Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) thekokii


thekokii
újonc

Sziasztok!

Rendelt mostanában valaki a xiaomiforsale-ről? Valószínűleg már megrendeltem volna a telefont, de látom decemberben megszűnt az utánvét. :(
Azért aggódok picit az előre fizetéssel, mert sokan írnak a fb oldalukra refunddal kapcsolatban és nem szeretnék így járni (sokszor nem kapnak választ). Bár a magyar visszajelzéseket elég pozitívak. :K

Más: használja valaki a Mi 4c-jét on-screen navigációs gombokkal? Ha igen, rendben megoldható a fizikai gombok "eltűntetése" (háttérvilágítás kikapcsolása)? +Ebben az esetben láthatóak a gombok, vagy csak a világítással jelennek meg? :))

(#2652) mpierre


mpierre
veterán

Mi4s tulajoknak - akik a ferencvárosi boltból vásárolnak - romcsere: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2653) enginev3.0 válasza thekokii (#2651) üzenetére


enginev3.0
félisten

Le lehet tiltani a világítást, de nem is értem hogy tudsz virtuális billentyűket használni helyette :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2654) foxymaci


foxymaci
senior tag

a facebook továbbra is szar nem akarok miui8 at nem tudja valaki átküldeni nekem az utolsó miuihu7 6.5.26-ot?
a miuihu fórum oldaláról sajnos már nem lehet.

Előre is köszi!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#2655) donguri válasza mpierre (#2652) üzenetére


donguri
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2656) donguri


donguri
csendes tag

Kedves Xiaomi-sek!

El vagyok veszve. Nekem tetszik ez a Mi4C, de nem látom át, hogy ez a jobb, vagy a RedMi 3 Pro. Tudnátok segíteni rajtam bölcs tanácsaitokkal?
Összehasonlító videón lényegtelen sebesség különbség látható, a Mi4C műanyag, míg a 3 Pro alu, de nem látom a lényeget (ha van olyan) a két 3/32 verzió között, leszámítva az nyolc-hat magot, amit ellensúlyozhat a cpu-k sebessége.

Hol az igazság? Mi felett suhant el a figyelmem?

:F

(#2657) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

használ itt valaki blitzwolf Qc3-as töltőt a telefonhoz? biztonságos? megbízható?

(#2656) donguri:
A redmi frissebb. Alu. viszont kisebb a felbontása. viszont lehet sd kártyát tenni bele & és van ujjlenyomatolvasó.
SZVSZ dönts ár alapján valamint hogy melyik jön be jobban.

[link]
ezt olvasd el, nézd meg az összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

(#2658) enginev3.0 válasza Drenadar (#2657) üzenetére


enginev3.0
félisten

Blitzwolf jó minőségű, de Mi5nel elvileg nem megy a qc3, csak a kettő, de ez elvileg szoftveres hiba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2659) Drenadar válasza enginev3.0 (#2658) üzenetére


Drenadar
veterán

a mi4c is csak qc2-es, de ez visszafele kompatibilis tudtommal :)

(#2660) enginev3.0 válasza Drenadar (#2659) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi5 qc3 már, de ott sem megy miui8cal valamiért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2661) Drenadar válasza enginev3.0 (#2660) üzenetére


Drenadar
veterán

Ok bocsi ha félre érthető voltam, én a mi4c miatt kérdezem, hogy ehhez jó-e? érdemes-e beszerezni egy ilyet?

(#2662) jety91 válasza Drenadar (#2661) üzenetére


jety91
őstag

Elvileg kompatibilisek visszafele, szóval mennie kell.

(#2663) enginev3.0 válasza Drenadar (#2661) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tölt gyorsabban majd mint egy 2.0, ami olcsóbb is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2664) Drenadar válasza enginev3.0 (#2663) üzenetére


Drenadar
veterán

jah csak én nem is nagyon láttam qc2-eset, blitzwolfból, hanem a simát, és a qc3-asat.
Utóbbi se túl drága 2000Huf?

(#2665) XtremLor válasza Drenadar (#2664) üzenetére


XtremLor
őstag

QC2 vs QC3
Nekem meg a QC2-bol van, de annyira bejott hogy a kocsiba is ebbol vettem egyet....ha van pontod vagy kuponod faraghato az arbol...
A kulonbseg nuansznyi igy en a qc3 vennem, 12.21$ "affiliate6" kupon, mas kupont sajnos most nem latok.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2666) enginev3.0 válasza XtremLor (#2665) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem az első van, nagyon jó, asszonnyal tudom tölteni egyszerre a telefont, mert az ágynál csak egy konnektor van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2667) donguri


donguri
csendes tag

Sziasztok!

