Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kövezett válasza Rabu (#450) üzenetére


Kövezett
tag

Irány a szervíz.

Aztán maximum tizesével rakd rá a könyveket, lehetőleg fb2 vagy epub formátumban.

(#452) Rabu válasza Kövezett (#451) üzenetére


Rabu
újonc

Csak epub ment rá volt már máskor is hogy többet raktam fel, de ez most nem sikerült túl jól... Azért köszi!

(#453) Sheol válasza scarcow (#447) üzenetére


Sheol
aktív tag

Köszi az előnyök/hátrányok felsorolását! :R
Nekem egyedül az hiányzik, hogy olvasás közben lássam a pontos időt, de az nagyon.
Garancia lejárta után pedig akartam cserélni a firmware-t, de így most elbizonytalanodtam.
Kíváncsi lennék, más is így látja-e pro és kontra érveket ahogyan Te; remélem megírják akik szintén azt használják.

(#454) Kövezett válasza Sheol (#453) üzenetére


Kövezett
tag

Scarcow olvtárs gépének valami más baja lehet, mert az általa felsorolt hibákkal én nem találkoztam a Boyue firmware-ben. Valójában még semmilyen hátránnyal nem találkoztam.

(#455) Pcm válasza Kövezett (#454) üzenetére


Pcm
tag

+1

(#456) Pcm válasza Rabu (#448) üzenetére


Pcm
tag

Nekem kb. 3000 köny van az olvasón.
Külföldi könyvtár.
Magyar könyvtár.
Ezeken belül pedig A-Z-ig alkönyvtárak.
Semmi gondja sincs a gépnek.

(#457) Sheol válasza Pcm (#456) üzenetére


Sheol
aktív tag

Lakatlan szigetre tetszik készülni annyi könyvvel? ;]

(#454) Kövezett Köszi, Kövi, megnyugtattál! :R

(#458) Kövezett válasza Sheol (#453) üzenetére


Kövezett
tag

Annyit hozzátennék, hogy olvasás közben az eszköztáron nem igazi óra látható, hanem egy lapozásnál készült snapshot. Tehát ha nem lapozol, az idő változatlan marad. Persze ha normális tempóban olvas az ember, ezt észre sem veszi.

(#459) Jozsibogar válasza Sheol (#453) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Ha megnyomod balról a második gombot (home melleti) akkor kiírja olvasás közben is az aktuális időt és töltöttséget.

(#460) Sheol válasza Kövezett (#458) üzenetére


Sheol
aktív tag

Értem, ennyi kis kompromisszum belefér úgy vélem.

(#459) Jozsibogar: Igen, ezt tudom, és használom is, csak elegánsabb lenne, ha nem kéne nyomkodni, mivel azzal is fogyaszt a plusz frissítés miatt.

(#461) Pcm válasza Sheol (#457) üzenetére


Pcm
tag

Elférni elfér, ami megvan abból nem lehet baj :K

(#462) Riuko válasza Pcm (#461) üzenetére


Riuko
senior tag

Hónapok óta nem használtam, most összedugom a pc-vel és csak tölt, autómatikusan nem ismeri fel a win7, elfejtettem, hogy kell rá másolni. :F

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#463) csakb válasza Riuko (#462) üzenetére


csakb
őstag

Esetleg kapcsold be, az szokott segíteni. :)

(#464) scarcow válasza Kövezett (#454) üzenetére


scarcow
csendes tag

@Kövezett: Lehet, hogy baj van az eszközzel, írtam is, hogy a most olvasott / eddig olvasott könyveket, hogy nem listázza, az nem biztos, hogy a firmware hibája.

Ugyanakkor, azt mondod, hogy
* Ha rákötöd számítógépre, a töltő képernyő nem kínaiul van nálad? Illetve, a virtuális billentyűzeten nem kínai az autocorrect? (Persze, az is egy előny, hogy van autocorrect...)
* Ha csatlakozol rejtett wifire, utána a listában legközelebb ki tudod választani ugyanazt az access pointot és nem kell újra beírni az adatait?
* A könyvtárban az epubban található könyvcímet írja ki, és nem a fájlnevet, kiterjesztés nélkül?

