Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kövezett válasza tjb007 (#150) üzenetére


Kövezett
tag

Megtettem és már nem is dobálózom. Bár azt továbbra sem értem, hogy ha az eredeti gyártó valahol Ázsiában van, miért lehet a Wayteqből elővarázsolni a holland cég üdvözlőképernyőjét.

(#152) Tristis válasza Kövezett (#149) üzenetére


Tristis
őstag

Én nem találtam pont ugyanolyat, kérhetném pm-ben? Nagy segítség lenne munkatársnak, mert a Kindle 4 alap betűtípusa az frenetikusan jó (a sima a félkövér között van, pont annyira van talpa amennyire kell stb-stb-stb.).

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#153) Kövezett válasza Tristis (#152) üzenetére


Kövezett
tag

Azt hiszem, ez sem pont olyan. Ráadásul ő és ű betvek nem voltak benne, ezért magamnak kellett pótólnom őket. De mivel nem értek hozzá, elég gyengére sikeredtek. Inkább nem osztanám meg, de biztatok mindenkit, próbálkozzon, nem lehetetlen.

(#154) scarcow


scarcow
csendes tag

Sziasztok!

Még egyszer megpróbálom:
Sikerült valakinek rejtett wifi hálózatra felcsatlakozni? Ha igen hogyan? Én hiába adtam meg az adatokat, valami hibát írt ki.

-sc

(#155) tjb007 válasza scarcow (#154) üzenetére


tjb007
nagyúr

Fennec korábban már válaszolt a kérdésedre.

(#156) scarcow válasza tjb007 (#155) üzenetére


scarcow
csendes tag

Na efölött elsiklottam. Kösz.
Hát ez elég szívás egyébként, a wifi miatt választottam ezt a 10e-rel olcsóbb prestigio helyett. Meg mondjuk a prestigio hibás képernyője miatt is :)

-sc

(#157) Riuko válasza scarcow (#156) üzenetére


Riuko
senior tag

meg valszeg az nem E-Ink-es volt, ha 10 el olcsóbb volt...

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#158) Fennec válasza Riuko (#157) üzenetére


Fennec
csendes tag

Pedig e-inkes: [link].

scarcow: Szerintem a rejtett SSID felesleges, ha saját router, állítsd át, ha nem saját, és van rá lehetőséged, próbálj meg a router tulajdonosának/adminjának lelkére beszélni. Google-ba beírva a hidden ssid varázsszavakat, ezeket dobta ki az első oldalon: [1] [2] [3] [4], ezek szerint túl sokat nem számít, rejtett-e vagy nem.

(#159) scarcow válasza Riuko (#157) üzenetére


scarcow
csendes tag

Pedig de. http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/PER3464B
20e körül van még most is. Csak szerintem nem pearl, hanem az egyel korábbi e-ink képernyője van. És mondjuk nekem egy nap után egy függőleges csík jelent meg a kijelzőn.

(#160) tjb007 válasza scarcow (#159) üzenetére


tjb007
nagyúr

Plusz kevesebb benne a RAM, gyengébb a SoC és az akku is kisebb benne (na meg nincs Wi-Fi).
Korábban valahol amúgy azt olvastam, hogy Pearl az is de most már nem látom sehol sem.

(#161) Riuko


Riuko
senior tag

:R :R :R

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#162) Riuko


Riuko
senior tag

Hát....eddig nem volt semmilyen bajom az eltelt 2 hónap használat alatt, tegnap néztem 100%-on volt az aksi, ma reggel már be sem tudtam kapcsolni mert nem volt benne nafta. 3 hét alvó állapot nullára merítené az akut? Hát nem azt mondják, hogy csak lapozáskor fogyaszt?

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#163) tjb007 válasza Riuko (#162) üzenetére


tjb007
nagyúr

Készenléti állapotban is van fogyasztás, igaz csekély mértékű de 3 hét elég a teljes lemerüléshez.

(#164) Riuko válasza tjb007 (#163) üzenetére


Riuko
senior tag

Köszönöm, akkor ez nem hiba, hála istenke :K

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#165) Fastolfe


Fastolfe
csendes tag

A #67 számú válasz azt jelenti, hogy sehol sem fedezhető fel csavar (matrica alatt, csúszásgátló talpacskák alatt eldugva, stb.) a készülékház bontásához? Belső patentokkal záródik a készülékház? Ha belső patentos zárású készülék felnyitásával próbálkozik az ember, az első szinte biztosan megsérül. Aztán a másodiknál :(( már tudja, hol a patent, és jó eséllyel sikerül a sérülésmentes bontás.
Szóval, a későbbi házilagos akkucsere lehetősége érdekel, mert nincs kedvem a tíz perces munkáért az akku árán felül pár ezer forintot fizetni. Akik már megvettétek, nem tudtok felfedezni a készülékházon csavart, bontási lehetőséget, vagy esetleg van valakinek információja, tapasztalata a készülék sérülésmentes felnyitásának módjáról? Gugli barátom nem tudott segíteni.

