Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

A 20W-os vezeték nélküli töltöm nem tölt. Lehet valami fémes tárgy kerülhetett elé és valami protection mode-ba kapcsolt. Azóta sehogy nem akar tölteni.

Van ötletetek hogy lehet ebből a módból kiszedni a töltő padot?

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#1652) brd válasza Superhun (#1650) üzenetére


brd
nagyúr

Az nem gond, azért vettem ilyen készüléket. :) Van erre külön valamilyen xda-s okosság, vagy egy mod program részeként érhető el?

The only real valuable thing is intuition.

(#1653) Sanyesz. válasza Exelsior (#1651) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Normál esetben ez védelem (idegen tárgy) eleve benne van a töltőben. Eredeti Xiaomiról van szó?
Honnan tudod, hogy a töltő a rossz?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1654) Terentius


Terentius
őstag

Tudtok valami megoldást instagram reklámmentesístésére? YouTube Vanced az utóbbinál megoldotta a problémát. A tököm tele van a tolakodó reklámokkal amik elárasztottak mostanában instán.

Poco F5 12/256 Gb

(#1655) tarat


tarat
tag

Ma kicsit kiválasztott a mi9. Fizettem volna, de nem tudtam feloldani a telefont. Már az ujjlenyomatot nem is adta fel. A pin-t meg hibásnak titulálta. Ott égtem, hogy nem tudtam feloldani a saját telefonom. Újraindítás majd ment minden rendesen. Hát érdekes....

Stock EU 28 As rom.

[ Szerkesztve ]

(#1656) Atomgeszi válasza Terentius (#1654) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Buzi instagram amúgy ja. Egyre több reklámot tol az ember arcába, 1 story, 1 reklám, görgetsz, reklám, kép, reklám..

Root játszik? De asszem van root mentes megoldás is, adaway, adguard.

(#1657) Luck Dragon válasza Atomgeszi (#1649) üzenetére

Sikerült kipróbálni ?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1658) Terentius válasza Atomgeszi (#1656) üzenetére


Terentius
őstag

Nem rootolt, gyári global rom

Poco F5 12/256 Gb

(#1659) cirx


cirx
senior tag

(#1660) Atomgeszi válasza Luck Dragon (#1657) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, de szerintem jobb a gyári.

Az uncompressedet még nem próbáltam. Talán holnap sorban lepróbálom mindegyiket.

(#1661) Luck Dragon válasza Atomgeszi (#1660) üzenetére

Rendben.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1662) leslien


leslien
nagyúr

ez jó ajánlat.. [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1663) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Másnál is még mindig gagyi hang minőségbe vesz fel videó anyagot?

(#1664) hroberto válasza leslien (#1662) üzenetére


hroberto
veterán

Ha sokkal jobb lesz az üzemideje, lehet, hogy el is gondolkodom a cserén...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1665) HUTCHDB válasza hroberto (#1664) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én megvarnam a helyedben a mix4-et. :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1666) hroberto válasza HUTCHDB (#1665) üzenetére


hroberto
veterán

Az miben lesz jobb?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1667) HUTCHDB válasza hroberto (#1666) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez az utolsó hír róla.
Egyébként én már csak olyan mobilt veszek, amiben az arcazonositashoz nem kell mechanikai megoldást alkalmazni.
Így nálam kiesik a 9T, és ezért is adtam el a Mix 3-at.
Remélem a mix4 hanyagolja ezeket az utóbbi időben erőltetett kivitelezeseket.
Egyébként korábban olvastam olyat is, miszerint a Mix 4-ben 4000-es akkumulátor lesz.
Én már ezt a pár hetet kívánok az biztos.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1668) blueye válasza leslien (#1662) üzenetére


blueye
veterán

En is mi9-re valatasban vagyok mi8-rol, de ennel jobb arakat latok itthon, miert jo ez?
(rendeltem mar sok mindent amazonrol, nagy ceg, ezert gondolod?)

(#1669) Atomgeszi válasza blueye (#1668) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De ez egy Mi9T Pro.
Noccsmentes kijelző
nagyobb aksi,
jack

- infra
- vezeték nélküli töltés

(#1670) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#1667) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Biztos frankó készülék lesz, de amíg üzemanyag helyett híg ganéval töltik meg az erős hardvereket, addig az a telefon ugyanúgy gáz lesz. Valahogy pont a flagship készülékeket sikerül elbaxniuk a tákolmányaikkal. De ne legyen igazam...

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy vajon mikor jön végre a 29, vagy bánom is én milyen számú frissítés, de legalább jönne már valami, hogy legalább érezze a user (pl én), hogy foglalkoznak is vele, és hogy az egyáltalán, hogy fog muzsikálni?

