Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Megjött OTA is

(#902) doki13 válasza Atomgeszi (#901) üzenetére


doki13
aktív tag

Ez melyik??

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#903) doki13


doki13
aktív tag

[kép] nekem ez van

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#904) cirx válasza doki13 (#903) üzenetére


cirx
senior tag

Xiaomi.eu rom. Custom rom, amit ha jól tudom a csehek fejlesztenek, inkább több mint kevesebb sikerrel. :)

S23 GREEN

(#905) hroberto


hroberto
veterán

Remélem ez a 28-as ROM rendbe teszi az akkut, mert ez zavar a legjobban!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#906) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

Az elmúlt napokban próbáltam minél több telefontesztet olvasni, illetve nézni YouTube-on (magyar-külföldi egyaránt). Igazság szerint ár-érték arányát tekintve a Xiaominál nincs jobb. Alapvetően számomra egy hosszútávú telefonvásárlás lenne a cél (az öreg OP3-at lecserélve), így egy olyan készüléket keresek, amely minimum 2, de lehetséges, hogy 3 évig lenne nálam. Na mármost a játék nem fontos, így olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ezesetben érdemes e ezt a készüléket megvenni (esetleg a 9T), vagy a nagy játékok futtatásának érdektelensége miatt bőven elég a 9SE-is.

Azt viszont fontosnak tartom, hogy a gyártó foglalkozzon a telefon folyamatos frissentartásával, azonban nem tudom, hogy a Xiaomi ilyen téren hogy muszikál?

(#907) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Nem tudom kinek hogy de a 28 As végü frissítéssel el az ujjlenyomat feloldás nagyon gyors.
Elötte fekvő helyzetben nem volt stabil.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#908) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Az üzemidővel mennyire vagytok elégedettek? Általában hány óra kijelző idő szokott összejönni, mekkora fényerő mellett, milyen használat közben?

(#909) ricsi0307 válasza Richee11 (#906) üzenetére


ricsi0307
senior tag

OP3T-ről váltottam, őszinte leszek az a teló akkor mikor megvettem maga volt az álom, imádtam rekord hosszan 2 évig meg volt. Itt most sajnos nincs meg ez az érzés a sok apró bosszantó hiba miatt amit szarnak kijavítami. Ez a szétszabdaltságnak köszönhető, hogy van vagy 5 fajta rom dev meg stabil. Nem igazán érzi azt az ember, hogy egy flagship van a tulajdonában.

(#910) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#882) üzenetére


petipetya
nagyúr

A tegnap délelőtti frissítés óta vártam a válasszal, hátha csak placebo, de nem. Szimplán gyors helyett most bitang gyors lett a teló, habár egyrészt előtte is gyors volt, másrészt alapból 0.5-ön voltak az animációk. A szokásos Insta, YouTube, excel fájl (Microsoft), Chrome esetén láthatóan gyorsabban indulnak el az appok, de a nem mindennap használtak esetén is ezt tapasztalom.

"nincs rá lezsóidő"

(#911) hroberto válasza petipetya (#910) üzenetére


hroberto
veterán

Az akku is javult nálad?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#912) petipetya válasza hroberto (#911) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem nem volt rosszabb az aksi.

"nincs rá lezsóidő"

(#913) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#911) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én úgy vettem észre eddig, hogy az is javult, bár csak 1 nap telt el, de úgy néz ki jó lett.
-------------

Viszont próbáltátok már a telefont gyengébb QI töltőn tölteni? A MI lepény töltőn semmi gond vele, de másik kettőn is próbáltam, ahol az Iphone, s10+, mate pro simán semmi gondja, mert egyszerűen jó rajta tartani a telefont, lassan tölt tehát, de erre találták ki hogy ott jó tartani a telefont és közben szépen lassan tölti is, ott az MI9 konkrétan meghülyül.

Mintha nem tudná eldönteni, hogy mi a lfszt csináljon. Elsőre megjelenik a szokásos töltő logó a hozzárendelt hanggal, mintha minden fasza lenne, aztán kezdődik az anomália. Ki-be kapcsolgatja a képernyőt, lényegében a képernyőzár képe és a töltő logó a hanggal össze-vissza ugrál, meghülyül, kb, mintha rátenném a töltőre és azonnal le is veszem, de itt összeúsznak a képek, a kis led is össze-vissza villog.

Mint írtam a MI gyors töltővel ilyen nincs, eddig azon használtam, de most másikon kipróbálva és a fentebb említett készülékeken tökéletesen működik, hát a MI9-nek ez nagyon nem tetszik, mintha csak a gyorstöltést szeretné, ez valami elég gáz bug lesz.

