Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Mostanában nem tudom mit művel a Xiaomi, de egyre gázabb a kamera.

(#52) hroberto


hroberto
addikt

Nem rossz telefon, de inkább a Mi10 - et választanám. Az Amoled és a Qi töltés nekem fontos.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#53) Graphics válasza enginev3.0 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1db ? Azzal a felbontással nem lehetett nagy élmény :)

Akkor ne többesszámot írj :D mondjuk ha az összes legyártott mennyiséget nézzük végülis igazad van ;]

Tehát volt egy termék, amibe tettek AMOLED-et... Ez azt támasztotta alá, hogy olcsó, és ezért ?
Szerintem épp az ellenkezőjét erősítetted meg ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) janeszgol válasza Graphics (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha most mást nem nézünk, csak az árat és az amoled meglétét 70 ezer ft körül, akkor:
Lumia 650
Lumia 730/735
Galaxy A7 2018
J3 2016
J1 2016 (ez olcsóbb volt, láttam élőben, tragédia)
Most ennyi jutott hirtelen eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#55) Graphics válasza janeszgol (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja, hogy ennyire régre is tekintünk? :D Orange SanFrancisco ;]

Chikaka, kiestél

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) Predatorr


Predatorr
őstag

Nem bővíthető, nincs ip és amoled, félretolták a kamerákat, stb... drága is, jó a poco x3 128GB 90e-ért 2 év EU garral.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#57) Thom!


Thom!
veterán

Kamera nagyon gyenge :W

(#58) janeszgol válasza Graphics (#55) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, az nekem kimaradt. :)
Az S3 Mini, S4 Mini, A40 is játszik, Akadtak. Lehet visszasírjuk még azokat. Attól tartok, hogy a telefónia is elmegy odáig, mint a notik: 200 ezer alatt vacak kijelzőt kap az ember, közepes alatti teljesítménnyel.

(#59) Mezcal


Mezcal
addikt

Adnak hozzá töltőfejet?! Biztos azért, mert nem csak 600K az ára.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#60) Mezcal válasza enginev3.0 (#31) üzenetére


Mezcal
addikt

Egy csepp előnye sincs

De, van. A fehér szín megjelenítése. Egy kiváló IPS marha jó.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#61) hroberto válasza mongoose66 (#30) üzenetére


hroberto
addikt

Ott van a sima Mi10, amoleddel. De nyilván neked az is szar... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#62) Black&White válasza Ixion77 (#29) üzenetére


Black&White
addikt

Felraksz egy indiai ROM-ot és mindjárt Dual-SIM lesz belőle.
Ja, kell még egy SIM tálca hozzá aliról, fillérekért.

(#63) INGJOKE válasza hroberto (#61) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is a mi 10 vs mi 10T pro vs poco f2 vonalban gondolkodok. Még nem. Tudom melyik lenne jó. Mindegyik jó valamiben a többihez képest. :)

(#64) hroberto válasza INGJOKE (#63) üzenetére


hroberto
addikt

Mondjuk mikor még én vettem a Mi10 - et, akkor még nem volt sem F2, sem 10T.
De most is a Mi10 - et venném, mert már annyira megszoktam a Qi töltést. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#65) instantwater válasza Predatorr (#56) üzenetére


instantwater
addikt

X3ban kromatikus aberráció ordít a főkamerán, mert spóroltak 10 centet a lencsén.
Ezért várom a 10T Liteot.
Amúgy már venném is az X3at

[ Szerkesztve ]

(#66) batai15


batai15
félisten

Ez most valóban flagship killer lett, főleg a sima 10.
Ilyesmi kellett volna legyen a poco f2 pro is .
Ha lesznek rá jó aosp romok még az is lehet be szerzek eggyet.

