Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na kipróbáltam ezt az vízszintes asztalon való nyitást, nálam gond nélkül felold akárhányszor próbáltam.

(#702) walakyb válasza Kolondrum (#615) üzenetére


walakyb
aktív tag

Bocsi, had kerdezzem meg, miert eri meg fizetni a semmiert?

(#703) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#701) üzenetére


hroberto
veterán

Tegnap én is próbálgattam, feloldott. Viszont ma már nem minden alkalommal.
Nem mintha annyira lényeges lenne, mert mindig kézbe veszem ha használni akarom, csak úgy teszteltem.
Szóval gőzöm sincs mi ez. Bug vagy feature...? :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#704) Kolondrum válasza walakyb (#702) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert közel 100k-s tétel, a porszívónál is minden rajta volt anno. Ezeknél nem szórakozok.

(#705) walakyb válasza Kolondrum (#704) üzenetére


walakyb
aktív tag

Ezt a reszet ertem, de szerinted mit fogsz kapni azert a 2500ert? Mert biztositast garantaltan nem, te nem is kaphatsz, mert nem te vagy a felado. A penzed igy is, ugy is visszajar, es nem egy esetrol tudok GB-n (de mar BG-n is), amikor biztositas mellett alltak neki faszakodni. PP mindent elintez...

(#706) walakyb válasza ΞΔGLΞ (#692) üzenetére


walakyb
aktív tag

Bocsi. De erre mar en is reagalok, pedig nem szokasom.
Eleg durvan tultolod azt az szifon sz istenkiralx temat, kb mindenben ahhoz hasonlitod a telefont, es termeszetesen mindenben az istenkiraly a nyero.
Ami meg a romolgatast, es az abbol valo kinovest illeti.
Nezzuk kb mennyi idot vesz igenybe:
Szukseges dolgok letoltese 5 perc (a rom tobb ido, de 300-as nettel kb 2 perc, amig csinalod a dolgokat, siman letoltodik)
ADB telepitese pc-re kb 2 perc
Bootloader nyitasa 1 perc (erosen felfele kerekitve)
TWRP felrakasa kb 3 perc
EU rom felrakasa elso inditassal, es az elso lepesekkel kb 10 perc.

Ha egyszer felraktad, akkor ugyanugy mukodik, mint a global/eea romoknal, csak ranyomsz a frissites gombra, mert OTA-n jon...

Es mar bocs, de ha neked 20 percet nem er meg az, hogy ha nem is tokeletesen, de minimum sokkal jobban mukodjon a telefon, akkor te nem is akarod, hogy normalisan mukodjon, konnyebb fikazni...

(#707) Kolondrum válasza walakyb (#705) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én a porszívóhoz is kamerával mentem, már az átvétel is úgy zajlott, ennél meg végképp. Kaputól az első indításig. :D

(#708) hroberto válasza walakyb (#706) üzenetére


hroberto
veterán

Abban talán igaza van, hogy miért kell egy telefonon ROM-ot cserélni, hogy normálisan működjön?!
Ez már alapból gáz!
Ráadásul nem isa ROM csere a hosszú időn, hanem a nulláról belakás.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#709) mjani1172 válasza walakyb (#706) üzenetére


mjani1172
addikt

Bocs, de az hogy romot kell piszkálni (még mindig, redmi 1 óta, ) az gáz.
Aki nem csinálta vagy csinálja napi szinten annak közel sem 2 perc.
A belakás meg további idő. Ez így ha minden megy, kb egy bő fél nap.

(#710) aprokaroka87 válasza walakyb (#706) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt ugye te sem várod el egy felhasználotol hogy ezeket tudja.

Az hogy ezekre van lehetőség jó dolog, de ez inkább már haladó user szint.

(#711) ΞΔGLΞ válasza walakyb (#706) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bocsi. De erre mar en is reagalok, pedig nem szokasom.

Bocsi, de legközelebb én meg rajzolok egy folyamatábrát, hogy értelmezd is azt, amit írok. Én nem ilyeneket írtam, hogy istenkirály...
Pont azt írtam, hogy ettől független nem az Isten számomra, csak most ezzel van hasonlítási alapom, függetlenül az ártól, mert nem az a döntő, hogy a sáomi 150 az apple meg több, mint 500 ezer. Nem olyan rég adtam el az s10+, az meg jó pár dologban jobb volt, mint az apple, viszont sok másban meg rosszabb, pl az Mi9-nél semmivel nem csinált jobb képeket. De mindegy is, nem kell itt levezetni, hogy mi hány perc, mert ezek szerint nem ismersz, hogy nekem több írásom készült az elmúlt 10 év alatt romolgatásokról.

