Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Tiédetis válasza kano (#795) üzenetére


Tiédetis
senior tag

A honlapon ugyanaz a logo van kint nekik is, mint a xiaomi.hu oldalon. Xiaomi Authorized Reseller
TMX a szervizük az oldalon lévő információk szerint.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#852) siege5 válasza Techergo87 (#844) üzenetére


siege5
aktív tag

Én is mate 20 után váltottam. Az elején leszögezném hogy én is ebben a dilemmában voltam, és hogy nemigen volt az utóbbi időben más márkától telóm. Összességében ennek picit szebb a kijelzője (még ha elsőre nem is tűnt fel csak némi állítgatás után), akkuban van olyan jó, ha nem jobb, érezhetően fluidabb jobban kezeli az alkalmazásokat a többlet erő. Fotókat úgy igazán nem volt időm tesztelni de első blikkre fotókban kb egál (grammal meg ki tudja)videókban jobb. Szoftverben eddig hibát nem találtam.
Összességében picit jobb mindenben, de kb ugyanaz mégis, nekem nincs meg a hűha faktor. Jó teló jobb tőle, csak nincs innovatív előrelépés, erre sztem a Samsung mate 20 után jobb lett volna pl dex/amoled miatt. De akkor még elmondhatom az akkut, a melegedés mentességet, vagy a kisebb erő miatt a teló sem lenne talán elég tartos.
Ezek alapján gondold at.

(#853) Zsozsoka 74 válasza Diák66 (#834) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Szia. Igen, a sima MI 10 (az amoledes kivitelre gondoltam.)
Úgy látom, hogy kamerában ugyanazt tudja de vajon ugyanaz a Samu kamerát tartalmazz vagy isocell. Nem mindegy, hogy milyen minőségű videót vesz fel akár sötétben beltérben.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#854) yorgashx


yorgashx
tag

Van egy Mi 10T Pro-m, 8/256 pénteken vettem.
Nem vagyok egy nagy telefonos; tény, hogy nagyon gyors, de nekem - mivel alig használom - a design többet számít.
Van aki cserélne sima Mi 10-et rá? Az edge alak jobban tetszik.

(#855) yorgashx


yorgashx
tag

Ja és flip-tokot nem találok hozzá, pedig már 8 éve csak úgy tudok kényelmesen telefont használni :)

(#856) mlado


mlado
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy problémám.Waze használata közben állandóan újra tervez,az irányt forgatja össze vissza.Eltűnik a kék útvonal,majd pár perc múlva visszajön.A mate 10 pron nincs ilyen.Mi lehet a hiba,lehet vmit csinálni?Így teljesen megbizhatatlanul működik.

(#857) siege5 válasza ferrari1 (#804) üzenetére


siege5
aktív tag

Szerintem is teljesen korrekt, volt itt minden. [kép]

(#858) kano válasza Tiédetis (#851) üzenetére


kano
nagyúr

Mondtam, hogy lehet, de legutóbbi infóim szerint akkor még 1 hivatalos viszonteladó volt itthoni székhellyel. (Mert ugye van még az Eustock és az Alza is akik nem itthoni székhelyű cégek.) Lehet, hogy már tényleg 3 hivatalos viszonteladó van. Akkor örülünk neki, hogy több a választási lehetőségünk is van és nagyobb lesz az árverseny is. :C Rá tudok kérdezni forgalmazói részről. Van ismerősöm az egyik eddigi hivatalos forgalmazónál.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#859) yorgashx válasza mlado (#856) üzenetére


yorgashx
tag

Szerintem véletlenszerű és/vagy helyi hiba. Nekem Mate 20-szal csinált ilyeneket a Waze, teljesen meglepődtem, hogy itt és most teljesen jól működik.

(#860) Tiédetis válasza kano (#858) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszi :R

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#861) V@ns


V@ns
aktív tag

Aki használ Spotify-t: megnézné nekem, hogy a beállításoknál lehet hangszínt választani, állítani? iPhone-on lehetett, Honor 8-on nem lehet.

(#862) kano válasza mlado (#856) üzenetére


kano
nagyúr

Próbáld meg kalibrálni az iránytűjét/GPS-ét. A Play-en vannak appok hozzá.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#863) V@ns válasza mlado (#856) üzenetére


V@ns
aktív tag

Nekem egy Pocophone és egy Mi9 csinált ilyeneket. Poconál ha máshova tettem a telefont (szellőzőrács helyett az ablakra rakható tartóba) simán helyre jött, Mi9 teljesen vakon volt.
Azt kaptam válaszként, hogy ez egyedi eset, másnál nincs ilyen.

(#864) V@ns válasza kano (#862) üzenetére


V@ns
aktív tag

Erre nem gondoltam. Lehet ilyet?
Mondjuk Pocophone mágneses szellőzőrács tartóval volt. Ennyire bezavarna?