Persze nem várnám, ha a két frissítéssel nem okoztak volna problémát...

[ Szerkesztve ]

(#1671) blueye válasza Atomgeszi (#1669) üzenetére


blueye
veterán

Koszi, tenyleg.
Proci ?

(#1672) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1669) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amit nem lehet vezeték nélkül tölteni, az nálam már ki is esett. :)

(#1673) leslien válasza blueye (#1671) üzenetére


leslien
nagyúr

tessék, [link] btw aki keres az talál... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1674) hroberto válasza HUTCHDB (#1667) üzenetére


hroberto
veterán

Ez nem sok...
De közben jobban utánanézten az Mi9 T Pro - nak, és mivel nem tölthető vezeték nélkül, így már nem is kell.
Annyira megszoktam már, hogy nem kell vezetékeket dugdosnom, hogy nem szeretnék visszaszokni. :B
Részben ezért is váltam meg az Mi8 - tól.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1675) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1672) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szintén.

Kocsiban a 20W karmos töltő, itthon is a fehér pad. Vezetéken nem is töltöttem eddig még szerintem. :D

(#1676) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nilkin fólia, úgy, hogy egyszer sem ejtettem le a telefont. Se kulcs mellett se semmi mellett nem volt. Feltettem helyette kb01 dollárosat. Meglátjuk az mennyi ideig bírja.

(#1677) HUTCHDB válasza hroberto (#1674) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Közben találtam egy ujabb adatot, ami azért elég komoly:
Ip68 ( így elvileg nem lehet mechanikai face id)
4500-as akku
100 W-os gyorstöltés
Stb.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1678) Luck Dragon válasza HUTCHDB (#1677) üzenetére

Az akkumulátor és annak töltése kicsit eget rengető nem?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1679) Atomgeszi válasza HUTCHDB (#1677) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez valami nagyon future concept lehet, dxomark 115 ponttal a 64 megapixeles kamerával. :D
Mert ugye Note 5 113 pontot kapott. Nem mintha nagyon adnék a dxomark tesztekre. Mindig az aktuális csúcs készülék kapja a legmagasabb pontszámot. :DDD

(#1680) Atomgeszi válasza Luck Dragon (#1678) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Ez létező dolognak tűnik.

(#1681) Luck Dragon válasza Atomgeszi (#1680) üzenetére

Hát, ha lehet maradnék még szkeptikus ha nem baj. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1682) leslien válasza HUTCHDB (#1677) üzenetére


leslien
nagyúr

és ez mikor bújik elő ?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1683) Atomgeszi válasza Luck Dragon (#1681) üzenetére


Atomgeszi
veterán

1-2 hónapon belül úgyis kiderül :)

(#1684) hroberto válasza HUTCHDB (#1677) üzenetére


hroberto
veterán

Mivel a Pro úgyis kiesett, meglátjuk mit fog ez tudni, és az sem mellékes, hogy mennyibe fog kerülni. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1685) Atomgeszi válasza Luck Dragon (#1661) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kipróbáltam. Unprocessed és alapértelmezett hang egész jónak tűnik. Persze még mindig lehetne jobb, de a mélyek legalább megmaradnak. Holnaptól majd tesztelem Zamárdiban. :DDD

(#1686) Luck Dragon válasza Atomgeszi (#1685) üzenetére

Érdekes, azt hittem hogy az optimalizáló jobb lesz mint a unprocessed.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1687) Shamli86


Shamli86
tag

Köszönöm a sok választ.....

(#1688) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1685) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Placebo...lesz az,nem pedig jó. Ebben a telefonban egyszerűen rossz minőségű a mikrofon, ha lehetne hozzácsatolni, pl sennheiser ambeo headset-et,, ami elvileg hamarosan gugli alatt is használható lesz, hát le fog esni az állatok a felvétel minőségétől. Egyszerűen nincs rá normális szó, hogy lehetne jellemezni egy ilyen cuccal készült videófelvétel hangminőségét.

Aki nem ismerné... És igen, még ez a videó sem adja vissza teljesen, hogy milyen csodálatos lesz egy videófelvétel hangminősége ezzel a kütyüvel, de érzékelhető...

