Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) jety91 válasza mgTerminator (#2195) üzenetére


jety91
őstag

Nalad van csak ilyen problema. Nekem miui-n es cm-en is 800mb korul szokott lenni a szabad memoria.

(#2202) pampika válasza mate1396 (#2200) üzenetére


pampika
őstag

Nálam is kb ez van. Most 20 futó alkalmazás van és 600 mb szabad memória.

(#2203) mgTerminator válasza pampika (#2202) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor ezekszerint nálad is fennáll a probléma...

Gerr'y: Nem, jó lesz ez telefon csak mostanában csináltak vele valamit. De szerintem az 5.1.1 android hibája mert emlékszem hogy anno a OnePlus-on is elfogyott a 3Gb ram és mindet a rendszer zabálta fel. Mindjárt jön a MIUI 8 az már 6-os droid lesz azt hiszem.

Adikosa: Nem használok stabil romot, sose használtam. A hátlapot én a körmömmel pattintottam le, szóval nem nehéz :)

ZCoyote: Én sem játszok rajta és csak olyan alkalmazások vannak fent amiket használok nap mint nap, de nem is ezek eszik meg a RAM-ot. A te rendszered 10 napos, én meg November óta frissítgetem, lehet hogy újra kellene rakni :U

a 6.4.28-ban elvileg optimizálva lett a rendszer, kíváncsi vagyok hogy ezzel hogy muzsikál...

Korábban ez a 3 ette meg a rendszert:

Most nézem, már most fejenként 130 megát esznek és csak 1 órája fut a rendszer :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#2204) Chaser válasza Gerr'y (#2197) üzenetére


Chaser
titán

ha már 2 kevés ott valamit nagyon elb@sztak, nemhogy 3-nál..
érdekes a note1-em lassabb soc mellett meg se reccen kb
mondjuk agyatlanul nem rakok fel mindent amit találok, azt még win se tolerálja, nemhogy a droid

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2205) ZCoyote válasza mgTerminator (#2203) üzenetére


ZCoyote
őstag

Lehet, hogy akkor megérné egy friss install valóban.

Romani ite domum.

(#2206) mgTerminator válasza ZCoyote (#2205) üzenetére


mgTerminator
veterán

Lehet a ma estét rászánom, úgysincs semmi jó film amit meg lehetne nézni :D De nem sok kedvem van hozzá az az igazság.... és ráadásul lehet hogy ugyan olyan szar lesz.

(#2207) ZCoyote válasza mgTerminator (#2206) üzenetére


ZCoyote
őstag

Megértelek :-)

Itt egy thread erről a com.android.keyguard folyamatról. Lehet, hogy érdemes lenne megnézned.

Romani ite domum.

(#2208) pampika válasza mgTerminator (#2203) üzenetére


pampika
őstag

Nemtom, nem tűnik olyan vészesnek. Chrome-ban 10 tab, photos, maps, index app, rss meg még pár dolog. Sztem reális.

(#2209) mgTerminator válasza pampika (#2208) üzenetére


mgTerminator
veterán

Reális, ha bármelyikbe visszalépve nem tölti újra... mert nekem ilyenkor mindent újratölt, néha még az asztalt is.

ZCoyote: Egyébként nem sok reményt fűzök az újratelepítéshez. Ezt olvastam már, ez a zárképernyő, ha letiltom akkor nincs zárképernyő :)

(#2210) pampika válasza mgTerminator (#2209) üzenetére


pampika
őstag

Ritkán tölt csak újra.

(#2211) citkar


citkar
addikt

Valaki használja ezen az infrát távirányítóként?
Most tűnt fel, hogy van ilyen s a MIUIHU-s alkalmazásnál le is töltöttem egyet, de hiába nyomom a TV-re irányítva az újrapróbálkozás gombot s várok, nekem egy perc után sem történik semmi.

(#2212) Atomgeszi válasza citkar (#2211) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én használom, MM-ben is szoktam a TV-ket kapcsolgatni csak úgy poénból. :DDD
Lefrissítetted a legújabbra?

(#2213) citkar válasza Atomgeszi (#2212) üzenetére


citkar
addikt

5.2-es verziót tudtam feltenni.
Kijelölöm, h Samsung TV, majd várok..néha rányomok "Próbáld újra" gombra, egy pillanatig forog az ikon, megáll s semmi...
Néztem, nem lehet-e, hogy ki van kapcsolva az infra, de nem is találtam a beállításokban ilyen lehetőséget.

Úgy tűnik én voltam türelmetlen, otthagytam az asztalon a TV-re szegezve és néhány perc után továbblépett. Nem gondoltam, hogy ilyen sok idő kell ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#2214) Napfénysüti válasza citkar (#2211) üzenetére

Samsung és LG tévével működik nálam.

Més que un club!

