Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Az ciki, hogy eltelt egy hónap és különösebben nem piszkáltam meg a telefont? :D Csak mert több Androidos ismerősöm is mondta, hogy Ők általában ROM cserével kezdenek, ha vesznek telefont meg itt is látom, hogy pakolgatjátok rendesen. :)

Sic Parvis Magna

(#4002) darvinya válasza g_g_g (#3760) üzenetére


darvinya
titán

Beállítás -> Engedélyek -> Indítópult -> Messenger automatikus indítása

Akárhogy keresem, de ilyen nincs.

Drenadar

Ha az ilyen egyszerű lenne.
Előző telomnál is kellett pár app, hogy működésre bírja Sony-s dolgokat.
Pl: Zene(walkman), Launcher, Időjárás
Először kellett egy találni egy régebbi verziót ami megeszi a rendszer, aztán Link2SD-vel rendszer app-á tenni.
Ezután manuálisan kicserélni legújabbra (név és jogok megadásával).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4003) Drenadar válasza 30z.Samu (#4001) üzenetére


Drenadar
veterán

Aki pakolgatja össze vissza az nem elégedett... Egyszer kell rá tenni egy jó romot és utána békén hagyni...

(#4004) 30z.Samu válasza Drenadar (#4003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem eddig teljesen jó az is, amivel kaptam. :D Ettől is azt kapom, amit vártam, többet is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#4005) g_g_g válasza darvinya (#4002) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem van :)
Multi 8.0.5.0.

[link]

(#4006) Lacusch69 válasza darvinya (#4002) üzenetére


Lacusch69
tag

Biztonság - engedélyek stb...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#4007) darvinya válasza g_g_g (#4005) üzenetére


darvinya
titán

Ok, még nem azon vagyok.
Közben rátaláltam hasonlóra, viszont hiába állítom arra nem teszi dolgát.
De bezzeg passziászt zárolja. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4008) darvinya


darvinya
titán

Meg van, hogyan kell a Lakattal zárni. :C

Alkalmazás váltoban lefelé húzni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4009) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

Sziasztok!
csengőhangnak beállított mp3-at használ feleségem, de az a problémája, hogy a csengőhang erősödve szólal meg. Nem találtam a hang menüben ehhez kapcsolót, mint az én sonymban. Van erre valami lehetőség?

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#4010) darvinya


darvinya
titán

Egy dolog hiányzik nagyon.még.
Pontosan értesítő redőny/lezárt képernyőn lévő email kis kibontása és 2 műveleti gomb.
Mert most mindig be kell lépni, hogy azokat végre hajtsam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4011) Bl.Gyo. válasza Kisbatyu75 (#4009) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen van erre lehetöség ezt állítani a Mi4c-ben is, csak már nem tudom hol. Alapértelmezetten az emelkedö csengés van beállítva. Egyszer kétszer véletlenül találtam rá erre az opcióra, miközben nyomogattam a telót de nem ezt kerestem.

darvinya
Na az engem is érdekelne hogy hogyan lehet kitenni ezeket. Rossz mikor messenger üzenetnél nem tudok egy instant pillantást vetni az üzenetre, kikell oldanom a telót, belépni a programba stb. Csak felül jelenik meg az ikon hogy jött valami valakitöl.

[ Szerkesztve ]

(#4012) Methionyl


Methionyl
senior tag

Hali, beköszönök én is, tegnap óta boldog tulaj vagyok én is :D egy 6 éves Samu galaxy S-ről váltottam, ég és föld :D
Nagyon buta vagyok ezekhez a ROM-okhoz, verziókhoz, mi melyik a jó..jelenleg:
MIUI verzió: 7.5.4.0 stabil by xiaomi.eu
Android: 5.1.1
Mennyire vészes a helyzetem? Igazából (mint minden telefon az elején) nagyon gyors, semmi lag, semmi bug semmi akadozást nem észleltem eddig. Újabb veziók mitől jobbak? Akksi használat?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4013) Bl.Gyo. válasza Methionyl (#4012) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

6 év után? Nem semmi :) ! Hát igen megérett a váltás ennyi idö után már a 6 éves telók jócskán gynegék a mai dolgokhoz.