(#166) tjb007 válasza Fastolfe (#165) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sehol sincs rajta csavar.

(#167) ival


ival
csendes tag

Sziasztok,
immár egy hónapja, egy Wayteq xbook-60w tulajdonosa vagyok, méghozzá a második példánynak, mert az elsőt kicseréltettem, de sajnos ezzel nincs vége a történetnek, mert a másodikkal ugyanaz a probléma. Visszavinném ezt is, de tartok tőle, hogy nem hinnék el, hogy a kicserélt példánnyal sem vagyok ugyanazon oknál fogva megelégedve.
Miután rámásoltam pár fájlt és szabályosan az adatátvitel után lekapcsolom a gépről, egyszerűen nem jeleníti meg a rámásolt fájlokat. Ha kikapcsolom és újraindítom, vagy megnyomom a reset gombot, ott vigyorognak a fájlok és működik mintha mi sem történt volna.
Tapasztalt valaki ilyesmit? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#168) Fennec válasza ival (#167) üzenetére


Fennec
csendes tag

Igen, az enyém ugyanezt csinálja.

(#169) tjb007 válasza ival (#167) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nekem kikapcsolás/reset nélkül is megjelenik egyből amit rámásolok. Legutóbb pár pdf -be konvertál ppt -t másoltam át mappástul és nem volt semmi gond.

(#170) ival válasza Fennec (#168) üzenetére


ival
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, a Tiéd minden esetben ezt műveli, vagy van amikor minden újraindítás nélkül láthatóak rajta a fájlok? Mert az enyém hol "rendesen viselkedik", hol nem. Amikor az elsőt visszavittem a boltba, ott azt mondták ilyen panasszal még nem vitt ilyen készüléket vissza senki, rögtön ki is cserélték.
Nem nagyon zavaró probléma, de azért nem így kellene működnie.

(#171) Fennec válasza ival (#170) üzenetére


Fennec
csendes tag

Eddig általában ezt csinálta, nem vagyok benne biztos, hogy mindig, gondolom, nem random csinálja, hanem valamitől függ. Majd ránézek.

(#172) Bishop1


Bishop1
tag

Sziasztok!
Pár nem túl kellemes tapasztalatot osztanék meg, de már az elején leszögezném hogy a kellemetlenségektől eltekintve szerintem jó kis kütyü.
Karácsonyra kaptam egyet páromtól, nagy is volt az öröm. Ahogy lenni szokott, azonnal leszedtem jó pár könyvet és ment is fel rá.
Remekül működött bár nálam is előfordul a szó végi utolsó szóra íródó indexszám, illetve arra is volt példa hogy csak újraindítás után látta a friss könyveket.
Nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, mindkettő bőven belefér kategória.
Felkerült rá néhány .cbr és véletlen egy .psd file is.
Kb egy hétig remekül működött aztán lefagyott de úgy hogy resetre nem reagált és az aktuális kép becsíkozódva a képernyőn maradt és a töltés visszajelző led égve maradt.
Töltő rá, semmi. Hosszas nyomogatás után újraindult de ahogy betöltött újra lefagyott. Közben 1 nap alatt tökig lemerült. Töltőre dug, másnap reggel elindít, megint lefagy.
Vissza a gyorsboltba, irány a szervíz.
Egy héttel később visszakaptam azzal hogy nem támogatott file (a .psd) volt rajta és biztos pendrive-nak akartam használni. Firmware-ezték és visszakaptam. Még aznap ugyan úgy lefagyott és megint teljesen lemerült. Este töltőre dugtam, másnap reggel pedig elindult. Na visszadobtam rá megint pár könyvet és irány melóba. Fél óra használat után megint lefagyott. Visszavittem megint a boltba hogy ugyan, cseréljék már ki, de persze nem. Vigyem be én a márkaszervízbe.
Nosza bevittem, átvétel után két héttel felhívtam őket hogy ugyan mizu a géppel, mire közölték hogy náluk két hét tesztelés alatt nem jelentkezett hiba.
Mikor érte mentem már teljesen mást mondtak, mégpedig hogy a .cbr fileok miatt fagyott mert hiába játsza le, hivatalosan nem támogatott ezért lefagy tőle (?). Firmwareezték és hogy ne szaladjak ilyen hibába javasolták hogy bármit teszek rá, ne a saját memóriájára tegyem hanem kártyára, mivel fagyáskor nem reagál a resetre sem, így csak kiveszem a kártyát és már jó is lesz. (akkor minek a reset gomb?)
Örülök nagyon hogy végre használhatom, hazaérek, megnézem a gépet, mit ad isten, az általam felmásolt könyvek rajta vannak, köztük az elvileg hibát okozó .cbr-ek is de a gyári könyvek sehol...
Letöröltem hát az ominózus képregényeket és 3. napja használom.
Ez alatt kétszer lefagyott de legalább resetre újraindult illetve új hibaként az utoljára olvasott könyv helyére véletlenszerűen tölt be valamit.
Meglehetősen keserű tapasztalat, pedig ha rendesen működne remek kis gép volna.

