Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) GreatL


GreatL
őstag

Ezt a fránya vezeték nélküli töltést tennék már bele mindenbe... undorító hogy csak top kategóriának jut.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#102) instantwater válasza GreatL (#101) üzenetére


instantwater
addikt

Miért jó, hogy töltés közben nem tudod használni, és lassan tölt, ráadásul egy csomó energia veszteség van menet közben? :F

(#103) Black&White válasza Ixion77 (#99) üzenetére


Black&White
addikt

Kinyitod, felrakod, visszazárod.
Garivesztéstől meg nem kell félni.

(#104) siege5 válasza GreatL (#101) üzenetére


siege5
aktív tag

Inkább örülök hogy lehetőleg még mindig nem zsúfolták tele az összes készüléket ilyen rétegigényt kielégítő plusz áremelkedést okozó dolgokkal. Így is elszálltak az árak egyebek mellett az 5g miatt, holott az is csak 10bop 1 embernek igény vagy lehetőség.

(#105) natë


natë
nagyúr

Szörnyű a kamera produktuma...Már a 10/10 Pro-t sem értettem, miért volt a nagy hype.

(#106) GreatL válasza instantwater (#102) üzenetére


GreatL
őstag

Az enyém nem tölt lassan. Az energiaveszteség nem érdekel. Bármikor fel tudom kapni a töltőről, nem kell széthúzogatni, a madzaggal kényelmetlen használni.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#107) instantwater válasza GreatL (#106) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor úgy fogalmazok, hogy a vezetékmentes töltés jellemzően lassabb, mint a kábeles.

De, kinek mi tetszik. Semmi gond nincs ezzel.
De engen fegyverrel sem tudnának kényszeríteni, hogy egy poháralátétre pakolgassam a telefonomat.

(#108) aelod


aelod
veterán

Engem nem győzött meg ez a kamera. Nagyon nem. Pláne ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#109) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Káosz annak aki nem ezzel él, megszokott totál normál akinek ez a felület van régóta mióta kijött a miui12.

Alin 190 a 128-as. :C

(#110) horush


horush
addikt

Nem rossz telefon, de azért szerintem vicces, hogy egy Xiaomi kvázi ugyanannyiba kerül, mint egy Samsung telefon. Az emberek nagyon nagy részének számít a brand, és ha azt látják, hogy ugyanannyiért megkaphatnak egy hasonló képességű Samsung mobilt, mint egy Xiaomit, nem sokan fogják a kínait választani.

(#111) Graphics válasza horush (#110) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez sajnos viszont baj, mármint, hogy még mindig számít a brand...

De elég sokan fordulnak Samsungtól más irányba... A piac átalakul, és a felhasználók tudnak miből válogatni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#112) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Nem nagyon látom, hogy mitől jobb ez mint egy sima Mi 10 vagy Poco F2 pro, azok elég jó áron vannak már.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#113) Bdanyy válasza horush (#110) üzenetére


Bdanyy
addikt

ott viszont van dex, IP védelem, QI, jobb gari, biztosan működő proximity sensor, exynos ;]

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#114) atee_13 válasza Bog (#14) üzenetére


atee_13
őstag

Csak kíváncsiságból miért adnál 10 pontot, ha a szűk 1 nap 7 a sima 2 meg 9?

(#115) #16514048


#16514048
törölt tag

Nem mondom, hogy új kamera bajnokot avattunk, de azért ezek a nappali képek egyáltalán nem rosszak. A felbontást ne hagyjátok figyelmen kívül, 100% nagyításban nem mindegy, hogy 12, vagy 25 MP-es képet nézel.

(#116) Micsurin válasza instantwater (#102) üzenetére


Micsurin
nagyúr

5V 2A-rel ~1 óra 30 perc alatt tölt fel az S10 pl 20-ról 100%-ra, a 10W-os Qi 2 óra 20 perc alatt tölti fel ugyan ezt cserébe nem kell állandóan le-fel dugdosni ha hívás van etc.

Amíg tölt meg nem nyomkodom van épp elég elektronikai vacak így is itthon amit a kieső időben lehet babrálni ha épp ráér az ember... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#117) Imi1981 válasza Chaser (#90) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem mi note 10 lite van és nagyon szépek a színek. Lehet amit láttál normálra [kép] volt állítva mert úgy fakóbb /természetesebbek a színek de nem olyan szép. Én telített beállításon használom így nagyon szép (nekem) szerintem.
Van egy Samsung A70 - em és ahhoz hasonlítom akkor még kicsit szebb is és a fehér jobban fehér a mi note 10 lite - on.

