Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Douwd válasza vicces1 (#242) üzenetére


Douwd
tag

Nem stabil rom nincsen, hanem global/nemzetközi rom, mivel hivatalosan csak Kínában kapható. Elvileg hamarosan lesz, de hogy ez 1 hónap vagy fél év, ki tudja..

(#252) vicces1 válasza apinto fale (#250) üzenetére


vicces1
aktív tag

Így van ez nem global ROM, és a telód története mindent megmagyaráz. Tehát ezen a kínai belpiacra szánt ROM van, mint ahogy a telefon is az, alapvetően oda szánja a gyártó, viszont erre van a csodás miui közösség a világban.
Na most, ha a kínai telefon hálózati szokásoknak, integrált app-oknak, levelezési, netezési, adathasználati, térképhasználati stb szokásoknak megfelelően akarod használni akkor hagyd rajta, ha neked ez megfelel.
Kínában élnél akkor ez tökéletes lenne, kivéve, hogy el kellene felejtened a google alkalmazásokat, és egy szépen cenzúrázott világban élhetnél. ;)
Szerintem viszont ismerkedj meg a miui-val egy kicsit közelebbről, ha már ezt a telefont választottad és tegyél fel egy nem kínai developer ROM-ot addig amíg ki nem jön a stock global, .... vagy nekem mindegy, használd ha ennek is örülsz! :DD

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#253) vicces1 válasza Douwd (#251) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kösz, hogy elmagyarázod nekem, hogy mire gondoltam.... ugyanazt amit írtam....
Senki nem állította, hogy Kínában ROM nélkül árulják az Mi4c-t, és ez stabe, de attól az még nem global, de tőlem használhatja bárki a kínai piacra szánt ROM-mal is, ha ez a perverziója! :N

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#254) Douwd válasza vicces1 (#253) üzenetére


Douwd
tag

Csak nem azt írtad, amire gondoltál. ;] Én kínai rommal használom, angol nyelven, kitakarítva, mókolva.

[ Szerkesztve ]

(#255) vicces1 válasza Douwd (#254) üzenetére


vicces1
aktív tag

Végül is ez a miui, kinek mi jön be. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#256) morzsa válasza Kroni1 (#133) üzenetére


morzsa
aktív tag

Régebben minden reggel hallgattam a rádiót. Sajnos a ritka nagyképű Bochkor nyomdokain olyan szinten elburjánzott a bennfentes, alpári poénkodás, a majdnem folyamatos beszéd, hogy ráuntam és már lemondtam róla. Ezeknek a műsoroknak azért van létjogosultsága, mert mások - mint te is - szeretitek és hallgatjátok őket. Most ismétlem magam, mert úgy tűnik, ez elkerülte a figyelmed: Én nem csípem. Különbözőek vagyunk. :)
Ha ezt nem érted, akkor mondok mást, hátha...: attól, hogy a hal finom, még van aki nem szereti és ezért az sem érdekli, hogy az őshonos halakat kiszorítja a - hozzájuk mérten - hitvány busa a Balatonból.

[ Szerkesztve ]

https://linktr.ee/wbteam21

(#257) Kroni1 válasza morzsa (#256) üzenetére


Kroni1
veterán

OFF: Én csak arra reagáltam amit az első hsz-edben irtál: "Az FM rádió hiányát sosem értettem"

De kb. ugyanazt mondjuk, csak félreérthető volt a megfogalmazásod. Neked nem fontos nekem meg igen, kész. Az NFC nekem nem hiányzik, de el tudom fogadni hogy másnak létfontosságú, ezért nem irok olyat, hogy nem értem miért hiányzik az bárkinek.

Mellesleg már megint olyat feltételezel rólam amit nem tudsz, de ez megint más téma. Leginkább a hireket szeretem meghallgatni, ez a munkám miatt is fontos. Boros Lajos humorát én szerettem régen, egyetértek azzal, hogy Bochkor egy pöffeszkedő trampli, nem is hallgatom, de engem baromira nem zavar ha mások szeretik, el tudom fogadni azt is. De már tulragoztuk ezt a témát, részemről lezárva.

