Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) jety91 válasza Matyi222 (#800) üzenetére


jety91
őstag

Akkor várunk türelmesen, köszi :DDD

tom81042
Én is azt hittem hogy nem lehet gyorsabb, de hidd el az. Nem feltétlen a ROM gyorsabb, hanem maga az animációk sebessége, gördülékenysége.

[ Szerkesztve ]

(#802) Kroni1 válasza tom81042 (#798) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor probálj ki egy cm vagy mk romot és rájössz h a miui egy rossz vicc..

(#803) Matyi222 válasza jety91 (#801) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Ez elég jó megoldás az ambient pótlására míg jó lesz a Cm

[link]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#804) jety91 válasza Matyi222 (#803) üzenetére


jety91
őstag

Köszi. A dupla képernyőzár annyira nem jön be vele, de ez legalább felébreszti. Kikéne belőle halászni ezt a funkciót ;]

[ Szerkesztve ]

(#805) Matyi222 válasza jety91 (#804) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Képernyőzárat én sem engedélyeztem így csak felébreszti, és legalább látom mi jött.

Ahogy felrakod, csak az első képen lévő funkciót engedélyezd, az admint és az értesítést, ahogy kéri. Akkor szépen teszi a dolgát és az általad használt lock működik zárként, ez nem.

Akkor így ébreszt.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#806) jety91 válasza Matyi222 (#805) üzenetére


jety91
őstag

Jaja így állítottam be én is :K

(#807) Matyi222 válasza jety91 (#806) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Már majdnem ambient :DD :DD :DD

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#808) jety91 válasza Matyi222 (#807) üzenetére


jety91
őstag

Majd az új CM13-ban :DDD

(#809) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Most mindenki alszik vagy romolgat? :)

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#810) Doki16


Doki16
addikt

Az Mi 4c tulajoktól kérdezném, hogy mennyit bír kb. az akkumulátora erősebb használat mellett. Mindkét kártyát behelyezve, folyamatosan wifin van 3g-n lógva, és azért használva amire kell :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#811) jety91 válasza Doki16 (#810) üzenetére


jety91
őstag

~1,5 nap

(#812) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Ébresztővel Ti nem küzdötök?
MIUI 7.0 7.0.15.0, az utolsó stabil rom van fent és az alábbiakat tapasztalom.

Gyári ébresztő:
bárhogy beállítva, ébreszt, de nem jelenik meg a kijelzőn, fel sem oldja, csak sötét és zenél.
Ha feloldom kézzel sem látszik az alkalmazás, a feladatkezelőben sem.
egy mód van a lekapcsolására, ha megnyitom az órát, majd az ébresztés menüben kikapcsolom az ébresztést. --> Bosszantó, de legalább ébreszt.

Alarm Clock ébresztő:
a.) ha közeljövőbe állítok be ébresztést (1p-1óra) akkor felébreszt, feloldja a kijelzőt, le tudom nyomni ahogy kell.
b.) ha este reggelre állítok ébresztőt, nem ébreszt.
b1.: ha feloldom a kijelzőt gombbal, miután egy másik telefon felébreszt, azonnal bekapcsol az ébresztő reggel
b2.: ha nem kapcsolom be a kijelzőt, de felébredés után rácsörgök a telóra, és leteszem azonnal elindul az ébresztő.

Amit még tettem, hátha az a gond, de nem oldotta meg a problémát:
- Biztonság - Engedélyek - Indítópult - AlarmClock indíthatóvá téve automatikusan
- Ugyan itt, engedélyeket is kapott a rendszerbeállítások módosítására.
- Rendszer - Értesítések - Alk értesítések AlarmClock értesítés megjelenítések engedélyezve (gyári óránál is itt minden engedve van neki)
- Rendszer - Rendszer - Akku - Profiloknál minden kikapcsolva.
- Rendszer - Rendszer - Akku - Alk. akku haszn. kezelése: minden inaktív.

Illetve nem tudtok olyan verziót, app-ot, mint a Samsung-okban, hogy a telefon figyelje, hogy nézem-e és ha nézem, ne zárja le a kijelzőt? (ezt hiányolom a korábbi telefonom után ebből a készülékből)

Nektek is ~3 óra kijelző idő után, ~22-26 órát bír a telefon, kíméletes használat mellett csak?

Köszönöm :R

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#813) jety91 válasza feel2006 (#812) üzenetére


jety91
őstag

Pontosan nekem is ez volt a bajom, illetve nem tudtam felvenni a telefont huzamosabb nem hasznalat utan. Rakj fel cyanogemod-ot, azzal ilyen baj nincs (CM12, Mokee).

Akksi idoben en atlagosat mertem eddig, de en minden este radugom a telefont toltore, igy nalam ez nem annyira mervado dolog.

(#814) pampika válasza Doki16 (#810) üzenetére


pampika
őstag

Sztem 3g, 2 kártya, wifi kb 1 nap.
A 3g sokat elviszi sajnos. Nálam 1 kártya, lte + wifi mindig bekapcsolva és úgy kihúzza 2 napig.
Ha van lte csomagod, érdemes inkább azt használni (nettel), másik kártyán meg így a 2g is elég.