-sc

(#465) Riuko válasza csakb (#463) üzenetére


Riuko
senior tag

És tényleg, köszi. :W Ennyire azért nem vagyok szőke...

Többszöri újraindítás után végre feltelepítette az USB drivert. Köszi annak aki elolvasta.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#466) csakb válasza Riuko (#465) üzenetére


csakb
őstag

Bár minden ilyen egyszerűen megoldódna. :)

(#467) Kövezett válasza scarcow (#464) üzenetére


Kövezett
tag

Az a helyzet, hogy töltéskor nem szoktam a képernyőt nézegetni (miért tenném?), a virtuális billentyűzetet nem használom, és rejtett wifire sem csatlakoztam még.

Olvasni szoktam. :)

A könyveket Calibre-rel töltöm a gépre, így a fájlnév tartalmazza a címet és a szerzőt is. (Az icon model nézetet használom, úgyhogy ez sem olyan fontos.)

Előzmény is van:

[ Szerkesztve ]

(#468) scarcow válasza Kövezett (#467) üzenetére


scarcow
csendes tag

De hogyan színes?

Nekem a Calibre ékezet nélkül menti le a fájlneveket sajnos. És meg sem bírtam találni, hogy hol van ez a beállítás. Lehet, hogy nem is Calibre, hanem valami oprendszer specifikus dolog.

(#469) szp1 válasza scarcow (#468) üzenetére


szp1
addikt

A Calibre-ben a metaadatok szerkesztésénél tudsz ékezetes karaktereket beírni és úgy fogja áttenni az olvasóra is.
A színeket én sem értem...biztos vízfesték vagy filctoll ;)

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#470) Kövezett válasza scarcow (#468) üzenetére


Kövezett
tag

Snapshotot te is tudsz csinálni, szerintem a tiéd is szines lesz. :)

A Calibre-ben menj oda, hogy Preferences - Saving books to disk, és vedd ki a pipát a Convert non-English characters to English equivalents elől. Aztán a Save to disk-re kattintva mentsd el a könyvet és azt másold fel az olvasóra.

Belátom, így elmarad az egyszerű fájlküldés öröme, de hát valamit valamiért.

(#471) ambr válasza Kövezett (#454) üzenetére


ambr
újonc

Sziasztok,

nekem ezzel a firmwarrel volt gondom a könyv-history-val: én is beállítottam az automatikus kikapcsolást, és azt vettem észre, hogy ha úgy kapcsolt ki az olvasó, hogy benne voltam a könyvben, akkor nem jegyezte meg, hogy mit olvastam, hol jártam.
Ezért most mikor befejezem az olvasást, mindig kilépek a főképernyőre a házikó-gombbal, és azóta nincs vele gondom.
Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy tovább bírja-e így kikapcsolással, mint alőtte a standby-jal, mert még nem mértem, de érzésre mintha több lenne az üzemidő, de azért nem olyan kiemelkedő. Kb felét kétharmadát tudja annak, amit a másik olvasónk, egy pocketbook 611 produkál. Ezt is "érzésre" mondom, mert nem mértem igazából soha.

A kínai feliratok valóban "kilógnak" itt-ott; nekem a PC-csatlakoztatásnál, és a töltéssel kapcsolatos képernyőknél volt kínai a cucc. Nem volt különösebben zavaró igazából...
Amit viszont ez a FW is tud, nem csak az említett oroszok: a középső négyállású gombot be lehet állítani lapozásra (jobbra-balra) és betűméret-módosításra (föl-le).

Üdv,

(#472) Lütyő1


Lütyő1
csendes tag

Sziasztok!

