Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Thumas válasza jety91 (#2954) üzenetére


Thumas
tag

Köszi neked is SirRasor.
Annyi hogy az engedélyeknél gondolom a háttérben indítás lenne de az mindenhol aktív. Nem akarok túl lustának tűnni tudom hogy az vagyok de egy linket tudnátok dobni arról hogy most végül is hol csekkoljam a legújabb romokat hogy ha erre a vagyula félére szeretnék felpakolni? Ami nem miui.hu-s?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#3002) Ausztenit


Ausztenit
csendes tag

Bíztassatok meg légyszíves, hogy lesz még jobb pár töltési ciklus után az akksi!
1:35 SOT, reggel vettem le a töltőről, alig használtam, adatkapcsolat kikapcsolva, CM13 és már csak 40% ...

Ez messze van a 4 órától...

(#3003) Thumas válasza Thumas (#3001) üzenetére


Thumas
tag

Jó a romos részt megtaláltam :))

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#3004) SirRasor válasza Ausztenit (#3000) üzenetére


SirRasor
őstag

3 órás SOT úgy, hogy 35%-on vagyok és kb. most laktam be a romot, szóval elég sok telepítgetés meg tesztelés ment ezalatt. Ezalapján a 4-5 órás SOT lesz a normális, vagy 3 órás SOT olyan 4-5 napos használattal.
(Mi4 is kb. így alakult)

Make Love not war!

(#3005) Drenadar válasza SirRasor (#3004) üzenetére


Drenadar
veterán

SOT? honnan látjátok?

(#3006) jety91 válasza Ausztenit (#3000) üzenetére


jety91
őstag

Kell 4-5 ciklus mire beáll az akksi, nyugi :) Nem jól jelzi a százalékot sem először, azért érzed furcsának egyébként.

(#3007) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nekem elvileg holnap megjön a kicsike! Őszintén szólva kicsit izgulok jó választás volt-e. :B Mármint nem ismerem a Xiaomi-t.

Sic Parvis Magna

(#3008) Drenadar válasza 30z.Samu (#3007) üzenetére


Drenadar
veterán

Nyugi a xiaomiban nem lehet nagyon csalódni. Nem a gagyi olcsó kínai érzete van. Ha meg abban csalódsz hogy kevés a 2 giga ram akkor az nem a xiaomi hibája...

(#3009) Gargo96


Gargo96
csendes újonc

Olyan problémám lenne hogy a tegnap vett mi 4c telefonomat újra akartam indítani de kikapcsolt és nem képes bekapcsolni, hiába próbálom fekete képernyő. Ezzel lehet valamit kezdeni vagy küldjem vissza az eustocknak?

(#3010) Drenadar válasza Gargo96 (#3009) üzenetére


Drenadar
veterán

Előtte csináltál vele valamit? Dugd fel töltőre hátha csak...

(#3011) Gargo96


Gargo96
csendes újonc

Telepitettem ra alkalmazást, aztán hagytam feltoltodni kb 95%ig. Reggel gondoltam ujrainditom es onnantól nem képes bekapcsolni.

(#3012) 30z.Samu válasza Drenadar (#3008) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mivel nem hardcore használatra kell, így nem hiszem, hogy kevés lesz. Igazából Facebook, Messenger, Spotify, Térkép, Viber. Kb ezekre használom. Meg fényképezgetek vele. De láttam, hogy azért játszogatni is lehetne vele, de nálam az nem létszűkség. PC az etalon.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3013) Gargo96 válasza Drenadar (#3010) üzenetére


Gargo96
csendes újonc

Felraktam poeer bankta kicsit utána próbáltam es most elindult, köszi

(#3014) Drenadar válasza Gargo96 (#3011) üzenetére


Drenadar
veterán

Recoveryben elindul? Egyszerre power gomb és hangerő le. Vagy fel?

Amúgy valami ott akkor is furcsa. Az este nem kellett volna lemerülni. Újra indítani meg felesleges, persze pár havonta megtehető de ne naponta.

