Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) pampika válasza enginev3.0 (#2350) üzenetére


pampika
őstag

Z3c ;)

De amúgy nálam 2 napot elmegy.

(#2352) Gork


Gork
tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok és jelenleg a Lenovo Vibe Shot és a fórumtéma Mi4c között vacillálok. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

- A Spemall-ról érkező telefonokhoz pontosan milyen kiegészítők érkeznek?
- Közvetlenül felajánl az oldalon 7 dollárért egy kijelzővédő lapot. Azt vajon érdemes megrendelni mellé?
- Ha beírom, hogy EU töltővel kérem, akkor vajh' el tudom kerülni az US plugot?
- A gyors töltéshez kell valami speckó adapter, vagy ha a dobozban található kábelt rádugom egy normál USB-s konnektoros aljzatra, akkor úgy már működik is?
- Ha jól értem, az USB-C csatlakozó eltér a sima micro USB-től, tehát ha egy szokások kábelt akarok használni, akkor be kell szerezni egy átalakítót hozzá?
- És végül az utolsó: ha jól látom EU Express vagy SF Airmail között érdemes szállítási módot, ha el akarom kerülni a vámot. Az átlagos szállítási időben van radikális eltérés, érdemes azt a plusz 10 dollárt rááldozni az EU expressre?

Elég sok kérdés lett a végén, ennek ellenére előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#2353) pampika válasza Gork (#2352) üzenetére


pampika
őstag

- ezt a spemall tudja megmondani :)
- ha a "lap" tempered glass(edzett üveg), akkor érdemes lehet, de ez már nem annyira a filléres kategória, ilyesmi árban már márkásat is kapni, érdemes szétnézni. mindemellett mindenképp temperedet vegyél, nem érdemes kijelzővédő fóliára pénzt költeni, mert az üveg tényleg véd az esésnél
- kapsz egy kínai töltőt, ami a dobozban van mindenkinek és egy eu átalakítót
- a töltő a gyorstöltő, nem a kábel ;) szóval a gyors töltés a saját töltőjével, v más, quick charge 2.0 kompatíbilis töltővel fog menni. de ha nem kell a gyorsaság feltétlenül, bármilyen töltőfej feltölti, max lassabban. nyilván, usb-c kábel kell hozzá
- yep. vagy átalakító micro usb -> usb-c (filléres tétel kínából), v veszel több usb-c kábelt (asszem gearbesten 3-4 dolcsi a gyári xiaomi)
- mindkettő át fogja hozni vámolás nélkül (pontosabban ők intézik a vámot, neked nincs több költséged a végösszegen felül), a szállítási idő tér el. innentől rajtad áll, mennyire sürgős. eu expressre írtak már más topicban 1 hetes szállítást is, szóval ~3k-ért legalább fele annyi idő alatt a kezedben a cucc

(#2354) jety91 válasza muchacoado (#2349) üzenetére


jety91
őstag

nálam 4 óra SoT van max CM-en. MIUI-ről nem tudok nyilatkozni.

(#2355) _Moriarty_ válasza enginev3.0 (#2350) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Z3-ról váltottam kisebb kitérővel, azzal is a kb. 5 óra környéki SOT volt és ennél is.

(#2356) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Tölthető a heti multi!

(#2357) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Az a jelenség hogy repülő módot kikapcsolva mobilnetre lép fel, hiába van a wifi is bekapcsolva, az másnál is előfordul? Csak ha hosszabb időre van repülő módban, akkor csinálja, pl éjszaka után mikor regel bekapcsolom.

(#2358) janakbacsi


janakbacsi
őstag

cm 13 at tettem fel, de az open gapps arm verzió nem megy fel. tudna valaki linkelni egy működőt?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2359) jety91 válasza janakbacsi (#2358) üzenetére


jety91
őstag

teamsuperluminal oldalon az is van a CM-hez, bar opengappsnak is fel kene mennie, nekem az van fenn

(#2360) Atomgeszi válasza muchacoado (#2357) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Be van állítva az automatikus csatlakozás a wifi hálózatodnál?

(#2361) muchacoado válasza Atomgeszi (#2360) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Persze.