(#815) Doki16 válasza pampika (#814) üzenetére


Doki16
addikt

Ha az 1 napot kibírja az már nekem tökéletes. A nubia z7 minivel ilyen 2 óra képernyőidőket tudtam kb. összehozni és olyan 8-10 óra üzemidőt. Ha már ezt meghaladja akkor boldog leszek :D

Lenne még kérdésem. Mik az általános tapasztalatok a készülékről? Van valami ismert hibája? Vannak rá jól működő romok?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#816) jety91 válasza Doki16 (#815) üzenetére


jety91
őstag

Ismert hw hibarol nem tudunk. sw hiba a miui-ban sajnos van (beta van csak meg), cm-et hasznalunk hetvege ota paran, nagyon megvagyunk vele elegedve minden tekintetben :)

(#817) jety91 válasza Matyi222 (#809) üzenetére


jety91
őstag

Nalam reggelre megbolondult az acdisplay, csak villogott tole a kijelzo :D

(#818) Doki16 válasza jety91 (#816) üzenetére


Doki16
addikt

Ezen a telefonon gondolkozok most a Nubia Z7 mini után. Megéri szerintetek megvenni? Nem zavar, ha romolgatni kell egy készüléket. Egyik telefonomon se a gyári android ment :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#819) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Proshot-tal úgy néz ki, hogy jobb éjszakai fotókat lehet lőni, nappal még nem próbáltam, de szerintem abban is jobb, már csak a dupla méretű képfájlok miatt is, nincs akkora tömörítés, és eddig ez az egyetlen kamera app, ami úgy néz ki hogy hibátlanul működik, iso állítás, állítható fénymérés stb... plusz jól is néz ki :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#820) feel2006 válasza jety91 (#813) üzenetére


feel2006
tag

#jety91:
Gondolkozom azon a rom-on, csak annyira nem érzem magamban az erőt, hogy megint mindent újra feltelepítsek, beállítsak. :( De az biztos,működő ébresztő nélkül nem maradhatok. :-)
Kíváncsi lennék, mások hogy oldják meg? Senki nem ébred itt a telefonjára, vagy nem bízik meg benne és mindenkinek van egy másik ébresztője is? :)
Azt ajánlod, ami az összefoglalóban is szerepel (CM 12.1 (Mokee)) ?

#pampika :
Hogy csinálod a 2 napos üzemidőt? Nekem a fentebb írt, MIUI stabil rommal, 2-3 óra kijelző időt bír, ha véletlen valami játékra, filmre vetemedek, már az 1 nap sem lenne meg. :U

#enginev3.0:
Köszönöm a kamera progi ajánlásokat, teszteket, hozzászólásokat. Nagy figyelemmel követem mi válik be legjobban, és mivel tudok kicsit "közelebb kerülni" a DSLR által megszokott képminőséghez, manualitás adta lehetőségekhez.

Kijelző fóliát, akár üvegfóliát ti használtok a telon? Van értelme, vagy legalább egy gorilla glass- színvonalat tud hozni a kijelző? S3 minimen 2,5 év alatt nem lett karc és sosem látott fóliát. Ez a mi4c-vel is menne? :)

[ Szerkesztve ]

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#821) pampika válasza feel2006 (#820) üzenetére


pampika
őstag

- 1 sim telenor lte hálón, mobil nettel
- wifi otthon, meló helyen
(mindkettő 'always on', 23-07-ig 'do not disturb' módban, de a netet asszem ekkor sem kapcsolja le)
- kb 2,5-3 óra képernyő idő
- gmail (napi ~20-30 levél), messenger (napi 1-2 üzenet), hangouts (hétközben sok üzenet) <- mind autosync
- elvétve index app, chrome beta böngészés, inoreader rss (ezek összesen kb napi 1-1,5 óra)
- automata fényerő
- néha telefonálás, de ez változó, napi 0-30 perc átlag

így reggel levéve a töltőről másnap estig kihúzza.
amíg használtam vele okos órát bt-on, akkor kb 8-19-ig volt a bt bekapcsolva, az értesítések mind kimentke az órára és úgy lett a telefon üzemideje olyan szűken 2 nap, inkább 1,5-1,75. ha nem sokat nyüstöltem, akkor lehetett a kettőt egyszerre tölteni 2 naponta :) csak aztán meguntam az óra töltögetést és most a 2 napot így stabilan hozza. ált. az aktuális fejlesztői rom van rajta, de most nagyon gondolkodom vmelyik cm alapún.

(#822) jety91 válasza feel2006 (#820) üzenetére


jety91
őstag

igen a CM 12.1-re gondolok az összefoglalóban.
Nekem Nilkin H9+ üvegfólia + frosted shield tok van rajta.

(#823) Matyi222 válasza jety91 (#817) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nálam még rendben eddig. :DD

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#824) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!

