Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Íme alapból így mutatja:

Így pedig már amikor elhúztam az értéken az ujjam.

(#1452) Atomgeszi válasza karit (#1449) üzenetére


Atomgeszi
veterán

MIUIHU romban van benne.

(#1453) nexusking válasza Atomgeszi (#1452) üzenetére


nexusking
aktív tag

A rendes MIUI 7.1.4.0 Stable van nekem, az eredményt ez mindig jól mutatja, de ha valami nagyon hosszú számot viszek be akkor tényleg kitolódnak a számok a kijelzőről. De mondjuk ilyenkor meg tudom hogy mit írtam be, úgyhogy ez nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#1454) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

Egy barátom eustockról vette meg a telefont kb. 1 hete és most elkezdett furcsa dolgokat csinálni a készülék, ezért ha valaki tudna javasolni valami megoldást azt megköszönnénk. Tehát elkezdett pl. lefagyni, kiírja android és újraindul. Utána a gyári visszaállításig sem szokott bejutni, ha igen akkor aközben fagyott le. De tegnap nehezen összejött ez, fél napig jó volt és megint elkezdődött ugyan ez. Most menübe lépve fehér a háttér, néha van 1-2 ikon, szöveg nincs, vagy egyáltalán nincs semmi, visszalépésnél pedig szintén lefagy.
Amit még ki ír: "sim kártya aktiválás nem sikerült mi üzenetek és hanghívás"
Valami EU Szabványos SMS-t kell küldeni és akkor lesz jó vagy mi? :F

A telefonban kettő sim kártya van egyébként. Verziót nem tudunk, mert az se jön be, de egy hetes gyári eustockról van.

:R

(#1455) vicces1 válasza minimumgame (#1454) üzenetére


vicces1
aktív tag

Húha... ez elég abszurd, hogy nem tudod milyen ROM van fent. Teljes gyalulás TWRP-ből tiszta telepítés kell.
Annyira be lett sztárolva az Eustock, de egy normális ROM-ot nem tettek fel a telefonodra.
Root jog van a telón vagy ez már zárt BL-el adták? Ez az első lényeges kérdés, ha recoveryben indítod el akkor milyen Rec. jön be, ha MiRecovery, akkor majdnen biztos, hogy nincs root jog, ezért csak a kínai dev. fog rá fölmenni, ha nem nyitod. De azzal is normálisan kell működnie, amiket írsz hibákat olyan mintha nem egy Mi4c ROM-ot raktak volna rá tévedésből. Mellesleg kötelesek azonnal garanciába javítani, de szerintem fölösleges, csak fel kell tenni egy hibátlan ROM-ot, mondjuk pl. ezt. FONTOS! ez csak TWRP Recovery-ből lehetséges, de ez alap.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1456) vicces1 válasza minimumgame (#1454) üzenetére


vicces1
aktív tag

Húha... ez elég abszurd, hogy nem tudod milyen ROM van fent. Teljes gyalulás TWRP-ből tiszta telepítés kell.
Annyira be lett sztárolva az Eustock, de egy normális ROM-ot nem tettek fel a telefonodra.
Root jog van a telón vagy ez már zárt BL-el adták? Ez az első lényeges kérdés, ha recoveryben indítod el akkor milyen Rec. jön be, ha MiRecovery, akkor majdnen biztos, hogy nincs root jog, ezért csak a kínai dev. fog rá fölmenni, ha nem nyitod. De azzal is normálisan kell működnie, amiket írsz hibákat olyan mintha nem egy Mi4c ROM-ot raktak volna rá tévedésből. Mellesleg kötelesek azonnal garanciába javítani, de szerintem fölösleges, csak fel kell tenni egy hibátlan ROM-ot, mondjuk pl. ezt. FONTOS! ez csak TWRP Recovery-ből lehetséges, de ez alap.

A téma összefoglalóban kiválóan le van írva minden a telepítésekről, ROM-okról, Recovery-ről, TWRP stb.

Bocs a dupláért, most vettem észre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1457) eustock válasza minimumgame (#1454) üzenetére


eustock
tag

Szia!

Privátban kérnénk egy rendelésszámot.
Eddig ilyen visszajelzést nem kaptunk.

A készleten lévő, és már értékesített készülékek nyitott bootloaderrel rendelkeznek, azonban egy gyári szoftver le tudja zárni, erre érdemes figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#1458) nexusking válasza minimumgame (#1454) üzenetére


nexusking
aktív tag

Én is tőlük vettem, de nekem ilyen durva problémáim nem voltak, szerintem valami el lett rontva. Nálam szerintem csak az éppen rajta levő MUIU verzió pár bug-ja okoz néha kisebb fennakadást.