(#2362) cheerokko06t


cheerokko06t
csendes tag

Bocsi egy meglehetősen amatőr kérdésért, de akkor a Stabil Multi Rom és sima Multi rom között annyi a különbség, hogy az egyikre hetente jönnek frissítések, a másikra meg csak havonta? :U

[ Szerkesztve ]

(#2363) Disque válasza cheerokko06t (#2362) üzenetére


Disque
aktív tag

A heti frissítésű az fejlesztői rom, abban kerülnek kipróbálásra az új funkciók, míg a stabil romba csak ezek kipróbálása és stabil működése után teszik be. Tehát a fejlesztői rom mindig előrébb jár, de lehetnek benne hibák.

(#2364) Indy1


Indy1
tag

szia
A fiamnak Meizu m2 mini- e van (meg van vele elegedve)
most eltort a kijelzoje es mielott ujat veszek (nem surgos, kinabol lesz rendelve)

miben jobb a Mi4c a gyakorlati hsznalatban? nem papiron

most latom a Mi4c ara csak 119.99$ ( dreami@aliexpress) a 2/16os

[ Szerkesztve ]

(#2365) enginev3.0 válasza Indy1 (#2364) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem inkább 3/32GB

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2366) mpierre


mpierre
veterán

Mi4s-sel illik bepofátlankodni? :D

Eddig nagyon korrektnek tűnik. A miui-t szokni kell... Teljesen más a "logikája". De alapból van rajta magyar nyelv. Merre találni miui lúzergájdot? Angol nyelven már találtam, de az nem sokat segít.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2367) enginev3.0 válasza mpierre (#2366) üzenetére


enginev3.0
félisten

Irj róla!!! Kamera, akksi, stb

Vagy add be tesztre :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2368) mpierre válasza enginev3.0 (#2367) üzenetére


mpierre
veterán

Még össze kell szoknom vele, aztán majd írok pár sort.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2369) Gork


Gork
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Abban az esetben, ha nem érdekes a gyorsabb proci és a magasabb számolási sebesség, akkor van bármi, ami az MI4C mellett szól a Redmi 3 Pro-val szemben? Számomra a kijelző sem egy olyan egetverő kérdés. 540x960 után mindegyik előrelépés lesz. :)

Mivel a RAM/ROM arány megegyezik, még a kamera lenne döntő tényező, viszont hosszas kutatás után sehol n em láttam, hogy az MI4C döntően jobb lenne. Cserébe viszont a R3Pro mellett szól a jóval nagyobb akksi és a fémház.

És a Spemall-on 15E-rel olcsóbb az R3Pro ráadásul.

Mit gondoltok?

(#2370) foxymaci válasza Gork (#2369) üzenetére


foxymaci
senior tag

Akku miatt redmit javaslom :) de a mi4c is a tökéletes telefon határát súrolja

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#2371) Atomgeszi válasza enginev3.0 (#2367) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szintúgy engem is érdekelne. :K
Alul sztereó hangszóró van benne vagy sima mono és csak díszrács?

(#2369) Gork Megemlíteném még, hogy Mi4C-hez elérhető a MIUHU által kiadott heti frissítésű ROM. :R Míg Redmi 3 Pro-hoz jelenleg csak kínai vagy angol vagy pedig a 30% körüli fordításos SPE rom van csak. :(

[ Szerkesztve ]

(#2372) mgTerminator válasza Gork (#2369) üzenetére


mgTerminator
veterán

A Redmi 3 Pro-ban sokkal gyengébb a proci, azért azt vedd figyelembe. Hiába az 8 magos, érezhetően gyengébb!

(#2373) muchacoado válasza Gork (#2369) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Annyi hogy egyelőre nincs hozzá magyar nyelv. A sima Redmi 3 hoz van, de azzal a rommal nem működik a sim kártya, nincs hálozat.

