Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) kano válasza Jim12 (#1196) üzenetére


kano
nagyúr

A szokásos varázsműveletek MIUI esetében.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1202) Tiédetis válasza akibor000 (#1200) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Szerintem ha valaki tudná, hidd el már írta volna az első kérdésednél is :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#1203) -Mosquito- válasza akibor000 (#1200) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A gyári tárcsázót felejtsd el a fr@ncba!
True Phone Dialer, mindent testre lehet szabni rajta.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1204) labrat válasza akibor000 (#1200) üzenetére


labrat
csendes tag

Amúgy nem egyszerűbb inkább kedvencekbe tenni azokat akiket számokhoz rendelnél? A gyári (Google) tárcsázóban még kevesebb gombnyomás is felhívni valakit onnan, mint egy számmal, mert egyből a kedvencek lappal nyílik meg az app, ha ott zártad be előtte.
Ez a számhoz rendelt gyorshívásos megoldás eléggé a Nokia korszakot idézi, amikor még voltak számgombok a telefonon :)

[ Szerkesztve ]

(#1205) dawid92


dawid92
tag

Más is tapasztalja, hogy gyakran elveszíti a mobilhálózatot? Mintha gyengébben venné a jelet, mint az előző Mi A1 telefonom.
A képernyő pedig továbbra is rendszeresen bekapcsol hanghívas közben és kinyomódik a telefon. Nem értem, hogy ezt a több modellnél jelentkező típushibát miért nem képes kiküszöbölni a Xiaomi.

(#1206) kano válasza dawid92 (#1205) üzenetére


kano
nagyúr

Kérdés sw vagy hw hiba?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1207) novakalex


novakalex
aktív tag

Az alsó navigation bart(fehér kis csík) meglehet valahogy jeleníteni? régi telón imádtam, de ott xiaomi.eu-n voltam.

[ Szerkesztve ]

(#1208) Diák66 válasza dawid92 (#1205) üzenetére


Diák66
őstag

De jó, hogy nem vettem...... a korábbi hozzászólásokkal már le is beszéltetek róla. Hálózati gondok, közelség érzékelő gondok, lefagyás..... Marad a OnePlus 8T ha olcsóbb lesz....

(#1209) kano válasza Diák66 (#1208) üzenetére


kano
nagyúr

Örülünk, hogy sikerült dönteni. :R
De ilyenekről ugye 1-1 ember számolt be.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1210) siege5 válasza kano (#1209) üzenetére


siege5
aktív tag

Főleg, hogy az a hálózati gond sok minden mástól is lehet, pl régi sim, saját szolgáltatós hiba stb. A közelség érzékelőt én sem tapasztaltam, na de kinek mi az ingerküszöbe.

(#1211) szpali válasza Matyi222 (#1175) üzenetére


szpali
addikt

ezt kerestem, köszi :R
végül egy ismerőstől megvettem egy telekomos modellt 150-ért :C (8/256 fekete)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1212) szpali válasza akibor000 (#1200) üzenetére


szpali
addikt

vagy hosszan nyomod a tárcsázó kívánt gombját
vagy pedig megnyitod a tárcsázót és beállítás/további beállítás, gyorstárcsázás

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1213) Dhampir válasza kano (#1166) üzenetére


Dhampir
félisten

A Vodánál is kártyafüggetlenül árusítják? Ebben az esetben is vannak a készüléken előtelepített szolgáltatói alkalmazások, vagy csak a gyári Xiaomi appok?

(#1214) novakalex válasza Dhampir (#1213) üzenetére


novakalex
aktív tag

csak gyári xiaomi és sok-sok felesleges google, semmi voda cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1215) Dhampir válasza novakalex (#1214) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#1216) Jim12


Jim12
csendes tag

Nekem van egy rendelésem amit még nem mertem átvenni , kicsi bizonytalan vagyok mert nem akarok úgy járni mint tavaly. Akkor nagyon befaragtam egy XIAOMI 9T PRO telefonnal.
Vissza is vittem elállásra hivatkozva az Alzába kb. 2 hét használat, kínlódáa után . Szép volt a telefon , gyors meg minden , de a szoftveres része egy ipari hulladék ..... Nem jöttek csak késve az üzenetek , hálózati problémák voltak , az egész telefon egy megbízhatatlan bugos hulladék volt. Hiába a szép kijelző , a gyors működés meg a jó ár , talán 115 ezer Ft volt akcióba , akkor sem ért semmit mert egy instabil , megbízhatatlan készüléket kaptam. Ezt akarnám most elkerülni ..... :) Nézegetem a hozzászólásokat de itt is valami hasonló a szitu úgy látom. :o

(#1217) kano válasza Jim12 (#1216) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor inkább ne vedd át. Mindenkinek jobb lesz. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1219) dawid92 válasza kano (#1206) üzenetére


dawid92
tag

Nem tudom. Azt hogy tudom eldönteni?

