Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Lütyő1


Lütyő1
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos egy éve nem jött válasz, ezért megpróbálom ismét: Wayteq xBook 60W-hez keresek kijelzőt, vagy felellhetőséget, ahonnan be lehet szerezni..

(#1052) Attici válasza Lütyő1 (#1051) üzenetére


Attici
őstag

Ezt már próbáltad?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1053) Lütyő1 válasza Attici (#1052) üzenetére


Lütyő1
csendes tag

igen,őket ismerem, köszi!

(#1054) bodorka válasza Lütyő1 (#1051) üzenetére


bodorka
csendes tag

próbáld meg a Wayteq szervízben, kb. 14eFt a javítás, kérdezd meg emailben

(#1055) Lütyő1 válasza bodorka (#1054) üzenetére


Lütyő1
csendes tag

Köszi, már próbáltam,bizonytalan ideig nem vállalták...

(#1056) zotyo


zotyo
csendes tag

Kicsit hosszú lesz, de remélem hasznos:
Szótárak:
A készüléket rádugod a PC -re, a belső memóriában létrehozol egy Dict nevű könyvtárat. Eddig meg is vagy.
Erről az oldalról ( http://abloz.com/huzheng/stardict-dic/Quick/) letöltöd a kívánt szótárt, ez most a példa kedvéért legyen a magyar-angol. Letöltöd a stardict-quick_hun-eng-2.4.2.tar.bz2 nevű fájlt, ezt kicsomagolod (én a 7-Zip -et használom). Kicsomagoláskor kapni fogsz egy stardict-quick_hun-eng-2.4.2.tar nevű fájt, ezt szintén kicsomagolod, ebben lesz egy mappa és azon belül három fájl (dictd_www.freedict.de_eng-
hun.dict.dz, dictd_www.freedict.de_eng-hun.idx, dictd_www.freedict.de_eng-hun). A mappát másold be a Dict könyvtárba, ha ez megvan akkor indítsd el a Szótár alkalmazást ( ahány szótár annyi alkönyvtár a Dict-ben ! ).
Amint elindítod egyből a billentyűzet ugrik fel, itt nyomj egy vissza gombot majd a navigációs gyűrűn
nyomd meg a le gombot és az OK gombot. Ekkor be tudod állítani, hogy melyik szótár legyen engedélyezve.
Szöveget kijelölni a navigációs gombokkal lehet: a kurzort a megfelelő szó elé viszed, az OK-t lenyomva aláhúzod. OK mége egyszer, előjőn egy menü, amelyben a középső a szótár, arra OK, és megjelenik a fordítás.

A screensaver kepet hogyan tudnam modositani mas kepre ?

Másold be a Pictures könyvtárba a képeket (lehetőleg a kijelző felbontásával megegyezőt), ezután menj a Kép menüpontba, lépj a kiválasztott képre, OK gomb, Menü gomb majd Képernyővédő beállítás. ( pl 800x600 16 szin szürke) Ezzel hozzá fog adódni a képernyővédők listájához (Beállítások → Képernyővédő) is ahol bármikor be- illetve kiveheted a rotációból (már persze ha van). Értelem szerűen ha törlöd a képet akkor a képernyővédők közül is törlődik.

Lehet rá másik betűtípust rakni.

Hozz létre a készüléken egy Fonts mappát (nagy betű számít) és ide másold a *.TTF kitejesztésű fájlokat. A készülék ki- majd bekapcsolása után választhatóak lesznek az újonnan hozzáadott betűtípusok (azt azonban nem árt megjegyezni, hogy nem mindegyik könyvnél lehet betűtípust változtatni pl pdf).
Caecilia font, EB Garamond, Arbutus Slab ajánlott

PDF gond
Abode Acrobat XI Pro progit, mert ez már pdf-ből tud doc fáljba konvertálni. Na ezt a doc fájlt már gond nélkül konvertálja a Mobipocket prc -vé.
Egy dolog még van : ha nem sikerül normális epub-ot csinálni a pdf-ből elsőre, akkor én kipróbálom azt, hogy :
1, pdf > doc
2, doc > epub
ebben a sorrendben.
80%-ban bevált....persze van olyan pdf, ami olyan rosszul van megcsinálva, hogy menthetetlen.

