Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Sheol válasza KribolD (#499) üzenetére


Sheol
aktív tag

Na most álljunk már meg egy szóra!
Miért is lett a sima Kindle a befutó?
Mert egyvalaki azt írta, hogy "az jobb"?
A WayteQ teljesen tökéletes olvasáshoz, szinte minden formátumot támogat, adnak hozzá tokot stb.
Április óta használom, és nem érzem, hogy bármire is le kellene cserélnem.
Még PaperWhite-ra sem, mivel nem kell teljesen sötétben olvasni, sőt nem is jó a szemnek, hiába próbálják azt sugallni Amazonék.

(#502) Vaughn


Vaughn
újonc

Sziasztok!

Pár napja vettem egy ilyen ebook olvasót, de sajnos vissza kellett vinnem mert 1 feltöltéssel kb. 1 napot bírt. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy még használat előtt teljesen fel kell tölteni a készüléket, vagy ez nem játszik szerepet az akku üzemidejében? :D

(#503) Sheol válasza Vaughn (#502) üzenetére


Sheol
aktív tag

Az nem játszik szerepet, ezeket az akksikat már nem kell "formázni" meg ilyenek.
Ha teljesen feltöltötted, és csak 1 napot bírt, akkor jó döntés volt visszavinned. :K

(#504) skottler


skottler
csendes tag

Sziasztok!

Légyszives segítsetek egy kis információval! Sajnos én is vettem egy WayteQ olvasót, ami 2 hét szervizelés után hibátlan (szerintük). Havonta ugyanis egyszer kétszer megszivat, a töltőről levéve (természetesen feltöltés után) a buszon már "kevés az energia". A buszmegálló 15 percre van. A következő ciklusok alatt rendben üzemel, akár egy hétig is bírja. (próbáltam tölteni kikapcsolva is de nem segít) A másik ami nem szép tőle, hogy több könyvet másolva csak az elsőt látom amíg nem használom a reset gombot. A szerviz tesztelte és szerintük jó. Van egy kínai LCD-s olvasóm, most azt használom. Arra bármikor másolhatok mindent látni, és az akksi is tovább bírja, sőt többször is jelez mielőtt lemerül. Valami különleges kezelést igényel a Wayteq? Ti hogy használjátok? Tudtok az Elenet kft-n kívűl másik szervizt?

Köszönöm figyelmeteket!

Kottler Sanyi

(#505) Sheol válasza skottler (#504) üzenetére


Sheol
aktív tag

Az az eddigi tapasztalat, hogy könyvek rámásolása után a ki- majd bekapcsolás megoldja, reset gomb nem volt szükséges eddig senkinél sem tudtommal.
Töltésnél kiírja, hogy végzett és lecsatlakoztathatod a töltőről?
Olyan a jelenség nálad, mintha az ominózus esetekben nem is töltődne egyáltalán.

(#506) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Háát,elbizonytalanodtam...Elolvastam minden hozzászólást.Most tervezek egy ilyen vásárlását karácsonyi ajándékként az asszonynak,de ez az akku kérdés nagyon zavar!Lehetséges hogy csak egyedi hibákról van szó vagy általános jelenség az új kiadás akku problémája?Nem szeretnék belefutni pont karácsonykor egy "bugos" kütyübe...Mit javasoltok:Vegyek vs ne vegyek ilyet??? :F

(#507) Vaughn


Vaughn
újonc

Bele lehet futni szerintem egy-két hibás darabba, de miután kicseréltettem az enyémet, az újnak semmi baja. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, mindenkinek ajánlom! :D

(#508) skottler válasza Sheol (#505) üzenetére


skottler
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást! Természetesen kiírja befelyeződött a töltés. Aztán a buszon, egyetemen, reptéren, általában a legkényesebb helyzetben látom a képernyőn légyszi tegyél fel töltőre, pedig be se kapcsoltam. Máskor meg akár egy hétig is bírja. Bár a Kindle- hez képest ez szerintem elég gyér. Már félve nyitom ki a fedlapot most vajon milyen kedve van. A szerviz szerint meg jó! Csuklanak is rendesen! Nem ezt a szolgáltatást reméltem egy ekkora márkától. Nem akartam elhinni, hogy a harmad áron vásárolt kínai gagyi jobban bírja a gyűrődést, és a szervíz szerint ez természetes. Valószínű feladom és veszek egy Kindle-t, ez meg vatera egyforintról mert én nem akarok átverni senkit. Remélem nektek nem lesz problémátok vele, mert a szerviz ..

