Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Kroni1 válasza bezke (#693) üzenetére


Kroni1
veterán

Szia! Ez a Mokee féle rom ha jól látom eléggé stock droidra hajaz, gondolom egy kigyomlált gyors rom lehet. Tudsz egy linket adni, hogy pontosan melyik ez az XDA-n amit te is feltettél?

megpróbálom, mert ez a Miui nekem se jött be teljesen, és a CM-et anno más telóimon nagyon szerettem.

(#702) Matyi222 válasza Kroni1 (#701) üzenetére


Matyi222
aktív tag

[link]

Én ezt próbáltam ki. De a MK is CM alapú.

Innen tölthető mind a kettő.

Most próbáltam a CM 13-at is, az még nagyon ratyi.
Kamera miatt nekem csak a MIUI jön be.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#703) Kroni1 válasza Matyi222 (#702) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! :R

Azt én is olvastam, hogy a CM13 még eléggé gyerekcipőben jár, reméljük azért lesz az jobb is!
Amugy a kamera sokkal rosszabb CM alatt?! Ennek nem örülök az is fontos lenne pedig nekem. Na mindegy majd meglátjuk, kipróbálom én is.

Amugy ma olvastam, hogy jön a Samsung S6 mini Snapdragon 808-al, 2GB RAM-al, és 4.6"-os kijelzővel! Ha nem kell nagyon sokat ráfizetni, akkor lehet h inkább megválok a 4C-től, az 5" kicsit sok nekem, meg a fizikai Home gombot is imádtam..

[ Szerkesztve ]

(#704) vicces1 válasza Kroni1 (#687) üzenetére


vicces1
aktív tag

"Amig nincs ilyen addig tök jogosan adják ennyiért a iphone-okat"

Rémelem ezt Te sem hiszed el ;]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#705) Matyi222 válasza Kroni1 (#703) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Kamera fícsörök hiányoznak nekem belőle. Amúgy tényleg gyorsabb vele, illetve az MK-val viszi tényleg akadás mentesen az Asphalt 8-at stb....

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#706) Kroni1 válasza vicces1 (#704) üzenetére


Kroni1
veterán

Már miért ne? Az emberek 90%-nak csak egy stabil telefon kell. Látod hogy veszik mint a cukrot.

Na most én sose vennék iPhone-t, főleg ennyiért, de amennyit szivtam a droidos telókkal meg tudom érteni azokat akik oda fordulnak és szeretik. Már ott tartok, hogy ha lenne egy olyan teló ami droiddal olyan stabil és minőségi lenne mint mondjuk egy 4S, és nem ilyen 5-6" tepsi lenne, hanem a nekem megfelelő 4.5, max 4.7"-os akkor azért akár én is kiadnék 150k-t. De hát mindegyikben csalódtam..

Amikor az asszony jópár éves iPhone 4S telója auto módban jobb képeket csinált és élvezhetőbb videót a Slash koncerten mint a Z3 Compactom amire addig vertem a mellemet, akkor egy kicsit elszégyelltem magam. Okés, hogy ezek a 20-23Mp-es 8magos androidos "csodák" hardveresen (elméletben) agyonverik a szifont, de nagyon nem látom még azt a szimbiózist HW és SW közt ami náluk megvan. Lehet, hogy az új Nexusok rendben vannak, sok mást nem tudok melléjük tenni opciónak, és nem akarok tepsit venni.

[ Szerkesztve ]

(#707) rvgy75 válasza Kroni1 (#706) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Nexus 5-t néztem én is pár hete nagyon lement az ára. 200 dodo alatt volt. Erősen gondolkozom rajta.:)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#708) Matyi222 válasza rvgy75 (#707) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nexus 5-öm már volt. Ha azt vennék akkor csakis 5x :)

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#709) rvgy75 válasza Matyi222 (#708) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Na igen de az nagyobb és jóval drágább :)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#710) pampika válasza Kroni1 (#703) üzenetére


pampika
őstag

ha szeretnéd magad nem szívatni, de maradnál droid vonalon, akkor a samut nem ajánlom.
nagyon csecse, egységes design (ha bejön), de a touchwiz gallyra vágja az egészet.
s4 minim volt. családban van több közép kat. samsung is.

