Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-11 12:31:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10T Pro 5G (apollo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) pedrobike


pedrobike
aktív tag

BUÉK mindenkinek 🙏🌲

Garmin tactix delta F6x Pro

(#5002) kano válasza pedrobike (#5001) üzenetére


kano
nagyúr

BUÉK nektek is! 🎄☃️🎊
És mindenkinek!🎇

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5003) baitsee23


baitsee23
őstag

BÚÉK! 🍾😊

小米 12 - 8/256GB

(#5004) Totya17


Totya17
csendes tag

Sziasztok. Nemrég lettem egy mi 10t pro tulaja, ez az első sziamiau telóm. Egy olyan kérdésem lenne, hogy nekem a kijelző időnél csak az utolsó 24 órát mutatja, ez másnál is így van? Amúgy az akku idő nagyon jó csak érdekelne hogy mikor lemerül mennyi az össz SOT.

(#5005) Viktor0610 válasza Totya17 (#5004) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, pár hónapja került be a Biztonság appba ez a "fantasztikus" feature. :(((

Samsung Galaxy A54

(#5006) AtHoS válasza baitsee23 (#4989) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos ez sem jött be illetve a miui optimalizálást is kikapcsoltuk, de ugyanúgy leválasztódik BT-ről a Huawei Watch GT óra egy idő után (óra közben fél méterre a telefontól)

Huawei Egészség alkalmazásra
- auto indulás bekapcsolva
- akkukímélés kikapcsolva
- háttérben futás engedélyezve, "lakatolva"
- miui optimalizálás kikapcsolva
- telefonon GPS, BT végig bekapcsolva

Beállítások - Akkumulátor - jobb felül Beállítások részen aktívként mutatja az Egészség alkalmazást

Várható mostanában rendszerfrissítés a telefonra? Hátha az új rendszernél már nem lesz ilyen gond...

Illetve ki milyen okosórát használ 10T Pro, 10T Pro telefonnal? Lehet óracsere lesz végül belőle, de akkor jó lenne tudni, milyen órával hajlandó együttműködni a teló

read-only mode on the forum

(#5007) Viktor0610 válasza AtHoS (#5006) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a MIUI optimalizálás az a feljesztői beállítások között található opció, akkor az ne legyen kikapcsolva. Különben feleslegesen állítod be a dolgokat a háttérben futáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5008) AtHoS válasza Viktor0610 (#5007) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, az. Utolsó lépésként, miközben jó két hétig nem volt hozzányúlva már nem tudtunk mit kitalálni és ezt is hozzácsaptuk a többihez -> tehát 2 hétig nem volt kikapcsolva a MIUI optimalizáció, a fejlesztői menüt csak ma engedélyeztük a telón és csak ma kapcsoltuk ki a MIUI optimalizációt, de ugyanúgy eldobálja az órát.

read-only mode on the forum

(#5009) baitsee23 válasza AtHoS (#5006) üzenetére


baitsee23
őstag

Én egy Amazfit T-Rex-et használok egy éve. Teljesen jól megy a telóvel. Előtte Mi 9-cel is jól ment.

A Huawei-en próbáltatok factory resetet?

[ Szerkesztve ]

小米 12 - 8/256GB

(#5010) AtHoS válasza baitsee23 (#5009) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elvileg volt reset az órán, de azért jeleztem barátom felé. Amúgy ha fel van oldva a teló, akkor nincs gond a csatlakozással csak mikor elmegy alukálni a telefon, akkor hülyéskedik

T-Rex jegyezve :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5011) Viktor0610 válasza AtHoS (#5010) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt esetleg megnézheted még, hogy minden Huawei appon be vannak-e állítva azok a dolgok, amiket írtál.
Mármint valami ködösen rémlik, hogy a Huawei egészség appon kívül kell még más app is, ha az nem fut a háttérben, az is gondot okozhat.