Sőt a még működő winfos mobilnál, hónapokig teszteltem ki, hogy egy wdrt visszaállításnál, hogy kap a user szinte teljesen stabil, bugmentes, gyors készüléket. Csak beleuntam, 2019-ben, ahogy Hroberto is írta, ez gáz. És valóban a legnagyobb gond itt az újra belakás, egyszerűen nincs kedvem hozzá, mert bármi más értelmes dologra elceszhetem az időmet. pl ebben az összefoglalóban is ott van és, mint írtam sok hónapom ráment a kitesztelésre

Ez egy baromi szép készülék, frankó hardverrel, kamerával, kiváló dac-kal... mindennel, de... utlragagyi kameramikrofonnal, mert az egy rossz minőségű valami, javulni nem fog tudni bitráta emeléssel sem, de ennyire balf..sz banda nem lehet ott a support-nál, hogy tesztelés nélkül kivág egy frissítést, amivel hazavágja az egészet. Ha naponta frissülne még megérteném, de egy jó hónapba is belekerült a 26-27-re frissítés, ki volt az a négytudású, aki erre rábólintott, hogy kimehet?
Na, az én cégemnél egy ilyen repülne. Mindegy... :)

Lapozzunk, egyelőre most többet nem szidom a készüléket, illetve a sáomit, akit eddig dicsértem, mint írtam várom a frissítést aztán kiderül, hogy tudnak-e végre javítani mindent, amire nem kellene várni egy flag készüléknél. A telefont naponta töltöm, az előbb tettem rá a töltőre.
24 órája (pontosan 22:50) volt töltve 96%-ra, 1:49! sot-tal és 49%-kal tettem fel újra. De inkább már nem írok semmit. Jah, de még annyit, hogy bár a két kezemen nem tudom megszámolni mennyi tokot rendeltem már hozzá, meg fóliát is, amit végül letéptem, szóval a készülék szinte mikrokarcmentes, patikaállapot, pedig nem kesztyűs kézzel bánok vele.

Szóval, baromi tartós és ellenálló elől, hátul a GG (6-5) üveg, ehhez képest az ájfon zafírja xs max, amin az egyiken nincs tg és amire tényleg vigyázva van, ledöbbentem, amikor ma (kíváncsiságból, ha már az Mi9-cet is megnéztem) az előbb fény alá raktam... Tele mikrokarcokkal és mégis mitől, a tapizástól? Cöhh az apple is elmehet a retekbe, eddig nem láttam, csak erős fénynél forgatva látni, de ott vannak, az baj, hogy most már tudom, hogy vannak egy több, mint fél millás készüléken. A páromén iglass van fent, ami nem olcsó, de ha esik a készülék és betörik a kijelző, akkor kifizetik a kijelzőcserét, én az enyémre nem vettem, de most már bánom, a fene sem gondolta, hogy ilyen ócska üveg van ezen az "istenkirály" készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#712) walakyb válasza ΞΔGLΞ (#711) üzenetére


walakyb
aktív tag

Azt egy szoval nem mondtam, hogy nem lehet szidni, ha valami szar. Bar pl a fotok (mint az par korabbi hsz-bol is kiderult) trljesen szubjektiv tema, kinek ez tetszik, kinek az.
Ami viszont biztos, hogy az utobbi x hsz-edben mindig jott a "bezzeg a szifon", ez volt ami teljesen felesleges.
Ami pedig a romolast illeti (es ez a tobbieknek is szol). Termeszetesen egyaltalan nem kotelezo. Viszont miiert ne csinaljuk meg, ha van ra lehetoseg? Vagy az a jo, ami a legtobb egyeb cegnel van, hogy majd honapok mulva (rosszabb esetben soha) nem lesz javitva a hiba.
Ha meg sikerul elbaszniuk valamity en is gratulalok nekik...

(#713) ΞΔGLΞ válasza walakyb (#712) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Semmit nem értettél abból, amit leírtam.

(#714) the radish


the radish
senior tag

Urak!
Ne piszkáljátok már egymást!
Mindenki véleménye számít, ez a fórum lelke!