ON: Az akksim most nagyon f#sza lett, beállítottam éjszakára, hogy váltson át energiatakaroékos profilra: tisztitsa a memóriát, mobilnet, wifi off, és reggelig csak 1%-ot merült! Asszem egész jó a készenléti fogyasztása 2SIM-el! :R (már csak hab lenne a tortán, ha az akkuprofiloknál még a hangerőt is lejebb lehetne venni esetleg, mint ahogyan pl. a SONY Smart Control-nál..)

[ Szerkesztve ]

(#258) moma


moma
őstag

ha egy dolgot kellene megneveznetek, amivel nem vagytok elégedettek a telónál az mi lenne (a b20-at kivéve)?

we all deserve a bit of luck.

(#259) pampika válasza moma (#258) üzenetére


pampika
őstag

az a fránya net sebesség korlátozás (a kínai letöltő motorral száguld, de az itthon nem elérhető, így néha nagyon be tud lassulni. az elvi max kb 500k/s, de néha lemegy ilyen 3-5k-ra :W )

(#260) tom81042 válasza pampika (#259) üzenetére


tom81042
tag

En ezt nem vettem eszre, ugyan nekem 2Mbit a max sebesseg UPC mobil nettel, azaz 256k/sec, de az mindig megvan.
A speedtest app is kiirja, wifin meg valami kurva gyors.

(#261) pampika válasza tom81042 (#260) üzenetére


pampika
őstag

nálam ez van, xiaomi.eu-s rommal a kezdetektől fogva, heti dev rom. a ~600 megás frissítést leszedte egy nap alatt :( amúgy más bajom nem nagyon lenne vele, de ez nagyon idegesítő. ki van kapcsolva minden, a fórumban említett dolog, de semmi változás. említették már, hogy ki lesz majd szedve a romból ez a hülyeség a xunlei letöltés vezérlővel kapcsolatban, de még mindig nincs megoldva.

(otthon 50-es net, máshol 7,2-es lte de eddig a rekordom vmi pillanatra ugrott fel 1 mb-ra a sebesség, inkább a 10-50k/s körül tengleng)

[ Szerkesztve ]

(#262) Douwd válasza moma (#258) üzenetére


Douwd
tag

Hogy nincs még global rom hozzá, ami pár problémát megoldana. Illetve a kamera automata algoritmusa nem az igazi. Ha nincs tökéletes fényviszony, tökig feltekeri az ISOt, feleslegesen.

(#263) tom81042 válasza pampika (#261) üzenetére


tom81042
tag

De wifin is lassan tolt le, meg a speedtest.net alkalmazas is azt mutatja hogy lassu? en mondjuk dolphin browsert hasznalok, azzal is toltok le.

(#264) moma válasza pampika (#259) üzenetére


moma
őstag

de ez csak a frissítésekre vonatkozik gondolom, ugye?

Douwd: és ezt a kamerás dolgot lehet valahogy kezelni? állítani manuálisan? vagy az kényelmetlen?

we all deserve a bit of luck.

(#265) vicces1 válasza tom81042 (#263) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ezt az egyik user is megerősítette a miuiandroid.hu-n, sőt javasolta, hogy Dolphin-on keresztül gyors a letöltés, ezt teszteltem és valóban, ha innen indítod akkor száguld ahogy illik. Ebben a dolphin-ban van valami ami áthidalja a letöltési korlátozást vagyis, hogy nem megy a xunlei letöltő motor.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#266) Douwd válasza moma (#264) üzenetére


Douwd
tag

Persze van benne manual, minden klafa. A camera2api és a RAW formátumba mentés hiányzik csak. Talán a záridő is lehetne több.

(#267) apinto fale


apinto fale
csendes újonc

Végül Vicces1 meggyőzött, és felraktam a miuihut. Eddig egész jó, bár az eredetivel sem volt sok bajom. :)
De most, hogy az adatsebességet említettétek, az mintha nem ment volna nagyon 600 kbps fölé. Sajnos azon nem csináltam tesztet, de a mostanin igen. Egy 4G, meg egy 20 mbps-es wifi:

[ Szerkesztve ]

(#268) moma válasza Douwd (#266) üzenetére


moma
őstag

Köszi! :R

Hát, ha ezek a legkiragadhatóbb hibák, akkor ez a baromi jó teló! Egyre inkább úgy néz ki ez lesz a köv telóm.

we all deserve a bit of luck.

(#269) Douwd válasza moma (#268) üzenetére


Douwd
tag

Most borzasztó a dollár, kicsit várnék.