[ Szerkesztve ]

(#118) exedoc


exedoc
senior tag

Az IPS kijelzőig olvastam, bár a brutális módon kiálló kameramonstrum se tetszett már.

(#119) instantwater válasza Micsurin (#116) üzenetére


instantwater
addikt

Ez a kulcs.
Ha amúgy is 5V 2A töltővel töltöd, akkor nem tűnik fel a különbség, hogy lassú a qi.

5V 2A = 10W.
Ezek maximum értékek, de jól látszik, hogy a vezetékmentes mennyivel lassabb, noha a nébleges max teljesítménye ugyanakkora.

Ha ráérek, akkor ráér lógni a kábelen a telefon.
Ha pedig sietek, akkor pumpálja maximumon az akkut.
Ezért felejtős nekem a wireless töltés.

[ Szerkesztve ]

(#120) instantwater válasza exedoc (#118) üzenetére


instantwater
addikt

Nézd meg a Poco X3at. Azon még jobban kiáll :DDD

Ezt az IPS fikázást abba kéne hagyni már, mert gáz, hogy ezzel vannak tele a topikok.
Ezerszer le lett írva, pro és kontra.
PWM, színhűség, pentile mátrix, öregedés, színegyensúly eltolódás, stb. Cserébe fekete a fekete. Wow.

[ Szerkesztve ]

(#121) Micsurin válasza instantwater (#119) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Amúgy is azzal töltöm nem rohanok sehova, továbbra is szkeptikus vagyok a 30-40-60W-okkal és az akku hosszútávú kapacitásával kapcsolatban...
Ha a telo töltőn a hívás miatt könnyebb levenni a padról, egyébként meg ha itthon vagyok Discord / Teams becsörög laptopon és asztalin is ergo elérnek. :)

Az a 40 perc különbség megvan, hogy max 25%? Ahova a 70%-os akku szint nem elég ott a 100% is lefog merülni, tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#122) instantwater válasza Micsurin (#121) üzenetére


instantwater
addikt

Nem vagyunk egyformák, na. :)

(#123) Graphics válasza instantwater (#120) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyári tokkel meg nem is igazán tűnik fel semmi :)

De Te nem X3-at akartál venni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Az a baj, hogy nagyon nem értem a Xiaomi névadási rendszerét. Van a Mi10 mint csúcssorozat, erre tesznek mellé, egy fél lépcsőfokkal lejjebb egy Mi10T sorozatot.

Mit akar jelenteni a névben a T betű?

Ráadásul úgy tűnik, hogy ez nem volt eléggé bonyolult, most a Mi10T családot egyes helyeken átnevezik Redmi K30S-re és K30S Pro-ra :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125) beyruth82 válasza Donki Hóte (#124) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem teljesen követhető és áttekinthető a xiaomi termék palettája. A mostani T sorozat azért lett kiadva mert az Mi 10 és 10 pro nagyon nagyot drágult az elődjéhez képest. Lehet hogy nem hozták a várt eladási számokat az áruk miatt vagy lehet hogy csak stagnáltak az adatok estleg csak simán nem akarták végleg elveszteni az ár/érték bajnok címet )ezért kitalálták, hogy kedvezőbb árazásban piacra dobnak egy a 10-hez nagyon hasonló szériát de hogy ne nyírják ki teljesen az eredeti Mi10-es szériát ezért néhány dologban gyengébb a T sorozat mint a sima Mi10(senki nem venné meg a Mi10 pro-t ha sokkal olcsóbban megkapná ugyan azt a Mi10T pro-ban).A redmi k20,30,30s,stb-t pedig a kínai és azt hiszem az indiai piacra szánták de ugyan az mint a Mi9,9T,10,10T. Ez pedig azért van mert a redmi-ből külön brandet akarnak csinálni de itt európában és ázsián kívül a redmi név egybeforrt a közép és alsó kategóriás redmi és redmi note sorozattal és nincs olyan jó csengése mint a felső kategóriás Mi sorozatoknak.Elkerülendő hogy az emberek egy csúcs redmi k30 esetében az alsó kategóriás redmi sorozatra gondoljanak kitalálták az átnevezést.Ilyen egyszerű ez :)
A T-jelentésének pedig nincs jelentősége mert az oneplus esetében mit jelent a T?Ki tudja?Senki de senkit nem is érdekel.Oda írhatták volna azt is hogy S,W,B,Q vagy akár ZS. Nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#126) Kolondrum válasza exedoc (#118) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én szeretem az IPS-t. Nem is értettem anno amikor első OLED-em lett, hogy miért olyan jó az.

