Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) margithid


margithid
veterán

A 2 GB-os verzió most nagyon olcsó, 40k alatt van minidealen. Jövőre nézve ez vajon mire elsz elég?
Miui8 alatt mennyi a szabad Ram?

(#2702) Drenadar válasza margithid (#2701) üzenetére


Drenadar
veterán

3 gigással rendelkezem...
FB+messenger + viber+chrome 2 tab 1,1GB szabad.

én nem vennék mai világban 2 gigásat akármennyire is olcsó.

(#2703) margithid válasza Drenadar (#2702) üzenetére


margithid
veterán

Igen, ez tart vissza ettől a készüléktől és a Nexus 5X-től is...
Lehet megvárom akkor amig kifutó lesz teljesen és vagy egy Mi4c vagy egy Redmi 3 pro lesz a kiválasztott.
Sajnos a Nexus 5X-től is félek, hiába stock droid, de csak 2 GB Ram...

(#2704) Drenadar válasza margithid (#2703) üzenetére


Drenadar
veterán

Tudtommal a mi4c még a legnagyobb sem egy drága dolog. de lassan már a mi5 is jó árba kerül...

de manapság ahol már a 4giga kezd általános lenni, ott nem érdemes venni 2 gigás telefont... szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#2705) Thumas


Thumas
tag

]Sziasztok!

Egy ideje nem jártam erre és a telefonommal se igazán foglalkoztam, de most látom hogy van MIUI 8 ki szeretném próbálni, viszont az lenne a kérdésem hogy most ez a verzió van fent a telefonomon. Erről simán rakhatom fel a 8ast?
Meg ilyenkor érdemes full wipe-ot nyomni ugye?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#2706) bzsolt99 válasza Thumas (#2705) üzenetére


bzsolt99
tag

Érdemes full wipe. Előtte ments le minden adatot a telefonról.Lehet upgradelni,de elég sok érdekes anomáliát tud okozni.

(#2707) Thumas válasza bzsolt99 (#2706) üzenetére


Thumas
tag

Mármint a 8as verzió okoz anomáliát vagy az hogy ha simán upgradelek?

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#2708) mgTerminator válasza bzsolt99 (#2706) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én simán rátoltam a 7-re, semmi baja nincs :D

(#2709) flirt


flirt
tag

Üdv! Időközben esetleg kijött olyan frissítés, minek következtében lehet 4k videót rögzíteni vagy 60/120fps értékkel felvenni fullhd/hd esetén?

(#2710) mgTerminator válasza flirt (#2709) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia! Most hogy kérdezted, megnéztem, nekem van 4k de sose próbáltam, mivel nem is tudtam hogy van... Tud még lassított meg gyorsított felvételt.

(#2711) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Sziasztok! Tudtok esetlek eu raktárból mi4s-t jó árban? Vagy támogatás szempontjából jobban meg éri a Mi4c?

[ Szerkesztve ]

(#2712) citkar válasza muchacoado (#2711) üzenetére


citkar
addikt

Hát jóval kevesebben vannak Mi4S tulajok, de mivel hardware szempontjából nem is tudom különbözik-e a C variánstól, szerintem hasonló szoftveres támogatásban fog részesülni hivatalos forrásból.
Viszont érezhetően drágább, a 64 Gb-os változat jóval 250 USD felett van (legalábbis, amíg követtem).

(#2713) jety91 válasza citkar (#2712) üzenetére


jety91
őstag

elvileg felmegy par custom rom mi4s-re is amit mi4c-re irtak, de sokkal kissebb a felhasznalo bazisa, igy kevesebb supportot fog kapni kulso fejlesztoktol.

32gb verzio van csak a telefonbol ami ~80 korul kaphato. En tavaly novemberben vettem a sajatomat 90-ert, eddig ez a legidotallobb aru telefonom :D

[ Szerkesztve ]

(#2714) citkar válasza jety91 (#2713) üzenetére


citkar
addikt

Costum ROM igen, kevesebb lesz, de gyári támogatása nem hiszem, hogy érdemben elmaradna az Mi4C-től, ezért írtam a hivatalos támogatást.

Nekem jobban tetszik az Mi4S, de annyival többe került akkor, hogy mondom annyit nem ér meg a külsősége.

Ha valakinek megér annyit, MIUI-n elvan, akkor teljesen jó vétel szerintem.

(#2715) muchacoado :
Én sem akarom eladni, 60 körül vettem, ennyiért ez tetszik a legjobban.
5 colban is szűkül a piac már lassan :D Néhol 5,2 col vagy nagyobb talán a mini vagy a kompakt.

[ Szerkesztve ]

(#2715) muchacoado válasza jety91 (#2713) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Úgy látom most itt a H.aprón is leálltak, illetve máshol se nagyon kapni egyiket sem.

