Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) siege5 válasza mjani1172 (#1000) üzenetére


siege5
aktív tag

Magamból kiindulva így másfél két év után már az újdonság varázsa miatt sem küszködik az ember. :DD

(#1003) spawn21


spawn21
veterán

Üdv.

nagyon érdekel a telefon. Tegnap volt szerencsém kézbe fogni. Igaz nem lehetett bekapcsolni , azt látom hogy hatalmas a telefon. Kamerára lennék leginkább ráizgulva.

iPhone 13p

(#1004) szpali válasza Kolondrum (#997) üzenetére


szpali
addikt

Változó

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1005) yorgashx válasza spawn21 (#1003) üzenetére


yorgashx
tag

Szia!

Nem tudom, mi a pontos kérdésed.
Én teljesen elégedett vagyok vele, gyors, elégséges méretű.
A kamera jónak mondható szerintem, 108MP arra épp elég, hogy zoom nélkül is ténylegesen szép 20MP képet csináljon :)

De optikai milliós célgépek után csak annyit tudok elmondani, hogy számomra teljesen megfelelő, viszont nekem nincs tehetségem a fényképészethez, tehát nagy alkotásokat nem akarok velük megörökíteni.

(#1006) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#996) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem azt hiszem mostanra állt be az akksim.
Megint ott vagyok, hogy tegnap este 9kor vettem le töltőről, most 69%-on vagyok, 4 ora kijelzővel eddig. 144hz-en.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1007) makkmacika


makkmacika
csendes tag

Köszönöm szépen a kedves fórumtársaknak a hozzászólásokat és segítséget.

Csak nekem tűnt fel, hogy Kezdőoldal háttérképe nem dinamikus ?
Az ezt megelőző modellekben volt/van lehetőség beállítani a Háttérképet, itt viszont nem találok ilyen opciót.

Lehet, hogy később érkezik majd az operációs rendszer számára egy frissítéssel ?

spawn21
Csatlakozom yorgashx fórumtárs véleményéhez, én magam sem vagyok tapasztalt fotós, ebben a párom jeleskedik és ő a család fotósa :) aminek én nagyon örülök, valamint hogy érdekli a fotózás.
Az imént kérdeztem véleményét a Xioami fotós képességeiről és azt a választ kaptam, hogy bár e pár nap alatt nem lett alaposan kielemezve és próbára téve az újonc, de egyelőre úgy fest hogy a P30 Pro lekörözi .
Persze az a hátralépés és indokolatlan spórolása a Xiaminak ezen készüléken is nyom a latba, hogy a telefotó szenzort a MI 10 Pro-val ellentétben, itt nem installálták a készülékbe.... ÉRTHETETLEN, ahogy egyéb más is !
További tesztelések váratnak magukra és lehetséges hogy valamennyire javulni fog a fotós képessége a szoftveres támogatásokat követően, bár hangsúlyoznám hogy ez személyes reménykedés és vélemény !

(#1008) Barthezz2 válasza makkmacika (#1007) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most is lehet mozgó háttereket beállítani. Ha ezt érted dinamikus alatt..

Everybody lies.

(#1009) mjani1172


mjani1172
addikt

Nemrég volt itt egy kis vitám amikor azt állítottam hogy a Turbado fals cég.
Három felhasználó támadt nekem.
Turbado
Bízom benne, hogy van bennük annyi, hogy legalább egy bocsánatot benyögnek, nem is annyira nekem, mint azoknak akik miattuk vettek Turbados telefont számla és szuper garancia nélkül.

(#1010) labrat válasza mjani1172 (#1009) üzenetére


labrat
csendes tag

Soha nem értettem, hogy pár ezer forintos spórolásért miért kockáztatnak egyesek ilyen dzsunka GSM meg noname tech weboldalakon. Ha meg tényleg nagyon sokkal olcsóbban adnak ilyen helyeken valamit, akkor az mindig gyanús. Ha véletlenül meg is kapod a készüléket a pénzedért, akkor cseszheted a garanciát később.

(#1011) siege5 válasza mjani1172 (#1009) üzenetére


siege5
aktív tag

Aha itt már látom, amit a másik topikban még nem.
Érdekes szóval ez történt, kár értük, így vagy úgy de jó alternatíva volt a "hivatalo" út mellett. De sztem már belőlük sem lesz semmi.

labrat: jó az 20-30%-os különbözetnek is, nem pár ezernek.

[ Szerkesztve ]

(#1012) kano válasza mjani1172 (#1009) üzenetére


kano
nagyúr

Éppen ez volt akkor is a probléma, mint most a kijelentéseddel, hogy nem igaz. Ugyanis nem vettünk számla és gar nélküli készüléket. Mint már leírtuk mindig kaptunk számlát és ezzel együtt garanciát is a készülékre.
Hogy egy cég becsődöl, az mindig benne van a pakliban sajnos.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1013) mjani1172 válasza siege5 (#1011) üzenetére


mjani1172
addikt

Nézd, aki érti, hogy mi hogy működik a kereskedelemben (pl áfa csalás) annak nem kell magyarázni, magától is tudja, hogy mitől olcsóbb valaki, mint a hivatalos ár 20-30%- al.
Aki meg nem érti, annak kár magyarázni, csak fújja a saját mondókáját.

