Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Kövezett válasza Kriza (#599) üzenetére


Kövezett
tag

Mondom, fb2 és epub a jó.

(#602) Nagylajos_1


Nagylajos_1
tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen e-book olvasót ( wayteq xbook-60w ) karácsonyra ajándékba, és sehogy nem akarja felismerni a gép, tehát semmit nem tudok rámásolni... illesztőprogram nincs hozzá , illetve én nem találok a neten, amikor csatlakoztatom pc hez semmit nem reagál, csak elkezdi tölteni, majd rá 5-10 másodpercre kiírja a gép hogy " ismeretlen eszköz". Win 7 64 bit
Ilyenkor mi a teendő ?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#603) Kövezett válasza Nagylajos_1 (#602) üzenetére


Kövezett
tag

Először be kell kapcsolni, aztán összekötni a pc-vel, aztán az olvasón megjelenő "Kívánja-e csatlakoztatni...stb"-t leokézni. :)

(#604) Nagylajos_1 válasza Kövezett (#603) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Bekapcsoltam, csatlakoztattam, és nem kínál fel semmit, amit leokézhatnék, csak az akksi ikon változik hogy elkezdi tölteni... semmi mást nem csinál...

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#605) Kövezett válasza Nagylajos_1 (#604) üzenetére


Kövezett
tag

Légy türelemmel, néha elsőre lassan jön elő. Próbálkozz többször.

(#606) Nagylajos_1 válasza Kövezett (#605) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Igazából kb 2 órája próbálgatom mindenhogy ( kikapcs, bekapcs, készenlét stb ).. de mind1 akkor hagyom rádugva, majd este ránézek :D

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#607) Kövezett válasza Nagylajos_1 (#606) üzenetére


Kövezett
tag

Próbáld meg másik pc-vel.
Ha nem jó, akkor állítsd vissza a gyári értékeket.

(#608) Nagylajos_1 válasza Kövezett (#607) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Rendben... most megyek el, de majd ha visszaértem megírom hogy mire jutottam
üdv :R

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#609) csakb válasza Kriza (#599) üzenetére


csakb
őstag

Nem a formátumtól, hanem az elkészítés igényességétől függ. A kalózkönyvek nagy része csak össze van dobálva úgy-ahogy. Ezekből az automata konverziók általában még rosszabb végeredmény adnak. Ha bántja a szemed, akkor kézzel kell nekiállni az epub gyártásnak (tippek: [link1], [link2]).

(#610) Kriza válasza csakb (#609) üzenetére


Kriza
őstag

"Kalózkönyvek" * :B
Az az érdekes, hogy PRC-ben a sortörések nem jelennek meg jól, de a dőlt betűs szövegek stimmelnek (megvan a könyv nyomtatott - eredeti - formátumban is). Ezzel szemben EPUB formátumban megjelennek jól a sortörések, de a dőlt betűs részek sima betűvel jelennek meg. :O

* Stephen King - Setét Torony 3 - Puszta Földek. Gyakorlatilag beszerezhetetlen. Apródon találtam egy eléggé lestrapált darabot, így megvan fizikai formátumban is.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#611) Jozsibogar válasza Kövezett (#595) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Köszönöm az ötleteket, próbálkozom! :R :R
Igazából akkor okozhatja a bajt az éppen olvasott könyv? Sajnos pdf és látom, hogy küzd vele, de azt nem gondoltam volna, hogy kikapcsolás után is tud galibát okozni... De nagyon boldog lennék, ha "csak" ennyi lenne a baja :))

(#612) csakb válasza Kriza (#610) üzenetére


csakb
őstag

Nem ítélkezni akartam, nekem is van egy csomó ilyen könyvem, de nem is kell szépíteni. :)
Próbáld ki a konverziót Calibre-vel, vagy mással, aztán vagy működik, vagy nem. Csodákat nem szabad várni ezektől a programoktól.

(#613) Kira4


Kira4
újonc

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy hol találom meg ezen akészüléken a wifit? Bárhol kerestem sehol sem láttam, kézikönyvet is elolvastam, de nem jártam sok sikerrel...

(#614) Nagylajos_1 válasza Kövezett (#607) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Rádugtam egy másik pc-re, azon is win 7 van de nem 64 bites hanem csak 32, egyből felismerte és tudtam csatlakoztatni...

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#615) Japi1 válasza Kriza (#610) üzenetére


Japi1
csendes tag

Kb 5 perce töltöttem le a torony 3-at prc-ben. Első ránézésre jó.
Japi

(#616) Atti0925 válasza Nagylajos_1 (#614) üzenetére


Atti0925
tag

Nekem nincs semmi baj a win7 64bit alatt!
Őszintén szólva,már lassan 2 hónapja használom,szinte teljes megelégedettséggel.

Realme Narzo 30 5G

(#617) Nagylajos_1 válasza Atti0925 (#616) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Nem tudom... érdekes.. az i7 es, 16 gb ramos gépem nem ismerte fel.... anyám kis celeron gépe egyből :D

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#618) Kira4


Kira4
újonc

Máshogy kérdezek inkább, hogy lehet csatlakozni az internethez? minek a segítségével? Mit kell keresnem? kérlek segítsetek, már elég régóta próbálkozom kideríteni, de sehogy se megy...

(#619) Nagylajos_1 válasza Kira4 (#618) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Főmenü-> Hálózatok-> Wifi , csatlakoztasd a wifi hálózatodhoz, majd utána főmenüben újra lépj be a hálózatok menüpontba és ott van hogy böngésző... ennyi

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#620) Kira4 válasza Nagylajos_1 (#619) üzenetére


Kira4
újonc

Nincs rajta olyan, hogy hálózat.. ez a baj, és már szinte minden kis zugát megnéztem, de sehol nem is láttam.