nálam az egyik mérőszám, hogy mikor jön el az a pillanat, amikor legszívesebben földhöz vágnám az eszközt, mert annyira felidegesít. a mi4c lassan 1-1,5 hónapja van meg, még nem jött el. a samunál 2 hét után...pedig én akartam szeretni. nagyon jó volt a mérete. egész gyorsnak tűnt. de aztán amikor egy sima billentyűzet is laggolt rajta, akkor már kezdtem ideges lenni. aztán elfogyott a tárhely, nem jött a beígért frissítés, a knox többet ártott, mint használt, etc....és csak telt és telt a pohár, miközben egyre jobban taszított magától a telefon, h egyáltalán használjam. pedig nem kevés pénzt hagytam ott érte :W asszem májusban jelentették be anno, én szeptemberben vettem és azóta sem nőtte ki a gyerekbetegségeit.
amikor most a mi4c előtt 2 telefon között voltam és vártam a futárt, az s4minit használtam 2-3 hétig. elkapott az érzés, hogy hát 'minek nekem másik, jól működik ez, meg itt van, meg minden...aztán 1 nap alatt előjött minden régi sérelem, ami miatt már napról-napra úgy vártam a futárt, mint a megváltót :C

de nyilván ez csak egy vélemény, te döntesz :)

(#711) Kroni1 válasza pampika (#710) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is utáltam a régebbi samukat, (S Advance, Xcover2, S2) sok szempontból bugyuta és ramzabáló volt a touchwiz, egyetértek.

Mostanság viszont egyre jobb, Grand Prime-ot (amiben ráadásul csak 1GB ram van) használtam átmenetileg hónapokig amig a Sony Z3C-im gariban voltak és semmi bajom nem volt, nulla fagyás vagy "nem tudom felvenni" effektus! Persze a Sony féle szoftver tetszik a legjobban, ahhoz nem ér fel még mindig a Samsungé, de nálam a Miui-t egyértelműen veri egyenlőre problémamentességben.

Legjobb lenne nekem egy Z5C ha azzal már nincsenek olyan gondok mint a Z3C-vel volt, és persze ha az árát legalább 2-vel elosztaná a Sony, de inkább 3-al.. :)

(#712) pampika válasza Kroni1 (#711) üzenetére


pampika
őstag

örülök, h neked jó tapasztalataid voltak :)

engem a saját tapasztalatok (meg persze a családon belüli support "lehetőség" :U (ace3, ace4, grand prime) egy ideig még távol tart a márkától. tudom, hogy ezek bőven nem a mi4c kategóriája, de anno az s4mini az a mi4c árának 1,5-szeresét kóstálta és sajnos nagyon messze volt az elvárásoktól :(

(#713) Kroni1 válasza Matyi222 (#702) üzenetére


Kroni1
veterán

Na feltettem a mokee romot, ès már most sokkal jobban tetszik vele a teló!

Amugy elèg èrdekes lett az app drawer, azaz az alkalmazástár. Ezt vissza lehet állitani a stock megjelenèsre? Nem találtam ilyen lehetőséget..

Pampika: nos igen, árban a samu nagyon el van szállva, talán a kínaiak erős tèrnyerése némi jobb belátásra tériti majd őket előbb-utóbb, de sztem sajnos inkább csak utóbb..

[ Szerkesztve ]

(#714) Kroni1 válasza Kroni1 (#713) üzenetére


Kroni1
veterán

Közben megtaláltam, csak felfelé kellett huzni a widget menüt..

(#715) mgTerminator válasza pampika (#712) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha ez megnyugtat, a felső kategória sem sokkal jobb, csak drágább... a végén már én is utáltam az S4-et mint a szart... annak a telefonnak 2x örültem! Amikor megvettem és amikor sikerült végre eladni!

(#716) jety91 válasza Kroni1 (#713) üzenetére


jety91
őstag

Bedobtam a mokee-t is az összefoglalóba. Majd kérünk élménybeszámolót :DDD

Engem is érdekelne kipróbálásképpen csak lusta vagyok újra belakni egy romot...

Kérdéseim:
- A leírástól eltekintve mivel tud többet egy AOSP rom-nál (MIUI-ban van pár app ami eléggé hasznos és konkrétan kinyalja a...)
- Van-e dupla koppintásos felébresztés?
- Vajon az Mikey mennyire működhet vele?

(#717) pampika válasza mgTerminator (#715) üzenetére


pampika
őstag

inkább elszomorít ;)
de még mindig inkább a miui néhai hülyeségeit nézegetem, mint a samu önműködő (vagy épp sehogy sem működő) kijelzőjét és hasonló nyalánkságokat :)

(#718) Kroni1 válasza jety91 (#716) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezzel a Mokee féle 5.1.1-el egyenlőre teljesen okés a telefon! Mintha kicserélték volna! bár hozzátartozik, hogy én nagyon szerettem a stock lollipop egyszerűségét, és a miui-ban elvesztem, egyre kevésbé volt szimpi az elmúlt 2 hónapban.