Köszönöm a segítségeteket mégegyszer!

Kottler Sanyi

(#509) Sheol válasza skottler (#508) üzenetére


Sheol
aktív tag

Kár lenne ezt jó kis készüléket elvesztegetni! :K

Pár ötlet, hogy én mit csinálnék a helyedben:

1. Töltsd kikapcsolt állapotban, majd ha készen van, kapcsold be és nézd meg mennyit mutat a töltöttségjelző! (Én jártam úgy, hogy bekapcsoltan töltöttem, és nem is kapcsoltam ki soha. Ekkor azt csinálta, hogy végig azt mutatta, hogy teljesen fel van töltve, majd 1-2 hét múlva kiírta, hogy kevés az energia. Ezt csak azért írom, hogy vannak anomáliák a töltéssel kapcsolatban nálam is.)

2. Próbáld másik USB-ről tölteni, esetleg hálózati töltőről!

3. Nyúzzad a garanciaidő végéig, hátha előjön valami olyan hiba, amit már a szervíz nem tud visszadobni!

4. Ha nem érdekel a garancia, akkor cserélj firmware-t! (A topic korábbi részében szépen le van írva, hogy hogyan kell. Ez nem fog tudni magyarul, de a vélemények alapján jobb, mint ami rajta van gyárilag.)

(#510) RZozo válasza skottler (#508) üzenetére


RZozo
aktív tag

Szólj, hogy mikor rakod vaterára! :)

A töltöttség jelzésénél tényleg lehet némi probléma, éppen most merült le nálam is, pedig tegnap este még félig volt. Ilyenkor lefagy és nem reagál semmire, de rádugva töltőre, újra kezelhető lesz.
Ettől függetlenül én elégedett vagyok vele. Nem jelent problémát, ha néha váratlanul lemerül. Túlélem, ha azonnal nem tudom tölteni. Persze elismerem, hogy másoknál lehetnek olyan helyzetek, amikor ez kellemetlen lehet.

(#511) qqch29 válasza Sheol (#509) üzenetére


qqch29
csendes tag

Sziasztok!

ha már emitetted a hálózati töltőt. akkor meg tudod mondani, hogy milyen paraméterekkel kell rendelkeznie? Találtam a fiókban egyet, aminek a csatija jó, kimeneti feszültség 5 Volt, áramerősség 1 Amper.
Rá merhetem dugni vagy inkább maradjak a gép/laptop USB portjánál.

Köszi!

kukucs

(#512) csakb válasza qqch29 (#511) üzenetére


csakb
őstag

Nyugodtan rádughatod.

(#513) skottler válasza Sheol (#509) üzenetére


skottler
csendes tag

Tegnap 10-kor levettem a töltőről, bekapcsoltam olvastam egy oldalt kb. 5 perc aztán képernyővédő. Reggelre totálremerült. (IPHON4 96%ról 88%-ra merült használat közben ez idő alatt). Ma reggel első voltam a szervizbe. Ott persze megtudtam ezekkell semmi gond nem szokott lenni. Ez is szuper, akár a többi WayteQ termék. Az asztalon sorakozó 8db xtablet is, gondolom átvizsgálásra volt ott és nem javításra. Aztán fogyasztóédelemre mentem, holnapra meg a békéltető testület a cél. Feljelentem itt-ott őket.

