Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) predakon válasza shifty85 (#600) üzenetére


predakon
őstag

[link]
Itt a link de nem értem, hogy ezt miért nem találtátok meg

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#602) szpali válasza Kolondrum (#594) üzenetére


szpali
addikt

annyiért mondjuk szimpi vétel lenne

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#603) Tiédetis válasza shifty85 (#600) üzenetére


Tiédetis
senior tag

turbadon van 173-ért

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#604) Ixion77 válasza Tiédetis (#592) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez meglehetősen várható volt. A Xiaomi itt ugyanazt játszotta el mint a Poco F2 esetében. Ott is mikor kijött minden tesztelő próbálta tolni hogy milyen jó vétel ez 190-ért. Igaz hogy csak 60Hz a kijelző, gyenge a kamera, nem vízálló, nincs teleobi, és úgy általában az égegyadta semmiben sem különbözik a 120e körüli telefonoktól (pl. Mi Note 10) a CPU-n kívül, de azért ez igazán nagyon megéri. A vevők nem így gondolták. Zuhant is le 120e köré, amennyiért már hajlandók voltak megvenni.
Most ugyanez a játék a Mi10 pro esetében: kihagyták az AMOLED-et, és próbálják marketingelni hogy az LCD ugyanolyan jó, sőt. Akik nyitásban megvették szintén hitegetik magukat hogy ez nekik nekik nagyon jó, jól döntöttek. A probléma az, hogy a vevő többsége nem így gondolja. Ezért vagy lejjebb engedi az árat, vagy a gyártón marad a készlet. Szerintem 3 hónapon belül lent lesz 120e körül ez is. A Xiaominál is sejtették ezt, ezért kellett 40e-s porszívót mellé dobni a kiadáskor.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#605) kano válasza Ixion77 (#604) üzenetére


kano
nagyúr

Az a helyzet, hogy most kezdték árulni, akkor honnan lennének eladási adatai a gyártónak?
Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy egy nyamvadt amoled vs LCD viszi le az árat? Nem eleve is így szokott lenni szinte mindig a Xiaomi telefonokkal, ugye?
Ráadásul hol kapható 120k körül a Poco F2 Pro? Inkább 135-140k lesz az....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#606) Ixion77 válasza kano (#605) üzenetére


Ixion77
őstag


Azóta kétségkívül tovább gyengült a forint. A nyáron érdekelt, azóta nem követtem. Nyár elején volt rá hasonló jóslatom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#607) siege5 válasza Ixion77 (#606) üzenetére


siege5
aktív tag

Meg véletlenül sem azért van mert (kinek jó kinek nem) a xiaomi nyakra főre adja ki a mobiljait, így az első mindig lenyomja az utolsót. Többen használnak 10t pro mellett amoledes telot, a legtöbb esetben tényleg oda kell rá figyelni hogy különbséget találjon az ember. Aki meg ennek ellenére keresi annak meg van alternatíva.

(#608) kano válasza Ixion77 (#606) üzenetére


kano
nagyúr

Árdiagram, jóslat? Szerintem itt hagyjuk abba... :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#609) Barthezz2 válasza Kolondrum (#574) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szia!

Elvileg holnap jön meg. Ha meglesz, megmondom :K

Everybody lies.

(#610) Barthezz2 válasza kano (#588) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vodánál én nem találtam hétfőn.

Everybody lies.

(#611) clubmonaco


clubmonaco
tag

Hehe

Szóval akkor mondom a tutit(engedelmetekkel:)
A kisebb nevű gyártók elkezdték gondolkodni S most beszèljünk a Xiaomi-ról ugye,szerintem rájött-tek hogy pl a nagyobb nevű gyártók Sam ès alma egekbe vitte az árakat(amúgy olcsóbb lenne ezek is mint pl Usa-ban)csak vám,reklám,áfa rájön.S mivel pl a Xiaomi (más gyártó is),elő tudja állítani a dolgokat harmadáron, ezèrt fogja tudni megelőzni őket.Viszont nem mondom hogy azok is rosszak mert s20 ultrat akartam,de kèrdeztem magamtól ennyièrt vègülis minek?(meg tudnám tenni),de kèsőbb úgyis megbánná az ember.Nyílván ha nem számítana a pènz, az is más tèszta.Amúgy így is a 3. Nagy gyártó lett kimutatás alapján a Xiaomi.Viszont árban tudnak felzárkozni,olyat adni amiben a 300000-4-500000es telókban van,vagy nincs(pl infra,nagy telep egy kèt plusz dolgok) s így szerzik meg az embereket ès igazuk van.Valahogy így látom.

