Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Black&White válasza salieri. (#11000) üzenetére


Black&White
addikt

Itt fent az összefoglalóban.
Bootloader nyitás és MiFlash témakörök.

(#11002) salieri. válasza Black&White (#11001) üzenetére


salieri.
őstag

Köszönöm,a készülék vadonatúj. :R

[ Szerkesztve ]

(#11003) Black&White válasza salieri. (#11002) üzenetére


Black&White
addikt

Az igen! 🙂
Mennyiért adták így, 2,5 évvel a premier után?

(#11004) salieri. válasza Black&White (#11003) üzenetére


salieri.
őstag

Nincs semmi más módja?Mert eléggé be lett már lakva a telefon.70k.Nem érzem, hogy különb lenne a mai csúcsmodell,hogy 4 szeres áron adják.

(#11005) the radish válasza salieri. (#11004) üzenetére


the radish
senior tag

Ennyiért én is beruháznék egy újra, mert továbbra is nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont sehol nem találok.
Tudnál egy linkkel segíteni, hol lehet ráakadni?

(#11006) 8zabi válasza salieri. (#11004) üzenetére


8zabi
őstag

még olyan lehetőség van, hogy letöltöd a jelenlegi verziót is, meg amire szeretnéd frissíteni

először betallózod a jelenlegit, ha elfogadta átlépsz valami fájlkezelőbe és az új rom nevét átírod a régi rom nevére, majd visszalépsz a frissítőbe és ott mehet tovább a folyamat, immár átverve a rendszert

YT példa

(#11007) salieri. válasza 8zabi (#11006) üzenetére


salieri.
őstag

Nem megy így sem sajnos.

(#11008) 8zabi válasza salieri. (#11007) üzenetére


8zabi
őstag

az aktuálisat sem eszi meg?

(#11009) salieri. válasza 8zabi (#11008) üzenetére


salieri.
őstag

A legújabbat átneveztem az aktualisra,aktualisat újra,de más a méretük is.

(#11010) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

Valaki hallott már olyanról hogy egyik napról a másikra a telefon nem vesz fel töltést, vagy ha fel is vesz és esetleg hajlandó bekapcsolni utána bármelyik pillanatban újra meghal és kikapcsol? Barátomnak ezt csinálja a telefonja xiaomi szervizben azt mondták neki, hogy ez van, széria hiba. Nem javítható.

(#11011) racskobalazs válasza kisÁdi (#11010) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Így elsőre ez a "széria hiba" akkumlátornak tűnik... Jópár ismerősnek van 2+ éve Mi 9-e, senkitől se hallottam ilyenről. De elég kedves a szervíz...

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#11012) kisÁdi válasza racskobalazs (#11011) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Igen én is furcsálltam, már én is 3+éve nyúzok egyet. Kicseréljük az akksit, hátha segít.

(#11013) dilajoska1 válasza kisÁdi (#11010) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szerintem is akksi probléma csak. Valószínű akksihoz nem mertek hozzányúlni mert állítólag nagyon rossz minőségű utángyártott akkumlátorokat tudnak csak beszerelni és emiatt sok panasz érkezett hozzájuk.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#11014) racskobalazs válasza dilajoska1 (#11013) üzenetére


racskobalazs
senior tag

S akkor ezt azzal oldják meg, hogy "füllentenek" és visszadobják a készüléket? Minthogy elmondanák az igazat?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#11015) dilajoska1 válasza racskobalazs (#11014) üzenetére


dilajoska1
őstag

Valószínű hogy könnyebb, mert ahhoz hogy megtudják nézni, szét kell szedni a telfont ami idő és pénz. Mert ezt még soha nem hallottam és olvastam hogy széria hibás lenne a MI 9.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#11016) GAbre


GAbre
veterán

Gondolom múltkor,mikor rendeltem akkut,rájött a benne lévő,hogy meg akarom "csalni" :)
Azóta 20% alatt kikapcsol teló,és 3% körül éled újra,vagy bekapcsolásig se jut el.
Majd remélem lassan jön új akku,ha valaki szerelt már át,akkor van valami amire vigyázni kell, és nem látszik videón szerelèsnèl?
Illetve majd akkor cserèlek fóliát is,de még azóta se tudtam kitalálni,hogy oldjam meg a fóliát,hogy illeszkedjen mindenhol.
Vagy másnál is vetemedni szokott kijelző?
Bár mostanság elég fos fóliákat kaptam.
Szarul van vágva,illetve a fekete foliakeret is máshogy állt 2-3 fajta rendelésbe is volt kisebb-nagyobb gond.
Nem tudom az ilyen fos minőség miatt esetleg.

Avatar

(#11017) psjani


psjani
csendes tag

Szerintem ne engedd 3,6V alá, akárhány százalékot mutasson is, én Aida64 el szoktam figyelni a töltési, kapacitási értékeket, de persze van sok akku figyelő app.