[ Szerkesztve ]

(#3015) DG790401


DG790401
tag

Kedves fórumozók, akkor ha jól èrtem inkább egy mi4c mint egy Redmi 3 vagy 3 pro. A 2-3 gb az erősebb soc miatt a mi4 c mellett szól? A dilemma tehát Redmi 3 a vagy pro kontra mi4c

(#3016) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én még annyit kérdeznék, hogy a frissítés mennyire egy a Xiaomi-éknál. Elvileg 5.0-val fog érkezni a telefon. Van rá esély, hogy megkapja a 6.0-t? A 7-et meg se merem kérdezni... :D Bár az 5.0-t is dicsérik, nem életbe vágó a dolog.

Sic Parvis Magna

(#3017) XtremLor válasza DG790401 (#3015) üzenetére


XtremLor
őstag

A redmi ket dologban jobb uzemido, bovithetoseg, az mi4s-nel ott mar a masodik kiesik, de a 2slotnak is bucsut inthetsz.

30z.Samu: Minden heten jon frissites miui-ra, 6 is igen csak fog jonni ra, de jelenleg is van cm13 ami mar arra epul, es hibatlannak mondanam, vagyis en eddig nem botlottam bele semmibe.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3018) SirRasor válasza DG790401 (#3015) üzenetére


SirRasor
őstag

Picit olvass visszább, pont volt róla szó.
Röviden egyértelműen mi4c, ha a kisebb akksi nem gond.

Make Love not war!

(#3019) 30z.Samu válasza XtremLor (#3017) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm! :R

Sic Parvis Magna

(#3020) DG790401


DG790401
tag

Tok ès kijelzővèdő fólia hol szerezhető be jó áron?

(#3021) alex89


alex89
senior tag

üdv!
Tegnap óta én is tulajdonosa vagyok egy ilyen ketyerének, ismerkedünk még, de elsőre egy számomra elég zavaró hibára lettem figyelmes. A facebook chat "fejek" meg nem nyitásának problémáját már megoldottam a felugró ablakok engedélyezésével, viszont amint nyomok egy "vissza" gombot vagy lezárom a kijelzőt egy beszélgetés közben akkor eltűnik a kis ikon, pedig ugye pont az lenne a lényege, hogy ott marad minden felület "előtt". Van esetleg megoldás a problémára vagy egyszerűen ez ilyen? köszi

(#3020) DG790401 Ha nem sürgős akkor szerintem ebay/Ali. Én most rendeltem kb 400ft-ért 2.5D edzett üveget

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#3022) lacora5


lacora5
tag

CM-hez idojarasszolgáltatónak mit ajánlotok felvenni? melyik lehet a legpontosabb?

(#3023) SirRasor válasza eustock (#2912) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem hagy nyugodni, és nem akar megjönni a bl-nyitókód:
Egyébként ezt hogy csináljátok?
Nyitott bl-el érkezik hozzátok is, vagy ti nyitjátok? Egyesével mentek végig a telefonokon, vagy lehet "imagelni", mint pl: PC-nél az acronissel?

Make Love not war!

(#3024) Drenadar válasza alex89 (#3021) üzenetére


Drenadar
veterán

Azok a fejek csak engem idegesítenek akkor? :-D én mindig kikapcsolom...

(#3025) rasky válasza SirRasor (#3023) üzenetére


rasky
senior tag

Én így nyitottam: (leírás: miui.hu oldalról)

Felkészülés - Előfeltételek:

[0]csinálj BACKUP-ot a telódról!!!
[1]Mi4C telefon
[2]ADB driver csomag telepítése:
https://mega.nz/#!X4dSEIAT!uY3vRBfXByZBysMCBByUrPtyEaxVbJnGsKnTwKDsRnI

[3]Qualcomm Win driverek telepítése.

32bit: https://mega.nz/#!Ko1BRCRS!PcQepjyvM40gKHUmM9ykyItw13dYrOhLkZIYp0hZkTg

64bit: https://mega.nz/#!Xs1iBYiR!gAlBltQW_M8aA83MLHa-V6zV5oFQvLm-p2_OxWEWV_E

Telepítéskor a WWAN driver telepítést válasszátok!

