Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Kolondrum válasza walakyb (#1300) üzenetére

Hol kisebb? 4000-es volt a note3/4/5/6/7. A 9T OLED meg jobb, de gyorsabban dolgozó CPU szumma kb ott kéne lenni mind az előd. Amúgy a cella készenlét a baja az kiugrik mondjuk a kijelző mellett. Amint azt javítják jó lesz. Annyira sírok, hogy hamarosan kettő lesz a 9T-ből. :)

(#1302) animal1987 válasza Karavik (#1298) üzenetére


animal1987
csendes tag

Köszönöm, akkor maradok a simple-nél...

(#1303) animal1987 válasza laci laci (#1288) üzenetére


animal1987
csendes tag

MIUI Global 10.3.10 Stabil (PFJEUXM)

(#1304) ΞΔGLΞ válasza Karavik (#1298) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó a simple, de nem otp-ésnek van korlátja, vagy lehet annak is? (ezt nem tudom), na már most ez a 65 ezer 2019-ben számomra, kb annyit ér, mintha nem is lenne nálam kártya/pénz, pedig használnám, de ez lófütty. Revolut-nál ilyen nincs..

(#1305) Karavik válasza ΞΔGLΞ (#1304) üzenetére


Karavik
veterán

Én csak azt tudom, hogy nekem OTP-s ként nincs semmilyen korlátozás. Ill. minden OTP-snél a fizikai vagy virtuális bankkártyához beállított vásárlási limitek érvényesek ugyanúgy Simple-nél is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1306) attila157


attila157
tag

Sziasztok!
Érdeklődöm hogy ez a telefon androidos IGO navigációs programmal működik ?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#1307) Karavik válasza attila157 (#1306) üzenetére


Karavik
veterán

Miért ne működne... Simán play store-ból telepíthető (lásd SS alul), csak a térképekért kell fizetni, bár szvsz ez felett már eljárt az idő... Online valós idejű navik Google maps, Waze sokkal jobbak ill hasznosabbak...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1308) ΞΔGLΞ válasza Karavik (#1305) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyilván fosnak (ők is) a pénzmosástól, már aki külsős, mert otp-ésnél úgy is lát a bank mindent, ezért is nincs korlátozva, de azért ennyire nem kell tojni. Havi 65 000? 2019-ben? Hiába hivatkoznak itt törvényi szabályozásra, ez fasságaköbön. Ha beállok tankolni és telelököm, ott ugrott 30 ezer, ha családdal mindent bevásárolunk utána, 3 kislány mellett, a többi már nem is elég.

(#1309) ShadowLac válasza attila157 (#1306) üzenetére


ShadowLac
addikt

TomTom ?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1310) the radish


the radish
senior tag

Skacok!

Nem szoktam rinyálni, de szerintetek ez a cella készenlét használat normális? Ma kikapcsoltam a 2. SIM kártyát, hátha kevesebb, de nem...
52 perc SOT alatt.

xiaomi.eu ROM

[ Szerkesztve ]

(#1311) adamfriday válasza the radish (#1310) üzenetére


adamfriday
senior tag

Beállítások / A telefonról / Belső tárhely-et tapicskold meg párszor, amíg bejön a tesztelés menüpont.
A telefon adataiban (mindkettőben, ha 2 SIM-et használsz) állítsd át a preferált hálózattípust LTE/WCDMA-ra.

(#1312) petipetya válasza adamfriday (#1311) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, eddig mindig a tárcsázóba írt *#*#4636#*#* kóddal hoztam be.

"nincs rá lezsóidő"

(#1313) TotO'


TotO'
aktív tag

Hali!

Lehet az MI9-re custom romot rakni (Pixel Experience) úgy, hogy ha valami oknál fogva gariztatni szeretném, akkor vissza tudjam állítani gyári állapotba?

Azt hiszem ez a kérdés másképp: zárható a bootloader?

4a || Neuzer Courier DT

(#1314) the radish válasza adamfriday (#1311) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi!
LTE/UMTS auto (PRL) volt, most átállítottam. (Bár fogalmam sincs mit jelentenek.)

[ Szerkesztve ]

(#1315) cirx válasza TotO' (#1313) üzenetére


cirx
senior tag

Fastboot paranccsal tudod zárni igen.

///fastboot oem lock///

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#1316) TotO' válasza cirx (#1315) üzenetére


TotO'
aktív tag

Köszi!

és ez az egyetlen dolog amit ellenőriznek? Tehát ha egy hivatalos romot visszaflashelek, majd zárom a bl-t, akkor jó vagyok, ugye?