[ Szerkesztve ]

(#270) jety91 válasza moma (#268) üzenetére


jety91
őstag

De ugye ez mind béta ROM-ból fakadó problémák, stabilban gondolom ilyen bugok javításra kerülnek majd.

Talán ami engem még ezek mellett picit bosszant, hogy nem tudom állítani a töltő ki/be húzásnál, hogy ne csilingeljen nekem :DDD De ez is olyan apró hiba már, amit simán elnéz az ember sztem.

(#271) pampika válasza moma (#264) üzenetére


pampika
őstag

Nem, ez mindenre érvényes. Csak egy példa volt, h a frissítés milyen lassan jön le :-( index app, chrome mind ilyen sebességet produkált sajnos. Lehet, a dolphin segít, de ez nem rendszer szintű megoldás.

(#272) vicces1 válasza apinto fale (#267) üzenetére


vicces1
aktív tag

A speedtest az jól pörög mindenkinél, de mikor ténylegesen letölt valamit, akár play-ből (ott egy kicsit gyorsabban tölt) akkor sajnos csak pár100 kbps - al megy, kivéve a dolphin, onnan pl. 15-20mp alatt leszedtem az egyik 600MB-os ROM-ot, de ha OTA-n frissül, vagy Chrome - ból indítom az egy örökkévalóság.
Remélhetőleg tényleg orvosolják hamarosan, hogy ez normálisan menjen Kínán kívül is. Az utolsó magyar ROM-on már lehetett kapcsolni ezt az integrált letöltő motort, de valójában nem működik, az EU-s - ban viszont még ez sem jelent meg, gondolom mivel még nem sikerült javítani.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#273) Douwd


Douwd
tag

Srácok nektek milyen kijelzős a telefonotok ? Nekem Sharp és elvileg van is különbség a kijelzők között.[link] (Sharp és AUO panel)

(#274) moma válasza Douwd (#273) üzenetére


moma
őstag

A kamerát is megtudjátok nézni, hogy a sony vagy a samsung?

Amúgy egy ilyen kínai cikket hogy találtál? :Y :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#275) Zamasun válasza Douwd (#273) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Es ez hogy derult ki szamodra ebbol a kinai topicbol? :)

(#276) helixP válasza Zamasun (#275) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha a kínai oldalakat a Chromeban lévő google fordítóval angolra fordítod, eléggé használható tartalmat kapsz.

(#277) vicces1


vicces1
aktív tag

Ma 5 óra feletti kijelző időnél 1%-on maradt még vagy 40 percig és közben még vagy 10 percet telefonáltam, aztán töltőre tettem, de legközelebb megvárom meddig bírja mire lekapcsol. :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#278) Zamasun válasza vicces1 (#277) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Ez nem rossz. Amúgyis készenléti állapotban nagyon jól bírja a telefon.

(#279) vicces1 válasza Zamasun (#278) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez tapasztalatod?
Szerintem nem csak készenlétben, 5 óra kijelzőidő nem az app ikonok nézegetésével jön össze nálam rep. módban, hanem folyamatos internethasználat, adat-wifi, telefonálás, sms, e-mailek GPS, stb.
Meg is melegíti a hátát sokszor.

Valaki próbálta már a mai release-t, történt valami a letöltési sebességgel?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#280) elmo


elmo
aktív tag

Valaki már kérdezte: ki lehet valahogy kapcsolni, hogy töltő le- és felcsatlakozáskor ne adjon ki hangot?

Kösz.

(#281) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Minket (páromat) az értesítési sáv méretének nagyobbra állítása érdekelne (és kvra örülök hogy ez a legnagyobb problémánk!)

[ Szerkesztve ]

(#282) A texasi válasza moma (#274) üzenetére


A texasi
aktív tag

Samsung S5K3M2

(#283) #65577472


#65577472
törölt tag

Sziasztok!

Hamarosan csatlakozom a klubhoz egy 2/16-os modellel, szerda körül érkezik meg.

(#282) TeXaSeee Kétféle kameramodullal dobták piacra az Mi4c-t, Samsung S5K3M2 ISOCELL és Sony IMX258. Utóbbi került a 3/32-be.

