Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) aromo válasza elistvan (#1197) üzenetére


aromo
csendes tag

Akkor az előbb linkelt Gmini Magicbook Z6HD-hez való firmware jó az Xbook 60W HD-hez is? Milyen változtatásokat vettél észre az utolsó hivatalos fw updatehez képest? Angol nyelv (netán magyar is) benne van?

Amúgy a #1187 sz. hozzászólásom óta ismét behalt az olvasó, azzal a különbséggel, hogy a pc-re csatlakoztatva a gép látta az eszközt, így az "xbook60wHD_0620" gyári fw frissítést rá tudtam tenni. Ezzel most 2 hete hiba nélkül megy.
Úgy tűnik, a 2 befagyás nálam az eredeti gyári fw-rel akkor történt, amikor a készülék lemerült és az erre figyelmeztető üzenet megjelent a képernyőn.

Privátban vagy telefonon keress, úgy hamarabb válaszolok. Ha vennél tőlem valamit, gyere el érte. Nem viszem külön semerre, max. amerre épp járok.

(#1202) elistvan válasza aromo (#1201) üzenetére


elistvan
senior tag

Angol, és orosz van mindkét firmwareben (frissítés után alapból orosz de ugye nem nehéz elnavigálni az átállításához.). Polc mód megint van az előzményekben. Orosz feliratos a képernyővédő de az szerintem lecserélhető. Van mindkét firmwareben 2 játék, 2 hete van fent a készüléken eddig jó.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1203) elistvan válasza elistvan (#1202) üzenetére


elistvan
senior tag

Plusz a menü kinézete másabb, a főoldalon a képernyő aljára pakolja az előzményeket.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1204) aromo válasza elistvan (#1203) üzenetére


aromo
csendes tag

Köszi.

Privátban vagy telefonon keress, úgy hamarabb válaszolok. Ha vennél tőlem valamit, gyere el érte. Nem viszem külön semerre, max. amerre épp járok.

(#1205) emge


emge
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Nem tudom a wayteq oldalán lévő leírás alapján frissíteni (nem csatlakozik), van valami alternatív megoldás. Köszi!

(#1206) elistvan válasza emge (#1205) üzenetére


elistvan
senior tag

Hátul a tűvel a restetet nyomkodood miközben az ok-t nyomva tartod a készüléken? Ha hallod a hangszóróból a kattanó rendszerhangot (mint amikor bedugsz egy pendrive-ot az usb-portba) akkor jó. Akkor lehet elengedni az ok-t.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1207) emge válasza elistvan (#1206) üzenetére


emge
csendes tag

Sajnos nem működik. A hangot hallom,de a leírás szerinti 1-es gomb nem lesz se kék,se zöld,marad szürke.Ezt a frissítést memória kártyáról nem lehet feltenni?

(#1208) elistvan válasza emge (#1207) üzenetére


elistvan
senior tag

Lehetséges. Próbáld meg a gyökérkönyvtárba kimásolni de szerintem csak működő olvasóról enged frissíteni így. Hosszan egyszerre bekapcsoló+OK gomb. Drivert frissítettél esetleg? Illetve, ha hallod a kattanást jó időpontban engeded el a gombot?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1209) elistvan


elistvan
senior tag

Nem tudja valaki, hogyan lehet ezeket a firmware-eket magyarra fordítani? A 2015.1 havi Digma e626 special edition firmware-t használom nagy megelégedéssel, de kicserélném a képernyővédőt és lefordítanám az egészet ha tudnám, hogyan lehet. Az akkuidő nekem eddig nagyon jó 47%-on vagyok és kb 1300 oldalt olvastam ezzel a feltöltéssel. Később a nem hd-s verziót is megcsinálnám ha valaki segíteni ezt kideríteni.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1210) Grafy12


Grafy12
aktív tag

Szevasztok! Egy 60w-m van és a probléma vele, hogy reset után sem indul el! Lefrissíti a kezdő képernyőt, aztán nem megy tovább. szerintetek hogy tudnám kihozni ebből az állapotból? A szerviz programhoz nem csatlakozik. :( Valahogy el kellene indítani, hogy firmware-t tudjak rajta frissíteni.A tölteni lehet, mert a töltést felveszi, de a leden kívül nem változik semmi, a kijelzőn a kezdőképernyő marad.

