Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) hkari válasza _Moriarty_ (#1596) üzenetére


hkari
őstag

A kártyák körvonalai maradtak ott pár órára utána. Max fényerőn volt a játék alatt. Reggelre eltűnt szerencsére.

jety91: IPS ugyanúgy be tud égni. Az asztali dell monitorom is csinálja, ha pl fél napig egy helyen van a Skype ablaka. Pár óra és ott is eltűnik, de azért kicsit ijesztő tud lenni.

(#1602) gghrtz válasza Chaser (#1594) üzenetére


gghrtz
őstag

Igazabol a QuickCharger 2.0 miatt sajnalom.

(#1603) _Moriarty_ válasza hkari (#1601) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Köszi a válaszokat, megnyugodtam, mert én sosem használom max. fényerőn. Eddig IPS-nél én sem találkoztam még ilyen jelenséggel.
SOT idő mennyi szokott lenni?

[ Szerkesztve ]

(#1604) menyko


menyko
tag

használ itt valaki 2 gigás modellt, van valami hátránya napi használatban az advanced-el szemben ? megéri a +1GB ram a plusz költséget?

(#1605) nexusking válasza menyko (#1604) üzenetére


nexusking
aktív tag

muchacoado: Hol vetted a telefont?

Tekintve, hogy maga az android, ezen felül a MIUI méginnkább, és minden alkalmazás is egyre jobban zabálja a ramot, megéri azt a plusz 10-15ezret (ha jól emlékszem). Androidnál mindig a legjobbra kell törekedni, különben rá*aszol, én eddig így tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#1606) gghrtz


gghrtz
őstag

(#1607) nexusking válasza gghrtz (#1606) üzenetére


nexusking
aktív tag

Igen, pont erről beszélek :)

(#1608) Chaser válasza nexusking (#1607) üzenetére


Chaser
titán

Oké, az android is úgy működik ahogy a win. Minden rendelkezésre álló ramot felhasznál. Ha 4GB lenne azt is nyilván minél több app kerül bele. Meg idővel szemetelődik, de az nem annyira vészes. Legtöbben úgyis sűrűn újraindítják/kikapcsolják/hetente romolna meg ilyenek. Nálam sokszor 1 hónapig sincs kikapcsolva és jéééé élek meg a teló is:) 8 magos note1 2gb rammal. Ha meg a navigon és chrome meg apróságok mint viber, zene, akkor is marad 2-300mb lagg nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1609) nexusking válasza Chaser (#1608) üzenetére


nexusking
aktív tag

Arra értettem, amit írtam, hogy kivétel nélkül minden ismerősöm akinek olcsóbb androidos telefonja van (100ezer alatt), ram problémákról panaszkodik. Sokszor esetben olyan durván laggol minden 1-2 éves telefonokon hogy ha az enyém lett volna a telefon még falhoz vágni sem érte volna meg, nem hogy használni.

A romolással kapcsolatban meg attól még hogy itt a fórumon (akár ez a téma akrá egész MA) minden második ember romolgat, ez a telefonhasználk bő 10% sem. A többiek nem igazán romolgatnak, főleg nem hetente. Már ha lehet 90%ra azt mondani hogy "többiek". :D Többségük nem hogy szemetet nem törölnek a telefonjukról hanem azt se tudják mi az a ram-ürítés.

[ Szerkesztve ]