(#1459) Napfénysüti válasza enginev3.0 (#1444) üzenetére

Ha MIUIHU romról akarok erre (Multi - stable) váltani akkor van amit másképp kell csinálni az alábbi telepítési leírásban?
[link]
Csak mert így nem tudja mountolni a zip file-t. :(

Lefuttattam újra és ezt a hibát dobja ki:
E:Error executing updater binary in zip '/sdcard/xiaomi.eu_multi_libra... ...zip'
E:Unable to mount '/system'

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1460) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#1459) üzenetére

Sikerült megoldani.

Az új rommal pedig működik a Mi Band is. :)

Més que un club!

(#1461) Napfénysüti

Olyan billentyűzetet tudtok ajánlani ahol a felső sorban nincsenek a számok a betűkhöz rendelve hanem külön kell ezeket előhozni?

Més que un club!

(#1462) Drenadar válasza Napfénysüti (#1461) üzenetére


Drenadar
veterán

Swiftkeys? én ezt használom már több telefon óta, nekem bevált :)

PLAY

(#1463) Napfénysüti válasza Drenadar (#1462) üzenetére

Próbáltam de barátnőmnek nem tetszik mert ennél is ott vannak a számok a felső betűsorban.
Gondolhatod milyen fejet vágtam hogy ez most mekkora probléma neki... :DDD

Més que un club!

(#1464) Drenadar válasza Napfénysüti (#1463) üzenetére


Drenadar
veterán

én sem értem hogy miért zavaró.
Az első kérdésed alapján azt hittem az a probléma, hogy lehessen a számokat külön is előhozni és ne csak hosszú gombnyomásokkal... és ez ezt is tudja...

(#1465) sosyname válasza Napfénysüti (#1461) üzenetére


sosyname
csendes tag

sima google billentyuzet.

(#1466) trialboj


trialboj
őstag

Pár napja ajánlottátok a kiemelt hszben is szerepló Nillkin 9h+ üvegfóliát... na most ami ott van linkelve az tényleg elég drága, de a neten találtam ugyan ilyen névvel futó változatot. Ezek most hamisítványok? A minideales ajánlat nem tűnik jónak?eBay
miniDeal 15$ szállítás DHL, vagy ingyenes, trackingel kínából.

Ez a fólia érdekelne leginkább, tehát hogy ha ez az üveges verzió nem eredeti, akkor azért még jobb mint a sima fólia, vagy mi a helyzet.

Illetve ez a tok, elérhető ebayen is, de pl ennél az eladónál rengeteg van, és a kiválasztott opciónál nem csak a mi4c-t jelöli, hanem kb az összes Mi4 modellet... mindegyikre ugyan akkora kell, vagy ezt érdemes kerülni?

Ez pedig BG ról Én személy szerint ebben az oldalban bíznék a legjobban, csak itt most kínából jönne...

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1467) borsodika válasza Drenadar (#1462) üzenetére


borsodika
őstag

Hamár swiftkeys. Esetleg tudsz megoldást arra, hogy amikor ékezetes karaktert szeretnék írni pl "á" betűt az "a" hosszan nyomásával akkor rögtön az ékezetes karakter legyen az első lehetőség ne pedig valamilyen műveletei vagy speciális karakter (pl @)?

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1468) Drenadar válasza borsodika (#1467) üzenetére


Drenadar
veterán

Én sajna nem tudok erre megoldást... írj nekik, hátha bekerül egy olyan beállítás mező is.
Most végignéztem, de nincs erre lehetőség...jelenleg.

(#1466) trialboj: Az én Nilkin üvegemre is az volt írva, hogy mi4i. jó az :)
Már nem tudom honnan vettem, én nem bántam meg.

+ ha tokot is akarsz, akkor van olyan csomag, hogy üveg+tok egyben, olyat keress akkor!

[ Szerkesztve ]

(#1469) nexusking válasza Napfénysüti (#1461) üzenetére


nexusking
aktív tag

Lehet Swiftkey-nél beállítani olyan skint hogy ne mutassa a másodlagos gombfunkciókat, csak az elsődlegeseket.

Drenadar: Ez az első üvegfóliám (Ipaky tokhoz adták, meg is lepődtem rajta), ezért kérdezek ilyet: Elég vastag ez az üveglap, az lehet hogy az érintéseket kevésbé meg kicsit hülyén érzékeli emiatt? Vagy akkor csak konkrétan ez az üveg szar amit a tokhoz adtak?