4a || Neuzer Courier DT

(#1317) cirx válasza TotO' (#1316) üzenetére


cirx
senior tag

Így van. A lényeg a gyári állapot. ;)

S23 GREEN

(#1318) HardRic


HardRic
addikt

Kicsit kezd aggasztani, hogy 18-a óta nem jutott el DPD-ig a Gearbestes telefonom. Kérlek mondja valaki azt, hogy ez normális. :S

[ Szerkesztve ]

(#1319) Sanyesz. válasza HardRic (#1318) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Normális. Ha eljut, másnap meg is kapod.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1320) petipetya válasza HardRic (#1318) üzenetére


petipetya
nagyúr

Abszolút normális, a hónap közepén kezdheted el várni.

"nincs rá lezsóidő"

(#1321) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Nekem továbbra is problémás az EU rom, sőt, egyre több fura dolga van. Kb 3 hete raktam fel, ezek mind azóta megjelent problémák (gyárin az itt felsoroltak közül egyik se jelentkezett)

Sorban:
-Gmail még mindig hol küld notit, hol nem. Úgy néz ki teljesen random, hogy mikor kapok mikor nem.

-Újabban olyan mintha szellemtouchos lenne, pl spotify random váltja a zenéket ha zsebben van a telefon és ráz a busz (képernyővédős tokban, szóval nem biztos, hogy nem kontakt), de olyankor akkor is folytatja a random váltogatást mikor már aktívan használom a készüléket. appokon belülről random hirtelen kezdőképernyőre dob, vissza kell lépni ha folytatni akarom amit épp csináltam.

-Ha fotózok, gyári kamera appal, akkor konkrétan olyan mintha wiepolná a memóriában lévő appokat (pl spotify elhallgat, teljesen, mintha be lett volna zárva). Also, elég sokszor összeomlik / nem menti le a képet amit lőttem...

-hívás közben az asszisztens random feljön, bugol vagy nem tudom de ilyen 5 mp-ig mintha fél secenként nyomnám meg (ugye elkezd hallgatni, s olyankor csipog egyet, ezt vagy 10x eljátssza, ha kézben tartom akkor is!).

-random bekapcsol a képernyő, pedig semmi értesítés nem jön.

-akku üzemidő határozottan romlott, nem, hogy javult volna

Más is tapasztal ilyeneket, vagy csak az én szokásos szerencsém, hogy nálam sose úgy működik semmi ahogy kéne neki?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1322) marotipeti


marotipeti
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom volna, hogy lezárt képernyőn nem jelzi a bejövő hívást, nem villan fel, mindössze egy kis zöld ikon jelenik meg az értesítési sávban, azt is csak akkor látom, ha épp akkor oldom fel, mikor hívnak. Engedélyek meg vannak adva, nem tudom, mi lehet a gond.
Valaki ötlet?

(#1323) HardRic válasza petipetya (#1320) üzenetére


HardRic
addikt

Köszi, megnyugodtam.

(#1324) adamfriday válasza racskobalazs (#1321) üzenetére


adamfriday
senior tag

Én csinálnék a helyedben egy gyári visszaállítást. Minden wipe-ot elvégeztél a rom telepítésekor amit kellett?

(#1325) Sabber válasza racskobalazs (#1321) üzenetére


Sabber
aktív tag

ne aggódj global stabillal is csinál ilyen random szar anomáliákat, az is egy bugtenger, de legalább telefinálni még lehet vele...

(#1326) racskobalazs válasza adamfriday (#1324) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Tudtommal igen.

Sabber: nekem global rommal nem voltak ilyen gondjaim.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1327) Sabber válasza marotipeti (#1322) üzenetére


Sabber
aktív tag

nekem is csinálja, ki kell nyitni a képernyőt, lehúzni a sávot és akkor talán fel tudod venni, de azt se mindig. vicc az egész. néha nem halkitja le ha keforditom például... ez ilyen, majd megszokod. én már nem is idegesítem magam miatta csak mosolygok rajta.

(#1328) marotipeti válasza Sabber (#1327) üzenetére


marotipeti
csendes tag

Nagyon imádom a telefont, de azt nem akarom elhinni, hogy ezt nem lehet átállítani, ez alap kéne, hogy legyen. :F

(#1329) ShadowLac


ShadowLac
addikt

A mag@nhangzókat lenyomva tartva nem a hosszú ugrik fel hanem m@s.
É/. O{. I>

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1330) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Ez az "agresszív" akkuzabáló Facebook Services-t hogyan kell tiltani vagy törölni?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1331) racskobalazs válasza Sanyesz. (#1330) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ha kijelentkezel az appból az elvileg megoldja. Vagy törölj adatot fb appnak. Anno elég volt.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1332) Sanyesz. válasza racskobalazs (#1331) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Sosem használtam az FB appot, le is töröltem.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1333) Banderasz74


Banderasz74
tag

Sziasztok. 🙂
Nektek mikori az utolsó frissítés.Biztonságira gondolok.A Mi9 SE most jött ki frissítés,több dolgot javítottak.A fórumon olvastam. Nekem is Mi 9 van.Csak érdekelne mikori az utolsó frissítés. 🙂

(#1334) Sanyesz. válasza Banderasz74 (#1333) üzenetére


Sanyesz.
őstag

2019.06.01.
10.2.28

A Mi 9T is ugyanezen dátumú.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1335) Sanyesz. válasza Sanyesz. (#1334) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Bocsánat. A Mi 9T-re pár perce érkezett frissítés, így azon már 2019.07.01. lett.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1336) Banderasz74 válasza Sanyesz. (#1335) üzenetére


Banderasz74
tag

Semmi gond. 🙂 Csak érdeklödtem. Idáig megfelelően működik a telefon,így nekem nem fontos. Inkább legyen stabilan működő mint egy bug halmaz.