(#1610) Chaser válasza nexusking (#1609) üzenetére


Chaser
titán

Ebben is olyan mint a windows, minél több app van fenn, idővel annál lassabb, hiába van lepucolva. Nálam az utolsó frissítés 2014 őszén volt:) Az "olcsóbb" telefonok 100k alatt már atomerőművek sok esetben. Lásd pl mi4c:D de sima mi4 3/16-os van 65-ért. D. x5 pro 30-ért 2gb rammal boltból, ilyesmik. A droid egy optimalizálatlan sz@r, legfőképp azért mert kismillió hw létezik alá, ezért van előnyben az ios. MIUI-nál annyiban könnyebb a dolog ott már van mire fejleszteni, adott droid verzióhoz meg tudnak jól passzoló SoC-ot választani. Több ramot eszik mint a sima droid, de ez legalább használható. Más droidok nekem nagyon nem jöttek be. Használtam ios-t is, sztem ez jobb. Bár nekem még V5 van, hallottam azóta inkább rosszabbak lettek a dolgok, de majd elválik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1611) karit


karit
csendes tag

Recovery módba kapcsoltam: EU-s 6.1.28-as ROM-ot szeretnék HU-sra cserélni - azaz már nem is annyira... Ez jelenik meg felül: "Team Win Recovery Project v2.8.7.0(cofface)".

Nos, ennyi a fehér ember számára készült felirat, ez alatt mindenféle hieroglifákat látok több sorban, az egyik előtt egy pipával, középen egy nagy gomb különösen veszélyesnek tűnő jelekkel, alul egy elhúzható nyíl apró fehér izékkel.

Lábujjhegyen nyomtam kikapcsolásig a Power gombot, közben imádkoztam. Oké, nem szúrtam el semmit. De most akkor ehhez kínai tolmács kell, vagy mi?

(A lenyitható összefoglalóban lévő TWRP-s link amúgy 404.)

[ Szerkesztve ]

(#1612) Disque válasza karit (#1611) üzenetére


Disque
aktív tag

A xiaomi.eu -n találsz linket a TWRP-hez ami updater appból frissíthető elvileg.
Valamint az itt található romokban a MI recovery ki van cserélve a TWRP-re, én ezt használom szerintem jó.

(#1613) nexusking válasza Chaser (#1610) üzenetére


nexusking
aktív tag

Én nem kínai droidosra gondoltam, hanem "márkásra", 100 alatt, amikenek a nagy része hosszú távra nem igazán ajánlott. :))

(#1614) Chaser válasza nexusking (#1613) üzenetére


Chaser
titán

Aki olyat vesz meg is érdemli:)

szerk: egyébként xiaomi bőven "márkás", 3. helyen van ha minden igaz, de a kínai lenovo, honour se lehet nagyon messze

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1615) vicces1 válasza karit (#1611) üzenetére


vicces1
aktív tag

Mi4c-hez TWRP

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1616) nexusking válasza Chaser (#1614) üzenetére


nexusking
aktív tag

Persze, igazad van, én most a jó magyar nép által elismert 3-4 "márkára" gondolok. :) Tudom hogy nemzetközi szinten a MI a 3.

(#1617) gghrtz válasza Chaser (#1608) üzenetére


gghrtz
őstag

Persze, ezzel csak azt akartam demonstrálni, attól hogy 3 GB van benne, még így is csak ~4-500 MB szabad hely van. Szóval lényegében "ki tudja használni" a telefon ezt is. Hogy ebből mennyit érezhet meg a user? Nos fene tudja, mert ez rohadtul telefon/OS függő.

(#1618) Flashback


Flashback
addikt

Most írtam az EUSTOCK-nak. Náluk már nem lesz több Mi4C :(
Van más beszerzési forrás hasonló áron?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1619) Chaser válasza Flashback (#1618) üzenetére


Chaser
titán

Itt aprón is árulnak üzletek. Kinti árnál 2-3k-val drágábban:) Linkelni nem lehet de megtalálod.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1620) nexusking válasza Flashback (#1618) üzenetére


nexusking
aktív tag

Ha ilyen gyorsan elment a készlet akkor vajon miért nem lesz már náluk? :F

(#1621) trouble válasza nexusking (#1620) üzenetére


trouble
senior tag

Igazából ha jól vettem ki a szavaikból nem volt készlet, csak jött még néhány darab!
Hogy tovább miét nem forgalmazák arra én is kiváncsi lennék ?

