Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) krtek07 válasza tjb007 (#200) üzenetére


krtek07
csendes tag

Köszönöm, így már sikerült!

(#202) emge


emge
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megköszönni a hozzászólásokat,nagyban hozzájárultak ahhoz ,hogy ezt a könyvolvasót vettem. Kérdezném,hogy a képernyővédőnek van-e valami jelentősége? Esetleg kisebb az energiafogyasztása,vagy ténylegesen védi a képernyőt ? Honnan tudok letölteni hozzávaló betűkészleteket?
Kösz a válaszokat!

(#203) nemcso válasza emge (#202) üzenetére


nemcso
senior tag

A képernyővédő csak egy kép, bármi másra is le lehet cserélni.
Bármely képernyő a betőltése után már nem fogyaszt áramot - Eink Pearl technológia

TTF (True Type Font) betükészleteket tudsz felhasználni, netről tudsz tölteni ilyeneket.

tjb007 tollából :

képernyővédő csere
TTF installáció

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#204) Kövezett


Kövezett
tag

Hogyan tudok hozzáférni a konfigurációs fájlokhoz? Szeretnék megváltoztatni néhány alapbeállítást (betűméret, margó), hogy ne kelljen minden könyvnél külön megcsinálni.

(#205) tjb007 válasza Kövezett (#204) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel nem ismerünk erre vonatkozóan semmilyen módszert sem, ezért sehogyan.

(#206) Kövezett válasza tjb007 (#205) üzenetére


Kövezett
tag

Kár. Akkor vegyük úgy, hogy felhívtam a figyelmet egy hiányzó feature-re. :)

(#207) D.Tibor


D.Tibor
csendes tag

Sziasztok!

A héten én is beléptem a klubba.(vettem egy ilyen masinát)
Egyből küldtem is egy levelet a Wayteq-nak,hogy legyenek szívesek,és tegyék elérhetővé a firmware-t.
Az lenne a kérésem,hogy aki teheti szintén írjon már nekik.
Hátha a több levél meghatja őket, és feltöltik a honlapjukra.

(#208) emge


emge
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek tudomása arról,hogy mivel lehet a képernyőt biztonságosan letisztítani?
köszi a választ!

(#209) tjb007 válasza emge (#208) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én monitortisztító kendőt használok, de a szemüvegtörlő kendő is megteszi.

(#210) tjb007


tjb007
nagyúr

Aki esetleg xBook-60w vásárlásán töri a fejét, az most az Extreme Digital-nál 10%-kal olcsóbban hozzájuthat ennek a kuponnak, vagy online rendelés esetén a CSYZSH kód használatával.

(#211) ApaJoe válasza Kövezett (#204) üzenetére


ApaJoe
csendes tag

Egy könyv olvasásakor a beállítások módosításánál van egy olyan pont, hogy a beállítások minden könyvre érvényesek legyenek-e. Gondolom ezt kell bejelölni.

(#212) ApaJoe


ApaJoe
csendes tag

Az előbb elfelejtettem: nekem azt csinálja, hogy amennyiben néhány percig nem nyúlok hozzá, akkor "lefagy". Ekkor hiába nyomok bármilyen gombot, nem reagál. Eddig az segített, ha töltőre, vagy notebookra dugtam és "áramlökést" kapott. Tegnap viszont már ez sem segített, csak a Reset. Találkozott valaki ilyennel?

(#213) tjb007 válasza ApaJoe (#212) üzenetére


tjb007
nagyúr

Múlt héten én is találkoztam ezzel a jelenséggel. Hosszú ideje (1-2 hét) volt már készenlétben, szerettem volna megnézni valamit de a képernyővédőnél le volt fagyva. Bekapcsológombra nem reagált, resetre szintén nem, rádugtam a PC-re és egyből feléledt. Szerencsére nálam ez csak egyszeri eset volt.
Szerintem nézesd meg a szervizben, az a biztos.

(#214) Kövezett válasza ApaJoe (#211) üzenetére


Kövezett
tag

Nem látok ilyet. A publisher default a preferenciákban megadott betűtípusra, az alapértelmezett betűméretre és a legkeskenyebb margóra állítja vissza. Rossz helyen keresem?

(#215) rts


rts
csendes tag

tjb007: nem lefagyva volt, hanem LEMERÜLVE. Ha töltöd, nyilván életre kel...

[ Szerkesztve ]

Csak írok, nem olvasok.

(#216) tjb007 válasza rts (#215) üzenetére


tjb007
nagyúr

25-30% százalékos töltöttség mellet elég nehezen lehetett lemerülve.

(#217) ApaJoe válasza Kövezett (#214) üzenetére


ApaJoe
csendes tag

Nekem magyar nyelvű a rendszer, de átállítva angolra, a Publisher Default pont alatt van egy "Use these settings for other books" pont is. Vagy magyarul: "Beállítás alkalmazása minden könyvre". Ez a könyv olvasása közben történő "Oldal beállítása", vagy "Page setting" pontban található. Legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#218) ApaJoe válasza rts (#215) üzenetére


ApaJoe
csendes tag

Nekem is kb. 70-75%-os a töltöttség. Annyira új még a gép.