(#1337) Atomgeszi válasza Banderasz74 (#1333) üzenetére


Atomgeszi
veterán

xiaomi.eu dev 9.8.1 még júliusi.

(#1338) bsanya


bsanya
aktív tag

Srácok,

Hangerő problémám van, szerintem halk a telefonom úgy, mint a csengés-értesítés és a beszédhangerő is... MIUI Global 10.2.28.0 (PFAEUXM) Stabil ROM-n vagyok.
Tudom én a hangerőt valahol növelni, fejlesztői vagy teszt menüben?

Köszi:
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#1339) pixta78 válasza adamfriday (#1311) üzenetére


pixta78
senior tag

Akku fogyasztás szempontjából melyik a legjobb választás ha csak az 1 SIM foglalt?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1340) adamfriday válasza pixta78 (#1339) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ennek a beállításnak a lényege, hogy itthon ne keressen ázsiai hálózatokat.
Akkufogyasztás szempontjából kb a GSM only (2G) lenne a legjobb. :)

(#1341) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, szeretnék vásárolni egy Mi9-et, jelenleg Németországban tartozkodom na most ha itt megveszem, de megyek haza 1 honap mulva, garancia akkor csak ide szól? vagy IMEI alapján bevihetem hazai xiaomi szervízbe ha gond lenne vele? Nem vagyok képbe ezzel sajnos.

Galaxy S23 Ultra

(#1342) Atomgeszi válasza gabenh (#1341) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csak náluk vásárolt készülékekkel foglalkoznak.

Gondold el, máshol olcsóbban is beszerezhető, akkor ki venné náluk?

(#1343) pixta78 válasza adamfriday (#1340) üzenetére


pixta78
senior tag

Értem, a 4G miatt hagyjam az alap beállításon LTE/TD-SCDMA/UMTS?
Jó lenne ha lehetne a gyors menüben 1 gombbal kapcsolni 2/4g között.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1344) Atomgeszi válasza pixta78 (#1343) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem van 3rd party alkalmazás erre, régebben legalábbis volt

(#1345) Black&White válasza pixta78 (#1343) üzenetére


Black&White
addikt

Nem tudom milyen ROM alatt vagy, de a GSM/WCDMA/LTE-t állítsd be.

(#1346) gabenh válasza Atomgeszi (#1342) üzenetére


gabenh
tag

Igazából Mediaban vásárolnám, nemtudom ez számít e valamit hogy magyar mediába foglalkoznának e így vele, de gondolom nemigazán csak ahol veszem.

Galaxy S23 Ultra

(#1347) Atomgeszi válasza gabenh (#1346) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én úgy hallottam egy kollégától, hogyha mindkét helyen(ofkorsz országban) forgalmazzák, akkor elvileg MediaMarkt-nak világ garanciája van.

[ Szerkesztve ]

(#1348) adamfriday válasza pixta78 (#1343) üzenetére


adamfriday
senior tag

LTE/WCDMA kell nekünk itthon, ahogy korábban is írtam. Telefon restart után kell újra belőni, mert akkor visszavált az alapbeállításra.
Szerintem egy kicsit kezded túlgondolni ezt a témát ezzel a 2G/4G kapcsolgatással. :)

@Black&White: szerviz menüből elérhető opciókról van szó.

Egyébként a Hidden settings for MIUI app Phone info menüjéből is lehet kapcsolni, bár úgysem gyorsabb.

(#1349) workin válasza gabenh (#1346) üzenetére


workin
senior tag

Nekem erre konkrét esetem van.
Németországi MM -ben vásárolt Moto G készülékem anno meghibásodott , ha jól emléxem a rezgő motor tönkrement, vmi konstrukciós hiba volt.
Elvittem először a Pólus MM -ba ott elhajtottak, de a Westend MM -ben már gond nélkül , segítőkészen intézték a papírmunkát, átvették a telefont, elküldték a német MM -nek, Ők intézték a szervízt, majd jött is vissza a készülék és a Westenben átvehettem. Ha jól emléxem 1 max 2 hét volt az egész. Német nyelvá PDF -es számlám volt a készülékhez :)

(#1350) gabenh válasza workin (#1349) üzenetére


gabenh
tag

Köszönöm a választ! Valószínűleg megveszem itt és elválik, de remélem nem is lesz baj a készülékkel ahogy telik múlik az idő :D

Galaxy S23 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.