[ Szerkesztve ]

(#2374) Gork


Gork
tag

Köszi a válaszokat! :) Igen, a ROM kérdés bennem is felvetődött, bár biztos vagyok benne, hogy ez így csak idő kérdése, hiszen frissebb telefonról van szó. Bár a fejlesztői háttértámogatás nekem is erősebbnek tűnik. A magyar nyelv nekem annyira nem fontos, illetve a proci sem, böngészéshez, navigációhoz, trackeléshez, fotózáshoz annyira nem fontos. :)

Hát...nehéz a döntés...

Egyébként ami esetleg látott már egymás mellett Mi4c-t és akár R3-at vagy R3Pro-t, melyiknek van inkább prémium érzete és kinézete? Az Mi4c kapcsán még a műanyag ház az ami kicsit visszatart.

(#2375) enginev3.0 válasza Gork (#2374) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi4c-nek nagyon jo háza van
Kamerája jobb
Kompaktabb

R3 akksiban verhetetlen, dupla annyi kijelzoido mint 4c-nek
Nagyobb
Fém
Nappal elfogadható kamera

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2376) davidovi válasza g_g_g (#2334) üzenetére


davidovi
tag

Sziasztok ,azt szeretném kérdezni, hogy a spemall kupon leírásban az eu express postázás ajánlott, mi a helyzet az Expedited Shippinggel? standardot a spemall sem ajánlja, dhl-nél sanszos a vám, ezt értem.

Másik kérdésem hogy miért érdemes multiromra váltani? (a magyar nyelven kívül) plusz ha váltok, akkor nem ugrik a gari? ha nyílt bootloaderes gondolom nem, de tuti hogy nyílttal érkezik?

és ah jól látom edzett üveg plusz tokkal, és eu átalakítóval érkezik, szóval ezekkel akkor ne kínlódjak.

köszi előre is.

(#2377) mpierre válasza Atomgeszi (#2371) üzenetére


mpierre
veterán

Egymástól 2 cm-re lévő "hangszórótól" ne várj el sztereó hangzást. De majd ránézek.

@ enginev3.0: A kamera meg van. képet lehet vele lőni, de fotózni nem alkalmas. Eddig nem láttam olyan digitális képalkotót, ami felérne egy filmes géppel, még ha egy szmena is lenne a vetélytárs.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2378) karit


karit
csendes tag

Sziasztok! Shazam, Soundhunter nem hajlandó működni wifi nélkül 4G-n, míg a mobilnet söpör. Ez valami beállítás vagy így jártam? Köszi a segítséget.

(#2379) Gork


Gork
tag

Srácok, a 3 századnyi vastagságon kívül van különbség a 9H 0,33mm és a 9H+ 0,3 mm 2,5D kijelzővédő Nillkin üveg között? Melyiket ajánlanátok? Erről van szó egyébként: http://goo.gl/whHIyz

(#2380) Drenadar válasza Gork (#2379) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem ugyanarról van szó.

(#2381) Gork válasza Drenadar (#2380) üzenetére


Gork
tag

Nem biztos, mert árban is van eltérés. Az egyik 2000, a másik 2300.

(#2382) muchacoado válasza Gork (#2374) üzenetére


muchacoado
aktív tag

(#2374) Gork

Én láttam, fogtam mindkettőt, szerintem a mi4c a vékonyabb forma miatt minőségibb érzést ad. A műanyag ház ne tartson vissza, teljesen minőségi kidolgozás. A R3pro kicsit vaskos, főleg ha ráteszel egy szilikon tokot akkor bukta "fém érzés" és még vastagabb.

A 9H+ széle le van kerekítve.

Aki cm13TS-t használ, van egy patch amit nem tudom kell-e vagy nem. MI lenne ez?:

How to install:
...
3.5) install FW update, if needed. (miui v7.2.4.0 fw update here)
...

:R

[ Szerkesztve ]

(#2383) jety91 válasza muchacoado (#2382) üzenetére


jety91
őstag

Ha régebbi miui volt fenn mint a 7.2.4-es stabil utoljára a telódon, akkor rakd fel, frissíti a blob fájlokat. egyéb esetben nem szükséges.

(#2384) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Cm 13- hoz xposed linket tudna adni valaki? Koszonom.