(#865) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Mi10T adatok.Ezért vettem ezt a telefon. :)
Két SIM van benne, folyamatos wifi vagy mobil net.Kijelző 90hz-n volt 80% aksitól.Előtte 144hz volt, de úgy tényleg zabálja az aksit. Három órás netezés. :C
Tegnap 96%on, 17 órakor vettem le a töltőről.
[kép] [kép] [kép]
Remek aksi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#866) clubmonaco válasza yorgashx (#854) üzenetére


clubmonaco
tag

Akkor mièrt vetted meg?:)

(#867) clubmonaco


clubmonaco
tag

Èn ezt most nem èrtem azt hogy tènyleg zabálja nektek az akksit 144-en?Esküszöm èn nemigen látok különbséget 90-144 közt,hm.Nekem tetszik 144-en,akkor sose használja az ember(akkor felesleges volt megvenetek).Mert ha pl kijön a zoom-os fókusz-os Xiaomi teló,az más ha lecserèlem majd arra,ha meg lesznek a többi tulajdonságok..

(#868) instantwater válasza mlado (#856) üzenetére


instantwater
addikt

Ez Waze hiba lesz.
Nekem is volt korábban hasonló más készüléken, de aztán megjavult.
Próbáld meg frissíteni az appot.

(#869) labrat válasza Vateraadd (#843) üzenetére


labrat
csendes tag

Nem tudom nálad az "életvitelszerű" használat mit takar, de az én Mi 10T Pro-m fix 144 Hz-en átlag használattal (napi 1-2 óra Fb, böngésző, 9gag..., minimális telefonálás), folyamatosan bekapcsolt 4G, wifi, BT, NFC mellett 2 full munkanapot kibír egy töltéssel.

(#870) labrat


labrat
csendes tag

Néhány személyes tapasztalat:
OP3-ról váltottam 4 év után (nem veszek gyakran új telót), ég és föld a különbség kijelző, sebesség, kamera és gyakorlatilag minden téren :) Pont leszarom, hogy egy amoleden feketébb a fekete meg talán 5 percet tovább bírná a telefon szuflával, nekem ez az IPS kijelző fantasztikusan szép.
Annyit még hozzá kell tenni, hogy én rolleres akcióban vettem (külföldi szolgáltatónál nem sorsolták, hanem adták hozzá), így tulképp a hülyének is megérte ez a telefon.

(#871) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Vettem én is Pro-t :)
Remélem gyorsan megjön és jöhet a költözés :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#872) Vateraadd válasza labrat (#869) üzenetére


Vateraadd
csendes tag

Ugyanez van nálam is kB.. És mégis 16:18 kor már 65%-n van.

[ Szerkesztve ]

(#873) retesz147 válasza Vateraadd (#872) üzenetére


retesz147
addikt

Alul a besorolást, ha változtatot, azt a grafikont dobd be. Látszik a térerő és az ébrenlét belőle.

Xiaomi 13 eu dev...

(#874) labrat válasza Vateraadd (#872) üzenetére


labrat
csendes tag

Ez most per pill nálam így néz ki:
aktív 0 óra 42 perc
készenlét 6 óra 58 perc
90 % töltöttség

Valami energiazabáló, háttérben futó appra gyanakszom nálad.

(#875) clubmonaco válasza labrat (#874) üzenetére


clubmonaco
tag

Igazad lehet!Mert nálam sem fogy gyorsan.

(#876) clubmonaco


clubmonaco
tag

Waze hibátlan,nálam.

(#877) pusszycat válasza labrat (#870) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tűnik nehéznek, batárnak, vastagnak? Ez kissé aggaszt. Milyen roller elektromos? Külön mennyibe kerül a roller.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#878) Barthezz2 válasza instantwater (#868) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Messenger chatfej módban való használatakor, el lehet tűntetni valahogy az értesítést róla? EMUI alatt el tudtam, itt sehogy se bírom..

Ezekre gondolok:

Everybody lies.

(#879) labrat válasza pusszycat (#877) üzenetére


labrat
csendes tag

De, elég nagy és nehéz. Kisebb kezűeknek nem ajánlom. Előző telóm egy OnePlus 3 volt, ahhoz képest ez egy (mini-)tablet :)
Egy elektromos Xiaomi Mi Essential rollert kaptam hozzá (ami gyakorlatilag egy kissé feltuningolt M365 Lite). Ez egy belépőszint, csak max 20 km-t tud, végsebesség is csak 20 km/h (gyárilag), de mivel ajándék volt, nem fanyalgok :) (amúgy egy ilyen roller 100-120k HUF)

[ Szerkesztve ]

(#880) siege5


siege5
aktív tag

Nos csak belefutottam egy szoftveres butaságba, valaki tapasztalt hasonlót?
Úgy nézem nem csak én vagyok így vele. (nekem ma már 3adjára sikerült)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#881) pusszycat válasza siege5 (#880) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez elég durva.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#882) Vateraadd válasza retesz147 (#873) üzenetére