A rom-olással kapcsolatba, ha tökéletesen müködik a jelenlegi, és megvagy elégedve, akkor nincs értelme váltani. Az újabb se hoz nagy újdonságot. Én csak azért váltottam mert nekem voltak hibáim az elözövel. :K

[ Szerkesztve ]

(#4014) Methionyl válasza Bl.Gyo. (#4013) üzenetére


Methionyl
senior tag

Szörnyű volt már az utolsó pár hónap vele..eddig nagyon szépen kiszolgált, de pont aznap mikor megrendeltem az újat, este még minden oké, majd reggelre meghülyült és nem költött ergo elkéstem a munkából :D már lelke van :DDD

Akkor okés, ha nem hoz olyan sokat és/vagy nincs olyan hatalmas nagy fícsör amire szükségem lenne akkor marad ez így. Köszi szépen :R

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4015) Louro válasza Methionyl (#4012) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem(!) nem érdemes bajlódni az upgrade-del. Nem hoz olyan egetverő változást.

(Az update még csak-csak megvan gyorsan, de ha nem tetszik, akkor visszaállni nehezen tudsz. Ha a legális utat követed, akkor igényelni kell, hogy unlockolják a bootloader-ed. Hamar megérkezik az sms (nekem 3-4 nap volt. 3-25 napot írnak a honlapon)). Utána meg, ha az unlocker program nem tudja unlockolni, akkor van pár megoldási javaslat. Ha nem válik be, akkor várni kell 6-7 napot, hogy a xiaomi szerveren frissüljenek az adatok.

A féllegális megoldás, hogy a 6-os verzióra vissza downgrade-eled a telefont, majd utána tudsz bootloadert nyitni és bármilyen romot feltenni.

Nem lebeszélni akarlak róla, csak szerintem több nyűg, ha nem jön be a 8-as.

Mess with the best / Die like the rest

(#4016) darvinya válasza Bl.Gyo. (#4011) üzenetére


darvinya
titán

Nálam ott a rövid szöveg, de a gyors művelet nincs.
7-en értesítés menüben alkalmazásonként részletes értesítési lehetőségnél van ilyen külön gomb.

8-as nálad miben volt más a 7-nél?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4017) jety91 válasza Louro (#4015) üzenetére


jety91
őstag

Ha xiaomi.eu-s rom van fent, akkor sztem nyitva van neki BL.

Tényleg nem érdemes bajlódni az upgrade-el ha neked teljesen megfelel. Nem hoz nagy újdonságokat a 8as MIUI, csak kinézetben változott az értesítési sáv, meg belekerült az időjárás, ennyi ami szembetűnő.

[ Szerkesztve ]

(#4018) Louro válasza jety91 (#4017) üzenetére


Louro
őstag

Nekem is 7.5.4.0-es volt. Magyar nyelvű ráadásul. Update-eltem és utána jött a nyüglődés a downgrade-del.

Szóval valahogy becsempészik a multilanguage-et a kínaiba, mikor küldik. De ha nyitva van, akkor irigykedek, de legyen úgy :)

Mess with the best / Die like the rest

(#4019) darvinya válasza jety91 (#4017) üzenetére


darvinya
titán

Ha semmi motor javítás nincs 8-asban, akkor kinézetről nincs valahol Screenshot?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4020) Milestone2 válasza darvinya (#4019) üzenetére


Milestone2
nagyúr

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=303005&highlight=MIUI8%2Bfeatures
16 "új fejlesztés" van benne amit a szem is láthat, most nem találom a linket ami mind a 16-ot bemutatja.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4021) jety91 válasza Milestone2 (#4020) üzenetére


jety91
őstag

Durva, hogy ezek közül egyet sem használtam a 2 hét során míg fen volt :DDD Lehet ezért is nem emlékeztem rájuk nagyon. Second Space nekem nem tűnt újdonságnak, CM-en 12.1 óta van fiókkezelés. Egyedül a long screenshot ami jó dolog, bár nem hiszem hogy valaki sűrűn használná. Számológép egyáltalán benne van a multi-ban? Nekem nem rémlik, hogy találkoztam volna vele.

