Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) #Dániel válasza ΞΔGLΞ (#449) üzenetére


#Dániel
tag

Én semmi ilyet nem tapasztalok a GCam-nél. A gyárinál viszont annál inkább.
Most elkezdtem használni az ajánlott .xml fájlokat a GCam-hez, még kellemesebb fotókat lövök, nem tudom hol lehet eltérés, de nekem nagy csalódás a gyári kamera app. Persze ez szubjektív.

(#452) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#451) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most Te melyik gcam-ot használod és milyen xml fájlokat, hova? :R
Mondjuk, én nem fogok sokat tétovázni, ha amit elcsesznek és azt záros határidőn (nálam ez max 3 hét) nem javítják, mert nagyon gyorsan megy a telefon a francba. Max 3 ilyen húzásuk lehet, az első megvolt.
Márpedig a 26-ról 27 frissítés nálam kamerában szarabb lett és a telefon is gyorsabban merül. 26-nál semmilyen, ismétlem semmilyen gondom nem volt, de hát ezt tudjátok.

(#453) #Dániel válasza ΞΔGLΞ (#452) üzenetére


#Dániel
tag

Ezt: XTREME [6.1]
És ezeket az XML fájlokat

Letöltöd a két XML-t, majd a telefonodon közvetlen létrehozod ezt manuálisan: /GCam/Configs/
és a Configs alá bemásolod a két xml-t. Kamera megnyit, alul a fekete sávra dupla tap, és kiválasztod amelyiket használni akarod, és restore.

Leírás

Az xml fájlok azért vannak, hogy külön tudod konfigolni a kamerát, a saját igényed szerint, és ezek közt tudsz váltogatni, tehát a különböző beállítások elmentődnek. Ezeket az xml-fájlokat XDA-s srácok konfigolták, gondolom egy két ember ért is a fotózáshoz, mert ide az kell.

Nekem a második húzás is megvan már ettől a cégtől, és isten hozott az "elegem van hogy szar a kamera" csoportban. Hihetetlen hogy nem képesek kiadni semmit normálisan. A mostani 27-es frissítés sem az igazi. Tényleg át kell menni xiaomi.eu -ra.

(#454) csubííí


csubííí
senior tag

Másik fórumban is kérdeztem, de nem igazán tudtak segíteni, ezért itt is próbálkozom. Hasonlóan mint Huawei- nél, belehet állítani, hogy bejövő hívást felvenni és hívást kezdeni, a készülék fülhöz való emelésével lehesen? Ha nem, akkor hasonló mint a Samsungon?Hívni akkor elég a kiválasztott név valamelyik irányba történő elhúzása? Valamint, bejövő hívásnál és ébresztésnél ha megemelem/ mozdítom a készüléket akkor szintén van arra beállítás, hogy lehalkuljon ?

(#455) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#453) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz szépen, majd ha lesz egy kis időm megcsinálom, egyelőre lementettem.

Itt van 4 kép, az egyiknél a vízjel miatt egyértelmű, hogy a gyári applikációval készült, a másik három, Google cam, Camera Phone X - OS 12, One S10 Camera appok, természetesen nem ebben a sorrendben) szerintetek melyik a legjobb?
Egymás után készültek, semmi mókólás, automatán, fókusz és katt...

1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

(#456) the radish válasza csubííí (#454) üzenetére


the radish
senior tag

A hívás felvételét nem tudom, ilyen lehetőséget nem láttam, de a csengetés hangereje halkul, ha felemeled, és némul, ha lefordítod a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#457) ΞΔGLΞ válasza #Dániel (#453) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tényleg át kell menni xiaomi.eu -ra.

Én már annyira kinőttem ebből, fogalmazzunk így, hogy egyszerűen nem is értem, hogy miért van erre szükség?
Mármint, hogy a sáomi itt "60 féle" os hülyeséggel szopassa a népet. Egyre kell koncentrálni és azt k..va jól megcsinálni, ha már másolják a apple-t több készülékükkel is, erről is vegyenek példát. Nem is, helyesen: Csak erről vegyenek példát és csináljanak egy frankó bugmentes os-t eme vadállat hardver alá!