(#67) Bdanyy válasza janeszgol (#58) üzenetére


Bdanyy
addikt

Laptopnal abban az árkategóriában újonnan nem csak a kijelzővel van probléma, ergonómia hűtés anyaghasználat stb. De régen sem volt jobb annyiért. Telefonnál jobb a helyzet, sokkal használhatóbbakat lehet már kapni az olcsóbb kategóriában is mint évekkel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#68) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem nagyon jól sikerült. Rég volt már ips kijelzős telóm nem is emlékszem rá igazából. Ár érték arányban viszont ez most a legjobb telefon szerintem

(#69) INGJOKE válasza hroberto (#64) üzenetére


INGJOKE
veterán

A qi töltést a mixen kb egy fél évig használtam az irodába, mikor az USB c már kicsit elkezdett amorizálodni a sok ki be dugdosástól. Mióta nem az irodában vagyok megint nem használom semmire. Jó meg minden, de a kocsiba úgyis kell a kábel az AA miatt akkor meg mindegy is. Még nem döntöttem el mit akarok engem nem zavar az amoled hiánya. Kamerában a sima 10 és a 10T pro mennyiben tér el? :)

(#70) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

108 megapixel ide vagy oda - ezek a fotók egyszerűen pocsékak - egy alsó-közép fényképezőgéphez képest. :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#71) juuzer


juuzer
addikt

AZ első 2 kép... Jézus Mária... :D Igen valahol visszaüt az olcsó húsnak híg a leve dolog a kameraszoftvernél. Én mondjuk inkább a Mi 10-et venném.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#72) Chaser válasza WhiteWalker (#13) üzenetére


Chaser
titán

kezdetekben teljesen áttekinthető volt
bő 6 éve megettem a note1-et
bő 3 éve megvettem az utódját, note 4-et
most note 9 v 10-nél tartunk már az újabb 3 év alatt ( : és csillió almodell van belőlük
értesítési led már leginkább nincs, enyémen még 7 színű rgb van, az nagyon hiányozna
kopp-kopp, de mindkettő működött tökéletesen, a note1-et egyszer autóban kivégeztem mikor telibe' ráültem és farzsebben volt, 4-esnek akkuja kezd már fáradni, besárgult egy kicsit az egyik szélén, de mindkettő nagyon jól és stabilan szolgált
oled v ips, háááát, volt szerencsém látni talán a mi10 lite-ot, 100e körüli csodafon, nem estem hanyatt a benne levő oledtől
tavaly a mi9t pro v melyik az sokkal jobb volt - amelyik nem noccsos', hanem előbüjik a kamerája egy motorral -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) dlaj válasza juuzer (#71) üzenetére


dlaj
őstag

Te valószínűleg nem vetted észre azt, amit a szerző elfelejtett beleírni. Az első két kép "portré" módban készült.

(#74) juuzer válasza dlaj (#73) üzenetére


juuzer
addikt

De olvastam, de attól függetlenül is borzalmas. :DDD

Vamos a la playa.

(#75) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Hivatalos magyar árak. [link] Korrekt.
Xiaomi Mi 10T Lite (6 GB/64 GB): 119 990 Ft
Xiaomi Mi 10T Lite (6 GB/128 GB): 129 000 Ft
Xiaomi Mi 10T (6 GB/128 GB): 164 990 Ft
Xiaomi Mi 10T (8 GB/128 GB): 179 990 Ft
Xiaomi Mi 10T Pro (8 GB/128 GB): 209 990 Ft
Xiaomi Mi 10T Pro (8 GB/256 GB): 219 990 Ft

A 10T-re kíváncsi vagyok milyen lett.

[ Szerkesztve ]

(#76) janeszgol válasza Bogyó bá' (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne a 108-asat nézd. Én csak párszor néztem meg, amióta divatba jött a 48 mpx és felette kategória. Túl kicsi a pixelméret, ezáltal túl kevés az információ (adat) bennük. Már a Sony huszon mpx mérete is csücskös volt.
A Pixel binning pedig nem működik jól. Pont a fenti miatt (kevés adat).

ProEvoFan, jó látni újra ilyen árakat.

[ Szerkesztve ]

(#77) Graphics válasza juuzer (#74) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Portré mód...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78) -Mosquito- válasza ProEvoFan (#75) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Itt egy picit éhesebb a cég. :D [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#79) siege5


siege5
aktív tag

Eddig sem volt könnyű dolgom, most meg pláne, hogy melyik legyen. (mi10, mi10pro/mi 10t, mi10rpto/s20fe)
Amoled éppen nem zavar sőt kevésbé aggódnék ips alatt a képernyő problémák miatt. De a 8gb ram a használati szokásaimhoz fontos. Így míg a xiaomi árban az fe szoftverben. És ha mégis xiaomi... Meg a szoftveres mókolás...