(#11018) somasz válasza GAbre (#11016) üzenetére


somasz
addikt

Nekem kétszer cserélték már az akksimat, most megyek harmadjára a héten. A csere akkuk random kikapcsoltak 30-50% körül, és csak ~70%-os kondíciót írt rájuk az AccuBattery. Elvileg eredeti akksik...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11019) Gyarmati_ válasza somasz (#11018) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Az tuti hogy eredeti, csak ki tudja hol van az az eredet. :F

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#11020) adamfriday


adamfriday
senior tag

Legutóbbi EU stabilnak van valami hibája? Bankok appjait (OTP, Revolut) használja valaki vele? Egyre jobban idegesít, hogy EEA-n szakadozik a QI gyorstöltés, lehet visszapakolom azt.

(#11021) Black&White válasza adamfriday (#11020) üzenetére


Black&White
addikt

Egy picit többet kajál, mint az EEA, de nekem minden működik, stabilan. 🙂
A szakadozás nálam is megvolt, de addig variáltam a kábeleket (egy 45W-os Baseusról táplálom), amíg jó nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#11022) adamfriday válasza Black&White (#11021) üzenetére


adamfriday
senior tag

Kétféle töltőfejjel (szintén Baseus) és háromféle kábellel teszteltem eddig, de ugyanazt produkálja, néhány percenként megszakad a gyorstöltés. Mezei 2A-s fejjel tölt stabilan, de persze 400mA körül. 😌

(#11023) gps76 válasza adamfriday (#11022) üzenetére


gps76
őstag

Lehet belül a USB-C porttal vagy szalagkábellel lesz a gond, mint a Poco F2-esekkel.

(#11024) adamfriday válasza gps76 (#11023) üzenetére


adamfriday
senior tag

Vezetéknélküli töltésről van szó, illetve csak gyorstöltésnél jelentkezik, legfőképpen ezen a szoftververzión (korábban egyik EU buildben is jelen volt).

(#11025) shelbygt


shelbygt
tag

Sziasztok
Sikerült életet lehelni a telóba van wifi felment egy csomó frissítés.Most MIUI Global 12.0.5 stabil 12.0.5.0(QFAEUXM) van rajta.Létezik, hogy ez a legfríssebb rom ?
Ezek nem mennek fel.
fw_cepheus_miui_CEPHEUSEEAGlobal_V12.5.1.0.RFAEUXM_64d22ba46c_11.0.zip
fw_cepheus_miui_CEPHEUSEEAGlobal_V12.5.2.0.RFAEUXM_54d7f7ae88_11.0.zip

(#11026) Black&White válasza adamfriday (#11022) üzenetére


Black&White
addikt

Baseus C-C kábellel összekötve megy a Turbo Charge Wireless töltőn (és nem is dobálja el).
Alatta a Wireless töltő A-C kábele és szintén megy a Turbo Charge. :)

(#11027) adamfriday válasza Black&White (#11026) üzenetére


adamfriday
senior tag

Most végzett épp a telefon gyári töltőfeje + töltőpadhoz adott kábel kombó és nem dobálta el, most egyelőre így marad, kíváncsi vagyok a következő töltésre. :) A Baseus 30 wattos töltő + Baseus C-C kábel nálam kapufa.

(#11028) 8zabi válasza shelbygt (#11025) üzenetére


8zabi
őstag

de neked nem az fw_ kezdetű fájl kell, hanem a ROM szekcióban lévő, innen

ez: miui_CEPHEUSEEAGlobal_V12.5.2.0.RFAEUXM_54d7f7ae88_11.0.zip

(#11029) shelbygt


shelbygt
tag

Köszönöm délután kipróbálom.

(#11030) psjani


psjani
csendes tag

Üdv!
Nekem is elég régen frissített a telefon, nálam MIUI Global 12.0.4.0(QFAMIXM) van rajta. De nem értek a készülékhez ilyen téren.
Van olyan letölthető frissítés ami nekem használható?
Teljesen gyári rendszeren vagyok.

(#11031) Zsolt112


Zsolt112
tag

Üdv!
Ez a 12.5.2.0.RFAEUXM megjött valakinek OTA-n?
Nekem 12.5.1.0.RFAEUXM -en van de nem talál frissebbet.
Nem is tudtam idáig hogy lenne frissebb.

Itt nincs is fent ez a 12.5.2.0.🤔 [link]

[ Szerkesztve ]

(#11032) 8zabi válasza Zsolt112 (#11031) üzenetére


8zabi
őstag

itt nem várunk ota-ra :N
hármat kellett volna visszaolvasni a letöltési linkért ;]

(#11033) shelbygt válasza 8zabi (#11028) üzenetére


shelbygt
tag

Letöltöttem de nem megy fel??