Xiaomi MI3 vagy MI4C? 16gb-os jöhetne szóba.. az MI4C jobban tetszik külsőre.

Köszi!

(#825) Matyi222 válasza Askformore (#824) üzenetére


Matyi222
aktív tag

MI3-am nem volt.4C szerethető.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#826) jety91 válasza Askformore (#824) üzenetére


jety91
őstag

10k+ a 3GB ebből a telóból, én spórolnék annyit a helyedben, ugye nem bővíthető sdkártyával a telefon, így jól jön a dupla tárhely +1GB ram a későbbi android verziókhoz

(#827) Askformore válasza jety91 (#826) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#828) enginev3.0 válasza Askformore (#824) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi3 szerintem egyáltalán nem szép, 4c pedig ha jól tudom mindenben jobb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#829) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jött egy böngésző frissites

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#830) Matyi222


Matyi222
aktív tag

MK-ROM egész jól bírja az aksi. :)

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#831) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
A Mi remote progi beállításában tud valaki segíteni?Egyáltalán használható ez bármilyen cucchoz?

(#832) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Találtam TS TWRP 2.8.7.3 Recoveryt MI4C-hez, na ez pöpec. minden funkció akadás mentesen teszi a dolgát.
CM-böl van már 12.26-os stabil is.
:C :C :C

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#833) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Ha valaki szeretné ezt az új Recovery-t. (Nagyon ajánlott)

[link]

Itt a recovery és a ROM is

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#834) szimla65 válasza Matyi222 (#832) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Megosztanád ezeket Én most Mokee CM-et használok.

Ui:ez az oldal nem elérhető

[ Szerkesztve ]

(#835) Matyi222 válasza szimla65 (#834) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Regisztrálni kell és már töltheted is, a recovery-t már felraktam, visszaadta a hitem a TWRP-ben.
Nagyszerű!!!! :C :C :C

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#836) Matyi222 válasza szimla65 (#834) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Már jó!

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#837) szimla65 válasza Matyi222 (#836) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi látom

(#838) Matyi222 válasza szimla65 (#837) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Most rakom a 12.26-os CM-et, megnézem milyen lett.

Ez a TWRP nem győzöm dicsérni, mint a villám. És mindent érzékel. Ámen! :)

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#839) Matyi222


Matyi222
aktív tag

És végre ez a csapat Team Superluminal, a Xiaomi telefonok közül "csak,, a MI4C-vel foglalkozik.

Tiszta véletlen akadtam rájuk!

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#840) jety91 válasza Matyi222 (#839) üzenetére


jety91
őstag

Keríthetnének egy MIUI github-ot a librához ;]

(#841) Matyi222 válasza jety91 (#840) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Egyszerűbb lenne! :)

De, legalább vannak.

Recoveryt nézted?

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#842) Matyi222 válasza jety91 (#840) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Dupla kopp ébreszt és az oldal kopp is működik. Na belakom gyorsan, aztán holnap teszt.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#843) jety91 válasza Matyi222 (#842) üzenetére


jety91
őstag

Volt mindegyik eddig is rajta nekem. Igazából még mindig nem értem mivel tud többet a mokee az animációkon kívül :DDD

(#844) Matyi222 válasza jety91 (#843) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Semmivel :D

Most én is ezt a CM 12.26-ot hagyom fent.

Recovery meg ez volt neked a 2.8.7.3?

Mert azért ez egész más mint a fenti leírásban van. Az folyton kifagyott nekem újraindításnál. Ez meg mint a fene ugrik! :C

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#845) jety91 válasza Matyi222 (#844) üzenetére


jety91
őstag

Nekem nem volt eddig bajom a recoveryvel :N

(#846) Matyi222 válasza jety91 (#845) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Ez már annyival is jobb ha lezár míg dolgozik, nem kell óvatosan lassan pont a szövegen húzni az ujjad, hogy feloldjon. Teljesen hagyományos és, gyors, na meg erre a MI4C-re optimalizálva.

Persze nem erőszak a palacsinta evés :DD :DD :DD

Ez ilyen kis minimal, én ezeket bírom :D

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#847) enginev3.0 válasza Matyi222 (#830) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak ne lenne az a vérszegény android kinézet :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#848) jilian válasza Matyi222 (#846) üzenetére


jilian
addikt

Te 2.8.7.3 - ról beszélsz.
A képen meg 2.8.7.2 van.
:)

De ha már letöltötted a fenti linkről a "2.8.7.3" - as .zip -et, feltohatnád valahová nekünk...
Esetleg ha az új skin - nel lenne, az jobb lenne!

:R

[ Szerkesztve ]

(#849) Matyi222 válasza jilian (#848) üzenetére


Matyi222
aktív tag

A képet csak a netrő szedtem le és csak kisebb verzió számmal volt és csak mutatni akartam, hogy így néz ki. Mindjárt felrakom valahová a zip és az IMG verziót is.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#850) Matyi222 válasza enginev3.0 (#847) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Témázható, bármilyenre szabhatod, de én minimalista vagyok ilyen téren, nekem így jön be :DD :))

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.