Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) janakbacsi


janakbacsi
őstag

sziasztok! én is rendeltem egy ilyen készüléket a spemall-tól. biztos hogy zárt bootloader-el fog érkezni?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#1952) mate1396 válasza trialboj (#1948) üzenetére


mate1396
tag

NFC nincs benne szóval az természetes, hogy nem működik de a Accelerometer, Proximity, LIght szenzornak mennie kellene. Lehet szoftveres gond csak azt egyszerű orvosolni, de az is lehet hogy hardveres. Annyira nem értek hozzá én se de egy frissítéssel megpróbálkoznék,nem tart semeddig és hátha jó lesz, összefoglalóban benne van minden mit hogyan kell. Nekem 6.3.24 -es fejlesztői van fenn tökéletesen teszi a dolgát :)

[ Szerkesztve ]

(#1953) enginev3.0 válasza pampika (#1950) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ts alatt snapdragon kamera az egyik legjobb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1954) _Moriarty_ válasza trialboj (#1948) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Nekem egyszer volt gondom egy nem működő proximity szenzorral (nem ezzel a telefonnal), visszavittem Telekomhoz, kipróbálták, csere lett belőle. Ebből azt gondolom, hogy inkább hardveres a gond.
Bár egy másik rommal azért kipróbálnám.

Most jut eszembe, azzal a telefonnal 3 napon belül voltam, azért cserélték inkább azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#1955) pampika válasza enginev3.0 (#1953) üzenetére


pampika
őstag

hmm, most esett le, h az jött alapból a rommal :D
mert épp írni akartam, hogy a xda alapján kissé macerás felrakni, de legalább többeknek nem működik :C

no, akkor majd kipróbálom

(#1956) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Csak egy kis érdekesség tegnapról:

Csajnak az iphone 6s-osa semmit nem tudott kezdeni ezzel a helyzettel.. Hiába HDR meg stb.. Vagy az alja lett sötét és az égbolt szép, vagy pedig az égbolt égett be és az alja lett látható.
Úgyhogy Én teljesen megvagyok elégedve a kamerával!

Szerk: Nem megy nekem ez a képfeltöltés soha. :W
Szerk4: Csak sikerült talán :D

[ Szerkesztve ]

(#1957) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#1956) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Itt van még pár kép :)

[ Szerkesztve ]

(#1958) Prt50


Prt50
csendes tag

Van egy miui 7.1 stabil rendszer ezt rootolni szeretném ez megoldható a mi recuvreyből,hogy aztán Twrp és a magyar rom felkerüljön rá ?

(#1959) pampika válasza Atomgeszi (#1956) üzenetére


pampika
őstag

+1
Én is ezt mondom már egy ideje, hogy simán vállalható képeket gyárt a telefon egy rendes appal. Az alap miui kamerával lövöldöztem végig egy hétvégi kirándulást, mert a szakadó esőben nem volt szívem elővenni a dslr-t. És engem lepett meg a legjobban, de gépen visszanézve nem volt velük semmi komolyabb baj. Pedig esőben, rossz fényviszonyok mellett kellett vmit alkotni.

(#1960) Atomgeszi válasza pampika (#1959) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem a frissítések óta egyre jobb képet csinál a kamera.. De lehet csak bebeszélem magamnak, mert nagyon szeretem a telefonom. De ez mindegy is, lényeg, hogy a gazda elégedett legyen a telefonnal.
Azért 4S kamerára meg Mi5-re kíváncsi leszek majd :)

(#1961) Atek000


Atek000
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Az MI4s-ben ugyan ez a kamera van, napok óta ezeket az infokat olvasgatom a kamerákról. :-)

Huawei p10 Dazzling Blue / Lenovo MiiX 510

(#1962) Drenadar válasza Atek000 (#1961) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem vállalható a cam, mondjuk én nem sűrűn fotózok :-D

(#1963) enginev3.0 válasza Atek000 (#1961) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak a szoftver lehet más, ami sokat számit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1964) gghrtz


gghrtz
őstag

Nekem az uj 0402-es CM rommal gyorsabban merul a telo sajna. :(

(#1965) pampika válasza gghrtz (#1964) üzenetére


pampika
őstag

én a március végi rommal vagyok még és nekem is kissé hektikus az akksi kezelése.
reggel leveszem töltőről, pici index, levelek, napközben levelek szinkronizálnak és néha délre 80%-on vagyok. máskor meg 90-95-ön marad.
de az akksi diagrammon is látszik, h nem fut semmi, mégis néha rohamosan merül, máskor meg alig van esése a grafikonnak: [link]
meg néha fogja magát és lekapcsolja pl. a photos-ban a szinkronizálást magától. én meg csak lesek, h miért?! meg kivesz sync-ből mappákat :W

szóval ezért kicsit gondolkodom, h újra megnézzem a xiaomieu romot :U

[ Szerkesztve ]

(#1966) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok gondolkodom készülék vásárlásán szerintetek telekomos előfizetéssel b20 hiánya mennyire problémás pesten,pest környékén mozgom egy évben két három hét nyaralás vidéken? Köszi.

