Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) enginev3.0 válasza tom81042 (#648) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem sincs vele bajom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#652) tom81042 válasza Matyi222 (#649) üzenetére


tom81042
tag

persze, nekem is jo, csak mas telefonokhoz kepest idegesito, hogy nem eleg csak hozzaerni vagy odakapni, hanem szepen lassan finoman kell megnyomni.

Az MI2S ezzel szemben siman mindig reagalt, akarhogy erintettem meg. Azert ez nem mindegy!

(#653) lacora5 válasza tom81042 (#652) üzenetére


lacora5
tag

Ott a gond mert nalam is mindig reagal akarhogy erintem meg.

(#654) pampika válasza enginev3.0 (#643) üzenetére


pampika
őstag

Ez nem csak vmi kezdetektől maradt urban legend? Nekem sosem kellett kétszer felrakni, ment mindig elsőre (leszámítva persze az idióta várakozást a twrp-ben, h válaszoljon a képernyő :-/ )

(#655) enginev3.0 válasza pampika (#654) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem hülyeség, és a twrp-re már van megoldás, van jól működő twrp

Egyébként ma vagy 4× tudtam nem tudtam felvenni a telefont, mert nem tudtam felhúzni a kijelzőt :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#656) jety91 válasza enginev3.0 (#655) üzenetére


jety91
őstag

Üdv a klubban. :(((
Bár nekem 3 napja nem jött elő, túl sokat nyomkodom ahhoz a telefont (kopp-kopp)
Egyébként az érintőpanel nem kapcsol ilyenkor be, ezt már kiderítettem, írtam bugreportot is, nem tudom mikor csinálják meg a multi romos kollégák.

[ Szerkesztve ]

(#657) Daneor


Daneor
csendes tag

Üdv!
Én sem tudok dönteni a Mi4 és Mi4c között. Ügy olvastam, hogy a 4c-nek sokkal rosszabb az üzemideje. Tényleg nagy a különbség? Illetve a fórumokat olvasgatva láttam, hogy mindenki cserélgeti a telefonokon az androidot. Én ennyire nem értek ezekhez, a két telefon közül melyiken nem szükséges lecserélni? Előre is köszönöm a válasz(oka)t! Boldog karácsonyt!

(#658) enginev3.0 válasza Daneor (#657) üzenetére


enginev3.0
félisten

Attól függ honnan veszed, ha olyan helyről akkor valószínűleg valami rémes rommal kapod, és akkor le kell cserélni -egyszerű-

Nem tudom milyen a mi4i üzemideje, de valószínűleg jobb mint a miénk, ezen kívül 4c mindenben jobb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#659) bigrock válasza Daneor (#657) üzenetére


bigrock
addikt

Egyelőre az üzemidővel én sem vagyok kibékülve... a Redmi2-m kibírta 2 napig, a MI4C késő este már nyeli az ampereket. Hátha beáll majd az üzemidő, vagy megkérdezem a GSAM Battery monitort, hogy mi pörgeti így.
Más: ha óvatosan megrázom a telót, hallom, hogy fent a kamera réznél zizeg valami. Ez az autofókusz miatt van, vagy egyedi eset? Már csak azért is, mert bizonyos esetekben hallom, hogy a beszédhangszóró zizeg, ha -főleg mélyebb hangú egyénekkel - beszélek. (de hülyén hangzik... :DDD )

(#660) enginev3.0 válasza bigrock (#659) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is zizeg, tegnap vettem észre, de csak ha megkopogtatom a hátulját, igazából nem zavaró, nem vagyok fakopáncs

Az üzemidő első időkben nem túl jó szokott lenni, nekem viszont bőven kibír 2 napot 2-3 óra kijelzőidővel
Viszont Gsam battery mindenképp érdemes, mert általában a rendszernek valamelyik része szokott rosszalkodni és megeszi az akksit

Az én észrevételem, hogy a gyári zenelejátszót be kell állítani, hogy ne keressen minden fájlban zenét, csak pl 2percnél hosszabb zenei fájlokban, vagy legjobb ha egy bizonyos mappára van állítva a zene hogy csak abban keresse a zenéidet, és akkor a fájl méret és a fájl hosszúságot ki lehet kapcsolni

nuplayert ki kell kapcsolni a fejlesztői lehetőségekben

Meg van egy valami nagyon hülye nevű rendszer dolog, ami nekem eleinte megette az akksit, írtam is ide róla korábban, na ez miatt kell beállítani a gyári zenelejátszót, bár nekem legjobban az oldotta meg, hogy letiltottam az egészet system tuner pro-val, és Poweramp-ot használok (szebb a hangzás is)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#661) jety91 válasza feel2006 (#645) üzenetére


jety91
őstag

Na kozben megtalaltam a hardver tesztelos appot hogyan kell elocsalogatni.

