Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Disque válasza enginev3.0 (#1699) üzenetére


Disque
aktív tag

miui.com
xiaomi.eu
miui.hu
Mind a három oldalon fent van a 6.3.3
Én a xiaomi.eu-s romot használom ott elhalasztották a kiadását, pár nappal wifi insule miatt, de már az is megoldódott.

(#1702) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Én is feltettem ezt a 6.3.3. romot.

Biztonság appban, ott van, hogy root jogosultságok. Gondolom ezt azt jelenti, hogy rootolt a telefon, de mégsem megy a dpi állítóm. Valamit még valahol be kell állítani?

(#1703) enginev3.0 válasza hkari (#1702) üzenetére


enginev3.0
félisten

Írták hogy a root nem működik, fel kell tenni a supersu-t

Viszont fura, most nézem, hogy nekem maradt a twrp 6.2.25 után, multi rom

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1704) hkari válasza enginev3.0 (#1703) üzenetére


hkari
őstag

A lehúzható értesítési sáv, csak nálam lett nem átlátszó? És a másik, hogy amikor kikapcsolom a kijelzőt, az óra piros lesz egy pillanatra. Ez nálad is így van?

(#1705) mgTerminator válasza enginev3.0 (#1703) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem a Titanium Backup miatt fent van már régóta és azzal Rootoltam, de mostmár azt írja ki hogy nincs SU bináris telepítve és kész. Eddig simán feltette a SU-t, most nem akarja...

(#1706) enginev3.0 válasza mgTerminator (#1705) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én feltettem, aztán programon belül frissítettem még ujabbra és most is jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1707) mgTerminator válasza enginev3.0 (#1706) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem azt írja hogy rootoljam újra, és ezután kilép...

(#1708) _Moriarty_


_Moriarty_
aktív tag

Az mitől lehet, hogy nem látja, csak minden 10. vagy többedik próbálkozásra a számítógép a telefont? Ill. látja, csak a tartalmát nem.

(#1709) muchacoado válasza _Moriarty_ (#1708) üzenetére


muchacoado
aktív tag

bill zárt old fel

(#1710) _Moriarty_ válasza muchacoado (#1709) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Köszi, este kipróbálom.

(#1711) enginev3.0 válasza muchacoado (#1709) üzenetére


enginev3.0
félisten

Képernyő zár ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1712) Laurh


Laurh
aktív tag

A mai nap határoztam el, hogy utánaolvasok, hogyan kell manuálisan frissíteni a telót, erre meg 1 órája jelentkezett OTA-n a frissítés. 6.3.3
Gondolatolvasók a srácok. :)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1713) jety91 válasza Laurh (#1712) üzenetére


jety91
őstag

1. zip letölt
2. Updater app megnyit
3. 3 pöttyre ráböksz, frissités zipből (pontosan nem tudom mi a menüpont neve, CM-en vagyok)
4. zip-et betallózod
5. Vársz türelmesen míg a recovery frissít

[ Szerkesztve ]

(#1714) Atomgeszi válasza Laurh (#1712) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jaja nekem is, fel is rakta szépen.

(#1715) _Moriarty_ válasza muchacoado (#1709) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Működik, köszi

(#1716) Zamasun válasza mgTerminator (#1707) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Ugyanígy megszunt a root jogosultsagom. Az alabbi supersu-t tedd fel twrp alol, es visszakapod a jogokat: [link]

(#1717) lacora5 válasza Zamasun (#1716) üzenetére


lacora5
tag

köszi! ezzel már jó

(#1718) ronaldo


ronaldo
őstag

Meg tudná nézni egy kedves tulaj (akinél az eredeti, belenyúlásmentes MIUI van fent), hogy a gránit bank alkalmazás elindul-e? LINK

Nem kell az ügyfelüknek lenni a próbához, ha nem indul akkor rögtön az elején kidob hibaüzenettel. :)

Köszönöm szépen a segítséget!

