Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Sabber válasza ricsi0307 (#1845) üzenetére


Sabber
aktív tag

és jobb lett a telefonod?? mi változott amire azt mondod hogy megérte áttenni?

(#1852) Atomgeszi válasza Sabber (#1849) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Xiaomit gyakorlatilag lehetetlen téglázni. Ott van a miflash, amivel fastboot romot bármikor fel tudsz tenni.

Nem kell nagyon állítgatni semmit. Nekem pl. 5 éves sms-ektől kezdve, hívásnaplón keresztül, 3 éve kettővel ezelőtti telefonon bejelentkezett wifi kódok is átmentek(ugyanoda mentünk nyaralni, és hopp ment a wifi, kód beírása nélkül). Appoknak is nagy részét lementi. Max be kell jelentkezgetni,de már kb minden app rendelkezik biztonsági mentéssel. Gyakorlatilag 1 óra alatt max megvan minden. Mi cloud, ha jól van beállítva mindent visszaállít.

eladni meg 2 hónapos telefont 50ezer bukóval adjál el szerintem te...

Azzal sem vagy előrébb, hogy 140 ezred áll benne és utálod, mint a szart. Gyakorlatilag hiába, mert nem olvassák a kínaiak ezt a fórumot és nem jut el hozzájuk.

Lehetőség adott, vagy 50 ezer bukóval eladod, vagy 140 ezer bukóval sírsz,hogy szar, vagy rááldozol egy délutánt és nem kell eladd és utálni sem fogod...

(#1853) hroberto válasza Black&White (#1838) üzenetére


hroberto
veterán

Ez vajon mikor jön OTA?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1854) ricsi0307 válasza Sabber (#1851) üzenetére


ricsi0307
senior tag

A legjobb az hogy ott marad az ikon az értesítési sávon :D Ami így egy nap alatt észrevehető az a sokkal jobb paraméterezhetőség. Olyan mint a főzött romok többsége, hogy sok apró de amúgy tök hasznos dologgal fel van tuningolva. Pl. kamera appban tudod fent állítani videónál a felbontást meg az fps-t, nem kell a beállításokba bemenni. Nagyobb különbésg nincs de ez a sok plusz opció ami egyébként egy gyári appon belül is jelentkezik jópofa. Ha hetente jön rá a frissítés akkor gondolom bármi új dolog fényévekkel hamarabb kerül ide bele mint egy globalba.

(#1855) Atomgeszi válasza ricsi0307 (#1854) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Legújabb dev-et raktad?

(#1856) Atomgeszi válasza Banderasz74 (#1848) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont most olvastam egy csoportban:

"iPhone XS-nel tapasztalt már valaki olyat,hogy random hívás közben nem hallom a másik felet / egyszerűen csak elnémul vagy fehér zajt hallok . Telefoncseren gondolkodom - még garanciális ,de ahogy most beszéltem pár emberrel legalább még hárman küldték ugyanezzel szervizbe a készüléket .."

De ugyanezt tapasztaltam haver/ismerős/barátnő körben is i8+ és SE-nél is többször..

Most ne essetek nekem, de a műszaki cikkeknél nagyon szerencse alapon is megy, hogy épp mit fogsz ki...

(#1857) ricsi0307 válasza Atomgeszi (#1855) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Szerintem igen mert már android 10 az alapja :D

[ Szerkesztve ]

(#1858) Banderasz74 válasza Atomgeszi (#1850) üzenetére


Banderasz74
tag

Próbálgattam az Apkmirrorról tölteni le.Például az email app! Nekem nincs gyárilag rajta csak a gmail. Sikerült felraknom,láss csodát jobban működik mint a citromail a play áruházas! 👍
Láttam fent FM rádiót,fel tudtam telepíteni de viszont nem működik! ☹️Gondolom a MI 9-re nem lehet működő gyári fm rádiót feltelepíteni?. ☹️Van internetem, így tudom használni bármelyik internetes rádiót,csak úgy megtetszett hogy akár működhetne is. 🙂

(#1859) Atomgeszi válasza Banderasz74 (#1858) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nincs benne FM rádió..

