) Karavik válasza JoeCockBill (#976) üzenetére


Karavik
veterán

Morning report

Itt lehet kikapcsolni: Óra > 3 pötty > Morning report > disable receive morning reports

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#978) JoeCockBill válasza Karavik (#977) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

:R

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#979) walakyb válasza tarat (#967) üzenetére


walakyb
aktív tag

Azt mondjuk jo lenne tudni, hogy ez a 81% pl mennyi ido alatt jott ossze, mert ha mondjuk fel-egy nap, akkor nincs vele semmi baj.
A masik dolog ami igy hirtelen eszembe jut a keprol, hogy a SIM 1 terereje eleg harmatoska, es ha folyamatosan gyenge a jel, az bizony kokemeny akkuhasznalatot eredmenyezhet.
Az se lenne baj, ha ranyomnal az android rendszer sorra, es azt a statisztikat mutatnad, tobbet mond :)

(#980) petipetya válasza tarat (#967) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt sajnos semmit sem látni, azért fotóztam le, mire van szükség.

"nincs rá lezsóidő"

(#981) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom ki kérdezte már, de kipróbáltam a kamerát, illetve a videót. Szerintem szarabb a hang mint volt, de én erre nem is vártam javulást, gagyi minőséggel nem lehet mit kezdeni. Lehet választani belső, vagy külső mikrofont. Ez eddig volt?

Mindegy... gáz mind a kettő "minősége".

(#982) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#981) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Belső vagy külső szerintem azt jelenti, hogy külsőleg csatlakoztatott mikrofon. Mivel gondolom nem érzékel semmit, ugyanúgy a belsővel veszi.

(#983) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#982) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt most nem tudom, ha így van és lehet rá csatlakoztatni, akkor azért, mert "rájöttek", hogy ezen csak így lehet javítani. Viszont, rohadjak meg, de most bekapcsoltam és nincs ott az az opció, tehát eltűnt az a gomb, ahol választani lehetett, hogy külső, vagy belső mikrofont használjon :DDD Egyszerűen eltűnt.

Te verziódon van ilyen opció? Amikor a videofelvételt választod, akkor a felső fekete sávban kellene lennie.
Azért ennyire nem hülyültem meg, hogy beképzeltem magamnak, vagy álmodtam :DDD, direkt mind a kettővel csináltam tesztet, viszont, ha úgy van, ahogy írod, akkor valószínűleg ugyanazt a mikit használta. De azt is tudom, hogy az iphone (xs max)-ban sem egy van (hanem már 3, de már a 5S-ben is kettő volt), vagyis szerintem ezekben már minimum kettő van. Nem lehet, hogy a belsőt arra értelmezi, amibe beszélsz telefonáláskor?

Ettől függetlenül, mint írtam mindegy, mert evvel is, meg ha valóban használt másikat, avval is gáz a hangminőség. :/

(#984) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#983) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elvileg bármelyik mobilra lehet, hiszen, ha mikrofonos headsetet használsz, arról is szívhatja a hangot. Ugyanez igaz a gimbalokra is, azokon is, ha jól tudom van beépített mikrofonos, de külső mikrofonos verzió is(amikor ugye te határozod meg, hogy milyen mikrofont teszel a gimbalra).

Nálam ilyen opció nincs, és soha nem is láttam. :DDD

Igen, két mikrofon van benne, egy alul, egy felől, egyik a zajszűrésért van. De így volt már a Mi5 idején is. Sőt szerintem már elég régóta 2 mikrofont használ az összes másik gyártó is.

Viszont xda-n találtam egy friss patchet, amit nemrég rakott fel az egyik gcam portos srác.