[ Szerkesztve ]

(#1211) gancsix


gancsix
újonc

Sziasztok! Elnézést, ha már volt kérdés (nem néztem végig a topicot). Meghalt a menü gombom. Minden más működik. Hülye kérdés, hogy a kontakt spray árt a készüléknek? Nem merem belefújni, mégsem egy potméter :D Lehet vele valamit kezdeni? Volt valakinek ilyen problémája? Köszi.

(#1212) elistvan válasza Grafy12 (#1210) üzenetére


elistvan
senior tag

Driver frissítése, és úgy csatlakoztatás? Win 7 alól frissítenéd? Mert akkor a programra jobb klikk futtatás rendszergazdaként. Illetve mikor nyomot az ok+bekapcs gombot nem mindegy melyiket mikor engeded el. Ha a hangszóróban hallod a kattanó hangot akkor szabad csak felengedni.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1213) Grafy12 válasza elistvan (#1212) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Windows 10 van, a drivert ellenőriztem fent van...elvileg. Ha csatlakoztatom a géphez a csatlakozást jelző hang után engedem fel az OK gombot de semmi, nem érzékeli a program. Attól tartok,mivel nem indul el rendesen az ebook, nincs kész a programhoz való csatlakozásra.Ezért gondolom, hogy ha nem tudom elindítani akkor nem fogom tudni flashelni:(. Nincs tudomásotok valami olyan lehetőségről ahol kikapcsolt állapotból lehet éleszteni, mint sok telefonnál?

(#1214) elistvan válasza Grafy12 (#1213) üzenetére


elistvan
senior tag

Feltettem neked másik progit és drivert: [link] Ezt próbáld meg feltelepíteni rá/frissíteni vele.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1215) Grafy12 válasza elistvan (#1214) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Sajna nem tudom letölteni:(

(#1216) elistvan válasza Grafy12 (#1215) üzenetére


elistvan
senior tag

Download kocka gomb a beugró oldalon free download.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1217) Grafy12 válasza elistvan (#1216) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Köszönöm! Próbálkozok, csak már szét idegelt úgyhogy holnapra marad. :)))

Nézegettem ebookokat és érdekelne a véleményetek pro és kontra 2 típust összehasonlítva:
Onyx Boox C65S Classic és PocketBook Basic 2 ? :)

[ Szerkesztve ]

(#1218) Grafy12 válasza elistvan (#1214) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Sajnos a kísérletezés nem vezetett eredményre...van ezen programok közt olyan ami kikapcsolt állapotban is képes flashelni az ebookot?van valami flash mode?

(#1219) Grafy12 válasza elistvan (#1214) üzenetére


Grafy12
aktív tag

Siker! A probléma a számítógép oprendszere volt! Legalább tudjuk, hogy wind10 alatt ez szívás, áthurcolkodtam a szüleim őskövület gépére amin jókis őskövület XP sp3 futott és láss csodát a driverek sikeres telepítése után frankón lezajlott a telepítés! Tehát a driver nem települt rendesen a wind10-en!

(#1220) elistvan válasza Grafy12 (#1219) üzenetére


elistvan
senior tag

Örülök.

Más:
1 órája merült le az olvasóm (xbook 60W HD) kb 1700 oldal után. Szép teljesítmény a digma e626 firmware-től.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1221) emge


emge
csendes tag

Sziasztok! Kis segítség. Két olvasóra is sikerült feltenni a digma e625 firmware-t a wayteq oldalán lévő leírás alapján,azzal a módosítással ,hogy kikapcsolt állapotban dugtam fel az usb-re,miközben nyomtam az ok gombot. És a frissítési folyamat során egyáltalán nem kapcsolt be a készülék !! Ja.és az egyik olvasó villogó zöld ledes volt és egyáltalán nem lehetett bekapcsolni.

(#1222) elistvan válasza emge (#1221) üzenetére


elistvan
senior tag

Volt resetelve? Mennyit volt az akku előtte? lehet nem volt elég szufla benne hogy a frissítés végigmenjen rajta.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1223) emge válasza elistvan (#1222) üzenetére


emge
csendes tag

Félre értesz :) épp az a lényeg ,hogy még úgy is sikerült feltenni,hogy elötte nem tudtam bekapcsolni. És persze mindkettő tökéletesen működik már.

(#1224) elistvan válasza emge (#1223) üzenetére


elistvan
senior tag

Ja ok, már azt hittem baj van. örülök neki.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1225) nicky1985824


nicky1985824
újonc

Sziasztok!