A PDF nem e-book formátum !!! De aki nem bírna magával..... ;)
Pontos beállítások a PDF-hez:
Méret: A6 - 10,5x14,8cm
Margók: - mindenhol nulla!
Oldalbeállításnál – elrendezés, élőfej-élőláb: nulla
Ugyanitt szegélyek – oldalszegély: körül, 0.25pt a fehérhez legközelebbi szín! És itt is van egy beállítási lehetőség ahol a margóit állítjuk be – itt mindent nullára állíts.
Miért is kell ez? – mert a PDF kép és a képet valahogy pozicionálni kell, hogy minden oldal pontosan ugyanakkora legyen.
Normál (stílus) betűméret: (két fajtát használok, természetesen nem egyszerre)
TimesNewRoman 16pt, behúzás jobbra/balra 1pt – ez adja a szöveg nagy részét ez minden szövegtípus alapja, az 1pt megadja a lap szélétől való távolságot és azért ilyen kicsi hogy minél jobban kihasználhassuk a meglévő területünket. Típusa: első sor, mértéke: 0,4 v 0,5cm)
Palatino linotype 14pt – többi beállítás ugyanaz.
Címsorok (ebből lesz a tartalomjegyzék) – egyéni méretezés ízlés szerint.
A PDF így jól olvasható, de behatárolt betűmérettel rendelkezik ezért nem mindenkinek megfelelő formátum.

Mi a különbség az adobe meg a fb reader között ?

Az biztos, hogy Adobe-bal sokkal szebb az olvasási képe mint az epub-nak, viszont hátrányt is szenvedünk ha az Adobe -t használjuk. Nincs szótárazás, jegyzetelés, automatikus felolvasás (mondjuk ennek csak angol vagy kínai nyelvű könyveknél van értelme) és betűtípust sem lehet cserélni.

Kép: png, jpg – rendben – szépen jeleníti meg a nagyobb képeket is,(1920x1080) elforgatható, megjeleníthető a képi információ is ha úgy akarjuk. Ezeket ha berakjuk a Pictures mappába akkor utána képernyővédőként is használhatóak.

Hang: Mp3-at próbáltam egy Sennheiser CX150 "agybadugós" és egy Technics RP-DJ1200 fülhallgatóval. Ebook readerhez képes, sőt néhány mp3 lejátszóhoz képest is nagyon jól szól!
Aki olvasás közben szeretne zenét hallgatni, az nem fog csalódni benne. A Music mappába kell őket rakni

Magyar ékezetes betük Calibre konvertálás

A Calibre-ben menj oda, hogy Preferences - Saving books to disk, és vedd ki a pipát a Convert non-English characters to English equivalents elől. Aztán a Save to disk-re kattintva mentsd el a könyvet és azt másold fel az olvasóra. A doc-t nem igazán szereti a calibre. ( rtf a jobb, de azt ismeri a Waytek)

Hd merülési probléma:
Én csak 2 db olyan 3mm magas, kb. 5mm átmérőjű gumipogácsát ragasztottam a fedélre, a bal oldali gombokkal egy szintben. Ez megemeli a fedelet annyira, hogy a jobb oldali gombokhoz se ér hozzá. Ezzel a fedélemelős megoldással pont a duplájára emelkedett az akkuidő

A Wayteq magyarországi hivatalos szervíze az Elektrodoki. Garanciális javítással kapcsolatban mindenképp oda vidd. Ha még garanciális a szervíz akkor megtalálod a garlevelen is a szükséges információkat. Előtte telefonálni kell és felveszik a készülék adatait a szervízbe. Telefonálás után pedig bármikor beviheted a pesti címre: 1107 Budapest, Ceglédi út 1-3.
(Nyitvatartás hétfőtől péntekig 10:00 - 17:00) email: info@elektrodoki.hu, Tel: 06-1-445-0111

lehetne még folytatni a töltési problémákkal és a frissítéssel, talán majd legközelebb.
Köszönet a hozzászólóknak, tőlük idéztem gyűjtöttem össze mindent....

