Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) kano válasza siege5 (#949) üzenetére


kano
nagyúr

Egy Gcamhoz miért kell BL nyitás? Egy sima telepíthető apk.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#952) labrat válasza kano (#951) üzenetére


labrat
csendes tag

Erre én is kíváncsi lennék.
Amúgy eddig minden telefonom nyitva és rootolva volt, de belefáradtam a sok mókolásba meg hogy netbanki alkalmazások, google pay stb... nem mennek, úgyhogy ez lesz az első teló aminél úgy döntöttem, hozzá sem nyúlok a rendszerhez. Utólag belegondolva gyakorlatilag semmi hasznom nem volt újabban a nyitott rendszerből, ha csak nem az, hogy hozzáfértem a rejtett rendszerfájlokhoz is ha kellett.

(#953) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Sok szart kiszednek a gyári romból és alapból van hangrögzítés, ami nagyon fontos nekem még akkor is ha gdpr... :)
Más, nem emlékszem az előző xiaomiról hogy mentem át mix 2s-re, de valami kavar volt a mi fiókkal és újat hoztam létre, de most nem akarok.
Gondolom ki kell léptetnem a meglévőt és léphetek be az új telefonnal is, vagy nincs jelentősége ha nem léptetem ki a régit?
Érdemes klónoztatni vagy egyenként telepítsek inkább?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#954) labrat válasza Tiédetis (#953) üzenetére


labrat
csendes tag

"alapból van hangrögzítés, ami nagyon fontos nekem még akkor is ha gdpr"

Tedd fel a Cube ACR appot, az állítólag működik zárt rendszeren is (még nem próbáltam élesben, de fent van).

(#955) instantwater válasza labrat (#954) üzenetére


instantwater
addikt

Állítólag...

[ Szerkesztve ]

(#956) pusszycat válasza kano (#950) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nagykároly/Szatmármegye/Románia :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#957) siege5 válasza kano (#951) üzenetére


siege5
aktív tag

Nem tudom hogyan működik. Épp ezért faggatózok, hogy ha kellett volna, akkor még mire kijön a mód (gcam) leteljen a kérelem.

[ Szerkesztve ]

(#958) kano válasza pusszycat (#956) üzenetére


kano
nagyúr

És akkor ez mennyire releváns itt? :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#959) shifty85 válasza siege5 (#944) üzenetére


shifty85
tag

Nekem eddig ami reklamációs dolog volt ali irányába, az mindig elrendeződött pénz visszafizetéssel. Ha belegondolok, hogy külföldi készletes de nem javítják itthon stb stb... hát boltold le az eladóval, ha tudod...főleg ha X idő után van vele probléma. :F
De egy ilyen összegű telónál azért nekem ad annyi lelki nyugalmat az, hogy van hova visszavinnem, ha probléma van vele és ez akár egy minimális ráfizetéssel jár. Pl. jelen esetben, hogy kifogtam egy pixelhibásat és cserélték. :)

(#960) kano válasza labrat (#952) üzenetére


kano
nagyúr

Igazából 1 előnye van a rootnak a VPN nélküli reklámszűrés (adaway). De igazából, ha nem zavar a VPN akkor Blokada-val megoldható a reklámok eltávolítása. Gcam csak telepítős történet. Egyébként megoldható az összes banki alkalmazás működése rootolt rendszeren is, talán az OTP-vel vannak gondok és a TVGo-t nem sikerült még átverni (én nem használom, olvastam csak), de ez is rom függő lehet. Ha lenne PixelExperience rom a telónkra akkor nyitnám azonnal a BL-t és már menne is fel. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#961) kano válasza shifty85 (#959) üzenetére


kano
nagyúr

Érdekes, mert nagyon régen láttam már pixelhibás LCD-t. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#962) siege5 válasza kano (#960) üzenetére


siege5
aktív tag

Szuper, mert a gcam érdekel, na nem a fényképező miatt az sztem rendben van, inkább a kiváncsiság hajt. Ha érkezik, meg úgy is felteszi valaki ide is.