(#11034) 8zabi válasza shelbygt (#11033) üzenetére


8zabi
őstag

még nem találkoztam ilyennel, csak egy ötletem van: töröld le az Updater alkalmazás frissítéseit

Alkalmazások, lenyíló menüben mutassa a rendszer alkalmazásokat, Updater/Frissítő frissítések eltávolítása

utána próbáld meg újra

[ Szerkesztve ]

(#11035) shelbygt válasza 8zabi (#11034) üzenetére


shelbygt
tag

Helo nálam ilyen nincs.Alkalmazások, lenyíló menüben mutassa a rendszer alkalmazásokat, Updater/Frissítő. Már gyári beállítás is volt.

[ Szerkesztve ]

(#11036) Sanyesz. válasza 8zabi (#11034) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nekem sem megy fel a 12.5.2.0 a 12.5.1.0-ra (RFAEUXM). Csak nálam azt írja az ellenőrzésnél, hogy nem hivatalos frissítés.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#11037) zacci


zacci
aktív tag

Sziasztok,

Ket kerdes.

Lesz miui 13 ? Ha igen, van info arrol h kb. mikor ?
Wifi 6 halozat alatt baszaxik a felon a net. Random dobalja, h a wifi halozaton nincs net. Nyilvan ez netto hulyeseg, mert van :)
2.4G halozaton nem csinalja. Ugyanezen a halozaton 2 pad 5 pro sem baszaxik. Tokeletesen mukodnek. Tipp ?

Thx!
Zacci

(#11038) Gyarmati_ válasza zacci (#11037) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Wifi-nél wpa3 a titkosítás? Azzal volt gondom nekem is, visszaállítottam wpa2-re és jó lett.
Ez még 2 éve volt, azóta nem néztem mit csinál ha WPA3 van.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#11039) mizoli válasza zacci (#11037) üzenetére


mizoli
addikt

Nálam a tűzfal okozott hasonló gondot, mikor tiltottam kb. minden kimenő kapcsolatot.

(#11040) Black&White válasza zacci (#11037) üzenetére


Black&White
addikt

Routeren kapcsold ki a 160Mhz csatorna szélességet.

(#11041) zacci válasza Gyarmati_ (#11038) üzenetére


zacci
aktív tag

Wpa2 van beallitva kezdetektol, de koszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#11042) zacci válasza Black&White (#11040) üzenetére


zacci
aktív tag

Kikapcsolni csak ugy tudom (ax3600) ha direkte beallitom mondjul a 80Mhz-et. De akkor nem automatikus a savszel :(
Akkor meg az AX200-at fogom ezzel degradalni. Sebaj kiprobalom...
Thx :R

(#11043) GAbre


GAbre
veterán

Valakinek volt már olyan,hogy telefonon 1x csak nem nyílik meg paypal alkalmazás?
Elsötétül képernyő,mintha megnyitná,majd visszadob "asztalra".
Szokásos mobil restart, playben is néztem friss.De is nem fut memóriában... :S

Avatar

(#11044) Black&White válasza GAbre (#11043) üzenetére


Black&White
addikt

PP alkalmazás adatok törlése megvolt?

(#11045) GAbre válasza Black&White (#11044) üzenetére


GAbre
veterán

Nem csak a gyorsító tárè,de az szokás szerint nem használt.
De nem kéne ennek anélkül is mennie?

Avatar

(#11046) dilajoska1 válasza GAbre (#11043) üzenetére


dilajoska1
őstag

Alkalmazás hiba. A Playen sokan írják hogy az új frissítéssel nem indul vagy összeomlik az alkalmazás. Ezért érdemes a Play áruházban kikapcsolni az automaikus frissítés és mindent kézzel frissíteni!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#11047) zacci válasza Black&White (#11040) üzenetére


zacci
aktív tag

Ugy nez ki bejott a 160Mhz off. Azota nem dobalta a net hibat. Viszont van erre egy kevesbe radikalis megoldas ? En sajnos nem talaltam semmi ertelmeset neten 8( Az AX200 teljesitmenye felezodott. Az ugyanis hasznalna a 160Mhz-et. Sajnos az AX3600ban nincs olyan opcio, hogy bizonyos eszkozoknel max. 80Mhz-et engedjen, vagy ugy lattassa magat, mintha csak max. 80Mhz-et tudna 8( Szoval valahogy a telo oldalarol kellene megoldani a problemat...

(#11048) Black&White válasza zacci (#11047) üzenetére


Black&White
addikt

Nekem ugyanez a setup van🙂
Global a router?

[ Szerkesztve ]

(#11049) zacci válasza Black&White (#11048) üzenetére


zacci
aktív tag

Lenni kici kinai :DDD
De globallal is ezt csinalja.

(#11050) kinkat


kinkat
csendes tag

Custom romon elképzelhető, hogy javítható, javítva van a 160Mhz.


[link]

[link]

tribual's releases for Mi 9 aka cepheus telegram csoportja : [link]

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson T630> Sony Ericsson K510i> Sony Ericsson K770i> Sony Xperia U> Sony Xperia M2, Honor 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.