[ Szerkesztve ]

(#1622) jilian


jilian
addikt

Nem lesz már nekünk MiuiHu?
Tud valaki valamit?

(#1623) CSorBA válasza nexusking (#1620) üzenetére


CSorBA
őstag

Szerintem azért mert a Mi 4C-t váltja a Mi 4S: [link] :U

(#1624) _Moriarty_ válasza CSorBA (#1623) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Én is gondoltam rá, de nem gondolom, hogy mostanában lesz náluk készlet belőle. Még a Note 3 Pro-ból sincsen.
Úgyhogy nem vártam rá, megvettem az Mi4C-t. Holnap remélem meg is kapom.

(#1625) CSorBA válasza _Moriarty_ (#1624) üzenetére


CSorBA
őstag

Ó, én sem bánnám a helyedben :) Én is mostanában akartam ilyen telefont venni, de mivel úgyis csak jövőhónapban fogok tudni, így már megvárom, vagy még az is lehet, hogy az 5öst is megvárom :) Ettől függetlenül szerintem a mi 4c egy kiemelkedő ár/érték arányú készülék.

(#1626) Napfénysüti válasza _Moriarty_ (#1624) üzenetére

A héten nálam is esedékes a vásárlás. Gondolkodtam 4S-en meg 5-ön is de szerintem maradok a 4C mellett mert ennek még mindig nagyon jó az ára.

Esélyes szerintetek hogy még nyitott bootloaderrel kapjak 4C-t?

Més que un club!

(#1627) _Moriarty_ válasza CSorBA (#1625) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem még jövő hónapban sem lesz magyar garival Mi4s és Mi5, nem megy ez ilyen gyorsan.
Mondjuk nekem fontos a magyar garancia, ezért mindenképpen itt akartam megvenni (Eustock) és szerencsém volt, az utolsót vettem meg.

(#1628) lacora5


lacora5
tag

http://en.miui.com/thread-234746-1-1.html

A 7.2 stabil zarja a bootloadert?

(#1629) vicces1 válasza lacora5 (#1628) üzenetére


vicces1
aktív tag

Zárja, de azért próbáld ki ;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1630) vicces1 válasza _Moriarty_ (#1627) üzenetére


vicces1
aktív tag

Háááát...[link]
ne legyen igazad! ;]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1631) Chaser válasza vicces1 (#1630) üzenetére


Chaser
titán

gyanús az nekem, mi4c 110k náluk a 3/32-es, többi itteni forgalmazónál 82-85, kinnről rendelve 78 körül áfával

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1632) pampika válasza Chaser (#1631) üzenetére


pampika
őstag

ennyiért egész korrekt árak.
én kicsit attól tartok, hogy az előrendeléses árakhoz képest később drágább lesz itthon, miközben kint meg egyre olcsóbb lesz, ahogy lemegy az első nagy roham :U
meg persze a várható szállítás az x..."próbálnak" bekerülni az első rendelési körbe.
vagyis nekik sincs gyári forrásuk, csak egy sima viszonteladók, akik sorban állnak ugyanúgy, mint bárki más.
meg tán annyi az előny, hogy nem a kínaiaknál kell verni az asztalt, ha baj van, hanem egy itthoninál, de ettől még a "magyar gari" ugyanolyan bolti gari (és nem gyári hivatalos), mint egy webshop esetén

(#1633) lacora5 válasza vicces1 (#1629) üzenetére


lacora5
tag

ugyis miui alatt maradok, igy megvarhatnam a nyito kodot is, de a fejlesztoi is teljesen stabil igy nem szorakozok most ezzel.

