Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Gcam-hoz infó Android 10 alatt:

Heads-up to all Q users:

The GCam processing issue seems to be only gallery related. I've updated to Q today and noticed that even though processing hangs with 6.1/6.2 apks, gallery apps like QuickPic already show the fully processed jpeg without any issues.

So a workaround is to use a third-party gallery app and disable GCam notifications. To make the shots also appear within GCam and Google Photos, force close GCam once in a while.

(#2002) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Én az xtrme féle Google Camera Portot használom ezzel az xml konfiggal Xtreme11-highqual-extra-sharp.xml.

¯\_(ツ)_/¯

(#2003) Atomgeszi válasza Zsoleszhun (#2002) üzenetére


Atomgeszi
veterán

MGC_6_1_021_xcam6_beta11.apk ezt?

Ja semmi, fájlkezelőből már megy.

[ Szerkesztve ]

(#2004) Mazda6_2.0D válasza 8zabi (#1972) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Szia, olyat nem talalok a regiok kozott hogy UK, az lenne az egyesult kiralysag?

(#2005) hroberto válasza Karavik (#1983) üzenetére


hroberto
addikt

Köszönöm! :R
Annyira nem sürgős, csak kipróbáltam működik-e.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2006) hroberto válasza Mazda6_2.0D (#2004) üzenetére


hroberto
addikt

Igen, az.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2007) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Ha vennék egy ilyen telót, van rá lehetőség, hogy 8.1 Oreo legyen rajta? Vagy ez csak álom?
Jelenlegin (Mi A1) 8.1, tavaly novemberi biztonsági frissítéssel fut és tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2008) Black&White válasza Aurig@ (#2007) üzenetére


Black&White
addikt

Röviden: nincs. 🙂

(#2009) Aurig@ válasza Black&White (#2008) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#2010) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!
Be lehet állítani valahol, hogy kikapcsolt képrnyőn egyáltalán ne legyen aktív az ujjlenyomat érzékelés, csak akkor, ha power gombbal már felébresztettem a telefont?
Köszi!

(#2011) JoeCockBill válasza Atomgeszi (#1998) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ja igen, nem használok gesztusvezérlést ezzel a telefonnal. mix 2s-sen használtam, szerettem is, de itt hiányzik a toka. nincs honnan indítani az ujjam. meg nagyon mélyre kell nyúlni, nem érek le addig, csak ha nagyon kibillentem a telefont, már veszélyes mértékben. szóval maradnak a gombok. meg így legalább használhatom az általam igencsak kedvelt a vissza gomb hosszan nyomására bezárja az appot fícsört

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#2012) ShadowLac


ShadowLac
addikt

A telefont FIKÁZÓKNAK : csak annyit hogy a külső telepített programok sok problémát okozhatnak. Pl nekem Mi 8 on 1 vagy 2 hetente előjött a felfelé vagy lefelé görgetés lefagyott. Mindent csinált a teló de ez megállt. Bekérdeztem a fórumba senki nem tapasztalt ilyet. Végül is memória tőrlés és működött..
Megvettem a Mi 9 et felraktam a megszokott programjaimat és lás csodát ez is csinálja. Sőt tovább fokozom, a Mi 8at a feleségem örökölte. Reset ... telepítette ami neki kellett kb 2 3 hónapja 1 szer sem jött elő.
+ Még : barátom a BKV nak dolgozik telefon applikáció...Android ..program kész, lehet felrakni a Google play re.
Ios : visszedobják módosítani,sokszor hetekig tart mire felmehet az app store ba.Gondolom e miatt is stabilabbak az iPhonok.
Másik: Galaxy S4 : szarrá fagyott. Szervíz szoftver ... alaplap csere.. balhéztam ,szaroztam.. telefon csere lett!! UGYAN AZ!! ( Több ismerősömnek tökéletes volt az S4 e) Aztán jött egy frissítés és megoldódott. Szóval ez a szar a teló..

