Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) rjg válasza Laci.M (#3998) üzenetére


rjg
őstag

Budapest Banknál sajnos csak Visa vagy MasterCard kártya esetén tudsz NFC-fel fizetni, Maestroval nem. (Nem tudom, milyen kártyád van, nálam ezért nem ment.)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#4002) B. Tamas válasza rjg (#4001) üzenetére


B. Tamas
Topikgazda

Ezesetben a Revolut a megoldás. Én már amúgyis hónapok óta 90%-ban ezt használom, ahol csak lehet ne sarcoljon az otp.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#4003) Laci.M válasza rjg (#4001) üzenetére


Laci.M
senior tag

MasterCard hitelkártyám van, ment is tökéletesen a gyári romon.

B. Tamas
Revolut, Curve minden játszik nálam is, de elméletileg arra a hitelkártya nem ad visszatértést, úgyhogy kell a mobil fizetés mindenképp. Különben sem szeretem a kártyát elővenni mindig.

Aláírás

(#4004) Atomgeszi válasza Black&White (#3996) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez mehetne összefoglalóba. :R

(#4005) juve600


juve600
nagyúr

[PE rom 11.09.]
telepítési útmutató :
-twrp telepítés
Format data=> yes
- Reboot to recovery
- telepíteni az utolsó xiaomi eu stable rom -ot
- twrp and do a format data
- Reboot back in recovery, flash PixelExperience rom
- Wipe cache/dalvic and reboot.

minden értesítés egyből megjön (gmail,face,messenger,stb )
[gCam 7.2] működő verzió

(#4006) pergabb válasza Sordoran (#3992) üzenetére


pergabb
senior tag

nekem jön minden mi band 4-re...
Mi fit automatikus indításra van lőve és a akku kímélő ki van lőve, hogy menjen a háttérben mindig?
Amúgy kb pont ennyi értelme van, hogy ha jön valami, hívnak, akkor a zsebemben nem érzek semmit, a karomon meg igen, többi "okossága" amúgy is kuka :D
Szerinte mély alvásom kb nincs is :)

(#4007) tarat


tarat
tag

Sziasztok!

Legfrissebb 9.11.7 EU DEV Rom van fent.
Eltűnt a 2 SIM közül a 2.
Az a Hang SIM-em. Jelenleg nem tudnak elérni.
Tapasztalt valaki ilyet ezzel a Rom-al akinek 2 Sim van benne?
Köszi

(#4008) adamfriday válasza tarat (#4007) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nálam minden rendben, szintén 2 SIM-mel és ugyanezzel a ROM-mal.
A SIM-kártyák és mobilhálózatok menüben nincs kikapcsolva az engedélyezés az eltűnt kártyánál?
Esetleg egy SIM tálca ki/be, újraindítás volt?

(#4009) tarat


tarat
tag

Köszi.
SIM ki/be sem segített.
Aztán megcseréltem őket.
Erre feléledt mindkettő.
A fene sem érti, de gáz, hogy elérhetetlen voltam egy jó ideig. Legalább pirossal jelezné fent, de ilyenkor leszedi a jelet a státuszról.

(#4010) adamfriday válasza tarat (#4009) üzenetére


adamfriday
senior tag

Érdemes lehet radírral megtisztítani a SIM érintkezőit, hátha korrodálódott.

(#4011) Sordoran válasza pergabb (#4006) üzenetére


Sordoran
addikt

Persze, ezek mind be vannak állítva. Ahogy nézem általános probléma, hogy Band 4 és a android 10 nem szereti egymást. Megoldásnak viszont ugyanezeket írják. Leszámítva, hogy amit írnak (Notifications Usage Rights) nincs nekem telefonon. Van olyan, hogy Notification access, és itt be is van kapcsolva a Mi Fit-nek. Már tényleg nem tudom hol lehet a hiba.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#4012) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Nem működik a mobilfizetés a telefonomon (NFC). Idáig használtam, s tökéletesen működött, de megjött a Miui 11 , s másnap akartam használni, s nem működik! Miui Global 11.0.5 Stabil van a készülékemen.
A Budapest bank alkalmazás azt írja: Technikai feltételek nem teljesülnek.A szolgáltatás technikai hiba miatt nem elérhető......
Valakinek esetleg hasonló?