[ Szerkesztve ]

(#1057) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Nálam is fellépett a lefagyási probléma (augusztus óta nem használtam és semmire se reagált). Elkezdtem csinálni a firmware frissítést, azonban a telepítés után (a batchtool.exe-t épp bezártam) gyönyörűen elkékhalálozott a laptopom. Újraindítás után semelyik program nem ismeri fel az olvasót, a rockchip driver se indul el, ellenben megjelenik egy szürkített hordozgató meghajtóként a Sajátgépben, amit nem tudok megnyitni. Mondjátok, hogy ezt még lehet orvosolni :O

(#1058) Attici válasza Vardar (#1057) üzenetére


Attici
őstag

Biztos, hogy lehet. :K
Vidd be az Elektrodokihoz, max 1 hónap és kész is van! :DDD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1059) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Karácsonyra vettünk egy Wayteq 60HD olvasót, amin van 300 előtelepített magyar könyv.
Feltűnt, hogy a könyvek egy jó részénél egyes karakterek kilógnak a szövegből (ő ű és társai) mint amikor a karakterkészlet nem tartalmazza őket és valami genericcel helyettesíti a word. máshol meg teljesen ok.

van ennek valami magyarázata? általános ez a "bug" magyar szövegek esetén?

(#1060) moonguru válasza Vardar (#1057) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Lehet! :)

Én is így jártam 2 napja!

De meg oldottam!

Monitor Guru!

(#1061) moonguru válasza moonguru (#1060) üzenetére


moonguru
őstag

Lejárt a szerkesztési idő...

Ez alapján sikerült:

[link]

Köszönöm, enélkül javítatlanul adhattam volna vissza a gazdájának. :)

#892 - 898 közözött van a lényeg!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1062) Attici válasza moonguru (#1061) üzenetére


Attici
őstag

Sajna ez nem mindig jön be!
Én is próbáltam anno. De azért egy próbát megér.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1063) moonguru válasza Attici (#1062) üzenetére


moonguru
őstag

Vajon a "doki" mit csinál vele?

Szerintem nem sokkal többet...

Ui:

Persze lehet alaplapot is cserélni. (törött kijelzősből)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1064) Leon833


Leon833
tag

Sziasztok.Egy xbook 60hd vásárlásán gondolkozom.Akinek ilyen van tudna nekem pár tapasztalatot írni róla?(nem az xbook 60whd hanem a sima.Előre is köszönöm.

(#1065) Lütyő1


Lütyő1
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végülis rendeltem hozzá kínából kijelzőt, töredéke a szervizárnak::))Bent is van, működik.Ami hiba(sztem nem a kijelzőjé): néhány oldalnál a szöveg feketén írott részénél a betűk felett fehérrel is le van írva, ez a lapozás utáni frissítéssel eltűnik.Sajnos így elég macerás a lapozás. Van erre valami tartós megoldás?A gépre dugva nem látja a számítógép(a laptop sem), így a szoftverfrissítés kiesett.. :W

(#1066) SASA70 válasza Leon833 (#1064) üzenetére


SASA70
csendes tag

Szia! Én most kaptam karácsonyra egy ilyen olvasót és eddig tökéletesen működik, nyugodtan beszerezhetsz egyet :DDD .
Bár a fórumot olvasva minden készülék okozhat "meglepetéseket"

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyet akkor is, ha hülye vagy."

(#1067) #31418368 válasza DeFranco (#1059) üzenetére


#31418368
törölt tag

Nem tapasztaltam ilyet. Már többet vettem a családba,és mind jó.