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2013) mjani1172 válasza Dr.FantastiK (#1984) üzenetére


mjani1172
addikt

5 hónapja nem is frissül?
Másnak itt meg állandóan vagy hetente jönnek a javítások, akkor újra kell induljon.

Nem értem.

(#2014) mjani1172


mjani1172
addikt

Bár sokszor volt róla szó, de nem világos.
Ha a gyáriról valahogy áttérek az EU romra akkor a banki appok, fizetés, megy mindegyik banknál?
Vagy csak mókolással?

(#2015) mjani1172 válasza ShadowLac (#2012) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne haragudj de pont azt támasztod alá, hogy itt még a görgetéshez is hardreset kell.
És nem tudták ezt megoldani évekig. Nem annyira bíztató, hogy azzal, és úgy véded a telefont, hogy még egy ilyen alap dolog sem működik (nálad a leírásod szerint) és ez neked elég.
Ez miért szól a "fikázók" ellen?
Aki görgetni akar lefagyás nélkül az túl igényes? :F

Gondolom mást szerettél volna írni, de ez jön le.

[ Szerkesztve ]

(#2016) ShadowLac válasza mjani1172 (#2015) üzenetére


ShadowLac
addikt

Minden program bezárására gondoltam. Nem hard resetre. Meg a Google play programok kiforrottlanságára.
( 2 hetente kis ujjacskámmal rábökni a kijelzőre . Húú de nagy dolog mindjárt felteszem az apróra ezt a szart.)

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#2017) Dr.FantastiK válasza mjani1172 (#2013) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ruhellem a Frissiteseket , ha valami jol mukodik , arra nem engedem ra' mert elbaszna' . .

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2018) Noukoum


Noukoum
veterán

újabb Apple user ált át.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2019) HardRic válasza JoeCockBill (#2011) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem valami érzékemet zavarja, hogy a vissza gomb nem fordul el 90 fokkal, hogy lefelé mutasson amikor fent van a billentyűzet.😀 Már csak ezért is gesztusvezérlést használok. 😀

(#2020) Atomgeszi válasza mjani1172 (#2014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mint fentebb írtam, a xiaomi.eu ROM is gyári ROM. Nem kell mókolni semmit, ugyanúgy működik minden.

(#2021) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok.
Már 1-1,5 hete megint csinálja, hogy benyomódik a zsebemben. Azt hittem megúsztam, a legutóbbi frissítés után egészen idáig jó volt... Másnak van ilyen problémája? (10.2.28 global stabil)
Más: nem tudom hogyan, de sikerült berepednie a kameralencsémnek. Nem esett sosem le, nem vertem neki semminek, passz... Néztem hogy wayteq csinál cserét ilyen 8e Ft körül, szerintetek nem xiaominál vásárolt telefont is szervizelnek? Persze hétfőn felhívom őket/küldök emailt, de asszem van itt olyan, aki ott dolgozik.

Más, csak hogy legyen róla infó, ha valaki ezekben gondolkozik, kicsit összevetve a mi9-el.
Elcsábultam, plusz a szerviz idejére kell majd egy másik telefon, ezért vettem egy Oneplus 7 Prot (8/256GB) és egy Mate 20 Prot, hogy amelyik jobb a 3 közül, az marad alapon.

OP7 Pro sajna nagynak bizonyult, hiányzott a QI, plusz a teljes ablakos kezelés fura volt. Biztos megszokható, de mennie kellett. Viszont:ujjlenyomatolvasója bitang jó cucc, klasszisokkal jobb mint a mi9. Már-már a Mi8 hátlapi olvasó szintjét hozta, mind sebességben, mind találatban. Egyedül az a hátránya, hogy meg kell érinteni előtte a kijelzőt. Kijelzője jobb, kamera szerintem rosszabb, mint a mi9. Akkuidore nem tudok mit mondani, mert kb 1 órát használtam, és visszatettem a dobozába.