(#173) Jozsibogar válasza Bishop1 (#172) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Azért az durva, hogy ilyen hibákra nem cserélik ki..

(#174) Joebácsy


Joebácsy
csendes tag

Egy pár napja nekem is van egy ilyen gépem. Nagyom tetszik, de lenne pár kérdésem.
-Minden fájlt megnyitott, de van néhány pdf-m, amelyek jelszóval védettek (a jelszóm megvan) azokat nem nyitja meg, de a jelszót sem kéri, hogyan tudnám megnyitni ezen fájlokat?
-Rengeteg könyv van rajta, nem lehetne valamilyen könyvtár struktúrát alkalmazni? A több száz könyv között elég hosszadalmas megtalálni a keresett könyvet.
:(

(#175) tjb007 válasza Joebácsy (#174) üzenetére


tjb007
nagyúr

A jelszóval védett állományokat csak úgy fogod tudni megnyitni ha előtte eltávolítod róluk a titkosítást, máshogy sajnos nem fog menni.
A könyvtár struktúrát hogy kell érteni ?

(#176) Joebácsy


Joebácsy
csendes tag

A sok könyvet alkönyvtárakba lehetne-e csoportosítani a Documents könyvtáron belül?
Témák szerint szeretném az alkönyvtárakat létrehozni.
A jelszóval védett pdf könyveket vásároltam és csak a megkapott jelszóval lehet megnyitni, de szeretném azokat az e-book olvasón olvasni, nem tudsz rá megoldást?

(#177) tjb007 válasza Joebácsy (#176) üzenetére


tjb007
nagyúr

Természeten létre lehet hozni a Documents könyvtáron belül alkönyvtárakat amennyit csak szeretnél.
A jelszavas pdf -ekre meg csak az az egy megoldás létezik amit írtam is, el kell távolítani róla titkosítást, ezt például ezzel a programmal egyszerűen meg tudod tenni.

(#178) RZozo


RZozo
aktív tag

Rendeltem egy ilyen olvasót. A magyar oldalakon leírt sok pozitív vélemény hatására választottam ezt a típust. Érdekes módon külföldi oldalakon nem találtam erről a készülékről infókat. Ez a készülék csak a magyar piacra készült vagy a külföldi piacokat lefedik a nook, kindle és társai?
Valamint megkérdezném azoktól, akik használják, hogy amennyiben webböngészésre vetemednék ezzel a készülékkel, úgy lehet-e weboldalakat elmenteni akár kedvencként, hogy később gyorsabban meg lehessen azokat nyitni.

(#179) tjb007 válasza RZozo (#178) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, van lehetőség könyvjelzők mentésére.

(#180) Japi1


Japi1
csendes tag

Helló!
Hétfőn hozzájutottam egy WayteQ olvasóhoz. Péntek este még olvastam rajta saját feltöltésű Epub könyvet. Kikapcsolás után kb 1 órával bekapcsolva egy hibaüzenettel kezdte /Update file not found - ha jól írtam/. Ezzel együtt lefagyott, méghozzá indíthatatlanul. Reset se csinál semmit.
A készülék tetszik, ezt egyelőre ez a hiba se változtatta meg. Epub, prc, pdf, mobi, doc fájlokat töltöttem fel, a lefagyás előtt mindet kezelte.
Valaki találkozott már ilyennel?
Japi

(#181) tjb007 válasza Japi1 (#180) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha jól értem akkor azóta sem sikerült bekapcsolni ? Ezzel csak a szerviz felé tudsz fordulni, főleg ha a reset gomb sem segít rajta. A szervizben frissíteni fogják a rajta levő szoftvert amitől elméletileg helyre fog jönni, ha mégsem akkor valami hardveres gondja van.
Az Update file not found üzenet normál esetben meg akkor kéne kapnod ha bekapcsolás közben nyomva tartod a jobboldali lapozógombot (előre) is.