A lényeg, hogy az Amazonon rendeltem egy KINDLE Paperwhite-ot! Nemsokára megérkezik. Hasonló árban van mint ez de, nem kell 8 óránként tölteni, és pereskedni ha nem üzemelne mégsem. Állítólag csak visszaküldöd és 1-2 hét mulva jön javítva vagy cserélve. Már az idegeikre mehetek mert mindent megkérdeztem már, persze hosszan leírva a WayteQ magyar szervizhistóriámat is. A pontosság kedvéért a WayteQ hazai szervize (ElektroDoki) jövőre igérte a visszajelzést!

Köszi az ötleteket!

Kottler Sanyi

(#514) Kövezett válasza skottler (#513) üzenetére


Kövezett
tag

A Kindle Paperwhite lényegesen drágább, de annyival jobb is. Mindkettőt használom, látom a különbséget.
A Wayteqet én ki szoktam kapcsolni, ha nem használom.
Nem tettél rá egyszerre sokezer könyvet?

(#515) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Bocs az offért de új vagyok, az érdekelne hogy honnan lehet letölteni magyar e-könyveket?

Egyébként végül nem ez lett a nyertes hanem a Nook Simple touch With Glowlight Ebayről jött 4 nap alatt Angliából 26 ezer postával együtt. Elsőre a háttérvilágítás és az érintőképernyő nagyon bejön.

(#516) skottler válasza Kövezett (#514) üzenetére


skottler
csendes tag

Sok könyv? 4G a gép és tettem rá 2G epub/pdf-et persze csak az utóbbi idóben mert korábban 16G TF kártya tele volt. Csak a problémák keresése miatt leszoktam a TF kártyáról. Pedig kivéve belőle (kikapcsolt állapotban) betéve egy kínai (RockChip) 45 dolcsis gépbe (akár ki-, akár bekapcsoltan) a könyv tutira rajta volt. Így szüntettem meg a rámásolás gondjaimat.
Nagy várakozással vettem meg ezt az Epaper kijelzős gépet, mert sajnos a szemem nem bírta az LCD-t, pedig az még "fokozatmentesen" vagy legalább is több fokozatban is nagyított. Sajnos azonban a WayteQ akku és memória területén (ki-, bekapcsolni vagy resetelni másolás után) nagy csalódás volt számomra az árához képest.

Az ára? WayteQ volt kb. 6 honapja 35000HUF. Kindle 139Dolcsi minusz valami kedvezmény 31000HUF vont le a kártyáról + kaptam kuponokat.

Mindezek ellenére szerintem is a WayteQ lenne a legjobb (persze ha működne) hiszen TF kártya használat, egyszerűbb feltöltés, (nektek nem kell magyarázni). Talán megcsinálják, de vizsgaidőszakban már nem fogom használni.

Kottler Sanyi

(#517) Kövezett válasza skottler (#516) üzenetére


Kövezett
tag

Valószínűleg azért merül gyorsan a géped, mert a indexeli a rengeteg könyvet. Töröld le őket, csak néhányat hagyj meg, és figyeld az akku üzemidejét.

(#518) Kövezett válasza skottler (#516) üzenetére


Kövezett
tag

A Kindle Paperwhite 203$ mire ideér.

(#519) skottler válasza Kövezett (#518) üzenetére


skottler
csendes tag

A fenébe! Akkor kezdek koplalni

Kottler Sanyi

(#520) Kövezett válasza skottler (#519) üzenetére


Kövezett
tag

Azt írtad, hogy megrendelted. Akkor ezt tudnod kellett volna... :U

(#521) skottler válasza Kövezett (#520) üzenetére


skottler
csendes tag

Amit a kártyáról levont csak azt tudom. Eddig még nem kaptam utána extra költséget, de már régen használtam. Az ebay volt a favorit. Remélem megéri az arát és nem kell állandóan tölteni mint a WayteQet

Kottler Sanyi

(#522) Nastydemons


Nastydemons
újonc

Szevasztok!