(#127) Donki Hóte válasza beyruth82 (#125) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem kizárt, hogy a Redmi és a Poco nevekből a Xiaomi külön brandet akarna csinálni. Ennek pedig nagyon egyszerű oka van, éspedig az hogy ebben az esetben a Xiaomi elveszítené (a Huawei, a Samsung és az Apple után) a stabil negyedik helyét a mobiltelefon eladási statisztikákban. Ha a Xiaomi eladásaiba nem számítana bele a külön brandnek számító Redmi és Poco, akkor a Xiaomi bármelyik brandjét verné az eladási statisztikában a VIVO és az OPPO brand is (amelyek a Realme telefonokkal együtt egyformán a BBK konszern termékei).

Szóval a Xiaomi nem akar nagyobb önállóságot adni a Redmi és a Poco neveknek, hiszen akkor a BBK jogosan reklámálna, hogy az ő termékei miért számítanak külön az eladási statisztikákban, a Xiaomi termékei meg miért számítanak egybe.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#128) beyruth82 válasza Donki Hóte (#127) üzenetére


beyruth82
veterán

A redmi már külön brand.Legalabbis azon a szinten ahogy a huaweinél a honor. [link]

(#129) zsolt501 válasza instantwater (#120) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Látom sikerült pont a PWM mellett leragadnod, de ugye azt tudod, hogy létezik PWM mentes kijező is, A Samsung Note2 LTE és a Lenovo P2 is PWM mentes volt, illetve egyik sem égett be 4 év használat mellett sem, de elszíneződés sem volt. Szóval át kellene ezt is gondolni, mert ha akar a gyártó normális kijelzőt tenni a telefonba megtehetné, de ugye nem igazán ez az érdeke, és a vevő úgy is megveszi azt amit kap.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#130) instantwater válasza zsolt501 (#129) üzenetére


instantwater
addikt

Úgyis megveszi.
Igen, ha ég a szeme és fáj a feje az OLEDtől.

(#131) ProEvoFan válasza Kolondrum (#126) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Telefonban a "normális" iPS panellal semmi baj nincs.
Oled is szép, én is azt akarok majd, de ha iPS lesz benne, akkor sem fogok a falnak menni.

(#132) tomboy0013 válasza hallerlaller (#112) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem F2 Pro van, a dizájnon kívül vagy azonos vagy jobb ez a készülék számomra a funkcióit és tulajdonságait tekintve (dizájn terén a Poco azért igencsak jobb véleményem szerint). A kijelző miatt megfontolnám a cserét erre, illetve a sima 10T-re mert inkább az a Poco ellenfele. Az AMOLED és a kijelző alá épített ujjlenyomat olvasó azért bőven hagy maga után kívánnivalót. Az IPS + oldalsó olvasó számomra használhatóbb és jobb is. Szóval már emiatt sem rossz hogy van választási lehetősége, bánom kicsit hogy nem vártam a 10T-re.

[ Szerkesztve ]

(#133) Kolondrum válasza tomboy0013 (#132) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem poco van, páromnak x3. Azaz kijelző alatti/ oldalsó olvasó. Nekem jó a kijelző alatti, de tény: az oldalsó olvasó durván agyon veri sebességben mindenben.

(#134) porse válasza tomboy0013 (#132) üzenetére


porse
senior tag

Ugyanígy vagyok én is a 9t pro val. Nekem is előny, ami itt mindenkinek negatív.

Fényképezni meg mobilarena sosem tudott, kétlem hogy ennyi lenne a kamerában. Gcammel lesz használva úgy is.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#135) Mezcal


Mezcal
addikt

OLED vs IPS-re

Nekem most OLED van, azelőtt többnyire kiváló IPS volt, de ritkán érzem azt, hogy ez mennyivel jobb. A fekete tényleg klassz filmeknél és a AoD is, amit egyébként nem használok :DDD
A betekintés szög az IPS-en is kiváló, ha az minőségi darab. Szal rossz duma az, hogy így az OLED, úgy az OLED.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#136) hroberto válasza instantwater (#102) üzenetére


hroberto
addikt

Nem kötelező vezeték nélkül tölteni, csak egy plusz opció. Én pl. már úgy megszoktam, hogy nem is veszek olyan telefont ami nem tudja

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#137) minimumgame válasza porse (#134) üzenetére


minimumgame
tag

Youtubeon és GSM arénán is vannak már egész jó kamera tesztek, képek, sample videók.
Az már nagyon meggyőző, ez a cikk így nem hiteles, nem ilyen képeket csinál.