[ Szerkesztve ]

(#914) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#913) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem nem tűnik jobbnak az akksi. Továbbra is az Android rendszer magasan a legnagyobb fogyasztó. :W

Én egy ősrégi Nokia Qi töltővel töltöm, amit még a Lumia 920-hoz vettem. Normálisan működik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#915) ShadowLac


ShadowLac
addikt

MI GOOGLE CAMERA
[link]
[link]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#916) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#914) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Furcsa, hogy telefononként ez így változik. Ez töltő is így ló fütty. A gyors MI töltő venti hangjától is már falra másznék néha, gyakran...

(#917) petipetya válasza lenovomen (#908) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam most 4 óra 34 perc kijelzőidőt ment 4G/wifis vegyes használattal úgy, hogy az aksi 33%-on van. A kijelző fényereje mindig automatikus, ahogyan az olvasó mód is.

"nincs rá lezsóidő"

(#918) Sordoran válasza ΞΔGLΞ (#913) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem is csinált ilyet egy Baseus töltővel, de csak mikor 100%-ra töltött. Viszont ha PC-re kötve használtam, USB porton keresztül, akkor ezt művelte nekem is. De adapterrel csak ritkán (ami attól még gáz).

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#919) Thom! válasza ShadowLac (#915) üzenetére


Thom!
veterán

Nekem ez nudli, Pixel2 szintet nem üti meg... :(

(#920) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Én amit észrevettem a 9.7.19 xiaomi.eu dev-en.

Gyorsabbnak és smoothabbnak tűnik a készülék. Az auto brightness mintha sokkal jobban a helyzet magaslatán lenne. De az majd napon fog jobban kiderülne, eddig szobában is néha meghülyült, ha hátulról jött pl. olvasólámpa fénye.
Az AOD hála isten még mindig mindent kijelez, Telegram, whatsapp, hívás, sms, instagram, messenger.. tényleg mindent. Az AOD alap mintha szebb lenne megrajzolásilag, az óra, meg alatta az akksi ikon szebben van kidolgozva szerintem. Ujjlenyomatolvasó eddig is elég gyors volt.
Nekem úgy tűnik, mintha a zoom kamerán is csiszoltak volna. A módok közötti váltás is gyorsabbnak tűnik.
Az 1080p és 4K 30/60 FPS közötti váltás ezentúl egy gombbal lehetséges. A beállításokból eltűnt. A sima fényképezőnél megjelent a képarány gomb ( ez lehet volt, nem tűnt eddig fel).
Az viszont nem tetszik, hogy az ultraszéles videófelvételnél már nincs 4K60 FPS, hanem csak 4K30FPS és 1080p60FPS. Plusz valamiféle levágás van a kép széleinél, mintha lenne rajta egy lencsekorrekció a széleitől és ezt egy levágással oldanák meg. Hogy magyarosabban fogalmazzak, fénykép módban az ultraszélesnek nagyobb a látószöge, mint videó módban. Régebbi ROM-okon egyforma volt a látószög és választható volt a 60FPS is. Én azt nagyon szerettem, nem értem miért szedték ki, és eleve miért tesznek bele ilyen lencsekorrekciót?! Teljes látószöggel sem volt baj szerintem.
Egyelőre ennyi tűnt fel hirtelenjében.

(#921) Sanyesz. válasza Sordoran (#918) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Gondolom van egy elvárt minimális töltő áram. Ha ezt nem éri el töltő, akkor a töltés vezérlés nem tudja értelmezni, mi történik.
Nálam nem csinált ilyet a Baseusnál. Ha csak 5W-tal is, de töltötte. Most már Mi-t használok egy Baseus QC4 fejjel, szintén Baseus TypeC-TypeC kábellel.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#922) ShadowLac válasza Thom! (#919) üzenetére


ShadowLac
addikt

Lehetséges hogy rosszabb mint a pixel.
Nincs max részletessegre állítva 2.5-4.5 megabájtosak a képek. Ha max részletességgel akartam volna 100%ra állítom. Akkor 6-11 megások lettek volna még nagyobb részletességgel. Nekem így is tetszenek főleg színeket árnyékot nézegettem hogy nekem kellemes . Aminek örülök hogy nem húzza túl a kontrasztot.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#923) Sordoran válasza Sanyesz. (#921) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen, én is erre jutottam. Adapterrel nem volt gond, csak 100% körül. Most nekem is 20W-os van, ezzel nálam sincs gond. Viszont most meg melegszik a töltő és a telefon is. Nem vészes, de nah.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#924) Sanyesz. válasza Sordoran (#923) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A "turbó" töltésnek ez velejárója. Nem véletlenül tettek ventillátort a vezeték nélküli töltőbe. Bár a Baseusban nem volt. :F