[4]MiFlash program telepítése
http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe

[5]Mi4C 6.1.7 CN ROM letöltése és egy szimpatikus mappába történő kicsomagolása
http://goo.gl/zC9fMy

[6]Friss TWRP 3.0.2_Libra.img(Mi4C verzió) letöltése, egy számodra szimpatikus könyvtárába.
Nevezd át a fájl nevét "twrp.img"-re
https://dl.twrp.me/libra/twrp-3.0.2-0-libra.img

Minden itt leírt telepítést végezz el és utána indítsd újra a windowsod!
Telefonodon aktiváld az USB Debbug módot a developer menuben!

Unlock process:

[1]Indítsd el a telefonod FASTBOOT módban (nyomd le a Power + HANGERŐ LE gombot 8mp-ig)

[2]USB-n keresztül csatlakoztasd a készülékedet a PC-dhez. Várd meg amíg a driverek települnek

[3]lépj be windows parancssorba (Start menu cmd parancs)

[4]parancssorba írd be: "fastboot oem edl" - ekkor a telefon emergency recovery státuszba kerül. NO Panic a teló képernyője direkt sötétedett el NE BABRÁLD,NE HÚZD LE

[5]Indítsd el a MiFlash programot: Nyomj a REFRESH gombra. Egy COM port sorban megjelenik a telód. Nyomj a BROWSE Gombra és a kitömörített 6.1.7-es ROM Mappájából válaszd ki az "IMAGE" mappát.
Nyomj a FLASH Gombra és várd meg amíg a program ki nem írja, hogy "Sucessfull". Két perc alatt végez

[6]A sikeres flash után nyomd a PWR gombot ~8mp-ig, hogy a teló elinduljon,ez után kb 5 percig telepíti majd a ROM-ot, addig ne kapcsold ki, se be, várj türelmesen

[7]Teló első OS-be lépése után azonnal lépj be FASTBOOT módba (Power + Vol Down gomb 8mp)!

[8]lépj be windows parancssorba (Start menu cmd parancs)

[9]írd be "fastboot oem unlock", majd írd be "fastboot oem device-info" parancsokat. Ekkor Device Unlocked sorban: true értéket kell, hogy láss!!

Gratulálok sikeresen UNLOCK-oltad a Bootloadered!

(#3026) dvogabi válasza lacora5 (#3022) üzenetére


dvogabi
tag

Neked megy az időjárás szolgáltatás...meg másnak?
Mert én hiába töltök le, nem rakja be?Tud valaki megoldást vagy csak nálam van a hiba?

(#3027) jety91 válasza dvogabi (#3026) üzenetére


jety91
őstag

Frisstes ota bugos, eddig ment.

(#3028) dvogabi válasza jety91 (#3027) üzenetére


dvogabi
tag

Köszi.
Közben találtam egyet, amit felvesz méghozzá a Yahoo-t, nem biztos hogy ez a legjobb mo-ra. :)

(#3029) forzaroma


forzaroma
tag

Sziasztok!
Ma kaptam meg a telefont, rácsatlakozom a wifi-re ,az ikon is ott van felül de semmi reakció, a play sem csatlakozik, azt írja ki egy kb 1 perces ellenőrzés után h "sikertelen bejelentkezés, nem lehet megbízható kapcsolatot létesíteni a szerrverrel..." Mit kell átállítanom vajon,van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#3030) szabos


szabos
tag

Sziasztok!

Iránytűt hogyan lehet újrakalibrálni?

