Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Carpkiller válasza Kövezett (#547) üzenetére


Carpkiller
csendes tag

Igen HD-s változat.Kiírta hogy teljesen feltöltve,és miután bekapcsoltam kb 90%os az akku ikon feketéje... :F .
Holnap ellenőrzöm,ha nem lesz megfelelő állapotban visszaviszem és lehet veszek egy Kindle-öt....

(#552) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Most néztem rá,az akku 1/4 töltöttséget mutat 19.00-órától eddig ennyit merült!!!Csak bekapcsolva hagytam,nem volt használva.Szerintem reggelre teljesen lemerül...Elment a kedvem az egésztől..... :((

(#553) Pcm


Pcm
tag

Én 17 napja használom a HD-t, kutya baja. A nagyobb felbontású kijelző miatt gyakrabban kell tölteni, ez olyan 8 napot jelent napi 2-3 óra olvasással. Egy 800mA-es fali töltővel töltöm. Kikapcsolva nincs, csak standby-ban alukál.

[ Szerkesztve ]

(#554) Carpkiller válasza Pcm (#553) üzenetére


Carpkiller
csendes tag

Ennek így is kell működnie.Nálam viszont fél nap után már kéri a töltést,tehát nem jó az akkuja!

(#555) Pcm válasza Carpkiller (#554) üzenetére


Pcm
tag

A töltőd bizosan jó?

(#556) ancsu0329


ancsu0329
újonc

Nem tudom bekapcsolni az olvasót :( tegnap még semmi baja nem volt neki ma meg már nem birtam bekapcsolni felraktam töltőre akkor se csinált semmit :\

(#557) Carpkiller válasza Pcm (#555) üzenetére


Carpkiller
csendes tag

Biztosan,mert a telefont is ezzel töltöm és a HD is jelzi a töltést!Visszavittem,egyből visszaadták az árát.Meglepő,de azt mondta az E-digitalos ember:a Wayteq szerint ez nem tekinthető hibának... :Y
Mondom-micsoda?Két nap alatt kétszer töltöttem fullra és kétszer lemerült csontra pár óra alatt-használat nélkül!!!Mindegy részemről lezártam,holnap úgyis napi akcióban adja a M.Markt a Kindle 5-öt 25.000 Ft-ért.... :C

(#558) mikikeglx84


mikikeglx84
újonc

Sziasztok!

Nekem a HD verziót sikerült megvennem az olvasóból, és a következő hibákat tapasztaltam:
-Az akkumulátor lemerült egy fél nap alatt használat nélkül (sleep mode-ban volt)
-Bekapcsoláskor "Image not found" felírat jelent meg
-Alvó módból felébresztve visszaugrott az első oldalra

Gondolkodtam, és rájöttem, hogy nevetségesen egyszerű a megoldás:
A tokot lezárva benyomódnak a lapozó gombok a bal oldalán, ez okozza a fenti problémákat :)
Tehát akinek merül az akksija, és lezárva tartja a tokban az olvasót, próbálja meg nyitva hagyni, hátha segít!
(Arra gondoltam, hogy a tok lezáródó részeire bútor lábaira ragasztható filc távtartókat ragasztok, hogy a gombokat szabadon hagyja.
Még nem próbáltam, lehet, hogy nem fér el, nem is esztétikus, de lehet, hogy segít, mert nem szívesen dobnám el...)

Remélem, sokaknak tudtam segíteni.

(#559) RZozo válasza mikikeglx84 (#558) üzenetére


RZozo
aktív tag

Nekem ugyan nem a HD verzió van, de párszor nálam is elszaladt a lapozás becsukáskor és táskába helyezéskor. Természetesen ilyenkor merült is az akksi.
Az én megoldásom az volt, hogy mielőtt becsuktam leraktam hibernált vagy készenléti állapotba, onnan nem tud a lapozó gombbal bekapcsolódni és lapozni.

(#560) mikikeglx84 válasza RZozo (#559) üzenetére


mikikeglx84
újonc

Teljesen igazad van! A távtartóra azért gondoltam, mert így nem a gombon fekszik fel a tartó, és ha esetleg ütést kap, nem azt terheli, hanem a burkolatot.