Vateraadd
csendes tag

Ez lenne az esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#883) labrat válasza Vateraadd (#882) üzenetére


labrat
csendes tag

Ami különbséget látok a statisztikáink között, hogy nálad sokkal több az "ébren tartva" és a "bekapcsolt képernyő" aktivitás. (nálam viszont szinte folyamatos a wifihasználat) De nem tudom, hogy ez tud-e okozni ekkora különbséget fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

(#884) instantwater válasza siege5 (#880) üzenetére


instantwater
addikt

A jó hír az, hogy valószínűleg nem a telód hibás.
A rossz hír viszont az, hogy úgy tűnik ez egy Android 10 bug.
[link]

Mikor indítottad újra utoljára a telefont?
A MIUIban van lehetőség időzített ki/bekapcsolásra. Segít megelőzni a random anomáliákat, és egyáltalán nem zavar, hogy hajnal 2 kor nyom egy rebootot a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#885) siege5 válasza instantwater (#884) üzenetére


siege5
aktív tag

Nos igen, csak hogy ez sem mai hír, és azóta sem történt ahogy látom előre lépés.
És így hogy nem si a teló a hibás, ég inkább nem tudom milyen lehetőségeim maradtak, ha netalántán nem lesz rá megoldásom.

Ui.: egyébként ilyen fagyásoknál mindig csak újraindítással tudok újra belépni, anélkül semmire sem reagál.
Azt viszont a cikk alapján én is észrevettem, hogy leginkább "üresjáratban" jött elő, vagyios ha piszkálom nem történt meg, csak ha tétlen hagytam, bár nem olyan régen kezdte szóval ez még nem messzemenő következtetés.

[ Szerkesztve ]

(#886) pusszycat válasza siege5 (#885) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi. Jön az Android 11 rá. Az majd megoldja.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#887) mlado


mlado
csendes tag

Köszönöm a válaszokat a Wazeval kapcsolatban.Androidos képernyő fagyás nekem is volt egyszer.Kikapcsoltam,azóta nem jelentkezett.Lenne újabb kérdésem.Szelfi időzítését hol tudom állítani?Annyit találtam a hangerő gombot is be lehet állítani.De az is csak 2 másodperc.Lehet növelni?

(#888) retesz147 válasza instantwater (#884) üzenetére


retesz147
addikt

Csak az a baj, hogy PIN kódot kér reggel, addig meg nem vagyok elérhető, ha hívnának...

Xiaomi 13 eu dev...

(#889) Barthezz2 válasza mlado (#887) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bal oldali menüben. 3-5-10 másodpercre.

Everybody lies.

(#890) V@ns válasza Barthezz2 (#878) üzenetére


V@ns
aktív tag

A Messenger értesítési beállításainál nincs?
Esetleg ez? [link]

(#891) Diák66 válasza siege5 (#885) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ezt szomorúan hallom, de bízok benne, hogy javítható hiba és csak idők kérdése. Egyelőre én nem vettem meg, mert kivárom a hónap végét vele. Addigra másnak már lesznek vele tapasztalatai.

(#892) mlado válasza Barthezz2 (#889) üzenetére


mlado
csendes tag

Köszi.Ezt hogy nem vettem észre..

(#893) siege5 válasza Diák66 (#891) üzenetére


siege5
aktív tag

Na igen reméljük, de azért jó lenne tudni ezt érvényesíthető-e garanciában, ha netalántán úgy adódik. Vagy nem a xiaomi sara és ez van. Mindenesetre azóta nem sikerült direkt módon reprodukálni.

(#894) Barthezz2 válasza V@ns (#890) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Félsiker.. A kettőből lett egy.
Az aktív chatfej így eltűnt, de az android ertesítés, hogy a messenger a többi alkalmazás felett lehet, az nem. :(

Azt viszont nem engedi kapcsolni.. :(

Everybody lies.

(#895) instantwater válasza siege5 (#885) üzenetére


instantwater
addikt

Nincs véletlenül Swiftkey telepítve?
Valakinek az okozta a fagyást: [link]

(#896) instantwater válasza retesz147 (#888) üzenetére


instantwater
addikt

Én kikapcsoltam a PINkódot.

(#897) V@ns válasza V@ns (#861) üzenetére


V@ns
aktív tag

Valaki esetleg a Spotify-os kérdésemre? :)

(#898) Vateraadd


Vateraadd
csendes tag

Üdv! Vállalna esetleg nekem valaki Bl nyitást, Budapesten, hogy működjön a hívásrögzítés funkció? :R nem ingyen persze

(#899) kano válasza labrat (#870) üzenetére


kano
nagyúr

Te szolgáltatótól vetted rollerrel? Én Amazonról rollerrel. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#900) kano válasza Vateraadd (#898) üzenetére


kano
nagyúr

Szívesen megcsinálom, de meg tudod azt Te is csinálni magadnak. Mi8 topicban ott van a leírás.
Ha lesz egy kis időm csinálok összefoglalót és abba beleteszem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.