(#1220) labrat válasza Diák66 (#1208) üzenetére


labrat
csendes tag

Semmi ilyen mások által említett problémát nem tapasztaltam, amióta (két hete) folyamatosan használom a telefont. Minden hiba nélkül, szuper gyorsan fut rajta minden, ahogy kell.
Azért azt vedd figyelembe, hogy általában csak az ír be fórumba, akinek valami bug előjön, feltett valami problémás appot vagy simán csak gyári hibás a készüléke. Az a másik több száz / több ezer ember akinek hibátlanul működik, nem, szóval erősen torzít a statisztika, ha csak a fórumbejegyzések alapján próbálsz tájékozódni egy telefon megbízhatóságáról.

[ Szerkesztve ]

(#1221) kano válasza dawid92 (#1219) üzenetére


kano
nagyúr

Van tesztelő alkalmazás a Play-en és van a telefonnak is service menüje. Ott tudod tesztelni a hw-t.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1222) Leslie1966 válasza -Mosquito- (#1203) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Hívásrögzítés van benne ?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1223) siege5 válasza Jim12 (#1218) üzenetére


siege5
aktív tag

Ha már átvetted, akkor miért nem bontod ki kipróbálni 1-2 nap? Nem lesz rosszabb eladási ára (bár ennyiért úgy sem hiszem, hogy elviszik).
Bár ha alapból benned van az ellenszenv, meg miért vetted meg? Van több rendszer ami úgymond közelebb áll a faékhez Pl 1+, vagy a Pixelek. Esetleg iOS felé érdemes még kacsingatni.

[ Szerkesztve ]

(#1224) akibor000 válasza szpali (#1212) üzenetére


akibor000
aktív tag

köszi, megnézem du.még nem üzemeltem be a telot, pedig 6napja meg van.

(#1225) Jim12 válasza siege5 (#1223) üzenetére


Jim12
csendes tag

KB. 1éve használok egy SAMSUNG NOTE 10+ 512gb készüléket(mellesleg kiválóan működik) , kicsit unom már .... Mivel fontosak Google szolgáltatások ezért a kedvenc márkám(Huawei) sajnos kilőve. Kizárásos alapon maradt a Xiaomi , iOS készülékek nem támogatják a fizikai dual simet ezért nem jöhetek szóba. Másodtelefon lett volna ennek a készükléknek a feladata , de nem szeretnék vele szop..... másodtelefonként sem.

Ezért árverésre bocsájtottam :) :((

(#1226) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

NFC problémám megoldódott.
Bankkártyám kétszer volt digitálisan regisztrálva.

(#1227) siege5 válasza Jim12 (#1225) üzenetére


siege5
aktív tag

Értem és megértem, bár a kérdésem felett pont elsiklottál.
Nekem is nagyon nagy kedvenc volt a huawei, és hát én is váltásra kényszerültem, kar de egyszer hátha... Most viszont ha már így alakult marad ez, és szerencsére (egy egy dolog kivételével ami másképp vagy máshol van) kezdem megszokni, és kiváló készüléknek mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#1228) pergabb válasza kano (#1221) üzenetére