Egy új, igen kétségbeesett fórumozó vagyok. Van egy kicsit több, mint 1 éves Koobe Slimbook HD-m, ami néhány nappal ezelőtt még tökéletesen jól működött. Tegnap láttam, hogy teljesen lemerült, (használaton kívül mindig alvó állapotban van) ezért feltettem tölteni. Rögtön észrevettem, hogy a bekapcsoló gomb a szokásos folyamatos zöld fény helyett villogva világít. Már ettől is egy kicsit megijedtem, de reméltem, hogy nincs nagy baja. Töltöttem legalább 6-7 órán keresztül, de amikor megpróbáltam bekapcsolni, nem történt semmi, ugyanúgy a "Kevés energia, csatlakoztassa a töltőt" képernyő maradt, mint előtte. A mai napon kb. 14 órát töltöttem, és az eredmény változatlan. Megpróbáltam már újraindítani is, sikertelenül. Fogalmam sincs, hogy mi történhetett vele, de nagyon boldog lennék, ha tudnátok nekem valami megoldást ajánlani.

Előre is köszönöm.
:)

[ Szerkesztve ]

(#1226) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Valaki vitt már szervízbe villogó ledes xbook60-at? Mennyiért frissítik a szoftvert, ha már lejárt a garancia?

"Where is Jessica Hyde?"

(#1227) virág0120 válasza Beerdrinker (#1226) üzenetére


virág0120
csendes tag

3000 forintot kértek tőlem, nem a szakszervizbe vittem, hanem itt a közelbe, számítógépes szervizbe.

(#1228) Beerdrinker válasza virág0120 (#1227) üzenetére


Beerdrinker
tag

Köszi a választ! Azóta működik rendesen?

"Where is Jessica Hyde?"

(#1229) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Ha jól látom gyakran előforduló hiba a kikapcsolt képernyő, és a folyamatosan világító zöld led. Megpróbáltam bedugni a gépbe, de még csak fel sem ismeri a windows. Próbáltam keresni itt a fórumon, de mindenki csak a hibát írja le, a megoldást nem találtam. :D Van esetleg valami módszer, amivel resetelni lehet? Reset + power gombra sem reagál...

Előre is köszi!

(#1230) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Üdvözlet sorstársak! :)

Mint írtam, az én olvasón (xbook-60) is sikeresen lemerült, és megadta magát. A kijelzőn "Kevés energia, kérem csatlakoztassa a töltőt!" felírat maradt kiírva, töltésre nem reagált, számítógép nem ismerte fel. USB, vagy töltő csatlakoztatásakor csak a zöld led kezdett villogni.Tegnap este eszembe jutott egy lehetséges megoldás, amit ki is próbáltam, és sikerült. Bekapcsolt, feltöltődött, és működik. Biztonság kedvéért kapott egy szoftverfrissítést is, ez alapján. Idővel kiderül, hogy végleges lett a megoldás, vagy csak tüneti kezelés. A lényeg, hogy újra használható, nem csak porfogó a készülék. :)

Akkor a módszer. Kell hozzá egy kis barkács, ezért MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE PRÓBÁLJA KI! . Levettem a hátulját és az akku piros, fekete (+, -) kivezetésének végére, (a forrasztáshoz) rátettem egy 3,7V-os telefontöltő két erét. Addig hagytam tölteni, amíg be nem kapcsolt az olvasó. A kókányt levettem, és innentől kezdve szépen töltött USB-ről is. Hagytam feltöltődni, utána szoftverfrissítés. Nekem sikerült, hátha másnak is fog. :) Jó barkácsolást!

"Where is Jessica Hyde?"

(#1231) Beerdrinker


Beerdrinker
tag

Helyzetjelentés.

Sikerült lemerítenem az olvasót. Szépen feltöltődött, a számítógép felismeri. Jelenleg minden rendben. :)

"Where is Jessica Hyde?"

(#1232) #31418368 válasza -Valinas- (#1229) üzenetére


#31418368
törölt tag

Sziasztok.
Szerintem nem kell barkácsolni. Ha nem is mindig egyszerű, de meglehet csinálni.
[link]
Itt egy kis segítség.
:C

[ Szerkesztve ]

(#1233) AngiBangi


AngiBangi
újonc

Sziasztok!

Először is, nagyon remélem, hogy olvassa valaki a hozzászólásom...