A telefonrol->Alapsavi verziora raboksz 6x

Itt tudod kalibralni megfeleloen

[ Szerkesztve ]

(#662) Daneor válasza enginev3.0 (#658) üzenetére


Daneor
csendes tag

Ezen az oldalon szoktam keresgélni, aztán innen irányít tovább:
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi464gb

Én inkább az üzemidőt és a 64gb memóriát választanám az LTE helyett, nekem a hsdpa+ is bőven elég (azt még tudja a 3G telefon is, ugye?). Más különbséget nem is igazán látok a két telefon között. Mi4-re melyik a legjobb, legstabilabb android, amit fel lehet telepíteni?

(#663) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
tudom ez nem Mi4i csoport, de elég hasonlóak + ott már úgy 2hete behalt a kommunikáció. Én csak annyit szeretnék kérdezni, ha MI Toolkittel nyomtam rootot, utána TWRP, utána feltettem a stabil multi romot - xiaomi.eu_multi_ferrari_5.12.17_v7-5.0, fog a teló nekem idővel magától is frissülni, pl. ha kijön az android 6 frissítés, vagy most már manuálisan kell majd mindig elvégeznem?

(#664) Drenadar válasza hakydakillah (#663) üzenetére


Drenadar
veterán

Ez a rom leírásában kell, hogy benne legyen, hogy van e hozzá OTA, vagy nincs?

(#665) enginev3.0 válasza hakydakillah (#663) üzenetére


enginev3.0
félisten

A multinál van OTA, tehát minden héten kapsz frissítést

Egy komplett új android rendszert érdemes lesz megint feltenni zip-ből teljes wipe-pal, de ha esetleg azt is csak ota-n rakod, akkor sem lesz világvége

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#666) hakydakillah válasza enginev3.0 (#665) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Értem, és köszönöm a gyors válaszokat :-)

(#667) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki rájött már a legjobb fotózási módra éjszaka? Mert az auto kamera beállítások elég bénák este

Nekem kb ezeket sikerült kihozni belőle, kézből, nem állványról

Többi

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#668) lacora5


lacora5
tag

Legelsőnek is kellemes ünnepeket kívánok minden xiaomi tulaj számára!:)

Azt szeretném kérdezni, hogy jety-n engine-on es rajtam kívül kinél fordul még elő, hogy nem tudja felvenni néha a telefont, ha hosszabb nyugalom/deepsleep utan hivják?

(#669) feel2006 válasza jety91 (#661) üzenetére


feel2006
tag

Köszönöm, ez megvolt!
Érdekes a fejlesztői verziónál nem mentette el. most megcsináltam és helyreállt vele valóban a kamera vízmérték! = Köszönöm!
Az iránytű is ezzel a módszerrel helyre állt, nincs már 10fok eltérés! :))

ui. Telefonról - Kernel verzióra kell bökögetni. :)

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#670) mgTerminator válasza feel2006 (#669) üzenetére


mgTerminator
veterán

Neked is boldog karácsonyt!
Az iránytűt bárhol bármikor tudod kalibrálni ha megforgatod 2x mind a 3 tengelye körül! Akár az iránytű alkalmazásban is!

(#671) jety91


jety91
őstag

Boldog karacsonyt minden kedves forumtarsnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#672) bigrock


bigrock
addikt

Térerőben és wifi-jelben gazdag MI4Christmas-t kívánok mindenkinek! :)

(#673) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Felraktam a 12.24-es multi romot, jelentem az időjárás app javítva! :) Működik ahogy kell. :DD

[link]

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#674) jety91 válasza Matyi222 (#673) üzenetére


jety91
őstag

Nalam meg mindig megvan a z ebresztonel az erintopanel nem kapcsol be bug... gondolom a hivasnal is. Szerintetek ha miuihu forumon szolok ez ugyben (multi rom van fenn), mennyire hajtanak el? :D Abban is megtalalhato ez a hiba nalam egyebkent.