(#1719) jety91 válasza ronaldo (#1718) üzenetére


jety91
őstag

cm-en sem megy... Nem veletlen az a 2.7es ertekeles :D

(#1720) ronaldo válasza jety91 (#1719) üzenetére


ronaldo
őstag

Ez a 'sem' azt jelenti, hogy MIUI-n se? :(

(#1721) atar válasza ronaldo (#1720) üzenetére


atar
csendes tag

Nálam elindul, de regisztrálni már nem akartam. (MIUI 6.3.3. multi rom.)

[ Szerkesztve ]

DELL Hackintosh Sonoma, Xiaomi MI 11

(#1722) lacora5


lacora5
tag

Akksival kapcsolatban kérdezném, hogy számit-e valamit, ha kikapcsolom a mobilnetet, ha wifi-re kerulok, vagy a hatterben amugy sem eszik semmit, ha epp wifi-n vagyok?

(#1723) muchacoado válasza lacora5 (#1722) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Párom akaszt ki ilyenekkel hogy kikapcsolja a mobilnette és be a wifit. Repülő üzemmód előtt szintén kikapcsolja a wifit...wááááá :Y

(#1724) Zamasun válasza lacora5 (#1722) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Valószínűleg nem eszik tobb akksit, ha bekapcsolva hagyod. Én hazaerve mindig kilovom egyébként a mobilnetet, es be a wifit biztonsagkeppen. Ugyanigy munkábamenetelkor ki a wifi be a mobilnet. Widgettel 2 tap az egesz.

(#1725) pampika válasza Zamasun (#1724) üzenetére


pampika
őstag

Az android kb kezdetektől fogva kapcsolja magától a wifi/mobilnetet.
Ha van elérhető wifi, akkor azt próbálja használni(ez mondjuk olyankor pont macera, ha felmentél egy autentikálós wifire, pl.: meki, plázák, etc, amire korábban bejelentkeztél, de most épp nem, mert így a wifire tud csatlakozni, de nete nem lesz autentikáció nélkül, viszont a csatlakozás miatt lelövi a mobilnetet).

Ami a szívás tud lenni és talán itt van létjogosultsága a kapcsolgatásnak, ha nagyon gyenge a wifi/mobilnet jel az adott helyen, mert akkor folyton váltogat a két lehetőség között és az szívja az akksit.
Wifinél még ki lehet kapcsolni az automatikus hálózat keresést és azzal is lehet nyerni némi akksit.

De összességében, alapjáraton felesleges kapcsolgatni :)

(#1726) Atomgeszi válasza pampika (#1725) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont tegnap voltunk havernál panelban. Szenvedtem a lassított mobilnettel(mindig be van kapcsolva a mobilnet,gps,bluetooth és wifi is), erre mondja haver,hogy a szomszédnak van kódolatlan wifije. De csak kézibe ment át(1-2es erősségű volt). Itthon meg amint a ház közelébe vagyok azonnal átkapcsol a wifire.
Lehet közrejátszott,hogy ismeretlen helyen voltam és még egyikre sem voltam kapcsolódva azelőtt?

(#1727) pampika válasza Atomgeszi (#1726) üzenetére


pampika
őstag

Persze. Ha voltál már csatlakozva az adott hálózatra, akkor automatikusan visszacsatlakozik rá később is. Ha új hálót talál, akkor szól, hogy van csatlakozási lehetőség, de magától nem mászik fel egy ismeretlen hálózatra.

(#1728) lacora5 válasza pampika (#1725) üzenetére


lacora5
tag

akkor úgy hagyom inkább, ha felesleges az akksiért kapcsolgatni, viszont arra a problémára amit írtál CM alatt van egy olyan lehetőség, hogy 'Rossz minőségű kapcsolatok kerülése', ezt azért bekapcsolom.

(#1729) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kicsit zavar a tudat, hogy szerintem mi ilyen android hatot kb majd nyáron vagy később kapjuk meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1730) jety91 válasza enginev3.0 (#1729) üzenetére


jety91
őstag

És nekünk miért lenne jobb MIUI-n Android M-el mint anélkül? Semmivel sem fog többet tudni ahogy néztem

(#1731) Atomgeszi válasza pampika (#1727) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Érdekes. Jó tudni, akkor ezentúl figyelhetem mindig.

