Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) hroberto


hroberto
veterán

Az vajon miért lehet, hogy feldob egy rendszeralkalmazás frissítést (Security), és nem tölti le, ergo nem telepíti?! :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1902) Sanyesz. válasza hroberto (#1901) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem első eset, majd helyreáll. Gondolom, szerver authetikációs probléma.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1903) hroberto válasza Sanyesz. (#1902) üzenetére


hroberto
veterán

Rendben, köszönöm. Azért kérdeztem, mert én még nem találkoztam ilyennel.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1904) ShadowLac válasza ShadowLac (#1893) üzenetére


ShadowLac
addikt

Na meg is oldotta magának. Frissítve.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1905) zakrafein


zakrafein
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék bootloader-t nyitni. Megcsináltam a leírásban szereplő lépéseket - hozzárendeltem a telefont az MI fiókhoz. Azt szeretném kérdezni, hogy vhol meg lehet nézni, hogy mennyi idő van még a 720 órás várakozási időből? Esetleg fogja jelezni, hogy letelt az idő és lehet nyitni? Köszönöm.

(#1906) Black&White válasza zakrafein (#1905) üzenetére


Black&White
addikt

Mi unlock tool-t ráereszted, az meg elszáll végén hibával, hogy még xxx órád van hátra a nyitáshoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1907) zakrafein válasza Black&White (#1906) üzenetére


zakrafein
csendes tag

Köszi :R

(#1908) han_lev


han_lev
senior tag

Sziasztok!
Egy apró kérdésem lenne: ugye a 6/64 es verzió, és a 6/128as verzió egyéb vonatkozásokban nem tér el, csak a belső memória?
:R

MI9 6/64

(#1909) ΞΔGLΞ válasza han_lev (#1908) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Jah, semmi eltérés, csak a tárhely.

(#1910) Sordoran válasza han_lev (#1908) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen, de tartsd szem előtt, hogy nem tudod bővíteni a tárhelyet, szóval ennek megfelelően válassz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1911) egykori válasza Sanyesz. (#1902) üzenetére


egykori
őstag

Úgy látom, visszavonták, mert már nem akar frissíteni.

(#1912) han_lev válasza Sordoran (#1910) üzenetére


han_lev
senior tag

Köszi (mindkettőtökek /EAGLE/)
:R :R
Jelenleg MI6 6/64 ell jól elvagyok, talán féléventem mentek, törpök.
Ami szerintem egy kicsit változtatni fog (változtatott) a dolgon, az a mobilnet, illetve szeretném heti rendszerességgel élőadás-streemelésére is használni.
Ez utóbbi (Face, vagy youtoub, még nem tudom) mennyire eszi meg a belső tárhelyet...
:F :R

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#1913) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#1890) üzenetére

Értem, köszi. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1914) ajca


ajca
tag

Nekem az akkufogyasztás tetszik

(#1915) Black&White


Black&White
addikt

Nem tudom hány embert érint, de pénteken jön a Widevine L1 is EU devre. :)

ZMI LevPower

(#1916) ricsi0307 válasza Black&White (#1915) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Ez megoldja a pocsék HBO GO minőséget is? OTA jön vagy majd le kell szedni és manuálisan telepíteni? Esetleg TWRP-ből?

[ Szerkesztve ]

(#1917) HardRic válasza ΞΔGLΞ (#1867) üzenetére


HardRic
addikt

Az a baj, hogy nem olvasom kellő ideje a topicot. Amióta itt vagyok, azt látom, hogy gondod van, más márkákkal példálózol, hogy ott nincs, és azt trollkodásnak veszik a többiek. Ezt nem igazán értem, mert ez az iPhone/Android ellentét annyira 2012, hogy magyar fórumon kívül kuriózumnak számít. A másik dolog amit nem értek az az, hogy, hogy lehet ekkora különbség két felhasználói élmény közt? A szar gyári alarmon kívül 0 problémám van a készülékkel. Tényleg ekkora lutri ez a típus?

(#1918) Black&White válasza ricsi0307 (#1916) üzenetére


Black&White
addikt

Elképzelhető, a NF HD-hez is ez kell.
A legegyszerűbb, ha péntek reggel lekapod a fórumos linkek egyikéről, majd telepíted az updaterből, vagy közvetlenül twrp-ből.

[ Szerkesztve ]

(#1919) Atomgeszi válasza HardRic (#1917) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fb csoportokban azért tömegek írnak, hogy jó a készülék. 1-2 elvétve van, aki utálja.. de ez kb mindenhol így van.

Általában akinek gondja van, attól hangos az internet.