(#1967) Sziahomi válasza trouble (#1966) üzenetére


Sziahomi
tag

Tudsz majd vele telefonálni mindenhol :)

(#1968) trouble válasza Sziahomi (#1967) üzenetére


trouble
senior tag

Nehéz lenne vitatkozni ezzel :))
És a többi ?

(#1969) enginev3.0 válasza trouble (#1966) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem nincs vele gondom, 3G-n is gyors, de pesten általában 4g van, még nálunk vidéken is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1970) #31631410 válasza enginev3.0 (#1969) üzenetére


#31631410
törölt tag

sziasztok. úgy néz ki,tudnék venni egy ilyen jkészüléket,bontatlan kinából rendeltet.. az lenne a kérdésem-semennyire sem értek a telefonokhoz,h kibontva,beletéve a simeket ugyan úgy használhatom,mint egy itthon vásárolt készüléknél? play,magyar nyelv... benne van alapból? mert ha szoftveresen piszkálni kell,akkor nem fogom tudni..... előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#1971) eduba válasza #31631410 (#1970) üzenetére


eduba
aktív tag

Sem Play, sem pedig magyar nyelv nincs benne alapból.

(#1972) #31631410 válasza eduba (#1971) üzenetére


#31631410
törölt tag

köszi szépen a választ.. akkor egy hozzáértőnek rá kell tennie,és azt követően már használhatom/két évre tervezek/,s saját magam frissíthetem.....?

(#1973) jilian válasza #31631410 (#1972) üzenetére


jilian
addikt

Segítünk.
Nem kell nagy tudás.
Vedd meg nyugodtan.

(#1974) Disque válasza jilian (#1973) üzenetére


Disque
aktív tag

Azért ha zárt bootloaderes akkor nem biztos, hogy egyszerű lesz.

(#1975) #31631410 válasza jilian (#1973) üzenetére


#31631410
törölt tag

köszönöm....
akitől veszem,azt mondja bontatlan,de előttem kibontás után ráteszi a magyar rom-ot...
utána,ha vmi gebasz lesz a telólal,be leszek majd szarva...mivel tök hülye vagyok hozzá...viszont annyira tetszik a telefon....na meg 65.-ért adná... kínai vétel.. ha a xiaomi shop nál venném-kva drágán-az is ugyan ez a telefon lenne a srác szerint,csak nekem nincs garanciám/vagyis kinai/.....most megyek érte mindjárt...eddig samsungjaim voltak,vétel után bekapcsoltam őket,majd amikor a teló jelzett,frissítettem őket..ennyit értek hozzájuk... és ettől is ezt várnám.. hozzáteszem,h elég egyszerű felhasználó vagyok,semmi extrát nem szoktam művelni a telefonjaimmal....

(#1976) jilian válasza #31631410 (#1975) üzenetére


jilian
addikt

Ha előtted ráteszi a magyar romot (MIUIHU) akkor már nyert ügyed van...
Töltsd le az antutut, ott meg tudod nézni mi van a kezedben (specifikációk), esetleg le is futtathatod.

[ Szerkesztve ]

(#1977) #31631410 válasza jilian (#1976) üzenetére


#31631410
törölt tag

rendben,köszi a választ...itt is..

(#1978) Emberke83


Emberke83
csendes tag

Én is beneveztem egy ilyen készülékre, de dilemmában vagyok melyik romot rakjam fel.
Nem fontos a magyar nyelv, sőt angolul szeretném használni a telefont, de nem szeretném ha tele lenne szórva kínai appokkal. Mindenképp valami MIUI variánst akarok, de a stabilitás és a hibamentesség a legfontosabb. Nem szeretnék hetente frissíteni, aztán várni a javítást, szóval valami stabil kiadásra gondoltam. A jó fényképek készítése is fontos szempont.
Mit ajánlotok?

(#1979) enginev3.0 válasza Emberke83 (#1978) üzenetére


enginev3.0
félisten

Stabil, angol magyar

https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995310130

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1980) pampika


pampika
őstag

Kicsit meguntam a 'ts cm 13' 1 napos akksi idejét (~1,5-2 óra SOT) és feldobtam a legutolsó xiaomi eu dev romot.
Hát beszabehu...
Akksiban a különbség ég és föld (legalább is nálam).

Szombat reggel ment fel, ~100 progi feltelepítése vitt el mindössze 20% akksit.
Tegnap egész nap a telefonra voltam utalva, végig lte, jó fél óra spotify, maps, chrome-mal böngészés, beállításokkal játszás, 10-15 fénykép, ~fél óra telefonálás. Este 5%-on raktam töltőre 4:40-es SOT-tal :Y

Szóval ma megy majd a 'mindennapi használat' típusú használás, de sztem a 2 napot újra lazán fogja hozni.

(#1981) NB2 válasza eduba (#1971) üzenetére


NB2
aktív tag

Spemallról rendelt Xiaomi MI4C, kártya berakás, wifi után 1 órán át lefrissítette magát és hipp-hopp magyar lett!

(#1982) eduba válasza NB2 (#1981) üzenetére


eduba
aktív tag

Ez jó hír.
Milyen szoftver ment fel rá?