(#1732) lacora5 válasza jety91 (#1730) üzenetére


lacora5
tag

N-nek egy-két nexusra kikerult a beta verzioja, igazabol majd annak lesz értelme igaza van jety-nek. Ott is a kepernyomegosztas a legfontosabb frissítés. Addig felesleges bajlodniuk az MM-el, mar inkabb az N kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#1733) pampika válasza Atomgeszi (#1731) üzenetére


pampika
őstag

Sztem túl sokat ne pörögj rajta. Ha fenn áll a veszély a gyenge jelnek, max egyszer mérd ki vmi wifi scannerrel, de amúgy nem hiszem, hogy megér túl sok energiát.

@lacora:
jaja, az sok romban benne van és lehet értelme
képernyő felosztást már a mostani cm 13 is tud :)

@jety:
azért van benne pár újítás, pl. doze mód, ami jól jöhet.
mindemellett egyszer már lement egy flame erről, nem kezdeném újra, de azért a cég hozzáállását is minősíti, hogy mennyire halad a korral és frissíti a már eladott készülékeit.

[ Szerkesztve ]

(#1734) Atomgeszi válasza pampika (#1733) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem csak az a bajom,hogy néha az ismeretlen wifi hálózatokra nem csatlakozik fel, hiába elég jó a jel. :)

(#1735) lacora5 válasza pampika (#1733) üzenetére


lacora5
tag

igaz, de amig csak fejlesztoi lehetosegek kozott lesz, es nem alap ficsor, addig nem eroltetem.

(#1736) enginev3.0 válasza jety91 (#1730) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mert ha megvettem a telefont, akkor várok egy kis támogatást, ha meg a 6-ot sem adják ki rá, mekkora az esélye, hogy az N-t majd olyan "gyorsan" kidobják nekünk

Sajnos mi4i, mi4c, mi4s, ezeknél nagyon félő, hogy ezer év múlva, vagy soha nem kapnak nagyobb frissítést, hála a 4-es után jelzőnek, mellék készülékek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1737) dzsovanni1


dzsovanni1
csendes tag

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni hogy tudom az ismerősök fényképét a telefonszámhoz rendelni.A kapcsolatok menüben.

(#1738) jety91 válasza enginev3.0 (#1736) üzenetére


jety91
őstag

Nézzetek megy egy 6-os alapú miui-t meg egy 5.1-es alapút. Mi az ami érdemben változott? Szinte semmi. Ha egy 4.4 -> 5.0 frissítésről beszélnénk megérteném a dolgot, de annyira pici különbséget érzek a 5.1 -> 6.0 frissítés során, hogy feleslegesen kell erről beszélni is.

Egy cég nem mondhatja el magáról, hogy van fejlesztői változata a szoftverének ami hetente frissül globálisan majdnem az összes készülékére a miui-n kívül, azért ezt is vegyétek figyelembe. Az hogy 6-os vagy 5.1-es alapú a rom szerintem ettől a ponttól fogva lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#1739) enginev3.0 válasza jety91 (#1738) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mire megyünk a heti kis frissitesekkel ha néha semmit érőek, néha meg új hibákat hoznak

Egy új android verziót nem azért hoznak ki mert az változatlan, néha komoly biztonsági javítások vannak benne, vagy ram kezelés, vagy akksi kimeles

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1740) Disque válasza enginev3.0 (#1739) üzenetére