(#612) kano válasza Barthezz2 (#610) üzenetére


kano
nagyúr

És máshol vettél hozzá valamilyen tokot? Mondjuk én a neoprén tokokat szeretem, de ilyenben itthon nem is reménykedem.
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#613) Barthezz2 válasza kano (#612) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyelőre nem. Aliexspress-en nézegetek, míg onnan megjön meg jó lesz ami jár hozzá.

Everybody lies.

(#614) clubmonaco válasza Ixion77 (#604) üzenetére


clubmonaco
tag

Mindegy is,èn belecsúsztam a porszívóba:).Jobb mint a szaros karkötő vagy mi az:)

(#615) clubmonaco válasza Barthezz2 (#613) üzenetére


clubmonaco
tag

Èn is Ali-n nèztem

(#616) Tiédetis válasza Ixion77 (#606) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Már ne is haragudj, de most egy májusi copypásztés adattal jössz?
Vannak márkák, akik eladnak, vannak akik még a nevükből élnek és tartják az eladásokat és vannak akiknek már a nevük sem elég ehhez. Akik a nevükből élnek, az árakat kitartják, mert úgyis elviszik őket (alma már leesett a fáról, vagyis a dobogóról) ami frissebb adatokból látszik, hogy azért annyira nem jön már be a vásárlónak. xiaomi a mi 10 szériával mellé durrantott, ez tudható volt az elején. Ezért volt fontos a 10T széria. Ha nem jött be ez sem, azért linkeljél már hiteles eladási adatokat róla, a varázsgömböt most hagyjuk picit.
Csökkennek az árak? Ez tök jó, mert azt mutatja, a forgalmazók között verseny van. Ez nekünk vásárlóknak jó, gyártónak jó. Mi a probléma? IPS vs amoled: jaj hagyd már ezt a maszlagot. Ez elsősorban a tesztelők hisztije. 1USD fejében mindent akarnak. Ne kelljen már sorolni. Bezzeg soha nem fanyalogtak mikor az alma nem amoleddel jött, fél napos akksikkal stb. De az tuti über, mert alma. Meg nyilván a bevételeik is jobban jöttek, ha szépeket írnak, több reklám, több semmit sem mondó hírekért cserébe...... Nyilván már ilyen szinten jön a kérdés, egy alapvetően kiváló minőséget lerakó márkánál fontos-e a gyártói hibára érvényes gyártói gari, vagy megelégszenek a vásárlók 30-50k-val olcsóbban a sufnis garival? Igen, le fogja nyomni a használt árakat is. Bár a mix 2s-m árát már nem befolyásolja érdemben :C

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#617) clubmonaco válasza Tiédetis (#616) üzenetére


clubmonaco
tag

Így van!Règebbi telefon váltás miatt mèg ráfizettem 100000ft körül,mostmár nem vagyok hajlandó 200000-300000kilót nyomni rá!Minek?Megkapja-uk más.márkától is ezeket-azokat a funkciókat negyedáron,kb.:).A drága teloknak ki kellene nyalni a seggünket vazze,de nem ,vegyèl mèg hozzá töltött stb.. ááá

(#618) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Volt nekem egy Xiaomi Mi 8-am, amit nagyon szerettem, egy bajom volt vele, a telefonálásnál nem halottam rendesen a másik felet.
Nos, kérdésem, mi éri meg legjobban? Mi 10-Mi10T-Mi10T Pro? Vagy esetleg Oneplus 8T? Bruttó 200000 et nem lépném át, és kevésbé szeretem az Edge típusú kijelzőket. Ami fontos, zene (van jó füles), Kamera, és média fogyasztás. De legfontosabb a minőségi beszélgetés. estleg bármi más készülék jöhet, ami nem lépi túl a max árat. Előre is köszönöm.