Amiket használok és működnek:

- Dual SIM
- 4G
- Wifi+Mobilnet (play letöltés és az internet is száguld, emailek, viber mindenféle varázslat nélkül működik.)
- Kamera (egyszerű a google camera mint a faék, lehet cserélni, de nekem megfelel)
- GPS
- Időjárás

Sebesség nagyon rendben, aksi is mintha jobban bírná, de még nem állt be, talán majd 2-3 töltés mulva többet tudok mondani róla. A google billentyűzet sokkal jobban használható gépelésre mint a Miuihu-s romban lévő Z3 féle. (habár én szeretem az Xperia Keyboard-ot, de sajnos a 4C-n nem tökéletes)

Duplakopp-os ébresztést láttam a beállításokban, sőt, duplakoppos képernyőlezárás is van, de én ezt miui-ban sem szerettem használni, mert csak 50%-ban működött, ugyhogy most sem aktív nálam.

Mi key-em van itthon valahol, megpróbálhatom. Kell hozzá telepiteni szted valamit? Gondolom miui-n automatikusan megy.. :F

Hát nem tudom miben tud többet mint az AOSP, de eléggé kigyomlált és sebességorientált, tök egyszerű rom. Nekem ez tetszik benne, meg hogy van egy pár hasznos exta beállítás, AOSP rom-hoz képest. Úgy érzem Cyanogen szint, ugye az is az alapja, tehát nem véletlenül.

Hirtelen pár extra amik tetszenek:

- hangerőgomb nyomásakor kibontható hangerő panel
- alsó 3 és a fizikai gombok testreszabhatósága (hangerő fel gomb - answer call - na ez nagyon tetszik!)
- testreszabható legördülő értesítések
stb.

[ Szerkesztve ]

(#719) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok..

Tudja valaki mennyi a flip tok a telóra? Eredeti legyen vagy van jó minőségű utángyártott is rá?

(#720) jety91 válasza Kroni1 (#718) üzenetére


jety91
őstag

Igen kell az mikey appot telepíteni hozzá. De felrakom lacora5 kollégával együtt hogy legalább kiderítsük ez az érintőpanel nem kapcsol be dolgot telefonhívásnál csak a miuinál jelentkezik-e.

(#721) Matyi222 válasza jety91 (#716) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Dobd be az XDA linket is az összefoglalóba, mert 2 hónappal frissebb az MK ROM.

Fenti link: MK51.1-libra-201510271742-UNOFFICIAL.zip

XDA lin: MK51.1-libra-201512172115-UNOFFICIAL.zip

[link]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#722) jety91 válasza Matyi222 (#721) üzenetére


jety91
őstag

Kicserélem akkor, köszi :R

(#723) Matyi222 válasza Kroni1 (#718) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Meg tudnád nézni, hogy a miui portolt kamera megy-e az MK-n?

Köszi!
[link]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#724) Matyi222 válasza Kroni1 (#718) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Közben úgy döntöttem felrakom az MK-t és megnézem ezt a kamerát, mert ha jó én is maradok az MK-romnál.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#725) jety91 válasza Matyi222 (#724) üzenetére


jety91
őstag

Nem fog menni, hiányzik hozzá egy csomó miui framework az AOSP-ből.

(#726) Matyi222 válasza jety91 (#725) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Az kár :(

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#727) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Addig kerestem míg nem találtam egy jó kamera portot az Mk-ra. Jól fényképez, persze amennyire én értek hozzá. Videóban tud HD 1080p, SloMo 720p-ben és ultra HD 2160p (4K)
És eddig nem volt leállás.

De még tesztelgetem. Nekem ez tudja helyettesíteni a MIUI kamerát így adok egy esélyt az MK-nak.

Ha valaki ki akarja próbálni.
[link]

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#728) Matyi222


Matyi222
aktív tag

És van még egy ami elég jónak tűnik.

HTC kamera.
[link]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#729) Kroni1 válasza Matyi222 (#727) üzenetére


Kroni1
veterán

Ahogy nézem a mokee romban lévő google camera is tud 4k-ban videózni, bár sztem a 4K elég alacsony fps-el készül app-tól függetlenül, és nem is hoz semmit az FHD-hez képest, ugyhogy én maradok 1080p-nél..

(#730) gghrtz válasza Kroni1 (#729) üzenetére


gghrtz
őstag

De, majd ha 20 év múlva mutogatod az unokáidnak a 1080p-s videóidat, majd megszólnak érte, hogy "Na de nagyfater, ennél jobb minőség nem volt?"