Disque
aktív tag

Pont a heti frissítések miatt nincs sok értelme az android főverziót nézni a MIUI-nál.
A legtöbb telefont csak akkor frissítik amikor, új android verzió érkezik, vagy akkor sem, ezért várja mindenki az új droidot. Én a V3 óta használok MIUI-t és az android verió váltást nemigen lehetett észrevenni.
Ha megnézed a telefonod beállításaiban a telefonról menüpontot, láthatod, hogy az androidos biztonsági hibajavító csomag 2016.03.01.-ei, vagyis a biztonsági javítások integrálásában a MIUI példamutató, bár a többi gyártó is ilyen frissen tartaná a rendszerét.
A CM vonal persze előrébb jár, ezt nem vitatom, viszont a telefonok szoftveres támogatása is példátlan szerintem a xiaominál.
Az MI1S támogatása nemrég szűnt meg (az SGS2-vel kb egyidős telefon) az MI2 még mindig támogatott, megkapta az 5.0 is pedig 2012 őszén adták ki, de a Redmi1 is kap frissítéseket, pedig árban annyira alsókategória, hogy azon a szinten ha kijön egy biztonsági frissítés a telefonra a tulajok örömtáncot járnak, és az is már 2 éves.

(#1741) pampika válasza Disque (#1740) üzenetére


pampika
őstag

Ok, tök jó dolog, h rendesen frissítenek és főleg a biztonsági dolgokat is bele rakják, de azért ott a 6-ban pl. a doze mód, ami az akksin sokat dob és egyéb dolgok, ami miatt csak jó lenne, ha kiadnák. Most jött ki a 7.2, megkapta a mi4c is, de míg a mi5 6-os alapon, a miénk 5.1 alapon...

(#1742) jety91 válasza pampika (#1741) üzenetére


jety91
őstag

Tök jó a doze mód meg minden de én nem veszem észre CM-en hogy jelentősen megnövelné az akksiidőt. :) És mielőtt elkezdenétek kérdéseket feltenni hogy miért vagyok a 6.0 ellen ha azt használom. Nem vagyok ellene, szimplán nem érzek akkora jelentős ugrást így sem hogy nap mint nap használom a MIUI-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#1743) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok

Agyalok a 3/32 mi4c és a note 3 pro között (sajnos a note 3 zárt és nincs xiaomi.eu rom ) . Le zárták a BL-t a 4c-én ha igen működik a nyitás lehet használni a .eu romokat? Mennyi az átlag SOT (mobilnet/wifi böngészés ) ?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1744) enginev3.0 válasza XenHai (#1743) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam wifivel, 4g-vel, kis fényerőn, nagy fényerőn, mindenhogy 4 óra a sot, de viszont készenlét meg nagyon jól bírja, pl 2 napig nem töltöm, és úgy is megvan 2 óra sot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1745) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi a különbség ez, meg ez között?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1746) _Moriarty_ válasza enginev3.0 (#1744) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Nekem ez picit csalódás, de legalább tudom, hogy másnak is kb. 4-4,5 óra SOT jön össze. Sony Z3-ról váltottam, ott több volt.
Pont emiatt gondolkodtam el a Note 3 Pro-n, de félek, hogy nagy lenne. Marad ez :)

(#1747) enginev3.0 válasza _Moriarty_ (#1746) üzenetére


enginev3.0
félisten

Volt 5.5"telefonom, nem olyan rossz, sőt semmi extra, csak vezetésnél nem volt zsebben sosem, mert ott zavart

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1748) Atomgeszi válasza _Moriarty_ (#1746) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is a méret és a kinézet miatt döntöttem a 4c mellett ;)
Mondjuk hálaistennek még sosem merültem le napvégére.. Pedig aztán minden be van kapcsolva, ha kell ha nem :D
Meg aztán power bank bent a táskában, vagy zsebben.

(#1749) _Moriarty_ válasza enginev3.0 (#1747) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Nekem is volt (LG G3 és ZUK Z1), pont nem tudtam egy kézzel használni.
Ami ebben még zavar, az a vissza gomb jobb oldali elhelyezése. Bal kézzel használom általában és nagyon nem esik kézre. De nem találtam arra opciót, hogy meg lehetne cserélni.
De ettől függetlenül szépen teszi a dolgát, nekem nagyon bejött.

(#1750) Atomgeszi válasza _Moriarty_ (#1749) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát igen, kinek mi.
Nekem hányingerem van a képernyőbe ültetett gomboktól(Sony és Huawei pld), meg a balos vissza gombtól. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.