(#219) Kövezett válasza ApaJoe (#217) üzenetére


Kövezett
tag

Nálam ilyen nincs. A szoftverinformáció ezt mutatja: QBook V1.00 from 18/07/2012. A tiéd bizonyára újabb verzió.

Vajon hogyan lehet frissíteni?

(#220) rts válasza tjb007 (#216) üzenetére


rts
csendes tag

2 hét bekapcsolás után nem lehet 25% a töltöttség, ennyi idő alatt simán lemerül. ApaJoe: a power gombot próbáltad? :)

Csak írok, nem olvasok.

(#221) tjb007 válasza rts (#220) üzenetére


tjb007
nagyúr

Volt, hogy elment közel négy hétig (egészen pontosan 3,5) készenlétben (be volt kapcsolva de hozzá sem nyúltam).
Amúgy neked is van xBook-60w-d és tapasztalatból mondod, hogy ez meg az nem lehet, vagy csak szimplán hasraütés-szerűen ?

(#222) nemcso válasza rts (#220) üzenetére


nemcso
senior tag

Két hét készenlétnél nálam sem merült le (most néztem meg, kb.2/3-ig van a jelzés).

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#223) nemcso válasza Kövezett (#219) üzenetére


nemcso
senior tag

Az ebook-omon ez van : Software information QBook V1.0.0 from 22/10/2012

...de nálam sincs a "Kiadók alapértelmezett" (Publisher Default) alatt további válaszható menüpont.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#224) ApaJoe válasza rts (#220) üzenetére


ApaJoe
csendes tag

Mindennel próbálkoztam. Power, töltőre dugás, notebookra dugás (egyéb dugás :) ), csak a Reset segített.

(#225) ApaJoe válasza nemcso (#223) üzenetére


ApaJoe
csendes tag

Este majd megnézem a szoftver verziót és megírom. Fényképet a beállításról sajna nem tudok küldeni, mert tönkre ment a telefonom fényképezője, de igyekszem valamit kitalálni, hogy képet tudjak készíteni róla.

(#226) Kövezett válasza nemcso (#223) üzenetére


Kövezett
tag

A tiéd 3 hónappal későbbi. Valamit biztosan javítottak rajta, mert nálam - ha átállítom magyar nyelvre - a "Kiadók alapértelmezett" helyén kínai írásjelek láthatók. :))

(#227) nemcso válasza Kövezett (#226) üzenetére


nemcso
senior tag

Ha kell a firmware frissítés, szerintem beszélj a márkaszervízzel . Lehet, hogy simán lefrissítenék.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#228) Kövezett válasza nemcso (#227) üzenetére


Kövezett
tag

Kösz, de az internet korában nincs kedvem szervízbe menni egy frissítés miatt. :N

[ Szerkesztve ]

(#229) nemcso válasza Kövezett (#228) üzenetére


nemcso
senior tag

akkor hajrá ;]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#230) ApaJoe


ApaJoe
csendes tag

Nálam a szoftver verziója: QBook V1.0.0 from 31/10/2012.
tjb007-nek: Mivel 70 km-re lakom Budapesttől, ezért elég nehézkes dolog szervizbe vinnem. Az eDigital-tól rendeltem neten. Néztem a WayteQ.eu-n, hogy van-e erre frissítés, de ott nincs.

[ Szerkesztve ]

(#231) tjb007 válasza ApaJoe (#230) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy személyesen vigyed be :)
Hívd fel a szervizt (06-1-44-50-111) és érdeklődd meg, hogy a közelben van-e olyan (szerviz)partner ahol leadhatod.

(#232) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! E-book olvsót szeretnék venni, és ezt a Wayteqet néztem ki, pontosabban a Wayteq Digi-Book xbook 60w-t, nem tudom mi a különbség ez és a CoLibri között? Többek között az ár/érték arány és a tok ami hozzá húz. Olvastam már neten a Pocketbook Basic New-ról is (jó árban van, viszon tok nincs hozzá), tényleg van erről a típusról valakinek tapasztalata? És nézegettem a Kindle 5-öt, de úgy gondolom amire nekem kellene a kütyü (tulajdonképpen csak ovlasásra, E-ink-el, és jó üzemidővel) arra nekem teljesen tökéletes a Wayteq is, látom sok formátuomot is kezel. Meg aztán Kindle-hez még kb 5ezerért tokot is kéne beszereznem, aminek nem különösebben örülnék, viszont tok nélkül nem használnám semmiképp a védelem miatt, meg talán kényelmesebb is. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire tükröződésmentes? Napos időben is jól használható, jól látható a kijelző? Kényelmes vele úgy is olvasni? Köszi előre is.

(#233) tjb007 válasza dorika87 (#232) üzenetére


tjb007
nagyúr

"mi a különbség ez és a CoLibri között?"

A rátöltött tartalomban, azaz a gyárilag rajta levő könyvekben, semmi másban.