Hallgass neten :)

(#1860) Atomgeszi válasza ricsi0307 (#1857) üzenetére


Atomgeszi
veterán

app-ok működnek?

(#1861) Banderasz74 válasza Atomgeszi (#1859) üzenetére


Banderasz74
tag

Tudom. Próba volt csak. 😁

(#1862) HardRic válasza Sabber (#1849) üzenetére


HardRic
addikt

Mi a franc hulladék? 2010 óta csak custom ROM-mal használtam telót, ez az első ahol a pár bloat appon kívül minden rendben van és nem kellett hozzányúlnom. Globalon vígan élek és nem értem ezt a szapulást ami itt megy.

(#1863) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Global stabilt hasznàlok. Hibátlan és stabil.!!!!!!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1864) Sabber válasza HardRic (#1862) üzenetére


Sabber
aktív tag

cseréljünk telefont, kíváncsi leszek mit fogsz mondani 1 hét után...

(#1865) walakyb válasza Sabber (#1864) üzenetére


walakyb
aktív tag

Azt azért megkérdezném, szervízben voltál vele?

(#1866) ricsi0307 válasza Atomgeszi (#1860) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Igen, minden hibátlanul fut pedig elég sokat használok.

(#1867) ΞΔGLΞ válasza HardRic (#1862) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha visszaolvasol, akkor érthető. Ugyanazon a rendszeren, van akinél semmi, van akinél minden lfsz előjön. Pontosan ez itt a probléma. 26 alatt néztem bután, mikor elég sokan írták a telefon hibáit, nálam meg tökéletes volt. Most ez fordult 28-ra, kb minden baja van a készüléknek, másnál meg semmi...ismétlem ugyanazon a rom-on.
Ezért nem a készülék a hulladék, mert az nagyon is frankó tud(na) lenni, hanem a hülyék tömkelege a xiaomi szoftverfejlesztő osztályon.

Azt is írtam, hogy ezek amolyan alvó bugok, ott vannak, de akármi felébresztheti őket, egy applikáció, egy whatsapp-ba írt karakter, bármi, amit én vagy más használ és ezáltal rossz lesz a rendszer, az értetlenkedő meg nem, mert ő nem használja.

Ez itt a legnagyobb baj, csak erre a telefonra sok rom van és akkor mellette még árul 50 másik készüléket a xiaomi, 458 féle rom-mal. És ennek pontosan ez lesz a következménye.

(#1868) ΞΔGLΞ válasza Sabber (#1864) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A probléma az, hogy ez máris terjed, hogy gondok vannak, ezáltal ez a telefon az egyik legsz@rabb befektetés lett, használtpiacilag...nevezzük így. Csak is kemény bukóval tudsz már most megszabadulni tőle, persze, akinek ez számít és miért ne számítana.

(#1869) retroid


retroid
senior tag

Mate 20 at cserélek MI 9 re ha bárkit érdekelne

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#1870) Tengo


Tengo
aktív tag

Én Samsung A70-ről cseréltem, a legújabbról, majd megőrültem a szoftverétől, az idegzetem ráment. Hardveresen száz százalékig megvoltam elégedve, de az a samsung cucc, fél év alatt annyira az agyamra ment, hogy inkább elajándékoztam.

(#1871) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Ismét vettem egy ilyen telefont és az lenne a kérdésem hogy a rendszeralkalmazásokat miért nem tudom frissiteni van 9 alkalmazás ami lehetne de sikertelen a letöltés , váltottam régiókat is de így sem sikerült !

(#1872) ricsi0307 válasza memoril (#1871) üzenetére


ricsi0307
senior tag

VPN-es reklámblokkóló esetleg nem fut? Nekem akkor nem engedte amikor ment a Blokada, ahogy kikapcsoltam frissítette mindet.

(#1873) memoril válasza ricsi0307 (#1872) üzenetére


memoril
aktív tag

azt hol tudom megnézni ? Gyári állapotban van nem kapcsoltam ki semmi meg be sem !