Mekkora probléma az, és miben fog megnyilvánulni, hogy a Mi 4c nem ismeri a 800 MHz-es frekvenciát?

(#2668) mpierre válasza donguri (#2667) üzenetére


mpierre
veterán

Vidéken csak 3G lesz a max adat le- és feltöltési tempó. Nem vettem észre semmi egetverőt, a netes oldal nem 1mp-n belül, hanem 2-3 mp-n belül tölt be. Mivel én nem szocializálódom, nem látom hátrányát.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2669) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Valakinek van Type-C OTG-je? :D Ki kéne próbálni hogy ismeri e alapból az exFat-ot!

(#2670) bzsolt99 válasza mgTerminator (#2669) üzenetére


bzsolt99
tag

Nekem van egy elfekvöben. Ha gondolod akkor le tudom tesztelni a dolgot

(#2671) mgTerminator válasza bzsolt99 (#2670) üzenetére


mgTerminator
veterán

Azt megköszönném! Esetleg még ha az idődből kitellik akkor az NTFS-t is megnézhetnéd! Köszi!

(#2672) Kowi84 válasza donguri (#2656) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Egyértelműen frissebb a redmi. Én mindenképpen azt venném. Főleg, hogy most jött ki belőle a legújabb változat a 3s. A pro-val szemben inkább azt venném. Olcsóbb és jobb is.

Tehát egyértelműen Redmi 3s

(#2673) mate1396 válasza donguri (#2667) üzenetére


mate1396
tag

Akkor van lényege ha olyan területen használod sokat a telefont ahol 800-as 4G vagy EDGE van kiépítve hiszen ekkor csak az utobbi fog neked menni ami netezésre mondhatni alkalmatlan max chatelni lehet rajta. Ezek a területek jellemzően faluk, kisebb települések.
Bővebben itt olvashatsz: [link]

(#2674) mgTerminator válasza Kowi84 (#2672) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát azért a Mi4c jobb mint a Redmi 3s.... Több szempontból is!

(#2675) janakbacsi válasza mgTerminator (#2674) üzenetére


janakbacsi
őstag

egyetértek. a redmi és az mi vonal azért nem ugyanaz a kategória.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2676) bzsolt99 válasza mgTerminator (#2671) üzenetére


bzsolt99
tag

Teszteltem sajnos nem ment egyik opció sem. Lehetséges az én átalakítóm döglött be. Egyébként kell root az ntfs-hez az biztos másikban nem vagyok az.
Valamiért egyáltalán nem reagált. Nem nagyon használtam az átalakítót mert amire vettem mégsem vált be.

(#2677) thekokii


thekokii
újonc

Hali!

Megvettem a telót, ugyan a kezemben még nem volt, de a következők a tények:
- A dobozon nem volt rajta az unboxing videókban is látható, még a narancs dobozt egybefogó fólia
- Nem EU plugos
- Kamera takaró matrica el volt csúszva (ez mondjuk szerintem nem feltétlen utal akármire is)

Valószínűleg full kínai verzió, az eredetiség teszt a chaxun.mi.com-on nem található IMEI-t dob, valószínűleg itt: order.mi.com/service/imei tudnám megnézni, azonban a captcha kínai, szóval elég felejtős.

Mire számíthatok bekapcsolás után? Egyből vitessem vissza, vagy ezeket a kezdeti kellemetlenségeket leküzdve nem lesz gond? :F
(e.AG-on keresztül rendeltem, a Yam.to partnertől. Már a rendelés is küzedelmes volt, most meg ez :O)

[ Szerkesztve ]

(#2678) bzsolt99 válasza thekokii (#2677) üzenetére


bzsolt99
tag

Hali.

Nézd meg ezt az oldalt. Itt minden angolul van.
Eu plug általában extraként szokott szerepelni alapjáraton nem jár.
Furcsállom onnan rendelted elég sok magyar megbízható oldal is van ahonnan lehet rendelni vagy más megbízható külföldi store.