Tudna esetleg segíteni valaki alkatrészbeszerzésben(link is tökéletes) eme készülékhez? Törött kijelzővel vettem egyet, az érdekelne hozzá.Előre is köszi! Lehetőleg mailban.

(#473) Pcm válasza Lütyő1 (#472) üzenetére


Pcm
tag

Írtam neked privát üzenetet.

(#474) lethenyei


lethenyei
újonc

segítség!!!
Nem tudom magyarra állítani. Egyszer amikor bekapcsoltam akkor angol volt és azóta nem tudom átállítani magyarra

(#475) Kövezett válasza lethenyei (#474) üzenetére


Kövezett
tag

Preferences - Language

(#476) solt9


solt9
csendes tag

Szeretnék egy ilyen ebook olvasót venni. Mekkora a legnagyobb betűméret amire be lehet állitani olvasáskor? Fontos lenne tudnom vásárlás előtt.

(#477) Kövezett válasza solt9 (#476) üzenetére


Kövezett
tag

A legnagyobb betűméret 72 pt.

(#478) Kövezett válasza Kövezett (#475) üzenetére


Kövezett
tag

Ezt rosszul írtam emlékezetből.
A helyes megoldás Settings - Language settings.

(#479) bodorka válasza solt9 (#476) üzenetére


bodorka
csendes tag

szerintem az e-book minőségétől és a formátumától is függ

(#480) solt9 válasza Kövezett (#477) üzenetére


solt9
csendes tag

Köszönöm szépen a képet. Elég nagy méret.

[ Szerkesztve ]

(#481) scarcow


scarcow
csendes tag

Nincs ötletetek véletlenül, hogy a history-t hogyan lehetne újra működésre bírni? Sajnos jelenleg sem a Recent reading, meg a recent mappa sem működik. Ha a bookson keresztül megyek a könyvhöz, akkor jó helyen nyitja meg.

Amit próbáltam: lefuttattam egy disk check-et PC-n keresztül a meghajtóra. Volt egy .xibdata könyvtár, azt kitöröltem. De egyik sem segített. Valami más ötlet esetleg?

-sc

(#482) Kövezett válasza scarcow (#481) üzenetére


Kövezett
tag

Próbáld meg így: factory settings - firmware update - factory settings.

(#483) qqch29 válasza Kövezett (#470) üzenetére


qqch29
csendes tag

Megosztanád a módját a snapshotnak?

Köszi!

(#484) Kövezett válasza qqch29 (#483) üzenetére


Kövezett
tag

A frissítés gombot és a kurzort kell egyszerre lenyomni. Azt tapasztaltam, hogy nem mindig sikerül, úgyhogy érdemes többször próbálkozni. (Esetleg én vagyok nagyon béna... ;] )
A Pictures mappában lesz egy Snapshots almappa, ott keresd a képeket.

(#485) Atti0925


Atti0925
tag

Hétvégén kapok egy ilyen olvasót,melyik ebook formátumot szereti a legjobban?
Mire figyeljek a használat során?

Realme Narzo 30 5G

(#486) Kövezett válasza Atti0925 (#485) üzenetére


Kövezett
tag

Hétvégén kapok egy ilyen olvasót,melyik ebook formátumot szereti a legjobban?

Fb2, epub.

Mire figyeljek a használat során?

A szövegre. :))

(#487) Atti0925 válasza Kövezett (#486) üzenetére


Atti0925
tag

:DD
Köszi! :R

Realme Narzo 30 5G

(#488) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Sziasztok!

Ajándéknak szeretnék egy einkes ebook olvasót vanne, ár/érték arány miatt erre esett a választás. (HD verzió) Jelenleg 25 pénz.

Olvasgattam a hozzászólásokat és ami feltűnt hogy rengeteg hibát produkál! (nem tölt rendesen , újraindulások, nem lehet bekapcsolni, nem jegyzi meg a dolgokat ,stb...)