(#1634) Atomgeszi válasza vicces1 (#1630) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#1635) Chaser válasza pampika (#1632) üzenetére


Chaser
titán

Korrekt ha valós, de mivel preorder valós akkor lesz ha ennyiért megkapod a telefont belátható időn belül. Az nekem nem biznisz, hogy talán 115k-ért megkapom 1 hónap múlva annyiért. Rosszabb esetben még később, közben meg gondolom használják a pénzem mert előre ki kell fizetni. Amennyiben nem kell fizetni nem szóltam semmit. Én mindig úgy voltam vele azt árulom amim van, nem azt ami nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1636) Atomgeszi válasza Chaser (#1635) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Előrendeléses árak, kizárólag banki előreutalásos fizetési mód választása esetén érvényesek!
A rendeléseket érkezési sorrendben, a készletekhez történő hozzáférésünk függvényében, folyamatosan teljesítjük!

(#1637) pampika válasza Chaser (#1635) üzenetére


pampika
őstag

ha megrendelted előre kifizetve, akkor azon már nem változtathatnak.
pénz náluk, adjanak érte telefont. ki is van írva, h kártyával előre utalva él a foglalás.

nyilván, addig ők használják a pénzed (valszeg ebből fizetik a tényleges számlát, így nem az ő pénzük áll benne), de az elején nem sok ráhatásuk van, mikor tudnak szerezni a készletből. így várni lehet, aztán egyszer majd jön.

kíváncsi leszek, mikorra lesz ténylegesen készlet és mennyiben fog változni az ár, ha az "előrendelés" szakaszból kilépnek, mert gyanítom, h akkor már közelről sem lesz ilyen jó ajánlat.

(#1638) Chaser válasza pampika (#1637) üzenetére


Chaser
titán

De azt mondhatjak sorry nincs, zsetont visszadjak, masnap meg felrakjak uj aron, nem etikus de jogszabalyba nem utkozik. Sok csajna bilt is ezt csinalja, keves a toke, preordbll van love, aztan abbol lesz valos keszlet amit mar dragabban eladnak masnak. Nem mondom hogy ennel a shopnal igy van, de mu4c qrta draga naluk, mi5 meg kinai belpiacos aron. Ahogy neztem az araikat ez kinti netto, amubol itthon plusz 50 szazalek is lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1639) pampika válasza Chaser (#1638) üzenetére


pampika
őstag

megteheti persze, de elnézve a fb oldalukat, elég sokan érdeklődnek. szóval ha sok emberrel megjátszák, valszeg lenne hőzöngés és akkor az erősen visszanyalós fagyi lenne.
szóval ilyen szempontból talán nem érné meg nekik ezt kockáztatni.

másrészről viszont ibuygou árait nézve 420 dolcsi -> ~120k + 5% vámbiztosítás= 126k. vagyis szinte a a kinti webshopos, végfelhasználói áron adják az itthon 130k-t nézve.
így igazán szimpatikus az ár, kérdéses a tényleges elérhetősége.

(#1640) vicces1 válasza Chaser (#1638) üzenetére


vicces1
aktív tag

"Ahogy neztem az araikat ez kinti netto, amubol itthon plusz 50 szazalek is lehet."

Ne találj ki előre teóriákat, +50%!!!? :W
Ennyi az ára mindenhol vagy e körüli.[link]

"Sok csajna bilt is ezt csinalja, keves a toke.."

Mindenhol CSAK előrendelhető jelenleg, de ez így van a legtöbb újonnan bevezetendő cuccokkal, főleg ahol előre óriási az érdeklődés! Az MI5-re jelenleg közel 20millió db-os előrendelés van! :Y és rohamosan növekszik a szám.
Ellenben az Mi4s pl. az Ibuygou-n már készleten van.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1641) Napfénysüti

Na rendeltem egy fehéret 3/32-es verzóban Spemallról. Kíváncsi vagyok milyen lesz saját használatban. :)

Més que un club!