(#561) Pcm válasza mikikeglx84 (#558) üzenetére


Pcm
tag

Zseni vagy! :R

Bár nekem ez a hiba nem jelentkezett, de azt észrevettem hogy a HD változat valamivel vastagabb - feltehetően a kijelző miatt - a simánál. A tok meg ugyanakkora. Amennyire lehetett, eltoltam jobbra a készüléket a tokban, de még így is nagyon húzósan hajlik rá a tok felső lapja.

(#562) Kriza válasza mikikeglx84 (#558) üzenetére


Kriza
őstag

Remélem tényleg ilyen egyszerű, mert úgy tűnik, hogy kapok egy ilyet karácsonyra. :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#563) mnemeth1992


mnemeth1992
újonc

Sziasztok!

Új vagyok ebook témában, de nekem is akkumulátor problémám van a HD verzióval. Írtátok, hogy sleep mode-ban volt a gép és úgy is lemerült ha a tok be volt csukva. Kérdésem az, hogy látok egy ennek ellentmondó megoldási javaslatot, miszerint sleep mode-ba kell tenni, és akkor nem nyomódnak be a lapozó gombok. Most akkor hogy is van ez? A hibernálás ugyanaz, mint a készenléti mód és a sleep mode?

Ki fogom próbálni a javaslatot, hogy hagyjam nyitva és úgy is lemerül-e, de addig is ez a slepp mode/készenléti állapot/hibernálás megnevezés nem világos, mit takar, illetve, hogy a három ugyanaz-e.

Köszi a választ előre is

(#564) RZozo válasza mnemeth1992 (#563) üzenetére


RZozo
aktív tag

Nem tudom, hogy a HD-nál hogy van, de nálam ha készenléti vagy sleep (vagy akárhogy is hívjuk) állapotba teszem a gép felső részén lévő gombbal, akkor a lapozógombok vagy egyéb gombok nyomogatására nem reagál. Tehát lapozni sem fog és nem merül le. Ettől függetlenül valamennyire veszít a töltöttségéből az akksi, ha sokáig áll, de jóval lassabban. Néhány hétig elvan még így is.

(#565) mnemeth1992 válasza RZozo (#564) üzenetére


mnemeth1992
újonc

Kipróbáltam a nyitott tok megoldást és úgy tűnik működik. Csak azt nem értem, hogy amikor csukott tokkal néztem és sleep modeban volt az olvasó akkor is merült. Elvileg ilyenkor nem tud ellapozni az a lényeg, mégis mivel lenyomva voltak a billentyűk, ezért merült az aksi. Nem tudom hogyan működik ez a sleep mode, de van egy olyan gyanúm, hogy csak a funkció megtörténtét (magyarán a lapozást stb.) akadályozza meg, nem pedig a fizikai lenyomást, ami alatt valahogyan a hardver lemeríti az aksit. Érdekes.

(#566) tarat


tarat
tag

Sziasztok!

Karácsonyi ajándékként néztem ki egy HD-t, de elbizonytalanítottatok.
Meg tudnátok nézni, hogy valóban a tok miatt merül az olvasó?
Szerintetek lehet tenni a tok és a gép közé valami távtartó szerű dolgot? Leginkább valami szivacsra gondoltam, ami a gomboknál körül van vágva és rá van ragasztva a fedélre...

Köszi a válaszokat előre is!

tarat

(#567) mikikeglx84 válasza tarat (#566) üzenetére


mikikeglx84
újonc

A készenléti mód egy nagyon érdekes dolog...
Szerintem úgy kellene működnie, hogy csak a bekapcsoló gomb utasításait figyeli, a többiről tudomást sem vesz.
Hogy megtudjam, így van-e, végeztem egy tesztet: elküldtem aludni, majd elkezdtem nyomkodni a Home gombot.
(érdekesség: Normál, bekapcsolt, éber állapotban 5-10x megnyomva ezt a gombot, előjön egy rejtett teszt menü, amiben az akkufeszültséget, gomb tesztet, képernyő frissítési tesztet, stb. el lehet végezni)
Látszólag nem is történt semmi, csak a képernyővédőt mutatta, egyszer frissített rajta, de a tartalom nem változott.
Amikor felébresztettem, ott volt a rejtett menü, tehát a processzor dolgozgatott, csak nem frissítette a kijelző tartalmát.
Nem minden gombnál vettem észre, de mondhatjuk, hogy alvó módban is figyeli a gombok lenyomását.
A tokra kis fekete szivacsos-gumis (mint a kínai papucs) korongokat ragasztottam, így zárt állapotban nem nyomódnak be a gombok, és így teljesen normális az akkumulátorhasználat.
Ha valakit érdekel a megoldás, esetleg töltök fel róla képet.