(#2385) jety91 válasza muchacoado (#2384) üzenetére


jety91
őstag

[link]

zip fajl twrphez

[ Szerkesztve ]

(#2386) muchacoado válasza jety91 (#2385) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Innen próbálkoztam énis de bootloop lett belőle, az uninstallxposed.zip segített.

(#2387) jety91 válasza muchacoado (#2386) üzenetére


jety91
őstag

Hmm, nalam pedig megy :S Probald meg leszedetni az amplify-al.

(#2388) muchacoado válasza jety91 (#2387) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Amit az amplify szed le az nem jó az sdk 23 hoz, de most masodjára felment ugyanaz ami az előbb nem...talan most forditva telepitettem, eloszor a zip, aztan az apk....nmtudom.

(#2389) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Srácok! Azt hiszem végre megoldották a memória problémát! A 6.5.26-ost nem indítottam újra 48 órája és van 900 Mega szabad RAM! Ennyi üzemidő után már használhatatlan volt a telefon és volt 300 Mega szabadon.

Ja egyébként ez az utolsó 7-es MIUI, a következő már 8 lesz, kb 2-3 hét múlva.

(#2390) foxymaci válasza mgTerminator (#2389) üzenetére


foxymaci
senior tag

Akku idő milyen lett? 6.5.12- nél jó most , az azelőtti tragédia volt....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#2391) XtremLor válasza mgTerminator (#2389) üzenetére


XtremLor
őstag

A 8-al en inkabb varok par hetet, most lekopogom minden rendben, nincs problemam, az kisebb hibakat raernek javitgatni...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2392) mpierre


mpierre
veterán

Az első rövid használat után a tapasztalatok a mi4s-sel:
- a hangszórórács csak dísz, monó zajkeltő van mögötte, ami elég hangos, max hangerőn torzít.
- a gyári böngésző frissítés után katasztrofális, előtte se volt egy villám. Szerencsére a chrome már hozza az elvárhatót. Mindez wifi-ről.
- az appok össze-vissza fordítottak. Magyar, kínai, angol keverék nyelven jelennek meg. (pl a témák csak kínaiul tud; a névjegyek kiegészítő infói angolul jelennek meg; a zene app csak angolul tud, ellenben kínaiul indul; az üzenetek, jegyzetek, videók app angol nyelven tud; )
- gps külön nem kapcsolható ki-be
- a zene alkalmazás siralmas kezelhetőségre.
- időjárás widget nem működik, ellenben a naptárban minden naphoz megvan az időjárás adat.
- a billentyűzet tökéletesen ismeri a magyar ékezeteket
- az óra a felodó képernyőn magyarul, feloldás után már csak angolul jelenik meg.

Kicsit összelapátolt képet mutat így a miui rendszer. Ez nem igazán megnyerő. Ha kínai appokat nézem, akkor gyakorlatilag használhatatlan.

A teló vékony. Nagyon vékony. A kijelző előtti üveg / plexi :F lap nem a legmasszívabb fajta. Mindenképpen kell rá üveglap. Egy kis nyomásra is behajlik. Az illesztések tökéletesek, nem recseg, nem könyörög az életéért a telefon, ha kézbe kerül. A bekapcsoló és hangerő gombok lötyögnek. A hardveres menü gombok világítása sötétben érzékelhető, de nappal csak sejteni lehet, hogy ott van valami.

25%-ról 100%-ra 1,5-2 óra alatt tölt fel a gyári töltő.

A képek készítése elég gyors. Telefon kijelzőjén értékelhető a felvétel, annál nagyobb méretben nem. De!!, filmes gépek adják az összehasonlítási alapot. (Majd töltök fel pár semleges képet, időjárástól függően.)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2393) Drenadar válasza mpierre (#2392) üzenetére


Drenadar
veterán

Próbáld ki akkor a mi4c-t is! Amúgy meg a hibák fele sw, egy jó rommal ezek eltűnnek.
Nekem pl nincsenek félig magyar appok...

(#2394) Atomgeszi válasza mpierre (#2392) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi az értékelést!

A GPS elég érdekes, hogy nem kapcsolható ki-be. 4C-ben a mai napig ott van a lehúzható menüben a GPS ikon.

Milyen ROM-mal használod?