(#2215) pampika válasza Napfénysüti (#2214) üzenetére


pampika
őstag

úgyszint

beállításnál 1-2 kínai krixkrax még van benne, de aztán szépen visszavált angolra

(#2216) Atomgeszi válasza citkar (#2213) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Érdekes.
Nekem kb 1 másodperc alatt megvan az összhang a TV-vel.. Mondjuk függ is a TV-től. MM-ben az új Sony HDR Android TV-t az istenért sem tudtam párosítani. Bár ahhoz már lehet távirányító sincs, hanem mobilalkalmazás.. Nem tudom.

(#2217) bzsolt99 válasza mgTerminator (#2209) üzenetére


bzsolt99
tag

Nekem is hasonlóan előjött a dolog. Én fogtam magam és a cachet kidobtam teljesen meg a beépített cleanert lefuttattam. Most hetek óta nem csinálja a telefon. Még romot frissítettem annyi volt.

(#2218) mgTerminator válasza bzsolt99 (#2217) üzenetére


mgTerminator
veterán

Most melyik van fent neked?

(#2219) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kiléptem a Mi4c tulajok közül :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2220) mgTerminator válasza enginev3.0 (#2219) üzenetére


mgTerminator
veterán

És mi lett az utód? Mennyibe ment el a Mi4c?

(#2221) bzsolt99 válasza mgTerminator (#2218) üzenetére


bzsolt99
tag

Eu-s rom 6.4.21

(#2222) enginev3.0 válasza mgTerminator (#2220) üzenetére


enginev3.0
félisten

60, sürgős eladással

Most egy z3-mal próbálkozok :)

HTC A9 lett volna, ha nem lenne olyan kicsi akksija

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2223) mgTerminator válasza enginev3.0 (#2222) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem rossz a Z3 sem, de én nem cseréltem volna rá :)

bzsolt99: Szerintem az android verzió lesz a ludas és biztos hogy másnál is jelen van csak van akinél jobban van akinél kevésbé szerintem :U

[ Szerkesztve ]

(#2224) bzsolt99 válasza mgTerminator (#2223) üzenetére


bzsolt99
tag

Nekem az a fura,hogy hónapokig ment hibátlanul. November óta megvan a telefon és nem csinált 1x sem ilyet. Aztán ugye előjött ami eléggé felidegesített.Nem volt android verzió váltás semmi. Amióta a cachet kipucoltam meg meg a cleanerrel takarítottam működik.

(#2225) mgTerminator válasza bzsolt99 (#2224) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én még újra is raktam a gyári mentővel meg helyreállítottam az adatokat, kíváncsi vagyok hogy jó lesz e.

(#2226) Atomgeszi válasza mgTerminator (#2225) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor nem ugyanott vagy, mint eddig, mert visszarak mindent?

(#2227) citkar


citkar
addikt

A WiFi elmentett jelszavakat MIUI alatt sem tudom megnézni? Eddig android alatt nem sikerült (illetve, amit olvastam, az macerásnak tűnt, wifis adatfile-t megnyitni s azt olvasgatni), de hátha MIUI alatt, ti tudtok vmi jó megoldást rá.

[ Szerkesztve ]

(#2228) lacora5


lacora5
tag

Par honapja beszeltuk itt paran, mert valaki ajanlotta ezt a (kezdetben) folyekony reszecskekitolto kijelzovedo technologiat, de akkor még egy gagyi honlap mas neven forgalmazta, ehhez kepest a wowfixit hogy atvette, es felfuttatta... na mindegy, csak eszembe jutott.

(#2229) citkar válasza lacora5 (#2228) üzenetére


citkar
addikt

Csak most hallok erről, használja ezt valaki?
Bár az árát megtekintve nem hiszem, hogy érdekel, elég sok frankó fólia kijön belőle :D
Viszont kíváncsi vagyok, mégis milyen, főleg a tapintatára.
Ráadásul azt írja: "egy évig biztosítja a láthatatlan, tiszta és ragyogó felületet a kijelzőre", ennél strapabíróbbnak gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#2230) lacora5 válasza citkar (#2229) üzenetére


lacora5
tag

én most feltettem egy promos 1- masfel hetes vedelmet. de ez olyan dolog, hogy senki nem kezdi el karcolgatni a kijelzot, hogy mukodik-e. De agyalok rajta, a folia nelkul jobb az erintes visszajelzese, leginkabb ha a folia mar jo par honapos.

(#2231) Chaser válasza lacora5 (#2230) üzenetére


Chaser
titán

de döglött kijelzőn lehet tesztelgetni, akár egy plexin is:)
egyébként de, vannak olyan elvetemültek hogy tesztelnek mindenféle védelmet akár új telókon, yt tele van velük, baltával meg minden sz@rral verik a telókat:D még olyat is láttam amiben lövik őket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2232) muchacoado válasza citkar (#2227) üzenetére


muchacoado
aktív tag

(#2233) citkar válasza muchacoado (#2232) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, ez jól jöhet még.