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#925) ΞΔGLΞ válasza Sanyesz. (#921) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sordoran kolléga és az általam leírt töltési hercehurca miatt, ez inkább egy idióta bug (lesz), nem pedig elvárás és szerintem ilyen elvárás ne is legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#926) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#925) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A jövő megadja a választ. ;)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#927) ΞΔGLΞ válasza Sanyesz. (#926) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Idézet, Hroberto fórumtárstól:

Én egy ősrégi Nokia Qi töltővel töltöm, amit még a Lumia 920-hoz vettem. Normálisan működik.

Nem kell ide jövő :), meg nincs itt semmilyen elvárás, ez a nokia töltő sem lehet egy kapkodó idegbolond mai szemmel...
Nála mégis rendesen működik ezzel.
Bug ez a javából. :)

[ Szerkesztve ]

(#928) adamfriday válasza Atomgeszi (#920) üzenetére


adamfriday
senior tag

A képstabilizátor (EIS) vág le a képből. Próbáltad, hogy azt kikapcsolva mekkora a látószög?

(#929) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#927) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Értem, de ahogy írtam, nálam 5W-os töltéssel is működött. Viszont az biztos, hogy nem azonos a Xiaomi, a Samsung és az Apple vezeték nélküli specifikációja. Ezt éppen a Baseus termékleírása igazolta. Emiatt tudta a Mi9-et csak 5W-tal tölteni, míg pl. a Samsungot 10W-tal.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#930) Atomgeszi válasza adamfriday (#928) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. Úgysincs meg a fényképezésnél elérhető teljes szög. És úgyis csak 30FPS érhető el 4K-ban.
1080p 60 FPS megy. EIS -el nem változik az elérhető szög

(#931) Oldmobil válasza ΞΔGLΞ (#913) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Nekem a noname ebayes qi töltővel jól tölt, persze lassan.

(#932) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Jelentem: a mai második nekifutásra felment a xiaomi.eu rom.
Szóval felraktam a twrp-t a szokott módon (fastboot flash recovery twrp.img) de bejutni csak Atomgeszi kolléga által javasolt módon sikerült ("miután feltoltad a twrp-t, hangerő fel + power, ha rezgett elengeded a powert de a felt addig nyomod, amíg be nem jön a twrp")
Ezután twrp-vel felraktam a twrp-t, hogy meg is maradjon. Újraindítottam, tényleg megmaradt. Majd wipe-oltam a data-t, felmásoltam MTP módon a romot, aztán telepítettem. Látszólag minden oké, de nem bootolt be a rendszer, a twrp jött be mindig. Próbáltam még néhány wipe-olást, újra telepítést, de ugyanaz volt az eredmény. Szóval miflash-sel visszatettem az eea-t.
Második nekifutásra a xiaomi.eu leírást vettem alapul. Twrp fel a szokott módon, wipe data, majd rom felmásolás. Se reboot, se twrp flashelés, se semmi. Itt MTP-vel fura dolgokat látott a gépem, úgyhogy inkább nem másoltam fel. Ehelyett OTG kártyaolvasóval SD kártyáról telepítettem. Települt, bebootolt a rendszer.
Mondjuk nem tudom most van e twrp-m, de nem is érdekel :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#933) Atomgeszi válasza JoeCockBill (#932) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Örülök, hogy sikerült.

9.7.19-et raktad?

A fura dolgokon azt érted, hogy több internal storage volt? Vagy pedig k3j4b521j23k23k2 és hasonló nevű csodamappák voltak?

Amúgy szerintem itt ment el neked a dolog: "Twrp fel a szokott módon, wipe data, majd rom felmásolás."

Itt a rom felmásolás előtt kell egy reboot to recovery, és utána már látni fogja a gép is a telót, igaz, csak egy TWRP mappád lesz, de oda már tudsz rá másolni ROM-ot, amit utána TWRP-ben már tudsz telepíteni.