(#1920) Atomgeszi válasza ricsi0307 (#1866) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szuper. Lehet holnap updatelek akkor :)

Az új TWRP-vel megy simán, ugye? Updater appból gondolom mehet a telepítés, encrypt data és telepíti?!

Akku milyen 10 alatt?

(#1921) Black&White válasza Atomgeszi (#1920) üzenetére


Black&White
addikt

(#1922) ricsi0307 válasza Atomgeszi (#1920) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Amit Zsoleszhun linkelt TWRP én azt raktam fel, sőt az a rész ki is maradt, hogy "szűz" telefonra fel kell manuálisan telepíteni a recoveryt mégis megmaradt szépen. Akku változatlan vagy kicsit jobb mint 9-en, nekem nagyjából 25% akksi 1ó10-20perc sot szokott lenni. A többi kérdésre meg majd az igazán hozzáértők válaszolnak :D

[ Szerkesztve ]

(#1923) Sanyesz. válasza egykori (#1911) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Időközben javították, már frissíthető.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1924) egykori válasza Sanyesz. (#1923) üzenetére


egykori
őstag

Igen, kipipálva. Gondoltam, hogy hamar rendbe hozzák, mert elég rövid időn belül visszavonták.

(#1925) blacko89


blacko89
csendes tag

Nah én is átálltam xiaomi eu 9.8.22-re(android 10). Sebességben érződik a különbség. Első hiba, hogy a tripadvisor nem tölt be rajta. Ezen kívül minden jobb. Kamerában nekem volt egy bugom, hogy ha erős fény és focus váltás volt akkor beszaggatott a videó, de még 720p-ben is. Ez a probléma megoldódott ezzel a ROM-al. Úgyhogy megérte.

Telepítéshez tipp: Sajnos én adb-vel nem tudtam a rom-ot telepíteni. Végül otg-n keresztül telepítettem a rom.zip-et. Mindent ZsoleszHun (#1816) leírás alapján csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#1926) Atomgeszi válasza Black&White (#1921) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi mindkettőtöknek.

Holnap jön a MIUI11. Ma este rádurrantom a 10-es androidot,napokban meg frissítek MIUI11-re, ha jók a visszajelzések. :D

(#1927) Black&White válasza Atomgeszi (#1926) üzenetére


Black&White
addikt

Nem, holnap még csak az utolsó 10-es jön, aztán kis szünet és folytatás MIUI 11-el. :)

(#1928) Atomgeszi válasza Black&White (#1927) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja tényleg, elnéztem a dátumokat. :D

(#1929) Sanyesz. válasza Atomgeszi (#1928) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Látom már tűkön ültök.
Nos, én meg használom a 10.2.28.0 (PFAEUXM) ROM-ot. Van élet ezzel is.
Ha valaki beleolvas ebbe a topikba, gyakorlatilag az a érzet lesz úrrá rajta, hogy azonnali hatállyal ROM-ot kell cserélni :N

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1930) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#1929) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nyilván nem kell, de a lehetőség adott. Én meg nem szeretnék várni hónapokat, hogy bekeruljon egy egy új funkció a telefonba. Gyakorlatilag mindegyik xiaomimon fejlesztői volt. Hozzászoktam.

Egyébként tök mindegy milyen topik, telefon. Egy idő után úgyis ez a téma. Nálunk meg amúgy is csütörtök péntek szokott ez lenni, ha jön az új rom:)

(#1931) Sanyesz. válasza Atomgeszi (#1930) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Utoljára 7, azaz hét éve romolgattam ilyen intenzíven. De akkor tényleg volt is rá ok, mert a magyar nyelv is kuriózum volt egy-egy ROM-ban.
Az is már történelem :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1932) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#1931) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Egyszer kell megcsinálni, raszanni kinek 10 percet kinek 1 órát. Utána ugyanúgy frissül OTA-n....
Arról nem tehetünk, hogy a xiaomi beszuntette a global dev-et.
Gyakorlatilag ez is egy gyári rom, ami kinaiaknak nem jár BL nyitással.

Egyáltalán nem említhető az évekkel ezelőtti főzött romokkal egy lapon szerintem...

Gyakorlatilag egy kis kapu, ami a kínaiaknak alap(mint nekünk a global dev), nekünk meg egyszer kell feltenni, utána meg ugyanúgy megy minden, mintha a gyárból jött volna ki...

[ Szerkesztve ]

(#1933) andoneboy válasza blacko89 (#1925) üzenetére


andoneboy
tag

Nekem a tripadvisor a gyári Miui Global Stabil 10.2.24.0-n se tölt be.

Xiaomi Mi 9 6/128Gb

(#1934) Black&White válasza andoneboy (#1933) üzenetére


Black&White
addikt

Próbáljatok ki egy régebbi verziót.