(#2716) Gork


Gork
tag

Sziasztok!

Véletlenül sem spamelni szeretnék, de mégis csak ez a legrelevánsabb fórum... Mi4c-re vásárolt, de aztán felhasználatlanul maradt eredeti, teljesen szűz Nillkin kijelzővédő üvegemtől szeretnék megválni Budapesti átadással. Ha esetleg valakit érdekelne, akkor privátban legyen kedves jelezni...

(#2717) kress


kress
aktív tag

7-es miui-n sikerült valakinek működére bírnia a beépített VOIP klienst? 8-nál esetleg működik?

(#2718) forzaroma


forzaroma
tag

Üdv! Néhány helyen azt olvastam,hogy a Mi4C kamerája jobb mint a Mi4S-é, pedig abban a hitben voltam h ugyanaz! Azt hittem a készülékházon,akksin és ujjlenyomat olvasón kívül ugyanaz a két telefon. Van olyan akinek van esetleg ebben tapasztalata,rálátása? Előre is köszi, segítene a döntésben h melyiket válasszam!

Realme GT2

(#2719) mpierre


mpierre
veterán

Nos, egy ideje ígértem, hogy lövök pár képet a mi4s-sel. Itt megnézhetőek. Nem estem hanyatt. Akad közte - túlértékelve a végeredményt - használható is...
Szerintem egy körömpiszoknyi képalkotótól ne várjunk csodát. Telefon képernyőjén való nézegetésre megfelelő, de belenagyítva siralmas.

A manuális módot még nem próbáltam. Nyugodtabb időben talán.

@forzaroma: Nem tudom a mi4c milyen képeket készít, de nem hinném jelentősen jobbakat. Persze utómunkával majdnem minden lehet segíteni. De az már nem fotózás.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2720) Swami válasza zsola400 (#2682) üzenetére


Swami
senior tag

Mennyi kínai bloatware van a telefonon?

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#2721) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Azt meg tudná mondani valaki, hogy melyik stabil rom tud a legnagyobb százalékban magyarul? Jelenleg 7.3.1 van fenn de ez kb 50:50 arányban magyar... :-( Ezzel jött oppomart-ról...

(#2722) Leones válasza Kowi84 (#2721) üzenetére


Leones
csendes tag

CM-13.1.1

98‰- ban magyar a menüje és teljesen stabil :)

Link:

http://www.teamsuperluminal.org/cm-13-1-1-20160805-unofficial-libra-zip/

Egyébként a DPI érték nekem 480-on van. Azt nem tudja valaki, ha lejjebb veszem (mondjuk 320-ra), akkor az aksi tovább bírja e?

[ Szerkesztve ]

Nokia 2630 - LG GD330 - LG GS290 - LG Optimus 2X - Xiaomi MI 4C - Allview P4 Life - Iphone SE

(#2723) Kowi84 válasza Leones (#2722) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Bocs azt elfelejtettem, hogy ragaszkodnék a miui-hoz.

Amúgy az hogy lehet, hogy elvileg valami multi rom lehet a telón, ha tud magyarul, de bootloader zárva és a recovery is gyári?

(#2724) Disque válasza Kowi84 (#2723) üzenetére


Disque
aktív tag

EDL módban fel lehet tenni rá romot, de azok amikkel a webshopok árulják, nemigazán szoktak megbízhatóak lenni.
Ki kell nyitni a bootloadert, és utána mehet fel a xiaomi.eu -s multi rom az is 98%-ban magyar

(#2725) Kowi84 válasza Disque (#2724) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Azt honnan tudom eldönteni, hogy a bootloader nyitva vagy zárva van-e?

(#2726) g_g_g válasza Kowi84 (#2725) üzenetére


g_g_g
őstag

Bootloader ellenőrzés.
Kikapcsolni a készüléket.
Hangerő le + bekapcsoló gomb együtt nyomva tartása
Ha fastboot módban indul, akkor nyitott a bootloader kép
Videóval:
link

(#2727) Kowi84 válasza g_g_g (#2726) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Köszi!

Akkor úgy néz ki, hogy nyitott! :)

Viszont a recovery gyári, akkor hogy tettek rá fel multi rom-ot?

[ Szerkesztve ]

(#2728) jety91 válasza Leones (#2722) üzenetére


jety91
őstag

Nem fogja tovább bírni.

(#2729) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Azt esetleg lehet tudni, hogy 7.3.1-től egy újabb 7.5.4 mennyivel tud jobban magyarul? Vagy ugyanabban a százalékban magyar?
Mert a jelenlegi nekem nem tűnik 98%-ig magyarnak. (Üzenetek teljesen angol, Video lejátszó szintén. A kikapcsolásnál is angolok a feliratok stb...)