ADD-ONS (MAGISK/WORK IN PROGRESS):

ESZDMAN MAGISK MODULE
- A range of 100-37000 ISO
- Max exposure 320+ seconds
- Improvements to quad bayer
- Sound 960 kbit / s, sampling 44100Hz
- Stable frame rate for 4k 30-60fps Stock camera
(ONLY FOR 9.7.19)

Ezeket tudja. De kommentekben írják, hogy eddig senkinek működik. Ha kommentekben írják majd a többiek, hogy jó, akkor én is megpróbálom. Ez egy elvileg all in one modul, mert 3 féle modullal szerelték a Mi9-et, com.qti.sensormodule.f1a_imx586.bin
com.qti.sensormodule.luxvisions_imx586.bin
com.qti.sensormodule.semco_imx586.bin

A legelső ilyen patch viszont csak semco-val működött. De úgy látszik, hogy a mindegyikhez jól működő még sajnos nem működik jól. Remélem hamar javítja a srác. :))

[ Szerkesztve ]

(#985) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#984) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom hova tűnt, de nem találom, illetve helyesen... keresgélnem sem kellene, mert a te képedet használva pontosan itt volt! Becsinálok komolyan... :DDD , ez olyan, "ficsur" lehet, mint néhány tulajnál, mikor eltűnt az NFC gomb egyik percről a másikra. Tehát, ahova a nyíl mutat, ott a kettő között volt.

[ Szerkesztve ]

(#986) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#985) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Tök jó. Nekem a Videóminőség ikon sincs, csak a másik három. Ki érti ezt? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#987) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#986) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem mind a hármunknak más ROM van fent. :))

Ez nekem is csak a legutolsó dev-vel jött, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#988) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Hali!

Még mindig nem váltottam EU romra, de már egy ideje tervben van. Aki már használja egy ideje, megérte? Mik a jobbak / mi az ami hiányzik belőle?

Most mint real-life használat mellett kérdezem :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#989) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Valamiért olyan érzésem van, mintha kifogtam volna én is egy hibás szériát. Az éjszaka készült képeket egyenesen katasztrófának találom, de a nappaliak se mindig győznek meg..
GLOBAL 10.2.13-at ír a telefon, új frissítést nem talált.

Itt van néhány kép, szerintetek?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#990) ΞΔGLΞ válasza Sanyesz. (#986) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem a EU28 van rajta, de ez most tökmindegy, hova a p...ba tűnt az az opció? :DDD

(#991) #Dániel válasza lenovomen (#989) üzenetére


#Dániel
tag

Nem a keszuleked a hibas, ha nem az a vezetoi dontes aki ezeket a software fejleszto mernokoket alkalmazta =)
Hasznalj GCam-et vagy barmi mast, en a GCamet szeretem, ejszaki kep keszitesben megv verhetetlen.

(#992) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#990) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nekem is a 28-as van fent. Akkor nálam ezek szerint két opció is hiányzik. :U

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#993) laci laci


laci laci
addikt

Itt tudjuk ellenőrizni, hogy honnan-hova szánták a telefonunkat. [link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#994) ΞΔGLΞ válasza Sanyesz. (#992) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyre frankóbb. :U

(#995) lenovomen


lenovomen
aktív tag

100%-ról nektek milyen hamar merül le 1%-ot? Nekem körülbelül 2p30mp képernyőidő elteltével már 99-et mutat.... 5 percet kibírhatna közepesnél kicsit kevesebb fényerővel.

(#996) Sordoran válasza lenovomen (#995) üzenetére


Sordoran
addikt

1% nem számít, mérési hibahatárt se éri el.

Amúgy nekem most a 28-as frissítés óta gyorsabban merül sajnos. Nem feltétlen maga a frissítés a ludas, valami beakadhatott, hiába indítottam újra frissítés után még egyszer. De mivel így is kibírja a napot, csak bosszankodom rajta.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#997) BullZeye


BullZeye
veterán

windows 10-en mivel lehet a 60 FPSes videókat lejátszani, vagy frame droppolnak, vagy gyorsítva játsza le őket.

(#998) lenovomen válasza Sordoran (#996) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Csak kíváncsi vagyok, mert youtube flagship telefonok összehasonlításakor kb. 5-7 perc elteltével megy lentebb.. ahozképest eléggé karcsú ez a 2 perc

(#999) lenovomen válasza #Dániel (#991) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Így most ki tudna mikor kapnék 28-as frissítést .. ezzel a verzióval olyan, mintha "kumplival" fényképeznék.. s8-am jobbakat lő

(#1000) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Akkor most gyári appal senki nem tud jó képeket lőni? 220voltba vettem a telot, globál, hogy hogy nekem még csak 10.2.13-as verziót ajánlja fel, ha ezen ennyire rossz a gyári app?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.