Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) enginev3.0 válasza chris-v (#145) üzenetére


enginev3.0
félisten

Adj egy gg-t, meg egy számot, hogy hány karcot akarsz rá, és semmi késsel nem esek neki, csak hétköznapi használat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#152) chris-v válasza enginev3.0 (#151) üzenetére


chris-v
senior tag

Nyilván egyiket sem lehetetlen megkarcolni. És az is biztos hogy a gg az egyik legjobb. De lehetne akár valami 2.5D üveg vagy akármi ami némileg karcállóbb.
Nem tudom ki hogy van vele, de ha veszek egy telefont ami tetszik, akkor azt nem azért választom, hogy később mindenféle tokba tegyem és rápakoljak még jó pár milliméter védelmet, hanem úgy ahogy van használjam. És azért az a minimum, hogy ha nem teszem kulcsok mellé, ne legyen 1 év múlva tiszta karc a kijelző, mert akkor ennyi erőből vehetek valami filléres műanyag kijelzős fost is.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#153) helixP válasza chris-v (#152) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem a kulcsokon, vagy fémeken van a hangsúly, hanem a poron, kvarckristályokon.
Ezért szerintem függetlenül kijelzőtől kötelező a képernyővédelem. Egy "üvegfóliát" meg észre sem veszel, ha rárakod, nem oszt és nem szoroz.
Fóliát egyszerűbb cserélni, mint kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#154) jilian


jilian
addikt

Hol tudom kikapcsolni a témák automatikus frissítèsèt?

(#155) Kroni1


Kroni1
veterán

#149: "it offers similar scratch resistance as Gorilla Glass."

Akkor ezek szerint a Xiaomi-kra szerelt üveg nem GG, de hozzá hasonló védelmű, más megoldás..

Én mindenre teszek üvegfóliát, az szinte észrevehetetlen. A Z3C-m is hiába volt GG-os, mégis berepedt, ott meg 36k egy kijelzőcsere, szóval inkább legyen rajta az a 0.3-as üveg, nem zavaró egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#156) Graphics válasza Kroni1 (#155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A GG nem törés ellen véd, hanem karc ellen, betörni még ugyanúgy be tud :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#157) rvgy75


rvgy75
aktív tag

Ilyen telo vásárlását terveztem de ez említett frekvencia hiánya kicsit eltántorított. Olvasva a topicot megint kedvet kaptam hozzá. Ha jol értelmeztem akkor ez csak az lte hálózatra vonatkozik, szóval ha az nincs is 3g még lehet.? Telenoros vok egyébként.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#158) jety91 válasza rvgy75 (#157) üzenetére


jety91
őstag

Igen jól értelmezted. Én is telenoros vagyok, veszprém és környékén folyamatosan 4G-n van a telefon nekem, bár pontosan itt nem tudom melyik frekin megy a 4G. :)

[ Szerkesztve ]

(#159) rvgy75 válasza jety91 (#158) üzenetére


rvgy75
aktív tag

:R

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#160) vicces1 válasza chris-v (#152) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez a GG túl van misztifikálva, ami réteg ezen a Mi4c kijelzőn van az ugyanazt tudja mint a sztárolt többi üveg.
A kvarc mindegyiket megkarcolja, egy fólia vagy egy 0,3-as üvegtől nem lesz több mm-el vastagabb a telefonod. Legalábbis nálam nem lett az. :N

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#161) kotovics


kotovics
tag

Valaki vásárolt már a giztop.com oldalról telefont? Valós lehet hogy nincs vám, és áfa (így hirdetik)?
Nem egyértelmű hogy EU raktárból szállítanának, vagy más a trükk?

(#162) Kroni1 válasza Graphics (#156) üzenetére


Kroni1
veterán

és karcolódni is.. :)

Mondjuk, hogy a videókban látható sniccertől meg egyebektől véd, de a zsebhasználattól az sem, a berepedéstől meg mivel kristályszerkezet pláne nem, ergo arra is kell a plusz védelem.

Csak arra reagáltam, hogy a kedves fórumtárs nem akar tokot meg plusz üveget a telóra. Pedig a GG se jelent tökéletes védelmet, ugyhogy csak igy használni a telefont véleményem szerint butaság.

(#163) batai15 válasza Kroni1 (#162) üzenetére


batai15
félisten

A tok az ronditja a telefont. Folia meg tempered viszont oke.

(#164) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Nektek nincs gond a fényerővel? Nekem nem nagyon akarja felhúzni az épp aktuális fényviszonyokhoz... A Mi 4i ugyan olyan fényerőre állítva szépen dolgozik :U

(#165) mgTerminator válasza Kroni1 (#162) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem Nillkin üvegfólia van rajta, a lekerekített szélű (9H+ asszem) és kimondottan jól néz ki. Egyébként csak emiatt tettem rá mert tetszik, nem a védelem miatt :D Csak addig nem volt fólia a telón amíg fel nem raktam ezt :D

(#166) Zamasun válasza mgTerminator (#164) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Detto. Remelem sw bug es javitjak.

(#167) Franklin


Franklin
addikt

Többen kérdezték, hogy miért nem kapott Ajánlott plecsnit a telefon.