(#934) JoeCockBill válasza Atomgeszi (#933) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen, 9.7.19.
fura nevű mappák az első próbálkozásnál voltak. meg múlt héten.
a 2 internal storage a második, sikeres próbálkozásnál volt

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#935) Atomgeszi válasza JoeCockBill (#934) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na majd, ha frissíted úgyis kiderül, hogy van-e TWRP. De amúgy szerintem maradt. :D

2 internal storage, nekem 4 volt :D Újraindítás recoveryben és helyrejöttek a partíciók.

(#936) the radish válasza Atomgeszi (#920) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi, szerintem holnap update. :)

(#937) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Ki hol, melyik boltban vagy webshopban vette a telefonját és mennyiért? Én 127-ért jutottam hozzá egy 64gb-os globálhoz (1 év garival), szerintetek ér ez annyit? Vagy kicsit ha többet fizetek jobbakat lehet kapni?

(#938) petipetya válasza lenovomen (#937) üzenetére


petipetya
nagyúr

124 volt okos szállítással a banggood-ról, természetesen 1 hónappal később már 110-ért is megvehettem volna ugyanott. Ám nem akartam csak 1 hónappal később a kezemben tartani.

"nincs rá lezsóidő"

(#939) petipetya válasza hroberto (#911) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mondjuk a múltkori 3% helyett most csak 1%-ot merült az éjszaka (mindkét esetben repgép módban).

"nincs rá lezsóidő"

(#940) mjani1172 válasza lenovomen (#937) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem ér annyit. Itthon nem sokkal drágább, de 2 év gari, és nagyobb modell.

petipetya:és te kézzel átrakod minden este?

[ Szerkesztve ]

(#941) petipetya válasza mjani1172 (#940) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, mindig manuálisan állítom ezeket:
- Utcára lépve hangos mód be, wifi ki
- Munkahelyre érve csak rezgő mód be, munkahelyről kilépve visszahangosítom
- Hazaérve rezgő mód be, wifi be
- Éjszaka repgép mód be, hétköznap reggel repgép mód ki, hétvégén viszont csak a wifit kapcsolom be, mivel akkor felesleges a mobilhálózat (csak idegen hívna telón, ismerős nem)

"nincs rá lezsóidő"

(#942) mjani1172 válasza petipetya (#941) üzenetére


mjani1172
addikt

Hű, én nem gondoltam volna hogy valaki ilyesmit csinál, viccnek szántam. :R
Én nem foglalkozom ilyesnivel soha. Folyamatosan megy minden.

Más.
Van itt tökéletesen működő hívásrögzítő ami az Eu romon is megy esetleg?

Nem tudom, nincs még ilyen telóm, csak ismerkedem vele és nekem az fontos.

[ Szerkesztve ]

(#943) petipetya válasza mjani1172 (#942) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért, az EU romban gyárilag nincs benne a hívásrögzítés?

"nincs rá lezsóidő"

(#944) Oldmobil válasza mjani1172 (#942) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

A gyári rögzítő tökéletes az eu romban is, ha akarod magától vesz mindent, a gyári tárcsázóból pedig egy kattintás visz a rögzített beszélgetésekhez.

(#945) Sordoran válasza mjani1172 (#942) üzenetére


Sordoran
addikt

A wifi/mobilnet váltást én is kézzel csinálom. Lehetne az, hogy mindkettő mindig aktív, de ha ne adj isten valamiért nem csatlakozik a wifi és mobilnetről pörögne pár videó, az kellemetlen lenne. Eddig csak egyszer felejtettem el, de az belefért. :)
Éjszakára én csak wifit kapcsolom ki, szerencsére ritkán hívnak ahhoz, hogy zavarjanak éjszaka vele.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#946) cirx válasza Sordoran (#945) üzenetére


cirx
senior tag

Én nem kapcsolom repülőbe éjjel. Be van állítva hogy 22 óra után csak a megcsillagozott névjegyek hívhatnak. Bármi baj lehet, nehogy ezen múljon.

S23 GREEN

(#947) skyli válasza petipetya (#941) üzenetére


skyli
senior tag

Ezeket mind lehetne automatizálni taskerral, nem?

[ Szerkesztve ]

(#948) petipetya válasza skyli (#947) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lehetne.

"nincs rá lezsóidő"

(#949) aprokaroka87 válasza skyli (#947) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mobilnet ki és be kapcsoláshoz kell a root jog, bár lehet az nem is kell.

(#950) hroberto válasza petipetya (#939) üzenetére


hroberto
veterán

Nálam pont fordítva van. A 26-os ROM-al 1% volt az éjszakai merülés repülőben, a 27-essel és a 28-assal is 3%.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.