(#1935) tarat


tarat
tag

Egyébként használ valaki itt nem MIUI Rom-ot. Kíváncsi lennék, hogy mik a tapasztalatok vele....Pixel Experience vagy valami más...

(#1936) andoneboy válasza Black&White (#1934) üzenetére


andoneboy
tag

Köszi, így megy. :)

Xiaomi Mi 9 6/128Gb

(#1937) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok.
Sziasztok. Adott egy mi 9 global stabil rommal és egy iphone 6s. A 2 telefonon rámegyünk ugyanannak az embernek a profiljára (az illető nem az ismerősünk) és a mi 9 en semmit n nyílvános az illetőről, a 6s en pedig igen. Ez miért lehet? A haverom facebook beállítása ugyan az mindkettő telefonon.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#1938) BullZeye válasza Istuu15 (#1937) üzenetére


BullZeye
veterán

Téged letiltott, őt nem. De telefonhoz ennek semmi köze, úgyhogy legalább offold.

(#1939) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na felraktam végül a 10-es androidot.
Egyelőre nem sokat vettem észre változást. :D

(#1940) Zsoleszhun válasza Atomgeszi (#1939) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Kezd el nyomkodni az android-verzió feliratot :))

¯\_(ツ)_/¯

(#1941) BullZeye válasza ΞΔGLΞ (#1810) üzenetére


BullZeye
veterán

HÁHÁHÁHÁH, amit fórumozgatással töltesz, azt konkrétan egy leírás elolvasásával, és az utána következő 5 percces flasheléssel is töltheted.

Backupra pedig van 10+1 program, csak választani kell.

(#1942) Atomgeszi válasza Zsoleszhun (#1940) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hm valóban. :D

Mondjuk a kamera is a lassított videókhoz betolt valami sticker opciót, de még nem néztem ennél jobban azt sem, hogy mi az.

Megjött a Redmi Airdots. Jól szól a telóval attól függetlenül, hogy nincs bejáratva és nem is APTXHD-s. :) Bár a fejlesztőiben látszólag ki lehet választani az AptX HD-t is, de nyilván visszaugrik SBC-re, ha újra megnézem, hogy azon maradt-e.

(#1943) Black&White


Black&White
addikt

Xiaomi.eu 9.8.29: LINK
LINK 2

[ Szerkesztve ]

(#1944) Atomgeszi válasza Black&White (#1943) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ez gyors volt. :D

(#1945) Sabber válasza Sanyesz. (#1929) üzenetére


Sabber
aktív tag

szerintem te vagy az egyetlen... nekem a 28 atabil egy fos... majd megön a 10es droid es meglatjuk... ha az is ilyen vicc lesz mint ez akkor raszanom magam a mokolasra....

(#1946) Sanyesz. válasza Sabber (#1945) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hidd el, sokan örülnénk, ha végre megoldódna a helyzeted, mert akkor a napi "fos", "sz@r" és hasonló szösszenetek (talán) abba maradnának. :N

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1947) Black&White válasza Atomgeszi (#1944) üzenetére


Black&White
addikt

Nem szórakoztak a héten vele... 🙂
Megnéznétek, hogy nálatok jól működik e az ultraerős akkumulátorkímélő opció?
Nálam bugzik a drága, dupla annyit eszik így, mint normál módban... 😁

CHANGELOG EU 9.8.29
Lock screen, status bar, notification bar
New- New lockscreen wallpaper animation

Settings
New- Dark mode schedule
New- New cast screen modes

System
Optimize- Optimized system size and install time

Camera
New- added optional quick snap mode for video
New- Added Quick Snap Photo Sound Can Be Turned Off

(#1948) pixta78 válasza Sabber (#1945) üzenetére


pixta78
senior tag

Szerintem meg kevesen vagytok tele bug-gal. Különben többen szidnának a 28-ast, mint amennyien a rom-olásával vannak elfoglalva.
Én is azt használom amit te, nagy megelégedéssel, kisebb hibákkal.....

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1949) Sabber válasza Sanyesz. (#1946) üzenetére


Sabber
aktív tag

ne aggódj amíg nem oldódik meg nem fog... legalább így mikor valaki beleolvas a fórumba a valóságot látja nem azt hogy csorgó nyállal istenítik csak ezt a csodás telefont....

(#1950) blacko89


blacko89
csendes tag

xiaomi eu 9.8.22-re(android 10) van még egy hibám. Térkép alkalmazásban nem megy az idővonal(helyelőzmények funkció), és ezzel együtt azt se tudom megosztani, hogy éppen merre járok. Azt írja, hogy a helybeállításokban állítsak neki jogot, de én már azt beállítottam.
Ahogy nézem a xiaomi.eu forumon is írják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.