(#4013) Atomgeszi válasza pataig (#4012) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valószínűleg nem fejlesztették Android 10 kompatibilissá a programot. Náluk érdeklődj.

(#4014) pataig válasza Atomgeszi (#4013) üzenetére


pataig
tag

De ez még Android 9-en van... csak a Miui verzió változott ami most jött meg Ota-n...
Én a gyári global stabilt használom...

Visszaolvasva...mintha (#3998) Laci.M-nek is hasonló gondja lenne, bár ő nem Global stabilon van...

[ Szerkesztve ]

(#4015) Atomgeszi válasza pataig (#4014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A 11.0.5.0 QFAUEXM pedig Android 10

(#4016) pataig


pataig
tag

Ne haragudj! :R Tényleg igazad van!!! Én voltam a hunyó! Mindig azt olvastam, hogy most a Miui 11 jön, s majd később érkezik az Android 10....
Viszont akkor lehet nem megy senkinek ez a funkció Android 10-en?? Ez azért eléggé bosszantó... bár az is lehet, hogy csak a Budapest bankos ügyfeleknek nem működik...
Megpróbálom felvenni a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal!!
Remélem mihamarabb lesz rá valami megoldás!

(#4017) petipetya válasza pataig (#4016) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tökéletesen működik a Google Pay alatt. A hiba a bankod appjában van, reméljük őket sem kíméled majd a felkiáltójelekkel.

"nincs rá lezsóidő"

(#4018) Atomgeszi válasza pataig (#4016) üzenetére


Atomgeszi
veterán

OTP Simple és smartbank augusztusban is ment Android 10 alatt már
Eddig csak más banki alkalmazások használóit hallottam panaszkodni Android 10 alatt.

(#4019) La Magra


La Magra
tag

Használ valaki Quick Charge 4+ töltőt a telefonhoz?
A specifikáció szerint elvileg QC4+ 27W-os töltésre képes a telefon, de sehol nem találok ilyet hozzá...

(#4020) Laci.M válasza pataig (#4016) üzenetére


Laci.M
senior tag

Szia!

Nekem azt mondta "Dorina" hogy nem megy még Android 10 alatt semmilyen telefon, de a play-ben válaszolt a fejlesztő. Még nem írtam nekik személyesen emailt. Az a fura, ha ismert hiba lenne akkor ezt írta volna szerintem "a hiba javítása folyamatban van" vagy valami hasonló.

[kép]

Egyből ide írja a problémáddal, akkor talánk kapsz releváns választ. Én most ideiglenesen a curve kártyámat használom.

Extra kérdés:
Revolut gpay páros megy rendesen Xiaomi.eu dev alatt, vagy kell magisk neki?

Aláírás

(#4021) -Prometheus- válasza La Magra (#4019) üzenetére


-Prometheus-
tag

A Xiaomi 27W-os töltője? AliExpress-en rengeteg van. Október 30-a óta EU csatlakozósból is. (Aznap jelent meg egy raklap hirdetés és le is csaptam egyre, csak még nem érkezett meg.)

(#4022) La Magra válasza -Prometheus- (#4021) üzenetére


La Magra
tag

De az is csak Quick Charge 3-as, nem?

(#4023) baitsee23 válasza La Magra (#4019) üzenetére


baitsee23
őstag

Én tegnap rendeltem az Aliról. Most egyébként - még ma - akciók is vannak. ;)
2500-3000 huf között van így az ára.

小米 12 - 8/256GB

(#4024) baitsee23 válasza La Magra (#4022) üzenetére


baitsee23
őstag

Van már eu-s QC 4.0-ás is. Keress rá!

