Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) floratm válasza ak76 (#167) üzenetére


floratm
senior tag

"....a terjedelmes haveri kör egy része...."

Engem is érdekelne mennyi haverod vett Mi9 -et rajtad fölbuzdulva? 4, 5 esetleg 6?
Ugye hogy nem ennyi ;)

Ezt csak a történet kedvéért szinezted igy ki. Ha pedig már itt lóditasz akkor hogy maradhatnál tárgyilagos a továbbiakban? Annyit kamuztál hogy a tényleges hibákat nehéz kiszürni az irásodbol

(#252) justnow válasza hroberto (#247) üzenetére


justnow
csendes tag

Amikor hányni akarok!!!😡😡😡

(#253) kutyek válasza hankock (#228) üzenetére


kutyek
senior tag

Tl;dr: csináld akár 2, akár 12 Mpix-en a képeket, nagy diffi nem lesz, ha csak tv-n nézed.

Ha mindig 2MPixelen (FullHD) nézed vissza a fotókat, akkor azon múlik a végső minőség, hogy milyen jó a downsampling, vagyis hogy milyen algoritmussal készül a 12 megapixelből a végső 2. A legkonzisztensebb eredményt az nyújtja, ha a kamera sw eleve 2Mpix-en rögzít, és közvetlenül a Tv-n játszod le a képeket pl. pendrive-ról. Ha a telefonról vetíted ki képernyő tükrözéssel, akkor az eltérő aspect ratio miatt lesz / lehet átskálázás, ami ront a minőségen. Ha 12 Mpix-en rögzítesz, és képernyő tükrözéssel vetíted ki a telefonról, akkor először a galéria fogja leskálázni 2 Mpix-re (ez lehet rosszabb minőségű, mintha a kamera sw csinálná, de jobb biztosan nem), majd a tükrözés miatti aspect ratio váltás révén még 1x atskálázódik, tipikusan újabb minőség romlással. Persze ha a képek felbontása nem pontosan azonos a megjelenítő natív felbontásával, akkor ott is lesz átskálázás, ami megint ront a minőségen. Általában az a legjobb, ha a lehető legnagyobb felbontásban rögzíted és transzformálod a képeket, és a legvégén történik a leméretezés, és utána a sharpening. Ha nem akarod hosszasan kidolgozni / processzálni a képeidet, akkor a te esetedben ez azt jelenti, hogy az az optimális, ha a kamera sw eleve a végső méretben (2MPix) ment, és USB-n olvassa be a tv a képeket. De csak akkor, ha tényleg pontosan abban a méretben, ami a végső megjelenítő natív felbontásával azonos...

(#254) ΞΔGLΞ válasza Kkromer (#245) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lassan 1 éves pályafutásod alatt, a majd 500 "szakmai" hozzászólásod mindegyike közel ilyen beokádott baromságokról szólt?
Likelgettél orrba-szájba, vagy szakmailag is betudtál az adott topikba valamit írni, ami használható infó volt az adott termékre nézve, mert ez ugyan xiaomi, de nem a tesztelt készülékről szól.
IPhone- Apple topikba bemásoltad-e már, valószínűleg privátban pásztorórát is felajánlanak a legelvakultabb hívők.

(#255) ΞΔGLΞ válasza kutyek (#248) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Volt erről szó, pontosan emiatt (IS) tudja alacsonyan tartani az árait Xiaomi, vagyis a reklámok.

(#256) gattolino válasza ΞΔGLΞ (#254) üzenetére


gattolino
senior tag

Menj át az Asus Zenfone 6 teszt fórumba, nézd meg a hozzászólásait.. ;]

Vivo X90 Pro Plus

(#257) kutyek válasza hroberto (#249) üzenetére


kutyek
senior tag

Az xprotectorra gondoltam...

(#258) kutyek válasza ΞΔGLΞ (#255) üzenetére


kutyek
senior tag

Persze, vágom, viccnek szántam. No offense...

(#259) hankock válasza kutyek (#253) üzenetére


hankock
tag

Köszönöm.