(#1983) NB2 válasza eduba (#1982) üzenetére


NB2
aktív tag

MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.3.24 fejlesztői

(remélem erre gondoltál)

(#1984) eduba válasza NB2 (#1983) üzenetére


eduba
aktív tag

Igen, köszi.

(#1985) Emberke83 válasza enginev3.0 (#1979) üzenetére


Emberke83
csendes tag

Köszi! Akkor ezzel fogok először próbálkozni.

NB2: Mennyi idő alatt érkezett meg? Milyen töltőt kaptál hozzá (US/EU)? Nyitott a bootloadere?

(#1986) NB2 válasza Emberke83 (#1985) üzenetére


NB2
aktív tag

Márc21-i rendelés,április 1 a kézben (közben ugye húsvét, brüsszeli merénylet utáni hajcihő) Kína-Párizs majd onnan Ausztria 9 nap volt, onnan lett gyors a dolog
kaptam egy ilyet külön csomagolva hozzá: http://p1.vatera.hu/photos/8a/8b/cd48_1_100.jpg
A nyitott bootloadert hogyan tudom megnézni? Bocs,de hülye vok hozzá.

(#1987) gghrtz


gghrtz
őstag

En is visszaraktam a miui-t cm13-rol. Uzemido jobb, es ugy tunik a gyari kamera appban sokat javitottak a fokuszon.

(#1988) pampika válasza gghrtz (#1987) üzenetére


pampika
őstag

üzemidő nálam ugyanilyen váltással konkrétan kétszeres SOT és a szűk 1,5 nap helyett laza 2 nap készenlét.
a gyári fényképező sztem zseniális továbbra is.
cm alatt pl. a google camera 100-ból egyszer ha tudott értékelhető képet csinálni. nem jót, hanem egyáltalán értékelhetőt. nem tudom, mi lehet ott a gond, de a miui kamera agyba-főbe veri, az biztos :)

(#1989) mgTerminator


mgTerminator
veterán

A mostani multi romokban nincs root, valaki tudna adni egy zip-es telepítőt?

(#1990) pampika válasza mgTerminator (#1989) üzenetére


pampika
őstag

A heti rom mellé mindig belinkelik :)

(#1991) lacora5


lacora5
tag

Én is visszatértem CM-ről MIUI-ra. Már nem emlékszem miért is volt ez régebben is, de a TitaniumBackup 0%-on áll, pedig a legutóbb belinkelt SuperSU-val engedélyt adtam neki. Erre mi is volt a megoldás?

(#1992) NB2


NB2
aktív tag

Nézegetem az ibuygou.com-on a protektorokat. Melyiket érdemes az üveget, vagy a fóliát? Illetve jobban járok gondolom itt is az EU-Direct rendeléssel?

(eredeti fólia nagyon jó volt rajta, csak a közepén volt egy kínai hablaty, ami kitakarta a lényeges részt:) )

(#1993) pampika válasza lacora5 (#1991) üzenetére


pampika
őstag

Nem használtam mert a titaniumot, de a telepített appok / titánium/ legalján permissions, ott nézd meg, hátha nem kapott meg vmi engedélyt. Néha érdekes dolgok tudnak itt lenni (pl. 3rd party naptár profi alapból letiltva a naptár sync-ről, meg ilyenek, szal egy tipp)

(#1994) lacora5 válasza pampika (#1993) üzenetére


lacora5
tag

2.46-os SuperSU kellett neki, nem értem miért nem indult meg a legújabbal, de a lényeg, hogy megvan.

(#1995) _Moriarty_ válasza NB2 (#1992) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Én az üveget javasolnám, elviekben véd a törés ellen is valamennyire. Sokkal könnyebb feltenni is.
Eu-s rendelés esetén max. hamarabb megjön, cserébe gondolom drágább.

(#1996) lacora5 válasza lacora5 (#1994) üzenetére


lacora5
tag

most kiirta, hogy a su binarist frissiteni kell. Meg is tettem twrpbol a legujabbra, de mintha nem is lenne mar rajta supersu, ikonja is eltunt, rootokat sem adja meg

(#1997) NB2 válasza _Moriarty_ (#1995) üzenetére


NB2
aktív tag

Műanyag tokot rendeltem, csak a képernyő koszolódik hamar, az a fólia nagyon jó volt ami gyárilag rajta volt, ezért is hajlanék a fóliára. Nem tudom most elképzelni, hogy mennyire vékony az az üveg:) Ha jól értettem a fólia rárakható tok mellett is, az üveg is?

(#1998) Atomgeszi válasza NB2 (#1997) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, tok mellett is, mivel az üveg nem megy ki a szélekig, hanem 1-2 mm-rel beljebb van. Ezáltal nehéz "pont" középre tenni teljesen.

(#1999) enginev3.0 válasza NB2 (#1997) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sokkal jobb az üveg, munkatárs telefonját mostanában védte meg az esesnel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2000) Drenadar


Drenadar
veterán

sziasztok!

xiaomi power bankokkal kapcsolatban van tapasztalat? megérheti a 20000mAH-es?
ezek már tudják a QC-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.