[ Szerkesztve ]

(#2679) thekokii válasza bzsolt99 (#2678) üzenetére


thekokii
újonc

Ez a link valószínűleg ugyanaz amit én elsőként írtam. (powerbankomon ez volt a matricán)
Azért rendeltem innen, mert pl xiaomiforsalere írták páran, hogy refurbished készüléket kaptak. Az ügyfélszolgálatuk is 3. megkérdezésre is kerülte a választ, +mivel megszűnt az EU wh-uk, kínából küldik, és annak ellenére, hogy nem lehet paypallal fizetni az insurancet a vámra ott kérték :N
+Nem volt ezek miatt kedvem előre utalni ekkora összeget. (Spemallról szintén az a pár ezer Ft többet ért nekem, minthogy legalább így idegeskedjek a csomagon, hogy megérkezik utánvéttel, minthogy se pénz se semmi :) )

Erre a bizonyos helyre pedig azért esett a választásom, mert az itthoni xiaomishop volt még opció ezen az áron, de mint kiderült egy régebbi ottani rendelés számlájának átfutásából, hogy: ugyanerre a cégnévre számláznak :)) (Ezen felül még az ő webshopuk kifogyott készletet írt, de megkeresésre azt írták, hogy csak bugos az oldal, rendeljem meg e-mailben)

(#2680) mgTerminator válasza thekokii (#2679) üzenetére


mgTerminator
veterán

De miért nem a jól bevált helyekről rendelsz? Gearbest.com, vagy ibuygou.com

(#2681) g_g_g válasza thekokii (#2679) üzenetére


g_g_g
őstag

Sokan rendeltek a spemall.com-ról, én nem hallottam, hogy bárkinek is problémája lett volna.
Egyébként itt is és a gearbest.com-on is lehet PayPal-lal fizetni, szerintem nincs ennél biztonságosabb külföldi rendelés esetén.

(#2682) zsola400 válasza thekokii (#2679) üzenetére


zsola400
aktív tag

Én is a Spemalltól rendeltem kb. 10 nap alatt kezembe volt, kupon kedvezmény, ajándék tok és üvegfóliával.Teljesen megbízható oldal, akinek fennakadt a vámon (2-3 eset) kifizették a plusz költségeket!

(#2683) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Ahogy olvastam többen is használtok BlitzWolf töltőket, kábelokat.
Milyen tapasztalatotok van a QC töltés sebességével, mert én kissé lassúnak találom.

Akksi: 30%-ról 100%-ra 1 óra 45 perc.

Töltő: [link]
Kábel: [link]

(#2684) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy tudja-e valaki, hogy ha a telefont és a fényképezőt összekötöm egy otg kábel segítségével akkor a telefon fel fogja ismerni a fényképezőn lévő fotókat? (esetleg valaki ki tudja próbálni, nagyon megköszönném :) )

(#2685) mgTerminator válasza g_g_g (#2683) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hali. A gyári töltő nagyjából 1%-ot 1 perc alatt tölt. Tehát 1 óra 10 perc körül kellett volna legyen. Viszont én azt vettem észre, hogy néha a memóriában maradt dolgok szívják az aksit. Ha igazán gyorsan szeretnéd tölteni, akkor próbáld ki azt hogy ha meleg a telefon mert mondjuk játszottál, akármi, tedd be a fagyóba fél percig, utána lőjj ki mindent a memóriából, és így kezd el tölteni! Persze közben ne nyomkodd :)

(#2686) mgTerminator válasza mate1396 (#2684) üzenetére


mgTerminator
veterán

Attól függ hogy a fényképezőt hogy ismeri fel a gép. Ha média tárolóként akkor a teló nem fogja látni a tartalmát. Ha pendriveként akkor látni fogja.

(#2687) galbi1972


galbi1972
tag

Hello mindenkinek!

Sajnos TWRP alatt akartam feltenni ezt: MIUI_MI4c_6.7.21_a0cba746d2_5.1 EU fejlesztői romot. előtte töröltem mindent a TWRP alól ezt OTG USB-n keresztül tettem fel. Sikeresen feltelepült, majd újraindítás de csak a "MI" felirat világít a kijelzőn. Megpróbáltam újra belépni a TWRP menüjébe de csak az "MI" felirat villogot folyamatosan. Gondoltam akkor Fastboot mód, MiFlash program és ez: Xiaomi Mi 4c Latest China Developer Version Fastboot File vagy ezt: Xiaomi Mi 4c Latest China Stable Version Fastboot File megpróbálom feltenni. sajnos nem frissíti valami hibaüzenetet dob mindig.Pl.:"flash_all_except_data_storage.bat hiánya, vagy ismeretlen hiba vagy zárva a a telefon. De amit TWRP alatt feltettem az egy EU fejlesztói rom volt ettől nem zárhatta be a boot loadert elvileg, de ha még is akkor a gyári Kinainak fel kellene mennie. Valami ötlet hol lehet a hiba? Holnap már kellene a munkámhoz a telefon, így nagyon sürgős lenne, hogy működjön.

(#2688) jety91 válasza galbi1972 (#2687) üzenetére


jety91
őstag

Biztosan jó fastboot romot szedtél le?