Samsung Galaxy A54

(#5012) AtHoS válasza Viktor0610 (#5011) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Közben nézelődtem a Watch GT topikban is, ott HMS Core-t is írnak, de az valahogy nem került telepítésre a Health APP-al. Ezt is külön kellene telepíteni? No írok is barátomnak ezzel kapcsolatban

Minden esetre rákérdeztem aki 11T telóhoz kapta a javaslatot mit kell csinálni a telón, de azt írta 1 hónapig rendben volt utána jött egy frissítés és azóta nem kap egy üzenetet sem az órára.

read-only mode on the forum

(#5013) Viktor0610 válasza AtHoS (#5012) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, hogy MIUI oldalon is változott valami.
Nálam is volt olyan gond egy frissítés után, hogy az addig jól működő app mindig "kidobódott" a memóriából.
Aztán jött egy újabb update, ami megjavította.

De az a HMS Core is jó eséllyel szükséges.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5014) kopidoo válasza AtHoS (#5012) üzenetére


kopidoo
senior tag

HMS core is legyen fent.
Nekem egy Huawei Watch GT2 van, hibátlanul működik.

(#5015) AtHoS válasza kopidoo (#5014) üzenetére


AtHoS
nagyúr

OK, lebeszéltem barátommal, appgallery.huawei oldalról töltse le a [Health] -et és itt keressen rá a HMS Core-ra is. Közben csinált egy factory resetet a telefonon is mire beszéltem vele

read-only mode on the forum

(#5016) busman


busman
addikt

Most jött vissza szervizből a telefon. Viszont a szoftver verzió változott1 V12.0.18 QJDEUXM-re- Minek barmolták el?
Ez most mi?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5017) baitsee23 válasza busman (#5016) üzenetére


baitsee23
őstag

OTA-n nézz rá, lehet-e frissíteni!

小米 12 - 8/256GB

(#5018) busman válasza baitsee23 (#5017) üzenetére


busman
addikt

Nem lehet,eddig V12.5.9 RJDEUXM volt rajta.
Gyökér TMX szerviz

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5019) baitsee23 válasza busman (#5018) üzenetére


baitsee23
őstag

A Q... csak azt jelenti, hogy Android 10-es a rendszer, nem? Hogy-hogy nem lehet frissíteni? Fastboot?
Az is lehet, hogy csak elfelejtették, mielőtt visszaadták. :U

小米 12 - 8/256GB

(#5020) kano válasza busman (#5018) üzenetére


kano
nagyúr

Valószínű ráraktak egy olyan SW verziót amivel tudtak is mit kezdeni.
Frissítsd! Nem kell mindjárt gyökérezni...
Ha beadod szervizbe azt csinálnak vele ami a javításhoz kell.
Nem gondolnám, hogy Te határozod meg, hogy mit tegyenek vele. :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5021) busman válasza kano (#5020) üzenetére


busman
addikt

Egy sima mikrofon csere volt,előtte én visszaállítottam,nem tudom minek kellett piszkálni...és gyökerek,ósszekarcolták az új fóliámat is.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5022) busman


busman
addikt

Tud valaki linkelni egy olyat amit rá tudok húzni?
Eddig 4 verziót probéltam ,mindnél hibát ír..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5023) baitsee23 válasza busman (#5022) üzenetére


baitsee23
őstag

Lehet, hogy nem tudod egyből feltenni a legutolsót? :U
Én megpróbálnék egy korábbit köztes lépcsőnek. Akár a legelső 12.5.X.X-et.

小米 12 - 8/256GB

(#5024) busman


busman
addikt

[link] Ha jól olvasom akkor felfüggesztették a frissítést 10- ről 11-re.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5025) baitsee23 válasza busman (#5024) üzenetére


baitsee23
őstag

:Y Klassz! Akkor lehet, hogy a Telemax sem véletlenül adta így vissza.
A bootloader nyitáshoz hogy viszonyulsz?

小米 12 - 8/256GB

(#5026) busman válasza baitsee23 (#5025) üzenetére


busman
addikt

Nem hiszem hogy nyitom.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5027) AtHoS válasza AtHoS (#5015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajna nem jött be, HMS Core + Health akkus, auto indulós beállítás + task lockolva és ugyanúgy lekapcsolódik az óra, ha hosszabb időre alvásban van a telefon.