(#2730) zsola400 válasza Swami (#2720) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nem tudom, bekapcsolás után ment fel a legújabb TS TRWP 3.0.2.0 majd tiszta telepítéssel az utolsó 7-es MIUIHU 6.5.26. Próbáltam néhány 8-ast de pár nap után ment vissza a 7-es.
Használ itt valaki újabb 8-ast 6.8.11, hogy van megelégedve aksihasználat, stabilitás?

(#2731) zsola400 válasza Kowi84 (#2729) üzenetére


zsola400
aktív tag

Tedd fel az utolsó 7-es MIUIHU 6.5.26 vagy 8-as MIUIHU-t ez 100% magyar!

[ Szerkesztve ]

(#2732) lacora5 válasza zsola400 (#2730) üzenetére


lacora5
tag

En használok, egy ideje áttértem a 8-ra. Eleinte majdnem visszaváltottam 7-re, de most már örülök, hogy nem tettem. Sokminden összeomlott, itt-ott hibás volt egy tiszta telepités (wipe cache-dalvik-system-data) utan is, végül adtam neki egy utolsó esélyt, hogy a belsőt is wipe-oltam, a romot a nullára tettem fel otg-n keresztül, és az appokat sem micloudbol allitottam vissza, hanem egyesével playről. Na azóta tökéletesen fut, teljesen stabil. Nálam a gps mindig megy energiakimélőn, plusz mobilnet, de így is hoz 4 órát. Szerintem már megéri váltani, de legjobb, ha ilyen tiszta a flashelés.

Mpierre képei emlékeztetnek a korai 7-es miui féle 4c-s képekre, akkor alig fókuszált jól, azóta nagyon sokat javitottak rajta, szép képeket lő, még a 7-es alatt kijavították. Ja és ezek a miuihu romok teljesen magyar romok.

[ Szerkesztve ]

(#2733) zsola400 válasza lacora5 (#2732) üzenetére


zsola400
aktív tag

Köszi, akkor én is adok neki egy esélyt, felrakom a legutolsó MIUIHU-t.Én is tiszta telepítéssel rakom fel mindig!

(#2734) vizibolha


vizibolha
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket\véleményeteket kérni.Két teló közt vacilálok, az egyik ez (Mi4c), a másik a Redmi 3 pro...a kettő közti árkülönbség most nem számít.

(#2735) kress válasza vizibolha (#2734) üzenetére


kress
aktív tag

Szóval mi az ami számít? :)

(#2736) rasky


rasky
senior tag

Van aki észreveszi, ha a zsebében rezeg a telefon? Nagyon gyengére sikerült ez a rezgőmotor :/

[ Szerkesztve ]

(#2737) vizibolha válasza kress (#2735) üzenetére


vizibolha
tag

Amit eddig összeszedtem:

Kamera Mi4c nagyon jó, R3pro annyira nem, élőben még nem láttam a Mi4c-t nem tudom mennyire "gagyi" a műanyag ház, a másiknak a fémes ház jónak tűnik, a Mi4c sebessége ok.A b20 és fm hiánya elfogadható, csakúgy mint a 32gb sd nélkül.
Inkább kérdéseim vannak mint tapasztalatok:

A legújabb 8as Miui hun mennyire stabil és megbízható?
Mikor ROM-ot frissítek, kernel-t is kell külön?
Mennyire melegedik a teló?

(#2738) kress válasza vizibolha (#2737) üzenetére


kress
aktív tag

Szerintem rendben van a műanyag ház,a fekete gép elégsz "elegánsnak" is mondható szerintem.
Miui 8-at még nem használtam, 7esnél nem kellett külön kernelt, simán felrakod zipből az újat (weekly esetén legalábbis)
Nálam elég erősen melegedik, erre kérdeztem is a fórumban, elvileg baj nem lesz belőle, főként a hátsó felső 1 harmad. Nagyrészt véletlen szerűen, van mikor egyszerű wifi+böngészés mellett, van, hogy csak töltésnél (akksi olyan 42-43 fokot szokott írni ilyenkor).

De azért várd meg más véleményét is, lehet van aki jobban utána járt ezeknek.

(#2739) lacora5 válasza vizibolha (#2737) üzenetére


lacora5
tag

-Miui8 stabil és megbizhato.

- Kernelt nem kell kulon telepiteni Miui esetén, más stock androidoknál meg ahogyan szeretnéd, de a legtöbb felrakja tudtommal a hozzávaló kernelt.

- Komolyabb muveleteknél éreztem melegedést, erről a miui8 bizt. app figyelmeztet is, és ott látni fogod mely appok porgetik annyira, ezeket kilove "lehutheto", viszont egyáltalán nem vészes. 48fokra állitottam a figyelmeztetést, ezt még mióta használom nem érte el. Gondolom ez azért függ a toktól is, én sima szilikonnal használom. A muanyag tok kulonben nem gagyihatású, de mivel csúszós és kell valami fogás, plusz nem árt a védelem, így mindenkép tokkal használnám.