(#182) Japi1


Japi1
csendes tag

Bekapcsolni azóta se tudtam.
Mikor indítottam volna, a tok rajta volt, becsukva. Előfordulhat, hogy nyomta a lapozógombot?
Japi

(#183) tjb007 válasza Japi1 (#182) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elképzelhető de ez olyan hibát nem okoz amitől ne indulna el a készülék.

(#184) Japi1


Japi1
csendes tag

Akkor irány a szervíz!
Köszönöm a segítséget.
Japi

(#185) Topiko


Topiko
csendes tag

Elsősorban gratulálok a fórumhoz. Rengeteget segített ,hogy megértsem most vásárolt e Book -om lelki világát.
Sok jó tanács és hasznos információt találtam itt.
Megtaláltam a szótárakat is, feltöltöttem és remekül működik, de német-magyar, magyar német szótárat egyenlőre nem találtam sehol. Van esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm.

(#186) tjb007 válasza Topiko (#185) üzenetére


tjb007
nagyúr

A német-magyart innen tudod letölteni: [link]
Magyar-németet még sehol sem találtam.

(#187) Topiko


Topiko
csendes tag

Nagyon köszönöm, már ez is nagy segítség!

(#188) nemcso


nemcso
senior tag

Olyannal találkoztatok már, hogy a legutóbb olvasott könyv, ha visszaléptek a főmenüben, nincs az elöbb olvasott könyvek között ?
Kiírta, hogy 20 könyv van az elözményekben, amint kitöröltem ezek listáját, majd ismét olvastam a könyvet, az már rendben megjelent, lehetett folytatni annak olvasását.

:F

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#189) Jozsibogar válasza nemcso (#188) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Nekem szokott néha ilyet csinálni, de amikor legközelebb bekapcsolom, már frissül rendesen. Általában akkor tapasztalok ilyet, ha csak megnyitok egy könyvet, de rövid időre és bele se lapozok, vagy csak néhány oldalt. Olyan, mintha "nem lenne ideje megjegyezni" :)

(#190) nemcso válasza Jozsibogar (#189) üzenetére


nemcso
senior tag

Az egy-két oldalnyi lapozás nálam is fent állt - majd megnézem, hogy most, a lista tőrlése után változott-e a helyzet. Az ebbok-ot újraindítottam, de akkor sem volt változás, csak a lista tőrlése után.

szerk: most már elég volt betölteni a könyvet, és az lett az éppen olvasott, bekerült az elözmények közé is.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#191) tjb007


tjb007
nagyúr

Mindenki figyelmébe: [link]

(#192) Japi1


Japi1
csendes tag

Tegnap /8-án/ visszakaptam a gépet a szervizből. Szoftverfrissítés é s formázás szerepel a munkalapon. Jelenleg jól működik.
Japi

(#193) Riuko válasza Japi1 (#192) üzenetére


Riuko
senior tag

Kemény, biztos jól elfáradtak.... :D

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#194) nemcso válasza Japi1 (#192) üzenetére


nemcso
senior tag

Meddíg volt szervízben a cucc ?

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#195) Japi1 válasza nemcso (#194) üzenetére


Japi1
csendes tag

Február 18-tól március 8-ig. Belefér a két hétbe, munkanapokat számolva.
Japi

(#196) grumbler


grumbler
csendes tag

Hello!
Most tervezem egy ilyen olvasó vásárlását.
Valahol olvastam,hogy lehet rá különböző betű készleteket telepíteni.
Vajon a Japánnal is meg birkózna?
Esetleg próbálta e már valaki.

(#197) tjb007 válasza grumbler (#196) üzenetére


tjb007
nagyúr

Biztosan megbirkózna azzal is, egy a lényeg, TrueType legyen.

[ Szerkesztve ]

(#198) grumbler válasza tjb007 (#197) üzenetére


grumbler
csendes tag

Köszönöm!

(#199) krtek07


krtek07
csendes tag

Sziasztok,

olvastam itt, hogy elvben ki lehet jelölni szöveget. Na ez nekem sehogy sem megy, de pdf, se epub formátumú könyveknél. Nem jelenik meg semmilyen kurzor, amit oda tudnék irányítani az adott szó elé (szótárazás miatt kéne a kijelölés)... Valaki le tudná írni, hogy pontosan hogyan lehet elérni a kijelölést (és milyen formátumú könyveknél), ha lehet egyáltalán?... Köszi előre is!

(#200) tjb007 válasza krtek07 (#199) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak akkor tudsz szót, szavakat, és akár teljes mondatokat kijelölni ha az FBReader van beállítva EPUB olvasónak.
PDF-nél meg sehogyan sem fog működni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.