[ Szerkesztve ]

(#1470) karit válasza Napfénysüti (#1461) üzenetére


karit
csendes tag

Nekem a
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.menny.android.anysoftkeyboard
vált be. Teljes magyar ékezetes billentyű pluginnal, átkapcsolható szám sorral és balra-jobbra kurzor gombokkal, mindenkinek ajánlom.

(Egyszer majd megtanulok linket berakni, szorri.)

[ Szerkesztve ]

(#1471) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lassan jön a mi5

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1472) bigrock válasza enginev3.0 (#1471) üzenetére


bigrock
addikt

Csúnya, nagy, drága. De biztos vannak jó tulajdonságai is... :)

(#1473) Drenadar válasza nexusking (#1469) üzenetére


Drenadar
veterán

Én nem vettem észre semmi hátrányát az üvegnek... max hogy nehéz kifogástalanul feltenni rá. kellemes érzete van, és ugyanúgy reagál mindenre... az üveg fél mm sincs!

(#1474) enginev3.0 válasza bigrock (#1472) üzenetére


enginev3.0
félisten

kinezetrol majd csak személyesen tudok véleményt nyilvánítani, de drága lesz az biztos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1475) vicces1 válasza bigrock (#1472) üzenetére


vicces1
aktív tag

Valamivel kevered.... :N
továbbá valószínűleg kategóriájában nem is lesz drága.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1476) Drenadar válasza enginev3.0 (#1474) üzenetére


Drenadar
veterán

várjuk ki a végét :) nem mintha le akarnám cserélni a mi4c-t, de meg fogom vizsgálni a lehetőségeket :)

(#1477) minimumgame válasza minimumgame (#1454) üzenetére


minimumgame
tag

Köszönöm a válaszokat erre a problémára.
Még nem oldódott meg.

(#1478) bigrock válasza enginev3.0 (#1474) üzenetére


bigrock
addikt

Természeletesen én is várom, főleg a jobb kamera ígéretében bízva...

(#1479) galbi1972


galbi1972
tag

Sziasztok!

Én is tulajdonosa lettem egy MI4C-nek. A Xiaomiforsale-ről rendeltem, az itteni ajánlás alapján. 7+2 nap alatt megérkezett rendben 82.700 Ft-os áron. EU-s multirom MIUIv7 5..8.10 volt rajta, ha jól emlékszem. A lényeg nyitott bootloader-rel érkezett! Viszont az AnTuTu v6.0.4-el 44.000 pontot produkált. Most felraktam a legújabb MIUIHU v 6.1.28 (MIUI7)-es ROM-ot az eredmény 64.058 pont lett. Gyors és sima a működése. Egy Honor 6 van mellette, egész más a kettő, nehéz lesz eldöntenem melyiket kapja a párom...:)

(#1480) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Leírásban lehet már frissíteni kellene a TWRP-t már a 3.0 is van a készülékhez. :)
Nagyon gyors, pillanatok alatt csinálta meg a teljes Backup-ot is.

TWRP 3.0 :C

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1481) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Hoopszi!

Még a magyar nyelv is benne van! :)

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1482) jety91 válasza Matyi222 (#1480) üzenetére


jety91
őstag

Ha nem beta lesz kirakom :)

(#1483) vicces1 válasza jety91 (#1482) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nagyon király, kösz!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1484) Matyi222 válasza jety91 (#1482) üzenetére


Matyi222
aktív tag

:C :C :C

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1485) katalin888 válasza jety91 (#1430) üzenetére


katalin888
aktív tag

Azt mondod, hogy a CM érezhetőbben gyorsabb? Az, hogy lehet? Mostanában a MIUI nem optimizal rendesen vagy mi van? :F
Sokan mondjak, hogy akku időben is jobb a CM. Ez is igaz??

(#1486) muchacoado válasza Matyi222 (#1481) üzenetére


muchacoado
aktív tag

A hozzászólásaok alapján még erősen nem ajánlott felrakni, nem mindenkinek működik az érintés.

Te hogy flesselted fel?