[ Szerkesztve ]

(#568) tarat válasza mikikeglx84 (#567) üzenetére


tarat
tag

Köszi a választ!
Akkor ezek szerint nálad megoldódott a probléma :)

(#569) mikikeglx84 válasza tarat (#568) üzenetére


mikikeglx84
újonc

Nálam megoldódott, remélem, ez a tömeges "akkumulátor hiba" másnál is csak ennyit takar.
Ezen felül meg vagyok vele elégedve.
A megoldást lefényképeztem, a bal oldali lapozógomb mellé kettőt ragasztottam egymásra, mert egy nem volt elég.
A képen látszik a rejtett menü is :N

[ Szerkesztve ]

(#570) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Akkor valószínű nekem is ez volt a baja.Kár hogy nem előbb tudtam meg,akkor nem vittem volna vissza...Viszont most egy Kindle 5 tulaj lettem(ugyanennyiért).Mindig tanul az ember.Köszi a tanácsot! :-)

(#571) tarat válasza mikikeglx84 (#569) üzenetére


tarat
tag

Köszi, megrendeltem.
Nagyon remélem, hogy igazatok lesz és nem maradok cikiben a karácsonyfa alatt ;)

(#572) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Én is ma vettem egy HD-t. Azt szeretném kérdezni, hogy ennek az akkumerüléses szériahibának, van valami egyszerűen felismerhető jele? Gondolok arra, hogy feltöltöm és standby-ban lemegy több %-al a készülék. Mert jelenleg nem olvasnék rajta semmit, csak emiatt nem szobroznék a készülék mellett, viszont a 3 napos készülékcsere/pénzvisszatérítés ketyeg.
Az is érdekelne, hogy a magyar ékezetes betűk pdf-beli furcsa megjelenítését lehet valamivel orvosolni? Valahol itt a fórumban van rá gyógyír? (Azt már olvastam, hogy firmware update-re van lehetőség, csak még nem találtam meg).
Valamint még annyit, hogy az Adobe vagy a FB olvasót érdemes-e pdf-ekhez használni? Mi a különbség a kettő között?

(#573) RZozo válasza Vardar (#572) üzenetére


RZozo
aktív tag

Ezeket az olvasókat nem igazán .pdf file-ok olvasására hozták létre.
Pdf-nél nem is igazán lehet módosítani a betűtípusokon. Ahhoz a pdf dokumentumot kellene átszerkeszteni, ha az ebook olvasó számára megfelelően olvasható formába akarod hozni.

(#574) Pcm válasza RZozo (#573) üzenetére


Pcm
tag

Márpedig ezzel az olvasóval lehet, noha a pdf valóban nem ide való formátum. De rengeteg a beállítási lehetőség.
Persze az Adobe Readert kell az olvasáshoz kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#575) Japi1 válasza Pcm (#574) üzenetére


Japi1
csendes tag

A betű méretét tudod növelni?
Sajnos ez nekem kicsi.
Japi

[ Szerkesztve ]

(#576) Henci01


Henci01
csendes tag

Ma délelőtt vettem egyet./xBook-60w/
5 óra hosszat töltöttem,zöld led világított.
Most próbálom bekapcsolni- nem csinál semmit.
Reset gomb használatával sem csinál semmit.
A Wayteq elvesztette a bizalmam.Viszem vissza.

(#577) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Addig nyomtad a tetején a bekapcsológombot, amíg megjelent a fa a képernyőn?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#578) Henci01 válasza regvoltrossz (#577) üzenetére


Henci01
csendes tag

Most tovább tartottam nyomva kb.2 perc.
Semmi életjel.