Mate 20 Pro: akkuja marha jó, kijelzője is jobb, mint a mi9, de a lekerekítés nekem személy szerint nagyon nem jön be. Sérülékenyebb, kicsit torzítja a színeket, stb...
Sebességben nincs eltérés, max pontszámokban, az meg hidegen hagy.
Arc alapú feloldás gyorsaságát MA tesztben nem dicsérték, de nagyon maximum hangyányit lassabb, mint a mi9. Pedig az 3D-s ha jól emlékszem.Szintén ez vonatkozik az ujjlenyomatolvasóra is.
Azt hittem hogy kamerában simán, észrevehetően veri majd a mi9et, de egyelőre ennyi használat után nem mondanám jobbnak. Pedig a mi9 sem erőlteti meg magát kamera szinten, még mindig azt mondom, hogy a mi8-am jobb volt.
Szóval szerviz idejére marad a mate20Pro, utána még kérdéses a jövő.

(#2022) Atomgeszi válasza andrisms (#2021) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi nyomódik be a zsebedben?

(#2023) andrisms válasza Atomgeszi (#2022) üzenetére


andrisms
aktív tag

Feléled a kijelző és belép a segélyhíváshoz.
Ott meg elkezd összevissza tárcsázni
Egyszer meg is dicsértem, hogy megjavult, de megint kezdi.
( [link] )

[ Szerkesztve ]

(#2024) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Most nézem, végre nem kell rajta tartani a zoomon az ujjam, hogy tudjak zoomolni, el lehet venni és folytatni lehet, ahol abbahagytad.. Nekem így felhasználóbarátabbnak tűnik.

(#2025) Sabber válasza andrisms (#2023) üzenetére


Sabber
aktív tag

hogy kelhet egyeltalán életre, állíts be egy ujjlenyomatot vagy mintát és ennyi... kizárt hogy azután bármit csináljon magától

(#2026) Atomgeszi válasza andrisms (#2023) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, hogy úgy. Értem. Azt hittem az AI gomb nyomódik be. Én azt kikapcsoltam, nem kell semmire. Vagyis de, hosszú nyomásra zseblámpa. Ez mocskos jó funkció, sokszor jól jön. Előveszem és egyből tudok világítani.

Egyelőre Android 10 alatt jól működik, de kell neki egy kis idő(1-2 perc) amíg teljesen elmegy zártba.

Bár szerintem, ha be van kapcsolva, hogy élessze fel a kijelzőt az értesítés, akkor megint ugorhat ez a dolog, hisz akkor ismételten a lábad beléphet ide-oda, ha sétálsz.

Majd nézem még. Bár én kijelzővel előre rakom mindig :D

(#2027) andrisms válasza Sabber (#2025) üzenetére


andrisms
aktív tag

Be van állítva, ujjlenyomat és arcazonosítás is...
Megnézitek, ahol kéri a jelszót, ott a segélyhívás, és odáig valahogy eljut... másnak is volt vele problémája anno

Atomgeszi: nálam is zseblámpa hosszú nyomásra, kétszer egymás után meg előlapi kamera.
Most megnéztem, ki van kapcsolva, hogy az értesítések ébresszék fel a képernyőt

Szóval passz...

[ Szerkesztve ]

(#2028) Atomgeszi válasza andrisms (#2027) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Okos órád/karkötőd van, aminél be van állítva a BT feloldás?

(#2029) andrisms válasza Atomgeszi (#2028) üzenetére


andrisms
aktív tag

Nem, nincs semmi ilyen beállítva/párosítva. A samsung watchom nem is párosítottam még ehhez a telefonhoz, de asszem amúgy is csak mibanddel működik a dolog.
Na mindegy, reméljük megoldódik

(#2030) NemMo válasza andrisms (#2021) üzenetére


NemMo
őstag

Jól belehúztál ezzel a 2 plusz telefonnal. Gondolom élsz majd a 14 napos elállási idővel. A one+ rendszere hogy tetszett a miuihoz viszonyítva? Ha méretben nem lenne ekkora batár, akkor a one+ maradna a 3 telefon közül?