[ Szerkesztve ]

(#1487) jety91 válasza katalin888 (#1485) üzenetére


jety91
őstag

Nekem visszafogja a telefont a miui. Rakd fel probald ki, teljesen mas erzes :)

(#1488) vicces1


vicces1
aktív tag

Kivert a víz, többször eldobta a sim-et a teló, aztán végleg megdöglött, nem volt sim, nem tudott senki hívni+ én sem. Átrakom az Mi2s-be ezt a vacak kártyát, ott is döglött hálisten, gyors kártya csere (elment rá a fél délelőttöm a Telenornál) és minden rendben. 3 hónapos kártya volt, a frászt hozta rám, hogy lehet ilyen szemeteket gyártani. :W
+ megint eljátszhattam a MiCloud bejelentkezéssel, mert sim cserénél kéri... :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#1489) Matyi222 válasza muchacoado (#1486) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nekem nincs gondom vele eddig, mindent próbáltam vele, backup tól az újra telepítésig. Fastboot módban raktam fel. De ahogy szokták mondani csak saját felelősségre rakd fel.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1490) lacora5 válasza Matyi222 (#1489) üzenetére


lacora5
tag

en flashifyvel tettem fel, nincs gond vele.

(#1491) kress


kress
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezek benevezni egy 3/32-es verzióra, és lenne pár kérdésem a jelenlegi tulajokhoz:
1.) Google play áruház akkor alapból nincs, de különösebb mókolás nélkül felrakható?
2.) A micloud nélkül is teljes értékű a teló? Nekem elég a google sync és amik abban vannak, ahogy nézem így is elég macerás regelni a micloudra.
3.) A google backup funkció működik vele?
4.) Akinek régebb óta megvan (túljutott a nyomogatom/ismerkedem fázison), hogy bírja az aksi napi pár perc hívással és bő fél óra - óra netezéssel (+ háttérben azonnali üzenetküldők, email figyelés stb. megy)
5.) A bluetooth támogatja a LE módot, használta már valaki?
6.) Mit lehet tudni a jövőbeni támogatottságáról, mennyi ideig várhatóak új rom verziók?
7.) Ha ma 80e Ft értékben kéne választanotok, ma is ezt választanátok?

Jiayu G3T-ről tervezem váltani, ha valaki szintén olyat birtokolt előtte, mik a tapasztalatok? :)

(#1492) enginev3.0 válasza kress (#1491) üzenetére


enginev3.0
félisten

Attól függ hol veszed, általában van play áruház

Használható nélküle

Nekem névjegy backup van, és az oké

Így 2 napig bőven kibírja

Mi az az LE?

6-os droidot valószínűleg megkapja

Én ezt venném, vagy esetleg kicsit többért Note vagy Pro-t a jobb kamera miatt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1493) jety91 válasza kress (#1491) üzenetére


jety91
őstag

5. Igen támogatja, Mi Band is tökéletesen működik vele.
6. MIUI v7 alapú 6.0 android jön rá nyár elején körübelül, de most is van CM13 is rá eléggé stabil állapotban, így ROM-okból nem lesz hiány
7. Igen

(#1494) karit


karit
csendes tag

Sikerült beállítanom, hogy az emailes értesítések 5x jelenjenek meg pár percenként a lezárt telón. Ez idegesítő. De fogggalmam sincs, hol állítottam be... Esetleg valaki? :W

(#1495) jety91 válasza karit (#1494) üzenetére


jety91
őstag

Kapcsold be a kepernyozarnal a veletlen hasznalat megelozeset. Nalam a proximity szenzor majomkodott miui-n olyankor

(#1496) karit válasza jety91 (#1495) üzenetére


karit
csendes tag

szia, az be van kapcsolva, ez valami feature, ki lehetett valasztani, hogy 2-5-10 percenkent hanyszor jelezze egymas utan az olvasatlan uzeneteket. Csak az istennek se talalom, hol allitottam be.

(#1497) jety91 válasza karit (#1496) üzenetére


jety91
őstag

Na látod ezt én sem tudtam :DDD

(#1498) minimumgame válasza minimumgame (#1454) üzenetére


minimumgame
tag

Üdv!

Volt ez a probléma amire most válaszolok. Azóta újra raktuk a magyar MIUIHU ROM-ra , ismét pár napig jó volt erre ma nem ébredt fel, hosszan nyomva újraindítottuk, utána a beállítások megint fehér csak, összeomlott, tehát ugyan az a hiba elő jött. Mi lehet a gond? :F

(#1499) jety91 válasza minimumgame (#1498) üzenetére


jety91
őstag

Szervíz.

(#1500) eustock válasza minimumgame (#1498) üzenetére


eustock
tag

Kérlek küldjétek be szervizbe a készüléket, mindenképpen be kellene vizsgálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.