(#579) Henci01


Henci01
csendes tag

A manual azt írja hogy 5 másodpercnél tovább kell nyomvatartani.
Hát ezt aztán nyomhatom akármeddig!
A képernyőn semmi nem jelenik meg.

(#580) adaf


adaf
újonc

Sziasztok, már régóta olvasom a mobilaréna fórumát, és most végre van apropóm írni is :)
Ma megvettem az xbook sima változatát, remélem minden rendben lesz vele. A HD változatról - bár árban nem (sokban) különbözik a simától - titeket olvasva mondtam le róla. Ez az első ebookom, ráadásul ezt is anyámnak vettem, de igyekszem beszámolni a tapasztalatomról.

(#581) Kövezett válasza Henci01 (#576) üzenetére


Kövezett
tag

A gépet nem lemerült akkuval árulják, fölösleges volt tölteni.

Mivel töltötted?

Töltés közben sem jelent meg semmi a kijelzőn?

Próbáld meg összekötni a számítógéppel és úgy nyomni egy resetet.

(#582) Kövezett válasza Henci01 (#579) üzenetére


Kövezett
tag

Addig kell nyomva tartani, amíg a zöld LED világítani nem kezd. Nálam ez kb. 1 mp, max. 2.

(#583) Pcm válasza Japi1 (#575) üzenetére


Pcm
tag

Ha a betűméretet növelem, már nem fér ki az oldal.

(#584) Henci01 válasza Kövezett (#581) üzenetére


Henci01
csendes tag

Én is úgy tudtam,hogy kell töltöttségnek lennie ,de semmit nem csinált.
A hozzáadott mini USB-vel töltöttem a zöld lámpa kigyulladt,amikor rádugtam.
Még kipróbálom a reset-et úgy hogy gépre van dugva.

(#585) Japi1 válasza Pcm (#583) üzenetére


Japi1
csendes tag

Köszönöm!
Itt kezdődik, hogy nem kezeli megfelelően a pdf-et. Sajnos.
A Kindle hasonlóan nem bír vele.
Japi

(#586) Henci01


Henci01
csendes tag

Sajnos semmi eredmény.A power gombra továbbra sem reagál,a képernyőn sem jelenik meg semmi.
Holnap viszem vissza.Nagy kérdés,hogy cserét kérjek vagy vissza a pénzt.

(#587) regvoltrossz válasza Japi1 (#585) üzenetére


regvoltrossz
tag

Én a páromnak most vettem egyet karácsonyra, de mivel az ünnepeket végiogdolgozzuk -sajnos egymástól távol- ezért már megajándékoztuk egymást. Hd-s verziót kapott tőlem. Ő azt mondja, hogy a nagy előnye az ennek a kijelzőnek, hogy ha oldalra fordítja 90 fokkal a pdf-et, akkor mivel pont akkora a felbontása mint a számítógép monitorának szépen olvasható. Csak lefelé kell görgetni olvasás közben ugyanúgy mint a számítógépen. Ha a betűméretet növeli, akkor persze oldalra is kell görgetni, tehát nem tördeli újra a szöveget.
De mondjuk a pdf fájlformátumnak amúgy is alapból az lenne a feladata, hogy a formátumot megtartsa bármilyen kijelzőn...

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#588) Japi1 válasza regvoltrossz (#587) üzenetére


Japi1
csendes tag

Nem a HD-s változatom van. A pdf olvasása mindenképpen macerás. Az epub, mobi, prc jól kezelhető, a doc, rtf Calibre segítségével könnyen konvertálható. Pdf-et egyszerűen nem nagyon töltök le. Ha minden part szakad, a Calibre, döcögős, de azért olvasható epubot csinál belőle.
Japi

(#589) Kövezett válasza Japi1 (#588) üzenetére


Kövezett
tag

Erről van szó: a PDF nem ebook.
Tessék beszerezni a könyvet más formátumban, vagy újítani egy ABBYY Finereadert, és átkonvertálni. Szövegszerkesztői utómunkálatok is kellenek még, de így is jobb, mint a PDF-fel kínlódni.

(#590) Kövezett


Kövezett
tag

Föltettem a gépre egy PDF-et és azt látom, hogy lehetséges az újratördelés (reflow), és a kontraszt is állítható.