(#963) pusszycat válasza kano (#958) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jogos. :B

Bár a fórum fele külföldről ír. (sanszos)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#964) kano válasza pusszycat (#963) üzenetére


kano
nagyúr

De ettől még sajnos mi nem tudjuk azt a jó kis csomagot kihasználni itt amit ti ott. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#965) clubmonaco válasza labrat (#954) üzenetére


clubmonaco
tag

Müködik.

(#966) kano válasza clubmonaco (#965) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem pl egy HTC U11-en nagyon halk volt így ment is a levesbe gyorsan.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#967) shifty85 válasza kano (#961) üzenetére


shifty85
tag

Hidd el, én is... igaz nem sűrűn cserélgetem a telefonjaimat. :U

A kijelző alatt egy fekete pötty volt, ami nem világított, szóval nekem pixelhiba gyanús. A jegyzőkönyvet is erre töltötték. :)

(#968) instantwater válasza shifty85 (#967) üzenetére


instantwater
addikt

LCDnél extrém ritka a fekete pixelhiba.
Általában fehér vagy a 3 alapszín valamelyike ragad be.

(#969) V@ns válasza yorgashx (#933) üzenetére


V@ns
aktív tag

Ha nem sürgős a tefon, én eladnám a Mi 10T Pro-t és várnék egy kicsit a Mi 11-ekre, hátha. :)
[link]

(#970) instantwater válasza V@ns (#969) üzenetére


instantwater
addikt

Örökké lehetne várni.
Mire valóban kapható értelmes helyeken egy készülék, addigra a hírekben már a következő generációt lengetik.

(#971) V@ns válasza instantwater (#970) üzenetére


V@ns
aktív tag

Hogyne, ezzel egyet is értek, csak ez talán nincs oly messze, nem kellene annyit várni.
Nyilván ha valaki azt mondja, hogy most nem veszem meg az iPhone 12-t mert megvárom a 13-at, az megvárhatja a 14-et is akár. :D

(#972) instantwater válasza V@ns (#971) üzenetére


instantwater
addikt

A hivatalos bejelentés és a valódi megvásárolhatóság között el szokott telni legalább 1 hónap.
Mindig ezt csináj a a Xiaomi. Mire meg tudod venni amit kinéztél, már ott is van a csőben a következő, jobb, olcsóbb.

(#973) kano válasza instantwater (#972) üzenetére


kano
nagyúr

És sokszor van, hogy az új modellt csak pár hónapig lehet kapni...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#974) siege5


siege5
aktív tag

Úgy tűnik megvan mi okozta a kijelző fagyásokat .... A Messenger ... 2 napja leszedtem azóta nincs gond. Reméljük így is marad, egy másik verzióval azért majd újrapróbálom.
Szerencsémre bármilyen bosszantó volt, de azért úgy tűnik semmi komolyabb hw-s sw-s gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#975) kano válasza siege5 (#974) üzenetére


kano
nagyúr

Messenger Lite? Utálom ezeket az akkuzabáló alkalmazásokat (insta, face, messenger, stb.). Ócska az összes...

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#976) siege5 válasza kano (#975) üzenetére


siege5
aktív tag

Jó ötlet megnézem majd. Én sem szeretem egyébként de mivel mások igen rá vagyok kényszerülve a kapcsolattartàs miatt.