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Prestigio 3664-es könyvolvasóm lassan egy éve.
Félretettem, mert iszonyat rondán van a tördelés, akármit csinálok... Calibrével is próbálkoztam, a toepub oldallal is, és semmi, de semmi nem jó, és nekem nagyon bántja a szemem, hogy "eltöri" a sorokat és a szavakat, nem jól választ el, stb, stb...

Kérlek titeket, aki tud segítsen, mert kétségbe vagyok esve. Nagyon szeretném használni, de így elrontja az élményt... :(

Az alábbi e-mail címre szeretném, ha írna, aki tudja mit csináljak: angi9207@gmail.com

Nagyon szépen köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#1234) elistvan válasza AngiBangi (#1233) üzenetére


elistvan
senior tag

Mivel ez a Wayteq topic, kötve hiszem, hogy bárki is segíteni tudna. Az általános ebook olvasós topicba vagy ha van akkor a Prestigio topicba kellene írnod, esetleg a Prestigio terméktámogatási részlegének, hátha ők tudják a megoldást.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1235) hipó


hipó
tag

Sziasztok!

Pár hete vásároltam egy ilyen [link] Wayteq Xbook school ebook olvasót.
Szeretnék rendelni hozzá ebay-ről olcsón védő tokot. Elméletileg megegyezik az xbook 60-nal a mérete. Ha valaki rendelt már hozzá tokot, be tudná linkelni az oldalát?

Köszi!

(#1236) zotyo


zotyo
csendes tag

Nekem 60w van különbözik a 60w HD től. Kedves Elistvan nem mindegy melyik firmware megy fel... legalábbis szerintem.
A 60w megfelel a

DIGMA e605
Gmini MagicBook z6
DNS AirBook RB601

Ezeken a neveken is forgalmazzák.

(#1237) elistvan válasza zotyo (#1236) üzenetére


elistvan
senior tag

Az első két készülék ha rákeresel név alapján tuti ugyanaz, max nem lesz benne a wifi.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1238) zAPAtyin válasza hipó (#1235) üzenetére


zAPAtyin
tag

(#1239) hipó válasza zAPAtyin (#1238) üzenetére


hipó
tag

Köszi a választ!
Azóta rendeltem egy ilyet [link]

(#1240) Petyus1 válasza -Valinas- (#1229) üzenetére


Petyus1
tag

Sajnos ez az olvasó reménytelen. Ez a zöld led probléma abszolút típushiba, és úgy néz ki nem tuják, vagy nem akarják megoldani. Amíg garis volt az enyém, és először előjött ez a probléma, bevittem a wayteq szervízbe. Ott azt kamuzták, firmware probléma, és frissítik. Persze utána is előjött, és néha feltámad a kütyü, a reset-OK-bekapcs gombok valamilyen sorrendben való nyomkodása során, viszont sosem tudtam tudományosan előídézni, hogy mit, hogyan kell csinálnom, hogy elinduljon.
Próbáltam a letöltött frissítőanyaggal, de mivel meg sem mukkan a cucc, ezért sem flash-elni sem frissíteni nem lehet. Kipróbáltam a fentebb leírt config.ini módosításokkal is, de nem segtett.
Végül, amennyire sikerült tájékozódnom, a probléma a következő:
Amennyiben teljesen lemerül, hiába töltjük fel, a boot loader már nem tud elindulni. Ergo vagy figyel rá az ember, hogy ne merüljön le teljesen, vagy szopik.
Szumma szummárum ez egy konstrukcióhibás fos, részemről feladtam, tán asztalláb alá még jó lesz. Veszek egy rendes olvasót. :W

[ Szerkesztve ]

(#1241) bodorka válasza Petyus1 (#1240) üzenetére


bodorka
csendes tag

szia!
nincs igazad, én 3 éve használom probléma nélkül, az is igaz, hogy sose hagyom teljesen
lemerülni az akkut (kicsit oda kell figyelni)

(#1242) bodorka válasza -Valinas- (#1229) üzenetére


bodorka
csendes tag

szerintem szoftver hiba

(#1243) Petyus1 válasza bodorka (#1241) üzenetére


Petyus1
tag

Egyről beszélünk. Amíg nem merül le teljesen, addig tényleg nincs baj. A problémák akkor kezdődnek, ha mégis. Onnantól tégla. Vagy hurcolhatom folyamatosan a szervízbe. Kár hogy már nem garis. 2-3 lemerülés, és egy Kindle árát eltapsoltam. Köszi, de nem.
Egy olvasó akkor van rendben, ha pont akkor működik, amikor akarom, és nem akkor, amikor akarom, aztán elviszem a szervízbe, és utána. Mert az a vicc kategória. Sajna annó első fellelkesülésemben több kollégámnak ajánlottam. Mindnek ugyanez a problémája lett. Én meg rosszul érzem magam emiatt.
Azt el kell viszont ismernem, hogy amíg működött, tette a dolgát.
Asszem karácsonyra megajándékozom magam egy Kobo Aurával. Ez meg megy ping-pong ütőnek. :D