Ha jól tudom, akkor hivatalosan itthon nem kapható készülék nem kaphat Tetszettnél jobb értékelést.

De javítson ki egy Mobilarénás, ha tévednék.

(#168) mgTerminator válasza Franklin (#167) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szerintem nem sok értelme van annak a plecsninek... Nekem ígyis meg úgyis nagyon bejön a telefon, ahogy az egész családnak! Én vettem először magamnak, utána már kellett apának is és anyának is, a húgom is nyafog már egy ilyenért! :D

(#169) szimla65 válasza kotovics (#161) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Nekem is onnan jött és minden úgy ahogy írtad.Azt hiszem a 10. napon hozta a DPD.

(#170) lexter00


lexter00
őstag

Höö nincs rajta Gorilla Glass?Ne már

(#171) Drenadar válasza lexter00 (#170) üzenetére


Drenadar
veterán

Úr isten mi lesz most velünk!?

Az, hogy van rajta azzal egyenértékű csak más a márkája ne foglalkozz, mert csak a GG a jó!

Sokan paranoiások vagyunk hogy nem megbízható ami rajta van, és sokan vettünk rá vagy fóliát vagy nilkin üveget. teljesen jó, nem észrevenni hogy ott van, 0,3mm senkit sem zavar.........

(#172) enginev3.0 válasza Zamasun (#166) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam működik, de alternatívaként jó lehet a YAAB program

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#173) gghrtz válasza kotovics (#161) üzenetére


gghrtz
őstag

Én onnan vettem, és nem volt semmi extra költség. Először elviszik Franciaországba, ott levámoltatják, és onnan futár hozza Magyarországra. (DPD)

[ Szerkesztve ]

(#174) batai15 válasza Ironizer (#50) üzenetére


batai15
félisten

Ez nem a telefon hibaja.

(#175) greenmeister válasza kotovics (#161) üzenetére


greenmeister
tag

Én ma kaptam levelet, hogy 2-5 napon belül nálam lesz a teló. Rendeld bátran. Paypal-on keresztül eléggé biztonságos. És ahogy visszaolvasom többen is onnan rendeltek.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#176) Graphics válasza greenmeister (#175) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lesz az 8-13 nap is :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#177) Douwd válasza kotovics (#161) üzenetére


Douwd
tag

Én onnan rendeltem. Nincs vám, a francia Chronoposton keresztül küldik és a magyar DPD szállítja ki. Én négy nap után kaptam számot, 6. napon kaptam smst a magyar DPD-től, hogy 2-5 napon belül nemzetközi csomagot fogok kapni. A franciák sokat ültek rajta, a magyaroknál kevesebb, mint 24 órát töltött, kb. 2 hét alatt jött csak meg..
Viszont tákolt rommal jött, érdemes egy fastboot romot feltenni egyből.

(#178) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Üdv!

Van már megoldás a Play áruház lassú letöltés bugra?

(#179) jilian válasza muchacoado (#178) üzenetére


jilian
addikt

Nem csak a Play áruházban van lassú letöltèsünk....

(#180) vicces1 válasza muchacoado (#178) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hamarosan jön, nem marad így.... :(((

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#181) mgTerminator


mgTerminator
veterán

És a távirányító programmal nem találkozott valaki? :D

(#182) jety91 válasza jilian (#179) üzenetére


jety91
őstag

Én eddig a témaletöltéseknél, play áruháznál vettem csak észre, pl egy játékban leszedett nekem 2p alatt majdnem 1,5GB-t :F

Eddig felfedezett bugok:
- Az említett letöltésbeli 500 kb/s korlát
- Ha zoomolt képet akarok háttérképnek beállítani lefagy a MIUI felület a mentés során
- Néha nem érzékeli egyből a "dupla koppot" a kijelző csak 2x-ra (Ezzel simán együtt tudok élni egyébként)
- CM-en ha kikapcsoltam a BT fülest megállt a zene, itt folytatja hangszórón ha nem állítom meg előtte
- Sötétben vakus képet készítve eléggé felhúzza automatikusra állítva az ISO érzékenységet a kamera app, manuálisra állítva nincs vele gond

De ugye ez még beta FW , amihez képest teljesen megvagyok elégedve a telefonnal. 2 évvel ezelőtt vásárolt Xperia SP-mnél 10x ennyi hiba volt a vásárlás után egyből :U

[ Szerkesztve ]

(#183) muchacoado válasza jety91 (#182) üzenetére


muchacoado
aktív tag

A duplakopp z3C-n sokkal szahrbb, ezen nagyon jól működik!

(#184) Douwd válasza jety91 (#182) üzenetére


Douwd
tag

Haha, nekem is volt SP-m. A kamerája jó volt. ;] Meg a menüben laggolás és a több hónapos rom késések. Cserébe legalább zárt volt a BL, nehogy custom romokat lehessen felrakni.

ISO tekergetést én se értem, minek kell, erre panaszkodnak sokan, hogy homályosak a beltéri/árnyékos képek. Remélem javítanak ezen valamit..