(#284) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Telefonban a proci 64bit vagy sem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#285) #65577472 válasza enginev3.0 (#284) üzenetére


#65577472
törölt tag

64 bit.

(#286) lacora5 válasza #65577472 (#283) üzenetére


lacora5
tag

Van valami különbség a kétféle kameramodul között? Jobb képet eredményez valamelyik?

(#287) #65577472 válasza lacora5 (#286) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ezt leginkább tesztfotók összehasonlításával lehetne eldönteni, de szerencsére a Xiaomi jól írta meg a szoftvert. Nem hiszem, hogy lenne számottevő különbség a végeredményt tekintve.

(#288) Exom


Exom
tag

Tudnátok abban segíteni, hogy mi történik, ha egy ilyen (Mi4c) készülék meghibásodik garancia idő alatt?
Küldeni kell valahova, vagy jönnek érte? Mennyi a garanciaidő?

(#289) enginev3.0 válasza Exom (#288) üzenetére


enginev3.0
félisten

Attól függ hol vetted

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#290) muchacoado válasza Exom (#288) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Kis kínai jönni érte házhoz :) Álltalában vissza kell küldeni Kínába, ha van hozzá magyar viszonteladó akkor ő intézi.

(#291) Exom válasza enginev3.0 (#289) üzenetére


Exom
tag

Még sehol nem vettem. Csak felvetült bennem, hogy ha gond van, hogyan és mennyi költséggel fog megoldódni. Hol érdemes esetleg megvenni, aki kedvezőbb szervizszolgáltatást nyújt.
Mert a Kínába saját költségen történő visszaküldés elég necces az én megítélésem szerint.

Jelenleg az Oneplus X és MI4c készülék között vacillálok, és nem tudok dönteni. Tudtok esetleg indokot, miért is érdemesebb az Mi4c -t választani? Ha Mi4c, akkor azt hol érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#292) enginev3.0 válasza Exom (#291) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem mobilemantól vedd

Oneplus x elég vérszegény rendszerrel van egy miuihoz képest
De sok mást nem tudok róla, csak hogy engem zavar egy gyári alap rendszer amibe nincs "semmi"

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#293) jety91 válasza Exom (#291) üzenetére


jety91
őstag

Én mobileman-tól vettem, ő "ad rá" egy év garanciát, tehát ő vállalja a szervizeltetést ha bármi gond lenne a telefonnal. Nekem megérte az a 2e Ft többletköltség ibuygou-hoz képest.

#280 elmo:
Kicseréled a system hangot a /system/media/audio/ui-ban egy üres fájlra. (Frissítés után ezt mindig meg kell elvileg csinálnod.) Lehet egyébként request-eket kérni valahol az angol miui fórumon ilyen ügyben? Jó lenne egy kapcsoló hozzá.

#281 muchacoado:
Xposed-el lehet ilyesmiket csinálni ha jól tudom, bár azt nem tudom hogy Mi4c-re elérhető-e már.

[ Szerkesztve ]

(#294) enginev3.0 válasza jety91 (#293) üzenetére


enginev3.0
félisten

igen működik, tegnap próbáltam, bár cya rom volt fent az idő alatt, de szerintem miui-n is megy

Ez kell:
xposed-v78-sdk22-arm64

Meg persze ezt is érdemes felmásolni

xposed-uninstaller-20150831-arm64

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#295) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Éjszakai fotónál milyen iso-val érdemes fotózni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#296) muchacoado válasza jety91 (#293) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Xposed-ról azt olvastam hogy még nem az igazi, random restartok vannak meg egyéb bugok, azzal még várnék.

(#297) jilian válasza jety91 (#293) üzenetére


jilian
addikt

Pont tegnap nézegettem, hogy melyiket kellene törölni / cserélni, de pl. pont a némitó és akksi hangok nincsenek ott...

(#298) tom81042


tom81042
tag

Ha installalok google play-rol valamit, vagy update-elek, akkor az miert tart ilyen kurva sokaig?? Az MI2S pillanatok alatt megcsinálta ugyanezt, ez meg percekig szarakodik vele.

Miert?

(#299) #65577472 válasza tom81042 (#298) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az ART miatt, mert az appokból installáláskor készül futtatható állomány, ez hosszabb időt vesz igénybe.

(#300) muchacoado válasza #65577472 (#299) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Vagy esetleg a letöltési sebességre gondol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.