(#1068) #31418368 válasza Lütyő1 (#1065) üzenetére


#31418368
törölt tag

Hogy érted,hogy a gép nem látja? A gép vagy a program? Olvasd el a 1036-os hozzászolásom.

(#1069) Leon833 válasza SASA70 (#1066) üzenetére


Leon833
tag

Szia.Nagyon koszi a választ. Igazából mar csak 1 dolog érdekelne:az oldalvalto gombok mennyire hangosak? Csak mert inkabb este használnám.

(#1070) Attici válasza Leon833 (#1069) üzenetére


Attici
őstag

Kb. 2-3dB közvetlen közelről.
Csodálkoznék, ha valaki felébredne rá.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1071) Leon833 válasza Attici (#1070) üzenetére


Leon833
tag

Nagyon köszi:-)

(#1072) phphphpph válasza Findzs (#1042) üzenetére


phphphpph
újonc

Haló
végül sikerült?
melyik szervíz volt?
vajon ők mennyiért csinálnák meg?
üdv

(#1073) balazs1979


balazs1979
csendes tag

Hello!
Egy xbook 60hd-t vettem, de nincs rajta egy db ebook sem, nemhogy 175 :)
Megvannak ezek valahol, vagy le lehet tolteni valahonnan?

Szerk:
vagyis megvannak, csak nem latszanak az olvasoban.
Vajon installalni kell ezeket?

koszi

[ Szerkesztve ]

(#1074) balazs1979 válasza balazs1979 (#1073) üzenetére


balazs1979
csendes tag

Kozben sikerult a filekezelovel megnyitni a konyveket, en azt hittem, hogy a konyvek menupont alatt kilistazza az oszes konyvet, de ugy tunik nem :)

(#1075) tjb007 válasza balazs1979 (#1074) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elképzelhető, hogy nem a megfelelő mappában vannak, azért nem listázza ki.

(#1076) balazs1979 válasza tjb007 (#1075) üzenetére


balazs1979
csendes tag

A /EBooks/ mappaban vannak a konyvek, es epub formatumuak. Mivel a filekezelovel megnyilik, igy mar csak "cosmetic" jellegu a problema.

(#1077) Leon833 válasza balazs1979 (#1076) üzenetére


Leon833
tag

Hogy tetszik az olvasó?Tapasztalatok?

(#1078) tjb007 válasza balazs1979 (#1076) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem tudom, hogy a 60 HD-nál hogyan van, de a 60w-nél például a Documents mappába kellett másolni a könyveket, hogy megjelenjenek a Könyvek menüpontban.

(#1079) balazs1979 válasza tjb007 (#1078) üzenetére


balazs1979
csendes tag

Koszi a valaszt, valoban a documents mappa lett a nyero. At is tettem oda az osszeset.

(#1080) balazs1979 válasza Leon833 (#1077) üzenetére


balazs1979
csendes tag

Sok tapasztalat meg nincs vele, kicsit ez a bajos amatorizmus latszik 1-2 dologban. Szerencsere ez egy ebook olvasonal elmegy, mert az ido nagy reszeben olvas az ember, es abban nincs sok hiba. Az peldaul mar a pcn is zavart, hogy az ö, ő betuk mas meretuek, vagy mas fontot hasznalva jelenitodnek meg, de ez nem nagyon zavaro, inkabb csak bosszanto aprosag. Az is lehet hogy valamilyen fontkeszlettel orvosolhato a problema.

(#1081) balazs1979 válasza balazs1979 (#1080) üzenetére


balazs1979
csendes tag

Masik fontot valasztva javul a helyzet, a freesans volt a jo valasztas. Azt mondjuk nem ertem, hogy miert raknak ra olyan fontot, ami nem jol jeleniti meg a magyar ekezetes karaktereket... Egy árvíztűrőtükörfúrógép teszt nem olyan nagy dolog, meg a tervezesi fazisban :)

(#1082) Leon833 válasza balazs1979 (#1081) üzenetére


Leon833
tag

Akkor ezzel a fonttal mar nem nagyobb egyik betű se?