Pontosan ezt történik, a monitoron a belső merevlemezről, a tv-n külső merevlemezről nézem a fotókat. (ezek egymás biztonsági mentései is)
Amennyiben jól értem a 2 Mpx fotó akkor a legjobb ha eleve ilyen felbontással készítik őket.
Ezek után megkérnék valakit akinek ilyen telefonja van, hogy készítsen két fotót egymás után, egyet full felbontásban egyet 2 Mpx-el. Segítséget előre is köszönöm.

(#260) petipetya válasza hankock (#259) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nincs 2 MP-es lehetőség, ezért nem is értettem az eredeti kérdésedet.

"nincs rá lezsóidő"

(#261) hankock válasza petipetya (#260) üzenetére


hankock
tag

Mivel most is Xiaomi-t használok ezzel természetesen tisztában vagyok.
Ezért használom a gyári helyett az Open Camera alkalmazást.
Abban 0,02 Mpx (160x120) - 12,98 Mpx (4160x3120) (telefonomon ez a max.) között lehet állítani a felbontást.

(#262) JoeCockBill válasza Atomgeszi (#244) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nem, mentettem is az infót ha később megint kedvet kapnék a próbálkozáshoz, köszönöm.
viszont biztosan nem ez volt a baj, az adb devices parancsra sem listázta ki a telefont

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#263) andrisms


andrisms
aktív tag

Teszt megjelenése előtti napon vettem egy Mi9et. Kíváncsi voltam rá, Mi8at vált.
Vegyes érzelmein vannak, itt olvasva a fórumot, mindenkivel kicsit egyet tudok érteni. Amúgy nem értem miért nem lett különösen ajánlott.

Kamera eddig számomra visszalépés.
Egymás mellé téve a két telefont, a Mi8 szebb képeket lő, lehet a későbbiekben frissítéssel jobb lesz, remélem.
Videóban viszont talán kicsit jobb.
EIS nem hátrány, pedig azt hittem az lesz, tök jól stabilizál.

Leírnám tapasztalaim, összehasonlítva a Mi8-al:

Előnyök:
-kicsit szebb kijelző
-Kisebb nocccs
-Kb 1 órával jobb üzemidő
-Ujjlenyomatolvasó jobb helyen van, pláne mikor asztalon van a telefon
-Infra port
-Ultraszéles látószögű kamera
-Bal oldali gomb hasznos
-QI töltés
- szép a kék variáns, Mi8am is kék volt, de ez jobban bejön
- előlapi kamera jobb
-wifi antenna erősebbnek tűnik

Hátrányok:
- érezhetően lassabb és nem mindig ismer fel az ujjlenyomatolvasó
-Éjszakai arcfelismerés az infra hiánya miatt lassabb
-Szerintem rosszabb kamera
-vízállóság hiánya,Mi8 sem volt az, ennyiért mondjuk nem is várható el.

Ár/érték arányban szerintem kimagasló, ezt a részét nem lehet vitatni.

(#264) petipetya válasza hankock (#261) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elkészültek a fotók, a vízjel alapján beazonosíthatóak:

"nincs rá lezsóidő"

(#265) hroberto válasza andrisms (#263) üzenetére


hroberto
addikt

Nekem is kék Mi8-at váltott szintén kék Mi9.
Szerintem jobb az Mi9 kamerája valamivel. Nem egetrengetően, de jobb.
Az ujjlenyomat olvasó tényleg lassabb, viszont a pontossága javítható, ha egy ujjat többször is regisztrálsz.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#266) retroid


retroid
senior tag

Tényleg rossz a közelségérzékelő?
Hivás hang milyen minőségű?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#267) ΞΔGLΞ válasza retroid (#266) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem
Nagyon jó.

(#268) hankock válasza petipetya (#264) üzenetére


hankock
tag

Köszönöm szépen.

(#269) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na, sikerült felrakni a xiaomi.eu dev 9.7.4-et.

Ez már V10.5 ös verzió.

Amit észrevettem, hogy sokkal több beállítási lehetőség van mindenhez. AOD végre jól működik. Ujjlenyomatolvasó sokkal gyorsabb és nem hibázott még egyszer sem. Értesítések is megmaradnak.