Love and peace! And Miui! 😀

(#715) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Hello. A 26 os hoz képest a kamera esti fotói javultak a 27 essel?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#716) ΞΔGLΞ válasza ShadowLac (#715) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem a 26-os alatt sem volt gond, de állítólag megjavult a vaku időzítés.

[ Szerkesztve ]

(#717) Sabber válasza ShadowLac (#715) üzenetére


Sabber
aktív tag

javult. de még szerintem mindig szar képeket csinál vakuval.

(#718) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#703) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most nekem sem nyitott ki, sőt még felemelve is hibákat dobott kétszer, harmadikra nyitott. Hát mi ez most? Ez csak úgy aktiválódik egyszer? Ha bug (rögtön válaszolok is magamnak), akkor igen és lehet, hogy valakinél elő sem jön. Nos, ez egyre érdekesebb.

(#719) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Van hogy a kép egy része fekete fehér!!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#720) Liliom9


Liliom9
tag

Mióta felmerült a fórumon ez az asztalon feloldás hiba folyamatosan próbálom. Nekem asztalon sem ad nagyobb hibaszázalékot a feloldás, mint kézben tartva. Kb 10-ből 8x, 9x felold hiba nélkül.

(#721) petipetya válasza ShadowLac (#719) üzenetére


petipetya
nagyúr

Próbáltál mást is fotózni a sakktáblán kívül?

"nincs rá lezsóidő"

(#722) ShadowLac


ShadowLac
addikt

[kép] [kép] Virág fent! Ami zöld az g cam foto.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#723) ΞΔGLΞ válasza Liliom9 (#720) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most újra jó megint... felold asztalon is hiba nélkül, de az előbb azt hittem ki sem nyit már sehogy.

(#724) workin


workin
senior tag

Amúgy én azt tudom továbbra is elképzelni, hogy a Redmi / MI válás elég szarul sikerült, gondolom az se részleget is osztottak .... Ha meg már így van , akkor még egy darabig ez lesz.
Félek , hogy nagyot akar harapni a xiaomi, de bele fog törni a foga.

Viszont a kamera, nekem még mindig nem az igazi, valamiért olyan mesterkélt a kép minőség... Túl tolja a színeket....

(#725) cirx válasza Liliom9 (#720) üzenetére


cirx
senior tag

Én 1 hét után kikapcsoltam az ujjlenyomatolvasót. Most jelkóddal használom. Munka közben ha kicsit nedves vagy koszos lett az ujjam, egyáltalán nem oldott fel. Ez a kijelző alatti optikai olvasó csak egy átmeneti technológiai megoldás,és ez érződik is.
Még mindig a telefon hátulján elhelyezett hagyományos ujjlenyomatolvasót tartom a legjobb megoldásnak.

S23 GREEN

(#726) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

na, szokásos xiaomi.eu-val szenvedésem új epizódja :D :
felment a twrp. nagyon. annyira hogy másba nem is volt hajlandó bootolni. hiába raktam fel vele a romot. újraindítgattam, eltűnt a zip, otg-vel visszamásoltam, wipe-olgattam, újraflasheltem, mókázgattam egy darabig, hátha. aztán meguntam és visszatettem miflash-sel az eea-t.
majd talán jövő héten :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#727) ΞΔGLΞ válasza JoeCockBill (#726) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem, itt sokan örülnének a háttérben, ha valaki (akár te is) csinálnál erről egy videót, ami sikerrel jár azt feltöltöd és későbbiekben az összefoglalóba mehetne. Videóról nézve még az is megérti, megtudja majd csinálni, akinek a leírás egyébként totál kínai. Ettől függetlenül én továbbra sem fogok ezzel tökölni, várom a 28-cat.

[ Szerkesztve ]

(#728) ΞΔGLΞ válasza cirx (#725) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem eddig ezzel nem volt gond, lehetett akármilyen helyzetben a telefon, szinte azonnal nyitott. Az előbb próbálva is megint frankón működik, szóval csak is valami bug lehet ez is a sok másik mellett.

(#729) Atomgeszi válasza JoeCockBill (#726) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Melyik leírás alapján csináltad?

(#730) the radish válasza ΞΔGLΞ (#718) üzenetére


the radish
senior tag

Nálam is elég random. Van mikor tökéletes, van mikor abszolút nem működik.
Sokszor kell belenézni, így most úgy oldottam meg, hogy az amazfit óra oldja fel, csak simítani kell egyet és kész.