(#1642) simihifi(H) válasza Napfénysüti (#1626) üzenetére


simihifi(H)
csendes tag

Igen. Én most vettem és nyitott volt (xiaomishop.hu)

(#1643) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok,

A mai nap arra lettem figyelmes, hogy pl a fb messenger és a viber üzenetekről nem kapok értesítést, csak akkor, ha belelépek az aplikációba. (az értesítések beállításnál pedig minden engedélyezve van)

Szerintetek ez mitől lehet?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1644) Chaser válasza Laurh (#1643) üzenetére


Chaser
titán

Sztem ha újraindítod megoldódik, de csak tipp. Win is összesz@rja magát random, ios is, oka legtöbbször x akta marad.

szerk: Nem szokásom teóriákat kitalálni. Ott a legolcsóbb áfával 137k mire ideér. Amennyiben van vmilyen eu raktáros szállításuk +20 dolcsi körül akkor csak 114k. De mivel ez preorder semmit nem jelent. És abból kiindulva, hogy az említett magyar boltnál a kb mindenhol kapható mi4c 3/32 115k, kinnről 78-79, itthon másoknál szintén cégesen 82-85, nem igazán reális hogy majd pont náluk lesz a mi5 lesz uo. áron vagy olcsóbban mintha kinnről rendelnéd...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1645) lacora5 válasza Laurh (#1643) üzenetére


lacora5
tag

biztonsag - inditopultban is jobb ha bent vannak az uzenetkezelo alkalmazasok es emailkezelo programok, de a legfontosabb, hogy a beallitasok - rendszer - akkumulatornal - alkalm. akkuhasz.-nak kezelese - valasszon alkalmazast - itt tedd egyedire azokat az appokat ahonnan erkezhet ertesites.

(#1646) Laurh válasza lacora5 (#1645) üzenetére


Laurh
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat, megoldódott. :R

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1647) vicces1 válasza Chaser (#1644) üzenetére


vicces1
aktív tag

"Nem szokásom teóriákat kitalálni. "

(Most ismételten az csináltad) ;]

Szigorú kereskedelmi szabályozás van a webshop kereskedésekben is, ha egy terméket az eladó által feltüntetett áron megvásárolsz (előre kifizeted) akkor azt maradéktalanul követelheted azon az áron. Semmilyen indokkal nem állhat el ettől az eladó!
Másik pedig, hogy nem érdeke, hogy végérvényesen lejárassa magát a saját célvásárlói előtt.

Ja és sz@r dolog vitázni a tényekkel is! ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1648) Chaser válasza vicces1 (#1647) üzenetére


Chaser
titán

Nem, ezek szimpla tények. Sz@r dolog a matek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1649) Chaser válasza vicces1 (#1647) üzenetére


Chaser
titán

Persze követelheted. Ő meg azt mondja nincs. Kb ennyi. Fizikai boltba ha besétálsz, és ki van rakva 100k-s vga 10k-s címkével oda kell adniuk, nem tudják ráfogni hogy nincs. Webshop azt mondja sorry, nem jött össze. Pénzedet visszaadom, nem károsítottalak meg. Lesz valós szállítmány x pénzért, abból lehet venni. Lejáratás meg olyan dolog, ez nem feltétlen olyan dolog. Meg nyilván itteni körülmények közt nem ezres vásárlói mennyiségről beszélünk ennéla telefonnál, max 50-100 embert érinthet de lehet annyit se. Mert aki benne van a témában az kinnről rendel, aki nincs az meg ilyet látatlanban nem feltétlen rendel be itthonról sem.
Továbbra is, fentebbiek nem a boltra vonatkoznak. Szimpla matek volt, ami alapján az ajánlatuk lehetetlen a valós termékeik árához képest és az mi5 jelenlegi kinti preorder árához képest. A számok ritkán hazudnak, ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1650) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Valaki próbálkozott itt már Xposed telepítésével? [link] Az lenne a kérdés, hogy simán felmegy rá vagy kell vele valamit haxolni?
Fejlesztői rom van a telefonomon elvileg kell neki custom recovery, de ha jól tudom a fejlesztői tartalmazza. Másik kérdésem pedig az lenne, hogy root jogot miképp lehet adni alkalmazásoknak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.