Lacinak pedig külön köszönet a segítségért! :R

(#270) walakyb válasza nozs23 (#195) üzenetére


walakyb
aktív tag

Bocs, de ha az egyik telefonnal a markaboltot veszed, akkor a masiknal ne egy partnert nezzel... Most direkt megneztem, az S10+ a samsung experience-nel 305-510k. Szoval a helyes a 2-3* annyiba kerul kifejezes...

(#271) doki13 válasza justnow (#243) üzenetére


doki13
aktív tag

Lurdyba van, hivatalos 2ev garival

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#272) nozs23 válasza walakyb (#270) üzenetére


nozs23
addikt

Nem, nem az. A Xiaomit egyedul ott lehet kapni hivatalosan, gyartoi garanciaval.
A Samsungot nem.
Nem értem miert markaboltot kene osszehasonlitanom markabolttal. :F

(#273) Disla87


Disla87
csendes tag

Én lassan 3 hónapja nyúzom a telefont, de nehéz rá rosszat mondani. Egyedül a zsebmód hiánya az, ami kifejezetten bosszantó volt, de az utolsó frissítés ezt is orvosolta. Ár/értéket tekintve én is meglepődtem, hogy "csak" ajánlott plecsnit kapott.

LG G2 --> LG G4 --> iPhone 7 --> Honor View 10 --> Xiaomi Mi9

(#274) walakyb válasza nozs23 (#272) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nezz korbe minden marka markabolti arainal. Ha nem erted, az nem az en hibam

(#275) walakyb


walakyb
aktív tag

Egyebkent azt nem ertem, hogy emberek, akiknek a) sose volt ilyen telefonjuk, b) volt, de utananezes helyett inkabb eladtak, minek mennek egy masik telefon topicjaba osztani az eszet?
Ertem en, hogy meg kell ideologizalni valahogy, hogy miert vesz egy sokkal tobbe kerulo, de megis ugyanennyit tudo telefont, de nem veszik eszre, hogy csak blamaljak magukat?
Igen, lassan 6 eve Xiaomi fan vagyok, es nem, nem vedem meg a ceget barmi aron. Az MI8-cal kapcsolatban is megfogalmaztam mar kritikakat (meg par napig azt hasznalom), es az MI9 europaba szant szuper rom miatt tobb angol forumon is kifejtettem nemtetszesemet, de azert tegyuk hozza, kis utanaolvasassal, es kb 15 perc raszanasaval nemcsak a hibak igencsak nagy reszetol lehet megszabadulni, de nem keves hasznos pluszhoz is hozza lehet jutni a xiaomi.eu rom reven.
De persze, ertem en. Sokkal konnyebb fikazni, mint tenni valamit...

[ Szerkesztve ]

(#276) Juhaszatti válasza walakyb (#274) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Xiaomit csak a márkaboltban kapod meg hivatalosan, gyártói garanciával, azért az az összehasonlítási alap. A Samsungot a partnereknél is. Ha a Xiaominak is lennének ilyen partnerei, ott is lehetne azt nézni.

(#277) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Voltam ma megnézni a készüléket a Lurdyban. Azért hihetetlen, hogy egy magyarországi store-ban nem voltak képesek magyar menüvel kirakni a készüléket (kéket néztem). Nekem nem probléma, de esetleg másnak az lehet. Néztem a fényerőt, amit maxra húztam, és nem volt valami acélos, olyan fura volt a kijelző, mintha egy nagyon vékony fátyol lett volna előtte. Próbálgattam a kamerát, brutal gyorsan talál fókuszt, de tényleg. Ami fura volt, hogy amikor témát váltottam, akkor a kijelzőn megjelent az adott téma (pl. parketta), de ahogy fókuszált villant egyet a kijelző, és már is más lett az ebben fotózni kívánt téma színezete.

battletag: bossi#2666

(#278) kano válasza Juhaszatti (#276) üzenetére


kano
nagyúr

Ez nem igaz. Pl eustock.eu is hivatalos garral árulja, és az Alza is (mondjuk az cseh hivatalos garral).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#279) nozs23 válasza walakyb (#274) üzenetére


nozs23
addikt

Te nem erted ugy latom. Ha venni akarok egy Samsungot hivatalos forrasbol, gyartoi garival, akkor meg tudom tenni ott es annyiert, amit korabban irtam. Nem kell markaboltba menni.

