Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Luck Dragon válasza Atomgeszi (#1691) üzenetére

Most így haza érve , újra meg néztem a két videót, bőven van különbség az OC javára, sokkal jobban felveszi a mély tartományt , talán nagyobb a közép tartomány is, de ami jobban átjött hogy a gyári felvétel alatt hallani apró recsegéseket, az OC-nál nem hallani.
( Mire jó egy házi mozi) :D

AGL
Szerintem ezen nem fogunk összeveszni, ha tetszik , akkor tessék megrendelni és használni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1702) ShadowLac válasza Atomgeszi (#1691) üzenetére


ShadowLac
addikt

Hello. Valamit kellett állítani a O camerán??

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1703) mjani1172 válasza Atomgeszi (#1691) üzenetére


mjani1172
addikt

Mi ez, a sárga tengeralattjáró?

(#1704) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1691) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A véleményem, hogy mind a kettőt szörnyű hallgatni. itt most nem az lényeg, hogy több lett a mély, hanem az, hogy hangminőség továbbra is gagyi. És mivel nem erre használjuk a telefont, mármint videofelvétel szempontjából, hogy az autóban mennyi a mély, ezért le(fel)mérni sem lehet, hogy a gyárihoz képest itt van egyáltalán valami javulás. Mint írtam, engem nem a mély érdekel, ami a másodikban több. A fülem és az algoritmus szerint is ez minden, csak nem jó.

Nem azt mondom, hogy kurva jó, de a gyárihoz képest végre van hangfelvétel is normális a videó alatt.

Ha a mély annak számít, akkor jah...van. :) Amúgy világít a szerviz (motor) lámpád... :-D

[ Szerkesztve ]

(#1705) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#1701) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

AGL?

EAGLE-t akartál írni, nem? :DDD

Nekem azóta van, mióta piacra dobták, nem akartam elhinni, hogy egy ilyen mikrofont beletesznek egy ilyen headset-be. Tévedtem.

(#1706) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#1705) üzenetére

Már a becenév sem teszik? :DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1707) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1704) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem már ez sokkal tetszik, hogy a mélyet rendesen felveszi.
Szerintem, ha itt jobb egyértelműen jobb. Majd próbálgatom még pár témával.

(#1708) Karavik válasza HUTCHDB (#1677) üzenetére


Karavik
veterán

Fake...kb 3 hónapja kering az a kép a neten...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1709) racskobalazs válasza Atomgeszi (#1691) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ha ezt előbb tudom...

Koncerten akartam vele felvenni.. hát mondani se kell milyen lett az eredmény.

Viszlát gyári videó felvétel :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1710) Zsoleszhun válasza Atomgeszi (#1691) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ahogy látom megvan az engine check is :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#1711) Black&White


Black&White
addikt

Most olvasom: a 9.8.29 lesz az utolsó MIUI 10 Dev ROM, utána már 11-re váltanak, bár arra még nincs pontos időpont.

(#1712) petipetya válasza racskobalazs (#1709) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rossz koncerten voltál. A Mayhem esetén nem lenne gond a hanggal 🙂

"nincs rá lezsóidő"

(#1713) racskobalazs válasza petipetya (#1712) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Az biztos :D

Itt azért nem mondanám "minőségi" felvételnek

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1714) Black&White


Black&White
addikt

TWRP 3.3.1-39 Xiaomi Mi 9 cepheus:
- Added F2FS Support
- Enable fastboot boot twrp.img command, to only boot the twrp without flashing it

Letöltés: LINK

(#1715) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ki milyen tokot és üvegfóliát ajánl erre a készülékre?

20 éve a Prohardveren

(#1716) Oldmobil válasza odrif (#1715) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Átlátszó tok:
https://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-mi9-accessories/nillkin-xiaomi-mi9-mi-9-mi9-explorer-nature
Felnyúlik a pereme a kamerasziget szintje fölé, vastagítottak a sarkai, kényelmes, pontos, itthon is kapható, Kínából is jön.

[ Szerkesztve ]

(#1717) Superhun válasza Oldmobil (#1716) üzenetére


Superhun
addikt

Fekete színhez szerintem ez az egyik legjobb választás: Spigen Rugged Armor
Kényelmes a fogása, védi a hátsó kamerákat, a gombok is pikk-pakk működnek vele.

Edit: bocs, (#1715) odrif-nek akart menni a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#1718) petipetya válasza odrif (#1715) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem ez a Nillkin tok tökéletesen bevált, erős, vékony, nem csúszik, nem gyűjti a zsírt, védi a kamerát és a kijelzőt egy azoknál hajszálnyival magasabb kerettel.

Xprotector fólia
Ez a hagyományos fólia lefedi a kijelző aktív részét, és még fel is teszik a boltban (mint az én esetemben).

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1719) Sanyesz. válasza odrif (#1715) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én ezt használom kezdetek óta, elégedett vagyok vele.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1720) Black&White


Black&White
addikt

+1 a Frosted Shield-re.Bár elég sok a panasz a power gomb feletti pöcökre.
Nekem az M. blue-val jelzett van, frankó nagyon!