[ Szerkesztve ]

(#2031) andrisms válasza NemMo (#2030) üzenetére


andrisms
aktív tag

Szerintem a OP rendszere jobb, csak a gesztusvezérlés nem tetszett benne. Nem élek a 14napos elállással, ha nem kell, majd eladom.

Lényegében az OPnál a méret, gesztusvezérlés és QI hiánya nem tetszett, amúgy az maradt volna.

[ Szerkesztve ]

(#2032) NemMo válasza andrisms (#2031) üzenetére


NemMo
őstag

Miben különbözik az op féle gesztusvezérlés a miuihoz képest?

(#2033) andrisms válasza NemMo (#2032) üzenetére


andrisms
aktív tag

Nézz rá yt-on, a vissza gomb nem a széléről húzható, hanem alulról. Megszokható, a méret és QI hiánya volt a fő ok

(#2034) NemMo válasza andrisms (#2033) üzenetére


NemMo
őstag

Megnéztem és tényleg elég hülye megoldás

(#2035) pergabb


pergabb
senior tag

élmény volt olvasni a posztokat, rég jártam erre :D
lehet mákom van, de semmit sem mókoltam és minden működik, maximum a kijelzőidőre lehet panaszom, de nyár van, fényerő 100%, LTE és gps folyamatosan megy, alap hőmérséklet így az utcán vagy 37fok, nem csoda, hogy 4, 4,5 órákat hoz csak, folyamatosan buzerálnom kell a navigáció és egyebek miatt, no meg tudtommal kínai frekiket is keres szerencsétlen telefon. Viszont sem fagyás, sem akadás, sem kamera probléma, semmi sem volt, sőt, mások teszt képeit elnézve kikaptam egy tökéletesebbre csiszolt lencserendszert, mert a sarkokban sincs semmi lágyulás. Note 7 jobban bírta üzemidőben, de ott meg a frissítésekkel elkezdett karcsúsodni a dolog. Egyetlen ellenérvem az, hogy fossák magukból folyamatosan az új telefonokat, a mi9-nek is van már kismillió testvére, egyáltalán nem szimpi. ifos hozza majd az 1 napot kemény felhasználás mellett, akkor visszatérek, addig ez nekem tökéletes, képminőségben meg lazán veri nappal a többi dicsőített gyártót.

(#2036) Noukoum válasza pergabb (#2035) üzenetére


Noukoum
veterán

Legalább van választék a mobilok közt. Én azt sem csípem hogy van 1 és kész.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2037) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok.

Sima hangfelvételnél az normális, hogy bár nem rossz, de érzékelhetően rosszabb minőségű, mint a régi redmi 4x-em mikrofonja?

Ez szoftveres vagy hardveres dolog?

(#2038) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

A pénteki EU devnél a kétszeres zoomnál tapasztalható hibára nincs valami megoldás? Másik kamera appot nem akarok használni, és azt mondtátok most egy kis pihi lesz a MIUI 11-ig addig meg nem maradhat így. Próbáltam visszarakni a 9.8.22-őt de valami folyton fc-t írt tehát nem ment a dolog. A fórumon próbáltam utána olvasni de azon kívül, hogy másnak is szar megoldást nem találtam rá.

(#2039) Karavik válasza ricsi0307 (#2038) üzenetére


Karavik
veterán

Az hivatalos China MIUI bug sajnos: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2040) ricsi0307 válasza Karavik (#2039) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Az jól hangzik. Tehát csak a kövi frissítés segít majd rajta.

