Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Kkromer válasza persil (#97) üzenetére


Kkromer
aktív tag

+1

(#102) petipetya válasza juuzer (#98) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak a főkamera ugyanaz, további infók a linkeken (melyek a gyártói weboldalra visznek).

mi9:
48MP primary camera with Sony IMX586 0.8μm ƒ/1.75 aperture
12MP telephoto camera with 1.0μm ƒ/2.2 aperture
16MP Ultra wide-angle lens with 1.0μm ƒ/2.2 aperture

mi9 se:
48MP wide-angle lens, f/1.75
8MP telephoto lens, f/2.4
13MP utra wide-angle lens, f/2.4

"nincs rá lezsóidő"

(#103) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#100) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ötszázötvenezer egy telefonért?! :Y JézusMáriám...

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#104) juuzer válasza petipetya (#102) üzenetére


juuzer
addikt

Oh köszönöm! :)

Vamos a la playa.

(#105) kliszi


kliszi
senior tag

Szerintem a piacon ár érték arányban ez a legjobb telefon !!!

(#106) cirx


cirx
senior tag

Nah jött frissítés global stabilra is...

S23 GREEN

(#107) ΞΔGLΞ válasza Sanyesz. (#103) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah [széttárja a kezeit], vajon a note 10 1tb 12 gb verzió mennyi lesz? Szerintem az első telefon lesz a világon, ami átlépi a 600 ezret.
De tegyük hozzá, hogy pl az EU-ban és pl egy németnek nem egy érvágás ilyet venni, főleg ha lerabláncozza magát, mert akkor ott jóval olcsóbban megkapja a telefont, de itthon lényegében 2 év hűséggel is annyit kell fizetni egy tetves ájfon XS max-ért, mintha függetlnül megrendelném a neten és akkor a 19 ezres havidíjú csomagukról van szó! Normális?
Naná, hogy nem az, hogy ez az ország mennyire szopatva van...

[ Szerkesztve ]

(#108) petipetya válasza hroberto (#78) üzenetére


petipetya
nagyúr

Visszakaptad az NFC kapcsolót odafent, és működik rendesen? Nálam igen.

"nincs rá lezsóidő"

(#109) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#108) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ott van .-)

Miért eltűnt? :F

[ Szerkesztve ]

(#110) gattolino válasza ΞΔGLΞ (#107) üzenetére


gattolino
senior tag

Én azt a 12GB ramot nem egészen értem. Sosem tudtam kihasználni a Oneplus 5t-men a 8GB-t, erre meg 12? Hová? Minek?
Árat növelni muszáj valahogy mindig? Felesleges szemét.. úgyis van már elég :F

Vivo X90 Pro Plus

(#111) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#109) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nekem nincs. Nem is volt.

MOD: Külön fel kellett venni a listába. Ebben a ROM-ban elérhető lett. :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#112) ΞΔGLΞ válasza gattolino (#110) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sosem volt kihasználva, ellenben az 1 tb majdnem tele volt a rengeteg családi 4k 60fps videókkal. Nekem főleg amiatt kellett. Az 512gb xs max, amivel videózok tovább. Az mi9 videófelvételi hangja egy rakás fos, nincs mit szépíteni rajta.

------------

mod:

Igaz most jött frissítés, tehát elképzelhető, hogy javítottak a mikrofon minőségen!

[ Szerkesztve ]

(#113) gattolino válasza ΞΔGLΞ (#112) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem téged nem értelek, hanem a felesleges szemét termelését. Ha újrahasznosítanák akkor az 2 telefonra elég ram. :(((

Vivo X90 Pro Plus

(#114) ΞΔGLΞ válasza gattolino (#113) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyilván ez a parasztvakítás, de 1tb tárhelyű mobilt csak 12gb memóriával lehet venni. Amúgy igazad van, egyelőre még bőven elég 6 is.

(#115) gattolino válasza ΞΔGLΞ (#114) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem meg a 128GB Rom is kihasználatlan. Az 1TB-t sem értem. Manapság a felhőben is lehet tárolni dolgokat. Vagy lementeni a laptopra. Kár hogy nem sok igazi innováció van manapság. Csak mindenből a több a jó.

Vivo X90 Pro Plus

(#116) Emericus Max válasza petipetya (#38) üzenetére


Emericus Max
tag

MIUI 10.2.26.0 PFAEUXM

(#117) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#109) üzenetére


petipetya
nagyúr

Korábban azt mondta: link

"nincs rá lezsóidő"

(#118) workin válasza cirx (#106) üzenetére


workin
senior tag

Olyan is lett. Nálam a kamera el is szaródott. Most olyan képeket készítek, mint a srácok előtte az EU romon.

(#119) petipetya


petipetya
nagyúr

Rájöttem, hogy ha a száraz mellett egy zuhanyzás utáni vizes ujjlenyomatot is hozzáadok, akkor fürdés után sem gond az érzékelése.