pergabb
senior tag

pont ezt akartam volna írni.. nálam mi10-en folyamatosan problémák voltak a hívással, aztán rájöttem a kijelző felold és a speciális fülemmel lenémítom, ezért nem hallanak. Bementem a menübe, proximity szenzort kalibráltam, azóta no problem. Mindenki arra veri a nyálát, hogy egy iphone zárt, az android mennyire testre szabható, akkor vegyem már a fáradtságot, hogy ezeket megcsinálja, már ha gond van... lusta, akkor ott az iphone és lehet fikázni a droidot. A kezdeti proximity szenzor gondok már rég nincsenek, de amúgy is ezzel az eljárással helyre lehetett rakni az egészet. Bugyogó hangot sem vesz fel már a készülék, pedig note 5-ig mindegyiknek borzalmas volt a hangja, most a mi10 nálam kb csoda számba megy, annyira szépen és térben rögzít. Nem jönnek meg az üzenetek.. azt is be kell állítani, akku kimélő off, autotamikus indítás, legvégső esetben lakatolás, de erre többnyire nincs szükség. Amúgy is sok a panasz mostanában a messengerre és fb-re ,de viberre is, ez már telefon márka független gond. A térerő meg mindig szar lesz, ha az ember olyan helyen van. Telenorosként a városban 1 helyet ismerek, ahol 4g és 3g is döglődik, ott 2g kell, de az új építésű 11 kerületi háztömbökben meg nulla térerő van szolgáltató független és a telefon sem számít. Aki pedig fsz.-en lakik, szokja meg, hogy ott a 2g lesz a legerősebb, nem nagy kunszt otthon wifire csatlakozni (amúgy is kevésbé meríti az akkut) és még a térerő is maxra mászik.
Csupa olyan probléma, ami az android nyitottságával orvosolható, aki lusta hozzá, tényleg go iphone telefonra, én is venném amúgy, de köszi, elmebeteg ára van. Oneplus fórumban is vannak ám problémák, mindenhol voltak, vannak és lesznek, nincs tökéletes telefon sem. Nem tökéletes a telefonom, mert 2 naponta kell töltenem (mi9 esetén fél naponta kellett), nem tökéletes, mert folyton nyomogatni akarom, nem tökéletes, mert nőket nem hoz a házhoz, amúgy semmi gondom vele. Nem volt a kezemben mi10t pro, de gyanítom ugyan úgy be lehet állítani mindent, ha már egyszer note 4, miA1, note5, note7, note8T, mi8, mi9 és most mi10 esetén is megoldottam, akkor nem hiszem nem lehetne. Ez mind user error, tény, hogy más picit a rendszere és ki kell ismerni, de ez van. Egyetlen hátránya talán az agresszív memória kezelése, de ennyi, nagyon kell azon is lehet változtatni a fejlesztői menüben, de akár a miui optimalizációt is offolni lehet. Egyetlen dolgot nem tudok, hogy a note széria esetén a halk beszédhangszóró jobb lett e, mert mindig rohadtul el kellett találnom a hallójáratom, hogy tökéletes legyen, mi szériák esetén meg oda teszem ahova akarom, ugyan úgy üvölt.

[ Szerkesztve ]

(#1229) kano válasza pergabb (#1228) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem van most egy céges Mi9 Lite, feleségemnek és anyumnak pedig Redmi 1s után most 4x. Volt Mi2s-től kezdve több Xiaomi is. Nem volt eddig gondom velük. Legutóbb Mi9 és Mi8 is volt, a Mi9 a gyenge akkut és az OIS-t leszámítva a kedvencem volt. Most van ugye a Mi 10T Pro és egy HTC U11-em. Itt is van olyan, hogy néha nem tökéletes a közelség érzékelő. Kell neki egy újraindítás. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1230) pergabb válasza kano (#1229) üzenetére


pergabb
senior tag

Nálam is a mi9 volt a best of, sajna akku időben nagyon karcsú volt, ezért jó a mi10. Viszont ne indítsad újra, van a kis kód, beírod és a proximity szenzort újra kalibrálod. Más gondom nem volt vele, nem fagyott még soha semmi ki, nem laggol, minden flottul működik. Viszont szerintem egy eu rom az alap mindenkinek, utána nagyon sok gond megoldódik magától.

(#1231) instantwater válasza Jim12 (#1216) üzenetére


instantwater
addikt

Az értesítések a MIUI mumusa, de többnyire be lehet állítani.

(#1232) tiborv válasza pergabb (#1228) üzenetére


tiborv
aktív tag

Ez a lakatolás mit takar az alkalmazásoknál?
Valami olyasmit takarna droid alatt mint mikor gépen is nagyobb prioritást adsz egy alkalmazásnak/programnak hogy gyakrabban aktiválja a háttérben?
(Sry ha valami triviális androidos beállítást kérdezek de mivel pont ahogy írod sok évig semmit nem kellett állítani így néha elveszem a beállításokban mint egy gyerek.)
Azt észrevettem én is hogy messenger ill. viber üzenetek később érkeznek célba. Messenger ha nem aktív a telefon nem nyomkodom éppen akkor kb 10 perccel később értesít, Vibernél viszont biztos vagyok benne hogy szoftveres a probléma mert iphone alatt is csinált olyat hogy 1 napig nem értesített semmiről csak mikor megnyitottam akkor kezdett csipogni hogy jött amúgy 5 üzenetem meg 2 hívásom.

Ezeket a fentieket leszámítva eddig csak szuperlativuszokban tudok beszélni a telefonról.

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#1233) instantwater válasza Leslie1966 (#1222) üzenetére


instantwater
addikt

Gyárilag nincs
Xiaomi.eu rommal BL nyitás után van elvileg.

(#1234) labrat válasza tiborv (#1232) üzenetére


labrat
csendes tag

A lakatolás tudtommal annyit csinál, hogy nem teszi háttérbe az appot a rendszer ha épp nem használod, tehát folyamatosan aktív marad. Egy tracking appnál pl egyszer csak ez segített, hogy a háttérben is folyamatosan rögzítse a GPS jelet.