Megcsinalnam en ezt szivesen a multiban de nem talaltam a git forrast amibol vagyulaek csinaljak a magyar verziot, igy nem is tudok erdemben hozzanyulni :(

(#675) enginev3.0 válasza Matyi222 (#673) üzenetére


enginev3.0
félisten

Feltettem én is :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#676) lacora5 válasza jety91 (#674) üzenetére


lacora5
tag

Mindenképp szólj. :)

(#677) Matyi222 válasza jety91 (#674) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Egy próbát megér. :D

Mondjuk nálam ezek éppen nem jönnek elő, most ki is próbáltam mielőtt leírtam.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#678) jety91 válasza Matyi222 (#677) üzenetére


jety91
őstag

~2 ora telefonhoz nem nyulas utan jon elo par forumtarsnal. tudom mi a baj es mihez kene nyulni, csak forras nelkul nehez kivitelezni :)

lacora5
Okes :)

[ Szerkesztve ]

(#679) Matyi222 válasza jety91 (#678) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Akkor ezt megfigyelem így is. Eddig nálam ha reggel hívott valaki akkor is felébredt a telefon, de most kipróbálom 2 óra múlva felhívom másikról.

Igen forrás nélkül nem megy bár nekem úgysem menne :D

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#680) rvgy75


rvgy75
aktív tag

Terveztem ilyen telo vásárlását :). De aszem még se. Annyi minden nem müködik normálisan rajta. : :Y Van ami normálisan müködik? buherálás nélkül :)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#681) Matyi222 válasza rvgy75 (#680) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Én nem buheráltam semmit, és minden működik, nekem a gyári multi rom teszi a dolgát.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#682) Kroni1 válasza rvgy75 (#680) üzenetére


Kroni1
veterán

Tény, hogy nem ilyen szoftvert érdemelne, mert hardveresen nagyon jó kis gép!

De engem is zavar pár kisebb-nagyobb bug/optimalizálatlanság, pl. a nagy akksi ellenére is csak közepes üzemidő, a késve megjövő email-ekkel se tudok mit csinálni, és egyéb apróságok. Ugyanakkor ha HW tekintve jobbat keresel akkor mindenképp jobban zsebbe is kell majd nyúlni szerintem.. A kamerája egész jó, igaz sötétben inkább manualban kell használni, mert a szoftver eléggé el van állitva, de nappal auto-n is jókat csinál. Kijelzője szép, formája nekem nagyon bejön, anyaga rendben van, mérete pedig 5" ellenére egészen okés, bár én visszavágyom a Z1C-met.

[ Szerkesztve ]

(#683) jety91 válasza Kroni1 (#682) üzenetére


jety91
őstag

TUTIRA nincs beállítva az automatikus memóriaürítés nálad az akkumulátor profiloknál? Nálam 1x fordult ez eddig elő amikor véletlenül úgyhagytam, ettől eltekintve mindig egyből megérkeznek a dolgok amikor frissít (óránként). Éjjelente meg nem jönnek meg alapból a levelek (asszem 22-06 között), de ezt kikapcsolhatod az email beállításokban.

rvgy75
Buglista:
- Pár fórumtárs már jelezte hogy nem tudja felvenni a telefont huzamosabb nem használat után (nem kapcsol be ilyenkor az érintőpanel)
- Kamera sötétban nagyon felhúzza az ISO érzékenységet, inkább azt manuálisan érdemes ilyenkor használni
- Az új időjárás app nem frissített, de a mai update ezt is megoldotta (1 hétig nem volt jó), de érdemes mindig pár napot várni a heti frissítésekkel ha nem akarsz bétatesztelő lenni.

Mivel hivatalos multi stabil rom nincs a telefonra, így szerint ezek a hibák teljesen elfogadhatóak. Ha ez neked annyira sok hiba akkor te egy más világban élsz. Nem tudom milyen telefont használsz, de eddig nekem ezzel a telefonnal van a legkevesebb bajom szoftver ügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#684) Matyi222 válasza jety91 (#683) üzenetére


Matyi222
aktív tag

+1
Én is szeretem ezt a telót. Bika gép a hibákat javítják hetente, ezzel együtt lehet élni :)

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#685) lacora5


lacora5
tag

Én is meg vagyok elégedve a telefonnal, bár nálam fent áll ez a hosszabb piheno utani hivas kozbeni kepernyofagyas, amirol jety is irt, de ez elobb-utobb javitva lesz de addig sem akkora problema... Minden mas stabil es gyors a telefonon. A nappali kepek meg szerintem mindenkit karpotolnak. ( En speciel este nem is szoktam fenykepezgetni.)