(#977) Metal213 válasza instantwater (#972) üzenetére


Metal213
tag

Ugyan ezen agyaltam én is... most vegyem meg a mi10tpro-t, vagy várjam meg a mi11-et? Aztán úgy voltam vele, hogy mire kapható itthon a mi11, addigra már pletykálnak a 12 speckójáról, és sosem lesz vége ennek :D Így rendeltem most egy mi10pro-t, mert ár/érték arányban egészen pofás darab, és sd875-ért nem fogok várni fél évet. Meglátjuk.

archaic.bandcamp.com

(#978) labrat válasza kano (#960) üzenetére


labrat
csendes tag

Ja hát csak a reklámblokkolás miatt biztos nem állnék neki BL nyitásnak meg rootolni. Anélkül is megoldható, ahogyan te is írtad.
Tudom, vannak megoldások a banki appok átverésére (pl. Magisk), de inkább hanyagolnám már ezeket a mókolásokat. Amúgy igen, van amelyik banki appom megy rootolva, van ami nem. Google Pay sem, ami fontos nekem. Maradok a gyárinál, jobb a békesség :)

(#979) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Mondjuk a 875-ös sd már 5 nm-es lapra fog épülni és azért az komoly előre lépes lesz mindenben...Ami fontos a takarékosságban is... :)

(#980) instantwater válasza kano (#973) üzenetére


instantwater
addikt

Ez így van. :(

(#981) instantwater válasza siege5 (#974) üzenetére


instantwater
addikt

Komoly lehet ez az Android 10... Előre félek :Y

(#982) instantwater válasza kano (#975) üzenetére


instantwater
addikt

Persze, hogy zabálja mind az akkut. Hiszen folyamatosan követ. Spyware az összes.

(#983) Tiédetis válasza Metal213 (#977) üzenetére


Tiédetis
senior tag

BL nyitás nem egyenlő a root-al. Mostanim is nyitva van, de nincs root.
Minden működik rajta különféle hókuszpókok nélkül is.
Ezen is elindítom a BL nyitást és ha lesz normális eu rom, cserélem is, de még problémák vannak a kamera részén.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#984) kano válasza INGJOKE (#979) üzenetére


kano
nagyúr

Ilyen alapon soha ne vegyél meg semmit, mert mindig lesz jobb és takarékosabb, és.... Aztán a végén valahogy mindig, minden többet fogyaszt. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#985) labrat válasza instantwater (#982) üzenetére


labrat
csendes tag

Már bocs, de ez hülyeség. Nálam fent van az összes ilyen akkuzabálónak titulált app, amiket aktívan használok is (fb, messenger, insta,...) és semmivel sem merül jobban a teló. Ez az új 10T Pro két full napot kibír egy töltéssel. Az meg hogy spyware az összes, hát nem tudom, akkor semmilyen rendszert ne használj ha ettől tartasz, kezdve a Windows-zal, Google szolgáltatások stb... Kínai cuccokat meg végképp ne :)
Ilyen korábban említett képernyőfagyásom sem volt soha, pedig Andro 10-et több készüléken is használok.

[ Szerkesztve ]

(#986) Barthezz2 válasza siege5 (#974) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Messenger egyszer nekem is befagyasztotta. Be akartam zárni a chatfejet és úgy maradt.
Szerencsére egyszer jelentkezett az elején, azóta se.

Messengert meg inkább amúgy is hagyjuk.. Egyre több vackot pakolnak bele, aztan csak az alap funkciók nem mennek normalisan.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#987) zsolt501 válasza Barthezz2 (#986) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt én is igazolom egyre vacakabb, sok a funkció, de egyre használhatatlanabb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#988) siege5 válasza zsolt501 (#987) üzenetére


siege5
aktív tag

Nekem meg a Chrome csinált hasonlóakat, igaz az minden készüléken az utóbbi ég évben kb. Lefagy, nem görgethető, ha írok nem frissül a szövegbevitel, így nem látni mit írok stb. Sajna ettől sem tudok szabadulni, pc és teló között meg így is a legjobb megoldás az adatok kezelésére.