小米 12 - 8/256GB

(#4025) La Magra válasza baitsee23 (#4024) üzenetére


La Magra
tag

Keresem én, keresem, de pont azért írtam, mert nem találom. :)
Tudsz esetleg egy linket dobni?

(#4026) pataig válasza petipetya (#4017) üzenetére


pataig
tag

Elnézést a felkiáltójelek miatt! Igazából régóta írok így , s nem indulatot szeretnék kifejezni vele, hiszen itt egyébként sem ez a cél, hanem, hogy egymásnak segítsünk! Bocsánat!

(#4020) Laci.M - írtam nekik, mert telefonon nem tudtam elérni őket. Most kíváncsian várom a válaszukat.

[ Szerkesztve ]

(#4027) Black&White válasza La Magra (#4025) üzenetére


Black&White
addikt

LINK

Én ezt kuponoztam 15$-ig: LINK2

(#4028) petipetya válasza Black&White (#4027) üzenetére


petipetya
nagyúr

27W-os töltőfej berendelve, köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#4029) La Magra válasza Black&White (#4027) üzenetére


La Magra
tag

Köszi, ezek szerint nincs eredeti Xiaomi QC4 27W-os, vagy legalábbis én is csak hasonlókat találtam:

- egy valamivel olcsóbb eredeti Xiaomit (de ez is csak QC 3-as) [link]
- és a Baseus kistestvérét [link]

Az utóbbi felé hajlok én is. :)

(#4030) Atomgeszi válasza La Magra (#4029) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hol látod, hogy QC3-as?

Benne van a nevében, és a leírásban a képeknél is.
27W Original QC 4.0
Eleve a 27W csak QC4.0-es lehet elvileg.

Ha a kolléga rádugja a telefont és kiírja,hogy turbo akkor biztosan az.

[ Szerkesztve ]

(#4031) baitsee23 válasza La Magra (#4029) üzenetére


baitsee23
őstag

Az első linked az eu-s 27W-os QC 4.0-ás Xiaomi töltő.
Ja, Atomgeszi gyorsabb volt. :D

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#4032) La Magra válasza Atomgeszi (#4030) üzenetére


La Magra
tag

A nevében benne van, persze, a képen meg ott figyel a töltőn a QC3 logo. :)
Úgy voltam vele, hogy inkább a képnek hiszek, mint a hirdetés címének, mert oda bármit írhatnak...

(#4033) Black&White válasza La Magra (#4032) üzenetére


Black&White
addikt

Azt hiszem volt valami komment xda-n, hogy tudja a qc4 speckókat, de csak a qc3-as liszensz van rá kifizetve. :)
Kínaiakból simán kinézem.

(#4034) the radish válasza Laci.M (#4020) üzenetére


the radish
senior tag

Extra kérdésre: Tudtommal a nyitott BL miatt nem.

(#4035) Black&White


Black&White
addikt

Urnyx05: GCam_v7.2.010 V1.2:letöltés + changelog

[ Szerkesztve ]

(#4036) La Magra válasza Black&White (#4033) üzenetére


La Magra
tag

Ez azért egyszerre :DDD és :W
Mindenesetre köszi az infót, berendeltem a Xiaomit. :R

(#4037) baitsee23 válasza Black&White (#4035) üzenetére


baitsee23
őstag

Az normális, hogy a lassított felvétel kiválasztásánál leáll az app? Nem valami beállítás variáció okozza ezt? :U

小米 12 - 8/256GB

(#4038) Black&White válasza baitsee23 (#4037) üzenetére


Black&White
addikt

Igen, a Slow Motion hiba a kezdetektől fogva jelen van a 7-es Gcam-nél.