Mindenesetre jó árral kezdett a mi10t család, amiből következik, hogy hamar bőven elérhető kategória és népszerű választás lesz apró hivai ellenére is. Így amennyire rosszul indult az év mobilos fronton, most végre visszatértek a bevált recepthez. Reméljük folytatódik a tendencia.

(#80) Schuler888


Schuler888
senior tag

Kialakult a mobilszfera, laposfoldesei az ips jobb, mint az amoled(2020) kepeben. Szakmai forum.. az hat... :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#81) janeszgol válasza Schuler888 (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyik sem egyértelműen jobb a másiknál.

(#82) gombasm válasza Schuler888 (#80) üzenetére


gombasm
aktív tag

+1 :F

Nexus 4 & Redmi 5+ & HW Nova 9 SE & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#83) #95462144 válasza Schuler888 (#80) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ez ilyen engedd el. Ez olyan, mint a rózsaszín köd, csak itt az IPS panel kávák melletti fátyolosodása adja a "köd" effektust. :DDD

(#84) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nálam már szűkült a kőr, kiesett a poco f2. Már csak az a fontosabb, hogy melyik telefonnak jobbak a képei?
Mi 10 vs mi 10T pro?
Engem nem érdekel, hogy amoled, vagy ips. Az kevésbé fog számítani a mérlegen. :D

Jah és melyikre lesz tovább eu rom támogatás?

[ Szerkesztve ]

(#85) BloodRay válasza Schuler888 (#80) üzenetére


BloodRay
veterán

Tényszerűen leírták páran mit nem szeretnek az oled kijelzőkben (senki nem írta, hogy képminőségre jobb az IPS, de gondolom a szövegértelmezés már bonyolult dolog...) a mobilokban, de ők a bolondok, nem ám te aki csak ideböfögsz valamit...
Mellesleg ha már ennyire divat lett, hogy ami nem oled az fos, akkor esetleg azt se felejtsük el a szuper összehasonlításoknál, hogy ezek a szuper mindentverő oled-ek még a valós felbontást se tudják a pentile-os pixelek miatt... Csak ezt valahogy egy ideje divat lett elfelejteni...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#86) janeszgol válasza INGJOKE (#84) üzenetére


janeszgol
félisten

Kőr a franciakártyában van, minden máshol kör. :) ;)

BloodRay +1. Ezt én is oda aakrtam írni. Egyszerűen csak jól esett lefikázni a töbieket, mindenféle bizonyíték nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#87) joey04


joey04
titán

kizárva mindent, csak a terméket nézve, jó ajánlat. de akinek csak jó kamera kell note 10, akinek sebesség átlagos kamerával, annak f2 pro, akinek minden, annak 10 pro. Persze rétegigények vannak, de nagyjából ez a helyzet. szóval én ezek miatt továbbra sem tartom nagy durranásnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#88) beyruth82


beyruth82
veterán

Nálam nagy lökést ad a 10T váltásra oneplusról (a miui iránti rajongáson kívül), hogy Budapest teljes területén elérhetővé válik az 5G szolgáltatás a vodafone hálózatán.Így már értelmet kap az 5G- s támogatás a xoaimi mi 10T-n is (méghogy évekig nincs értelme az 5G támogatásnak a telefonokon 😂 ) [link]

[ Szerkesztve ]

(#89) INGJOKE válasza janeszgol (#86) üzenetére


INGJOKE
veterán

Jogos, túlcsúszott a telefonon az ujjam. :)

bár a kérdésben nyilván nem segítettél... :D

[ Szerkesztve ]