Nem kínlódunk tovább, mert az óra más telefonnal gond nélkül üzemel....óracsere lesz az biztos, csak még mire az lesz a kérdés :B

Köszönjük a helpet mindenkinek :R

read-only mode on the forum

(#5028) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, 1 ev 2 honapja vettem a telot. Par napja kezdtem erzekelni, hogy nagyon gyorsan merul. Valakinek van hasonlo tapasztalat? Van vmi progi amivel ellenorizheto a battery elettartama? Koszonom elore is.

(#5029) baitsee23 válasza Pandimakaay (#5028) üzenetére


baitsee23
őstag

Nem az akkumulátor állapotára vagy kíváncsi? Az AccuBattery ilyen, de csak egy idő után jeleníti meg, miután eleget vizsgálta az akkut. Még az Antutunál láttam ilyet, és az talán tögtön írja is. A 2 app nekem elég hasonló értéket mutatott.

小米 12 - 8/256GB

(#5030) baitsee23


baitsee23
őstag

[link] Ez volt már téma, de itt konkrétan a mi telónkról van szó.

小米 12 - 8/256GB

(#5031) kano válasza baitsee23 (#5030) üzenetére


kano
nagyúr

Kínaiak.... Mindent ellopnak amit csak lehet. Nem bízunk Kínában és a ruszkikban sem.
Igazából választhatsz, hogy a nyugatnak vagy a kínai/orosz bandának adod oda az adataidat.
Mondjuk én Aosp alapú romot használok.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5032) Alabástrom válasza kano (#5031) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Azzal vagyok éppen elfoglalva, hogy nyissam a bootloadert. Ott tartok, hogy a MiFlash Unlock-kal kiadtam a nyitási igényt, és kidobott egy képet, hogy "Counldn't unlock. Please unlock 145 hours later. And do not add your MIUI again, otherwise you will wait from scratch".

Na most ennél a pontnál újraindíthatom a telefont és használhatom normálisan a 145 óra leteltéig? az is áll az összefoglalóban, hogy "az első nyitási kísérlet és a tényleges nyitás között (168 óra) végig össze kell, hogy legyen kötve a Mi Fiókunk a telefonnal". Ez mit jelentene? Gondolom nem kell Fastboot-ban tartani, laptoppal összekötve közel egy héten át... Egyáltalán érvényes még ez? Semmi ilyesmit nem írt a MiFlash Unlock...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5033) Alabástrom válasza kano (#5031) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Én is privacy protection miatt térek át Lineage OS-re. Ha Lineage OS-t teszek fel (google mentesen), akkor is van belelátása a Xiaomi Nagytestvérnek a telefonomba? Erről vannak infók?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5034) Viktor0610 válasza Alabástrom (#5033) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs, mert akkor nem kommunikál a Xiaomi szervereivel.
Akkor "csak" a Google, Facebook, stb. lát bele a készülékedbe. ;]

Samsung Galaxy A54

(#5035) Alabástrom válasza Viktor0610 (#5034) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Hát az enyémbe ők tuti nem. ;]

Hallani hardware szintű szivárogtatásról, illetve hogy egyes hardver elemek drivere szivárogtathat. Persze lehet, hogy ez már súlyos üldőzési mánia... :D De ha jól sejtem, ebben a Xiaomiban nincs semmi saját Xiaomi fejlesztésű processzor vagy egyéb harverelem, amivel ez fennállhatna. Jól tudom?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5036) Mano66


Mano66
senior tag

[miui_APOLLOEEAGlobal_V12.5.11.0.RJDEUXM]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#5037) taschner válasza AtHoS (#5027) üzenetére


taschner
aktív tag

Nézzél Xiaomi órát hátha jó azzal nekem polár van vantage v 170 rugó volt és ugyan ez a problémám ráadásul az órában még magyar menü sincs

A motorozás egy élmény!!!