[ Szerkesztve ]

(#731) jety91 válasza Matyi222 (#728) üzenetére


jety91
őstag

Nem megy az ISO állítás vele sajnos, illetve a galériát is külön meg kell nyitni vele.

Én a sima CM-et raktam fel tesztképpen, nagyon durva mennyire visszafogja a telefont a MIUI egyébként. Mennyit számít ha egy gugli féle csapat optimalizálja az animációk sebességét, erőforrásigényét és időtartamát :U

Szép és jó egyébként de ha már MI telefonom van MIUI legyen már rajta :DDD

Dupla koppos felébresztést nem találtam a sima CM-ben, akinek mokee van fenn legyen szíves nézze meg hogy abban megtalálható-e, köszönöm!

Illetve érdekes, hogy itt megy a google féle billenytyűzettel a swipe írás. Elvileg a magyar szótár kellene hozzá, de nem képes miui-n leszedni a drágaszág. Itt az ideje ebből majd kihalászni hozzá ;]

[ Szerkesztve ]

(#732) Matyi222 válasza jety91 (#731) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Ebben sincs dupla ébresztés csak altatás, szerintem maga a kernel nem támogatja, mert a kernel auditorban sincs ott a Wakeup menü.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#733) enginev3.0 válasza Matyi222 (#728) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáltam használtam, de nincs iso állítás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#734) Kroni1 válasza Matyi222 (#732) üzenetére


Kroni1
veterán

Én találtam benne, ahogy irtam is korábban. Duplakopp-os ébresztés van a beállításokban, sőt, duplakoppos alvás is van, de én ezt a duplakoppot a miui-ban sem szerettem használni, mert csak 50%-ban működött, most se próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#735) Matyi222 válasza Kroni1 (#734) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nem ébreszt, sajnos.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#736) Matyi222 válasza Kroni1 (#734) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nincs a listában ébresztés.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#737) Matyi222 válasza Kroni1 (#734) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Itt is csak sleep van.

Máshol én nem találom, de lehet én vagyok a vaksi :D

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#738) Matyi222


Matyi222
aktív tag

És ha a kernel auditor nem látja a wakeup-ot akkor reménytelen. Hiszen ha a kernel nem támogatja akkor hiába bökdösöm ;D

Megy vissza a MIUI, mert utálom nyomkodni a gombot. :((

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#739) Kroni1 válasza Matyi222 (#737) üzenetére


Kroni1
veterán

Kijelző és fények menüpont alatt nézted?

Én ott láttam:

(#740) Matyi222 válasza Kroni1 (#739) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Ott még nem, pill kipróbálom. Ha működni fog, veszek szemüveget :DD :DD :DD

Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#741) Kroni1 válasza Matyi222 (#740) üzenetére


Kroni1
veterán

Én kipróbáltam, nekem megy az ébresztés.

(#742) Matyi222 válasza Kroni1 (#741) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Most rakom vissza a MK-romot, mert kapkodásomban le is szedtem.

Bakker ennyire vak, hogy lehettem. :W :W :W

Köszönöm, hogy megnézted. :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#743) Matyi222 válasza Kroni1 (#741) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nekem nincs basszus. Te melyik romot raktad fel?

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#744) Kroni1 válasza Matyi222 (#743) üzenetére


Kroni1
veterán

elvileg nekem is a 1217-i van fent.

A Gomboknál a navigációs sáv is ki van kapcsolva, és a duplakopp műveletnél azt állitottam be, hogy nincs művelet. Ezután képernyő menüpontban amit linkeltem beállitottam az ébresztést és műxik.

Próbáld meg igy..

(#745) Matyi222 válasza Kroni1 (#744) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Én ezt tökre nem értem. Hogy hiányozhat onnét egy menüpont. :O

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#746) lacora5 válasza Matyi222 (#743) üzenetére


lacora5
tag

probald meg ugy, hogy engedelyezve vannak a fejlesztoi beallitasok.build szamon sok kopp

(#747) jety91 válasza Kroni1 (#744) üzenetére


jety91
őstag

Nálam sincs ilyen :F Bár én nem a mokee-t raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#748) bezke válasza jety91 (#747) üzenetére


bezke
csendes tag

Kijelző és fények menüpont.....

(#749) Kroni1 válasza lacora5 (#746) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen azt én is eljátszottam, lehet ez lesz a megoldás a többieknek is! :F

(#750) jety91 válasza bezke (#748) üzenetére


jety91
őstag

You dont say :U Nekem ilyen opció nincs mint matyi kollégánál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.