És még valami, vélemény a Turbadorol?

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#619) retesz147 válasza csabili74 (#618) üzenetére


retesz147
addikt

Mi 8 hangszórója könnyen elkoszolódott, amolyan "szériahiba volt". Takarítást próbáltad?

Én Mi 10T Pro mellett tenném le a voksom a leírtak alapján.

Turbado garira én is kíváncsi lennék. Gondolom Turbadotól rendeltnél nem él a 2év Xiaomi gari, hanem Turbadós gari van. De ezt csak én gondolom így...

Xiaomi 13 eu dev...

(#620) siege5


siege5
aktív tag

Bizonyos értelemben meg jobb is a turbado gari, mivel sokszor kevesebb időbe telik a probléma orvoslása mint a hivatalos úton. Legalábbis az eddig látott tapasztalatok alapján.
Egyedül a kijelző csere 6 hónapon belül az ami vonzó gyári oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#621) Dhampir válasza siege5 (#620) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg még a telefon mellé járó ajándék is vonzó lehet valakinek. Viszont, ha sokkal olcsóbb, akkor ez "kompenzálódik".

(#622) csabili74 válasza retesz147 (#619) üzenetére


csabili74
aktív tag

Köszönöm, nekem is az tetszik a legjobban. Egy barátom örökölte, ő takarított rajta, azóta jó.

Még a Huawei P30 pro , ami tetszene, csak az a kijelző...

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#623) csabili74


csabili74
aktív tag

Én nem látok semmi hozzá járó ajándékot, lemaradtam valamiről?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#624) retesz147 válasza csabili74 (#623) üzenetére


retesz147
addikt

Turbadon nem is volt.
Alzanál volt hozzá robotporszívó (ha jól tufom már nincs), xiaomiékbál van tv okosító meg mi band, vidánál meg rollert lehet vele nyerni, én ennyiről tudok a fórum alapján.

Xiaomi 13 eu dev...

(#625) siege5 válasza retesz147 (#624) üzenetére


siege5
aktív tag

Van a a sima 10thez egyes helyeken hordozható nyomtató is. Már ha valakinek épp ez lenne a döntő.

(#626) clubmonaco válasza csabili74 (#623) üzenetére


clubmonaco
tag

Igen.De aktívítás mèrő óra m3èg van hozzá,ha nem tèvedek.Èm mèg belecsúsztam a porszívóba,eladtam,160000 lett a vège:)

(#627) Kolondrum válasza clubmonaco (#626) üzenetére


Kolondrum
félisten

Volt ph-s körökben gyárilag 160k-s csak elengedtem.

(#628) shifty85 válasza predakon (#601) üzenetére


shifty85
tag

Nem nem találjuk meg, de lehet valaki pl itt meg se nézi...neki segítség, főleg ha másnak van a bolttal tapasztalata is! :) Amúgy köszi! :)

Azért van pár lehetőség, alitól kezdve voda stb...valamint ha osztogatnak hozzá ezt azt...jön a minden héten black friday, alin cyber monday 11-én... :))

Vodánál pl a 256-os verziót lehet elhozni 188-ért. Persze kinek mire van igénye! ;)

(#629) kano válasza shifty85 (#628) üzenetére


kano
nagyúr

Voda 197k. Ne előfizuval írd.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#630) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Itt is van jóárasított
[link]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#631) jeni


jeni
félisten

Ezen nem látok vezetékmentes töltési lehetőséget.
Amúgy a fényképezés oldalról menyire fejlődött?
A Xiaomira nem volt jellemző a nagyon jó vagyis a profi fotózási tudás.
Valahol olvastam,hogy ez a 103Mp kissé túlzó és akár az ellenkezőjét is kiváltja negatív formájában a fotózási képességét. Mintha több ilyen nagy 100Mp feletti mobilt már nem szándékozik kihozni a forgalomba.

[ Szerkesztve ]

(#632) shifty85 válasza kano (#629) üzenetére


shifty85
tag

Ezért írtam, kinek mire van igénye...ha valaki új előfizuval venne stb stb...