(#1083) Lütyő1 válasza #31418368 (#1068) üzenetére


Lütyő1
csendes tag

Elolvastam, de nem jutottam közelebb vele::(( Rádugva a pc-re a tárhelyet érzékeli, semmi egyebet,tehát szerkeszteni pld nem tudom, csak rátölteni könyveket.

(#1084) kiraly96


kiraly96
csendes tag

Üdv!
A héten érkezett meg az xBook-60HD e-book olvasóm, és azzal a problémával szembesültem, hogy hiába állítom be rajta a dátumot és az időt, pár óra múlva nem jól jelzi ki. Ma dél körül beállítottam a pontos időt és most (13:31kor) már 4 órával többet mutat (17:13). Mi lehet a probléma oka, hogy lehetne megoldani?

(#1085) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő: Koobe Slimbook HD vagy WayteQ xBook-60 HD olvasót ajánljátok?
Mindegyikről olvastam hideget-meleget.De remélem van aki régóta használja a készüléket,és így biztosabban merek venni olvasót.
E kettő közül szeretnék választani. De elfogadom a segítő válaszokat.
Köszi előre is ........

(#1086) csgabee válasza kiraly96 (#1084) üzenetére


csgabee
tag

Szia kiraly96 .
Itt a megoldás a gondodra.Ami remélhetőleg meg is oldja.

http://wayteq.hu/hu/wayteq-xbook-60hd-sw-update

A frissítés csak az xBook-60HD

[ Szerkesztve ]

(#1087) dorika87


dorika87
őstag

Tudtok olyan fw frissítési módszert ami lefagyott állapotban is elvégezhető. Nem szeretném visszavinni szervízbe, egyrészt mivel már nem garis, másrészt hetekig tart mire megcsinálják.
Köszi.

Szerk: Közben hosszas bekapcsológomb nyomva tartással sikerült újraindítanom.

Ettől függetlenül ha van otthoni módszer frissítésre lefagyott állapotban, attól még jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#1088) BBandigyerek


BBandigyerek
tag

Urak!

Nagy átlagba kinek mennyi lapozást bír az olvasója? Egy teszten azt olvastam, hogy elvileg több mint 1000-et kéne tudnia, az enyém átlag 4-500 után már lemerül :F furcsa is, mert ahogy az akksiikon félig töltöttet jelez, már hajlamos töltésért rinyálni. Továbbá hajlamos olyanra, hogy ha gyengül már az akksi, akkor "álló helybe", kvázi magától lemerül. Amennyiben ez nem normális, mi oldhatja meg a problémát? Szoftveres frissítés, vagy ez már hardveres gond?

"A végtelenbe és tovább..."

(#1089) #31418368 válasza BBandigyerek (#1088) üzenetére


#31418368
törölt tag

Az enyém bő két hetet bír. A lapozást soha nem számoltam. Az aksi ikon már alig mutat valamit, de még nem jelez.