(#4039) baitsee23 válasza Black&White (#4038) üzenetére


baitsee23
őstag

Köszi! :R

小米 12 - 8/256GB

(#4040) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok! A hozzáértők segítségét szeretném kérni! Vettem kb. 3 hónapja egy Mi 9 készüléket a Turbadoról. Kettő nappal ezelőttig nagy megelégedéssel használtam is. Azóta viszont a készülék fogja magát és teljesen véletlen és kiszámíthatatlan időközönként újraindul minden előjel nélkül. Teljesen gyári globál szoftver van rajta, amire másfél hete Ota-n feltelepítettem a miui 11 és andorid 10 párost, ami eddig jól is működött, most viszont így egy rémálom használni a készüléket, van mikor facebookozás közben indul újra, van mikor menüben lapozgatáskor. Most nemrég azt csinálta, hogy újra indulás után az ujjlenyomat kéréskor ismét kifagyott és újraindult.. Alig van rajta a gyári programokon felül más is telepítve, használati szokásom is teljesen átlagos, egyszerűen nem értem mi lehet a probléma. Mit tegyek?

Köszönöm a segítséget!

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#4041) juve600 válasza tasakos (#4040) üzenetére


juve600
nagyúr

állítsd alaphelyzetbe a telót,az mindent töröl róla,ha utána is ez a gond akkor szerviz

(#4042) tasakos válasza juve600 (#4041) üzenetére


tasakos
tag

Köszi a tippet! Nem rég csináltam egy teljes rendszer visszaállítást, sajnos egy órára rá messenger telefonálás közben megint újraindult... Akkor ez nagyon gyanús, hogy szervíz.. :S

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#4043) Laci.M válasza tasakos (#4040) üzenetére


Laci.M
senior tag

A Turbadó EU rommal árulja a telefont nem? Global telefon, EU rom - legalábbis így volt a barátnőm MI 9 SE-jén is. A global rom a kínai rendeléseken szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#4044) Atomgeszi válasza Laci.M (#4043) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az EU itt nem a ROM-ra vonatkozik, hanem, hogy EU-s töltő csatlakozó van hozzá, meg, hogy az EU-ban működik a telefon. Azon belül EEA és Global is lehet rajta

(#4045) pixta78 válasza tasakos (#4042) üzenetére


pixta78
senior tag

Már az új rendszeren csináltál FR-t?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#4046) tasakos válasza pixta78 (#4045) üzenetére


tasakos
tag

A gyárilag rajta lévő rendszert használom mióta megjött a telefon. Ez másfél hete frissult miui 11re és android 10-re. Igen, ezen csináltam gyári beállítások visszaállítását. Sajnos egy órán belül épp messenger hívás közben hirtelen megint újra indult. Eddig hónapok alatt ez egyszer sem fordult elő, semmi baja nem volt. Van egy olyan megérzésem, hogy ez nem szoftver hiba lesz..

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#4047) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Ti milyen tokokat használtok ami véd kellően de jól is néz ki és nem lesz tőle otromba a telefon sem ?

(#4048) HardRic válasza Maxell014 (#4047) üzenetére


HardRic
addikt

Több színt is rendeltem, nagyon meg vagyok velük elégedve:
[link]

(#4049) ricsi0307 válasza HardRic (#4048) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Hát ha ez olyan mint amit én rendeltem, hogy nagyjából annyitól bepattan a telefon a tokba hogy ránézek, akkor ez mindent csinál csak megvédeni nem fogja. Én hétköznapokba az egyik itteni tulaj álltal linkelt ebayes filléres átlátszó tokban használom, innen is mégegyszer köszi nagyon bevállt pedig nem szeretem az ilyen fajtákat. A másik amiben hétköznap rakom az egy félig fa tok, nagyon minőségi a kidolgozás és elöl nincs neki több mm-es pereme így nem zavarja a gesztus vezérlést. Az említett mindkét toknál viszont fenn áll az a probléma hogy vakus képnél az átlátszónál kicsit bevilágít a képben a fánál meg kicsit rontja a vaku szórását. Ha meg melózni kell akkor linkeltem már egyszer egyet abban biztonságban van, cserébe elég ormótlan.

[ Szerkesztve ]

(#4050) HardRic válasza ricsi0307 (#4049) üzenetére


HardRic
addikt

Nagyon jól passzol a tok, több eséstől megmentette már a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.