Inkább nem írom le, hogy mennyi probléma van egy ájfonnal, de mégis, kb semmi. 6S-től úgy pörögnek a készülékek (igen 6S a maga 160 ezres antutujával) sokszor gyorsabban megnyitja ugyanazt az applikációt, mint a droid-os készülékek, most direkt nem írtam a MI-t, mert ez egyébként mindegyikre jellemző, az s10+ néha még ennél is lassabb volt, hogy b...ák meg, már bocs.

Egyszerűen annyira frankón megvan csinálva az ios 12.3, ráadásul a betapublic 13-ast is kipróbáltam már a lányom 6S telefonján és még gyorsabb volt, de még sok helyen bugos, de hát ezért adták ki, hogy rendesen legyen feedback-elve és ott azonnal ugranak ezekre a visszajelzésekre, mert szinte két naponta jön a bétára egy frissítés, hogy szeptemberben a végleges a legfrankóbb legyen. Egyébként a 6s és az xs max között, bár jóval brutálisabb processzor van az xs-ben, nincs ég és föld különbség gyorsaságban, szinte alig valami. Ezért írom, hogy a 6s pörög, mint az Istennyila még ma is egy kiváló telefon, mikor ilyen képeket lő az egyszem 2015-ös fejlesztésű kamerájával, akkor meg pláne egy nagyon szép és jól eltalált készülék a mai napig, nemhibába árulják még mindig 100 ezer körül újonnan...

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link] <<<< a panorámaképet néhol elcsesztem, pl lincoln hosszúságú suzuki swift :) de a lényeg látható... :DDD
[link]

És ugyanaz a kép 6S-sel, mint fentebb MI9-cel,
[link]

3 kamera mi? :DDD

Ez meg az egyik kedvencem Xs készülékkel

[link]

[ Szerkesztve ]

(#458) petipetya válasza csubííí (#454) üzenetére


petipetya
nagyúr

Globál romon van automatikus és manuális hívásrögzítés is:

"nincs rá lezsóidő"

(#459) Sanyesz. válasza petipetya (#458) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ő szerintem nem erre gondolt, hanem a hívás fogadására alternatív módon.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#460) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#458) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na visszatérve, a simán BLACK nevezetű téma, valami szaturnusz féle bolygóábra van az elején. Minden fekete lesz a háttérben, ha az lesz a főtéma, hiába világoson van a csúszka. Onnantól meg külön-külön mindent lehet kusztomizálni. Ikon, képernyőzár, tárcsázó, menü, lenyíló ablak másik témákból.

(#461) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#460) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt nem értem, mivel alapesetben csak egyetlen téma állítható be:

"Onnantól meg külön-külön mindent lehet kusztomizálni. Ikon, képernyőzár, tárcsázó, menü, lenyíló ablak másik témákból."

"nincs rá lezsóidő"

(#462) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Van vmi ötlet / megoldás, h a hátlapi kamera ne érjen az asztalhoz? Gondolom egy másik tok kellene, de milyen? :F

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#463) Sanyesz. válasza body007 (#462) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szia! Sokféle tokot használunk. Ebben a korábbi fórumban keress rá.
Magam ezt használom.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#464) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#461) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A lfszt :DDD
Na, várjál, mert akkor ezek szerint lehet, hogy ezt más sem tudja, szóval...
Beállítasz egy témát, jelen esetben azt, amit írtam. Utána a jobb alsó sarokban lévő ikonra katt, Azonbelül témaszerkesztés és ami eddig témát letöltöttél, azokból külön-külön beállíthatod a saját kis témádat, ahogy fentebb írtam, szinte mindent.

(#465) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt a menüt keresd...

Hozzáteszem, hogy én USA régión vagyok, nem tudom, hogy ez van-e pl a Hongkongin, de gondolom igen...

[ Szerkesztve ]

(#466) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#465) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, így megvan a régiót Svajcra állítva :R

"nincs rá lezsóidő"

(#467) body007 válasza Sanyesz. (#463) üzenetére


body007
addikt

Rendeltem egy ilyen erősített sarkút.

Na meg egy ilyet is.