#278

Tudtommal az Alza az sajat "bolti" garancia, az eustock pedig csak uzleti ugyfeleknek van.

(#280) hroberto válasza kano (#278) üzenetére


hroberto
addikt

Sajnos az Eustock már csak cégeket szolgál ki.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#281) justnow válasza doki13 (#271) üzenetére


justnow
csendes tag

Igen néztem. Részletre tudom csak megvenni, ott ezt nem adnak!!☹️☹️☹️☹️

[ Szerkesztve ]

(#282) Sordoran válasza bajtokarpi (#277) üzenetére


Sordoran
addikt

Fényerővel kapcsolatban nyugodt lehetsz. Automata fényerőn ha közvetlen napsütés éri még jobban felcsavarja mint beltéren kézzel maximumra állítva. 3 hónapja van meg a telefon, és tökéletesen látom mindig napsütésben is.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#283) walakyb válasza nozs23 (#279) üzenetére


walakyb
aktív tag

Rosszul tudod, az Alza hivatalos CSEH forrasbol szerzi be a telefont, es gond eseten ott is javittatjak. Az meg, hogy az EUstockon csak cegek vasarolhatnak, eddig nem volt kitetel, csak annyi volt az allitas, hogy egyedul a markaboltban lehet hivatalos, 2 eves garival megvenni, raadasul szerintem az emberek jo resze meg tudja oldani, ha akarja (bar az ar miatt lenyegtelen, 150 ott is bruttoban).
Egyebkent pontosan ez a 150k-s ar (na meg persze a Xiaomi telefonok igencsak jo meghibasodasi rataja) teszi igencsak jo opciova a kintrol valo beszerzest, 100-110k-ert meg lehet venni kintrol. Rizikoja van a dolognak, ez teny, de en speciel eddig annyit sporoltam a kinti vasarlasokkal, hogy meg akkor is legalabb nullszaldos leszek, ha 3 het utan meghal az MI9, es egy forintot se latok belole, es a telefon is teljesen meghal

(#284) Juhaszatti válasza kano (#278) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az egyik nem hivatalos magyar garival, a másik meg csak üzleteket szolgál ki, mert nagyker lett.

(#285) walakyb válasza Juhaszatti (#284) üzenetére


walakyb
aktív tag

Mitol jobb, ha magyar a gari, mint a cseh? Ok intezik a szallitast, neked csak meg kell varni. A wayteq meg nekem sokkal inkabb hatrany, mint elony...
Az eustock meg nem uzleteket szolgal ki, hanem cegeket (termékeinket a jövőben kizárólag cégeknek, egyéni vállalkozóknak, kereskedőknek értékesítjük.).

(#286) Sanyesz. válasza walakyb (#285) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A hivatalos Xiaomi garancia a cég Lengyelországi (Európai) szervizében történő javítást jelent. Elméletileg gyári alkatrészeket csak ott építenek be javításkor. De ezt a korábbi topikban többször kitárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#287) walakyb válasza Sanyesz. (#286) üzenetére


walakyb
aktív tag

Igen, elmeletileg. Bocsassa meg a vilag, hogy szkeptikus vagyok a temaban (es kulon elnezest Kelzsocanak, nem neki nem hiszek), de sajnos eleg sok erdekesseget lattam/tapasztaltam mar.

(#288) kelzsoca válasza walakyb (#285) üzenetére


kelzsoca
félisten

A wayteq már nem lehet hátrány, mivel hozzá sem nyúlhatnak a készülékekhez, ők csak logisztikai szerepet töltenek be a szervizelés során (idén májustól) tehát begyűjtik a hibásnak vélt készülékeket, és továbbítják azokat a lengyelországi xiaomi szervizközpont felé, illetve a készülékek visszajuttatását intézik a vevők felé.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#289) pergabb válasza ΞΔGLΞ (#161) üzenetére


pergabb
senior tag

amúgy azt írtad nem mókoltál, de ez gcam lesz, mivel a tulajdonságokban Mi 9 PXL van és HDR+ :)
Gcamból amúgy melyik portot tetted fel? 2 van ugye, egyiknél kellenek az index izék is.