(#90) Chaser válasza Schuler888 (#80) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom milyen panelt használnak, de mikor muttta a barátom a note 10 lite-ot talán, ha nem tudom hogy oled, jobb ips-nek néztem volna, mi9t-nél egyből láttam h oled, itt a színvilágra gondolok
beégéstől én személy szerint nem félek, tv se égett be, forzát kapott szépen fix hud-dal, és egyéb játékok hudjait - persze kérdés csodafonban mit használnak pontosan -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) janeszgol válasza beyruth82 (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt fejtettem ki az iPhone hírnél, de voltak, akik nem értették meg. Illetve egy ember élt egy jogos felvetéssel: egyelőre csak a drágább csomagokban érhető el az 5G.
Erre a válaszom: az LTE is hamar lement a legkisebb előfizuhoz is, kicsit utána a kártyások is megkapták (1 évvel később). Ebből kiindulva, és egy picit bízva abban, hogy most hamarabb lépnek a szolgáltatók remélhetőleg 2021-ben minden kártyára elérhető lesz.
Ez most a 3.6 GHz környéki frekvenciára vonatkozik. A 700MHz még sehol, de az 5G nem is országosra lett volna tervezve. A milliméter wave (30+ GHz) meg más téma.

(#92) janeszgol válasza INGJOKE (#89) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, sajna nem az ászt húztam, de #87 választ adhat neked. :R

(#93) MarciKING24


MarciKING24
tag

Alin pár napja 183kért dobták utánad... Tudom, ali, de akkor is... Eu raktárból, free sittyinggel...

[ Szerkesztve ]

Straight outta Compton

(#94) INGJOKE válasza janeszgol (#92) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azzal pont nem vagyok ki a vízből, mert pocot kizártam, note széria a nem az én kategóriám, a mi 10 pro meg még mindig 760 dollár. Szóval marad az 500 dollár környéki, mi 10, vagy mi 10 T pro. :D
Csak ezek közül nem döntöttem még el, melyiknek jobb a kamerája?

(#95) beyruth82 válasza janeszgol (#91) üzenetére


beyruth82
veterán

Teljesen igazad van.Már jövőre minden csomagban lesz 5G és a nagyobb városokban is teljes lefedettséggel lehet számolni 2021 végére.

[ Szerkesztve ]

(#96) INGJOKE válasza MarciKING24 (#93) üzenetére


INGJOKE
veterán

Amazonon volt egy brutál csomag, de későn kaptam az infót. Xiaomi mi 10T por 8/128-as 600 euró és ajándék egy xiaomi elektromos roller...
Ezt simán megvettem volna egyből, ha időben tudom. :O :((( :W
Azóta elmentettem már a BB topicot is... :D

(#97) janeszgol válasza INGJOKE (#94) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben sajnos én nem tudok neked segíteni. Egy valamit vettem észre: a Mi 10T Pro képei sárgásabbak. Bizony láttam olyan sample-ket, ahol kimondottan sárga lett a fotóalany bőre. A Mi 10-nél ilyet nem láttam még, naturálisabb (az ultra is egyébként).
De majd Duliee megválaszolja.

#95: én csak bízom abban, hogy így lesz. Azt könnyebben merem tudni, hogy nem csak a 15 ezres előfizuknál lesz.

[ Szerkesztve ]

(#98) csodavas


csodavas
tag

Köszi a tesztet. Meglátásaim alapján ennyi pénzért semmivel nem csinál jobb fotókat ez a készülék a redmi note 9 promnál. Leszámítva a 108 megapixelt, aminek lényegében telefonon nézve az ég világon semmi értelme sincs. Nagy kijelzőn persze számít valamennyit. Nem azt mondom, hogy rossz telefon mert nem az de egyedül a snapdragon és a 8GB ram miatt érhet ennyit. Azt egyre jobban nem értem, hogy mi értelme van ennek a millió telefonkiadásnak egy évben. Ennél lehetne profibban is csinálni ezt a xiaomi háza táján. Mondjuk akkor az árazások ténylegesen feljebb csúsznának. :R

(#99) Ixion77 válasza Black&White (#62) üzenetére


Ixion77
őstag

Csak ez sajnos bootlocker nyitással, és garanciavesztéssel jár amennyire én tudom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#100) Alarikman válasza kop8 (#49) üzenetére


Alarikman
senior tag

Azért nem említik sehol sem a Poco f2 pro-t itt mobilarénán és máshol sem, mert:
hivatalosan nem jelenik meg Magyarföldön. Bumm. Ez van.
Szürke import van csak és pár cég forgalmazza.

Ellenben a Mi 10t sorozat és a Poco x3 jönni fog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.