(#2230) lacora5 :

Hát el lehet rajta gondolkodni, ha sokkal jobb a tapintása megérheti. Bár mostanában két temperált üvegfóliát rendeltem, azoknak darabja volt kb 1 USD és engem nem zavar a tapintása. Kicsit örülök is neki, mert anélkül nagyon csúszott.

(#2234) mgTerminator válasza Atomgeszi (#2226) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát azért nem éppen, mert ez nem egy tükör mentés a rendszerről és nem állít vissza 100%-ig minden beállítást.

De egyébként ugyan úgy kevés a RAM és el is tud fogyni jó gyorsan. Már csak a MIUI 8-ban bízok :)

(#2235) gasszisztens


gasszisztens
tag

Szasiztok tudnátok egy érthető leírás linket adni nekem hogyan tudok jó Magyar romot telepíteni Mi4c re holnap érkezik a telefon de még nem csináltam ilyet :DD :DD :DD Előre is köszönöm :DD

(#2236) XtremLor válasza gasszisztens (#2235) üzenetére


XtremLor
őstag

A leiras ott van az osszefoglaloba is, de itt van par kep is, ha ugy könnyebb. [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2237) gasszisztens válasza XtremLor (#2236) üzenetére


gasszisztens
tag

Köszönöm a gyors választ és melyik magyar romot érdemes telepíteni?

(#2238) XtremLor válasza gasszisztens (#2237) üzenetére


XtremLor
őstag

Multi vagy Miuihu, probald ki az egyiket ha nem jon be akkor megnezed a masikat, de a kulonbseg minimalis.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2239) gasszisztens


gasszisztens
tag

Gondolom nem sok különbség van köztük akkor felteszem a leg frissebb Magyar romot remélem sikerül :DD

(#2240) jety91 válasza gasszisztens (#2239) üzenetére


jety91
őstag

en a multit ajanlom (xiaomi.eu), a magyar lassabban frissul. De ha nem fog tetszeni a miui annyira, van stabil Android 6.0.1es Cyanogemod is (CM 13.1), teljesen meg vagyok vele elegedve, en azt hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#2241) bandita


bandita
csendes tag

Sziasztok,

tegnap ota en is mi4c tulajdonos vagyok (zuk z1-rol valtottam, mert tul nagynak talaltam). Mar fel is kerult egy CM 13.1. :)
A kerdesem: hogyan lehet megcserelni a hardveres gombok funkcioit? A mas forumokban talalt Generic.kl szerkesztese nem segitett, arra gyanakszom hogy egy masik keylayout filet hasznal a rendszer. De melyiket? Tudja valaki?

koszi
bandita

(#2242) XtremLor válasza jety91 (#2240) üzenetére


XtremLor
őstag

Kamera, uzemido minden rendben CM alatt? Nem volt eddig idom felrakni, de mar regota tervezem.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2243) gasszisztens válasza jety91 (#2240) üzenetére


gasszisztens
tag

Akkor elvileg a Xiaomi global romhoz és a MIUIHU rom feltelepítéséhez sem kell nyitbi a Bootloadert ha esetleg zártan kapnám a telefont? :DD

(#2244) XtremLor válasza gasszisztens (#2243) üzenetére


XtremLor
őstag

TWRP-t kell felrakni eloszor, ha zart az nem igen fog menni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2245) gasszisztens válasza XtremLor (#2244) üzenetére


gasszisztens
tag

És azt hol tudom megnézni hogy zárt e illetve ban Magyar leírás a nyitáshoz? :DD

(#2246) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Ha már ROM-olunk :)

Jól sejtem, hogy ez a legfrissebb Stabil Multi ROM, amiben van magyar nyelv?
7.1.4

Tehát ebben a legfrissebben még nincs benne a magyar nyelv?
7.3.1

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2247) g_g_g válasza gasszisztens (#2245) üzenetére


g_g_g
őstag

Gyors, egyszerű bootloader ellenőrzés: ( ha fastboot módban indul, akkor nyitott a bootloader)
[link]

És reménykedj, hogy nálad is szereli a nyuszi a kis robotot :)

[ Szerkesztve ]

(#2248) gasszisztens válasza g_g_g (#2247) üzenetére


gasszisztens
tag

Köszönöm :R Ha nem megy mit tehetek?

(#2249) bandita válasza gasszisztens (#2248) üzenetére


bandita
csendes tag

En ezt csinaltam vegig es tokeletesen mukodott:
[Guide] Unlocking the Mi4c Bootloader without verification by Xiaomi

[ Szerkesztve ]

(#2250) g_g_g válasza gasszisztens (#2248) üzenetére


g_g_g
őstag

Itt tudsz olvasgatni, vannak leírások rá. (regisztrálni kell, de sok hasznos infó van itt is)
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.