"nincs rá lezsóidő"

(#120) ΞΔGLΞ válasza gattolino (#115) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha neked a 128 gb is kihasználatlan, akkor hogyan értenéd meg (ahogy írod is), hogy miért kell az 1tb?
Jelen esetben nekem azért, mert a 4k 60fps videók, nem pár percesek, elég gyorsan zabálják a tárhelyet, amivel nekem nem lenne gondom lementeni, mert van bőven belőle. De...
Amikor két kattintással kilövöm a 82-es oled-ra a családi felvételeket 4k-ban mindenféle hülye kábelezés meg lementés és egyéb felhős baromság nélkül, na az nekem többet számít bárminél, hogy így azonnal visszanézhetjük egyszerűen a legfaxább minőségben. Na, most ebből a témából kiszálltam, mert ez MI9 topik és én is inkább arról szeretnék olvasni, írni etc... :)

(#121) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#117) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt nem olvastam, furcsa. Nekem mindig is ott volt.

(#122) gattolino válasza ΞΔGLΞ (#120) üzenetére


gattolino
senior tag

Ja, én értem hogy te mire használod..

Vivo X90 Pro Plus

(#123) JoeCockBill válasza petipetya (#119) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

hasonló dolgot figyeltem meg én is. elmélet. ha változik a bőröm nedvességtartalma vagy ph-ja vagy mittomén, akkor bénázik feloldásnál. ezért 1 ujjlenyomatot adtam csak hozzá. majd mikor észrevettem hogy na most lassabb, gyorsan hozzáadtam mégegyet. és így tovább.
így mintha jobb lenne, de még tesztelem az elméletet :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#124) cirx válasza ΞΔGLΞ (#120) üzenetére


cirx
senior tag

Nekem már csak egy kérdésem lenne. Értem én a fél terrát, de mi van ha tönkremegy, elveszted, ellopják a telefonod? Minden nagyobb fotós esemény után mentek egyet a tükrözött hdd-s nasomra, és így bőven elég a 64 giga is. Biztos nem tárolnék semmit huzamosabb ideig telefonon pont a fent leírt okok miatt. De persze mindenki máshogy gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#125) Kkromer válasza Sanyesz. (#103) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Semmi gond. 300 ezer nettó az átlag fizu. Emelkednek a diplomás heréknek a bérei, jó kis egykulcsos adóval... Megfogják venni, és a 600 ezres topik telója is tele lesz. Persze nem kétkezi melóssal.

(#126) Dorcsika


Dorcsika
junior tag

Tetszetős lett! Mondjuk a p30-at nem cserélném le rá.

Huawei P30

(#127) Sanyesz. válasza Kkromer (#125) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hmm... Te melyik országról beszélsz? :(

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#128) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát ez nagyon szimpatikus lett ismételten.

Poco-t lassan le kell váltanom, de nekem a 4000-es aksi inkább szempont.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#129) gattolino válasza Kkromer (#125) üzenetére


gattolino
senior tag

Igen, a 600.000-es az tutira jól fog menni nekik, az 1 millió hajléktalanok országában :D

Vivo X90 Pro Plus

(#130) ΞΔGLΞ válasza cirx (#124) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Természetesen (mert nem írtam), attól még el vannak mentve (hogy ne lennének), de így a legkönnyebb kiküldeni tévére a családi eseményeket, 3 kislány tud ám napi történéseket felhalmozni. :-D
Ha ellopják, akkor a tartalmat nem tudják használni, ha elvesztem, mert volt erre példa. Németországban egy tankoláskor az autó tetejére raktam a (s9) mobilt, mire észbe kaptam, eltelt 3-4 perc csak épp akkor én már 250 körül mentem.

Letiltottam és vettem egy másikat. Az aznapi adataim (szerencsére elég kevés) viszont mentek a levesbe, ez jobban idegesített mint a telefon elvesztése.

(#131) hroberto válasza petipetya (#108) üzenetére


hroberto
veterán

Most, hogy mondod, ott van! :B Köszi! Gondolom a frissítés hozta.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#132) Atomgeszi válasza petipetya (#96) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, legalább az kikerült aod-ra, hogy lehet látni az akksi kijelzést ahogy kértem. Úgy látszik valamit mégis csak olvasnak a kínaik. Mindenesetre ettől függetlenül megy fel a xiaomi.eu dev. :D

(#133) <Adamsky> válasza persil (#97) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ugyanezt írtam én is korábban. De, mint láthatod ma már minden fontosabb mint, hogy egy telefonnal telefonálni lehessen. Persze az is lehet, hogy Bone123 nem tudja hogyan kell fogni egy telefont. :DDD

(#134) Atomgeszi válasza <Adamsky> (#133) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk teljesen jól működik. És más sem panaszkodott erre a másik topikban.