Nekem pl szerződéshosszabbítás végett játszik a voda, de nem feltétlen venném ott.

(#633) Peter.70 válasza kano (#629) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyébként a 197k feltöltővel sem olyan rosz, de remélem pár hét múlva lejebb megy az ára

(#634) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

A vodánál független a telefon? Állítólag nem.

(#635) instantwater


instantwater
addikt

Azt lehet tudni, hogy mikor jön xiaomi.eu rom ezekre?
Ideértve a Lite kistesót is.

(#636) T0rnad0 válasza xcsaba1975 (#634) üzenetére


T0rnad0
addikt

Dual simes ott is, szép lenne, ha függő lenne.

Z Fold 4

(#637) Peter.70 válasza xcsaba1975 (#634) üzenetére


Peter.70
őstag

A feltöltőset elvileg már másnap lehet függetleniteni, feltéve ha van hozzá olyan hamar függetlenitő kód

(#638) kano válasza xcsaba1975 (#634) üzenetére


kano
nagyúr

Ha függő is, kifizetés után egyből kérheted a függetlenítését. De szerintem sem függő. Csak a Telenor volt olyan, hoz dual simes telefont árult függő ként. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#639) clubmonaco válasza retesz147 (#619) üzenetére


clubmonaco
tag

Így van,mi 10t pro.Szèpen hallok mindent ès engem is(ezt mondogatják),pèlda autóban kihangosít a,nagybátyám kihangosít a S gyönyörűen hallottuk egymást.Mikor Samsung-om volt,már kihangosítás alatt távolabb volt a hangmínősèg.

(#640) clubmonaco válasza kano (#638) üzenetére


clubmonaco
tag

Nem úgy van már hogy kötelezően függetlennek kell hogy legyenek a mobilok?Valamit hallottam erről ha jól emlèkszem..

(#641) clubmonaco válasza Ixion77 (#604) üzenetére


clubmonaco
tag

Előbb utóbb persze hogy megy le az árak mindennek .Ki milyen üzletpolitikai lèpèseket tesznek a gyártók ès halálos pontosan mi van a háttèrben,vègülis mindegy,mi sem tudjuk meg pontosan sose,csak találgatunk.Mindig lesz jobb s jobb ugye,csak a kèrdès ki mennyire tudja követni mennyire fontos az embernek az újítások.Ès mèg nem említettem az árakat.
Kèrdès,ha meg tudnátok tenni vagy akarnátok annyi pènzt kiadni egy telóèrt,hagyjátok a Xiaomi-t?csak kiváncsiság

(#642) instantwater


instantwater
addikt

Azt lehet tudni, hogy aktív vagy passzív jack adaper kell, ha megmakkanna a gyári?

(#643) Barthezz2 válasza xcsaba1975 (#634) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Független. Itt figyel benne a Telekomos kártya is. :)

Everybody lies.

(#644) Barthezz2 válasza Kolondrum (#574) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Everybody lies.

(#645) Kolondrum válasza Barthezz2 (#644) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi ez meglepő. Ha jól sejtem a sim beállításokban nincs VoLTE kapcsoló ugye?

(#646) Barthezz2 válasza Kolondrum (#645) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vodafone SIM alatt nincs.
A másik telekomos kártya, ott van VoLTE és VoWiFi is.

Everybody lies.

(#647) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Köszönöm a gyors válaszokat, tehát független.( A Vodafone ügyfélszolgálata ezt nem tudta megerősíteni,ezért ijedtem meg.)

(#648) jeni válasza xcsaba1975 (#647) üzenetére


jeni
félisten

sosem fogják megmondani mert hivatalból nem tehetik,hogy a SÍM hálózati zárra bármiféle adatot mondjanak.

(#649) -Mosquito- válasza jeni (#631) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Gondolom tesztet/videót olvastál/néztél már..
Mi 10T 64 MP-es és a Pro 108 MP-es kamera teszt. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#650) jeni válasza -Mosquito- (#649) üzenetére


jeni
félisten

nem láttam a tesztet a camera képességéről. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.