(#686) enginev3.0 válasza Kroni1 (#682) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam továbbra sincs gond az értesítésekkel, mindent időben megkapok

Csak ez a néha nem sikerül felvenni dolog zavar, azon kívül semmi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#687) Kroni1 válasza enginev3.0 (#686) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát lehet hogy megoldja az a 48 tanács valamelyike amit leirtak, de nekem az a fura, hogy a többi droidos telómon nem kellett semmit se külön listára tenni meg lockolni, meg egyebek, hogy működjön az email-viber, stb szinkronja, sőt, a memóriaürités funkció se értem hogy miért van, ha nem lehet használni csak ilyen áron.. Persze lehet mondani, hogy a MIUI ilyen, és én már tulzottan hozzászoktam a sima droid-hoz, aláirom, nekem már nincs kedvem pepecselni, szép és jó ez,de rájöttem hogy nem nekem való.. Szeretem az egyszerűbb, kevésbé tulbonyolitott menürendszerű stock droidot, ebben nem találok semmit, és sok dolgot nem találok logikusan elhelyezettnek.

Beállitás-fetisisztáknak tényleg álom a MIUI az biztos, csak én már nem vagyok ilyen lelkes. Szeretnék olyan faék egyszerű droidos telefonokat, amiben a telefon bekapcs és minden megy tökéletesen, a kamera auto módban is zseniálisan fotóz, mint a sz@r apple-nél! Amig nincs ilyen addig tök jogosan adják ennyiért a iphone-okat. Ehhez a legközelebb a stock droidos Moto telefonok állnak szerintem, és legtávolabb a MIUI. De tudom, a Xiaomi mindig is kicsit a buherálásról szólt, tetszik is sokminden a telóban, de alapvetően nem az én világom már..

Majd megpróbálok egy Cyanogen-t rá, ahogy olvastam abból is van eléggé bugmentes verzió már, ha nem jön be az se akkor eladom.

U.I.: Ez a "nem tudom felvenni mikor hivnak" ez meg a legidegesítőbb hiba a világon, sajnos korábbi telóimnál is sokat szivtam vele, nagyon gáznak tartom ezt a gyártóktól, pl. sok samu telómra voltam nagyon mérges, amikor érintetlen gyári rommal is folyamatosan ezt csinálták! :W

(#688) jilian


jilian
addikt

Biztonsagi mentesnel melyik mappát kell lementenem?
Clean installt akarok sd törlèssel.
Otg-ről telepítenék uj romot.

(#689) rvgy75


rvgy75
aktív tag

Már megtanultam az a jó telo vagy tablet ameiknek "kihalt" a topikja :) Már gondolkoztam átmegyek almásnak az ár ellenére is, de ismerősök tapasztalati elriasztanak.Jety Olyan világba élek ahol ennyi okos telo mellett magamnál kell tartani egy ezer éves hagyományos Nokiát :) ha azt akarom biztosan tudjak telozni :)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#690) Drenadar válasza rvgy75 (#689) üzenetére


Drenadar
veterán

szerintem ezzel viszonylag egyedül vagy. Nem is értem, hogy mire gondolsz. Ennyire nagyon az igényeid, és ennyire használt egy telefont hogy lemerül?

Nekem több éve nem fordult már elő olyan, hogy nem tudtam éppen telefonálni. (de akkor is egy sim restart megoldja).

(#691) rvgy75 válasza Drenadar (#690) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Nagy igény ha müködik vmi? Vagy ha egy nagyobb aksitol jobb üzemidőt vár az ember. Szoftver nélkül semmit nem ér a jó hardver. Nem nézegetni akarom meg buherálni hanem használni .

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#692) Drenadar válasza rvgy75 (#691) üzenetére


Drenadar
veterán

hát... én csak használom... néha az updater csinál valamit, nem figyelem, csak elvagyok vele. Nem vettem észre, hogy kevés lenne az üzemideje. De már elég régóta megszoktam, hogy este lefekvéskor feldugom tölteni... nem nagy mutatvány ám. Ha meg nem használom ki nem játszom rajta akkor 3 napot kibír, de lehet hogy csak telefonálással többet.