(#1874) ricsi0307 válasza memoril (#1873) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Az ilyen appot magadnak kell felrakni így akkor nem ez lesz a gond. Esetleg egy restart?

[ Szerkesztve ]

(#1875) walakyb válasza memoril (#1871) üzenetére


walakyb
aktív tag

Mobilnetről, vagy wi-fi-ről próbálod? Ha az előbbi, akkor nézd meg, van-e engedély hozzá

(#1876) memoril válasza ricsi0307 (#1874) üzenetére


memoril
aktív tag

Volt restart is +

(#1877) Sabber válasza walakyb (#1865) üzenetére


Sabber
aktív tag

szoftveres a hiba, ezért szervízbe nem fogom elvinni...
megvárom a 29et ha az se segít akkor majd mókolok valahogy.

(#1878) Sabber válasza ΞΔGLΞ (#1868) üzenetére


Sabber
aktív tag

Igen, ez valóban probléma mert a telefon maga tényleg jó lenne hardveresen, de a szoftver egy semmirevaló hulladék. Megvárom a 29et aztán ha az se lesz jó, kénytelen leszek rászánni az időm a mókolásra, hogy tegyek egy xiaomi.eu romot, az mások szerint jól működik... ez a stabil meg egy vicc...

(#1879) Atomgeszi válasza Sabber (#1878) üzenetére


Atomgeszi
veterán

29-est hiába várod, 30-ast linkelték feljebb EEA -ból.

(#1880) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1879) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy 28 után mi jön, felőlem lehet 142 is, ha az végre javulást mutat majd.

(#1881) ΞΔGLΞ válasza Sabber (#1878) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Áhh, ha az sem lesz jó, függetlenül, hogy mi lesz a számozása, én kukáztam a telefont az biztos.
Itt a note 10 plus 5-ik napja nálam (közben már egy cserém is volt), de már az is kezd néha kihozni a sodromból, potpm 420 ezerért. Röhej, ami manapság megy mobilfronton. Viszont a formája és a kijelzője az világklasszis számomra.

(#1882) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1880) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tudom, de ott van, telepítheti bárki.

(#1883) blacko89


blacko89
csendes tag

Holnap tervezek egy Xiaomi EU rom telepítést? Mik a javaslatok mehet már a 10es android béta vagy csak a 9-es stabil?

[ Szerkesztve ]

(#1884) blacko89 válasza ricsi0307 (#1866) üzenetére


blacko89
csendes tag

Akkor mered ajánlani a beta android 10-es Xiaomi EU DEV ROM-ot?

(#1885) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1882) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Majd, amikor megjelenik OTA-n, akkor telepítem. :)

Egy kis infó a másik droidos teleonról:
Voltam városban, zsebemben a note 10 plus, mire hazaértem készült 7 fotó. Ez most valami vicc, ráadásul úgy érzem, hogy a készülék a (nem) használat ellenére eléggé merül is.
Komolyan azon a szinten vagyok, hogy (mivel cserélték 2 napja), hogy még van 12 napom, hogy a végén összecsomagolom és visszaküldöm a szépsége ellenére is. Most vagy a gugli kódokban van valami, amivel szopnak a gyártók, vagy kb mindenki hülye a kódoláshoz, vagy a kettő együtt.

(#1886) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#1881) üzenetére

Az érdekes, legalábbis ahogyan kiveszem az írásodból a Samsung & Xiaomi os stabilitását.

Szóval akkor a mindennapokban számodra a kettőt összevetése alapján melyiket a stabilabb?
Tekintsünk el a kamera és egyebektől , csak az alap felhasználás (menü, levelezés, kommunikáció)?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1887) adamfriday válasza memoril (#1871) üzenetére


adamfriday
senior tag

B tervként az apkmirror-ról is le tudod tölteni őket.

