Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:05:13

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 (CEPHEUS)
=================================================================
KÉRLEK OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, MIELŐTT KÉRDEZNÉL!!!
=================================================================
Mindenekelőtt szeretném közölni, hogy az itt olvasott ismertetők, leírások, instrukciók a Xiaomi MI 9 készülékre érvényesek (Nem SE, T, Pro, Lite, stb) ugyanis minden variánsra más és más ROM, TWRP, Gcam, stb való amik, nem működnek másik típusokon, esetlegesen azok végleges téglásodásához vezethetnek!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1521) ΞΔGLΞ válasza racskobalazs (#1520) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt se értem, hogy itt a fórumon hogy lehet, hogy ennyi ember ennyi különböző véleményt mond a kameráról. A teljesen "sz@r"-tól a tökéletesig, konkrétan minden vélemény megtalálható. S egyazon telefonról beszélünk.

Én ezt nem értettem 26 alatt, végig védtem a készüléket (ami ritka eset), nekem ott tökéletes volt mindenben a készülék. Másnál meg rossz volt a villanó időzítése, mosott képek. Nem is értettem az egészet. Még most is azt mondom, hogy kicseszett bugos a rendszer és amolyan alvóban vannak ezek. Lehet, hogy (csak példa) egy sms írásnál egy karakter hozza elő és csak akkor. Ez itt a gond, hogy össze-vissza van hegesztve, tengernyi mobil típus a piacon, lassan már kenyeret is fog árulni a xiaomi és ennek a következménye lesz pontosan az, ami most történik.

Jött a 27, még aznap vissza is vonták. Mégis milyen teszt alapján dobálják ki a nagyon lassan elkészülő frissítéseket? Költői kérdés volt...

(#1522) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként meg, amikor semmi gondom nem volt a készülékkel, én így reagáltam, nem pedig személyes sértésnek vettem!

(#1523) racskobalazs válasza ΞΔGLΞ (#1522) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ebben az a szomorú, hogy ha visszaköveted a beszélgetést akkor az első komment 06.20.

Azóta se történt semmi, lassan 2 hónapja. S flagshipről beszélünk

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1524) BullZeye válasza workin (#1507) üzenetére


BullZeye
veterán

Kevés a fény, ISO az egekben, hogy ne legyen elmosódva, sajnos ez normális ennyi fény mellett.

(#1525) Bagoly01 válasza BullZeye (#1524) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Így van! 5760-as iso mellett, még jó is ez a kép!

(#1526) Karavik


Karavik
veterán

Gyári MIUI kamera app-al történő fotózás esetén HDR-t egyáltalán nem szabad használni, köztudott, hogy elmossa a részleteket ill. jelentősen ront a fotók minőségén. Szerintem pont ezért van olyan sok ellentmondásos vélemény fotókkal kapcsolatban, mert vannak akik használják a HDR-t és vannak akik nem.

Kamera opciók közül egyedül az AI-t érdemes bekapcsolni teltebb, dinamikusabb színek érdekében bizonyos témák esetén (épület, növényzet, víz, tenger, égbolt, naplemenete).

Low light/éjszakai fotózásra pedig ott a GCAM Night Sight (ami nagyságrendekkel jobb mint MIUI camera night módja), de ez is csak statikus témák esetén működik megfelelően.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1527) racskobalazs válasza Karavik (#1526) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Dynamic Shot-ról vélemény?

Tök jó kis rövid tömör lényegre törő hozzászólás volt. thumbsup :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1528) ShadowLac válasza Karavik (#1526) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ha elegendő a fény nagyon jó a hdr je, szerintem

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra,s23ultra, s24Ultra

(#1529) Atomgeszi válasza racskobalazs (#1527) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én szoktam használni, főleg, ha embert fotózok, mert ugye többször előfordul, hogy pislant, nem tetszik a száj állása, ott meg kb lesz 10 kép.

Nekem csak az hiányzik, hogy gifet nem lehet belőle sehogy sem kinyerni. :( Vagyis valahogy biztos lehet..

(#1530) Karavik válasza racskobalazs (#1527) üzenetére


Karavik
veterán

Az is hasznos megfelelő fényviszonyok mellett mozgó témák fényképezésére. Én pl. izgő-mozgó kisfiam szoktam vele lőni, aztán utólag kiválasztom a megfelelő pillanatot...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1531) workin válasza Karavik (#1530) üzenetére


workin
senior tag

Uraim!

Esetleg nincs kedvetek valami mini tips and tricks -et írni mobilfotózásra, ami megfelelő minőséget hoz ki a telefonból ?
Én azt gondolom, gondoltam, hogy a telefon AI része megoldja helyettem ezt a kérdést, hiszenm azért AI , ne nekem kelljen már állítgatni, hogy kihozzam azt a képességet a telefonból, amit tud.

(#1532) workin válasza BullZeye (#1524) üzenetére


workin
senior tag

akkor érdemes lett volna éjszakai módban fotózni ?

(#1533) workin válasza BullZeye (#1524) üzenetére


workin
senior tag

Amúgy köszönöm a szakszerű válaszaitokat!
Próbálom majd hasznosítani, hátha.

Ti xiaomi eu romon vagytok?

(#1534) Sabber válasza ΞΔGLΞ (#1521) üzenetére


Sabber
aktív tag

nekem is egy rakás szar a kamera a 28as rommal de nekem 26 alatt is az volt. egyszerűen ha bele merek nagyítani elhányom magam, inkább meg se nézem csak a mobilon. arról ne is beszéljünk hogy annyi bugot produkál hogy kb naponta földhözverném... remélem a 29 javítja

(#1535) Luck Dragon

Így olvasgatva a topikot elég kiábrándító kezd lenni a telefon. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1536) HardRic


HardRic
addikt

A notification LED nálatok teszi a dolgát? Globálisan és app szinten is engedélyezve van mindenhol, de eddig csak töltés közben láttam, hogy világít, soha máskor. Nem vagyok se DND-ben, se némítva, se hasonlók.

(#1537) hroberto válasza HardRic (#1536) üzenetére


hroberto
veterán

Nálam normálisan működik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1538) HUTCHDB válasza Karavik (#1526) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én meg az ellenkezőjét javaslom, mármint ahol lehet ott kell a HDR (hagyjuk automatán) az AI-t meg kapcsoljuk ki.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1539) Sanyesz. válasza Luck Dragon (#1535) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Többen nagyon rá vannak kattanva a kamerára. Nekem semmi bajom sem a kamerával, sem a készülékkel.
Fényképezni meglepő módon leginkább fényképezőgéppel szoktam.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1540) racskobalazs válasza Sanyesz. (#1539) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Úgy persze, hogy nincs bajod a kamerával :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.