[ Szerkesztve ]

(#1014) instantwater válasza mjani1172 (#1000) üzenetére


instantwater
addikt

Az nem garanciális ok, hogy az akku elhasználódik.

(#1015) mjani1172 válasza instantwater (#1014) üzenetére


mjani1172
addikt

A Samsungnál nekem gond nélkül cserélték,ahogy a Huaweinél is.
Hiszen mivel nem bontható, nem cserélhető házilag, így a készülék része, amire viszont jár a garancia.
Ha valami ennyi idő alatt elhasználódik az hiba.

(#1016) kano válasza instantwater (#1014) üzenetére


kano
nagyúr

De. Pl a HTC U11-em 2 éves garanciájának lejárta előtt cserélték az akkuját egy teljesen újra (illetve 2x is cserélték).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1017) dawid92 válasza kicsako (#990) üzenetére


dawid92
tag

@kicsako XXLGSM-en most vettem 174 ezerért. A honlapjukon még olcsóbban van fent, de az egy hónapos kínai rendelésre vonatkozik. Azonnali átvétellel a 174 szerintem nem rossz ár.

Amúgy fura, hogy milyen nagy és nehéz a Mi A1 után. Még nem is tettem át a SIM kártyámat, úgy hozzámnőtt az előző.

(#1018) instantwater válasza mjani1172 (#1015) üzenetére


instantwater
addikt

A probléma az, hogy sehol nincs definiálva, hogy hány százalékos kapacitáscsökkenéstől számít garanciális eseménynek.

Menjek be a szervízve, és mondjam, hogy "hamar lemerül ez a sz.r?"

Nem világvége, azért bírja még, csak érezhetően kevesebb ideig bírja, mint újkorában.

(#1019) siege5 válasza mjani1172 (#1015) üzenetére


siege5
aktív tag

És kano:
Értem én a gyártói és bolti garancia különbséget, de még ha 5 telóból egynek romlik el az akkuja is megérte. Minden fő komponens esetén még működött a gari. Persze kinek mi. Hiába szeretik, ha a hatóságok rá szálltak lehetnek bármilyen jok.

(#1020) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült vegyek bf. a boltból nem az Ali-ról egy Mi 10T Lite 128 GB Atlantic blue telefont. Az más téma, h semmit sem engedtek az árból lévén h 1 hónapja adták ki. Fu de ügyes vagyok. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#1021) csabili74


csabili74
aktív tag

Beszálltam, ma megvettem :) Egyenlőre a kamerákat féltem, és b...tt nagy :)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#1022) pusszycat válasza csabili74 (#1021) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az a jó benne. :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#1023) hroberto válasza labrat (#1010) üzenetére


hroberto
veterán

Azért a Turbado egyáltalán nem volt nevezhető "dzsunka GSM-nek".
Ráadásul nem pár ezer forinttal olcsóbban tudod megvenni a telefont, hanem sokszor jelentős összeget lehet megspórolni, amiért már esetleg meg lehet kockáztatni a kérdéses garanciát.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1024) novakalex


novakalex
aktív tag

Magas hangon nektek is rezonal az egész telefon?

(#1025) makkmacika válasza Barthezz2 (#1008) üzenetére


makkmacika
csendes tag

Igen, a mozgó háttérre gondoltam, ami valamely applikációból kilépve és a Kezdőoldalról lapozva váltakozik és egyéb érdekes képi hatásokat végez.

Nálam minden gyári beállításon van, mégsem végez grafikai mutatványokat a háttér :N

(#1026) clubmonaco válasza makkmacika (#1007) üzenetére


clubmonaco
tag

Napközben kint ès este igen szèpeket csinál.

(#1027) clubmonaco válasza csabili74 (#1021) üzenetére


clubmonaco
tag

Jó az ha nagy..

(#1028) clubmonaco válasza novakalex (#1024) üzenetére


clubmonaco
tag

Nekem nem rezonál.De eggyel le kell vennem a hangerőt mert mindig megijedtem:)

(#1029) Barthezz2 válasza makkmacika (#1025) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ja hogy úgy? Olyat én se talatam..

Everybody lies.

(#1030) Vateraadd


Vateraadd
csendes tag

Sziasztok! Budapesten, tudna segítene valaki személyesen, rootolni a készüléket hogy tudjam a gyári hívásrögzítőt használni?

(#1031) jeni válasza Vateraadd (#1030) üzenetére


jeni
félisten

ehhez kell a bootloadert nyitni ha jól tudom.
viszont ide kell a kód amit elvileg valamely neten megvehető pénzért ami nem kevés.

(#1032) V@ns


V@ns
aktív tag

Ezt most nem vitaindító vagy hergelő kérdésnek szánom, csak nincs lehetőségem letesztelni a telefont ilyen formában: nincs nyár és verőfényes napsütés, de kinti fénynél nappal mennyire lehet látni a kijelzőt? Tudom ez egy nagyrészt szubjektív dolog is lehet, kinek milyen a szeme,de nem tudom kihozni a Lurdy store-ból a telefont :D

(#1033) novakalex válasza clubmonaco (#1028) üzenetére


novakalex
aktív tag

nekem magas hangerőn rossz érzés fogni a hátlapot, mert annyira rezeg.. nálatok ilyen nincs?