Aki meg kulcstartónak használná a telót... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#468) Kolondrum válasza petipetya (#450) üzenetére


Kolondrum
félisten

100-ért sem rendeletem volna meg. Jó az 94k-nak gearbestről. Hát akkor majd lesem mikor lesz cikk.
Újabban az a trend itt, hogy amit én használok az mire tesztelésre kerül, már kifut a kezem alól kis túlzással. Nem régóta megy ez. Pedig sztem többen vagyunk akik a közép mezőnyt veszik, mint akik a felsőt.

[ Szerkesztve ]

(#469) petipetya válasza body007 (#462) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem ez a Nillkin tok tökéletesen bevált, erős, vékony, nem csúszik, nem gyűjti a zsírt, védi a kamerát és a kijelzőt egy azoknál hajszálnyival magasabb kerettel.

"nincs rá lezsóidő"

(#470) Atomgeszi válasza Kolondrum (#468) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ameddig nem ajánlják fel nekik tesztelésre webshopok közül valamelyik, vagy egy user, addig nem lesz teszt. GB meg gearvita kötve hiszem, hogy felajánlja, hivatalos forgalmazásban meg kitudja mikor lesz ez is.

(#471) Sanyesz. válasza petipetya (#469) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hm... Ugyanezt linkeltem pár hsz-szel korábban.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#472) body007 válasza petipetya (#469) üzenetére


body007
addikt

Átlátszót akartam ennek a szépségnek :B

Más. Környezeti kijelzőt (dehülye neve van) lehet valahonnan beszerezni?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#473) Atomgeszi válasza body007 (#472) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi? :D

Kezdd el begépelni a beállításokban, hogy környezeti és ki fogja dobni.

Ja, hogy értem. Másik stílusút. Hát xiaomi.eu-ban van még pár AOD stílus.

[ Szerkesztve ]

(#474) ShadowLac válasza ΞΔGLΞ (#455) üzenetére


ShadowLac
addikt

3.4. Mindkettő tetszik.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#475) Kolondrum válasza Atomgeszi (#470) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kár. Régen a mobilaréna alapján vettem a következő telefonom. Most marad az egyéb hely, yt stb.

(#476) petipetya válasza Sanyesz. (#471) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bocsi, igyt meló közben write only voltam.

"nincs rá lezsóidő"

(#477) ShadowLac


ShadowLac
addikt

MI 9 vs MI 8 camera

[link]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#478) ΞΔGLΞ válasza ShadowLac (#474) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sorban:

Camera Phone X - OS 12 Camera
Google Camera
Gyári app
One S10 Camera - Galaxy S10 camera style

Hozzáteszem, szerintem a leggyengébb itt a gcam.

[ Szerkesztve ]

(#479) ShadowLac válasza ΞΔGLΞ (#478) üzenetére


ShadowLac
addikt

Szerintem is

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#480) body007 válasza Atomgeszi (#473) üzenetére


body007
addikt

Hát én ott nem találtam. Mindegy, ki is kapcsoltam - idegesített, mindig azt hittem, h valamit akar tőlem a teló :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#481) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#466) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs mit, de miért marad ki ebből (IS) ez az el...ott ország? Mi a tkm van ezzel a országgal, hogy itt minden tiltva van, itt minden drágább, minden rosszabb, itt mindenen csak szopik a benne "lakója", de ezt írhatnám bármire....

(#482) ΞΔGLΞ válasza body007 (#467) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó választás az erősített sarkú, most is azt használom, illetve csak azt használom. Szebb, átlátszóbb, tisztább és ha esik a telefon a sarkára akkor az ott véd az hétszentség. :)

(#483) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#482) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mármint a sarkoknál véd a Hétszentség? 😗

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#484) Oldmobil válasza #Dániel (#453) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Szia, ebben a GCam-ben hogy lehet váltani a kamerák között? A Beállítások menüben látom, de kell lennie valami egyszerűbbnek is...

(#485) body007 válasza petipetya (#483) üzenetére


body007
addikt

:DDD

Milyen vezeték nélküli töltőt kell hozzá venni? Miért nem volt a dobozba? Vagy az csak vmi úri hóbort, töltsem dróttal? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#486) Atomgeszi válasza Oldmobil (#484) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Beállítások - Speciális - Auxiliary camera - és bepipálod mindhármat.

(#487) Atomgeszi válasza body007 (#485) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Melyik telefonhoz jár vezeték nélküli töltő? :DDD Mix3-ról tudok, de az is csak 10W.