(#1090) virág0120 válasza BBandigyerek (#1088) üzenetére


virág0120
csendes tag

Sziasztok!
Pont ezen agyalgatok én is. Nekem az első időben volt hogy bő két hétig (ha nem használtam sokat, még tovább) nem kellett töltenem, aztán kb 2-3 hónapja (egy éves pont a gépem) elkezdte, hogy alvóban hagytam, egy picit lejjebb mint a fele töltéssel, és este kiírta, hogy nincs elég energia a bekapcsoláshoz. Mivel hd-s a tok problémát megoldottam már, tehát nem lapozta le magát. Azóta hogy ezt csinálta, már kétszer-háromszor le is fagyott. Eleinte kikapcsolt állapotban töltöttem, de ha úgy kezdem tölteni, mindig lefagyott. Most alvó állapotban töltöm, így eddig nem volt baja.
Na és a lényeg, hogy amióta ezek a fagyogatások előfordultak, hát igazából szinte hetente töltenem kell. Jó nem várom meg amíg kiírja, hogy töltsem, előbb felteszem. Úgy kb negyed töltésnél. Bár hozzátartozik azért az igazsághoz, hogy nekem az egy hét, az intenzív használatot jelent. Átlagban napi 4-5 óra használatot azért számolhatunk. Tehát igazából attól is függ hogy mennyit használod. De ha a lapozást nézzük, szerintem bőven 1000 lapozás felett van, úgy számolom hogy kb 1300-1500 körül szerintem belefér. De majd most megnézem, pont ma éjjel töltöttem. Most megnézem hány könyvet tudok vele elolvasni. De arra én is kíváncsi lennék, hogy ez, hogy egyre kevesebbet bír, ez aksi probléma lesz, vagy mondjuk a szoftver frissítés megoldja ezt a gondot is. Köszi.

(#1091) BBandigyerek válasza virág0120 (#1090) üzenetére


BBandigyerek
tag

Megpróbálok egy szoftverfrissítést, ha nem változik a probléma, jelzem, akkor majd további információkra lesz szükségem.

"A végtelenbe és tovább..."

(#1092) #31418368


#31418368
törölt tag

Gyerekek.Tapasztalatom szerint ez az olvasó két dolgot nem szeret. Hagyják lemerülni, és az epub formátum. Én ezt a két dolgot kerülöm,és nincs gondom vele. Kop-kop. A Kindle,gondolom nem véletlenül,nem ismeri az epub-ot.

(#1093) BBandigyerek válasza #31418368 (#1092) üzenetére


BBandigyerek
tag

Epub-ot nagyon ritkán olvasok, túlnyomórészt rtf vagy mobi. Nagyon ritkán doc vagy PDF, de azokat nem szeretem, az esetek nagy részébe a tördelés egy katasztrófa.

"A végtelenbe és tovább..."

(#1094) qqch29 válasza #31418368 (#1092) üzenetére


qqch29
csendes tag

Teljesen egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy a többi közül is a mobi az, amelyik legjobban bejött nekem.
Rendesen tördeli az olvasó - prc-nél volt olyan, hogy nem tördelte bekezdésekre, még a párbeszédek is ömlesztve voltak.
A soroztaoknál meg az epub dőlt meg, hiába számoztam be a Calibre-vel, az olvasó valahogy nem kezelte és nem jelenítette meg külön sorozatként és nem számozta a részeket.
Ehhez annyit, hogy a Calibre-t úgy állítottam be, hogy az olvasóra másoláskor első körben nyelv, másodikban író kezdőbetű, azon belül író név szerint kategorizál. Ha az adott írónál van sorozat, akkor azt külön mappába teszi és sorszámozva jeleníti meg, a többi könyvet pedig ABC szerint.
Ja, és néhány könyvem nekem is rtf-ben van. Ezekkel azért kell küzdeni word-ben a formázással, térközbeállítással, stb, ha normális kinézetet szeretnék.
Pdf-et soha nem használok rajta, az komoly kínszenvedés. hamar elmegy tőle az ember kedve.

(#1095) BBandigyerek


BBandigyerek
tag

Urak!

Múltkor elfelejtettem megkérdezni: 60w-hez van az a pénz, amiért találok "előlapot"? Valami oknál fogva az oldalán körbe festéklepattogzások vannak, érdekes módon csak az illesztéstől fölfelé, szerkezetileg nem befolyásol semmit, csak a szemenet bántja.

"A végtelenbe és tovább..."

(#1096) mchickenm


mchickenm
csendes tag

1000+ hsz :( Sokat kerestem, mire meglett, ezért ismétlés: WayteQ xBook-60
Ha firmware frissítésnél az a nyomorult 1-es nem vált zöldre a Rockchip Erase Tool programban, ez a telepítő segített megoldani a problémát:
[RK_DriverAssistant.zip]

(#1097) DemonDani


DemonDani
addikt

Hali

A sortöréssel lehet mit kezdeni? Barátnőmnek egy 60HD van, és mindennél, ahol nem megfelelő a betűméret, a nagyítás után tologatni kell a képet. Ezt nem teljesen értem miért nem tudja feltördelni a sorokat.