Mivel fastbootból csak official verzió van (angol/kínai, ami zárja BL-t, bár talán MIUIHU srácok csináltak egyet mi4c-re is) így csak az fog felmenni.

Én nem tökölnék ilyen esetben fastbootos zipekkel, dobd fel az MIPCSuite-ot, abban is újra tudod flashelni a telefont. [link]

Közben megtaláltam a hivatalos kínai fastboot tgz-t [link]

[ Szerkesztve ]

(#2689) galbi1972 válasza jety91 (#2688) üzenetére


galbi1972
tag

Próbáltam a MIPCSuite-ot is. Csatlakozik a telefon fastboot módban, felajánl egy stabil és egy fejlesztői romot alapból, de hibaüzenetet dob a flash gombra "Couldn't flash device" Itt meg is állt a történet.

(#2690) mgTerminator válasza galbi1972 (#2687) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mennyi ideig vártál a Mi logónál? Csak azért mert elég sok idő amíg elkezdi mutatni a csíkot alul hogy csinál valamit....

(#2691) lacora5 válasza galbi1972 (#2689) üzenetére


lacora5
tag

En akkor jartam igy, amikor a flashelni kivant ZIP-en tul, csak 6-700mega volt szabad a meghajton. Felszabaditottam tobb gigat, es felrakta a pc suite. Lehet nalad nem ez a gond, de leirtam, mert belefuthat mas is ebbe.

(#2692) TomBall


TomBall
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést kérek előre is ha szerepelt már a kérdés a fórumon, de most nincs időm végigolvasni.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a telefon mindkét sim foglalata látja a hazai szolgáltatókat?
(Pl: a Redmi 1s 2. slotja nem látja a telenoros kártyát)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2693) jety91 válasza TomBall (#2692) üzenetére


jety91
őstag

Jelenleg nincs 2. SIM-em ezt kipróbálni, de ha fogadni kéne igen. Meg mi értelme lenne, hogy a 2. slot nem fogadná ugyanazokat a kártyákat mint az első? :DDD

(#2694) XtremLor válasza TomBall (#2692) üzenetére


XtremLor
őstag

Itt nincs ilyen bug t-s, es telenor van benne, mind a ketto muxik! :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2695) galbi1972 válasza mgTerminator (#2690) üzenetére


galbi1972
tag

Egy egész éjszakát vártam amíg le nem merült, de semmi. Most már kicsit kezdek aggódni....Kínáig kellene visszaküldenem gariztatni ezért szeretnék előtte minden trükköt kipróbálni. Nekem az az érzésem hogy a recovery szállt el és BootLoopos lett a telóm. Esetleg van valami mód arra, hogy más módon Hard reseteljem mint a recovery menüjéből, vagy esetleg vissza tudnék tenni rá egy gyári recovery-t esetleg egy TWRP-t?

(#2696) jety91 válasza galbi1972 (#2695) üzenetére


jety91
őstag

Sztem kérdezz rá itt, hátha tudnak ez ügyben segíteni.

Tomi_Ohl kolléga eléggé jártas ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#2697) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

A következő telefon a magyar szolgáltatóknál megfelelően működhet?
Vett ilyet valaki mostanában?

Xiaomi Mi4C

Ezt írják róla az oldalukon:

Please pay attention to the differences of FDD version and China mobile version: This item is 16GB China mobile VERSION, We have tested,the China mobile version can support WCDMA and FDD LTE in Europe. But not write on the packing box.

Köszi előre is!

(#2698) Drenadar válasza lolchief70 (#2697) üzenetére


Drenadar
veterán

Működik. Az lte nem működik, csak a telenornal amennyire én tudom. Nálam pl megy rendesen Budapest.

Leirhattad volna hogy hol élsz és mely szolgáltatónal vagy.

Felhivnam figyelmed hogy nem csak az lte hálózat létezik, ott van pl a 3g hspa stb...

[ Szerkesztve ]

(#2699) lolchief70 válasza Drenadar (#2698) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Köszi. :R
Budapesten élek, de az egész országban szoktam munka miatt megfordulni.
Az érdekelt volna, hogy mi ez a Chinese Mobile verzió?
Csak belpiacos kínai amit nagy tételben szórnak ki akár EU-ba is?
A Hardware különbözik a chinese vagy global verziókon?
Jelenleg T-com-ot és Vodafone-t használok.

(#2700) Drenadar válasza lolchief70 (#2699) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem lesz gyors interneted. Ennyi. Azokon a településeken ahol nincs 3g csak lte ott kB lehetetlen lesz netezned. De a telefonálás mindenütt menni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.