(#2395) citkar válasza mpierre (#2392) üzenetére


citkar
addikt

Honnan rendelted, gyári ROM van rajta? Szerintem le kéne cserélned, sokat dobna rajta az az érzésem.
Az Mi 4c-m is működött a Gearbestes ROM-mal, de sok apró hibája volt, a jelenlegi frankó.

[ Szerkesztve ]

(#2396) mpierre válasza Drenadar (#2393) üzenetére


mpierre
veterán

A mi4c szerintem kimarad. A plasztik ház nem tetszik... z1c-m volt eddig, elöl, hátul üveglappal. Gyanítom, hogy a rom a ludas sok dologban. Elméletben van rá multirom. De így rootoltnak tűnik a teló, majd megnézem root ellenőrzővel.

@ Atomgeszi: Miui 7.3.1.0 van rajta gyárilag.

@ citkar:: Páva utcai boltból jött. Out of the box a fenti rommal indult, elsőre, alapból angolul.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2397) citkar válasza mpierre (#2396) üzenetére


citkar
addikt

Köszi az infót. Továbbra is fenntartom azt, hogy egy másik ROM sokat dobna rajta. Nem is a nyelv miatt, hanem a mindennapi működés tekintetében. Gondolkodtam Mi4S-ben de a 16 GB-os változat kicsi, a 64-es meg már 300 USD körül mozgott és annyit nekem nem ért meg, de utánanéztem pár dolognak legalább.
A ROM-oknak annyira nem néztem utána, de furcsállom, hogy ahol vetted, ott 6.0-a alapú MIUI-t írnak, gondolom létezhet ilyen, de hogy mennyre jól összerakott, azt nem tudom.

Nem akarlak rábeszélni, de ha mégis rászánnád magad itt leírás is van angolul, de ha böngészel több leírásba is belefuthatsz (regisztráció szükséges, MIUI fórum).

[ Szerkesztve ]

(#2398) mpierre válasza citkar (#2397) üzenetére


mpierre
veterán

Yep, ezt találtam én is. Több helyen is megvan, pont ugyanez a leírás. Amolyan - mint ahogy a doktorikat szokás - ctrl+c, majd ctrl+v stílusban.
Én megadtam a lehetőséget a 64GB-s verziónak. Meg még a micro sd is belekerült. Szépen magához is vette a tartalmát a telefon szofrvere. Mindent berakott oda, ahova kellett. Ebből abszolút hibátlanul szerepelt a rom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2399) mgTerminator válasza foxymaci (#2390) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát megmondom neked őszintén hogy nem nagyon foglalkozok ilyesmivel... Ha éhes megetetem. Van powerbankom is, melóba azt viszem, máshol meg kibírja. De egyébként volt már ettől rosszabb is :D

(#2400) citkar válasza mpierre (#2398) üzenetére


citkar
addikt

Alapvetően a Gearbestes ROM-mal se volt nagy baj, minden működött, feltelepült, GPS ment, navigált, játszottam rajta stb. De pl ha nem használtam a telóm a WiFi-ről leszakadt, újra lehetett csatlakozni, de hát miért szakadt le és lusta vagyok "kattogni" a képernyőn. Hívásnál volt, hogy csak a számot írta ki (pedig benne volt a telefonkönyvben névvel), vagy kb 2 csengetésig számmal, majd hozzácsapta a neve. Este, amikor nem kapcsoltam ki, de ugye nem is használtam viszonylag gyorsan merült, na itt szántam rá magam, hogy lecserélem a ROM-ot, a többi gond apróság volt, de ez már több, mint zavaró és így végül a többi gond is megszűnt.
Szóval a kezdeti problémák a MIUI ellen szóltak, de ezekről nem a MIUI tehetett, a multi MIUI ROM-mal rendben van a készülék (nekem volt egy témaválasztási gondom, de a frissítéssel az is megszűnt, utánaolvasva, senkinél se találtam hasonló gondot, de már nekem sincs).

Egy jó készülék, egész jó szoftverrel, kár lenne hagyni, hogy gányolt ROM miatt bosszankodj a telóddal kapcsolatban, ha jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.