[ Szerkesztve ]

(#1689) HUTCHDB válasza ΞΔGLΞ (#1688) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jól értem, hogy amit látok most a youtube videon, az egy telefonnal felvett kép, és aki szépen sétál srac, annak a fülében lévő headsetben levo mikrofon által rögzített hang elegye?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1690) ΞΔGLΞ válasza HUTCHDB (#1689) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen és ilyen brutális lesz a hangminőség bármilyen iphone-nal (6s-től felfele), mert csak arra létezik egyelőre ez az applikáció, amivel működik ez a headset-be épített 3D binaurális mikrofon, és bár ez a füles 64-100 ezer közt van árban, de az mikrofon egymagában többet ér. Szóval, ez amolyan ajándék a sennheiser-től az "átlagnak".

De van itt magyarul is...

Már régóta van ígéret, hogy elkészül a droid verziós (type-c) applikáció, de még mindig sehol... :U

[ Szerkesztve ]

(#1691) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1688) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:DDD

Azért csak hallom, hogy az egyiknél megvannak a mélyek, a másiknál meg elvesznek.
De tessék, hallgasd meg a saját füleddel. Nem azt mondom, hogy kurva jó, de a gyárihoz képest végre van hangfelvétel is normális a videó alatt. Köszönöm a tippet a kollégának!

Gyári kamera

Open camera

Ja és ne telefonon hallgassátok, hanem valami normálisabb hangcuccon.

(#1692) Tengo válasza BullZeye (#1625) üzenetére


Tengo
aktív tag

Figyelj, nem hazudni jöttem ide, ha megnézed az első kommentem én is arra voltam kíváncsi, mi okozhatta. Ettől függetlenül köszönöm a véleményedet, őszintén én is erre gondoltam először, ezért jöttem ide, hogy hátha láttatok már ilyet. Ahogy írtam is, semmilyen esetre nem tudok visszaemlékezni, ahol odavághattam volna bárminek, le nem ejtettem, arra azért csak emlékeznék, én max arra tudtam gondolni, hogy megnyomódhatott a zsebemben.

Hétfőn visszavittem a 220volt-ba, ők is megnézték, nem láttak rajta semmi sérülést és kicserélték. Semmit sem kérdeztek, elolvasták a hibabejelentést és megnézték a telefont.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

(#1693) Atomgeszi válasza Tengo (#1692) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Örülök, hogy pozitívan zárult a dolog!

(#1694) Atomgeszi válasza Luck Dragon (#1686) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Amúgy érdekes.
Ha jól emlékszem a sorrendre, akkor unprocessed, kamkorder, és alapértelmezett hangforrást próbáltam ilyen sorrendben. Ebből a kamkorder lett a legjobb(a mélyek megmaradtak, de több mellékhangot is felvett). Az alapértelmezett hangforrás az utolsó beállítás, mármint ezt megjegyzi, hogy mit állítok be gondolom?!

Gcamot is próbáltam, az is szar.

(#1695) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#1690) üzenetére

Jaj! Tök jó meg minden, de most komolyan ki a manó fogja itt megvenni ezt ?
Majdnem csak a telefon áráért? Még milyen jó érzés lehet mikor nincs nálad. :D

Inkább akkor egy Jack & type-c puska mikrofont. Bár ezeket is könnyedén otthon hagyod. :DDD

Nem azt mondom hogy a fentebb írt applikáció a megváltás , de tényleg a Xiaomi egyik legnagyobb gyengesége talán NR3- óta a mikrofon.
De valamivel meg kell oldani sw szempontjából és eddig ez az alkalmazás az amiből a legtöbbet tudtunk kihozni a dologból.

Atomgeszi
Igen megjegyzi a beállításokat.
Videó hát..... :DDD
Azért egy kicsit több változást vártam.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1696) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#1695) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vártam az ilyen választ :) és tudom tényleg nem olcsó a telefonhoz képest, de ezt csak egyszer kell megvenni. Utána a büdös életben nem használod semelyik telefon beépített mikrofonját, ha videózni fogsz, mert akkora a különbség.

(#1697) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1691) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Majd meghallgatom... :)

(#1698) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#1696) üzenetére

Persze hogy vártad ezt a fajta választ , hiszen egy ilyen megoldás ami egyenlőre nincs is droidra, meg drága is, mind amellett fogod kezedben és tartód előre, vagy mindig beleszól az ing , blúz egyéb hozzá erő susogós hangja?
Sehogy sem jó. De ez az én véleményem.

De a többit elfogadom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1699) blueye válasza Atomgeszi (#1669) üzenetére


blueye
veterán

OFF
Buta voltam h nem vettem meg, volt mar ennyiert pre-sale-ben korabban? (csak hogy lesz-e meg...)
De talan a 450 EUR sem sok erte

(#1700) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#1698) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt nem kell tartani sehova, ennek a füledben kell lennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.