(#5038) AtHoS válasza taschner (#5037) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót, a most emagon akciós Garmin Instinct is képbe került, de kinézet miatt Xiaomit néz barátom (nem nekem kell, csak besegítek :B ) és GTR3 vagy a GTR3 Pro között vacillál

Most nézhetek utána mi a különbség a kettő között (az árukon kívül :) )

read-only mode on the forum

(#5039) kano válasza Alabástrom (#5035) üzenetére


kano
nagyúr

Lehet, hogy mégis igaza volt azoknak az országoknak akik nem akartak venni bagóért a kínaiaktól telekom eszközöket? ;] :K Egyébként a Xiaomi szerintem csak a belpiacos cuccaikra telepíthet ilyen sw-ket, de a hardver az más tészta lehet.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5040) Alabástrom válasza kano (#5039) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Én úgy látom, hogy hardverbiztonság szintjén semmivel sem rosszabb ez a Xiaomi, mint bármelyik másik átlagos mobilteló. Sőt, az, hogy standard Snapdragonnal szerelt, az még talán előny is ilyen szempontból. Nyilván nem egy Purism Librem 5, de a normális, élhető és elérhető telefonok között teljesen jó.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5041) walakyb


walakyb
aktív tag

valaki próbálta már a 13-as weekly-t?

(#5042) dzsordzs69 válasza walakyb (#5041) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ha a xiaomi.eu heti romra gondolsz, akkor én azon vagyok, de sima 10T-m van. Egyelőre túl nagy változás nincs, még nincs új vezérlőközpont, egy-két apróság van csak. A 12-es android sem hozott sok újat a felszínen, legalábbis én nem túrtam nagyon utána, de az egyik új a sokakat zavaró zöld ikon az értesítési sávon a kamera használatakor (ez tiltható adb-n, ahogy olvastam). Egyébként jól pörög, nem fagy, nem volt újraindulás, akku is klafa. De majd elrontják valamelyik hetivel. :)

A Pro-n gondok vannak a kamerával, de más gondot nem írtak.

(#5043) rzoli válasza Alabástrom (#5032) üzenetére


rzoli
senior tag

Az annyit jelent, hogy ne töröld a MI fiókot a telefonról, ne csinálj factory resetet.

Ha letelik a meghatározott idő, ugyanezzel a programmal tudod nyitni. Minden legyen lementve, mindent töröl a telefonról.

Mano66, dzsordzs69: én is szemezek ezzel az új rommal. A kamera rendben van? Pár hónapja néztem utoljára, akkor vagy két verziót próbáltam, de a kamera használhatatlan volt.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#5044) dzsordzs69 válasza rzoli (#5043) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Írtam is, hogy Pro-n gondok vannak a kamerával, szóval az nem megy rendesen. A sima 10T-n megy.

És mano66 illetve én nem ugyanarról a romról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#5045) walakyb válasza dzsordzs69 (#5044) üzenetére


walakyb
aktív tag

köszönöm, akkor változatlanul szar (pro-m van, és a kamera eléggé fontos), nem értem, hogy hogy nem tudják megcsinálni.
Igazándiból jól elvagyok a mostani rendszerrel, de mivel x ok miatt tervezek egy full reinstallt, gondoltam, akkor már át is váltok egy füst alatt (szeretem a clean installt verzió váltásoknál)

(#5046) dzsordzs69 válasza walakyb (#5045) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Állandó téma az eu fórumon, valami olyasmi, hogy ez a telefon global piacra készült, az eu rom pedig kínain alapszik... Majd utána keresek és beillesztem. :) Szóval nem rajtuk múlik, xiaomi sara.

(#5047) dzsordzs69 válasza dzsordzs69 (#5046) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Megleltem, jól rémlett.

(#5048) rzoli válasza dzsordzs69 (#5046) üzenetére


rzoli
senior tag

Az eu stable romban mégsincs ilyen probléma, ott megy rendesen a kamera. :( :(

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#5049) Alabástrom válasza rzoli (#5043) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi. Lassan nyitható a bootloader, és egyből a következő lépéssel is volna kérdésem:

A Lineage OS honlapján az install leírásnál kétféle installálási lehetőséget ír:
1. Installing a custom recovery using fastboot
vagy
2. Installing Lienage OS from recovery

Az elsőhöz egy 128 megás .img fájlt kell letölteni, a másodikhoz egy 1019 megás zip fájlt, szóval van különbség. Na de mi? Melyiket mikor érdemes csinálni?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#5050) instantwater válasza Alabástrom (#5049) üzenetére


instantwater
addikt

Előszőr a recoveryt kell feltenned, ez a kisebb fájl.
Majd recoveryből a romot, ez a nagyobb fájl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.