[ Szerkesztve ]

(#1721) Sanyesz. válasza Black&White (#1720) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Mi az a "powergomb fölötti pöcök"? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1722) HardRic


HardRic
addikt

Ha mindenki tokozik:
Ilyenből van nekem piros és kék is, nagyon minőségi szilikon tokok.

(#1723) Black&White válasza Sanyesz. (#1721) üzenetére


Black&White
addikt

Frosted shield gombjaira értem a pöcköket. Gombnak azért nehezen lehet hívni... vagy csak nekem nem a szokványos megoldás. :)
A power feletti szokta megadni magát.

(#1724) Sanyesz. válasza Black&White (#1723) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ezzel a problémával még nem találkoztam, pedig más készülékeken is használtam ilyen tokot (és MOFI-t is, ami hasonló).

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1725) Black&White válasza Sanyesz. (#1724) üzenetére


Black&White
addikt

Ali, xda. Nem olyan nehéz utánanézni.

(#1726) Sanyesz. válasza Black&White (#1725) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Miért kellene utána néznem, ha nekem nincs ezzel bajom? :U

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1727) Black&White válasza Sanyesz. (#1726) üzenetére


Black&White
addikt

Természetesen semmi se kötelező :D
Viszont, mint plusz információ bőven elfér itt

(#1728) ShadowLac válasza Black&White (#1723) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nekem kitőrt.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1729) adamfriday válasza Black&White (#1720) üzenetére


adamfriday
senior tag

A Nillkin Frosted Shield tokjaival nekem is rossz tapaszatalataim vannak, mi több százat adtunk ki usereknek, gyakorlatilag minden második magától szétrepedt.

(#1730) Black&White válasza adamfriday (#1729) üzenetére


Black&White
addikt

Én is nagyon régóta használom őket, nálam az előző telókon általában felül, a kamera nyílástól repedt meg felfelé.Egy-egy teló mellé mindig elfogyasztottam pár db-ot, de nem nagyon zavart, mert fogásra mindig is szerettem ezt a rücsis dizájnt.
Persze mostanában voltak olyan FS-ek is, amelyek alul minimális védelmet nyújtottak, azokat hanyagoltam.

(#1731) nehezipariME válasza odrif (#1715) üzenetére


nehezipariME
csendes tag

[link] Én ilyet használok. Mutatós és teljesen sík a hátulja.

(#1732) HardRic válasza nehezipariME (#1731) üzenetére


HardRic
addikt

Erről egy fotót tudnál készíteni? Érdekelne milyen valójában.

(#1733) ajca


ajca
tag

Sziasztok!
Emelkedő hangerejű csengőhang beállítás már nem létezik,vagy csak én nem találom?

(#1734) petipetya válasza ajca (#1733) üzenetére


petipetya
nagyúr

Telefon app / bejövő hívás beállításai:

"nincs rá lezsóidő"

(#1735) ajca válasza petipetya (#1734) üzenetére


ajca
tag

:R Köszi,én a hangok és rezgések beállításoknál kerestem és nem volt ott :)

(#1736) Sanyesz. válasza ajca (#1735) üzenetére


Sanyesz.
őstag

De, ha beírod a Beállításoknál fent a keresőbe, hogy emelkedő, akkor megmutatja hol van ez az opció.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1737) ajca válasza Sanyesz. (#1736) üzenetére


ajca
tag

Már beállítottam köszi!

(#1738) Sabber


Sabber
aktív tag

helló, van esetleg valakinek ötlete, hogy miért dobálja el ez a szar folyamatosan a wifit? 1 szoba választ el a routertől és a jelszint állandóan változik, hol normális és erős, hol pedig szinte semmi és ilyenkor bontja a wifit, aztán 10sec után megint van normális jel.
Össze vissza dobálja...
Ez már tényleg vicc, hogy kifogtam egy vasárnap esti műszakos hulladékot...
Én nem tudom, hogy ti hogy tudjátok használni de ez a telefon egy szemét, ha lenne pénzem másikra már falhozvertem volna...

(#1739) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Elsőre is elnézést kérek a pofátlankodásért, de a segítségeteket szeretném kérni. Az unokatesómnak van egy Xiaomi Redmi 6A telefonja. A nevelőapja, akitől kapta feltette és aktiválta a Google Family Link szolgáltatást a telefonján. A probléma az, hogy a nevelőapjáról elég durva dolgok derültek ki, ahogy bánt velük és most a kislány telefonján is követi hol és mit csinál. A Play-ből egy appot sem tud feltenni, ha APK-t másolok fel akkor tiltja. Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy legyetek kedvesek segítsetek nekem, hogy végre el tudja kerülni a figyelő szemet és ne lássa a kislányt, mert fizikailag semmilyen kapocs nincs közöttük. Ő azt élvezi, hogy elvileg [b]elfelejtette a jelszót[/b] és nem akar emlékeztetőt kérni, de az admin jogokat a Play Service felett a céges e-mail címe birtokolja (ki olyan hülye, hogy a céges e-mail címhez tartozó jelszót ne tudná, pláne, ha kap sms-ben emlékeztetőt?).