(#4022) grafnet


grafnet
veterán

Előttem már páran írtak a ROMolással kapcsolatosan.

Upgrade/downgrade ha TWRP van fent, akkor gyakorlatilag max 10 perc és működik az új/régi!
Nem nagy ördöngösség.

Szerintem érdemes váltani/frissíteni még a 7.5.4-et is.
7 vs 8 MIUI Milestone2 linkelte, de azért tényleg jók azok a fícsörök! Legalábbis én szeretem használni.

Az, hogy milyen ROMot használsz, neked kell megtalálni.
Jety91 pl.: CM-et használ, ami egyszerűbb mint a MIUI, kevesebb energiával is elmegy, megcsinálja ugyanazt.

BL: ha multi/MIUIHU van a telón (beszélni madzsar), akkor nyitva van, nem kell vesződni vele, mehet fel bármelyik ROM. (Bármelyik! Pont ezért kell figyelni, mert ha gyárit - kínait - teszel fel, akkor az zárja!)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#4023) darvinya válasza Milestone2 (#4020) üzenetére


darvinya
titán

Igen itt 10-t sorol fel, de ebből, 1-2 ami érdekelne.
1. Bővítet számológép, ami átváltót is tud
2. Folyamatos képernyő mentés

De ezek csak felszín, néha több a motor javítás, mint RatRoad-nál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4024) Milestone2 válasza darvinya (#4023) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem sokkal több motorjavítás van benne, de itt azt mondták, akik mondták hogy nem...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4025) darvinya válasza Milestone2 (#4020) üzenetére


darvinya
titán

Összeomlik a számológép. :(

Tehát más is motor részben.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4026) darvinya válasza Milestone2 (#4024) üzenetére


darvinya
titán

Sejtettem.

Viszont ennyire iOS kinézet nagyon nem jön be, ráadásul kezhetnék előről mindent, amit most semmi kedvem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4027) Methionyl


Methionyl
senior tag

Kösz skacok, a linkelt 12 újítást majd végig futom, de valószínüleg marad ez, hülye vagyok én hozzá hogy up/downgrade-eljek :D
Még csak annyi, hogy eddig hangerő le gomb + bekapcs gomb az a screenshot, de itt nálam..nem működik csak akkor ha lehúzom felül és ott van olyan hogy képernyőkivágó. Valóban nincs már ez a gomb funkció vagy csak balf@sz vagyok ? :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4028) darvinya válasza Methionyl (#4027) üzenetére


darvinya
titán

Működik hangerő le+bekapcs.gomb egyszerre nyomva 1-3mp-ig.
Nálad valami nem stimmel.

grafnet

Nálam hangerő fel+bekapcs.gomb újraindítás, teljesen mikor nyomom.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4029) Milestone2 válasza Methionyl (#4027) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] Na látod, mennyire "szükséged van" a miui8-ra? Ott még egy harmadik új lehetőség is van a képernyőmentésre, egyszerűen a képernyőn 3 ujjadat lefele húzod és megcsinálja a screenshotot... ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4030) Methionyl válasza darvinya (#4028) üzenetére


Methionyl
senior tag

Oké, semmi..user error :D működik..csak nagyon kényelmetlen így..más telefonon ugye a bal oldalon ban a hang, jobb pedig a bekapcs és így hogy 2 külön oldalt voltak, egyszerűbb volt.. :D

@Milestone2: életem első "normális, középkategóriás (az?)" telefonja, f0s0k hogy elbaccom ;]

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4031) grafnet válasza Methionyl (#4027) üzenetére


grafnet
veterán

Vagy Milestone2 javaslata vagy csak gyakorolnod kell. (Nekem is nehezen állt rá az ujjam.)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#4032) grafnet válasza Methionyl (#4030) üzenetére


grafnet
veterán

Középnek közép, szerintem annak is a teteje.
De, erről hamar jönnek majd a hsz-ek.