[ Szerkesztve ]

(#2740) enginev3.0 válasza vizibolha (#2737) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagyon masszív a ház

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2741) jety91 válasza lacora5 (#2739) üzenetére


jety91
őstag

Nálam akkor melegedik igazán, ha rom-ot frissítek (CM) :DDD

A kolléga mindent leírt, én mi4c-re szavaznék a helyedben az erősebb hw + a kamera miatt.

Én elvagyok 32gb-on, úgy hogy eléggé erőteljesen kamerázok és használom a spotifyt offlineban (tárhelyre letölti ilyenkor a zenéket), szóval az SD kártya hiányát sem érzékelem.

B20 hiánya meg kisvárosokban érezhető egyedül, ilyenkor átvált 3G-re a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#2742) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Én is kacérkodok a Mi 4c-vel, mióta a 16 GB-os ára rendesen lement.
Több számomra szempontból is kompromisszumos a kicsike, de ebben az árketegóiában ilyen kamera más készülékben nem nagyon van.

Belenéztem az első pár száz hozzászólásba, az üzemidőért nagyon senki nem volt oda. Sikerült a SoT-on egy kicsit javítani az újabb MIUI kiadásokkal, esetleg valami custom ROM-mal? Nem vagyok hardcore gamer, sőt, semmilyen se, leginkább munkár, mailezni, böngészni meg navigálni kellene a készülék, a fotózás mellett, két SIM-mel. of coz.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2743) rasky válasza Atomcsirke (#2742) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem pár napja van meg (~ 1 hete lassan), én sem játszom, hétköznapi dolgokra használom. Egyedül az akku és a rezgő motorral nem vagyok megelégedve. Kijelzőidő kb 3,5 - 4 órára számíts (legfrissebb eu fejlesztői). Minden másban elég jó a telefon, összeszerelés, folyamatos a rendszer, képek is jók, kompakt méret, szóval kár az akkuért. :)

[ Szerkesztve ]

(#2744) jety91 válasza rasky (#2743) üzenetére


jety91
őstag

amplify appot probald ki, root kell hozza de sokat dobott nekem a telefon akkuidejeben. Nalam az MI Band miatt folyamatosan megy a bt es ezzel az appal fel nappal tovabb huzom.

(#2745) Atomcsirke válasza rasky (#2743) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Ettől tartottam egy kicsit. :( Kacsintgatok a Redmi 3 Pro/S fele is, de az azért ennyire nem combos kamerában.
Lehet, hogy powerbank-függő leszek?

Sajna elkurvultam a a P770 cca. két napos üzemideje mellett ... :U

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2746) enginev3.0 válasza Atomcsirke (#2745) üzenetére


enginev3.0
félisten

Két nap ezzel is megvan, csak kijelzőidőben gyengébb kicsit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2747) rasky válasza jety91 (#2744) üzenetére


rasky
senior tag

Feltoltam xposeddal, lockoltam is, kíváncsi leszek.

(#2745) Atomcsirke : Tervben volt nekem is az R3 pro, de a kamera nem győzött meg, se a recsegő felső rész (a hátlap műanyag része).

(#2748) Napfénysüti

Ezt a telóval lőttem:

Viszont a kijelző bal felső sarkában megjelent egy sárga folt. Lehet ezzel valamit kezdeni? :(

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#2749) Atomcsirke válasza Napfénysüti (#2748) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Elég meggyőző, ad némi támpontot az optika/szenzor minőségéről, bár a legtöbb mobil-kamera rossz fényviszonyok között vérzik el.

Nincs véletlenül egy teliholdnál készült kontroll-fotód, ugyanerről? ;) :DDD

Btw, a készülék audio-minősége milyen fülessel? Mostnában elég nehéz kideríteni, mely készülékekbe kerül minőségi DAC, régen még kérkedtek is egy-egy Wolfsonnal, Yamahával, stb.-vel a gyártók.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#2750) Atomgeszi válasza Atomcsirke (#2749) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem Piston 2 fülesem van a 4c-hez, de próbáltam hybrid dual driver fülessel is. 99% techno, house, deep-et hallgatok, és megvagyok elégedve teljesen a hangminőséggel. Aki pedig szereti az elektronikus zenét, az tudja, hogy csak igazán jó minőségen szólnak "szívfacsaróan" :) Kb beszabehu hatása van.. Persze ehhez a Xiaomi füles is hozzátesz, még philipssel próbáltam(ami mellesleg 2x annyiba került, mint a Piston 2) és elég szarul szólt. Szóval füles kérdése is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.