[ Szerkesztve ]

(#1235) pergabb válasza tiborv (#1232) üzenetére


pergabb
senior tag

Amikor meg van nyitva több app és behozod az alkalmazás választót, akkor arra az alkalmazásra amire szeretnél lakatot tenni, hosszan rá kell nyomni, meg fog jelenni mellette egy lakat, arra katt egyet és ennyi.

(#1236) kano válasza tiborv (#1232) üzenetére


kano
nagyúr

A lakat egyszerűen annyit csinál, hogy memóriában tartja az appot. Az akkukímélő beállítás tiltása is abban segít, hogy ne tegye háttérbe az appot és ne tudja tőle az OS megvonni az erőforrást (RAM, CPU, stb.).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1237) akibor000 válasza szpali (#1212) üzenetére


akibor000
aktív tag

nekem nincs olyan h tovabbi beallitasok😌 a billentyü hosszan nyomasara sem csinal semmit 🙄
ezek vannak csak:
link

[ Szerkesztve ]

(#1238) szpali válasza akibor000 (#1237) üzenetére


szpali
addikt

sorry, közben én is rájöttem
a xiaomi tárcsázóban vannak ezek a beállítások, a google félében nem :(

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1239) akibor000 válasza szpali (#1238) üzenetére


akibor000
aktív tag

vagyis valami uj appot kapjak le hozzá??

(#1240) seefried


seefried
tag

Sziasztok!
Hangszint lehet állítani?

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#1241) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Tervbe vettem 1 ilyen csoda vételét.
Digi-s Simet mennyire szereti?
Megy a WoWifi, VoLte, minden?
Telenor Hello Data mellett lenne a Digis Sim.
A Sima Mi 10 nagy Öngól volt, h nem Dual Sim.
Na meg az Oled kijelzőt is nagyon megszoktam.
Az biztosan hiányozna, meg az Aod is nagyon.
De akkor a Digis kártyámat nem tudnám használni.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1242) Leslie1966 válasza instantwater (#1233) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Köszönöm. Bootloader-t ma nyitottam.A Xiaomi.eu romnak nincs fastbbot-os verziója csak TWRP-s ? A TWRP állítólag még nem teljesen kompatibilis ezzel a telóval.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#1243) Matyi222 válasza Leslie1966 (#1242) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nekem szombaton mehet a nyitás, én tuti felpofozom valahogy rá a xiaomi.eu romot 😅😁
Mi Note 10-en is azt használtam.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#1244) instantwater válasza Leslie1966 (#1242) üzenetére


instantwater
addikt

Nézz körül az XDAn és a xiaomi.eun

(#1245) kano


kano
nagyúr

Olvastátok, hogy a legújabb xiaomi.eu lehetővé tesszük állítólag, hogy egyidőben menjen az első simen az 5G és a 2. simen a 4G? :C
Pont ezen problémázott itt valaki, hogy ez nem megy. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1246) instantwater válasza kano (#1245) üzenetére


instantwater
addikt

Ez valamelyik terméklapon fel is volt tüntetve megjegyzésként, hogy későbbi frissítéssel válik elérhetővé.
A kínai ROMban már bizonyára elérhető amiből az eu romot készítik.

(#1247) Nodika88


Nodika88
tag

Sziasztok! 1 hete én is boldog tulajdonosa vagyok a készüléknek! S S8+ t váltott! Hihetetlen ez a készülék, mindenben felülmúlta az elvárásaimat! Egyetlen kis problémám van vele, hívás közben a közelségérzékelő nem igazan akar megfelelően működni! Újraindítás nem segitett, úgyhogy marad a kalibrálás, hátha az megoldja! Ennyibe tudtam belekötni! :DDD félelmetes ez az üzemidő :Y

Samsug S22 Ultra

(#1248) labrat válasza kano (#1245) üzenetére


labrat
csendes tag

Még mindig nem egészen vágom, ennek mi értelme van, de biztos jó dolog :)
Egyszerre csak az egyiken netezel, a másikon elég ha közben van hálózat, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1249) kano válasza labrat (#1248) üzenetére


kano
nagyúr

Egyelőre az 5G-nek sincs semmi értelme. :) Mire megfelelő lefedettség lesz az országban, már rég nem ez a telefonunk lesz. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1250) szpali válasza akibor000 (#1239) üzenetére


szpali
addikt

meg lehet próbálni a xiaomi tárcsázót (nekem ez van a mi 9T-n, de tegnap beüzemeltem a 10TPro-t is, akkor jöttem rá, hogy azon google tárcsázó van
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc-2/contacts-and-dialer-xiaomi/contacts-and-dialer-xiaomi-12-2-0-1-release/
Ha ezt nem engedi telepíteni, akkor play áruház, tetszőleges tárcsázó :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.