Még nem sikerült senkinek elb@szni@ úgy, hogy ne lehetett volna vissza csinálni. (Legalábbis a topikban nem reklámozta senki, hogy van egy eladó téglája donornak. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#4033) Milestone2 válasza grafnet (#4032) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja, szerintem is szinte megölhetetlen. HW hiba előbb öli meg, mint egy rutintalan user.

"...Középnek közép, szerintem annak is a teteje..."

;] :P Középföldének nem volt teteje :P ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4034) darvinya


darvinya
titán

Lett egy kis gondom.
Ugye nekem WinXP-m van.
Mikor USB-n rácsatlakoztatom telot, akkor MTP vagy PTP kapcsolódási lehetőség van.
Viszont egyikhez sincs driver WinXP-men.

Hol találok ilyen driver-t?
Mert amit találtam az Univerzális ABD (ami már van), MiFlash.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4035) grafnet válasza darvinya (#4034) üzenetére


grafnet
veterán

XP nincs a támogatott rendszerek között.
Intézőben nem látod?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#4036) darvinya válasza grafnet (#4035) üzenetére


darvinya
titán

Csak HW résznél látom sárga?-lel, de driver hiányában semmit nem tudok vele kezdeni.
Kiírja telepítéskor MI4c, háttértár, stb., driver nincs ami tényleges kommunikációhoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4037) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek. Melyik cm rom stabil most? Köszönöm előre is a gyors segítséget.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4038) Methionyl


Methionyl
senior tag

Úgy érzem sokszor jövök de ha nem gond :B (tudom tudom, googli..:D)

Hogy tudom megnézni, hogy mennyi adatforgalmam volt? Bementem a Biztonság->Adatforgalom és az ott látott szám az csak a Mobilnet vagy Mobilnet+Wifi?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4039) jety91 válasza laci laci (#4037) üzenetére


jety91
őstag

(#4040) grafnet válasza Methionyl (#4038) üzenetére


grafnet
veterán

A "képet" jobbra - balra pöckölöd: vált a kártyák között.
Alul: statisztika ott tudsz váltani wi-fire

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#4041) laci laci válasza jety91 (#4039) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm, láttam banks gapps-ot ajánl, majd fel rakok egy másikat hátha... Az összefoglalóban szereplő xposed jó hozzá ugye?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4042) lacora5 válasza jety91 (#4039) üzenetére


lacora5
tag

hopp, pont kapott is ma egy frissítést

(#4043) Methionyl válasza grafnet (#4040) üzenetére


Methionyl
senior tag

:R Többet se megyek olyan PH topicba ahol televan rakva gif-el :U 50 MB csak úgy elment ma :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#4044) laci laci


laci laci
addikt

Vagy valaki ki próbálta már a nougatot?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#4045) lacora5


lacora5
tag

Chrome-hoz mi a legjobb adblock megoldas CM alá? xposed-hoz nem találtam hirtelen.

(#4046) darvinya válasza lacora5 (#4045) üzenetére


darvinya
titán

Free Adblocker Play áruház

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4047) gulupeti válasza Methionyl (#4043) üzenetére


gulupeti
senior tag

Akkor még spórolósra is vetted, ha az 50 Mb egy napig kitartott. :D Meg lehet oldani pár perc alatt is mindezt, néha, ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#4048) darvinya


darvinya
titán

8-as fw full Wipe tárolót is törli.felrakáskor?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4049) SirRasor


SirRasor
őstag

8-as stable alatt hogy lehet aktiválni a mobilnetet megint?

Bekapcsoltam az adatkapcsolatot és volt mobilnet. Nem tetszett, hogy csomó alkalmazás szívja, ezért letiltottam egy csomó mindent, erre a következő naptól nem működött. Ma engedélyeztem mindent, újraindítottam a telefont, de nincs mobilnet :F

Make Love not war!

(#4050) vikla007 válasza lacora5 (#4045) üzenetére


vikla007
aktív tag

AdAway

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.