(#1888) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok. A legjobb barátom most vett egy mi 9 et és mondtam neki, hogy a youtubr vanced appot szedje le és az reklám mentes. Letöltötte az appot és a micro g apk-t feltepeítette de bejelentkezésnél az üdvözöjük résznél folyamatosan bufferel és nem megy tovább. Mi lehet a baj? A legfrisebb global stabil van fent neki szerijtem mert tegnap érketett meg a telefon.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#1889) Zsoleszhun válasza Istuu15 (#1888) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Indítsa újra.

¯\_(ツ)_/¯

(#1890) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#1886) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

5 nap után ebben még nem foglalnék állást. Majd 1 hét múlva jobban átlátom, meg jönni fog frissítés is, szóval majd kiderül...Ha meg nem érzem az előrelépést addig, simán vissza fogom küldeni. Több, mint 400 ezerért nyaljanak már hátsót, komolyan....És ki tudja, ha jön MI9-re egy frissítés megint minden szuper lesz.
Valami a legjobban aggaszt a tényleg hatalmas note 10 +-nál, hogy túl könnyű, nagyon könnyű. Furcsa és valahogy olyan érzésem van, hogy gagyi anyagokból rakták össze. Vajon miért szorult meg a ceruza is... :U

(#1891) ricsi0307 válasza Istuu15 (#1888) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Fontos a sorrend. Először MicroG telepít utána Vanced vagy legalláb a Vancedet addig ne indítsa el amig nincs fent a MicroG.

blacko89: Eddig semmi hibát nem fedeztem fel, minden működik szerintem simán használható a mindennapokban.

(#1892) Istuu15 válasza ricsi0307 (#1891) üzenetére


Istuu15
senior tag

Hü köszi én eddig mindig akaratlanul is így raktam fel mert nekem eddig nem volt baj mi 8 an.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#1893) ShadowLac válasza memoril (#1871) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nekem is jött 1 frissítés de nem tőlti le. Gondolom majd megoldódik.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1894) Dr.FantastiK válasza ΞΔGLΞ (#1890) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Valami a legjobban aggaszt a tényleg hatalmas note 10 +-nál, hogy túl könnyű, nagyon könnyű. Furcsa és valahogy olyan érzésem van, hogy gagyi anyagokból rakták össze. Vajon miért szorult meg a ceruza is... :U ''

valszeg kifelejtettek az Akksi-t . . :DDD

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1895) adamfriday válasza Dr.FantastiK (#1894) üzenetére


adamfriday
senior tag

(#1896) xors


xors
senior tag

Sziasztok, tervben van egy MI 9 vásárlása, de én első körben leszedném róla az MIUI cuccokat, mert stock Androidot szeretnék. Ez mennyire komplikált?

Egyébként EU verziókra mennyire kell figyelni, hogy itthon tudjam használni? Néztem aprón szürkeimportosat elég jó áron, ezek megbízhatóak?

(#1897) ΞΔGLΞ válasza Dr.FantastiK (#1894) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Rakd már off-ba legalább légy szíves, ha erre nyomsz RE-t, de ettől függetlenül totál úgy érzem, hogy egy erősebb szorításra, bizony össze tudnám roppantani ezt a készüléket. Valami nagyon nem kerek nekem ezzel a túlzott könnyűségével.

(#1898) Zsoleszhun válasza xors (#1896) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha a stock droid jön be akkor az Official PixelExperience for Xiaomi Mi 9-et nézd meg vagy az AEX-et de ezekhez bootloader nyitás szükséges.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1899) xors válasza Zsoleszhun (#1898) üzenetére


xors
senior tag

Ohh nagyszerű, köszi. Bootloader nyitás nem gond, még régen Galaxy S4 -re nagyon sok romot pakoltam fel, és ahogy látom ez Xiaomi fronton még egyszerűbb.
Igazából a Pixel 3 -at drágállom ezért néztem most a Xiaomi -t, de feltétlen kell a stock droid a kínai appok meg egyéb hülyeségek nélkül.

(#1900) Zsoleszhun válasza xors (#1899) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Esetleg még nézzél rá a Xiaomi.eu -ra ami gyomlált, bloatware mentes miui china dev alapú, heti frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.