[ Szerkesztve ]

(#185) jety91 válasza Douwd (#184) üzenetére


jety91
őstag

Mihez képest volt jó. Ha ehhez mérem, akkor katasztrófális :DDD Akkora egy megváltás ez a telefon az SP után hogy szavakban el sem lehet mondani... :))

(#186) Douwd válasza jety91 (#185) üzenetére


Douwd
tag

Irónia volt, ritka ócska egy kamerája volt, az L is jobb képeket lőtt.. Viszont az a két magos, Adreno 320-as SoC telitalálat volt. A kamerával és a szoftverrel nagyon hazavágták a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#187) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Már egyszer bejelentették a stabil romot, vagy tévedek? Mikorra várható?

(#188) #16729600


#16729600
törölt tag

Pénteken hajnalban rendeltem még egy MI4C-t, ( Ibuygou ) családba karácsonyi ajándéknak, valószínű rekord lesz a kézbesítés, mert ez minden bizonnyal hétfőn már a kezemben lesz.DHL néha csodákra képes. :K

(#189) Drenadar válasza #16729600 (#188) üzenetére


Drenadar
veterán

és magadnak nem?

(#190) #16729600 válasza Drenadar (#189) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én most már kivárom a MI5-öt, ahogy preorder lesz már rendelem is meg.Ennek meg biztosan örülni fog a kis csajszi, akinek szánjuk. :) A füleses bundle csomagot kapja.[link]

[ Szerkesztve ]

(#191) Graphics válasza #16729600 (#188) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miert dhl-lel rendelted?

Ennyire fizetni akarsz pluszba?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#192) #16729600 válasza Graphics (#191) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem csak dhl vagy fedex a valaszthato opcio.Es nem olyan draga....

(#193) Graphics válasza #16729600 (#192) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nem tudom mennyi az annyi, de akadnak más rendelési megoldások :)

EU-s küldés, vagy kinti?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#194) Kroni1 válasza Graphics (#191) üzenetére


Kroni1
veterán

DHL-el kínából itt van 3-4 nap alatt, economy-val meg legalább 3 hét, és kevésbé biztonságos, árban meg nincs sok különbség! Én is ugyanugy rendeltem anno mint szunya, és csakis ugyanígy rendelnék megint!

(#195) #16729600 válasza Graphics (#193) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyreszt ilyen rendelesnel az ajandek kupon fedezi szinte a szallitast ( 16-17 eur biztositassal ) pontosan nem tudom mert blokit setaltatok es telorol vagyok.Masreszt ez egy megbizhato oldal.

(#196) Graphics válasza Kroni1 (#194) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van már DPD-s/ Eurolines/ Eu shipping/ rendelés is más oldalnál.. Csak akkor nincs plusz költség :) / 5-7 nap alatt itt van kb.

De ez csak ötletként, mert már elég sokan így rendelnek, hátha valakinek ez jön be.

@szunya1: De gondolom az ajándékkupon nem fedezi a DHL kezelési költségét, meg az áfát.

De Mindenki onnan rendeli, ahonnan a legjobbnak találja :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#197) Kroni1 válasza Graphics (#196) üzenetére


Kroni1
veterán

"De gondolom az ajándékkupon nem fedezi a DHL kezelési költségét, meg az áfát."

De, pontosan, kb. fedezi.

A DHL 17$ asszem vámbiztositással, igy nincs áfa meg vám. A sima posta meg asszem 5$ talán? És a kupon attól függően h mennyiért vásárolsz 10-15 vagy akár 20$ is lehet.. Mi még nagyon az elején vettük, akkor nem volt EU raktárról, már biztos meg lehet venni EU warehouse-ból, de onnan se lesz itt hamarabb és sokkal olcsóbban szerintem.

Te mennyiért és honnan vetted egyébként? Nyugodtan irja le mindenki a tapasztalatait szerintem, és akkor látni lehet majd a vásárláson gondolkodóknak, hogy hol mennyire jön ki.

Én megnéztem: pont egy hónapja az iboygou-ról vettem a 3/32GB-osat, egy 2$-os Mi key-el, 15$ kuponkedvezménnyel, DHL+vámbizosítással összvissz $303-t, azaz 86.858Ft-ot vontak le tőlem, és 3 nap alatt itt volt.

[ Szerkesztve ]

(#198) Graphics válasza Kroni1 (#197) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha van vámbizt. akkor nem szóltam :D :R

Előző okoskodásom tárgytalan :)

Agyalok én is rajta, pakolhatna már lassan a Xiaomi nagy aksit is a készülékei mellé, akkor tuti lenne a váltás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#199) #16729600 válasza Graphics (#196) üzenetére


#16729600
törölt tag

AFA nincs.es 10-15 usd.s kupont el lehet szamolni ra ertektol fuggoen.Raadasul szerintem meg nem nagyon kaptak el vamolni ibuygou.s telot.

(#200) Kroni1 válasza Graphics (#198) üzenetére


Kroni1
veterán

Ja, hogy te még csak gondolkodsz. Nézz szét hátha van valahol karácsony előtti akcióban, ha nagyon nincs akkor én az iboygou-t bátran ajánlom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.