Köszi

Megvan!
Megrázom a telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#3031) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!
Régóta szemezek már ezzel a telefonnal, viszont eddig tökéletesen megvoltam a Nexus 4-emmel, de lassan ideje lenne leváltani.
Első kérdésem, megéri-e azt a +20 ezres költséget a 3/32 verzió? Értem ezalatt, hogy pl nekem elég a 2 giga ram a mostaniba is, hellyel-közzel a 16 giga tárhely is, de nincs jobban optimalizálva a rendszer a nagyobb modellre, nincsenek-e így a rendszernek ramkezelési gondjai?
Milyen típushibái vannak a telefonnak? Mire kell odafigyelni vásárláskor?
Mindegy, hogy honnan rendelem? (értem ezalatt, hogy pl ebay-en elég olcsó még a 32 gigás verzió is, de pl nincs olyan, hogy bizonyos magyar hálózatokra nem megy fel, szarakodik a térerő, más rom/más nyelvű rom van rajta, ilyenek...)
Stabil a CM13, napi szinten használható ugye? Kifejezetten rühellem a miui romot, azonnal cserélném :((( Nézegettem az összefoglalót, bár angol nyelvtudás híján még nem barátkoztam vele, de ugye itt is úgy megy a bl nyitás, hogy parancssorba 1-2 sor, aztán kész...? :U

Bocsi ha sok kérdés már volt meg nagyon általános, de ez lenne az első kínai gyártótól származó (/külföldről rendelős) telefonom, így előbb inkább kérdezek, mind cselekszem :B

u.i: Ilyet vagy esetleg hasonlót próbált már valaki? Baromi jól néz ki, csak kiváncsi lennék hogy mennyire lehet nehéz leszedni az eredeti hátlapot (bár állítólag nem vészes), és hogy az új utána biztosan pontosan illeszkedik-e.

(#3032) SirRasor válasza rasky (#3025) üzenetére


SirRasor
őstag

Ezt is próbáltam már, de nem jó :(
[5] pontnál elkezdeném flashelni és azt írja ki, hogy error - locked bootloader vagy valami ilyesmit.
Mindenesetre köszi :)

Ja már emlékszem pontosan: "fastboot oem edl" paranccsal elmegy aludni a telefon és ennyi. Ezután NEM tudja felébreszteni a miflash. Matt helyzet. Aztán manuálisan bekapcsolom és elindítom a flashelést; akkor írja ki a fentieket.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#3033) SirRasor válasza rasky (#3025) üzenetére


SirRasor
őstag

Hát nembeszoptam? (már bocsánat)
Leellenőriztem mindent, és az USB debugging nem volt bekapcsolva :W
Öregszem :DDD
Viszont a kábel meg bent van a munkahelyen hogy a nyavaja esne rá. Na ilyenkor nem jó a modern kábel; szerintem rendelek is hozzá gyorsan egy átalakítót :)

Köszi még1x, szerintem így már menni fog.

Make Love not war!

(#3034) jety91 válasza Zsírkrétamen (#3031) üzenetére


jety91
őstag

Én megbízható forrásokból venném (összefoglaló). Tárhely, RAM-ban különbözik a 2 verzió csak, így ezt neked kell tudni, hogy mire használnád a telefont. Én január óta használom a CM13-at, ~1,5 hónapja talán ha 2x volt hot reboot-om, de az is csak este töltőre dugás után. Ettől eltekintve minden reccenésmentesem fut, és hamarosan várható a Nougat alapú CM is :K

(#3035) Lacusch69 válasza forzaroma (#3029) üzenetére


Lacusch69
tag

Láma kérdés, de a wifi jelszavát jól írtad? Beállítottad a gmail fiókodat?
Én nagyon ritkán cserélek telefont, és már mind a kettőt beszoptam... :)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#3036) Zsírkrétamen válasza jety91 (#3034) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Oké, bár azok jóval drágábbak, de hátha majd kifogok egyet olcsóbban :K
Azt tudom, de láttam már olyan telefont, amiből volt 2 giga és 3 giga ramos verzió is, viszont a gyártó a 3 giga ramosra optimalizált, azért a kettes szinte használhatatlan volt, folyton betelt, szarul volt optimalizálva. Ezért kérdeztem, hogy itt nincs-e ilyen probléma, ugyan olyan jó-e a 2 gigás verzió is. Mert, nekem eddig pl elég volt, mert jól optimalizált a rendszer.
Az nem vészes, akkor simán vállalható. Viszont ez a hot reboot újdonság. Mi ez, vagy miért? SOD-os kifagyások ugye nem jellemzőek a cm-el?

(#3037) szabos


szabos
tag

Sziasztok!