Valamit be kellene állítanom ehhez, vagy mégis mit kellene vele kezdeni, hogy megcsinálja normálisan?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1098) virág0120 válasza BBandigyerek (#1088) üzenetére


virág0120
csendes tag

Nos. Megint úgy jártam, amit leírtam az előző hozzászólásomban. Kb. negyed töltés jelzésnél tettem le abbahagyva az olvasást. Másnapi felvételkor azonnal kiírja, hogy nincs elég energia a bekapcsoláshoz, és tölteni kell. Éjszaka alvó módban volt. Most pont egy hétig bírta. Igaz hogyha a lapozást nézem, akkor olyan 1700-1800 lapozás volt. 4 könyvet tudtam vele elolvasni... Tehát ez azért nem rossz, bár bírhatná tovább is, de emiatt még nem fogom lecserélni.
Viszont ez a töltöttségi szint dolog, elég fura.
Ja és persze rátettem töltőre, frankón lefagyott, újra kellett indítani, és úgy tölteni.
Sajna attól tartok, előbb-utóbb szerviz lesz, egy frissítés erejéig.
Bár kinyomoztam, hogy itt nálunk van egy frankó szerviz, ahol forgalmazzák is a készüléket, és megcsinálják a szoftverfrissítést, nem kell felküldenem Pestre.
De azért még húzom, halasztom.
Volt másnak hasonló (pillanat lemerülés) problémája?
Nekem még olyan sose volt, amit itt írt valaki, hogy kiírja, hogy gyenge a töltöttség, és még akkor tud vele olvasni.
Nekem negyed töltöttség jelzésnél, már nem kapcsolódik be, hanem kiírja, hogy kéri a töltést. Viszont az is biztos - és nem tudom hogy lehet-e ilyen - hogy amikor ez történik, tehát én még kikapcsoláskor negyed szintet látok, aztán nem tudom visszakapcsolni, akkor nagyon sokáig tart a töltés, hogy feltöltődjön.
Ha viszont én teszem fel, kb ugyanannyi töltöttségnél, csak még "alvás előtt", megelőzve a kiírást, akkor kb. 2-2,5 óra alatt fullra feltöltődik.
Tehát az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy a töltöttségi jelző mutatója nem igazán működik jól, vagy az is hibernálja magát, és hirtelen ugrik le a végére?
Na de figyelmeztetés akkor is kellene, nem???
Amúgy én (és ne kövezzetek meg érte) spécileg, egyedileg szerkesztett pdf-ket teszek rá. És nagyon szeretem, meg úgy vettem észre, hogy a gépnek sincs vele baja.
Köszi hogy meghallgattatok!

(#1099) elistvan válasza virág0120 (#1098) üzenetére


elistvan
senior tag

Nálam még lazán engedett 100 oldalt miután elsőre kiírta. (Viszont 94%ra töltődött fel egy éjszaka után mikor kiírta hogy kész.) Ja én 90%-ban epubot olvasok.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1100) BBandigyerek válasza virág0120 (#1098) üzenetére


BBandigyerek
tag

Én most teszteltem le az enyémet, körülbelül 600 oldal után már töltést kért, ikon szerint kicsivel a fele alatt volt az akksiszint :F ez mi lehet, szoftvergond, vagy akksi halódik? Valaki tud Pécsen, Baranyába olyan szervizt, ahol ilyesmivel foglalkoznak, vagy küldhetem Pestre? Az a bajom, hogy ha postázni kell, akkor alkatrész kell, munkadíj kell, annyit meg már lassan nem ér a készülék :W

"A végtelenbe és tovább..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.