Eredeti:

Reflow az alsó sorban balról a második, a kontraszt a harmadik:

Újratördelt szöveg nagyobb betűkkel:

Kevesebb kontraszttal:

[ Szerkesztve ]

(#591) Japi1 válasza Kövezett (#590) üzenetére


Japi1
csendes tag

Működik!
Kipróbáltam 6 pdf könyvvel, működött. Kösz a megoldást (azért az epub jobban tetszik).
Japi

(#592) Jozsibogar


Jozsibogar
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Tavaly karácsony óta elégedetten és igen gyakran használom az olvasót, egészen ma reggelig nem volt vele semmi problémám. Azonban ma nem akart bekapcsolni. Nem villant fel a led, hiába dugtam rá gépre, a kis zöld lámpa világított ugyan, de nem mutatta a kijelzőn sem a töltést, sem bekapcsolni nem lehetett. Reset gomb hatására bekapcsolt és most azt mutatja, hogy az akksi teljes töltöttségen van. Aggódjak, hogy valami nem oké vele, vagy pillanatnyi zavar lehetett? Tapasztaltatok már hasonlót?

(#593) Kövezett válasza Jozsibogar (#592) üzenetére


Kövezett
tag

Ne aggódj, azért van a reset, hogy ilyenkor segítsen. :)

(#594) Jozsibogar válasza Kövezett (#593) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Igenigen, csak egy év akatt egyszer sem kellett a resetet használnom. Aztán működött napközben. Délután kikapcsolatam (minimális merültséget jelzett) mikor most este visszakapcsoltam, totálisan le volt merülve és amíg a gépre rá nem dugtam, le is fagyott. Nem tetszik ez nekem, gyanúsan épp lejárt a gari asszem :( :((

(#595) Kövezett válasza Jozsibogar (#594) üzenetére


Kövezett
tag

Ötleteim:

1. Állítsd vissza a gyári értékeket.

2. Esetleg rátettél egy vagy több olyan könyvet, ami "beragadt", nem tudja indexelni. Vegyél le mindent, csak egy-két fb2-t hagyj rajta, és várd meg, mi történik.

3. Rakd fel a kínai firmware-t.

4. Vidd a szervízbe.

:)

(#596) Kriza


Kriza
őstag

Hozott a Jézuska egy ilyen ebookot. :DDD
Nagyon jó a kijelzője, de talán kicsit lehetne nagyobb.
A kérdésem az, hogy az a könyv, amit most olvasok kicsit másképp jelenik meg, mint a nyomtatott könyv. PRC formátumban van. Ami kicsit zavar az az, hogy a párbeszédek nem egymás alatt jelennek meg, hanem egymás mellett folyamatosan.
Valami ilyenre gondolok:

"...
-Valaki beszél.
-Másvalaki beszél.
-Valaki beszél.
..."

Most ez így jelenik meg:
"... -Valaki beszél. -Másvalaki beszél. -Valaki beszél. ..."

Az első verzió beállítható valahogyan? Gondolom a második verzió leginkább a kijelző helytakarékossága végett van.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#597) Kövezett válasza Kriza (#596) üzenetére


Kövezett
tag

A Calibre nevű programmal konvertáld át epub vagy fb2 formátumra. Ha így sem lesz jó, akkor macerás szövegszerkesztés a megoldás.

(#598) Kriza válasza Kövezett (#597) üzenetére


Kriza
őstag

Ez rendes PRC, borítóval, tartalomjegyzékkel, mindennel. Azt hittem, hogy egy egyszerű opció, amit be kell állítani. Minek konvertálgatni, ami már egyszer ebook formátum...?
Na mindegy, megbarátkozok vele, csak így kevésbé átlátható.
:R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#599) Kriza válasza Kövezett (#597) üzenetére


Kriza
őstag

Beszereztem pár epub könyvet. Ezek úgy jelennek meg, ahogy szeretném. Hmmm... A formátumtól függ?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#600) Kövezett válasza Kriza (#598) üzenetére


Kövezett
tag

A konvertálás kb. 1 percig tart.

Úgy tűnik, az FBReadernek korlátozott a prc/mobi támogatása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.