Touch probléma mennyire jellemző ezeknél a készülékeknél? Gépelésnél van, hogy betű marad ki, jobb és bal felső sarkokban lévő ikonok nem mindig érzékelnek( beállítások menüben vissza nyíl és bal felső kis fogaskerék).

(#3038) elmo válasza szabos (#3037) üzenetére


elmo
aktív tag

Semennyire, ha odafigyelsz, amikor gépelsz. :K

(#3039) Drenadar válasza Zsírkrétamen (#3036) üzenetére


Drenadar
veterán

Nagyon vigyázz mert hamisítják eléggé a xiaomi termékeket! Inkább vedd biztos forrásból kicsit drágábban mint hogy egy hamis tegnap telefont kapj.

(#3040) szabos válasza elmo (#3038) üzenetére


szabos
tag

Félreértés, nem rossz betűt ütök, le hanem kimarad.

(#3041) szabos válasza Drenadar (#3039) üzenetére


szabos
tag

Eustock -os vásárlás volt.

(#3042) Drenadar válasza szabos (#3040) üzenetére


Drenadar
veterán

Én nem tapasztaltam ilyet, de gondolom Bill függő is.

(#3043) lacora5 válasza szabos (#3040) üzenetére


lacora5
tag

nálam akkor volt ilyen, amikor már ideje volt fóliát váltanom a kijelzőn.

(#3044) kircsi21 válasza Lacusch69 (#3035) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Nekem dettó ugyanez van, én is tegnap kaptam (eustock) és ugyanígy nem akarja az igazságot a Google Play-jel... Remek kérdés a gmail fiók beállítása, mert az ugyanúgy nem megy, nyilván emiatt nem akarja a Play-t sem nyitni. Wifi megy szépen, lehet böngészni is.

Csak félve kérdezem, de az ugye nem gond, ha nincs SIM a gépben? Mert egyelőre nincs, de nem igazán értem mi köze lenne a kettőnek egymáshoz.

Egy jó ötlet nekem is jól jönne, előre is köszönöm!

(#3045) Drenadar válasza lacora5 (#3043) üzenetére


Drenadar
veterán

Tempered glass hatékonyabb és időtállobb érdemes azt használni inkább a fólia helyett

(#3046) SirRasor


SirRasor
őstag

Köszi mindenkinek, sikerült a bl-nyitás okosban és már fent van a legújabb eu-s rom :)

Make Love not war!

(#3047) kelzsoca válasza kircsi21 (#3044) üzenetére


kelzsoca
félisten

az ugye nem gond, ha nincs SIM a gépben? Mert egyelőre nincs, de nem igazán értem mi köze lenne a kettőnek egymáshoz.

A Meizu készülékek például SIM nélkül hasonló tüneteket produkálnak, mint érdekesség írom.

https://vertigostore.eu

(#3048) Drenadar válasza kircsi21 (#3044) üzenetére


Drenadar
veterán

És nagyon lehetetlen lenne bele tenni egy sim kártyát?

(#3049) kircsi21 válasza Drenadar (#3048) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Jah, jó a kérdés :) Egyelőre sajnos kicsit bonyolult... Nem az enyém a készülék, akié lesz, annak meg csak 1 hét múva lesz kézben a SIM-je. Az én kártyámat meg át nem szabom emiatt mikrora. Van a családban Meizu is, abban meg nano SIM van, ehh.... Meg van egy régi SIM, ami másik telefonban azt írja, hogy nem regisztrált, na azzal nem hiszem, hogy előrébb lennék, de majd belefaragom, hátha.
Csak fura, mert van olyan androidos tabletünk, ami lehetne telefon is, de még soha nem volt benne SIM és vígan pörgeti a Play-t. Mondjuk az nem MIUI-s.

(#3050) Drenadar válasza kircsi21 (#3049) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát akkor próbálkozni kell mert szerintem is működnie kellene.

Törölni a WiFi adatait, esetleg olyan hálózatra csatlakozni amin nincs titkosítás, és ha úgy működik akkor a WiFivel volt gond. Saját telefont kapcsold hotspotba és abból is sok mindent le lehet szűrni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.