Ehhez Xiaomi padot vegyél, az 20W, és érdemes megvenni hozzá az erősebb adaptert is. Bár nekem a gyárival is behemót mód gyorsan tölti.

(#488) body007 válasza Atomgeszi (#487) üzenetére


body007
addikt

Mitudomén, első légtöltős telóm :D

Ö jó lesz?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#489) Atomgeszi válasza body007 (#488) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, ő az.

Én gondolkodom egy olyan adapteren is, ha lesz végre alap EU csatlakozós, tudnám róla tölteni a notit is Type C-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#490) body007 válasza Atomgeszi (#489) üzenetére


body007
addikt

Na várj. Ehhez a töltőhöz nem is jó egy sima 5 V-ot és 2 A-t leadó töltő?
Mert lentebb nézem annak a 27 W-os töltőnek a paraméterit, van ott minden (5, 9, 12, 20 V kimenő)
És fentebb is a "korongnál" 12 és 20 V bemenőt ír :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#491) Atomgeszi válasza body007 (#490) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Spanomnál próbáltam, 1A töltővel meg se nyikkant a pad.

Mi9 gyári töltőjével gond nélkül megy, de valószínűleg 20W nem ad le így a pad, csak 15 körül.

BW 5 portos töltővel is megy.

Mint fentebb írtam:
"és érdemes megvenni hozzá az erősebb adaptert is. Bár nekem a gyárival is behemót mód gyorsan tölti."

(#492) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#483) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Úgy is lehet fogalmazni.

(#493) body007 válasza Atomgeszi (#491) üzenetére


body007
addikt

Most nézem, a gyári töltője 2,5 A-es
A linken lévő leírás szerint az a 27 W-os 5 V-on 3 A-t ad le (az 15 W)
20 V-on ad le 1,35 A (az a 27 W)
És a krumpli leírásánál meg: Input 20 V, 1,35 A
Szal gyanítom, h kellene hozzá egy ilyen töltő, h max-on menjen :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#494) doki13 válasza Atomgeszi (#487) üzenetére


doki13
aktív tag

Mi mix 3hoz :C

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#495) Oldmobil válasza Atomgeszi (#486) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi! Bepipálom. És? Hogy váltok a kamerák között amikor fotózok?
A gyári appban ott van a fotózás közben a képernyő allján a nagylátó ikon meg az 1x-2x váltó. A GCam csak a menüből engedné?
Köszi!

(#496) fisi


fisi
senior tag

Hali. Olvasom a tesztet a telóról egész jókat írnak róla még ha a valóságban kissé árnyaltabb is a helyzet..

Kérdés- hogy lehet ezzel 12 mp- es képeket lőni? Nemrég voltunk motoros túrán hát a képek nagyja 9 mp- sa lett. A tömörítés high- on van mit kell még állítani?

(#497) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

nálatok jók az értesítések status bar-on 2.27-tel?
nálam nem mutatja őket. ha ki-be kapcsolom a "bejövő értesítésikonok megjelenítése" cuccot akkor 3 másodpercre megmutatja, aztán soha többet. visszavált órára

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#498) Atomgeszi válasza Oldmobil (#495) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem így néz ki

Ja bocs a show buttonst is be kell pipalni

[ Szerkesztve ]

(#499) Oldmobil válasza Atomgeszi (#498) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm! Nekem nincsenek ilyen gombok és show buttont sem találtam, nálam olyan van, hogy auxiliary camera switching method: off/cycle/long press, de egyiknél sem veszek észre semmit. Elvileg az xda-s extreme van nekem, a másik amit próbáltam egyből fagyott...

(#500) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Ma tettem kísérletet az NFC-s fizetésre. Kísérlet is maradt...
Ugyan nem vagyok OTP-s, de egy Mastercard kártyát regisztráltam érintős fizetésre a Simple-be. Próbaként 10.000 Ft-ot töltöttem fel. NFC aktív, HCE pénztárca beállítva, érintéssel való fizetés: Simple.
Ennek ellenére meg sem nyekkent. Ha jól értem, elég feloldani a készüléket a kasszánál és 2 percig aktív a fizetési lehetőség? :(

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.