(#138) #22743424


#22743424
törölt tag

Ember legyen a talpán aki lassan kiismeri magát a rengeteg termék között :) Annyit még hozzá tennék, hogy van ( volt) a piacon IPS kijelzővel rendelkező telefon amiben van AOD a kettő nem zárja ki egymást de nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#139) tomboy0013 válasza #22743424 (#138) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az AoD funkció IPS-en is jelent meg először okostelefonban, ha jól emlékszem a Motorolának volt először ilyen okostelefonja. De Ambient Display-t már a Nokiák is tudták annó. Csak mostanában lett AMOLED only fícsör, nekem 2 IPS-es AoD képes telóm is volt. (Lumia 920, LG G6). Mindkettőnél élhető volt a funkció, használtam.

(#140) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Mondja el valaki h az én Mi9T-m 90ezerbe került amoled kijelzővel akkor ebbe 220ezerért miért csak IPS kijelző fért bele?

(#141) Graphics válasza NeRo28 (#140) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Picit végletesen hasonlítod az árakat , nem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#142) instantwater válasza NeRo28 (#140) üzenetére


instantwater
addikt

Drága a SOC az 5G miatt. És persze kell egy kicsit több profit is.

(#143) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ha note 10-röl jönnék akkor vinném, de f2-röl nem. Bár tegnap este még úgy volt megrendelem, de nincs értelme ennyit költeni rá (80k). Cserébe remélem a következő telefonban már kijelző alatt lesz a kamera és a kijelzőben az u.lenyomatolvasó. igazából csak ezért nem lett. Persze jön a 11.11. ki tudja mit hoz. :)) No meg ott van, hogy ezt nép telefonnak szánják, lehet kapni Szolgáltatónál is.

Árak terén egyénenként mint már oly sokszor, csak azért kerülhetett szóba, mert kint drasztikusan olcsóbb. Az MO ár hát magam részéről vicc.

Kellett párom X3-asa is a nemhez, oldalt van az olvasó ami pontos stb, de megfoszt attól amit oly gyakran csinálok, asztalin úgy oldom, hogy rárakom a kijelzőre az ujjam. Én mint nagy AoD ellenes, ma már nélküle nem vagyok meg (pedig az IPS színeit szeretem!!!). Amúgy nagy kép frissítés valóban jó felhasználási élményt nyújt.

Persze ami hiányzik azért kerül ennyibe kevésbe ha lehet így mondani.

[ Szerkesztve ]

(#144) Mezcal válasza NeRo28 (#140) üzenetére


Mezcal
addikt

Az nem megjelenéskor került 90 ezerbe neked, vagy ha igen, akkor kedvezményekkel. Nekem a Mi9T Pro volt 140 tavaly novemberben. Egyébként meg ebben 144ÍHz-es kijelző van, szóval egész biztosan nem rosszabb nézni, mint az oledet.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#145) instantwater válasza Mezcal (#144) üzenetére


instantwater
addikt

Ő a sima 9Tről beszélt, és valószínűleg külföldi rendelés.
A tiéd Pro, és hazai vásárlás. Ott az az 50k különbség

[ Szerkesztve ]

(#146) Micsurin válasza tomboy0013 (#139) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mindkettőnél élhető volt a funkció, használtam.

Ez majdnem olyan erős volt mintha azt mondtad volna alig volt hatása az akkuidőre.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#147) Mezcal válasza instantwater (#145) üzenetére


Mezcal
addikt

Tudom, hogy arról beszél, de az is több volt itthon megjelenéskor, sokkal több. A külföldi rendelés meghogy jön a hazai árakhoz?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#148) ffrdgc


ffrdgc
tag

Csinálhatnátok egy cikket a xiaomi család áttekintéséről

Samsung Galaxy Note22

(#149) batai15 válasza Micsurin (#146) üzenetére


batai15
félisten

Lévén hogy be lehet állítani hogy időszakosan, emelésre jelenjen meg . Úgy meg alig harap az akkubol.

(#150) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kéne egy:
- OLED legalább 90Hz
- kijelző alatti ujjlenyomat olvasó és kamera
- legalább 5000mAh akku
- Snapi 875
- 8GB RAM
- Sztereó hangszórók
- Infra
- NFC

Ami nem kell: vez.nélk töltés, IP védelem.

Na én ezt várom. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.