(#621) Nagylajos_1 válasza Kira4 (#620) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Hát nem tudom nekem van... mint ezen a tesztvideón is

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#622) Kövezett válasza Kira4 (#620) üzenetére


Kövezett
tag

Lehet, hogy ilyet vettél? Ezen nincs wifi.

(#623) Kriza válasza Kira4 (#620) üzenetére


Kriza
őstag

Van a típusjelében a 60 után egy "w" betű? Mert ha nincs, akkor nincs wifi.

Kövezett: megelőztél. :R

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#624) Kövezett válasza Kriza (#623) üzenetére


Kövezett
tag

Nagy szellemek találkoznak... ;) :D

(#625) Kriza


Kriza
őstag

Azt hogyan lehet megoldani, hogy ha belenézek egy könyvbe, akkor később ne jelenjem meg az előzmények között, hanem maradjon a "NEW" felirat? Hiába próbálom törölni az előzményekből, törölni akarja a fájlt is.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#626) Kövezett válasza Kriza (#625) üzenetére


Kövezett
tag

Nyugodtan töröld előzmények közül, a könyv megmarad.

(#627) Kriza válasza Kövezett (#626) üzenetére


Kriza
őstag

Tényleg!
:R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#628) hhheni válasza mikikeglx84 (#567) üzenetére


hhheni
tag

szia. köszi a képet, már csak azt áruld el, hogy hol lehet ilyen korongocskákat szerezni. köszi

(#629) csuf válasza hhheni (#628) üzenetére


csuf
tag

Üdv!
Pl: Jysk :DD
csuf

(#630) Pcm


Pcm
tag

Ezzel a fedélemelős megoldással pont a duplájára emelkedett az akkuidő :C

(#631) hhheni válasza csuf (#629) üzenetére


hhheni
tag

köszi, rögtön az 5 mm-essel érdemes próbálkozni?

(#632) Pcm válasza hhheni (#631) üzenetére


Pcm
tag

Én csak 2 db olyan 3mm magas, kb. 5mm átmérőjű gumipogácsát ragasztottam a fedélre, a bal oldali gombokkal egy szintben. Ez megemeli a fedelet annyira, hogy a jobb oldali gombokhoz se ér hozzá.
Igaz, én soha nem viszem táskában, ahol jobban megnyomódhat.

(#633) hhheni válasza Pcm (#632) üzenetére


hhheni
tag

ok, akkor én is kicsivel kezdem :)

(#635) Kövezett válasza #46372352 (#634) üzenetére


Kövezett
tag

Linuxos.

(#637) csakb válasza #46372352 (#636) üzenetére


csakb
őstag

Nem tudsz. Erre könyveket kell rakni, és olvasni. ;)
Ha tablet kell, vegyél tabletet.

[ Szerkesztve ]

(#639) csakb válasza #46372352 (#638) üzenetére


csakb
őstag

Igen, az androidos, és vannak is hozzá ilyen appok. Ez a Wayteq sajnos nem ilyen. :(

(#641) csakb válasza #46372352 (#640) üzenetére


csakb
őstag

A formázástól függ. Van aki elkínlódik vele, én inkább konvertálom, ha lehet. A PDF nem 6"-os e-inkes olvasóra kitalált formátum.

(#643) csakb válasza #46372352 (#642) üzenetére


csakb
őstag

A Calibre szerintem elég pocsék eredményt ad PDF-ből. Én inkább a Mobipocket Creatorral szoktam konvertálni mobiba, abból meg Calibrével epubba, ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#645) csakb válasza #46372352 (#644) üzenetére


csakb
őstag

Nincs tapasztalatom érintőképernyős olvasókkal. Lehet, hogy a Nookon egyszerűbb egy nagyított PDF-ben mászkálni, mint a Wayteq-kel, és külön appban talán van olyan ami ügyesebben meg tudja erőszakolni ezt a formátumot. Komolyan nem tudok okos tanácsot mondani.

Kövezzetek meg, de ha most kellene választanom, hogy ugyanannyi pénzért egy Nook Simpe Touch GlowLightot (angol ebay-ről), vagy Wayteq-et vegyek, inkább a Nookot választanám... :U

(#647) blacktom73


blacktom73
újonc

Sziasztok! Karácsonyra kaptam egy WaytechQ xbook-60-ast, ami eddig normálisan működött. Ma töltöttem rá néhány .pfd formátumú könyvet, amelyek nem jelentek meg a Documents mappában, így kikapcsoltam, majd bekapcsoltam a készüléket, ahogy a leírásban tanácsolták ebben az esetben. Most a bekapcsolást jelző zöld led folyamatosan világít és se kép, se hang, a kijelzőn semmi nem látható. A reset funkcióra sem reagál semmit. Mi az istent lehet csinálni?

(#648) user01 válasza csakb (#645) üzenetére


user01
aktív tag

Fentebb írták, hogy szépen elboldogul a PDF fájlokkal az olvaso. Ennek hatására én is kipróbáltam a barátnőm ilyen kütyüjén. Felraktam rá egy könyvet PDF-ben, és simán lehetett benne betűméretet változtatni úgy, hogy utána újratördelte a sorokat, és így nem lógott ki vízszintesen a szöveg.
Kövezett fórumtárs képeket is tett fel a témával kapcsolatban. Ezúttal is köszönet neki!

(#650) csakb válasza user01 (#648) üzenetére


csakb
őstag

Bakker, tényleg. :B :R
Holnap elő is kotrom asszonypajti táskájából a gépet, és kipróbálom trükkösebb PDF-ekkel is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.