Ezek eléggé elbizonytalanítottak. Tényleg ennyire rossz a helyzet? :R

[ Szerkesztve ]

(#489) szp1 válasza muchacoado (#488) üzenetére


szp1
addikt

Július 9.-én vettem a kütyüt.
Semmilyen gondom nem volt még, naponta használom. Kb 350 könyv van rajta, nagyrészt epub.
2-3 hetet megy egy töltéssel, ha intenzívebben használom akkor 10.12 nap.
Ennyi....
Ja, eredeti szoftverrel.

Szerk : egyszer fagyott meg, valamilyen rtf. formátummal ( sztem szarul volt konvertálva ), nem akarta az igazságot, a pc-re csatlakoztatás segített, utána újra lehetett indítani. De ez sem nálam volt, hanem a leányomnál, úgyhogy lehet, csak lemerült...a gyerek meg elsumákolta... :)

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#490) csakb válasza muchacoado (#488) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Az enyém teljesen jól működik január óta, jelenleg is üzemben van a bartánőmnél. Az, hogy fórumokon szinte csak a hibákról olvasol, szerintem csak egy kiválasztási effektus, mert fórumokra leginkább panaszkodni járnak az emberek, vagy segítséget kérni, ha valami gebasz van.
Szerintem bátran megveheted, ár/értékre még mindig jó kis gép ez, főleg hogy tokot is kapsz hozzá.

Ha mégis elbizonytalanodnál, akkor az olcsóbb típusokból én a PocketBook Basic Touch, vagy Mini típusokat tudom javasolni. A Touch valamivel drágább, de tok csak külön van hozzá, a Mini olcsóbb (szintén tok nélkül), de csak 5"-os.

[ Szerkesztve ]

(#491) Riuko válasza muchacoado (#488) üzenetére


Riuko
senior tag

Egy ilyen oldalon az nem nagyon fog irkalni akinek tokeletesen mukodik, mint peldaul nekem.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#492) tjb007


tjb007
nagyúr

Meg is érkezett a frissített változat: [link]

(#493) csakb válasza tjb007 (#492) üzenetére


csakb
őstag

És teljesen jó áron lehet kapni. :C

(#494) Sheol válasza tjb007 (#492) üzenetére


Sheol
aktív tag

Így hirtelen nem látom, hogy miért kéne nagyobb felbontás annál, mint ami most van, hiszen nagyon szépek a betűk így is.
Persze, ha nem drágább, akkor bajnak nem lesz baj az új vevőknek.
PDF-re, képregényre meg hasonlókra úgyis kell egy jobb tablet.

(#495) Pcm


Pcm
tag

Tudom hogy ez nem hirdetési felület, de ha valakit érdekel egy kiváló állapotú WayteQ xBook-60w méltányos áron, akkor írjon privit. Köszönöm. :R

(#496) KribolD


KribolD
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen olvasó megvételén (vagy Kindle 5...még vacillálok, győzzetek meg :DD ). Pár hsz-el előbb volt egy kép a legnagyobb betűméretről. Nos, engem épp a másik véglet érdekelne: tudna valaki egy képet mutatni/linkelni a legkisebb betűméretről (estleg a HD verzióról :) )? Előre is köszönöm!

(#497) Kövezett válasza KribolD (#496) üzenetére


Kövezett
tag

Vegyél Kindle-t, az jobb. :)

Ha pénzed is van elég, akkor Paperwhite-ot. Igencsak más élmény.

[ Szerkesztve ]

(#498) csakb válasza KribolD (#496) üzenetére


csakb
őstag

Ha van rá keret (vagy ha sikerül Amerókában megvenni értelmes áron), akkor nem kérdés, hogy Paperwhite. Szerintem senki sem fog az ellenkezőjéről győzködni. :)

(#499) KribolD


KribolD
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Akkor a Kindle a befutó (sajnos nem a Paperwhite, az most nekem egy kicsit drága) Üdv!

(#500) leslieke válasza tjb007 (#492) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mikor jön az érintőképernyős változat?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.