Most vettem egy ilyen gépet ,és nem tudok belépni a wifi-re,mert nem tudom hogy kell a betűkről a számokra átváltani. Segítsetek! Előre is köszönöm!

(#523) Kövezett válasza Nastydemons (#522) üzenetére


Kövezett
tag

A lapozógombbal próbáld.

(#524) Kövezett válasza skottler (#521) üzenetére


Kövezett
tag

Azt írtad, az Amazontól vetted, ezért jegyeztem meg, hogy onnan mennyi. Ha találtál olcsóbbat az ebay-en, akkor sok szerencsét kívánok. :)

(#525) Kövezett válasza skottler (#521) üzenetére


Kövezett
tag

Mondom, vedd le a könyveket, és nézd meg, mennyire merül.

(#526) Nastydemons


Nastydemons
újonc

Nagyon köszönöm!

(#527) szepfeco


szepfeco
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Hogyan lehet eltüntetni a képernyőkímélő buborékfújós srácot. Jelenleg ha lezárom először az általam választott kép, majd ha feloldom és még egyszer lezárom az alap wayteq-es kép jelenik meg. Szóval egyszer ez egyszer az. Nekem nincs szükségem a wayteqes képre, nem is ismerem azt a kissrácot. Előre is köszönöm válaszotok!

(#528) Kövezett válasza szepfeco (#527) üzenetére


Kövezett
tag

A Beállítások - Képernyőkímélő menüpontban tudod szabályozni a képeket.

(#529) muchacoado


muchacoado
aktív tag

(#530) szp1 válasza muchacoado (#529) üzenetére


szp1
addikt

Van az OSZK.
Vannak nem jogvédett könyvek, viszonylag kevés, >google.
Meg van a warez, ami itt - teljesen jogosan - tilos.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#531) Kövezett válasza muchacoado (#529) üzenetére


Kövezett
tag

(#532) szepfeco válasza Kövezett (#528) üzenetére


szepfeco
csendes tag

Köszönöm!

(#533) muchacoado válasza Kövezett (#531) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Köszi!

Esetleg vannak nagyobb oldalak ahol nagyobb mennyiségű magyar könyvek össze vannak gyűjtve?

(#534) Kövezett válasza muchacoado (#533) üzenetére


Kövezett
tag

(#535) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Megrendeltem(E-digital 24.990 HUF),holnap hozza a futár!Már nagyon várom.Teszek rá egy pár könyvet és bekapcsolva hagyom:tesztelem az akkuját.Remélem nem lesz vele semmi gond.... :))

(#536) szepfeco


szepfeco
csendes tag

Sziasztok!

Honnan tudok letölteni Szótár formátumokat, amiket a Dict mappába kell bemásolni. Előre is köszönöm!

(#537) Kövezett válasza szepfeco (#536) üzenetére


Kövezett
tag

Go to #57.

(#538) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Megjött az olvasó,de sajnos van egy kis gond!A képernyő közepén pixelhiba vagy nem tudom mi lehet,de csak a betűknél látszódik(képeknél,képernyővédőnél semmi).Többször megpróbáltam a frissítő gombot is,de a hiba maradt...Visszavigyem,vagy tudtok valami megoldást?

(#539) csakb válasza Carpkiller (#538) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem hibás a kijelző, vidd vissza minél hamarabb. :(

(#540) Carpkiller válasza csakb (#539) üzenetére


Carpkiller
csendes tag

Az lesz a sorsa...Bármivel próbálkoztam nem tűnik el a hiba.Holnap kicseréltetem! :((

(#541) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Bevittem az E-digitalba és rögtön kicserélték!Mint egy vérfarkas-sas néztem meg az új készülék minden karakterét,de hibát nem tapasztaltam :) .Kipróbáltam a zenelejátszót is olvasás közben,teljesen jól működik(csak akkor akadozik egy kicsit,ha nyomkodod vagy kilépsz közben...olvasásnál nem)Jó kis kütyü ez,és mennyi formátumot ismer! :DD

(#542) Kövezett válasza Carpkiller (#541) üzenetére


Kövezett
tag

Örülök, hogy megoldódott a dolog :)

Majd meglátod, hogy a sok formátum ismerése nem olyan nagy előny, hiszen úgyis a Calibre nevű szoftverrel katalogizálunk, az meg könnyen konvertál ide-oda. :)
(Kivéve a pdf-et, de hát az nem e-book.)