[ Szerkesztve ]

(#290) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Nem csak a MI9-en javult az éjszakai mód, a héten jött MI8-ra is frissítés, és ott is nagyságrendekkel jobb lett a Camera.
Mi8 : éjszakai mód

Gcam éjszakai mód:

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#291) Kkromer válasza kelzsoca (#288) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Jó gyors lehet a Xiaomik javítása...

Ezt jó, h megosztottad .

(#292) mjani1172 válasza pergabb (#219) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem ez nem ide való,nem kell ide ilyen téma, nem érdekel az orientáciod, és szexuális hovatartozásod.

(#293) nozs23 válasza mjani1172 (#292) üzenetére


nozs23
addikt

Sem a orinetacioja, sem a szexuális hovatartozása nem derul ki a hozzaszolasabol, tehat aki a temat firtatja egyedul te vagy. :(

(#294) hroberto válasza Kkromer (#291) üzenetére


hroberto
addikt

Volt már ezzel kapcsolatban tapasztalatod?! Gondolom... :U
Szóval inkább nem kellene feltételezésekbe bocsátkozni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#295) mjani1172 válasza nozs23 (#293) üzenetére


mjani1172
addikt

Mit firtatok?
Kicsit gondolkodjál. Szabad.
Ha meg nem érted miről van szó, akkor kár beleszólni.
De részemről befejeztem ezt a vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#296) ΞΔGLΞ válasza gattolino (#256) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Onnan már ki...ták, jogosan, és itt is csak a feszültséget kelti. Nekem is írt privátban nagy pofával, bírom, mikor egy monitor mögött valami (sic!) nagyon bátor, de általában a való életben már a megjelenésem az ilyeneket arra készteti, hogy ki se nyissa a száját. Elég sokan ismernek a fórumról, tudják 30 év Thai-box van már mögöttem, edzőtermet is üzemeltetek a sok más mellett.
Mindegy, ő megmondja a szerinte frankó hülyeséget mindenhol, szerintem itt se lesz sokáig, azért én elküldtem a csába ezt a f... szóval azt és letiltottam. Kellene a fórumra egy idiótaság mérő algoritmus regisztráláskor...

[ Szerkesztve ]

(#297) nozs23 válasza mjani1172 (#295) üzenetére


nozs23
addikt

A temat. Leirtam. Mit nem ertesz? :F

(#298) Engikrisztus


Engikrisztus
tag

Régóta vártam már a tesztet,azt gondoltam már nem is lesz.Mi6-om van,úgy voltam vele,hogy a 8-ast kihagyom és a 9-es lesz az utód.Megjelenés után az első ami nem tetszett,az a mérete,az MI6-ot többek között a kompakt mérete miatt szeretem.
Aztán végre kijött a nagyteszt,ami segítene a döntésben,nomeg a fórum,a felhasználói vélemények.Na az most pont nem annyira segít,ugyanis sok telefon tesztjét,fórumát olvastam már,de ritka ami ennyire szélsőséges véleményeket generál.
Gondolom valahol középúton van az igazság. :)

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#299) petipetya válasza Engikrisztus (#298) üzenetére


petipetya
nagyúr

"nincs rá lezsóidő"

(#300) workin


workin
senior tag

Csak egy érdekesség ... Lejött a 10.2.12 globál rom, és utánna szó szerint olyan képeket csináltam, mint előtte mások az EU romon, nem is értettem mi a fene van.
Na gondoltam, akkor egy wipe.

Wipe , kamera nem jó meg mindig
Wipe után nem tudtam helymeghatározás -t állítani, nem engedte .
Wipe 2 - láss csodát , minden szuper lett, kicsit érdekes volt, de mostmár minden rendben. Ha valakinél hasonló lépne fel, a wipe megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.