"Napos időben is jól használható, jól látható a kijelző?"

Tökéletes, nincs vele probléma.

(#234) dorika87


dorika87
őstag

Akku üzemidővel mi a tapasztalat. Wifi, zene nélkül csak olvasásra használva mennyi ideig bírja az akksi?

(#235) Kövezett válasza dorika87 (#234) üzenetére


Kövezett
tag

Nekem napi kb. 3 óra olvasással két hétig bírja, néha valamivel tovább.

(#236) dorika87 válasza Kövezett (#235) üzenetére


dorika87
őstag

Hát ez nem hangzik valami jól... ok, tudom, hogy nem egy kindle, és jobb árban is van, ráadásul még tok is jár hozzá, úgyhogy nagyon fontolgatom, de a hosszú akku üzemidő az jól hangzana mellette. Annyi kérdésem lenne még, hogy mennyire zavaróak a pattogó gombok?

(#237) Kövezett válasza dorika87 (#236) üzenetére


Kövezett
tag

Az Amazon oldalán ez olvasható a Kindle-ről:

A single charge lasts up to one month with wireless off based upon a half-hour of daily reading time.

Vagyis egy töltéssel wifi nélkül és napi fél óra olvasással egy hónapig bírja.

Én meg, ugye, hatszor ennyi ideig használom a Wayteqet.

(#238) tjb007 válasza dorika87 (#236) üzenetére


tjb007
nagyúr

Napi három óra használattal két hét kevés :F
Miért, mennyire számítottál ? A Kindle sem bírja tovább, ráadásul abban feleekkora akku is van.

"mennyire zavaróak a pattogó gombok?"

Engem speciel nem zavar, hozzászoktam már, meg amúgy is csak azokat a gombokat érinti amik olvasás közben úgy sincsenek használva.

(#239) Kövezett válasza dorika87 (#236) üzenetére


Kövezett
tag

A gombok kattogása estleg zavarhatja a melletted fekvő és aludni akaró párodat. Amúgy alig észrevehető. :)

(#240) dorika87 válasza tjb007 (#238) üzenetére


dorika87
őstag

ok igazatok van, ez elkerülte a figyelmemet. Azóta már én is tovább böngészgettem és ovlasgattam, és rájöttem, hogy ez teljesen jó és reális az üzemidőnél. Bocsi utólag is, de még tényleg csak információgyűjtés fázisban vagyok, mert még nem volt ebook olvasóm.

(#241) dorika87 válasza Kövezett (#239) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi, de a mellettem fekvő páromat a villany fénye is zavarhatja ugyanúgy. Hacsak nem veszek egy led-es megvilágítású tokot hozzá, de egyelőre az nincs tervben.

(#242) tjb007 válasza dorika87 (#241) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tok helyett ezt tudnám ajánlani: [link]

(#243) dorika87 válasza tjb007 (#242) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi, ez nagyon jól hangzik, és praktikus, nem is láttam még ilyet.

(#244) dorika87 válasza dorika87 (#243) üzenetére


dorika87
őstag

Ez a készülék csak fekete színben létezik?

(#245) tjb007 válasza dorika87 (#244) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, csak abban.

(#246) dorika87


dorika87
őstag

Na rendben, már meg is rendeltem. Ma délután fogom átvenni. Már nagyon kiváncsi vagyok rá. Leírásosk és hozzászólásotok alapján, biztosan nem fogok benne csalódni.

(#247) dorika87


dorika87
őstag

Amikor wifi-nél szeretném beírni a jelszót hogyan tudok átváltani arra a lapfülre ahol számokat tudok beírni, mert látom, hogy ott van, csak az átváltás módjára nem jöttem még rá. Kézikönyvben meg nem találtam, de lehet csak elkerülte a figyelmemet.

(#248) tjb007 válasza dorika87 (#247) üzenetére


tjb007
nagyúr

A lapozógombbal tudsz váltani.

(#249) dorika87 válasza tjb007 (#248) üzenetére


dorika87
őstag

Jaj :) és én pont azzal nem próbáltam. Köszi!

És sikerült is csatlakoznom. Nem mintha használnám a jövőben... mert ez egy ebook és olvasásra való. Netezésre ott van a notebookom és a telefonom, de legalább kipróbálni szerettem volna, mert ha bármi gondom van 72 órán belül kicserélik a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#250) tengi


tengi
csendes tag

hali
mindenkinek köszönöm a hozzászólásait, főleg tjb007-nek a téma nyitásért, a sok segítségért és a linkekért.
A vásárláskor a szervizt nyaggattam a kérdéseimmel, szerencsére nem volt sok.
Egyenlőre csak örömöm van az olvasóban, a jelzett hibáknak nyoma sincs, de most már tudom hová forduljak, ha gond van.
A pdf formátum mezőből kilógását a képernyő elfordításával sikerült megoldanom, a könyv kinyitása után a lista megjelenítésekor az alsó sor bal-első ikonnal. Persze valószínű, hogy nem jön be mindig, de érdemes megpróbálni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.