Epub és fb2 a nyerő, a mobi már nem tökéletes.

(#543) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Nálatok hogy jelzi a töltést??Ha a telefonadapterrel használom fektetett villám van az akku ikonba(sok neki az 1A?),ha rádugom a sz.gép usb-re meg mozog a fekete ikon benne.Most látom:már csak "villám" van....Nem értem a dolgot.A fura hogy 6 óra alatt nem töltött semmit!Inkább csak merült! :F

(#544) Kövezett válasza Carpkiller (#543) üzenetére


Kövezett
tag

Én kikapcsolt állapotban szoktam tölteni. Amikor kész van, jelez.

(#545) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Hogy jelez?Tegnap este tele töltöttséget mutatott,nulla használat után mára kiírta hogy: KEVÉS AZ ENERGIA.
A bekapcsoláshoz csatlakoztassa a töltőt!
Ha használtam volna akkor sem szabadna egy fél nap alatt lemerülnie!Ez már a második rossz db!!!
Visszaviszem ezt is..... :W

[ Szerkesztve ]

(#546) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Még egy dolgot kipróbálok.Visszaolvasva látom,másnál is van töltési anomália...Most kikapcsolt állapotban töltöm,kíváncsi vagyok a teljes feltöltés után holnapra mit fog jelezni!A 3 napba még pont belefér... :)

(#547) Kövezett válasza Carpkiller (#545) üzenetére


Kövezett
tag

Ha jól emlékszem, azt írja ki, hogy kész a töltés (charging complete).

A tiéd HD változat? Az edigitalon szériahibát emlegetnek:

Ami nem tetszik: akkumulátor

Nagyon jó kis gép, de sajnos egy nap alatt lemerül (úgy is, hogy nem is olvasok rajta, csak készenlétben van). Visszavittem, kicserélték egy nem HD verzióra, mert mint mondták, szériahibás a cucc (nem én voltam az első, aki az akksi miatt visszavitte), ezért már nem is tudnak adni belőle, mert visszaküldik (?). Fura, hogy itt még rendelhető, ezért leírom, hogy számoljon ezzel is, aki meg akarja venni. A nem HD verzió pontosan ugyanilyen, semmi különbséget nem vettem észre az olvasási élményben.

http://www.edigital.hu/E-book_olvaso/WayteQ/Digi-Book_xBook-60w_HD_ebook_olvaso-p371557.html

(#548) Kriza


Kriza
őstag

Eléggé elbizonytalanított ez a sok probléma fentebb. :Y
Lehet, hogy ez lesz inkább: Koobe Slimbook HD. Ebben nincs WIFI - ezt nem érzem tragédiának - és sajnos nem jár hozzá tok. Azt a Koobe ebookot ismeri valaki? Eléggé új típus, nem találtam róla túl sok infót.
Ja... a Koobe-on csak bal oldalon vannak lapozó gombok. Ez mennyire lehet zavaró/kényelmetlen? Soha nem volt még ebookom, ezért kérdezem, hogy mi a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#549) Kövezett válasza Kriza (#548) üzenetére


Kövezett
tag

Aztán ha valami gond van, erre is felrakhatod a Boyue szoftverét. :)

(#550) csakb válasza Kriza (#548) üzenetére


csakb
őstag

Kísértetiesen hasonlít a Wayteq-re, a kézikönyvében látható home menü is. :)
Van általános e-olvasós topik is, mondjuk alapvetően csak Kindle-ről van szó ott, de hátha adnak értelmes tanácsot: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.