[ Szerkesztve ]

(#989) kano válasza siege5 (#988) üzenetére


kano
nagyúr

Opera?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#990) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,

Honnan érdemes berendelni olcsón a készüléket? Egy ideje szemezek vele, de a Turbados 170k-s akcióról lemaradtam :(((

(#991) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,
holnapi nappal én is Mi 10T Pro tulaj leszek, Mi 9T-vált.
Van valahol használható leírás a BL nyitáshoz, TWRP illetve xiaomi.eu rom telepítéshez? Esetleg valaki nem fog csinálni az összefoglalóba? :))
Köszönöm!

(#992) szpali válasza novakalex (#991) üzenetére


szpali
addikt

Majd mesélnél akksi tapasztalatot? én 2x etetem egy nap a 1,5 éves 9T-met és nálam is érik már a csere

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#993) makkmacika


makkmacika
csendes tag

Tisztelettel üdvözlöm a kedves fórumlakó társakat :)

Nemrég párom meglepett ezzel a modellel és a Galaxy S8 társává vált.
A megjelenése óta az S8 szolgált, számomra kielégítő volt az említett modell, amit talán neheztelésként rónék fel, az az akkumulátor nagyobb kapacitásának hiánya, illetve a kamera minőségének ( tudásának ) magasabb foka hiányzott ( a párom P30 Pro telefonja messzemenőleg rávert úgy akkumulátor, mint fotó minőség terén az S8-ra :K ).

Egyelőre a Mi 10T Pro az S8-hoz viszonyítva gyorsabbnak tűnik, sok téren előrelépéseket tartalmaz, az IPS kijelző és az S8 LED kijelzője között nincs lényeges különbség ( nekem legalábbis nem tűnik fel ), sőt sok esetben az S8 kijelzője hosszabb olvasás után már-már zavaró a fényereje.

Egyelőre azt szeretném a tapasztalt guruktól kérdezni, hogyan költöztethetem át az S8-ról az applikációk adatait, stb. sikeresen az újonc Xiaomira ?

(#994) kano válasza novakalex (#991) üzenetére


kano
nagyúr

Használható leírás BL nyitáshoz egyelőre a neten vagy Mi 8 topicban van. Hivatalos xiaomi.eu rom nincs még rá, de már vannak kezdemények. XDA-n van TWRP és telepítési útmutató. Keress itt vissza a topicban.
Ha lesz időm, csinálok leírást 1-2 dologhoz, bár egyelőre talán még BL-t sem érdemes nyitni, mert nincs rom hozzá.

makkmacika
Szerintem ne költöztess semmit a régi készülékről, mert csak a szívás van vele. Friss install és kész.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#995) makkmacika válasza kano (#994) üzenetére


makkmacika
csendes tag

Köszönöm szépen gyors reagálásod, számomra is úgy tűnik, hogy nem lenne egyszerű kivitelezni.
A Samsung Smart Switch applikációval próbálkoztam, de azzal a Xiaomi csak küldeni tud adatokat fogadni nem ... így marad a Te javaslatod minden bizonnyal.

(#996) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Viber videohivas(~1 ora), viber beszelgetes, messenger beszelgetes, sima hivasok(mondjuk most nem sok), plusz netezes, instagram facebook elvetve.
1ig WiFi, utána mobilnet. Délelőtt 90Hz, akkor valamikor feltettem 144-re:

Szerintem nem rossz. :)

Everybody lies.

(#997) Kolondrum válasza szpali (#992) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szia. És 0% körül meríted és 100-ra töltöd verziót használod új kora óta?

(#998) instantwater válasza szpali (#992) üzenetére


instantwater
addikt

Én is.
Azt hittem csak az enyém döglődik.
Ez szerintem gáz, hogy 1.5 év alatt ennyire elszáll az akku.

(#999) instantwater válasza makkmacika (#993) üzenetére


instantwater
addikt

A zavaró fényerőt a PWM miatt érzed.
Vibrál.

(#1000) mjani1172 válasza instantwater (#998) üzenetére


mjani1172
addikt

Miért nem külditek vissza gariba, ha ennyire ratyi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.