Most hogy SW játékot játszom rajta így munkát kibírja, és 30%os mire hazaérek.

Nem tudom, hogy a tiétek milyen, nekem ez bőven elég. Az a fontos, hogy kibírja a napot, és nem az, hogy soha ne kelljen tölteni. Este nem tök mindegy, hogy mit csinál a telefon?

*EU izé van rajta. és angolul tud. oszt sanyi.

(#693) bezke


bezke
csendes tag

Üdv mindrnkinek. Négy napja használom a telót, az előző egy redmi 1s volt ami keresi gazdáját mellesleg ha valakit érdekel. Visszatérve a mi 4c remek hardverrel bír, de nem szereti a miui-t egyenlőre. Feltettem a mokee 5.1 romot az xda-ról és mintha kicserélték volna. Eddig az asphalt 8 nem indult el, ezzel pedig minden szárnyal. Javasolom mindenkinek hogy próbálja ki. Akksiidő is sokkal jobb...

(#694) bigrock válasza bezke (#693) üzenetére


bigrock
addikt

Semmi bug? Nehezen hiszem, de lehet, hogy adok neki esélyt, úgyis karácsony van, ráérek :)

(#695) lacora5


lacora5
tag

Esetleg akinek lassunak tunne a miui, es nem eleg smooth, ha igy erti...Akkor a fejlesztoiben vegyetek le az animaciokat 0*-ra es az akksi beallitasokban is kapcsoljatok ki a rendszeranimaciokat... Mindig is igy hasznaltam, Mi3 es Mi4-en is, igy pattog ide oda gyors mint a villam..

(#696) tom81042 válasza lacora5 (#695) üzenetére


tom81042
tag

Igen, azt muszaj! Csodat tesz! :)

Amugy ez a nem tudom felvenni dolog valoban letezik, nekem sem oldja ki a kijelzot amikor hiv valaki, viszont en siman a power gomb megnyomasaval ki tudom oldani, es akkor ott fennt latom hogy be van ragadva a hivo neve meg bal oldalon a piros, jobb oldalon a zold opciok hogy elutasit vagy felvesz. Azokra viszont mar ra tudok nyomni, szoval en fel tudom venni ha valaki hiv.

(#697) jilian


jilian
addikt

Mi a különbség a stabil multirom és a vagyula féle magyar rom között?

Mert ~100 Mb plusz azért nem kevés. Nem a mb-okkal akarok variálni, csak kíváncsi lennék mi az a plusz...

(#698) muchacoado válasza jilian (#697) üzenetére


muchacoado
aktív tag

miui.hu-ról:

- MiRecovery törölve
- pinyin törölve
- billentyűzet,gamecenter ,sdk,userbook, o2o, data/preinstall appok törölve
- Xperia Z3 billentyűzet integrálva,hangalapú kereséssel, Material téma is elérhető.
- legfrissebb magyar fordítás
- T9 keresés a tárcsázóban (is)
- Google Play 5.10.30
- Google play Szolgáltatások 8.3.0
- Live ikon az iránytű és Jegyzetek alkalmazás ikonja is
- Root jogosultság engedélyezése csak egy dialógus ablak után
- Xunlei letiltva
- Adatforgalom kínai funkciói letiltva
- Naptár kinai funkciói letiltva
- Antispamban a telefonszám azonosítás letiltva (nálunk nem működik)
- MIUIHU 7 bootanimáció

Új MIUIHU változás:

Módosított zenelejátszó a képernyőzáron
Kép
- Témák appban elérhető a testreszabás menüpont is, ikonok alatti szöveg magyar nyelvű
- Böngészőben a MIUIHU módosított kezdőoldal ikonok
- Alapértelmezett óra lecserélve MIUIHU órára (Lánchidas)
- Legördülő értesítési sávon elérhető az időjárás és a zenelejátszó (rákattintva az alkalmazások elindulnak)
- Záróképernyőn bal alsó telefon ikonnal elérhető a tárcsázó.

(#699) jilian válasza muchacoado (#698) üzenetére


jilian
addikt

Köszönöm.

Tehát a MIUIHU - sal járok a legjobban...

(#700) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Srácok!
Csak egy kérdés, nem lenne egyszerűbb átírni a topik címét Mi4c-re? Egybe? Minden oldalon egybe van írva, alig találtam ide vissza. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.