(#1244) yoseka


yoseka
újonc

Hali!
Segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni.
Van egy Wayteq XBook-60w típusú e-book olvasóm,
Néhány hónapig nem használtam és most semmi életjelet nem mutat.
Ezen felül még a PC-m se ismeri fel.
Valaki tudna valami hasznos infót írni!
Előre is köszönöm a segítséget.

(#1245) Petyus1 válasza yoseka (#1244) üzenetére


Petyus1
tag

Szerintem olvass vissza. És nem is kell sokat. Ez sajna a készülék konstrukciós hibája. Sosem lesz jó. Amíg garis visszaviheted, utána pénzért fogják javítani, de a hibát megszüntetni soha nem fogják tudni, a probléma mindig elő fog jönni.
Vagy vigyázol, hogy sose merüljön le, vagy gyorsan feldobod a jófogásra, és veszel egy normális olvasót. A Kobo Aurát ajánlom, az enyém 2 hetes, és azt saccolom, hogy másfél hónapot bír ki egy feltöltéssel, és esténként 30%-os háttérvilágítással. :K

(#1246) dorika87


dorika87
őstag

Az én olvasómat 2013. áprilisában vásároltam és kb. 1 év múlva történt nálam is a szokásos probléma, mivel gari volt még rá ezért elvittem és azóta tökéletesen működik. Ha nem hagyom lemerülni akkor kiváló. Amint hagyom véletlenül fullra lemerülni az akkut, akkor egyáltalán nem kapcsol be, rádugom gépre usb-vel és várok pár percet és akkor nyomom hosszan a bekapcsoló gombot egészen addig amíg életre nem kel, szóval nálam eddig ez bevált. Amióta szervizben volt így életre tudom kelteni ha netán hagytam lemerülni.
Szóval eddig csak egyszer kellett vissza vinnem, remélem többször nem is kell, mert teszi a dolgát.

A családban van egy másik ugyanilyen masina, azzal is hasonló a helyet: gari alatt vissza kellett vinni a frissítés miatt és azóta üzemel hibátlanul, ha csutkára lemerül a fentebb leírt megoldással be tudom kapcsolni és használhatom is tovább miután teljesen feltöltött.

(#1247) bodorka válasza dorika87 (#1246) üzenetére


bodorka
csendes tag

3 éve használom az olvasómat( az első széria 60w) , még sohasem merült le teljesen, ha kiírja, hogy alacsony a töltési szint, akkor tölteni kell , a benne lévő Li akku önkisülése kicsi , ezért elég hosszú
ideig tartja a töltést, baj csak akkor lehet, ha addig használod, amíg eltűnik a szöveg.

(#1248) dorika87 válasza bodorka (#1247) üzenetére


dorika87
őstag

Nálam sajnos előfordul, hogy napokig vagy hetekig nem nézek rá, ha éppen nincs időm, és sajnos egy idő után csutkára lemerül, viszont felteszem töltőre és egy idő után szépen be is tudom kapcsolni és feltölti rendesen. Szóval amióta szervizben volt és frissítettek rajta fw-t, azóta nálam így működik és nem kapcsolt még úgy ki, hogy ne tudtam volna töltés mellett visszakapcsolni, úgyhogy én is meg vagyok elégedve vele.

(#1249) bodorka válasza dorika87 (#1248) üzenetére


bodorka
csendes tag

szia!
nem tudom milyen érdekes az a könyv, ami napokat,heteket ráér

(#1250) dorika87 válasza bodorka (#1249) üzenetére


dorika87
őstag

Jelenleg nem olvasok semmit, ezért pihen éppen az ebook, de én csak a tapasztalatomat írtam le azzal kapcsolatban, hogy ha teljesen lemerül én sem tudom visszakapcsolni rögtön csak ha töltőre teszem és várok 5-10 percet.
Többen írták, hogy hasonló problémájuk van/volt és gondoltam ezzel tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.