Kicsit off: Wifin, youtube háttérben zene amúgy meg böngészgetés ilyen SOT-ot csinált. Ha ez lenne a hétköznapokban is 2 napig nem kéne tölteni :D

[ Szerkesztve ]

(#2041) Black&White válasza ricsi0307 (#2038) üzenetére


Black&White
addikt

Szerintem vissza lehet állni régebbi verzióra.
Wipe cache+dalvik volt?
A problémás appoknál próbáltál alkalmazás adatokat törölni?
Amúgy az általad említett hibán kívül nálam visszatért a magas készenléti fogyasztás is... :(

Szerk: na tessék, te meg pont elégedett vagy az akksival... :)

[ Szerkesztve ]

(#2042) ricsi0307 válasza Black&White (#2041) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Vissza lehet menni de szerintem csak tiszta telepítéssel. Valami nagyon alap alkalmazás csinálta a bajt asszem a rendszer ui vagy valami ilyesmi, pin kód után kb semmit nem tudtam csinálni a telefonnal non-stop ott volt az fc. ablak. Amúgy 1.9x még nem bugzik mert ugye fixen a főkamerát használja, ha más nem addig így meglehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#2043) pergabb válasza Noukoum (#2036) üzenetére


pergabb
senior tag

oké, de kijön egy csúcs telefon, rá 2 hétre másik 10, tudom, hogy nekik az eladási szám a lényeg, eladni, eladni, eladni, de mint marketing ez így hosszú távon, ha szeretnének a felsőbb szegmensbe is belépni és mint egy iphone konzumer kategóriát képviselni, akkor életképtelen út, ráadás egyszerre ennyi telefonra készíteni a frissítéseket, hogy az hibátlan is legyen.. nehéz. Egyre gyorsabb ütemben dobálják ki a telefonokat, hosszú távon vissza fog nyalni a fagyi és önszop@tás lesz belőle.

(#2044) pergabb válasza Integreat (#2037) üzenetére


pergabb
senior tag

állítottál a minőségen? már mint van vagy 3-4 féle, vmelyik közelre vesz, vmelyik messzebbre is, van ami szűri a mélyebb hangokat, van ami a magasabbakat. Nem egy top kategória, sőt, a 30-40 ezres diktafon sem, az ezer éves már rég ne működő, sőt ki is dobott iriver lejátszóm azt is felvette, ha más a forgalomban az utca másik felén sétált. Lehetséges lehet job hangfelvevőt is telepíteni, iphone-ra volt olyan, amiben hangerősítő is volt, engem annyira ez a része nem mozgatott meg szerencsére. Az jobban idegel, hogy a filmic pro-ban perpill sem vlog2, sem flat profil nincs, pedig az előzőben volt, így nem sokra megyek vele, dji osmo mobile 2-t sem igazán szereti jelenleg.

(#2045) Integreat válasza pergabb (#2044) üzenetére


Integreat
tag

Persze, kipróbáltam mindent. Alapból van egy háttérzúgás, elég rossz a zajszűrés szerintem. Furcsa, hogy redmi 4x-nél tökéletes.

(#2046) adamfriday válasza pergabb (#2035) üzenetére


adamfriday
senior tag

A kínai frekikeresésre van workaround, szépséghibája, hogy minden újraindítás után be kell lőni.

(#2047) Black&White válasza adamfriday (#2046) üzenetére


Black&White
addikt

Tárcsázóba: *#*#4636#*#*, itt ugyanúgy beállíthat bármit. És úgy is marad.

(#2048) ricsi0307 válasza Black&White (#2047) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Sokkal egyszerűbb a beállításokból kattintással belépni, és tökmindegy honnan állítod át restart után visszaugrik az alapértelmezettre.

(#2049) Black&White válasza ricsi0307 (#2048) üzenetére


Black&White
addikt

Jóval több, igaz számunkra nem fontos opció van ott és nem, nem ugrik vissza. 🙂

(#2050) 8zabi válasza Black&White (#2049) üzenetére


8zabi
őstag

nálam visszaugrik, most teszteltem 10.2.30.0 EEA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.