(#135) hroberto válasza <Adamsky> (#133) üzenetére


hroberto
veterán

Szvsz nincs gond a közelség érzékelővel. Kb. úgy működik mint a korábbi telefonjaimon. Volt köztük 2 Samsung flagship.
Viszont az Mi8-tól jobb ezen a téren (is).
Az ujjlenyomat olvasó kb. az S8 szintjén van sebességben és pontosságban, de ez ugye a kijelző alatt van.
Az Mi8 olvasója sokkal gyorsabb és pontosabb volt, viszont ez jobban tetszik. :B

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#136) pergabb


pergabb
senior tag

1 ujjam kétszer felveszem, száraz kézzel és mosakodás után, akkor a büdös életbe nem téveszt.
Fotózással semmi gond, vakunál sem problémázik.
Nagylátó nem fix fókuszos, eleve ott van a menüben makró mód is, tökéletes hangyaf@sz makrókat lehet készíteni.
Közelségérzékelőt lehet kalibrálni, de én még csak az arcomhoz közelítek vele és már elsötétül, szóval semmi gond.
Sötét témával és kikapcsolt gps mellett simán kijön 6-7 óra kijelzőidő is rendes használattal.

Annyi elírás van a cikkben, hogy komolyan nekem fáj, ezeket igazán lehetne orvosolni, bár a legjobban a fix fókuszos nagylátó szúrta a szemem.

(#137) pergabb válasza ΞΔGLΞ (#130) üzenetére


pergabb
senior tag

korábban írtad, hogy nagy a szórás és sok olyanról hallottál, amit a falhoz vernél. Milyen hibákat olvastál? Bocsi lusta vagyok keresgélni :D nem user error inkább?

(#138) petipetya válasza pergabb (#136) üzenetére


petipetya
nagyúr

Előre is elnézést az offért.

1 ujjam kétszer felveszem, száraz kézzel és az.rás után, akkor a büdös életbe nem téveszt. 😁

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#139) pergabb válasza petipetya (#138) üzenetére


pergabb
senior tag

hülye :)
Olvasgattam a régi topikban, sírok, de komolyan. Szoftveresen egyeseknek nem volt 100-as a kamera, megértem, idegesítő lehet, de most javították.
Viszont van, aki azért akarta vissza vinni és üvöltözni az eladóval, mert gcam alatt nem jó a vakuzás és ezért sz@r a telefon, ollé.. :D 2 port is van, lehet egyik jó, de hogy a gcam-nak mi köze a xiaominak, azt nem tudom :) Az egy járulékos plussz, hogy tudjuk telepíteni és működik, akkor lehet örülni, amúgy meg az a 2 port ami eddig kijött lófing, szóval várat még magára egy jó verzió.
Amúgy hogy lehet tesztet írni úgy, hogy az ember nem ismeri a telefon tulajdonságait? ez a fix fókusz még mindig megőrjít :D csodálatosan fókuszálok 5-6 centire 100 10-en x fokban

(#140) Sordoran


Sordoran
addikt

Én tökéletesen megvagyok a telefonnal már bő 3 hónapja. Teljesen érthető, ha valakinek váló ok egy-egy hiányosság, de egész extrémen szidják sokan. Én nem értem, ha valakinek valami nem tetszik rajta, hiányzik belőle rögtön fos... Nekem egy hiányossága se lényeges, így nekem megfelelő a készülék, és sokan vagyunk még ezzel.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#141) doki13


doki13
aktív tag

Jó írás. Korrekt. Nekem a zsebmod bekapcsolás hianyzik

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#142) petipetya válasza doki13 (#141) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van benne automatikus zseb mód, pár órával a cikk publikálása után jött meg egy frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#143) doki13 válasza petipetya (#142) üzenetére


doki13
aktív tag

Igen? Hol? Én nem talalom

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#144) Sanyesz. válasza doki13 (#143) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Elméletileg eleve aktív, nem kell (nem is lehet) kapcsolni.
Legalábbis én sem találtam ilyen opciót.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#145) doki13 válasza Sanyesz. (#144) üzenetére


doki13
aktív tag

Na jó,de eddig nekem zsebben néha elindult a kamera...

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#146) SEB111 válasza petipetya (#38) üzenetére


SEB111
csendes tag

119k ért kapható magyar garival ,flagship hardver , nem nagyon értem hova tűnt a különösen a plecsni elejéről :N

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#147) Sanyesz. válasza doki13 (#145) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ha minden igaz, most majd nem fog. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#148) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Valakinek Működik a VoWifi? Ha igen, melyik rommal? :) EEA rommal (gyári EU) nem jó, a legfrissebbel sem.

(#149) doki13 válasza Sanyesz. (#147) üzenetére


doki13
aktív tag

Bízom benne :))

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#150) ShadowLac válasza stilo18 (#85) üzenetére


ShadowLac
addikt

Mi 8 is jobb mint az S9!!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.