Sajnos én a Xiaomihoz nem értek, de, ha egy Samsunghoz hasonló Wipe Cache Data vagy Hard Reset-et kap a telefon attól félek, hogy az első bekapcsolás után a céges e-mail címet fogja kérni, ergó használhatatlan lesz a telefon. Ha valaki tud segíteni, azt nagyon szépen megköszönöm! Sosem volt dolgom Family Link-kel, most láttam először a szolgáltatást. Kb. 3-4 hetes könyörgést untam meg, így kezembe kellene vennem az irányítást. Hogy érdemes kezdeni?

(#1740) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Holnap este lejár a bl nyitás időm, van valami leírás a telefonhoz vagy jó lesz a mi8/mix2s összefoglaló alapján csinálni? Mehet fel egyből a Q alapú 9.8.22 eu dev? Köszönöm.

¯\_(ツ)_/¯

(#1741) Black&White válasza Zsoleszhun (#1740) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, mehet az alapján.

Ma updater app-ból eresztettem rá az heti frissítést és felbukkanó ablakban közölte a fontos információkat, nekem ez új volt.

(#1742) Sanyesz. válasza Sabber (#1738) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hmm... Mi úgy tudjuk használni, hogy nálunk/nálam rendben működik már öt hónapja.
Ilyen jelenséget én nem tapasztaltam a wifivel.
Lehet, hogy tényleg tényleg kifogtál egy selejtes példányt vagy a router szórja így a jelet. Másik routerrel is ugyanez a jelenség?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1743) Sabber válasza Sanyesz. (#1742) üzenetére


Sabber
aktív tag

párom p20a max térerőn van kb mindig...
most pl nekem is maxon van, de ez bármikor változhat... nem tudom mi lehet. ha 5gre váltok eldobálja, ha 2.4g azt ritkábban de lassú vele nagyon.

(#1744) Sanyesz. válasza Sabber (#1743) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nekem sima Telekomos router van itthon. Az nem tud 5 GHz-t, csak 2.4-et.
Erre az én Mi 9 készülékem 144 Mbps-sel kapcsolódik, nejem Mi 9T-je csak 72 Mbps-sel, míg a tartalék Leeco Le2 Max 300 Mbps-sel. Erre van varrjál gombot :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1745) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!
Tud nekem abban valaki segíteni, hogy a zárképernyőre hogy tudok kitenni widgetet.
Konkrétan a spotify-t szeretném, hogy ne kelljen mindig feloldani ha tovább szeretnék léptetni egy számot

(#1746) Black&White válasza fledtamas (#1745) üzenetére


Black&White
addikt

(#1747) fledtamas válasza Black&White (#1746) üzenetére


fledtamas
tag

Értem, köszi!

(#1748) Sabber


Sabber
aktív tag

Aod-re ki tudok rakni pl térképet, hogy ne kelljen megnyitni navigálásnál? Milyen appokat tudok kitenni oda egyeltalán? hívásértesítést pl ki tudok tenni? vagy emailt, ilyesmiket? köszi

(#1749) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Még vacillálok e között és a Oneplus 6T között. Megéri ehhez képest a felárat ez utóbbi?
MIUI vs. Oxygene OS? Mennyire pörgős a rendszer, alkalmazások futtatása egyidőben, akadásmentes?

Köszönöm, aki válaszol!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1750) ricsi0307 válasza Aurig@ (#1749) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én 3T-ről jöttem. Hardveresen minden téren jobb az MI9. Szofveresen több hónap használat után azt mondanám, hogy a O+ javára billen a mérleg. Ott az idei flagship brutál szoftveres supportot kap aztán a következő évben is tolják alá a frissítést és minden úgy működik ahogy megtervezték. Ha beállítod a fekete témát akkor az tényleg mindenhol az, ez meg random appokban kifehéredik :D A Xiaomi meg hát mit mondjak. Ahogy elöttem írták páran túl sok felé van ez darabolva. Ha akarsz frissítést akkor mindenképp mókolni kell. A kamerát brutál lassan foltozzák de ez is rom függő. Az az érzése az embernek egy MI9-et használva hogy a gyártó igyekszik támogatást nyújtani de valahogy mindig hasra esnek a nagy futásban. Ebben a szituban én a Xiaomit válsztanám mert hardveresen tényleg mindenben jobb de, a szofveres résztől azért sokat ne várj. Én idén bizalmat szavaztam a cégnek, félig meddig elégedett is vagyok de a következő vásárlásnál már nem fognak nálam labdába rúgni, inkább rádobok egy kis felárat és pár hónappal a megjelenés után szétnézek a konkurensek készülékei között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.