(#1034) Barthezz2 válasza jeni (#1031) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tudomásom szerint tök ingyen van. Csak van várakozási idő.

Everybody lies.

(#1035) jeni válasza Barthezz2 (#1034) üzenetére


jeni
félisten

(#1036) hroberto válasza jeni (#1031) üzenetére


hroberto
veterán

Szimplán várakozási idő van.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1037) retesz147 válasza hroberto (#1036) üzenetére


retesz147
addikt

Várakozási idő van, ezért érdemes elindítani most a BL nyitási folyamatot, hogy mire kijön az EU DEV, addigra a várakozás teljen le és már mehet is rá a ROM, amiben többek között megtalálható a hívásfelvevő, reklámmentes, csomó extra a kínai ROM-ból, azonban mégis sallangmentes, hetente frissül az újdonságokkal. Én 2 éve EU DEV-et használok, imádom. Így Xiaomi a Xiaomi.
BL nyitásra leírás Mi8 és Mix2S topic összefoglalóban.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1038) makkmacika válasza clubmonaco (#1026) üzenetére


makkmacika
csendes tag

Még tanulmányozom, szeretnék én magam is belemélyedni a fotózási képességeibe.

Sajnálom, hogy kispórolták belőle a telefotó szenzort meg az egyebeket...

(#1039) kano válasza retesz147 (#1037) üzenetére


kano
nagyúr

Xiaomi.eu-n már megjelent a K30s Ultra weekly-je. Így már hamarosan lehet hivatalos Mi 10T Pro-ra is (ahogy olvastam az ugyan az a rom csak egy másik boot.img kell hozzá). Van már igazából Mi 10T Pro-ra is lengyel barátaink jóvoltából. :C De szigorúan csak saját felelősségre!
Mondjuk én utálom az EU romot.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1040) akibor000


akibor000
aktív tag

sziasztok! tegnap vettem vodánál egy mi10t pro 5g telot... volna pár kérdésem! jó topikban járok ezügyben? köszi

(#1041) akibor000 válasza Barthezz2 (#1006) üzenetére


akibor000
aktív tag

van valami titka az akku formálásának?

(#1042) retesz147 válasza akibor000 (#1041) üzenetére


retesz147
addikt

Jó topikban jársz.
Az akkukat már nem kell formázni.
Érdemes elkerülni a 20 % alatti lemerülést és a túltöltést (éjszakákon át való töltést).

Megjegyzem, én pont azt alkalmazom, amit nem szabad és 2,5 éves a mix2s akksi, de köszöni jól van. Nyilván nem gyári már a tudása, de bőven megfelelő még mindig.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1043) makkmacika


makkmacika
csendes tag

Nézzétek el nekem tudatlanságom, de olvasva az előző hozzászólásokat egyre inkább érdekel a BL dolog.

Minden érdekel ezzel kapcsolatosan, ha valaki részletezné vagy linkelne oldalt ahol ki lehet ebből mívelődni, az hatalmas segítség lenne !

Az S8-asom gyári állapotban van, nem akartam kísérletezni vele, no meg kártyafüggő is volt és garanciát nem akartam kockáztatni, ugyanakkor minden rendben vele, nem merül gyorsan nem lassú, igényeimnek teljesen megfelelő.
Anno, az első okostelefonom S3 volt, főként a lassulása és gyors merülése miatt kipróbáltam rengeteg Android verziót.

A hívásrögzítés a régió megváltoztatásával nem aktiválódik, illetve a hívásrögzítés pl. Viber vagy WhatsApp használatakor is aktiválható ?

(#1044) akibor000


akibor000
aktív tag

tudna valaki segiteni abban,hogy a régi(3éves) honor9 telomrol hogy költözzek át erre a mi10 telora??? köszi

(#1045) novakalex válasza novakalex (#1033) üzenetére


novakalex
aktív tag

másnak nincs ilyen problémája? rohadtul idegesítő....
Főként a középtájon érzékelhető.. oldalt sokat gyengül

[ Szerkesztve ]

(#1046) akibor000 válasza novakalex (#1045) üzenetére


akibor000
aktív tag

este megnézem neked!!!

(#1047) pusszycat válasza akibor000 (#1044) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. ez? [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#1048) kano válasza makkmacika (#1043) üzenetére


kano
nagyúr

Amíg nem készítem el az összefoglalót addig Mi8 topic pl vagy Google, XDA (ha megy az angol).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1049) makkmacika válasza kano (#1048) üzenetére


makkmacika
csendes tag

Köszönöm szépen kano, megvárom összefoglalód, addig pedig az angol szöveggel tágítom agytekervényeim ;)

(#1050) akibor000 válasza pusszycat (#1047) üzenetére


akibor000
aktív tag

pfú, nem tudom sajna... nem értek hozzá🙈🙈

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.