(#731) the radish válasza Atomgeszi (#729) üzenetére


the radish
senior tag

Tökéletes leírás.

Jól működő TWRP!

Fontos az ADATOK törlése!!!
"This step is very important!! You must go to the Wipe menu and select: Format Data, then type “yes” to continue and then: do a Factory reset, which also wipes: Data, Caches and Format Data. If you skip this step you won’t be able to install a lot of important apps and will have to start over."

[ Szerkesztve ]

(#732) JoeCockBill válasza Atomgeszi (#729) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

az összes :D
meg voltak nyitva az itteni korábbi erre vonatkozó hsz-e(in)k, illetve az a leírás amit the radish kolléga linkelt.
de szerintem következő próbálkozásra össze jön, de majd csak jövő héten, már nem érek rá ezzel foglalkozni

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#733) cirx válasza JoeCockBill (#732) üzenetére


cirx
senior tag

Szerintem a wipeolgatással rontottad el. Olyankor tud bootloopba fordulni a helyzet.

FORMAT /data partition (NEVER wipe System or Persist!)

S23 GREEN

(#734) JoeCockBill válasza cirx (#733) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

systemet nem wipe-oltam, csak data meg cache-ek. az meg a system szempontjából mindegy

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#735) cirx válasza JoeCockBill (#734) üzenetére


cirx
senior tag

A kedvemért indulj neki ez alapján:
:DD

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-10-0-10-1-10-2-10-3-stable-release.47170/

Nekem ez alapján sikerült elsőre.

S23 GREEN

(#736) JoeCockBill válasza cirx (#735) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

oké, majd legközelebb, már belaktam az eea-t.
szerencsére már kb csukott szemmel is megy :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#737) panizzi


panizzi
aktív tag

MI 9T van valakinek? Nem találtam topikot neki, most úgy van, hogy Oneplus 7 helyett azt vennénk.
Fontos a nagy akku.

no limit

(#738) Sordoran válasza panizzi (#737) üzenetére


Sordoran
addikt

Mivel a K20 global megfelelője, így ITT találsz szerintem tulajokat. Illetve fb-n is van Mi9 családnak gyűjtő csoportja.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#739) panizzi válasza Sordoran (#738) üzenetére


panizzi
aktív tag

:R

no limit

(#740) John05


John05
csendes tag

Hello! Most lettem tulajdonosa egy Mi9-nek! Ez a Rom van rajta. Érdemes ezt frissíteni? [kép]

[ Szerkesztve ]

A zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek

(#741) Atomgeszi válasza John05 (#740) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha nincs vele bajod, hagyd egyelőre

(#742) Sanyesz. válasza panizzi (#737) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Tudtommal többen is rendeltünk, de még csomagolják. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#743) Kolondrum válasza Sanyesz. (#742) üzenetére


Kolondrum
félisten

DPD már tud róla, hogy szállítja. Régen vártam ennyire telefont, talán olyan 10 éve is meg van.

(#744) Sanyesz. válasza Kolondrum (#743) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Igen, nálam is lépett egyet a folyamat, bár ez a státusz még elég "virtuális" :)
Annyira nem várom, mint annó a JiaYu G3-t, de hadd jöjjön minél előbb. :K

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#745) panizzi válasza Sanyesz. (#744) üzenetére


panizzi
aktív tag

Banggoodos?

no limit

(#746) Sanyesz. válasza panizzi (#745) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem. Gearbest.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#747) panizzi válasza Sanyesz. (#746) üzenetére


panizzi
aktív tag

Látom , szinte ugyanaz.
Hááát.. ennyit én nem hiszem hogy várok.

no limit

(#748) petipetya válasza panizzi (#747) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mennyit? Nekem kb. 18 nap alatt jött meg az Mi 9 a banggood-ról.

"nincs rá lezsóidő"

(#749) panizzi válasza petipetya (#748) üzenetére


panizzi
aktív tag

Az még egész jó, hónapos száll. időket is hallottam ismiktől.

no limit

(#750) walakyb válasza the radish (#731) üzenetére


walakyb
aktív tag

Bocsi, nem az adatok torlese, hanem a data particio FORMAZASA nagyon fontos, anelkul sose lesz jo. Szerintem (es a hsz-e is ezt sugallja) ezen hasalt el a kollega.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.